EKSTRA
MENÜ

Aile Hekimliği

Aile Hekimliği ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Aile Hekimliği haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 1.522 Aile Hekimliği haberi bulunmuştur.

Aile Hekimliği Haberleri

Bilinçsiz kullanılan vitaminler çok ciddi sağlık sorunlarına yol açabilir

Bilinçsiz kullanılan vitaminler çok ciddi sağlık sorunlarına yol açabilir

Kış mevsiminin gelmesi ve bazı fırsat sitelerindeki indirimlerle birlikte son dönemde bilinçsiz vitamin tüketimi arttı. Aile Hekimliği Uzmanı Dr. Filiz Arabacı, gerek internetten gerekse tanıdık yardımıyla alınan vitaminlerin çok ciddi sağlık sorunlarına yol açtığını belirterek, “İnternet üzerinden bu tip destek ürünlerinin bilinçsizce, yüksek dozda alınması kişinin sağlığını korumak yerine riske atar. Vücut direncinizi korumak istiyorsanız yapmanız gereken şey dengeli beslenmektir” dedi.

25.11.2020Sağlık
Son dakika haberler... Koronavirüs Bilim Kurulu üyesi Alpay Azap, 2021 yılı için uyardı

Son dakika haberler... Koronavirüs Bilim Kurulu üyesi Alpay Azap, 2021 yılı için uyardı

Türk Klinik Mikrobiyoloji ve İnfeksiyon Hastalıkları Derneği (KLİMİK) Başkanı ve Sağlık Bakanlığı Koronavirüs Bilim Kurulu Üyesi Prof. Dr. Alpay Azap, Kovid-19 hastalığının 2020 yılından itibaren mevsimsel hastalık özelliği kazanacağını belirtti. ''Salgının başında kendisinden önceki SARS virüsü gibi ortadan kaybolacağına dair umudumuz vardı. Artık bunun böyle olmayacağını çok net olarak biliyoruz" diyen Azap, ''2020-2021'de büyük bir salgın geçireceğiz. Yaz ayının pek bir faydası olmayacak'' uyarısında bulundu.

30.10.2020Gündem
Bilim Kurulu Üyesi Prof. Dr. Mustafa Necmi İlhan: “İstanbul ve Doğu Marmara’da iller arası geçişler ile birlikte vakaların arttığını görüyoruz”

Bilim Kurulu Üyesi Prof. Dr. Mustafa Necmi İlhan: “İstanbul ve Doğu Marmara’da iller arası geçişler ile birlikte vakaların arttığını görüyoruz”

Sağlık Bakanlığı Toplum Bilimleri Kurulu Üyesi Prof. Dr. Mustafa Necmi İlhan, "İstanbul’da şöyle düşünmek gerekiyor, Tekirdağ, İstanbul, Kocaeli ve Bursa. Burada iller arası geçiş çok fazla. Bursa’da insan oturuyor, gelip Kocaeli’nde çalışıyor. Ya da Kocaeli’nde çalışıyor, İstanbul’da ikamet ediyor. Tekirdağ’a gidip geliyor. Böyle baktığımız zaman bu geçişler ile birlikte vakaların arttığını görüyoruz” dedi.

24.10.2020Gündem
Son dakika: 10 soruda grip aşısı... 5 puanı bulan aşı olacak

Son dakika: 10 soruda grip aşısı... 5 puanı bulan aşı olacak

Bu yıl grip aşısı ilk etapta sadece yüksek risk grubundaki hastalara yapılacak. Bu da ‘Param olsa da aşı yaptıramayacak mıyım, benim hastalığım yüksek risk grubunda mı, aşıyı nasıl alacağım’ gibi pek çok soruyu beraberinde getirdi. Sağlık Bakanlığı COVID-19 Bilim Kurulu üyesi Hacettepe Üniversitesi Halk Sağlığı Anabilim Dalı üyesi Prof. Dr. Levent Akın, grip aşısıyla ilgili akıllara takılan soruları Hürriyet’e yanıtladı. İşte 10 soruda grip aşısı:

23.10.2020Gündem
AHESEN Başkanı Özer: Grip aşısı, kronik hastalara tek seferliğine reçetesiz verilsin

AHESEN Başkanı Özer: Grip aşısı, kronik hastalara tek seferliğine reçetesiz verilsin

Bu yıl grip aşısı ilk etapta sadece yüksek risk grubundaki hastalara yapılabilecek ve eczanelerden reçeteyle alınabilecek.

22.10.2020Sağlık
TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu’na 2021 yılı bütçe teklifi sunuldu: Sosyal harcamalara 81.2 milyar TL sağlığa 238 milyar TL

TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu’na 2021 yılı bütçe teklifi sunuldu: Sosyal harcamalara 81.2 milyar TL sağlığa 238 milyar TL

Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay, TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu’nda 2021 yılı bütçe teklifini sundu.

22.10.2020Ekonomi
Akılalmaz iddia Koronavirüse karşı kolonya sürdü, ehliyetine el konuldu

Akılalmaz iddia! 'Koronavirüse karşı kolonya sürdü, ehliyetine el konuldu'

Ordu'nun Gülyalı ilçesinde polis denetiminde iddiaya göre 0.27 promil alkolü olduğu tespit edilen ticari araç sürücüsü Mehmet Kabataş'a (52) para cezası uygulandı, ehliyetine 6 ay el konuldu. Alkol kullanmadığını öne süren, hastanede yaptırdığı testinde ise kanında alkole rastlanılmadığını belirten Kabataş, alkollü çıkmasının sebebinin koronavirüsten korunmak için yüzünü kolonya ile dezenfekte etmesi olduğunu söyledi.

7.10.2020Gündem
İlk kez bu yıl milyonlarca çocuk okulda değil aile hekimliklerinde aşı olacak

İlk kez bu yıl milyonlarca çocuk okulda değil aile hekimliklerinde aşı olacak

İlköğretim 1. ile 8. sınıf öğrencilerine 'okul sıralarında' yapılan çocukluk çağı pekiştirme aşıları, bu yıl ilk kez pandemi nedeniyle aile hekimliklerine taşınıyor. Yaklaşık 5 milyon çocuğun aşılanması gerektiğini söyleyen Aile Hekimliği Çalışanları Sendikası (AHESEN) Başkanı Dr. Gürsel Özer vatandaşlara çağrıda bulunarak, "Hem pandemi yoğunluğu, hem de 65 yaş üstü ve kronik hastalığı olanlara uygulanan zatürre aşıları nedeniyle yığılmaların olmaması için lütfen randevu alarak gelin. Paniğe gerek yok, aşı kalmadığı iddiaları da doğru değil" dedi.

21.09.2020Haber
Son dakika... Aileler dikkat Bu yıl bir ilk yaşanacak

Son dakika... Aileler dikkat! Bu yıl bir ilk yaşanacak

İlköğretim 1. ile 8. sınıf öğrencilerine 'okul sıralarında' yapılan çocukluk çağı pekiştirme aşıları, bu yıl ilk kez pandemi nedeniyle aile hekimliklerine taşınıyor. Yaklaşık 5 milyon çocuğun aşılanması gerektiğini söyleyen Aile Hekimliği Çalışanları Sendikası (AHESEN) Başkanı Dr. Gürsel Özer vatandaşlara çağrıda bulunarak, “Hem pandemi yoğunluğu, hem de 65 yaş üstü ve kronik hastalığı olanlara uygulanan zatürre aşıları nedeniyle yığılmaların olmaması için lütfen randevu alarak gelin. Paniğe gerek yok, aşı kalmadığı iddiaları da doğru değil” dedi.

21.09.2020Gündem
Grip ve Zatürre Aşısı Yapılmalı mı

Grip ve Zatürre Aşısı Yapılmalı mı?

Koronavirüs salgını dünya genelinde yeniden yükselişe geçince sonbaharla birlikte beklenen grip ve zatürre salgınlarına karşı nasıl korunacağımız çok daha önem kazandı. Uzmanlar koronavirüs enfeksiyonu ile birlikte maruz kalınacak grip ya da zatürre enfeksiyonunun güçsüz bir bedende hayati tehlike yaratabileceğine dikkat çekiyor ve aşıyla bağışıklık kazanılması gerektiğini söylüyor.

Peki, grip ve zatürreden korunmak için ne yapmalı? Grip ve zatürre aşısını kimler, ne zaman olmalı? Faydası ne olacak? Aile Hekimliği Anabilim Dalı Dr. Öğretim Üyesi Şevin Demir merak edilen bu soruları yanıtladı.

16.09.2020İyi Yaşam
Sağlık ocağında dehşet Hemşireleri dövdü, hasta yakınını bıçakladı

Sağlık ocağında dehşet! Hemşireleri dövdü, hasta yakınını bıçakladı

Balıkesir'in Ayvalık ilçesindeki sağlık ocağında annesine zatürre aşısı vurdurmak isteyen E.B.K., aşı olmadığını öğrenince 3 hemşireyi darp edip yardıma gelen hasta yakınını da bıçakladı. Gözaltına alınan E.B.K., çıkarıldığı mahkemece adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı.

10.09.2020Gündem
Son dakika... Bakan Koca: Sağlık çalışanlarının maaşlarından kesinti yapılmayacak

Son dakika... Bakan Koca: Sağlık çalışanlarının maaşlarından kesinti yapılmayacak

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca "Salgından etkilenerek görev yapamayan aile hekimleri ile aile sağlığı çalışanlarının maaşlarından artık kesinti yapılamayacak. Ayrıca COVID-19 hasta takibine göre 3 ay süreyle ek ödeme verilecek. Emeklerinin kıymeti karşılıksız olan sağlık çalışanlarımıza hayırlı olsun." dedi.

5.09.2020Ekonomi
Son dakika: Resmi Gazetede yayımlandı Aile hekimlerine koronavirüs nedeniyle ek ödeme

Son dakika: Resmi Gazete'de yayımlandı! Aile hekimlerine koronavirüs nedeniyle ek ödeme

Aile hekimleri ve aile sağlığı çalışanlarına yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgını nedeniyle ek ödeme yapılabilmesine ilişkin yönetmelik değişikliği Resmi Gazete'de yayımlanarak yürürlüğe girdi.

4.09.2020Gündem
Risk grubunda olanlar grip ve zatürre aşılarını yaptırmalı

Risk grubunda olanlar grip ve zatürre aşılarını yaptırmalı

Enfeksiyon Hastalıkları Anabilim Dalı Öğretim Üyesi Prof. Dr. Esin Davutoğlu Şenol, risk grubunda bulunan kişilerin ve 65 yaş üstündekilerin grip ve zatürre aşılarını yaptırmaları gerektiğini belirterek, "Grip aşısı Türkiye'ye Ekim 15 ve Ekim sonu gibi girecektir. Grip aşıları, Türkiye'ye girişinden itibaren yaptırılmalı" dedi.

4.09.2020Sağlık
Test, tedavi ve tedbir süreçlerinde güncel bilgiler

Test, tedavi ve tedbir süreçlerinde güncel bilgiler

Türkiye’de ilk korona vakası görülmesinin üzerinden 5.5 ay geçti… Tanı ve tedavi yöntemlerinden başvuru yapılan hastanelere değişiklikler oldu: Tedavi standart. Sadece ‘pandemi hastaneleri’ korona vakası kabul ediyor; ilaçlar ücretsiz; semptomatik belirti yoksa aile bireylerine test yapılmıyor. Koronavirüs Bilim Kurulu ve Hürriyet Bilim Kurulu üyeleri bugünkü şartları anlattı.

30.08.2020Hürriyet Pazar
‘İnsanlar salgının ilerlemesini kendilerine değil de sağlık çalışanlarına bağlamaya başladı’

‘İnsanlar salgının ilerlemesini kendilerine değil de sağlık çalışanlarına bağlamaya başladı!’

Aile Hekimliği Çalışanları Sendikası cezalar artsa da sağlıkta şiddet vakalarının 2020’nin ilk altı ayında son 11 yılın en yüksek seviyesine çıktığını açıkladı. Salgının ilk gününden bugüne dinlenmeden çalışan sağlık çalışanlarının uğradığı bu şiddet bize içinde yaşadığımız topluma ilişkin neler söylüyor? Şiddet gören beş sağlık çalışanına sorduk...

23.08.2020Hürriyet Pazar
Aile hekimlerinden 65 yaş ve üzeri vatandaşlara zatürre aşısı tavsiyesi

Aile hekimlerinden 65 yaş ve üzeri vatandaşlara zatürre aşısı tavsiyesi

AİLE Hekimliği Çalışanları Sendikası (AHESEN) Başkanı ve Aile Hekimi Dr. Gürsel Özer, özellikle solunum yollarında tutulmaya yol açan zatürreye karşı 65 yaş ve üzeri vatandaşlara aşı yaptırmaları tavsiyesinde bulundu. Dr. Özer, "65 yaş üzerinde pnömoni geçirme riski çok fazla aşı bu riski azaltıyor. 65 yaş ve üzeri vatandaşlar ile 65 yaş altında olup kronik rahatsızlığı olanlar bu aşıyı yaptırsınlar" diye konuştu.

20.08.2020Gündem
‘Sağlıkçılara alkış  bitti, şiddet geldi’

‘Sağlıkçılara alkış bitti, şiddet geldi’

Pandemi süresince alkışlı desteklerle kamuoyu tarafından moral bulan sağlık çalışanları, yeni normale geçişle birlikte artan şiddetten endişeli.

18.08.2020Gündem
Orduda düğünde aynı makyaj malzemesini kullanan 35 kişiye koronavirüs bulaştı

Ordu'da düğünde aynı makyaj malzemesini kullanan 35 kişiye koronavirüs bulaştı

Ordu'da il dışından gelen bir kişinin makyaj malzemesinin ortak kullanılması sonucu 35 kişiye koronavirüs bulaştı. ODÜ Tıp Fakültesi Aile Hekimliği Anabilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Özgür Enginyurt, vatandaşlara kişisel eşyaların ortak kullanılmaması uyarısında bulundu.

16.08.2020Gündem
Bugün resmi tatilde hastaneler ve sağlık ocağı (Aile sağlık merkezleri) açık mı

Bugün resmi tatilde hastaneler ve sağlık ocağı (Aile sağlık merkezleri) açık mı?

15 Temmuz'da hastaneler açık mı sorusu, resmi tatil olan bugün için pek çok vatandaşın gündeminde yer alıyor. Sağlık ocağı ya da yeni ismiyle aile sağlık merkezleri açık mı sorusuna göre adım atacak olan vatandaşlar, internet üzerinden detayları sorguluyor. Peki, 15 Temmuz tarihinin resmi tatil olması dolayısıyla hastaneler ve sağlık ocakları açık olacak mı? İşte, aile hekimlerine gitmek ya da polikliniklere tedavi olmak isteyen vatandaşlar için bazı bilgiler

15.07.2020Gündem
‘Çocuklar maske ve dezenfektanla arkadaş olsunlar’

‘Çocuklar maske ve dezenfektanla arkadaş olsunlar’

31 Ağustos’ta okulların yüz yüze eğitime başlaması senaryosuyla birlikte maske ve dezenfektan kullanımının sağlık açısından önemine bir defa daha vurgu yapan uzmanlar çocuklara bu alışkanlığın kazandırılması gerektiğini söylüyor. İstanbul Üniversitesi Cerrahpaşa Tıp Fakültesi Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Uzmanı Prof. Dr. Haluk Cezmi Çokuğraş, maske ve dezenfektan kullanımının çocuk sağlığı açısından hiçbir sakıncası olmayacağını vurgulayarak, “Aileler bu konuda çocuklarına sorumluluk yüklemeli, maske ve dezenfektan alışkanlığı kazanmalarına yardımcı olmalı” diyor.

12.07.2020Eğitim
Bebeklerde aşı takvimi nasıl olur ve hangi ayda hangi aşı yapılır Aşı takip sistemi 2020

Bebeklerde aşı takvimi nasıl olur ve hangi ayda hangi aşı yapılır? Aşı takip sistemi 2020!

Bebeklerde aşı takvimi, Sağlık Bakanlığı'nın belirlediği aşı takvimine göre yürütülmektedir. Bebeğin adına açılan sistem ile takip edilebilen aşı takvimi, aşı takip sistemi ile karne olmasa dahi internet üzerinden görüntülenebiliyor. Doğumda Hepatit B aşısı olmak üzere, 1. ayın sonu, 2. ayın sonu şeklinde 24. ayın sonuna kadar takip edilebilen aşı takvimi, toplamda 8 farklı aşı türünü içeriyor. Peki, bebek aşı takvimi nasıl işliyor? İşte, aşı takip sistemi ve detaylı bilgiler

2.07.2020Sağlık
Koronavirüsten hayatını kaybetmişti... Dilek Hemşirenin adı ölümsüzleşti

Koronavirüsten hayatını kaybetmişti... Dilek Hemşire'nin adı ölümsüzleşti

Koronavirüse yakalandıktan sonra sezaryenle dünyaya getirdiği oğlunu kucağına dahi alamadan yaşamını yitiren hemşire Dilek Çetin Akçabelen adı yıllardır görev yaptığı ameliyathaneye verildi. Hem mesai hem çocukluk arkadaşları, Dilek hemşireyi anlatırken gözyaşlarını tutamadı. Törene katılan annesi Ünzile ve babası Kemal Çetin güçlükle ayakta dururken, eşi Tansu Akçabelen ise gözyaşlarına boğuldu.

20.06.2020Gündem
Bilim Kurulu Üyesi Ateş Kara açıkladı Aşı takvimi neden değişti

Bilim Kurulu Üyesi Ateş Kara açıkladı! Aşı takvimi neden değişti?

SAĞLIK Bakanlığı Koronavirüs Bilim Kurulu Üyesi, Enfeksiyon Hastalıkları Uzmanı Prof. Dr. Ateş Kara, Sağlık Bakanlığı'nın aşı takviminde yaptığı değişikliğin koronavirüsle bir ilgisinin olmadığını belirtti. Prof. Dr. Kara, "Bu değişiklik planlanan bir değişiklikti. Aşılar okullarda yapıldığında ailelerin tereddütleri oluyordu. Şimdi bu işi bilen ve istedikleri soruları sorabilecekleri hekimlerce yapılacağı için bu tereddütlerin de önüne geçilmiş olacak" dedi.

10.06.2020Gündem
Son dakika... Sağlık Bakanlığı duyurdu Aşı takviminde değişiklik yapıldı

Son dakika... Sağlık Bakanlığı duyurdu! Aşı takviminde değişiklik yapıldı

Sağlık Bakanlığı'nca 81 il sağlık müdürlüğüne gönderilen yazıyla aşılama takviminde değişiklikler yapıldığı açıklandı. Sağlık Bakanlığı, ilköğretim 1.ve 8.sınıf okul çağı aşılamalarının, aile hekimliklerinde uygulanmasına karar verildiğini duyurdu.

7.06.2020Gündem
Aile Sağlığı Merkezlerinde yeni normal dönemi

Aile Sağlığı Merkezleri'nde 'yeni normal' dönemi

Aile Sağlığı Merkezleri'ne de Kovid sonrası ‘yeni normal’ kuralları geliyor. Hastalar tek tek ateşi ölçülerek içeri alınacak; enfeksiyon belirtisi olanlar için ayrı bir odada muayene yapılacak, bebeklerse her aşı sonrası sterilize edilen odalarda aşılanacak. Öte yandan seyahat kısıtlamasının kaldırılmasıyla birlikte 65 yaş üstü vatandaşların büyükşehirlerden memleket ya da yazlıklarına gitmeye başlamasıyla; özellikle tatil beldelerindeki aile hekimlikleri için ek önlemlerin alınması gündemde.

28.05.2020Haber
Aile Sağlığı Merkezlerinde yeni dönem Artık içeri böyle girilecek

Aile Sağlığı Merkezleri'nde yeni dönem! Artık içeri böyle girilecek

Aile Sağlığı Merkezleri'ne de Kovid sonrası ‘yeni normal’ kuralları geliyor. Hastalar tek tek ateşi ölçülerek içeri alınacak; enfeksiyon belirtisi olanlar için ayrı bir odada muayene yapılacak, bebeklerse her aşı sonrası sterilize edilen odalarda aşılanacak. Öte yandan seyahat kısıtlamasının kaldırılmasıyla birlikte 65 yaş üstü vatandaşların büyükşehirlerden memleket ya da yazlıklarına gitmeye başlamasıyla; özellikle tatil beldelerindeki aile hekimlikleri için ek önlemlerin alınması gündemde.

28.05.2020Gündem
YÖKten salgın sürecinde doktor adaylarının mezuniyetlerini kolaylaştıracak yeni karar

YÖK'ten salgın sürecinde doktor adaylarının mezuniyetlerini kolaylaştıracak yeni karar

Tıp fakültesi son sınıf öğrencilerinin koronavirüs salgını nedeniyle mezuniyetlerinin gecikmesinin önüne geçmek amacıyla, uygulamalı eğitimlerin hastanelerde ya da dijital imkanlarla yapılmasına olanak tanıyan karar alındı.

24.04.2020Eğitim
YÖKten salgın sürecinde doktor adaylarının mezuniyetlerini kolaylaştıracak yeni karar

YÖK'ten salgın sürecinde doktor adaylarının mezuniyetlerini kolaylaştıracak yeni karar

Yükseköğretim Kurulu'nca (YÖK), tıp fakültesi son sınıf öğrencilerinin (intörnler) Corona Virüs salgını nedeniyle mezuniyetlerinin gecikmesinin önüne geçmek amacıyla, uygulamalı eğitimlerin hastanelerde ya da dijital imkanlarla yapılmasına olanak tanıyan karar alındı. Kararın uygulanması 2019-2020 eğitim öğretim yılı bahar dönemi ile sınırlı olacak.

24.04.2020Gündem
4 bin 600 kişilik ‘hayat dedektifleri’.. Virüsün izini sürüyorlar

4 bin 600 kişilik ‘hayat dedektifleri’.. Virüsün izini sürüyorlar

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’nın “COVID-19’da, vaka hızının düşüşe geçmesindeki en önemli başarı filyasyona ait” sözlerinin ardından tüm gözler bu işi yürüten filyasyon ekiplerine çevrildi. Dünyada sadece Türkiye’nin uyguladığı filyasyonun ne olduğunu öğrenmek için merkezlerine girdik. Türkiye çapında 4 bin 600 kişilik ekip tek tek koronavirüslü hastaların son temas ettiği kişilerin listesini çıkarıyor. Bu kişiler bulunarak ateş, öksürük gibi semptomları olup olmadığı öğreniliyor. Temaslı listesindekiler karantinaya alınarak virüs bulaşmışsa başkalarına da geçmesi önleniyor.

16.04.2020Gündem
Son dakika haberler.... Ankarada özel araçlar için çok önemli karar

Son dakika haberler.... Ankara'da özel araçlar için çok önemli karar

Ankara İl Umumi Hıfzıssıhha Kurulu'nca, 13 Nisan Pazartesi günü 00.01'den itibaren toplu taşıma araçları ile içerisinde birden fazla kişi bulunan özel araçlarda maske kullanılmasının zorunlu tutulmasına, maske kullanmayanların toplu taşıma araçlarına alınmamasına ve maskesiz olduğu tespit edilen sürücü ve yolculara ayrı ayrı ceza uygulanmasına karar verildi.

12.04.2020Gündem
Hastalığı geçirmiş olabilir

Hastalığı geçirmiş olabilir

Her yerde test yapılıyor mu?

Tüm uyarılara rağmen özellerde paralı korona virüs testi: Aradığımız hastane fiyat verdi

Tüm uyarılara rağmen özellerde paralı korona virüs testi: Aradığımız hastane fiyat verdi!

Yapılan tüm uyarılara rağmen, bazı özel hastane ve laboratuvarlar ücret karşılığı koronavirüs testi yapmaya devam ediyor. Aradığımız bir hastane “Test, muayene dahil 510 lira” diyor. Bir laboratuvar ise 100-150 dolar fiyat veriyor.

27.03.2020Gündem
Korona günlerinde bir bebek dünyaya getirmek, yanında gelen armağanıyla..

Korona günlerinde bir bebek dünyaya getirmek, yanında gelen armağanıyla..

"Kişinin kendini, ailesini korumakta güçlük çektiği bu zor zamanlarda, bir bebeği korumak ne kadar zor ve kaygılı öyle değil mi? Ama armağanları da büyük ... " diyen Uluslararası Emzirme Danışmanı Hamile&Cinsel Sağlık&Pilates Eğitmeni Doç. Dr. Güliz Onat, anne adaylarına tavsiyelerde bulunuyor.

Son dakika haberi: Türkiyede corona virüslü vaka sayısı kaç oldu Sağlık Bakanı Kocadan yeni açıklama

Son dakika haberi: Türkiye'de corona virüslü vaka sayısı kaç oldu? Sağlık Bakanı Koca'dan yeni açıklama

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, corona virüsü ile ilgili son dakika gelişmelerini Twitter'dan paylaştı. Bakan Koca yaptığı açıklamada, "Hasta sayımız 670’e ulaştı. Bugüne dek toplam 9 can kaybımız var" dedi.

21.03.2020Gündem
Öğrencisini darbettiği iddia edilen öğretmene soruşturma

Öğrencisini darbettiği iddia edilen öğretmene soruşturma

KAYSERİ'de, 8'inci sınıf öğrencisi S.Ç'yi (13) darbettiği iddiasıyla müzik öğretmeni A.K. hakkında idari soruşturma başlatıldı.

5.03.2020Gündem
Yarın aile hekimliği açık mı 31 Aralık sağlık ocakları çalışıyor mu

Yarın aile hekimliği açık mı? 31 Aralık sağlık ocakları çalışıyor mu?

Yılbaşı hazırlıkları devam ederken 31 Aralık sağlık ocakları çalışma saatleri gündeme gelen konulardan oldu. Özellikle rahatsızlıkları nedeniyle aile hekimlerine başvuracak olan vatandaşlar yarın sağlık ocakları çalışacak mı? sorusunun yanıtına göre hareket edecek. Peki, 31 Aralık Salı günü sağlık ocakları çalışıyor mu? İşte, o konu ile ilgili ayrıntılı bilgiler.

30.12.2019Gündem
Sağlık için ‘vadi’ kuruluyor

Sağlık için ‘vadi’ kuruluyor

SAĞLIK Bakanlığı ‘2019-2023 Stratejik Planı’ açıkladı. Buna göre, Türkiye’nin Ar-Ge ve üretim kapasitesini geliştirmek üzere bir Sağlık Vadisi oluşturulacak. Ortalamanın üzerindeki tetkik ve tahlil işlemleri yapan sağlık kuruluşları için izlem sistemi kurulacak.

28.12.2019Gündem
Yaptığı iğrençlik ortaya çıkmıştı Doktordan yeni başvuru

Yaptığı iğrençlik ortaya çıkmıştı! Doktordan yeni başvuru

BARTIN'da, 2 kız öğrencinin evinin tuvaletine gizli kamera yerleştirdiği iddiasıyla aile sağlığı merkezindeki aile hekimliği sözleşmesi feshedilerek, açığa alınan pratisyen doktor K.Ü. (50), emekli olmak için İl Sağlık Müdürlüğü'ne dilekçe verdi.

23.12.2019Gündem
Kadın istihdamı paketi geliyor

Kadın istihdamı paketi geliyor

Kadın istihdamı için 2020 yılında güçlü bir destek paketinin uygulamaya konulacağını açıklayan Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay, “Teşvik ve desteklerimizin etkisiyle 2023 yılında kadın istihdam oranını yüzde 34’e, kadın işgücüne katılım oranını ise yüzde 38.5’e yükseltmeyi hedefliyoruz” diye konuştu.

10.12.2019Ekonomi
Son dakika... Oktay açıkladı: Türkiye ekonomisi yüzde 5 büyüyecek

Son dakika... Oktay açıkladı: Türkiye ekonomisi yüzde 5 büyüyecek

Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay, 2020 Yılı Merkezi Yönetim Bütçe Kanunu Teklifi'ne ilişkin açıklamada bulundu. Oktay 2020 yılında Türkiye ekonomisinin yüzde 5 büyüyeceğini söyledi.

9.12.2019Ekonomi
Eczaneler ve sağlık ocakları bugün açık mı Aile hekimleri 29 Ekimde çalışıyor mu

Eczaneler ve sağlık ocakları bugün açık mı? Aile hekimleri 29 Ekim'de çalışıyor mu?

29 Ekim Cumhuriyet Bayramı'nda pek çok kurumun resmi tatil nedeniyle kapalı olması, akıllara eczaneler, sağlık ocakları ve hastanelerin durumunu getirdi. Bu kurumlarda sağlıkla ilgili işlemlerini yapmak isteyen vatandaşlar, resmi tatil gününde eczane, sağlık ocağı ve aile hekimlerinin çalışma saatlerini merak ediyor. Peki, eczaneler ve sağlık ocakları bugün açık mı? Aile hekimleri 29 Ekim'de çalışıyor mu?

29.10.2019Gündem
29 Ekim Salı günü hastaneler, eczaneler ve sağlık ocağı (aile hekimliği) açık mı

29 Ekim Salı günü hastaneler, eczaneler ve sağlık ocağı (aile hekimliği) açık mı?

29 Ekim Cumhuriyet Bayramı kutlama hazırlıkları devam ederken, 29 Ekim Salı günü hastane eczane ve sağlık ocaklarının (aile hekimliği) çalışıp çalışmayacağı merak konusu oldu. Sağlık sorunları nedeniyle hastane ve sağlık ocaklarına başvuracak olan vatandaşlar, 29 Ekim tatilinde bu kurumların çalışma saatlerini öğrenmek istiyor. Peki, 29 Ekim Salı günü hastaneler, eczaneler ve sağlık ocağı (aile hekimliği) açık mı?

28.10.2019Gündem
28 Ekim pazartesi günü hastaneler ve sağlık ocakları açık mı

28 Ekim pazartesi günü hastaneler ve sağlık ocakları açık mı?

Bugün bir çok kurum ve kuruluşun yarım gün mesai ile çalışıyor olması nedeniyle vatandaşlar hastanelerin ve sağlık ocaklarının çalışma saatlerini merak ediyorlar. Peki 28 Ekim'de sağlık ocakları açık olacak mı? İşte 28-29 Ekim günlerinde kurumların çalışma saatleri

28.10.2019Gündem
Eczaneler ve sağlık ocakları yarın açık mı

Eczaneler ve sağlık ocakları yarın açık mı?

Vatandaşlar, 28 Ekim Pazartesi günü eczaneler ve sağlık ocaklarının çalışma düzenini merak etmeye başladı. Peki, 28 Ekim'de eczaneler ve sağlık ocakları açık mı? Eczaneler ve sağlık ocakları yarın çalışıyor mu?

27.10.2019Gündem

Yazar Sonuçları

Ücretlere iyileşme isteyen sağlık çalışanına patates

Sağlık çalışanlarımızın sıkıntılar içerisinde olduklarını biliyoruz. Hekim, hemşire, laborant, röntgen teknikerlerinden tutun güvenlik, sekreter, şoför, temizlik görevlilerine kadar mutsuzlar. Sağlık hizmetleri ekip işi. Birinin mutsuzluğu hepsinin mutsuzluğu... 

9.10.2020

Görün, duyun; yeter

24 saat aralıksız çalıştıktan hemen sonra 8 saat daha nöbete yazıldığınız bir işiniz olduğunu düşünün...

29.09.2020

Nereden nereye...

Dünyayı yönetenlerin gündemiyle bizdeki siyasi tartışmaların gündemleri o kadar farklı ki...

24.06.2020

Sağlıktaki başarı Şehir Hastaneleri’nden mi ibaret?

Aralık ayında Çin’de patlak veren, 2020 yılı ile birlikte tüm dünyayı saran koronavirüs salgını bizlere gösterdi ki, Türkiye son 15 yılda sağlıkta attığı adımlarla Avrupa’nın, hatta dünyanın en iyi sağlık sistemine sahip birkaç ülkesinden birisi haline geldi.

30.04.2020