EKSTRA
MENÜ

Aile Hekimliği

Aile Hekimliği ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Aile Hekimliği haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 1.522 Aile Hekimliği haberi bulunmuştur.

Aile Hekimliği Haberleri

CHPnin seçim bildirgesi

CHP'nin seçim bildirgesi

İşte CHP'nin 2015 Seçim Bildirgesi.

19.04.2015Gündem
Bebeğini boğup çöpe attı

Bebeğini boğup çöpe attı

Niğde’de 8 aylık halime kadın, kendi başına doğurduğu çocuğunu boğarak öldürdü ve evine 300 metre mesafedeki çöp konteynerine attı.

1.04.2015Çukurova
Milyonlarca aşı bozulabilir doktorlar panikte

Milyonlarca aşı bozulabilir doktorlar panikte

Türkiye genelinde hala birçok yerde elektrikler kesik. Aşıları nereye aktaracağını ve sonuçlarının ne olacağını bilemeyen aile hekimleri ise tepkiliydi. Hürriyet.com.tr'nin olayı duyurmasının üzerine Toplum Sağlığı Merkezleri, aşıları toplamaya başladı. Aile hekimlerine yazılı açıklama gönderilerek aşı sorumlularının aşıların başından ayrılmamasını ve aile sağlığı merkezlerinde yetkililer gelene kadar beklemesini belirtti.

1.04.2015Sağlık
Sağlık Bakanlığından aile hekimlerinin nöbet uygulaması hakkında açıklama

Sağlık Bakanlığı'ndan aile hekimlerinin nöbet uygulaması hakkında açıklama

Sağlık Bakanlığı, aile hekimlerine zorunlu nöbet uygulamasının Danıştay'ın kararıyla durulduğu haberleri üzerine açıklama yaptı. Bakanlık, "Bu yönde verilmiş bir karar bulunmamaktadır" dedi.

28.03.2015Sağlık
Danıştay aile hekimlerine nöbeti kaldırdı

Danıştay aile hekimlerine nöbeti kaldırdı

Aile hekimlerinin yoğun tepki gösterdiği ve kaldırılması için uzun süre iş bırakma eylemleri yaptığı nöbet uygulaması Danıştay'ın verdiği karar sonucu kaldırılmış oldu. Aile Hekimleri Dernekleri Federasyonu (AHEF) Genel Sekreteri ve Kahramanmaraş Aile Hekimleri Derneği Başkanı Dr. Lütfi Tiyekli, Danıştay, aile hekimlerine zorunlu nöbet öngören yönetmeliğin yürütmesini durdurduğunu, aile hekimlerinin nöbet sorununun tamamen ortadan kalktığını söyledi.

28.03.2015Sağlık
İzmirde sağlığa kadınlar damga vurdu

İzmir'de sağlığa kadınlar damga vurdu

İzmir'de sağlık alanındaki çalışmalarda kadın yöneticilerin başarıları dikkati çekiyor.

25.03.2015Gündem
Yol parası olmadığı için hastaneye gidemedi, devlet cenaze masraflarını karşılayacak

Yol parası olmadığı için hastaneye gidemedi, devlet cenaze masraflarını karşılayacak

MANİSA T Tipi Açık Ceza İnfaz Kurumu'nda, geçen cumartesi gecesi yol parası olmadığı için hastaneye götürülemediği ileri sürülen ve ertesi sabah koğuş arkadaşları tarafından yatağında ölü bulunan mahkum 31 yaşındaki Abdullah Akgün'ün cenazesi, otopsi sonrası cenaze aracıyla memleketi Mardin'e gönderildi. Cenazenin nakil masrafını devletin karşıladığı öğrenildi. Bu olayla birlikte kurumlarda tekrar sağlık konusunun gündeme geldiğini söyleyen Manisa Valisi Erdoğan Bektaş, "Bu olay soruşturulacaktır. Sorumlusu kimse cezasını görecektir. Hayatını kaybeden insan için kaybı telafi edilemez" dedi.

23.03.2015Ege
Mahkum taksi parası olmadığı için öldü iddiası

Mahkum 'taksi parası olmadığı için öldü' iddiası

Manisa T Tipi Açık Ceza İnfaz Kurumu'nda cumartesi gecesi rahatsızlanan ve taksi parası olmadığı için hastaneye gidemeyen mahkum Abdullah Akgün'ün (31) sabah koğuş arkadaşları tarafından ölü bulunduğu bildirildi. Rahatsızlanması üzerine çağrılan 112 Acil Servis ekibinin iğne yapıp gittiği Akgün, yatağında sabah koğuş arkadaşları tarafından ölü bulundu. Cezaevindeki mahkumlar, Abdullah Akgün'ün dönüş parası olmadığı için hastaneye tedaviye gidemediğini ileri sürdü.

22.03.2015Gündem
Verem aşısı hem var hem yok

Verem aşısı hem var hem yok

Sağlık Bakanlığı’nın tek dağıtıcı ve uygulayıcısı olduğu verem aşısında (BCG) sıkıntı devam ediyor. Bebeklere 2 ile 3 ay arasında yapılması gereken verem aşısını aile sağlığı merkezlerinde (aile hekimliği) arayan anne-babalar, “Bakanlıktan gelmiyor, biz de bekliyoruz” yanıtıyla karşılaşıyor.

19.03.2015Sağlık
Kadınların ortak sorunu demir eksikliği

Kadınların ortak sorunu demir eksikliği

Kansızlık nedeni olarak gösterilen demir ve B-12 açısından yapılan araştırma, kadınların yüzde 65'inde anemi olmadan demir eksikliği bulunduğunu ortaya koydu.

3.03.2015Avrupa
Aşk bağımlılığına terapi

Aşk bağımlılığına terapi

Bazı uç noktalarında cinayet, intihar, taciz gibi durumlarla karşılaşılabilen, genellikle reddedilme, karşılıksız sevgi gibi durumlarda görülebilen "aşk bağımlılığı"nın tedavisi için psikologlar tarafından Bursa'daki Şevket Yılmaz Eğitim ve Araştırma Hastanesine yönlendirilen kişiler, 18 adımdan oluşan terapilerle bundan kurtulmaya çalışılıyor.

19.02.2015Sağlık

Yazar Sonuçları

Kilo verdiren baharatlar

Ayurveda ve Aile Hekimliği Uzmanı ve Beslenme Danışmanı Ender Saraç'tan metabolizmayı hızlandıran ve kilo vermeye yardımcı olan baharatların listesi...

24.03.2015