EKSTRA
MENÜ

Atatürk Heykeli

Atatürk Heykeli haberleri sayfasında güncel ve son dakika Atatürk Heykeli hakkında haberler ile bilgiler bulunmaktadır. Toplam 1.910 Atatürk Heykeli haberi, videosu, fotoğrafı ve yazar yazısı yer almaktadır. Geçmişte ve bugün yeni yayımlanan son durum gelişmeleri ile pek çok haber..

Atatürk Heykeli Haberleri

Vali’den Kürtçe tweet

Vali’den Kürtçe tweet

Batman’a geçen yıl atanan Vali Yılmaz Arslan, bayram sonrası kent halkına Kürtçe tweet’lerle seslendi.

12.08.2013Gündem
Kardeş Türkülerden kınama

Kardeş Türküler'den kınama

Marmaris Anfi Tiyatro'da 11 Ağustos'ta konser verecek olan Kardeş Türküler'in organizatörleri isyan etti.

6.08.2013Gündem
Vali Mutludan Gezi açıklamaları

Vali Mutlu'dan Gezi açıklamaları

İstanbul Valisi Hüseyin Avni Mutlu, Gezi eylemleri sırasında Kabataş'ta türbanlı Z.D.'ye bir grubun saldırdığı iddiasıyla ilgili soruya 'öyle bir video görmediğini' söyledi. Vali Mutlu, Gezi Parkı'nda forunlara izin vermeyeceklerini belirterek, ''Gezi Parkı’nda gezi, adı üstünde zaten. Gezi diyor, gez git'' dedi. Vali Mutlu, polislerin kask numaralarını kapattığı iddialarıyla ilgili fotoğraf gösterilerek sorulan soruya da 'Bakın numara yok. Yanlış anlamayın da bu da acayip bir kapatma' yanıtını verdi.

12.07.2013Gündem
Erdoğan: Bunların en iyi yaptığı iş durmak ve durdurmak

Erdoğan: Bunların en iyi yaptığı iş durmak ve durdurmak

BAŞBAKAN Recep Tayyip Erdoğan, partisinin Kayseri’de düzenlediği ’Milli İradeye Saygı’ mitingindeki konuşmasında Gezi Parkı eylemlerine tepki gösterdi.

21.06.2013Gündem
Vali: Müdahale yok, pankartları toplayacağız

Vali: Müdahale yok, pankartları toplayacağız

İstanbul Valisi Hüseyin Avni Mutlu, Taksim meydanında sadece pankartların toplanacağını ve müdahale olmayacağını açıkladı.

11.06.2013Gündem
85LİK NİNE GEZİ PARKI EYLEMİNİN İLGİ ODAĞI OLDU

85'LİK NİNE GEZİ PARKI EYLEMİNİN İLGİ ODAĞI OLDU

CHP Antalya Kadın Kolları Gezi Parkı'nın mevcut haliyle korunması için düzenlenen eylemlere destek vermek için yürüyüş düzenledi. Antalya Büyükşehir Belediyesi önünden başlayan yürüyüşte grubun önünde yürüyen 85 yaşındaki Emine nine ilgi odağı oldu. Yaklaşık 500 kadının katıldığı yürüyüş, Büyükşehir Belediyesi önünde başladı. Tencere ve tavaları birbirine vuran ve düdük çalarak yürüyüşe geçen grup, Cumhuriyet Meydanı'na kadar geldi. Gruba yürüyüşü sırasında araçlar kornalarıyla, kafeteryalarda oturan yerli ve yabancı turistler de alkışlarıyla destek verdi. Kadınların Büyükşehir Belediyesi önünde başlattığı yürüyüşün maskotu 85 yaşındaki Emine nine oldu. Yakınlarıyla birlikte elinde bayrak grubun en önünde yürüyen Emine nine, gruba alkışlarla destek olan vatandaşların da ilgi odağı oldu. Yaklaşık 3 kilometrelik yürüyüş parkurunu başladığı gibi en önde tamamlayan Emine nine, Atatürk heykeli önüne gelen grubun basın açıklamasını ise oturarak takip etti. Ömer ERDEM/ ANTALYA, (DHA)

7.06.2013Haber
7 BİN KİŞİ ATATÜRK KÖŞKÜNE YÜRÜDÜ TAKSİM GEZİ PARKI OLAYLARI

7 BİN KİŞİ ATATÜRK KÖŞKÜNE YÜRÜDÜ! TAKSİM GEZİ PARKI OLAYLARI

Yalova'da, Taksim'de Gezi Parkı Protestosu'na destek vermek için gün içersinde başlatılan oturma eylemine, akşam saatlerinde destek geldi. Saat 19.30 sıralarında Cumhuriyet Meydanı'nda toplanan yaklaşık 7 bin kişi, burada saygı duruşunda bulunup İstiklal Marşı'nı okuduktan sonra, Gazipaşa Caddesi'nden geçerek Atatürk Heykeli'nin olduğu alana geldiler. Burada da istiklal marşı okuyup saygı duruşunda bulunan kalabalık Atatürk Büstü'ne çıkarak Türk Bayrağı astılar. Kalabalık daha sonra hükümeti istifaya çağıran sloganlar atarak Atatürk'ün 1929 yılında bir çınar ağacının dalının kesilmemesi için yürütülmesi talimatı verdiği Yürüyen Köşk?ün önüne geldiler. Kalabalık, resterasyon çalışması devam eden Yürüyen Köşk'ün iskelesine Türk Bayrağı astıktan sonra olaysız şekilde dağıldılar. Onur ERDİK / YALOVA - DHA

1.06.2013Haber
MHPden ilk Gezi Parkı tepkisi

MHP'den ilk Gezi Parkı tepkisi

Daha önce cumartesi günü Taksim'deki Gezi Parkı'nı ziyaret edeceğini açıklayan MHP heyeti, ziyaretini iptal etti. MHP İstanbul Milletvekili Durmuşali Torlak tarafından yapılan açıklamada, cumartesi saat 12.00'de Taksim Atatürk Heykeli önünde basın açıklaması yapılacağı duyuruldu.

1.06.2013Gündem
Yazla güzelleşen Amasya

Yazla güzelleşen Amasya

Türkiye’nin bağrında saklı hazineler arasında en kıymetli mücevherlerden biridir Amasya.

26.05.2013Seyahat
Umut Konağı çocuklarından anlamlı ziyaret

Umut Konağı çocuklarından anlamlı ziyaret

Atatürkçü Düşünce Derneği Konak Şubesi gençlerinin başlattığı Umut Konağı projesi, Kent Gezisi ile devam etti.

12.05.2013Ege
23 Nisan etkinliklerle dolu

23 Nisan etkinliklerle dolu

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nda minikler hem eğlenecek, hem de eğitici etkinlikler yapacak.

21.04.2013Eğitim
Bilinmiyor

Bilinmiyor!

BATMAN Cumhuriyet Meydanı’nda bulunan Atatürk Heykeli’nin kaidesindeki, ’Ne mutlu Türküm diyene’ yazısı, iki gün önce sökülerek yerine, ’Yurtta sulh cihanda sulh’ yazısı takıldı. Bu değişik Batman’ da hükümetle İmralı arasında yürütülen ’çözüm sürecinin ilk uygulaması’ olarak değerlendirildi. İşin ilginci tabela değişikliğini kimsenin üstlenmemesi. Valilik, belediyeye sordu belediye ise "Biz yapmadık sizin sorumluluğunuz" cevabını verdi.

26.03.2013Gündem
PKKyı protesto yürüyüşüne polis izin vermedi

PKK'yı protesto yürüyüşüne polis izin vermedi

ANTALYA’da sosyal paylaşım sitesi üzerinden örgütlenerek bir araya gelen 300 kişilik grup, terör örgütü PKK’yı protesto için Konyaaltı Caddesi’ndeki Şehitlik Anıtı’na yürümek istedi. Yürüyüşlerine izin verilmeyen grup, polisle 3 kez karşı karşıya geldi.

17.03.2013Gündem
HEPARdan Kadıköyde yürüyüş

HEPAR'dan Kadıköy'de yürüyüş

Hak ve Eşitlik Partisi (HEPAR) İstanbul İl Başkanlığı'nca, Kadıköy'de “Terörle müzakere edilmez, mücadele edilir” yürüyüşü düzenledi.

2.02.2013Gündem
İzmir-Manisa yolunda önemli adım

İzmir-Manisa yolunda önemli adım

İzmir'i Manisa'ya bağlayacak karayolunda önemli bir adım atıldı.

26.01.2013Ege
Resmi bayramlarda çelenk krizine son

Resmi bayramlarda çelenk krizine son

KADIKÖY’de 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı ve 30 Ağustos Zafer Bayramı gibi kutlamalarda iki senedir çelenk krizi çıkması üzerine Kadıköy Belediye Başkanı Selami Öztürk olaya elkoydu ve ilginç bir çözüm buldu.

15.12.2012Gündem
300 Kadıköylü ‘Meydanıma dokunma’ dedi

300 Kadıköylü ‘Meydanıma dokunma’ dedi

İSTANBUL Büyükşehir Belediye Meclisi’nde onaylanan Haydarpaşa Garı, Kadıköy Meydan ve Çevresiyle ilgili imar planına Kadıköylüler tepki gösteriyor.

10.12.2012Gündem
Öztürk: 300 vatandaş dilekçe verdi

Öztürk: 300 vatandaş dilekçe verdi

Kadıköy Belediye Başkanı Selami Öztürk, İstabul Büyükşehir Belediyesi'nin “Haydarpaşa Garı ile Kadıköy Meydanı ve Çevresi Koruma Amaçlı Nazım İmar Planı”na haftasonundan itibaren yaklaşık 300 vatandaşın belediyeye gelerek itiraz dilekçesi doldurduğunu kaydederek, itirazın, sadece meydan düzenlemesine değil, Haydarpaşa Garı çevresinde yapılaşma getiren planın tamamına olduğunu belirtti.

10.12.2012Gündem
Atatürk Anıtı kavgası

Atatürk Anıtı kavgası

5 yıldır yapımı yılan hikayesine dönen Göztepe Parkı’na cami projesi nedeniyle karşı karşıya gelen İstanbul Büyükşehir Belediyesi ve Kadıköy Belediyesi, Haydarpaşa Çevresi ve Kadıköy Meydan Projesi nedeniyle görüş ayrılığına düştü.

8.12.2012Gündem
Belediye: Heykel gibi detaylar...

Belediye: Heykel gibi detaylar...

İstanbul Büyükşehir Belediyesi, Kadıköy'de resmi kutlamaların yapıldığı meydanda bulunan Atatürk Heykeli’nin kaldırılacağına dair haberlerle ilgili açıklamada bulundu.

8.12.2012Gündem
Kadıköyde dev imza kampanyası

Kadıköy'de dev imza kampanyası

Kadıköy’deki Haydarpaşa Garı ile Kadıköy Meydanı nazım imar planı Büyükşehir Belediyesi tarafından onaylandı. Kadıköy'de resmi kutlamaların yapıldığı meydanda bulunan Atatürk Heykeli kaldırılacak, o bölge fuar alanı olacak. Plan, 12 Aralık’a, yani bu çarşambaya kadar askıda. Kadıköy Belediyesi İmar Müdürlüğü, askıda olan bu projeye bir itiraz dilekçesi hazırladı. Projeye itirazı olan Kadıköy Belediyesi'ne gidip dilekçenin altına imza atacak. Tartışmalar başlayınca İstanbul Büyükşehir Belediyesi bir açıklama yaptı ve ''Anıt kaldırılacak, bina yapılacak iddiaları gerçek dışı'' dedi.

8.12.2012Gündem
‘Ulus’tan Ata’ya akın

‘Ulus’tan Ata’ya akın

Cumhuriyet Bayramı’nı kutlayıp Anıtkabir’e yürümek isteyen yüz binler, önceki gece otobüslerin şehirlerde durdurulması ya da Ankara’ya sokulmamasıyla başlayan, polisin biber gazı ve tazyikli suyla yaptığı tüm engellemelere rağmen Ata’ya akın etti. Dün, Ulus Meydanı’ndan Gar’a kadar oluşan insan seli Hidoprom, Kazım Karabekir, Anıt caddeleri boyunca “Mustafa Kemal’in askerleriyiz” sloganları ve marşlar eşliğinde Anıtkabir’e ulaştı.

29.10.2012Gündem
Barikat Gandi’si

Barikat Gandi’si

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, dün Cumhuriyet yürüyüşünde “Birinci ve İkinci Meclis önündeki polis barikatını kaldırma” harekatını bizzat yönetti.

29.10.2012Gündem
Şehit ve gazi yakınları F.Bahçeye ziyaret

Şehit ve gazi yakınları F.Bahçe'ye ziyaret

Fenerbahçe Kulübü, Türkiye Cumhuriyeti’nin kuruluş günü olan 29 Ekim 1923’ün 89. yıldönümünde, çok özel misafirlerini Fenerbahçe Şükrü Saracoğlu Stadı’nda konuk edecek.

29.10.2012Futbol
ANKARADA BİNLERCE KİŞİ YÜRÜYÜŞ İÇİN TOPLANDI

ANKARA'DA BİNLERCE KİŞİ YÜRÜYÜŞ İÇİN TOPLANDI

29 Ekim Cumhuriyet Bayramı kutlamaları bu yıl ilklere sahne olacak. Ancak tüm gözler Ankara Valiliği’nin yasakladığı “29 Ekim Seferberlik Yürüyüşü”nde. Ankara Valiliği yasak kararını değiştirmezken başta CHP olmak üzere, siyasi parti ve STK'lar ise yürüyüşü gerçekleştirmek konusunda ısrarlı. Polisin aldığı olağanüstü güvenlik önlemleri de dikkat çekiyor. Ankara'nın ana giriş noktalarında güvenlik önlemleri alındı. Birinci Meclis önündeki etkinlik için Ulus Atatürk heykeli önünde gruplar toplanmaya başladı. Polis, Birinci Meclis'in bulunduğu Cumhuriyet Bulvarı'nı trafiğe kapattı. “Mustafa Kemal'in askerleriyiz”, “Tam bağımsız Türkiye” sloganları atan, ellerinde Türk bayrakları ve Atatürk posterleri taşıyan grubun Atatürk heykeli önünde Atatürk bulvarına inmesiyle yol tamamen trafiğe kapandı.

29.10.2012Haber
KADIKÖYDE ATATÜRK HEYKELİNE ÇİRKİN SALDIRI

KADIKÖY'DE ATATÜRK HEYKELİ'NE ÇİRKİN SALDIRI

Kadıköy'de düzenlenen 1 Eylül Dünya Barış Günü, ilginç görüntülere sahne oldu. Geniş güvenlik önlemlerinin alındığı miting sırasında Kadıköy İskele Meydanı'ndaki Atatürk Heykeli'nin üzerine bir eylemci çıktı. Yüzünü kapatan eylemci diğer vatandaşlar tarafından aşağı indirildi. Henüz kimliği belirsiz bir kişi de Atatürk Heykeli'nin el kısmına "Çözümün adresi İmralı'dır" dövizi taktı. Miting olaysız sona erdi. DHA

1.09.2012Haber
Kadıköyde isyan ettiren görüntü

Kadıköy'de isyan ettiren görüntü

Siyasi partilerin de katıldığı ve Kadıköy'de düzenlenen 1 Eylül Dünya Barış Günü, ilginç bir görüntüye sahne oldu. Miting sakin geçerken Kadıköy İskele Meydanı'ndaki Atatürk Heykeli'nin üzerine bir terör örgütü yandaşı çıktı, ve el kısmına "Çözümün adresi İmralı'dır" dövizi taktı. Bunun üzerine tepki gösteren vatandaşlar kimliği belirsiz adamı aşağı indirdi.

1.09.2012Gündem
Karşıyakadan sahil düzenlemesi açıklaması

Karşıyaka'dan sahil düzenlemesi açıklaması

Bostanlı sahiline direk dikilip, çit çekilmesi çalışmalarına bazı vatandaşların tepkisine yol açtı.

1.08.2012Ege
Belediyeden açıklama geldi

Belediyeden açıklama geldi

Bostanlı sahiline direk dikilip, çit çekilmesi çalışmalarına bazı vatandaşların tepki göstermesi üzerine, Karşıyaka Belediyesi tarafından resmi bir açıklama geldi.

1.08.2012Ege
Bir babanın isyanı

Bir babanın isyanı

GAZİOSMANPAŞA’da ilköğretim okulu dördüncü sınıfta okuyan oğlu N.Ç.’ye cinsel istismarda bulunduğunu iddia ettiği 2 şüphelinin, yakalanamamasına öfkelenen baba Y.Ç., açlık grevi başlattı. Olayın üzerinden 35 gün geçtiğini belirten Y.Ç., şüpheliler yakalanıncaya kadar açlık grevine devam edeceğini söyledi.

28.06.2012Gündem
Yaşayan En Eski Spor Geleneğimiz

Yaşayan En Eski Spor Geleneğimiz

UNESCO Somut Olmayan Dünya Mirası listesindeki Kırkpınar Güreşleri ve Kültürel Etkinlikleri’nin bu yıl 651’incisi yapılacak. Geçen yılki organizasyona seyirci olarak katılan Gezgin Aynur KOÇ izlenimlerini yazdı.

17.06.2012Kelebek
Obama’dan sana ne

Obama’dan sana ne

CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu, 19 Mayıs Atatürk’a Anma, Gençlik ve Spor Bayramı kutlamalarını değerlendirdi.

22.05.2012Gündem
22 m’lik Atatürk barışı

22 m’lik Atatürk barışı

Artvin Atatepe’de, Kahvecioğlu Vakfı’nca yaptırılan 22 metre yüksekliğindeki Türkiye’nin en büyük Atatürk Heykeli’nin açılışı yapıldı.

19.05.2012Gündem
Uzlaştılar, en büyük Atatürk Heykelini birlikte açtılar

Uzlaştılar, en büyük Atatürk Heykeli'ni birlikte açtılar

Artvin Atatepe’de Kahvecioğlu Vakfı’nca yaptırılan 22 metre yüksekliğindeki Türkiye’nin en büyük Atatürk Heykeli’nin açılışı yapıldı. 19 Mayıs Atatürk’ü Anma ve Gençlik ve Spor Bayramı etkinlikleri kapsamında yapılan açılışa daha önce davet edilmediği için ikinci bir açılış töreni düzenleyeceğini duyuran Kahvecioğlu Vakfı Başkanı Sıtkı Kahvecioğlu da katıldı. Valiliğin daveti sonrasında törene katılan ve açılışı Vali Necmettin Kalkan ile birlikte yapan Sıtkı Kahvecioğlu gözyaşlarını tutamadı.

19.05.2012Gündem
Bugün açılıyor

Bugün açılıyor

Artvin Valiliği ile Kahvecioğlu Vakfı arasında sorun olan Türkiye’nin en büyük Atatürk heykeli bugün açılıyor.

18.05.2012Gündem
22 metrelik Ata kavgası

22 metrelik Ata kavgası

Artvin’de Kahvecioğlu Vakfı’nın kurucusu ve Yönetim Kurulu Başkanı Sıtkı Kahvecioğlu tarafından 4 milyon lira harcanarak yaptırılan 22 metre yüksekliğindeki Atatürk heykelinin açılışı öncesi tören krizi yaşanıyor.

16.05.2012Gündem
Türkiyenin en büyük Atatürk heykeli açılışında kriz

Türkiye'nin en büyük Atatürk heykeli açılışında kriz

Artvin'de 22 metre yüksekliğindeki Türkiye’nin en büyük Atatürk heykelinin açılışı 19 Mayıs'ta yapılacak. Ancak heykeli yaptıran ve Valilik arasındaki anlaşmazlık çıktı, ayrı ayrı açılış yapılacak.

16.05.2012Gündem

Yazar Sonuçları

Korku duvarı yıkıldı

BİRİ “Türkiye bir kırılma noktası yaşıyor” diye heyecanla anlatıyordu.

9.06.2013

Turing’in mal varlığı göz kamaştırıyor

SİZ hiç 90 yıllık bir Cumhuriyet abidesinin nasıl yıkılmak üzere olduğuna tanık oldunuz mu? Olmadıysanız, işte size, can çekişmekte değil, çekiştirilmekte olan bu abidenin son bir haftalık hazin öyküsü:

5.02.2013

Kadıköy’deki Atatürk heykeli kaldırılıyor

CHP’li belediyelere hem kızılıyor hem de acınıyor.

7.12.2012