EKSTRA
MENÜ

Bağdadi

Bağdadi ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Bağdadi haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 860 Bağdadi haberi bulunmuştur.

Bağdadi Haberleri

MİT’ten Suriye’de DEAŞ operasyonu

MİT’ten Suriye’de DEAŞ operasyonu

Milli İstihbarat Teşkilatı (MİT), terör örgütü DEAŞ’ın sözde ‘Türkiye vilayeti sorumlusu’ olan ve kırmızı kategoride aranan ‘Ebu Usame el Türki’ kod adlı Kasım Güler’i Suriye’de düzenlenen operasyonla yakaladı. Güler, sıkı güvenlik önlemleri altında Türkiye’ye getirildi.

16.06.2021Dünya
İstanbulda yakalanmıştı DEAŞın kilit ismi için flaş gelişme

İstanbul'da yakalanmıştı! DEAŞ'ın kilit ismi için flaş gelişme

Öldürülen terör örgütü DEAŞ'ın elebaşı Ebubekir El-Bağdadi'nin sağ kolu ve örgütün sözde askeri kanat sorumlusu olduğu iddia edilen Afganistan uyruklu şüpheli Ahmed Süleyman İbni Muhammed hakkında flaş gelişme yaşandı. Tutuklanan şüpheli Ahmed Süleyman İbni Muhammed için savcılık 27 yıl 6 aya kadar hapis istemiyle dava açtı.

27.05.2021Gündem
İstanbulda yakalanan DEAŞın kilit ismine dava

İstanbul'da yakalanan DEAŞ'ın kilit ismine dava

Öldürülen terör örgütü DEAŞ'ın elebaşı Ebubekir El-Bağdadi'nin sağ kolu ve örgütün sözde askeri kanat sorumlusu olduğu iddia edilen Afganistan uyruklu şüpheli Ahmed Süleyman İbni Muhammed hakkında flaş gelişme yaşandı. Tutuklanan şüpheli Ahmed Süleyman İbni Muhammed için savcılık 27 yıl 6 aya kadar hapis istemiyle dava açtı.

27.05.2021Haber
Osmanlı Padişahları Kimler Sırasıyla Osmanlı Devleti Padişahlarının İsimleri Ve Yaptıkları

Osmanlı Padişahları Kimler? Sırasıyla Osmanlı Devleti Padişahlarının İsimleri Ve Yaptıkları  

Osmanlı devleti çağ açıp çağ kapayan ve oldukça uzun dönem hüküm süren bir devlet olmaktadır. Bu kadar uzun bir devletin sırrı daha çok güçlü bir otoriteden kaynaklanmaktadır. Özellikle Osmanlı devletini yöntem padişahlar hakkında Osmanlı Padişahları kimler? Sırasıyla Osmanlı Devleti padişahlarının isimleri ve yaptıkları nedir? Gibi sorular bulunmaktadır. İşte, merak edilen tüm detaylar.

3.05.2021Araştırma
Bağdadi’nin sağ kolu İstanbul’da yakalandı

Bağdadi’nin sağ kolu İstanbul’da yakalandı

Suriye’de öldürülen DEAŞ elebaşı Ebubekir El Bağdadi’nin sağ kolu Ahmet Süleyman İ.M., MİT-Emniyet ortak operasyonuyla İstanbul’da yakalandı. Teröristin, 15 Temmuz Demokrasi Otogarı’na bombalı saldırı hazırlığındaki PKK’lılarla aynı gün yakalandığı belirtildi.

3.05.2021Gündem
Son dakika... İstanbulda yakalanan DEAŞın kilit ismi tutuklandı

Son dakika... İstanbul'da yakalanan DEAŞ'ın kilit ismi tutuklandı

Öldürülen terör örgütü DEAŞ'ın elebaşı Ebubekir El-Bağdadi'nin sağ kolu ve örgütün sözde askeri kanat sorumlusu olduğu iddia edilen Afganistan uyruklu şüpheli A.S.İ.M. tutuklandı.

2.05.2021Gündem
DEAŞın elebaşının sağ kolu olarak bilinen ‘Basim kod adlı terörist, MİT ve polisin ortak operasyonuyla yakalandı

DEAŞ'ın elebaşının sağ kolu olarak bilinen ‘Basim' kod adlı terörist, MİT ve polisin ortak operasyonuyla yakalandı

Suriye’de 2 yıl önce öldürülen terör örgütü DEAŞ'ın elebaşı Ebu Bekir El-Bağdadi'nin sağ kolu olarak bilinen ve örgütün sözde “askeri kanat sorumlusu” ‘Basim' kod adlı Afganistan uyruklu terörist, Milli İstihbarat Teşkilatı (MİT) ve polisin düzenlediği ortak operasyonla İstanbul'da yakalandı.

2.05.2021Haber
Son dakika... MİT ve Emniyetten kritik operasyon Kanlı saldırıların içindeydi, İstanbulda yakalandı

Son dakika... MİT ve Emniyet'ten kritik operasyon! Kanlı saldırıların içindeydi, İstanbul'da yakalandı

Suriye’de 2 yıl önce öldürülen terör örgütü DEAŞ'ın elebaşı Ebu Bekir El-Bağdadi'nin sağ kolu olarak bilinen ve örgütün sözde “askeri kanat sorumlusu” ‘A.S.İ.M ' kod adlı Afganistan uyruklu terörist, Milli İstihbarat Teşkilatı (MİT) ve polisin düzenlediği ortak operasyonla İstanbul'da yakalandı.

2.05.2021Gündem
Washington Post bombayı patlattı DEAŞın elebaşıyla ilgili gerçek ortaya çıktı

Washington Post bombayı patlattı! DEAŞ'ın elebaşıyla ilgili gerçek ortaya çıktı

Terör örgütü DEAŞ'ın yeni elebaşı Emir Muhammed Said Abdurrahman el-Mevla'nın, önceden Irak'ta bir hapishanede ABD'ye muhbirlik yaptığına dair detaylar ortaya çıktı.

8.04.2021Dünya
Ağaçtaki DEAŞ’lı yakalandı

Ağaçtaki DEAŞ’lı yakalandı

İstanbul Bahçelievler’de, ağaca çıkarak Yenibosna İnzibat Tabur Komutanlığı’nı gözetleyerek keşif yaparken yakalanıp tutuklanan Muhammed Yahya E., Suriye’de terör örgütü DEAŞ’la bağlantılı terörist çıktı.

26.02.2021Gündem
Trabzonda alt yapı kazısında bulunmuştu Sırrı çözüldü

Trabzon'da alt yapı kazısında bulunmuştu! Sırrı çözüldü

Trabzon'un Ortahisar ilçesi Kahramanmaraş Caddesi’nde belediyenin alt yapı çalışmalarında, kubbe örtüye sahip yapı ile metal aparatlar bulunan alandaki incelemeler sürüyor. Müze Müdürlüğü uzmanlarının sarnıçta yaptığı incelemede, sarnıcın Osmanlı dönemi mimarisini yansıttığını ve özgün kubbeli yapısıyla kentteki diğer sarnıç örneklerinden farklı olduğu belirlendi. Uzmanlar, yapının mevcut koşullarda üzerinin kapatılarak korunabileceği yönünde görüş bildirdi.

28.01.2021Gündem
DEAŞ terörü yeniden hortladı

DEAŞ terörü yeniden hortladı

Terör örgütü DEAŞ, Irak’ta mezhepsel çatışmayı körüklemek için yeni saldırılar düzenliyor. DEAŞ’a karşı geçmişte ‘yüzde 100’ zafer ilan edilmesine rağmen örgüt hayatta olduğu mesajını veriyor.

25.01.2021Dünya
Son dakika… Sultanahmet ve Suruç saldırılarının zanlısı DEAŞlı terörist yakalandı

Son dakika… Sultanahmet ve Suruç saldırılarının zanlısı DEAŞ'lı terörist yakalandı!

Sultanahmet ve Suruç saldırılarında kullanılan patlayıcıları temin eden DEAŞ'lı terörist, emniyet ve MİT'in operasyonuyla Şanlıurfa'da yakalandı.

12.01.2021Gündem
Memurlar dikkat Lojman kira bedelleri belli oldu

Memurlar dikkat! Lojman kira bedelleri belli oldu

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı kamu konutlarında kalan memurlara yönelik olarak yeni kira bedellerini belirledi. Buna göre kaloriferli kamu konutlarında metrekare başına kira bedeli 6.3 lira oldu.

6.01.2021Ekonomi
Son dakika haberler: Dünyaca ünlü gazeteden şok iddia... İnfazı için 10 kişilik özel tim gönderildi

Son dakika haberler: Dünyaca ünlü gazeteden şok iddia... İnfazı için 10 kişilik özel tim gönderildi!

Norveç basını, Suudi Arabistan'ın ülkeye rejim muhalifi el-Bağdadi için infaz timi gönderdiğini iddia etti.

15.12.2020Dünya
Son dakika haberler: Vaniköy Cami yangınında ‘bilirkişi raporu’ açıklandı

Son dakika haberler: Vaniköy Cami yangınında ‘bilirkişi raporu’ açıklandı

Son dakika haberi... Vaniköy Camisi'ndeki yangına ilişkin bilirkişi raporunda, tedbirleri almakta yeterli dikkati göstermeyen vakıf yönetiminin kusurlu olduğu belirtildi.

8.12.2020Gündem
İrandan ABD yaptırımlarına karşı hamle: ABDnin Bağdat Büyükelçisi yaptırım listesine alındı

İran'dan ABD yaptırımlarına karşı hamle: ABD'nin Bağdat Büyükelçisi yaptırım listesine alındı

İran, Bağdat Büyükelçisi İrec Mescidi'nin yaptırım listesine alınmasına karşılık ABD'nin Bağdat Büyükelçisi Matthew Tueller ile yardımcısı ve Erbil Başkonsolosu Rob Waller'e yaptırım uygulamaya karar verdi.

23.10.2020Dünya
DEAŞ’ın sözde Türkiye emirinin fedaisi intikam yemini etmiş

DEAŞ’ın sözde Türkiye emirinin fedaisi intikam yemini etmiş

DEAŞ’ın sözde Türkiye emiri Mahmut Özden’le bağlantılı olan ve “Özden’in fedaisi” olarak bilinen eylem hazırlığındaki Barış Coşkun Adana’da yakalanıp tutuklanırken, zanlının daha önce de intikam yemini ettiği ve tutuklandığı ortaya çıktı.

15.10.2020Haber
Adanada yakalanmıştı İntikam yemini etmiş

Adana'da yakalanmıştı! İntikam yemini etmiş

DEAŞ’ın sözde Türkiye emiri Mahmut Özden’in fedaisi olduğu öne sürülen Barış Coşkun’un (26) polisin düzenlediği son operasyonda yakalanıp tutuklandığı ortaya çıktı. Coşkun'un sosyal medya hesabından 'Yakında', 'Adana' ve 'Vallahi intikam alacağız bir mühlet sonra da olsa intikam alacağız' yazılı kağıt ve bıçak fotoğrafı paylaştığı öğrenildi.

15.10.2020Gündem
ABDde başkan yardımcısı adayları Pence ve Harris karşı karşıya geldi, tartışmaya sinek damga vurdu

ABD'de başkan yardımcısı adayları Pence ve Harris karşı karşıya geldi, tartışmaya 'sinek' damga vurdu

ABD'de başkan yardımcısı adayları Cumhuriyetçi Mike Pence ile Demokrat Kamala Harris'i karşı karşıya getiren canlı yayın münazarası büyük oranda sakin geçti. Canlı yayında Pence'in kafasına konan sinek ise geceye damga vurdu.

8.10.2020Dünya
Afyonkarahisardaki tarihi konaklar restore ediliyor

Afyonkarahisar'daki tarihi konaklar restore ediliyor

Afyonkarahisar'daki kurul onaylı tarihi 500 yapıdan 368'inin restorasyonuna başlandı. Bunlardan 126'sında bugüne kadar restorasyon işlemleri tamamlanırken, diğer yapılarda çalışmalar sürdürülüyor. Yerel araştırmacı- yazar ve Afyonkarahisar Mevlevihane Sorumlusu Hasan Özpınar, restorasyonun Kültür ve Turizm Bakanlığı ile yerel idarelerin desteğiyle yapıldığını belirtirken, bu yapıların 1902 yılındaki büyük Afyonkarahisar yangınında yanan yapıların yerine yapıldığını söyledi.

28.08.2020Seyahat
Afyonkarahisardaki tarihi konaklar restore ediliyor

Afyonkarahisar'daki tarihi konaklar restore ediliyor

AFYONKARAHİSAR'daki kurul onaylı tarihi 500 yapıdan 368'inin restorasyonuna başlandı. Bunlardan 126'sında bugüne kadar restorasyon işlemleri tamamlanırken, diğer yapılarda çalışmalar sürdürülüyor. Yerel araştırmacı- yazar ve Afyonkarahisar Mevlevihane Sorumlusu Hasan Özpınar, restorasyonun Kültür ve Turizm Bakanlığı ile yerel idarelerin desteğiyle yapıldığını belirtirken, bu yapıların 1902 yılındaki büyük Afyonkarahisar yangınında yanan yapıların yerine yapıldığını söyledi.

24.08.2020Gündem
Asırlık Zilalcı Konağı turizme kazandırılacak

Asırlık Zilalcı Konağı turizme kazandırılacak

Antalya'nın Akseki ilçesinde bir asır önce yaptırılan tarihi Zilalcı Konağı'nın, turizme kazandırılması için restorasyon çalışmalarına başlandı.

21.08.2020Seyahat
Irakın şehirleri neler Irak başkenti, nüfusu, yüzölçümü, telefon ve posta kodu bilgileri

Irak'ın şehirleri neler? Irak başkenti, nüfusu, yüzölçümü, telefon ve posta kodu bilgileri

Irak ülkemizin sınır komşularından biridir. Irak gerek kültürü ile gerekse de yaşayış tarzı ile oldukça farklı bir ülkedir. Irak şehirleri de en çok ziyaret edilen şehirlerarasına girmiştir. Irak'ı ziyaret etmek isteyen kişiler ise ülke hakkında detaylı bilgi edinmektedirler. Irak şehirleri dünyaca ünlü şehirler arasındadır. Peki, Irak'ın şehirleri neler? Irak'ın başkenti, nüfusu, yüzölçümü, telefon ve posta kodu bilgileri nedir? İşte Irak'a dair bilinmesi gerekenler.

18.06.2020Seyahat
Son dakika haberler... Terör örgütü DEAŞa büyük darbe Moataz al-Jubouri öldürüldü

Son dakika haberler... Terör örgütü DEAŞ'a büyük darbe! Moataz al-Jubouri öldürüldü

Terör örgütü DEAŞ lideri Abdulnasır Kardaş'ın yardımcısı Moataz al-Jubouri’nin, Irak’ta terörle mücadele ekipleri tarafından öldürüldüğü duyuruldu.

26.05.2020Dünya
Son dakika haberi: DEAŞın yeni lideri yakalandı

Son dakika haberi: DEAŞ'ın yeni lideri yakalandı

IRAK İstihbarat Servisi, DEAŞ’ın kurucu lideri Ebubekir Bağdadi’nin öldürülmesinin ardından örgütün liderliğini üstlendiği belirtilen Abdülnasır Kardaş’ın tutuklandığını duyurdu.

20.05.2020Dünya
19 Mayıs’ta online gezilecek en anlamlı sanal müze: Samsun Gazi Müzesi

19 Mayıs’ta online gezilecek en anlamlı sanal müze: Samsun Gazi Müzesi

Samsun’da 1902 yılında Jean İonnis Mantika tarafından bir otel olarak inşa edilmiştir Mıntıka Palas, şimdilerde ‘Gazi Müzesi’ olarak misafirlerini ağırlıyor. İki katlı olan yapının dış duvarları yığma tuğla, iç bölmeleri bağdadi olarak inşa edilmiş. Burayı özel kılansa Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk Samsun'a çıktığında bu otelde kalmıştır. Şu sıralar koronavirüs nedeniyle kapalı olsa da online olarak gezme şansına sahipsiniz. İşte Samsun Gazi Müzesi hakkında bilgiler…

18.05.2020Seyahat
Trabzonun İlçeleri Neler Ve Hangi Bölgede Trabzonda Gezilecek Ve Tarihi Yerler

Trabzon'un İlçeleri Neler Ve Hangi Bölgede? Trabzon'da Gezilecek Ve Tarihi Yerler

Trabzon muhteşem doğası ile görenler kendine hayran bırakıp, nefesleri kesen güzellikte olan bir şehirdir. Trabzon her mevsimde yağış alan bir şehir olması nedeni ile her yerde yeşilin farklı tonlarında bitkiler görülür. Orman örtüsü çok zengin olan Trabzon hangi bölgede bulunmaktadır? Trabzon’un ilçeleri hangileridir? Trabzon’da tarihi yerler ve gezilecek yerler nerelerdir? Soruların detaylı olarak cevaplarını derledik.

29.03.2020Seyahat
Cumhurbaşkanı Erdoğan, Bu bir işgal projesidir. dedi ve ekledi: Yarın asıl konuşmamı yapacağım

Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Bu bir işgal projesidir." dedi ve ekledi: Yarın asıl konuşmamı yapacağım

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan 5. Anadolu Medya ödülleri töreninde konuştu. Erdoğan, "'Yüzyılın anlaşması' diyorlar. Ne anlaşması ya! Bu bir işgal projesidir. Yarın asıl konuşmamı yapacağım." dedi.

30.01.2020Gündem
Son dakika haberi... Cumhurbaşkanı Erdoğan: Biz milyonlarca biliyorduk, böyle bir rakamı tahmin etmiyordum

Son dakika haberi... Cumhurbaşkanı Erdoğan: Biz milyonlarca biliyorduk, böyle bir rakamı tahmin etmiyordum!

Cumhurbaşkanı Erdoğan, ABD Başkanı Trump'ın sözde barış planı ile ilgili olarak ''Kudüs Müslümanların kutsalıdır. Kudüs'ün İsrail'e verilme planı asla kabul edilemez. Bu, Filistinlilerin haklarını yok sayma ve İsrail'in işgalini meşrulaştırma planıdır. Açıklanan plan, barışa ve çözüme hizmet etmeyecektir" dedi. Erdoğan ayrıca Cezayir Cumhurbaşkanı Tebbun ile ilgili olarak ''130 yılda 5 milyondan fazla Cezayirlinin Fransızlar tarafından öldürüldüğünü söylüyor. Dedim ki 'Bunun belgelerini gönderirseniz, çok memnun olacağız.' Biz milyonlarca biliyorduk da böyle bir rakamı tahmin etmiyordum.'' ifadelerini kullandı.

29.01.2020Gündem
Hafter Libyalıları Libya ile savaştırıyor

Hafter Libyalıları Libya ile savaştırıyor

Libya’da Türk kökenli aşiretlerin yoğun bulunduğu Mısrata kenti, Hafter’e karşı durmakta kararlı. Mısratalı gazeteci Hasan el Bağdadi, isyancı lider için “Hafter, Libyalıları, Libya’ya karşı savaştırıyor” diyor.

26.01.2020Dünya
Bağdadi’nin halefi Iraklı bir Türkmen

Bağdadi’nin halefi Iraklı bir Türkmen

Terör örgütü DEAŞ’ın başına Iraklı bir Türkmen olan Abdülrahman el Mevli el Selbi’nin geçtiği öne sürüldü.

22.01.2020Dünya
İzmir Müze ve Sanat Galerisi Türk demir yolları tarihine yolculuk yaptırıyor

İzmir Müze ve Sanat Galerisi 'Türk demir yolları tarihi'ne yolculuk yaptırıyor

Yaklaşık 200 yıl önce inşa edilen ve TCDD tarafından yeniden düzenlenen İzmir Müze ve Sanat Galerisi, ziyaretçilerini bekliyor.

6.01.2020Seyahat
Lojman kira bedeli 2020 yılında ne olacak İşte ısınma, elektrik, su masrafları...

Lojman kira bedeli 2020 yılında ne olacak? İşte ısınma, elektrik, su masrafları...

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı, Milli Emlak Genel Tebliği’nde değişikliğe gitti ve kamu konutlarındaki kira bedellerini yeniden tespit etti.

4.01.2020Emlak
Terör örgütünün sözde üst düzey yöneticisi Burdurda yakalandı

Terör örgütünün sözde üst düzey yöneticisi Burdur'da yakalandı!

Burdur'da, jandarma ekiplerince düzenlenen operasyonda, terör örgütü DEAŞ'ın sözde üst düzey yöneticilerinden Suriyeli M.E., Hatay'da ise bağlantılı olduğu 6 kişi yakalandı.

31.12.2019Gündem

Yazar Sonuçları

O teröristin adını hatırlıyor musunuz?

Yeni Zelanda’da iki camiye silahlı saldırı düzenleyerek 51 kişiyi öldüren saldırganın adını hatırlıyor musunuz?

19.02.2021

Özgürlük olmayınca yaratıcılık olmaz

Matematik bilgini Prof. Dr. Ali Nesin’in 2014’te anlattıklarını, bugün hâlâ değerini koruduğu için yayınlıyoruz.

16.02.2021

Beterin beteri mi?

Koronavirüsün geçirdiği mutasyon, tüm dünyada yeni bir endişe dalgasına yol açtı. Aslında bilim insanları bu tür virüslerin mutasyon geçirmesinin beklendik bir durum olduğunu aylar öncesinden söylemişlerdi. Ama biz insanlar, geleceği öngörsek bile ona zihnen ve manen hazırlıksız olma konusunda eşsiz bir türüz! Öyle ki salgının etkilerinden yakınırken, bir anda bugünkü halimizi bile yitirmekten korkar olduk...

25.12.2020

Mutfak tarihini popülerleştirirken yozlaştırmayalım

ABD’nin önemli üniversite kütüphanelerinden seçilmiş ‘Yemek Kitabı ve Ev Ekonomisi Kitapları Koleksiyonu’ çevrimiçi ve ücretsiz ziyarete açıldı. Buradaki kitapları okurken aklıma iki satır Osmanlıca çeviri okuyup da Osmanlı mutfağı hakkında ahkâm kesenler geldi. Çoğunun yaptığı maalesef geçmişi yozlaştırma, hatta tarihe ihanet...

20.12.2020

Anadolu Türk mimarisindeki terimler nelerdir?

Şehir merkezinden uzaklaşıp Anadolu Türk Mimarisini görebileceğiniz bir yere vardığınızda, o yapı hakkında bir iki kelime bir şey söylemek istemez misiniz?

12.09.2020

Soylu: ‘DEAŞ Ayasofya’ya eylem planlıyordu’

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu ile DEAŞ’ın sözde Türkiye emirinin yakalandığını açıklamasından kısa bir süre sonra görüştüm.

2.09.2020

Yapman gereken üç şey: Sevinmek, sevinmek, sevinmek

“Karadeniz’de doğalgaz bulduk” müjdesi karşısında...

22.08.2020

Önlemler neden önemsenmez?

“Evde otura otura bunaldık, bir kendimize gelelim”, “Bütün yıl çalıştık. Şunun şurasında iki hafta tatil yapacağız. Biraz rahat olalım”, “Oh be, dünya varmış. Kendimi normal bir insan gibi hissettim”...

7.08.2020

Aman doktor canım doktor

Fedakâr doktorlarımız bu ramazanda başımızın ‘daha da’ tacı. Doktor, hekim veya tabip bizim için aynı değerli mesleği ifade eder. Oysa bu kelimelerden birisinin özel bir anlamı daha var...

28.04.2020

Bir kırlangıç hikâyesi

VE Ramazan ayı başladı...

25.04.2020

M-4 üzerindeki saldırıda iki Türk askerini kim şehit etti?

Uzun bir zamandır bu köşede -HTŞ ile ilgili son yazılar da dahil olmak üzere-sınırda Hatay’a komşu İdlib’de Türkiye açısından artan güvenlik risklerine ve göç dalgalarıyla birlikte büyümekte olan insani felaketlere dikkat çekmeye çalışıyorum.

21.03.2020

HTŞ üzerinden El Kaide gölgesi kalkmıyor, ancak...

Suriye’deki iç savaşın bu ülkenin batısında nasıl son bulacağı meselesi, silahlı muhalefetin son kalesi durumundaki İdlib’de Heyet Tahrir eş Şam (HTŞ) sorununa nasıl bir çözüm bulunacağı sorusunun yanıtıyla da doğrudan ilişkilidir.

20.03.2020

BM raporunun İdlib’de dikkat çektiği bir tehlike

İDLİB’deki savaşın son haftalardaki seyrinin ortaya çıkardığı en önemli sonuç, Esad rejimi alan kazandıkça geri aldığı yerleşimlerdeki insanların evlerini, kaldıkları yerleri terk ederek kitleler halinde kuzeye, Türkiye sınırına doğru kaçmalarıdır.

12.02.2020

Büyükşehir yasası değişiyor

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu da cuma namazı çıkışında görüştüğü Erdoğan’a randevu talebini tekrar ilettiğini söylemişti.

7.01.2020

Trump doktrini

Kasım Süleymani, İran’ın bölgedeki kılıcıydı. Trump’ın verdiği talimatla ortadan kaldırıldı. Bloomberg’de yer alan bir yorumda Trump’ın 27 Aralık’ta ABD üssüne yapılan saldırıdan sonra bu kararı aldığı iddia edildi. Ancak Süleymani’nin ortadan kaldırılmasına yönelik kararın, 29 Aralık gecesi ABD’nin Bağdat Büyükelçiliği’ne baskın girişi üzerine alındığı söyleniyor.

6.01.2020