GeriKişisel Bakım Güneş Işınlarına Cildinizi Hazırlayın!
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Güneş Işınlarına Cildinizi Hazırlayın!

Güneş Işınlarına Cildinizi Hazırlayın!
Abone Olgoogle-news

"Medikal Estetik Doktoru Emre Çiçek ısınan havalardan ve zararlı güneş ışınlarından cildinizi nasıl korumanız gerektiğini anlatıyor."

Cilt bakımları, cilt kalitesini korumak ve düzeltmek amacıyla uygulanır. Ergenlik çağından itibaren iyi bir temizleme alışkanlığı kazandırılarak, ayda bir kez cilt bakımı yaptırılması önerilmektedir.

Güneş Işınlarına Cildinizi Hazırlayın

Profesyonel bir bakımla cildin uzun süre tazeliğinin ve sağlığının korunması mümkündür. Önemli olan nokta, doktor tarafından doğru bir cilt analizi yapılması, bakımda kullanılan ürünlerin ve işlemlerin cildin özelliklerine uygun olmasıdır.

Yapılan Bakımlar

* Temel Cilt (arındırıcı) - Lifting Bakımı

* Akneye karşı bakım - Lekelere karşı bakım (AHA)

* Couperose bakımı - Göz çevresi

* Nem dengeleyici bakım (alerjik ciltler için)

Cilt tipi nasıl belirleniyor?

Kliniğimizde bakıma başlamadan önce kapsamlı bir cilt analizi yapılır ve böylece yağ, nem ve elastikiyet oranı göz önünde bulundurularak cildin yağlı, kuru, normal olgun ya da hassas olduğuna karar verildikten sonra, cildinize uygun programlar düzenlenir.

Güneş Işınlarına Cildinizi Hazırlayın

Cilt bakımı neden gereklidir?

Cildimiz UV ışınları, makyaj, serbest radikaller, sigara, stres, yanlış beslenme gibi nedenlerden dolayı zamanla dengesini kaybeder. Sadece estetik değil, sağlık açısından da cildimizin temizlik ve bakımına özen göstermek yaşımız ilerledikçe oluşacak kırışıklık ve deformasyon gibi problemlerin önlenmesi bakımından çok faydalıdır. Cilt bakımı cildin asitlik derecesini düzenlemek, gözeneklerin temizlenmesini ve sıkılaşmasını sağlamakta en önemli unsurdur

Kimler cilt bakımı yaptırmalıdır?

20 yaşından sonra cildinde hiçbir problem olmayanların dahi ayda bir kez cilt bakımı yaptırması öneriliyor. Akne, sivilce tedavisi, hücre onarımı, nem oranının düzenlenmesi, ince çizgilerin azaltılması için uygulanıyor.

Güneş Işınlarına Cildinizi Hazırlayın

Cilt bakımı için hangi yöntemler kullanılıyor?

Kişinin günlük aktivitesini engellemeyecek lunch-time peeling, kimyasal peeling, gözeneklerin temizlenmesini sağlayan derin peeling'lerin yanı sıra, cilt tipi ve ihtiyacına göre serum, masaj ve akneyle sivilceleri kurutmak için maskeler uygulanıyor. Problemsiz ciltlerde ayda bir kez, ergenlik çağındaki sivilce problemleri için 15- 20 günde bir cilt bakımı yaptırmak yeterli oluyor

False