GeriBurçlar Yay Burcu Çocuğu
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Hürriyet Twitter
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Yay Burcu Çocuğu

Yay Burcu Çocuğu

"22 Kasım ile 21 Aralık tarihleri arasında doğan çocuklar yay burcuna sahip olur. Çocukların sahip oldukları burçlar kişiliklerini, karakterlerini ve yaşam tarzlarını etkilemektedir. Özellikle yay burcuna sahip olan çocuklar eğlenceli yapıları ve aktif hayatlarıyla bilinmektedir."

Yay Burcu Çocuğu Özellikleri

Yay burcu çocukları özgür ruhlu ve içten karakterli olur. Özellikle aklına geleni anında yapmayı sever. Macera düşkünü ve hayalperest bir yapısı vardır. Yay burcuna sahip olan çocuklarla hayat çok eğlenceli geçer. Yay burcu çocukları daima kendisine yeni işler bulabilir ve yalnız kalsa bile eğlenceli vakit geçirebilir.

Yay burcu olan çocukların bu eğlenceli hayat tarzı onları ebeveynleri gözünde yaramaz yapabilir. Oldukça hareketli bir hayatları vardır. Aslan boş oturmayı sevmezler. Çevresi ile ilişkileri çok iyidir. Çekingen olamazlar ve her yerde kendilerini belli ederler. Spor yapmayı severler. Bu sebeple de ilerleyen yaşlarda oldukça fit bir vücuda sahip olurlar.

Yay burcu çocukları genel olarak küçükken de burçlarının tüm özelliklerini gösterirler. Spor ve okul aktivitelerinde oldukça başarılılardır. Kolay uyum sağlar, çevre edinmeye küçük yaşlarda başlarlar. Ders çalışmakta sıkıntı çekerler. Okuldaki başarı durumları berbat denilebilecek kadar kötüdür.

Bu tip çocuklar yani özellikle Yay burcu çocukları sanata ve yeteneklerini daha iyi sergileyebileceği bir hobiye yönlendirilmelidir. Hayal güçlerini serbest bırakmaları onları gelecekte daha başarılı bir bireye dönüştürecektir.

Yay Burcu Çocuğu Nasıl Olur?

Yay burcu çocuğu ailesine çok bağlı olur. Ailesi ile beraber vakit geçirmeyi sever. Cesur karakterleri her yerde kendisini belli eder. Spor aktivitelerinden ve yorucu işlerden asla kaçmazlar. Okul hayatlarında hep popüler ve yaramaz çocuk olarak anılırlar.

Yay burcuna sahip olan çocuklar özgürlüklerine de düşkündür. Özellikle ilerleyen yaşlarda özgürlükleri cesaretle birleşir. Tek başlarına hareket etmeyi severler. Zorla bir iş yaptıramazsınız. Yay burcu bir çocuğunuz varsa eğitim sırasında kesinlikle ısrarcı olmayın. Sevdiği aktivitelerle ona yol göstermeye çalışın.

Yay Burcu Çocuğu Okul Hayatı

Yay burcu çocukları asla büyümeyen bir yapıya sahiptir. Yaşları ne kadar ilerlese de her zaman çocuk kalırlar. Çocuk ruhu onları asla terk etmez. Okul hayatında da işler böyledir. Bu durum ebeveynler tarafından zor olabilir. Maceraya olan düşkünlükleri onları okul hayatında da yalnız bırakmaz.

Derslerine pek ilgi göstermezler. Özellikle sevmedikleri bir ders olduğunda onları okulda tutmak zor olabilir. Tartışmayı sever. Özellikle Türkçe ve matematik derslerine hakimiyeti fazladır. Gördüğü dersleri çabuk kavrar. Eğer anlamadığı ve mantığına aykırı olan durumlar varsa tartışarak çözmeye çalışır.

Yay Burcu Çocuğu Nasıl Beslenmeli?

Yay burcuna sahip olan çocuklar çok aktif ve hareketli bir yapıdadır. Bu nedenle hızlı kilo verirler ve çabuk yağ yakarlar. Farklı lezzetleri kabul eden bir yönleri vardır. Bu sebeple dünya mutfağı ile araları çok iyidir. Alerjik yapıları fazla olabilir. Bu sebeple fazla baharatlı ve acılı ürünler tüketmemelidir. Genellikle proteini bol ve yeşillikli yiyecekler yemelidir.

Yay Burcu Çocuğu Eğitimi

Yay burcu çocuğu çok meraklı ve macera dolu bir hayat sürer. Bu nedenle etrafında olan her şeyi anlamaya ve mantığına oturtmaya çalışır. Ebeveynler yay burcuna sahip olan çocuklara eğitim verilmesi konusunda sabırlı olmalıdır. Hayatında hep yöneten kişi olmak isterler. Bu sebeple de çocuğunuza eğitim verirken gizli bir yönlendirme yapmanız önerilir. Enerjik yapılarından kaynaklı spor aktiviteleri ile hayatını dengeleyebilirsiniz. Bu etkinlikler eğitimi konusunda da ebeveynlere yardımcı olacaktır.

Yay Burcu Çocuğu Okul Başarısı Nasıldır?

Yay burcu çocuğunun dersler ve okulla pek arası olmaz. Eğer sevdiği derslere yönlendirebilirseniz okul onun için vazgeçilmezdir. Yay burcu çocuğu için içinde bulunduğu çevre önemlidir. Eğer okulu, öğretmenleri ve arkadaşlarını severse derslere olan başarısı da artar.

Yay Burcu Çocuğuna Nasıl Davranılmalıdır?

Yay burcu çocuğuna mutlaka sabırla davranmak gerekir. Çünkü özellikle gelişim süreçlerinde etrafa karşı çok meraklı olurlar. Üstlerine çok gelinmesinden ve ısrarcı olunmasından nefret ederler. Israrcı tavırlar çocuğun sevdiği işlerden uzaklaşmasına neden olur. Çocuğunuzu yönlendirirken sabırlı, şefkatli ve sakin davranmanız gerekir.

Yay Burcu Çocuğuna Hediye Alırken Nelere Dikkat Edilmelidir?

Yay burcu çocukları sıradanlıktan hoşlanmaz. Onun için sıra dışı hediyeler daha çok beğenilir. Bu sebeple hediye seçimlerinizi basit bir oyuncak ya da kitap şeklinde seçmemelisiniz. Bir maket, bilimkurgu ile alakalı dergiler ve karmaşık sayılardan oluşan oyuncaklar çocuğun daha çok hoşuna gidecektir.

Yay Burcu Bebeğinin Özellikleri

Yay burcu bebekleri doğdukları andan itibaren çevresi ile ilişkisi çok iyidir. Neşeli, her daim hareketli ve sevecen bir yapıya sahip olurlar. Maceralı ruhları hiç yaşlanmaz. Yeme ve içmeye düşkün olurlar. Öğrenmeye yatkın, çevresinde gördükleri durumları kolay algılarlar.

False