EKSTRA
MENÜ

Aile Hekimleri

Aile Hekimleri ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Aile Hekimleri haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 1.252 Aile Hekimleri haberi bulunmuştur.

Aile Hekimleri Haberleri

Aile hekimleri daha çok aşı istedi

Aile hekimleri daha çok aşı istedi

Almanya Aile Hekimleri Birliği, yükselişe geçen Delta varyantlı koronavirüs vakaları nedeniyle daha fazla aşı istedi. Salgınla mücadelede aşı uygulamalarına hız verilmesini isteyen Aile Hekimleri Birliği Başkanı Ulrich Weigeldt, “Ne kadar fazla aşı yapılırsa yeni varyantlara karşı o kadar etkili mücadele verilmiş olur” dedi.

24.06.2021Avrupa
Şiddete uğrayan sağlık çalışanları anlatıyor: Yolda yürürken bile korkuyorum

Şiddete uğrayan sağlık çalışanları anlatıyor: 'Yolda yürürken bile korkuyorum'

Asistan doktor Ertan İskender’in, hastası tarafından bıçaklı saldırıya uğrayarak ağır yaralanması Türkiye gündemine oturmuştu. Ancak sağlık çalışanlarına şiddet hem Türkiye'de hem dünyada adeta bir salgın gibi yayılıyor. Bu saldırılar pandemi döneminde daha da arttı. Sağlık çalışanları maruz kaldıkları şiddet olaylarını Hürriyet'e anlattı: "Hala serviste o odaya girerken çarpıntım oluyor."

15.06.2021Gündem
Son dakika haberler: Sağlık Bakanı Fahrettin Kocadan Biontech flakonu ve aşıda 6 saat açıklaması

Son dakika haberler: Sağlık Bakanı Fahrettin Koca'dan Biontech flakonu ve aşıda 6 saat açıklaması

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca önceki gün yaptığı son dakika paylaşımında, 'Her BionTech aşı flakonunda 6 KİŞİLİK, yani 6 doz aşı bulunuyor. Flakon açılıp sulandırıldıktan sonra bu 6 doz aşı 6 saat içinde kullanılmalıdır. 6 SAAT içinde kullanılmayan dozlar daha sonra kullanılamaz, israf olur. Aşı kıymetli, temini kolay değil. Randevunuzu aksatmayın.' açıklamasında bulundu.

12.06.2021Gündem
Aile hekimlerinde BioNTech başladı: Günde en az 6 randevu

Aile hekimlerinde BioNTech başladı: Günde en az 6 randevu

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’nın açıklamasının ardından Alman aşısı BioNTech aile sağlığı merkezlerinde uygulanmaya başlandı. Aile hekimleri, “Bir flakon (şişe) 6 doz olduğu için bizim günlük randevu sayımız en az 6 olmalı” dedi.

10.06.2021Gündem
Ankarada aile sağlığı merkezlerinde Biontech aşılarının uygulanması başladı

Ankara'da aile sağlığı merkezlerinde Biontech aşılarının uygulanması başladı

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, BionTech aşısının artık aile hekimleri tarafından da yapılabileceğini duyurmuştu. Bakan Koca'nın açıklaması sonrası bugün Ankara'da aile sağlığı merkezlerinde randevu alan vatandaşlara Biontech aşılarının uygulanması başladı.

9.06.2021Haber
Son dakika: Sağlık Bakanı Fahrettin Koca duyurmuştu Uygulama bugün başladı

Son dakika: Sağlık Bakanı Fahrettin Koca duyurmuştu! Uygulama bugün başladı

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, BionTech aşısının artık aile hekimleri tarafından da yapılabileceğini duyurmuştu. Bakan Koca'nın açıklaması sonrası bugün Ankara'da aile sağlığı merkezlerinde randevu alan vatandaşlara Biontech aşılarının uygulanması başladı.

9.06.2021Gündem
Son dakika haberi...Sağlık Bakanı Fahrettin Koca illere göre koronavirüs vaka sayılarını paylaştı İşte dikkat çeken 5 il

Son dakika haberi...Sağlık Bakanı Fahrettin Koca illere göre koronavirüs vaka sayılarını paylaştı! İşte dikkat çeken 5 il

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, 'İllerimizde 100.000 nüfusa karşılık gelen bir haftalık toplam vaka sayısını gösteren insidans haritasının güncel halini ekte görebilirsiniz. Vaka sayılarının düşüş hızı azalsa da düşme eğilimi devam ediyor. Bu güce güvenin.' açıklamasında bulundu. Bakan Koca'nın paylaştığı koronavirüs verilerine göre en yüksek artış ise Bolu'da görüldü.

8.06.2021 Gündem
Son dakika haberler... Yeni kolaylıklar var diyerek duyurdu Bakan Koca: BionTech aşısını aile hekimleri de yapacak

Son dakika haberler... 'Yeni kolaylıklar var' diyerek duyurdu! Bakan Koca: BionTech aşısını aile hekimleri de yapacak

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, BionTech aşısının artık aile hekimleri tarafından da yapılabileceğini duyurdu. Bakan Koca, ''Bugünden itibaren e-nabız ve MHRS üzerinden randevu alabilirsiniz'' dedi.

8.06.2021Gündem
Aile sağlığı merkezlerinde BioNTech aşısı yapılmaya başlandı

Aile sağlığı merkezlerinde BioNTech aşısı yapılmaya başlandı

Yeni tip koronavirüsle (Kovid-19) mücadele kapsamında, BioNTech aşısının aile sağlığı merkezlerinde de yapılması kararının ardından Aydın'da randevu alan vatandaşlar, aile hekimleri tarafından aşılandı.

8.06.2021Haber
Son dakika... BioNTech aşıları aile sağlığı merkezlerinde Yeni uygulama başladı

Son dakika... BioNTech aşıları aile sağlığı merkezlerinde! Yeni uygulama başladı

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca'nın bugün duyurduğu BioNTech aşısının aile sağlığı merkezlerinde de yapılması kararının ardından Aydın'da randevu alan vatandaşlar, aile hekimleri tarafından aşılandı.

8.06.2021Gündem
Son dakika: Bakan Koca müjdeyi duyurmuştu Ve başladı: BioNTech aşıları aile sağlığı merkezlerinde..

Son dakika: Bakan Koca müjdeyi duyurmuştu! Ve başladı: BioNTech aşıları aile sağlığı merkezlerinde..

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca'nın bugün duyurduğu BioNTech aşısının aile sağlığı merkezlerinde de yapılması kararının ardından Aydın'da randevu alan vatandaşlar, aile hekimleri tarafından aşılandı.

8.06.2021Gündem
Bakan Koca: BionTech aşısını aile hekimleri de yapacak

Bakan Koca: BionTech aşısını aile hekimleri de yapacak

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, BionTech aşısının artık aile hekimleri tarafından da yapılabileceğini duyurdu. Bakan Koca, ''Bugünden itibaren e-nabız ve MHRS üzerinden randevu alabilirsiniz'' dedi.

8.06.2021Haber
Koronavirüs aşı randevusu nasıl alınır MHRS, e Nabız ve aile hekimliği aşı randevusu almanın detayları

Koronavirüs aşı randevusu nasıl alınır? MHRS, e Nabız ve aile hekimliği aşı randevusu almanın detayları

Koronavirüs aşı randevusu alma işlemleri belirlenen öncelikli gruplar doğrultusunda yapılıyor. Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, BionTech aşısının artık aile hekimleri tarafından da yapılabileceğini duyurdu. Son dakika gelişmesini Twitter'dan duyuran Bakan Koca, ''Aşıya erişimde yeni kolaylıklar var. Biontech aşısı için artık kamu ve özel hastanelerle birlikte Aile hekimlerimiz de devrede. Bugünden itibaren e-nabız ve MHRS üzerinden randevu alabilirsiniz. Bu güce güvenin'' dedi. İşte MHRS, e Nabız ve aile hekimliği aşı randevusu almanın detayları

8.06.2021Gündem
İşte yeni aşı takvimi

İşte yeni aşı takvimi

BioNTech’ten alınan toplam 120 milyon doz sözü, Sputnik’le yapılan anlaşma ve Çin’den gelmesi beklenen dozlarla Türkiye’nin aşı takvimi güncellendi. Bakan Koca dün orta düzey ve ağır engellilerin aşılanmaya başlandığını duyurdu. 50 yaş üstüne ise 1 Haziran’da aşılama başlayacak. Hedef sonbahara kadar 18 yaş üstünü aşılamak...

28.05.2021 Gündem
Korona aşısı zonaya mı yol açıyor

Korona aşısı zonaya mı yol açıyor?

Korona aşısı olduktan sonra ortaya çıkan yan etkilerden bir tanesine zona hastalığı da eklendi. İsviçre basınında yer alan haberlere göre bu ülkede yaklaşık 120 kişinin RNA bazlı korona aşısı olduktan hemen sonra yine viral bir hastalık türü olan zonaya yakalandığı belirtildi.

27.05.2021Avrupa
Bilim Kurulu üyesi Prof. Dr. Serap Şimşek Yavuzdan üçüncü doz aşı açıklaması

Bilim Kurulu üyesi Prof. Dr. Serap Şimşek Yavuz'dan üçüncü doz aşı açıklaması

Sağlık Bakanlığı Koronavirüs Bilim Kurulu Üyesi Prof. Dr. Serap Şimşek Yavuz, koronavirüste üçüncü doz hatırlatma aşılarının ne zaman yapılması gerekeceği ile ilgili önemli açıklamalar yaptı. Yavuz, koronavirüs geçirenlerde de aşı olanlarda da bir süre sonra bağışıklığın azaldığı ve her iki gruba da hatırlatma dozu adı verilen üçüncü doz aşılamaların yapılması gerektiği konusunda bilim dünyasının uzlaşmaya vardığını söyledi. Yavuz, ''Hem CoronaVac’ta hem BioNTech’te hatırlatma dozları gerekecek. Belki biri 6'ncı ayda, diğeri 1 yıl sonra olacak, ama gerekecek'' dedi. 'Aşı kısırlık yapıyor' iddiasına da son noktayı koyan Yavuz, 'Koronavirüs aşısı gripten de korur mu?' sorusuna da yanıt verdi.

26.05.2021Gündem
Son dakika haberler...  Aile hekimleri BioNTech aşısı yapacak... Pandemide yaz planı.. İşte pilot il...

Son dakika haberler... 'Aile hekimleri BioNTech aşısı yapacak...' Pandemide yaz planı.. İşte pilot il...

BioNTech ile yapılan aşı anlaşması, pandemi konusunda bu yaz atılacak adımları geliştirdi. Yeni planda hedef yaz aylarında tam katılımlı aşı kampanyasını tamamlayıp, sonbaharda toplumsal bağışıklığı sağlamak ve kışa güvenli bir şekilde girmek... Öte yandan, Avrupa İlaç Ajansı'nın BionTech aşılarının saklanma koşullarıyla ilgili yaptığı açıklamadan sonra Sağlık Bakanlığı'ndan da flaş bir adım geldi.

25.05.2021Gündem
Son dakika.. Bilim Kurulu Üyesi Prof. Dr. Yavuz Tünelin sonundaki ışık diyerek tarih verdi

Son dakika.. Bilim Kurulu Üyesi Prof. Dr. Yavuz 'Tünelin sonundaki ışık' diyerek tarih verdi

Koronavirüs Bilim Kurulu Üyesi Prof. Dr. Serap Şimşek Yavuz, koronavirüs salgınına ilişkin yaptığı açıklamada "Tünelin ucundaki ışığı görüyorum" diyerek Ekim ayını işaret etti. Prof. Dr. Yavuz, "Tam açılma için ise vaka sayılarının 100 binde 10-20, test pozitiflik oranlarının yüzde 3-5 bandına inmesi gerekiyor. Henüz istediğimiz düzeyde değiliz. Haziran'da yapılandırılmış açılmaya gidebiliriz" dedi.

22.05.2021Gündem
Meyve yiyin, köpek sevin Covid-19 önlemleri bağışıklık sistemimize zarar mı veriyor

Meyve yiyin, köpek sevin! Covid-19 önlemleri bağışıklık sistemimize zarar mı veriyor?

Sağlıklı bir bağışıklık sisteminin düzgün işlemesi için mikroplarla düzenli temas etmeye ihtiyacı var. Madem öyle Covid-19 önlemleri bağışıklık sistemimize nasıl etki ediyor?

19.05.2021Dünya
Sağlık ocakları (aile hekimleri) arefe ve bayramda  açık mı Bayram haftası aşı yapılacak mı

Sağlık ocakları (aile hekimleri) arefe ve bayramda açık mı? Bayram haftası aşı yapılacak mı?

Aile hekimleri arefe günü ve bayramda çalışıyor mu sorusu pek çok kişinin araştırdığı konu olmaya devam ediyor. Sağlık ocağı olarak bilinen aile hekimlerine giderek aşı, kontrol, muayene gibi süreçlerde bulunmak isteyen vatandaşlar, ramazan bayramı dolayısıyla bu merkezlerin açık olup olmadığını araştırmaya başladı. Peki, sağlık ocakları (aile hekimleri) arefe ve bayramda açık mı? Bayram haftası aşı yapılacak mı? İşte, bayram haftası aşı yapılabilecek mi sorusunun cevabı ve detaylı bilgiler

12.05.2021Gündem
Son dakika... Aşılamaya Ramazan Bayramı düzenlemesi

Son dakika... Aşılamaya Ramazan Bayramı düzenlemesi

Sağlık Bakanlığı aile hekimlerinin talebi üzerine Ramazan Bayramı için yeni bir karar aldı. 10-11-12 Mayıs tarihlerinde Aile Sağlığı Merkezleri'nin açık veya kapalı olması aile hekimliklerinin inisiyatifine bırakıldı. Vatandaşlar aşı randevularını hastanelere yönlendirebilecek ya da bayram sonrasına erteleyebilecek.

6.05.2021Gündem
Aile hekimleri izin hakkını aldı

Aile hekimleri izin hakkını aldı

Aile hekimlerinin “Bayram öncesi iş bırakıyoruz” çıkışının ardından, Sağlık Bakanlığı 17 günlük kapanmada aile hekimlerinin çalışmasını öngören genelgesini geri çekti.

6.05.2021Gündem
AHEF iş bırakacak

AHEF iş bırakacak

Aile Hekimleri Dernekleri Federasyonu, Sağlık Bakanlığı’nın yayınladığı ve 17 günlük kapanmanın tamamında aile hekimlerinin çalışmasını öngören genelgeye karşı çıkarak, 10-11-12 Mayıs ile bayram süresince iş bırakacaklarını açıkladı.

5.05.2021Gündem
Aile hekimleri tam kapanmada çalışacak

Aile hekimleri tam kapanmada çalışacak

Sağlık Bakanlığı yayınladığı genelge ile 17 günlük tam kapanmada aile hekimlerinin çalışmaya devam edeceğini açıkladı.

1.05.2021Gündem
55 yaşta randevu karmaşası

55 yaşta randevu karmaşası

Önceki gün bazı hastanelerde BioNTech aşısının yapılması konusunda sorun yaşandığı ortaya çıktı.

22.04.2021Gündem
15 milyon koronavirüs aşısından sonra ilk sonuç Bu rakamlara bakın aşınızı olun...

15 milyon koronavirüs aşısından sonra ilk sonuç! Bu rakamlara bakın aşınızı olun...

15 milyon aşılamada sadece 2 bin 500 kişi koronavirüse yakalandı. Bu kişilerden hastaneye başvuru ya da yoğun bakım ihtiyacı çok az. 65 yaş üstündeki yoğun bakım ihtiyacı yüzde 10’ların altına düştü.

20.04.2021Gündem
‘Mayısta aşı sıralamasına gerek olmaz’

‘Mayısta aşı sıralamasına gerek olmaz’

Almanya Doktorlar Birliği, yeteri kadar aşı olması durumunda mayıs ayında aşı sıralamasının ortadan kalkacağını açıkladı.

19.04.2021Avrupa
Konut teşviki üç ay uzatıldı

Konut teşviki üç ay uzatıldı

Almanya’da bu ayın başında yine bir dizi yeni kanun ve uygulamalar yürürlüğe girdi. Aile hekimlerinin de artık koronavirüse karşı aşı yapmaya başlamalarından işletmelere yönelik virüs testi zorunluluğuna, sürücü ehliyetine ilişkin yeniliklerden çocuklu aileler yönelik konut teşvikine kadar bir dizi yenilikler, nisan ayının başından bu yana hayatımıza girdi. Söz konusu yeniliklerin başında kuşkusuz, dünya gündemini bir yılı aşkın süredir meşgul eden koronavirüs pandemisi ile ilgili yeni tedbirler geliyor.

17.04.2021Avrupa
Sağlık Bakanı Fahrettin Kocadan sürpriz telefon Yeni ekibin oluşturulduğunu söylemişti

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca'dan sürpriz telefon! Yeni ekibin oluşturulduğunu söylemişti

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, dün Hürriyet'e yaptığı açıklamada, vatandaşları aşı yaptırmaya ikna etmek amacıyla evlere yönelik aşılama ekipleri oluşturacaklarını duyurmuştu. "Aile hekimleri öncülüğünde aşı hakkı olup da aşısını yaptırmayanların evlerine gidilerek, aşı olmaları konusunda tavsiyede bulunacağız, teşvik edeceğiz. Böylece aşılarını yaptırmayanların neden aşı olmadıklarını öğreneceğiz." ifadelerini kullanan Bakan Koca, bugün Twitter hesabından dikkat çeken bir mesaj paylaştı.

16.04.2021Gündem
Sağlık Bakanı Fahrettin Kocadan koronavirüs aşıları çöpe gitti iddialarına yanıt

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca'dan 'koronavirüs aşıları çöpe gitti' iddialarına yanıt!

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda aşıların çöpe gittiği iddialarına yanıt verdi. Bakan Koca, "Aşının çöpe gittiği iddiaları gerçekle bağdaşmamaktadır. Her bir doz aşının kıymetini biliyor ve ona göre planlama yapıyoruz" ifadelerini kullandı. Bakan Koca, Hürriyet'e yaptığı açıklamada ise "Aşı yaptırmayanların ikna edilmesi ve aşı olmalarını sağlamak için ikna ekibi kuracağız. Aile hekimleri öncülüğünde aşı hakkı olup da aşısını yaptırmayanların evlerine gidilerek, aşı olmaları konusunda tavsiyede bulunacağız, teşvik edeceğiz." diye konuşmuştu.

15.04.2021Gündem
Aşı olana altın hızma hediye eden de var iki karton yumurta veren de...

Aşı olana altın hızma hediye eden de var iki karton yumurta veren de...

Sırası gelmesine rağmen aşı olmayanlar Türkiye'de de dünyada da aşılama hızının önündeki en önemli engellerden biri. ABD'den Hindistan'a birçok ülkede bu sorunla başa çıkmak için çok yaratıcı çözümler geliştirildi. Ayrıntılar haberimizde...

15.04.2021Dünya
Bakan Koca Hürriyetin sorularını yanıtladı: Aşı ikna timleri geliyor

Bakan Koca Hürriyet'in sorularını yanıtladı: Aşı ikna timleri geliyor

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, vatandaşları aşı yaptırmaya ikna etmek amacıyla evlere yönelik aşılama ekipleri oluşturacaklarını açıkladı ve “Haziran sonuna kadar 40 yaş üstündeki herkesi aşılayacağız. Vaka ve ölüm oranlarında tedbirler etkili olmazsa ramazandan sonra daha sert tedbirler alınacak” uyarısında bulundu.

15.04.2021Gündem
Hemşirelerin aşı satrancı Bir damla ziyan olmasın diye...

Hemşirelerin aşı satrancı! Bir damla ziyan olmasın diye...

Randevuya gelmeyenlerin aşıları ziyan olmasın diye görevli hemşirelerin adeta satranç oynar gibi düzenleme yaptıkları ortaya çıktı. Sağlık Emekçileri Sendikası Şube Başkanı Fadime Kavak, “Tüm hastalar tek tek aranıp randevuları teyit ediliyor. Hemşireler birbiriyle haberleşerek randevuları hesaplıyor, 6 kişi gelince şişe açılıyor” dedi.

13.04.2021Gündem
Aile hekimleri de başladı, bir günde...

Aile hekimleri de başladı, bir günde...

Paskalya tatili sonrası muayenehanelerde aşılama başladı, kliniklerin önünde uzun kuyruklar oluştu. Bir günde 650 bine yakın aşılama yapıldı.

9.04.2021Avrupa
Aile hekimleri aşıya başlıyor

Aile hekimleri aşıya başlıyor

Almanya’da aile hekimlerinin Paskalya tatili sonrası koronavirüs aşısı yapmaya başlayacağı bildirildi. Federal Sağlık Bakanı Jens Spahn (CDU), ilk etapta 35 bin muayenehane için toplam 1.4 milyon koronavirüs aşısının sipariş verildiğini, nisan ayının sonlarına doğru muayenelere verilecek aşıların haftalık 3 milyon dozun üzerine çıkarılacağını söyledi.

2.04.2021Avrupa
Koronada yeni gündem: Aşı orucu bozar mı

Koronada yeni gündem: Aşı orucu bozar mı?

Aile Hekimleri Dernekleri Federasyonu (AHEF) 2. Başkanı Hacı Yusuf Eryazğan, “Özellikle kronik hastalar ve 60 yaş üzeri, aile hekimlerine aşının orucu bozup bozmayacağını soruyor. Ancak salgının bitmesi için aşılama yavaşlamamalı. Bu noktada Diyanet’in ve Sağlık Bakanlığı’nın vatandaşın kafasındaki soru işaretini gidermesi gerekiyor” dedi.

2.04.2021Gündem
‘Virüsü birlikte yeneceğiz’

‘Virüsü birlikte yeneceğiz’

Almanya Başbakanı Angela Merkel, halkı yeni tip koronavirüs (Kovid- 19) salgınında alınan tedbirlere uymaya çağırarak, “Virüsü birlikte yeneceğiz” dedi.

1.04.2021Avrupa
Aşıya karşı neden hala mesafeliyiz Sebebi bunlardan biri olabilir

Aşıya karşı neden hala mesafeliyiz? Sebebi bunlardan biri olabilir!

Covid-19 pandemisine karşı dünya çapında bir aşılama süreci başlatıldı. Kimi mümkün olan en kısa sürede aşılanmak için gün sayarken iğneden korkanlar ise aşı olacakları günü endişeyle bekliyor. Peki bu korkunun ve aşıya olan ön yargının altında yatan sebepler neler? Üç farklı uzmana danıştık, işte halihazırda devam eden aşı kararsızlığının olası nedenleri…

29.03.2021Gündem
Karantinadaki Türkler anlatıyor Dünya yansa da fırında kruvasan eksik olmaz

Karantinadaki Türkler anlatıyor! 'Dünya yansa da fırında kruvasan eksik olmaz'

Fransa’da başkent Paris'in de içinde bulunduğu 16 bölgede dört hafta boyunca uygulanacak karantina başladı. Peki Paris’i üçüncü kez karantina noktasına getiren etkenler neydi? Şehirdeki Türkler neler yaşıyor? İşte Paris’teki son durum…

29.03.2021Dünya
Recep Şeker kimdir Uçakta kritik müdahale ile bebeğin hayatını kurtardı

Recep Şeker kimdir? Uçakta kritik müdahale ile bebeğin hayatını kurtardı

Recep Şeker, uçakta bir bebeğin kalp krizi geçirdiğini görmesi üzerine önemli bir müdahalede bulundu. Bebeğin tıkanan soluk borusunu açan ve kalp masajı ile hayata döndüren Recep Şeker, pek çok kişinin gündeminde yer aldı. Peki, Recep Şeker kimdir nereli kaç yaşında? İşte, Ak Parti Karaman Milletvekili olarak da TBMM'de görev alan Recep Şeker hakkında detaylı bilgiler

19.03.2021Gündem
2nci dozda sorun yok

2'nci dozda sorun yok

Bakan Koca önümüzdeki hafta 60-65 yaş grubunun aşılanmaya başlanacağını açıkladı. Aile Hekimleri Dernekleri Federasyonu 2. Başkanı Hacı Yusuf Eryazğan da vatandaşın birinci doz aşılama için artık randevu alamadığını ancak, ikinci doz aşılamalarda sıkıntı yaşanmadığını söyledi.

19.03.2021Gündem
Bavyera’da aile hekimleri 1 Nisan’da aşıya başlıyor

Bavyera’da aile hekimleri 1 Nisan’da aşıya başlıyor

Bavyera Sağlık Bakanı Klaus Holetschek, aşı merkezlerine ek olarak aile hekimlerinin günde 160 bin kişiye aşı yapacaklarını söyledi.

14.03.2021Avrupa
Münih’te yeni aşı merkezleri iptal

Münih’te yeni aşı merkezleri iptal

Almanya’nın Münih kentinde yeni kurulması planlanan aşı merkezleri iptal edildi. Konuyla ilgili kent idaresinden verilen bilgiye göre koronavirüs aşılarının gelecek aydan itibaren aile hekimleri tarafından da vurulacağını öngören federal düzeydeki hükümet kararları doğrultusunda yeni aşı merkezlerine gerek duyulmadığı ifade edildi.

12.03.2021Avrupa
Türkiye cesur davrandı

Türkiye cesur davrandı

Berlin’de yaşayan Türklerin ‘Başhekim’ olarak adlandırdığı Dr. İsmail Nevzat Tuncay’la, salgını, alınan önlemleri ve aşıyı konuştuk. Almanya ile Türkiye’nin uyguladığı tedavi yöntemlerini de değerlendiren Dr. Tuncay, bazı durumlarda Türkiye’nen cesur davrandığını ve koronavirüse yakalanan hastaların kontrolü için aile hekimlerini yönlendirdiğini, Almanya’da ise hastaların kendilerini biraz terk edilmiş hissettiğini söyledi.

25.02.2021Avrupa
Gürsel Özer kimdir Doktor Gürsel Özerin kariyeri ve hayatıyla ilgili bilgiler...

Gürsel Özer kimdir? Doktor Gürsel Özer'in kariyeri ve hayatıyla ilgili bilgiler...

Aile Hekimliği Çalışanları Sendikası Genel Başkanı Dr. Gürsel Özer, katıldığı programlar ve yaptığı açıklamalarla tanınıyor. Gürsel Özer, 2015 – 2017 yılları arasında Aile Hekimleri Dernekleri Federasyonu (AHEF) yönetim kurulu başkanlığı görevinde bulunmuştu. İşte Dr. Gürsel Özer'in kariyeri ve hayatıyla ilgili bilgiler...

16.02.2021Gündem
Aile Hekimleri Derneği Başkanı: Mart ayında yine pik olacağını öngörüyoruz

Aile Hekimleri Derneği Başkanı: Mart ayında yine pik olacağını öngörüyoruz

Aksaray Aile Hekimleri Derneği Başkanı Dr. Şenol Atakan, mutasyonlu virüsün yol açacağı vaka artışı nedeniyle mart ayında yine pik yaşanabileceği endişesini dile getirdi. Atakan, "Mutasyon olayına çok dikkat etmemiz lazım. Mutasyon daha bulaşıcıdır. Kendini daha dirençli hale getiriyor ve daha bulaşıcı. Bunun için temizlik, mesafe ile maske kuralına kesinlikle taviz vermeden uymamız gerekiyor. Bizim öngörümüz mart ayı gibi yine pik olacağıdır" dedi.

11.02.2021Gündem

Yazar Sonuçları

Olağanüstü zamanlara olağanüstü tedbirler

Bir süredir ensemizde... O kadar yakınımızda ki... Ürkütücü, korkutucu. COVID-19 ve varyantlarından bahsediyorum. Arkadaşlarımız, sevdiklerimiz, tanıdıklarımız, tanımadıklarımız...

20.04.2021

Aşıyı ihmal etmeyin

Sağlık çalışanlarının ardından eczacılar, 80-75 ve son olarak 65 yaş üstü vatandaşlar aşılanmaya başlandı. Öncelik grubundakiler MHRS üzerinden COVID-19 aşı randevusu alabiliyor. Buraya kadar sorun yok. Gelin görün ki sorun o randevuyu alabilmekte! Özellikle de teknoloji ile pek de haşır neşir olmayan yaşlıların yakınları, çocukları aşı randevusu alma konusunda ihmalkâr olabiliyor ya da aşıya tereddütle yaklaşıyor. Sadece İstanbul’da aşılama oranları bu yaş grubunda yüzde 50 civarında kaldı.

4.03.2021