GeriGüzellik Reçeteleri Göz Kapağı Düşüklüğünü Önlemek İçin Bunlara Dikkat
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Hürriyet Twitter
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Göz Kapağı Düşüklüğünü Önlemek İçin Bunlara Dikkat

Göz Kapağı Düşüklüğünü Önlemek İçin Bunlara Dikkat

"Günümüzde hem kadınları hem de erkeklerin sorunu haline gelen göz kapağı düşüklüğü sorunu için yapılabilecekleri Estetik ve Plastik Cerrahi Uzmanı Op. Dr. Ufuk Askeroğlu, sizler için anlattı."

Düşük göz kapağı sorunu nüfusun yüzde 5'ini etkiler ve yaşlılarda daha sık görülür. Çok düşük kaş ve göz kapakları kişilerin görme sağlığını tehdit ederek görme bozukluğuna ve yaşam kalitesinin düşmesine neden olabilir. Düşük kaş ve göz kapaklarının en yaygın nedeni yaşlanmadır. Yaşlandıkça göz kapaklarını kaldıran ve gözleri açık tutan kaslar zayıflar ve yer çekiminin etkisi altına girmeye başlar. Bazı durumlarda göz kapaklarını açan kaslar doğuştan zayıf olabilir.

Göz kapağı düşüklüğünü ilk önce beyin fark eder

Bazı durumlarda sarkık kaşlar veya göz kapakları gözbebeği hizasına kadar inebilir. Bu ve benzeri durumlarda görme kısıtlanır ve hastalarda görme kaybı yaşanır. Daha önce sarkma deneyimi yaşanmadıysa, hasta fark etmese bile beyin durumun farkına varır ve göz kapaklarını veya kaşlarını kaldırmaya çalışır. Bilgisayar okuyan, yazan veya kullanan kişiler genellikle ağır görme sorunu yaşarlar. Bu ağırlığın sebebi mevcut sarkmalardır. Kaşların dokusu çok yumuşaktır ve zamanla zayıflar. Hafif kaşlar insanları yorgun gösterebilir. Görünüme ek olarak, görsel rahatsızlığa neden olabilir.

Tedavisi cerrahi yöntemlerdir

Kaş ve göz kapağı düşüklüğü tedavisinde ilk tercih ameliyattır. Genel anestezi altında yapılan ameliyatta kesi yeri deri kıvrımları olarak tanımlanır. Kesi bölgesinden derine inilerek göz kapakları kaldırılır ve ilgili kaslar güçlendirilir. Kişiden kişiye farklılık gösterse de yaklaşık 1 saat süren operasyon sonrası gerekli kontrollerin ardından kişi hastaneden taburcu edildi. Kişi rahatlıkla günlük hayata dönebilir. Hafif şişlik ve morluk görülebilir, bu belirtiler normaldir. Ameliyattan on gün sonra dikişler alınır ve iyileşme süreci tamamlanır.

Hem kaş hem göz çevresine etki eden yöntem: Bella Eyes

Bella Eyes tedavi yöntemi ile 2,5 saat gibi kısa bir süre içerisinde genç bakışlara sahip olabilirsiniz. Uygulamada kaşlar kişinin yüz çevresine göre askılanarak yukarıya taşınır bu sayede gözler daha çekik ve genç bir görünüme kavuşur. Bu yöntem sıklıkla göz kenarlarında düşme görülen, kaz ayakları belirginleşen, göz kapağı düşen kişilerde tercih edilmektedir.

False