MENÜ

Dengeli Beslenme

Dengeli Beslenme ile ilgili tüm haberleri, son dakika Dengeli Beslenme haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Bugün Dengeli Beslenme haberlerinde son durum nedir? İşte tüm flaş gelişmeler...

Toplam 4.126 Dengeli Beslenme haberi bulunmuştur.

Dengeli Beslenme Haberleri

MEB, taslak öğretim programlarını ‘askıya’ çıkardı

MEB, taslak öğretim programlarını ‘askıya’ çıkardı

Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) tarafından, okullardaki bazı derslere ilişkin hazırlanan taslak öğretim programları, kamuoyunun görüşüne sunmak üzere Talim ve Terbiye Kurulu Başkanlığı'nın internet sayfasından yayımlandı.

14.06.2015Eğitim
Öğrencilerin sevinci

Öğrencilerin sevinci

Gaziantep'te “dengeli besleniyorum” projesi kapsamında düzenlenen resim yarışmasına katılan öğrenciler için ödül töreni düzenlendi.

12.06.2015Keyif
Giacomo Bonaventura: Şampiyonlar Liginde olmamak utanç verici

Giacomo Bonaventura: Şampiyonlar Ligi'nde olmamak utanç verici

AC Milan’ın genç yıldızı Giacomo Bonaventura, Hürriyet’e konuştu. Bonaventura, AC Milan kariyeri ve özel hayatına dair pek çok detaya samimi yanıtlar verirken, Türk futboluna da övgüler yağdırdı.

7.06.2015Futbol
Çocuğunuza sakın böyle içirmeyin

Çocuğunuza sakın böyle içirmeyin

Çayı şekerli içen çocuklarda obezite riskinin arttığı, gazlı içecek tüketen çocuklarda ise şişmanlık oranının çok daha düşük seviyede olduğu belirlendi.

4.06.2015Sağlık
Dondurma Tatlı İhtiyacınızı Bastırır mı

Dondurma Tatlı İhtiyacınızı Bastırır mı?

Konu beslenmeye geldiğinde, özellikle de belirli bir amacımız varsa (kilo almak, kilo vermek, detoks vb.) ne yiyeceğimizi kestirmek her zaman güç oluyor ve karar vermekte zorlanabiliyoruz. Neyse ki, bu konu için bize rehber olabilecek birkaç bilgi edindik!

Kardeşi olmayan çocuklarda tehlike

Kardeşi olmayan çocuklarda tehlike

Ankara'da 3 bin çocuk üzerinde yapılan araştırmada, kardeşi bulunmayan çocuklarda obezite görülme oranının daha fazla olduğu belirlendi.

28.05.2015Sağlık
Sağlıksız beslenme büyümeyi geriletiyor

Sağlıksız beslenme büyümeyi geriletiyor

Uzmanlar, okul kantinlerinde satılan yiyeceklerin çocukları şişmanlattığını, gelecekteki hastalıkların temelinin bu çağlarda atıldığını söylüyor. Çocukların en fazla zaman geçirdiği eğitim ortamlarında iyi beslenmesi uyarısında bulunuyor.

25.05.2015Eğitim
Diş doktorları hastalara eğitim vermeli

Diş doktorları hastalara eğitim vermeli

Ağız ve diş sağlığı toplum bireylerinin herhangi bir ağız, diş veya çene hastalığına yakalanmadan veya yakalandıysa bile erken bir safhada teşhis edip, ilerlemeden tedavi altına almayı hedeflemektedir.

25.03.2015Sağlık

Yazar Sonuçları

Bahara yenik düşmeyin

Bu dönemde sabahları yataktan kalkmaya gücünüzün olmadığını fark edebilirsiniz.

16.05.2015

Sağlık için 21 gün

Diyetisyen Derya Şahin, “Günde 3 ana, 2 ara öğün olmak üzere en az 5 öğün beslenin. Beslenmenizde tuz ve şekeri azaltın. Dildeki tat tomurcukları 21 günde daha az tuzlu ve az şekerli beslenmeye uyum sağlar” uyarısında bulundu.

1.05.2015

Genç görünme tüyoları

Dengeli beslenme, düzenli hareket, nitelikli uyku ve iyi yönetilen stres, iyi hayatın olmazsa olmazları. Ama iş sadece bunlarla bitmiyor. Dinç ve zinde kalmayı isteyenlerin yapmaları gereken daha pek çok iş var.

27.04.2015

Göz ameliyatında lazer teknolojisi

Sevgili okurlar, bu hafta konumuz Lazerle gözde görme kusurlarını düzeltme ameliyatları.

24.04.2015