MENÜ

27 Aralık

27 Aralık ile ilgili tüm haberleri ve son dakika 27 Aralık haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 13.197 27 Aralık haberi bulunmuştur.

27 Aralık Haberleri

KPSS başvuru tarihleri belli oldu mu KPSS lisans sınavı ne zaman yapılacak

KPSS başvuru tarihleri belli oldu mu? KPSS lisans sınavı ne zaman yapılacak?

Kamuda memur olmanın ön koşullarından biri olan KPSS sınavı, ÖSYM'nin düzenlediği diğer sınavlar gibi Corona virüsü salgını tedbirleri kapsamında ertelendi. Her mezuniyet durumuna göre farklı oturumlarda düzenlenen sınavın, özellikle üniversite mezunları için olan 2020 KPSS Lisans etabı için araştırmalar hız kazandı. Peki, KPSS lisans sınavı ne zaman yapılacak? KPSS başvuru tarihleri belli oldu mu?

31.03.2020Gündem
ÖSYM sınav takvimi güncellendi

ÖSYM sınav takvimi güncellendi

ÖSYM Başkanı Halis Aygün, "Tüm sınav tarihleri gözden geçirildi ve yeniden düzenlendi. YKS, MEB’in önereceği müfredat ve kazanımlara göre önceki yıllarla aynı çerçevede olacak" dedi.

27.03.2020Eğitim
Son dakika haberler... ÖSYMden flaş YKS ve KPSS açıklaması

Son dakika haberler... ÖSYM'den flaş YKS ve KPSS açıklaması

ÖSYM'nin 2020 sınav takvimi güncellendi. Buna göre, Yükseköğretim Kurumları Sınavı'nın (YKS) 25-26 Temmuz'da gerçekleşecek olması nedeniyle, bu tarihte yapılması planlanan Kamu Personel Seçme Sınavı (KPSS) Lisans Alan Bilgisi Testi 12-13 Eylül'de uygulanacak. KPSS Genel Yetenek-Genel Kültür-Eğitim Bilimleri oturumları da 6 Eylül'de düzenlenecek. KPSS Öğretmenlik Alan Bilgisi Testi (ÖABT) 20 Eylül'de gerçekleştirilecek. Öte yandan, MEB Talim ve Terbiye Kurulu Başkanlığı, ÖSYM Başkanlığına soru hazırlamada dikkate alması gereken müfredat kapsamını güncelleyen yazıyı gönderdi. MEB'in güncellemesine göre 25-26 Temmuz'daki YKS'de 9, 10 ve 11. sınıf müfredatının yanı sıra 12. sınıfın birinci döneminden sorular sorulacak. 12'nci sınıf öğrencileri, 9, 10 ve 11'inci sınıf müfredatlarına ek olarak 12. sınıf öğretim programlarının sadece birinci döneminden sorumlu olacak.

27.03.2020Gündem
Türklere yönelik ilk ırkçı cinayet

Türklere yönelik ilk ırkçı cinayet

Türklere yönelik ilk ırkçı saldırı tarihi 1 Ocak 1981’e uzanıyor. İlk kurban ise Seydi Battal Koparan. 1969 yılında Almanya’ya gelen Seydi Battal Koparan, 5 çocuğu ve eşiyle Baden Württemberg Eyaleti’nin Ludwigsburg kentine bağlı Gündelsbach’ta yaşıyordu. 45 yaşındaki Koparan, 1980’i 1981’e bağlayan yılbaşı gecesi eve dönmeyen engelli oğlunu aramaya çıktı.

8.03.2020Avrupa
İki ayın galibi Eltilerin Savaşı

İki ayın galibi Eltilerin Savaşı

Yılın ilk iki ayında 15 milyonu aşkın kişi sinema salonlarını doldururken en çok izlenen yapım "Eltilerin Savaşı" filmi oldu.

5.03.2020Keyif
Bugün KPSS 2020/4 tercih sonuçları açıklanacak mı Gözler Sağlık Bakanlığı atama sonuçlarında

Bugün KPSS 2020/4 tercih sonuçları açıklanacak mı? Gözler Sağlık Bakanlığı atama sonuçlarında!

Kamuya sağlık personeli alımı için gerçekleştirilecek olan KPSS 2020/4 tercih sonuçları 2 Mart Pazartesi günü pek çok vatandaşın gündeminde yer aldı. Bugün açıklanıp açıklanmayacağı pek çok vatandaşın gündeminde yer alan KPSS 2020/4 tercih sonuçları, geçtiğimiz yılın verileri de göz önünde bulundurularak bugünlerde bekleniyor. Peki, KPSS 2020/4 tercih sonuçları ne zaman açıklanacak? İşte, bugün açıklanması beklenen Sağlık Bakanlığı arama sonuçları hakkında bazı bilgiler

2.03.2020Gündem
KPSS 2020/4 sonuçları ne zaman açıklanır Sağlık Bakanlığı personel alımı tercih atama sonuçlarında gözler ÖSYMde

KPSS 2020/4 sonuçları ne zaman açıklanır? Sağlık Bakanlığı personel alımı tercih atama sonuçlarında gözler ÖSYM'de

Sağlık Bakanlığı personel alımı kapsamında KPSS 2020/4 tercih sonuçları için gözler ÖSYM'den yapılacak açıklamaya çevrildi. 14 Şubat ile 20 Şubat tarih aralığında tercihlerini yapan binlerce aday KPSS 2020/4 atama takvimi için önem arz eden tercih sonuçlarının açıklanacağı tarihi öğrenmek istiyor. Peki, KPSS 2020/4 sonuçları ne zaman açıklanır? Sağlık Bakanlığı personel alımı tercih sonuçları için tarih belli oldu mu? İşte, o konuyla ilgili bilgiler.

29.02.2020Gündem
Antalyadaki cinayette sır perdesi aralandı

Antalya'daki cinayette sır perdesi aralandı

Antalya'nın Manavgat ilçesinde, motosiklet kazasında yaralandığı söylenerek götürüldüğü hastanede hayatını kaybeden kafeterya sahibi Mehmet Gülay'ın (39), eşinin eski nişanlısı tarafından tutulan 3 şüpheli tarafından dövülerek öldürüldüğü ortaya çıktı. Gülay'ın eşi ve 3 şüpheli tutuklanırken, azmettirici olduğu öne sürülen eski nişanlı hakkında yakalama kararı çıkarıldı. Tutuklanan şüphelilerden Emine Gülay'ın yakınları, şüphelilerin adliyeden çıkarılması sırasında gazetecilere saldırdı.

22.02.2020Gündem
Vali Yerlikayadan son dakika açıklaması: Enkazın altında yaşam belirtisi bulunmadı

Vali Yerlikaya'dan son dakika açıklaması: Enkazın altında yaşam belirtisi bulunmadı

İstanbul Bahçelievler'de 7 katlı bir bina çöktü. İlk belirlemelere göre olayda ölü ya da yaralı olmadığı belirtilirken, olay yerindeki çok sayıda itfaiye ve AFAD ekiplerinin çalışması sürüyor. Vali Yerlikaya "Enkazın altında bir yaşam belirtisi bulunmadı. Hiç kimsenin olmadığını düşünüyoruz." dedi. Bahçelievler Belediye Başkanı Hakan Bahadır, "Çökmenin nedeni boşaltılan binadaki kolon demirlerinin satılmak üzere alınması." ifadelerini kullandı. İstanbul Valiliği binanın 1 ay önce risk nedeniyle boşaltıldığını duyurdu. Bakırköy Cumhuriyet Başsavcılığı, Bahçelievler'de daha önce boşaltılan binanın çökmesine ilişkin soruşturma başlatırken, İstanbul Valiliği yaptığı açıklamada, yıkılan binanın yanındaki 5 binanın tedbiren boşaltıldığını duyurdu.

14.02.2020Gündem
Yeşim Meltem Şişli ve Erkan Duyar hakkında suç duyurusu

Yeşim Meltem Şişli ve Erkan Duyar hakkında suç duyurusu

İSMEK çalışanlarına aşağılayıcı ve ayrımcı ifadeler kullandığı iddia edilen İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) Genel Sekreter Yardımcısı Yeşim Meltem Şişli ve Hayat Boyu Öğrenme (HBÖ) Müdürü Erkan Duyar'ın, "hakaret", "görevi kötüye kullanma", "halkı kin ve düşmanlığa tahrik veya aşağılama" suçlarından cezalandırılmaları istemiyle suç duyurusunda bulunuldu.

3.02.2020Gündem
El ele % 11’e indiler

El ele % 11’e indiler

Merkez Bankası’nın faizde indirim stratejisi konut kredilerinden sonra ticari kredilere de keskin bir şekilde yansıdı. Haziran 2019’da yüzde 27 ile konut kredisi faizinden 5 puan yukarıda olan ticari kredi faizleri yüzde 11’e gerileyerek konut kredisi faizleri ile aynı seviyeye indi.

3.02.2020Ekonomi
California Valisi’ne mektup: Sasunyan’ı serbest bırakmayın

California Valisi’ne mektup: Sasunyan’ı serbest bırakmayın

Türkiye Barolar Birliği (TBB) Başkanı Metin Feyzioğlu, 28 Ocak 1982’de Türkiye’nin Los Angeles Başkonsolosu Kemal Arıkan’ı öldüren terörist Sasunyan’la ilgili son kararı verecek California Valisi Gavin Newsom’a mektup yazdı: “Tahliye kararına karşı çıkın.”

31.01.2020Gündem
6.8lik depremde Kemal Sunalın doğduğu ev de yıkıldı

6.8'lik depremde Kemal Sunal'ın doğduğu ev de yıkıldı

Elazığ'ın Sivrice merkezli 6.8'lik depremin güçlü hissedildiği, çok sayıda binanın yıkıldığı, can kayıplarının olduğu ve artçı sarsıntıların devam ettiği Malatya'da, Türk sinemasının unutulmaz isimlerinden Kemal Sunal'ın dünyaya geldiği evin de yıkıldığı ortaya çıktı.

30.01.2020Gündem
150 yıllık farkı teknoloji kapatacak

150 yıllık farkı teknoloji kapatacak

Türkiye’nin otomobili, aralık ayındaki tanıtımın ardından dün ilk kez gazetecilere gösterildi. Türkiye’nin Otomobili Girişim Grubu (TOGG) CEO’su Gürcan Karakaş’ın ev sahipliğinde düzenlenen organizasyonda, kullanılan teknolojilerden üretim hedeflerine kadar akıldaki birçok konuya açıklık getirildi. Doğuştan elektrikli otomobil konusunda Türkiye’nin tam zamanında yola çıktığının altını çizen Karakaş, “Şimdi daha fazla teknolojiye ihtiyaç var. Bu yüzden bizim gibi işbirliğine açık, startup’larla çalışan, organizasyon yapısı kuvvetli şirketler, 150 yıldır bu işi yapanlara karşı ön plana çıkacak” dedi.

28.01.2020Ekonomi
Ankara ne zaman başkent oldu

Ankara ne zaman başkent oldu?

Ankara'nın başkent oluşunun yıl dönümü her yıl bir dizi etkinlikle kutlanıyor. Mustafa Kemal Atatürk, Nutuk’ta Ankara'nın başkent olma kararının uzun görüşme ve tartışmalardan sonra verildiğini ifade etmişti. Peki, Ankara ne zaman başkent oldu?

27.01.2020Gündem
Türkiyede meydana gelen büyük depremler...

Türkiye'de meydana gelen büyük depremler...

İçişleri Bakanlığı Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı (AFAD) Deprem Dairesi Başkanlığı'nın verilerine göre, Türkiye'de meydana gelen depremlerde büyük kayıplar yaşandı. Türkiye'de can kayıpları ve büyük yıkımlarla sonuçlanan büyük depremler şöyle:

25.01.2020Gündem
Kuruluş Osman bu akşam var mı Kuruluş Osman yeni bölümde neler olacak

Kuruluş Osman bu akşam var mı? Kuruluş Osman yeni bölümde neler olacak?

Ekran macerasına ara vermesi nedeniyle takipçilerinin merakla beklediği Kuruluş Osman’ın yeni bölüm tarihi belli oldu. Tarihi dizinin yayınlanan son bölümüne Osman Gazi’nin esir düşmesi damga vurmuştu. Osman Gazi’nin akıbeti ve obadaki gelişmeleri merak eden izleyiciler 7. Bölüm tarihini bekliyordu. Peki, Kuruluş Osman bu akşam var mı? Kuruluş Osman yeni bölümde neler olacak?

22.01.2020Televizyon
Rafadan Tayfa 2: Göbeklitepe filmi rekor izleyiciye ulaştı

'Rafadan Tayfa 2: Göbeklitepe' filmi rekor izleyiciye ulaştı

Filmin yapımcı ve yönetmeni İsmail Fidan, "Filmimiz, tüm zamanların yerli, yabancı animasyon filmleri rekorunu 3 hafta 3 günde sağladı" dedi.

20.01.2020Keyif
İstanbul’da pes dedirten olay Mağdurla resim çektirince yakalandılar…

İstanbul’da pes dedirten olay! Mağdurla resim çektirince yakalandılar…

İstanbul'da liderliğini 72 yaşındaki ‘Dede’ lakaplı A. Ç.'nin yaptığı kadınlar ve çocuklardan oluşan 15 kişilik yankesicilik çetesi polis operasyonuyla yakalandı. Şüphelilerin turistleri hedef aldıkları fotoğraf çektirme bahanesiyle yanlarına yaklaşarak çantalarını çaldıkları öğrenildi.

20.01.2020Gündem
Atiye 2. sezon ne zaman Atiye yeni sezon tarihi belli oldu mu

Atiye 2. sezon ne zaman? Atiye yeni sezon tarihi belli oldu mu?

Atiye yeni sezon ne zaman sorusu, dizinin 8 bölümden oluşan ilk sezonunu izleyenler tarafından araştırılmaya başlandı. Farklı konusu ve oyuncu kadrosuyla izleyenlerin dikkatini çeken dizinin merak uyandıran son bölümüyle beraber, Atiye izleyenleri 2. sezon için sabırsızlanmaya başladı. Peki, Atiye 2. sezon ne zaman? Atiye yeni sezon tarihi belli oldu mu? İşte, Atiye 2. sezon tarihiyle ilgili merak edilen bilgiler.

18.01.2020Televizyon
Son dakika... Rahşan Ecevit hayatını kaybetti

Son dakika... Rahşan Ecevit hayatını kaybetti!

Eski Başbakan Bülent Ecevit'in eşi Rahşan Ecevit, böbrek ve akciğer yetmezliğinden 97 yaşında tedavi gördüğü GATA'da hayatını kaybetti. Ecevit'in cenazesinin yarın ya da pazar günün yapılacağı belirtiliyor.

17.01.2020Gündem
Burak Akbayın yakalama kararı kaldırıldı

Burak Akbay'ın yakalama kararı kaldırıldı

‘Silahlı terör örgütünü yönetme’ ve ‘Terör örgütü propagandası yapmak’ suçundan 30 yıla kadar hapis istemiyle yargılanan Sözcü gazetesinin imtiyaz sahibi Burak Akbay hakkında çıkarılan yakalama kararı kaldırıldı. Mahkeme Akbay hakkındaki kırmızı bülten çıkarılması talebinin de geri çekilmesine karar verdi.

16.01.2020Gündem
Denizli, Pamukkaleye gelenleri kayak merkezinde de ağırlayacak

Denizli, Pamukkale'ye gelenleri kayak merkezinde de ağırlayacak

Pamukkale'yi görmek için Türkiye ve dünyanın dört bir yanından gelen turistlere yeni alternatifler sunmak üzere hizmete sunulan Denizli Kayak Merkezinde yarıyıl tatilinde yoğunluk bekleniyor.

14.01.2020Seyahat
İdama mahkum edilen Pervez Müşerref hakkında yeni gelişme

İdama mahkum edilen Pervez Müşerref hakkında yeni gelişme

Lahor Yüksek Mahkemesi (LHC), eski Pakistan Cumhurbaşkanı Pervez Müşerref'i vatana ihanetten yargılamak için özel mahkeme kurulmasının anayasaya aykırı olduğunu açıkladı.

13.01.2020Dünya
Sözcü Gazetesi sahibi ve yazarları hakkındaki davanın gerekçeli kararı açıklandı

Sözcü Gazetesi sahibi ve yazarları hakkındaki davanın gerekçeli kararı açıklandı

Sözcü gazetesinin sahibi Burak Akbay, yazarları Emin Çölaşan ve Necati Doğru ile Genel Yayın Yönetmeni Metin Yılmaz'ın da aralarında bulunduğu 9 sanığın yargılandığı ve hükme bağlanan davanın gerekçeli kararında, "17-25 Aralık sistemli ve organize operasyon, MİT tırlarının durdurulması ve son olarak da 15 Temmuz darbe girişimi dönemlerinde örgüte adeta can simidi olarak aynı algı faaliyetini üstlendiği, bu konuda yüzlerce algı içeren haberler kamuoyuna sistematik ve süreklilik içerecek şekilde duyurulduğu, bunların gazetecilik faaliyeti kapsamında olamayacağı anlaşılmıştır" ifadelerine yer verildi.

13.01.2020Gündem
Türkiyenin Otomobili prototipiyle tescil yolunda

Türkiye'nin Otomobili prototipiyle tescil yolunda

Türkiye'nin Otomobili Girişim Grubu, prototipi tanıtılan otomobil için uluslararası alanda yürüttüğü tescil çalışmalarının yanı sıra ulusal alanda da TÜRKPATENT'te gerekli süreçlerin tamamlanması için gün sayıyor.

13.01.2020Teknoloji
Arkadaşları için TEMi kapattılar... Çarpıp kaçmış

Arkadaşları için TEM'i kapattılar... Çarpıp kaçmış

TEM Otoyolu'nda meydana gelen trafik kazasında kolunu kaybeden ve 15 gündür yoğun bakımda olan Mesut Altundal'ın arkadaşları kazanın meydana geldiği noktada eylem yaptı.

12.01.2020Gündem
Tuğba Özayın rol aldığı‘Laz Kit’ filmini 27 kişi izledi

Tuğba Özay'ın rol aldığı‘Laz Kit’ filmini 27 kişi izledi

Tuğba Özay, filme çok güveniyordu ama filmi 27 kişinin izlediği ortaya çıktı.

10.01.2020Magazin
Merkez Bankası rezervleri 105 milyar 422 milyon dolar oldu

Merkez Bankası rezervleri 105 milyar 422 milyon dolar oldu

Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası (TCMB) toplam rezervleri, geçen hafta 897 milyon dolar azalarak 105 milyar 422 milyon dolara geriledi.

9.01.2020Ekonomi
M3 para arzı azaldı

M3 para arzı azaldı

En geniş tanımlı para arzı M3, geçen hafta yüzde 0,22 düşüşle 2 trilyon 569,5 milyar liraya geriledi.

9.01.2020Ekonomi
Yurt dışında yerleşiklerin hisse senedi, DİBS ve ŞBS stoku

Yurt dışında yerleşiklerin hisse senedi, DİBS ve ŞBS stoku

Yurt dışında yerleşik kişilerin hisse senedi stoku, geçen hafta 32 milyar 292 milyon dolara geriledi.

9.01.2020Ekonomi
Gerilime mola: İran, Irak’ta iki üssü vurdu ABD yönetimi alttan aldı

Gerilime mola: İran, Irak’ta iki üssü vurdu ABD yönetimi alttan aldı

İran, ABD’nin Süleymani suikastına Irak’taki iki Amerikan üssüne füze saldırısıyla karşılık verdi. İran dini lideri Hamaney, “Amerikalılara tokat vurduk” dedi. Saldırı sonrası basın açıklaması yapan Trump, hiçbir ABD’linin hayatını kaybetmediğini söyleyerek tansiyonu düşüren mesajlar verdi.

9.01.2020Dünya
0.79’luk faiz devreye girdi

0.79’luk faiz devreye girdi

HAZİNE ve Maliye Bakanı Berat Albayrak’ın müjdelediği sıfır konuta düşük faiz uygulaması devreye girdi.

9.01.2020Ekonomi
Yerli film izleyicisi 2019 yılında 33,6 milyona ulaştı

Yerli film izleyicisi 2019 yılında 33,6 milyona ulaştı

Yerli film izleyicisi 2019'da, yabancı film izleyici sayısını geride bırakarak 33,6 milyona ulaştı.

8.01.2020Keyif
Türkiyenin Otomobili Bilişim Vadisine ilgiyi artırdı

'Türkiye'nin Otomobili' Bilişim Vadisi'ne ilgiyi artırdı

Türkiye'nin en büyük teknoloji geliştirme bölgesi olan Bilişim Vadisi'ne, ev sahipliği yaptığı "Türkiye'nin Otomobili Girişim Grubu (TOGG) Yeniliğe Yolculuk Buluşması" programının ardından ulusal ve uluslararası firmaların ilgisi arttı.

7.01.2020Teknoloji
Filiz Tekin’in organlarının nakledildiği 2 kişi öldü, biri yoğun bakıma alındı

Filiz Tekin’in organlarının nakledildiği 2 kişi öldü, biri yoğun bakıma alındı

İZMİR'de, eşi İbrahim Tekin'in "Bakımsızsın" diyerek dövüp, komaya soktuğu, kaldırıldığı hastanede beyin ölümü gerçekleşen Filiz Tekin'in (38) organlarının nakledildiği 2 kişi hayatını kaybetti, 1 kişi de yoğun bakımda yaşam mücadelesi veriyor. İYİ Parti Denizli Milletvekili Yasin Öztürk, konuyu soru önergesiyle meclise taşırken, yoğun bakımdaki Ali Uslu'nun kızı Başak Van Hove, "Nakil işlemlerinde ihmal olduğunu düşünüyoruz, konunun derinlemesine araştırılmasını istiyoruz" dedi.

6.01.2020Gündem

Yazar Sonuçları

Yerli otomobil için süreç hızlanıyor

Türkiye’ye yeni vizyon katacak olan Yerli Otomobil’in fabrikası ile ilgili süreç hızlandı.

5.03.2020

Bakın o ölüm maskını çıkaran meğer kimmiş

Dün İslami konularda bilgili bir dostum aradı.

5.03.2020

BM raporunun İdlib’de dikkat çektiği bir tehlike

İDLİB’deki savaşın son haftalardaki seyrinin ortaya çıkardığı en önemli sonuç, Esad rejimi alan kazandıkça geri aldığı yerleşimlerdeki insanların evlerini, kaldıkları yerleri terk ederek kitleler halinde kuzeye, Türkiye sınırına doğru kaçmalarıdır.

12.02.2020

Kapıcının ücretinde çalışana da işverene de vergi yok

Kapıcıların işverenleri olan apartman-site yöneticilerinin, her ay SGK’ya ‘prim ve hizmet belgesi’ vermeleri gerekiyor. Her bir belge için de aylık 43,70 lira damga vergisi ödemeleri gerekiyor. (Yıllık 524,40 TL) Ancak ‘kolay işverenlik’ kapsamına geçen apartman yöneticileri yıllık 524,40 liralık damga vergisini ödemiyorlar.

20.01.2020

FETÖ ‘süfyan’ mesajı ile kendini tarif etmiş

HÂLÂ üzerinde çalışmalar devam eden FETÖ’nün kripto haberleşme sistemi Bylock yazışmalarında ilginç detaylar ortaya çıkıyor.

18.01.2020