GeriKişisel Bakım Daha Uzun Bronz Kalmanın Yolları
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Daha Uzun Bronz Kalmanın Yolları

Daha Uzun Bronz Kalmanın Yolları

"Yaz geldi ve tenimiz yavaş yavaş bronzlaşmaya başlıyor değil mi? Peki bu güzel bronzluğu teninizde daha uzun süre saklamak ister misiniz? Gelin işin uzmanına danışalım."

Yaz ayları boyunca yakaladığınız bronzluğunuzu ve ışıltınızı nasıl uzun süre koruyabileceğinizi biliyor musunuz? Oriflame’in Cilt Bakım Uzmanı Holy Grenfell yaz boyunca koruyacağınız sağlıklı ve iyi görünümlü bir cildin sırlarını açıklıyor.

İlk Kural

İlk ve en önemli kuralımız; nemlendirme. Güneş cildimizin üst tabakasını ciddi derecede kurutur. Bu nedenle cildimizde mümkün olduğu kadar çok nem hapsetmek çok önemli. Yaz aylarında nem oranı yoğun olan vücut kremlerini ve yağlarını tercih edebilirsiniz. Duştan hemen sonra uygulamanız etkisini artıracaktır.

Gerçeklerle Yüzleşin

Bronzlaşmak, aslında bazı hücrelerimizin hasar görmesidir. Bu durumun zararlı etkilerini yok etmek için antioksidan etkili kremler ve vücut losyonları kullanabilir, hücre yenilenmesini artırabilirsiniz. Kullandığınız ürünlerin etiketlerini mutlaka kontrol edin. İçeriğinde C ve E vitamini, besleyici bal özleri, ya da cilde faydalı doğal meyve özleri bulunan ürünleri tercih edin.

Ten renginiz açılabilir

Ten renginiz bölgesel olarak açılmaya başlayabilir ve özellikle diz ve dirsek gibi kısımlarda koyu renkli bölgeler ortaya çıkabilir. Bu bölgeleri oldukça yumuşak hareketlerle arındırıcı jel ile ovabilir ve renginizin eşitlenmesini sağlayabilirsiniz. Cildinizi yavaşça ovmak ölü derilerin arınmasını sağlayacaktır, ama aynı zamanda da alttaki bronzlaşmamız teni ortaya çıkaracağından hafif hareketler gerekli.

Duştaki Alışkanlıklarınızı Değiştirin

Duşta köpüklü bir duş jeli kullanıyorsanız yaz döneminde krem bir duş jeli veya duş yağı kullanmaya başlayın. Cildinizdeki yağ ve nem, ikinci bir cilt gibi davranarak sizi koruyacak ve ışıl ışıl görünmenizi sağlayacak.

Güneşten Farklı Yöntemler Deneyin

Kim demiş bronzlaşmak için güneşlenmek şart diye? Bronzlaştırıcı ürünlerin yardımınıza koşmasına izin verin. Bu ürünler parlak portakal renklerinden bugünkü doğal bronz tonlara epey yol geldiler. Dilediğiniz tonları seçerek bronz ve ışıl ışıl bir görünüme kavuşabilirsiniz. Hatta daha uzun süren bir bronzluk için bronzlaştırıcı ürünleri vücut losyonunuzla karıştırabilirsiniz.

En Önemlisi...

Hepimiz güneşten faydalanmak istiyor ve bronz tenimize bayılıyoruz. Ancak burada da ölçülü olmak gerek. Öğle saatlerinde aşırı güneşe maruz kalırsanız cildiniz su toplayabilir ya da uzun süren lekelere yol açacak güneş yanıkları oluşabilir. Bronzluğun tadını çıkarırken cildinizi yüksek UVA veya UVB korumalı güneş kremleriyle korumayı unutmayın. Çünkü en güzel cilt, sağlıklı cilttir!

Daha Uzun Bronz Kalmanın Yolları

Tüm Sun Zone ürünlerini görmek için tıklayın!

False