GeriBurçlar Koç Burcu Çocuğu
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Hürriyet Twitter
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Koç Burcu Çocuğu

Koç Burcu Çocuğu

"Burçlar özelliklerini sadece yetişkinlerde göstermezler. Bebeklikten itibaren her insan sahip olduğu burcun özelliğini göstermeye başlar. Çocukluktan itibaren burcun temel özellikleri sergilenmeye başlar. Bu özellikler okul hayatında, beslenmede, kişisel davranışlarda kendini iyice hissettirir. Erkenden konuşup erkenden yürümeye başlayan Koç burcu çocuğu, doğduğu andan itibaren evin otoritesinde yer edinmek için çaba gösterir."

Koç Burcu Çocuğu Özellikleri (Temel / Fiziksel / Ruhsal)

Koç burcu çocuğu yüksek enerjiye sahiptir. Sürekli hareket etmeyi sever. İdare edilmesi çok zordur. İnatçı bir karaktere sahiptir. Buna rağmen çabuk unutup, kin tutmaz. Liderlik özelliğine sahiptir. Çabuk öğrenen ve zeki yapıdadır.

Bağımsızlığına düşkündür. Her işi kendisi yapmak ister. Araştırmacı, soran bir yapısı vardır. Belirli bir amaç olmadığında çabuk sıkılır. "Ben" duygusu aşırı gelişmiştir. Bunu davranışlarıyla ve sözleriyle sürekli dile getirir. Küçük yaşta evin lideri gibi davranmaya başlar.

Karınları acıkınca tam bir canavara dönüşen Koçlar, doyduklarında ise değişerek etrafa gülücükler dağıtmaya başlayabilirler.

Koç Burcu Çocuğu Nasıl Olur?

Koç burcu çocuğu hareketlenmeye başlamasıyla birlikte evin komutasını, liderliğini ele alır. İstekleri yapılmadığında aşırı hırçın, huysuz ve inatçı olur. Müthiş bir enerjiye sahiptir. Dayanıklı ve güçlü bir bedene sahiptir. Sabırsız ve çabuk sıkılan bir karaktere sahiptir. Hayatı yaşayarak, deneyimleyerek öğrenmeye meyillidir.

Enerjik, hareketli ve atılganlardır. Küçük yaştaki Koçlarda sinirlilik hakimdir. Sıklıkla kavga halinde olan Koçların kendilerini ve çevresindekileri yaralaması olası bir durumdur. Ceza durumları Koç burcu çocukları için pek işe yarayan bir yöntem değildir. Aksine çocuk için hırçınlaşma ve inatlaşma isteği uyandırır. Tatlı ve yumuşak bir dil sayesinde onlarla iyi iletişimler kurabilirsiniz.

Koç Burcu Çocuğu Okul Hayatı

Koç burcu çocuğu okul hayatında da inatçılığı üzerindedir. Lider özellikli olduğu için bulunduğu ortamda kendisini kabul ettirmek ister. Sürekli öne çıkarak, fikirlerini beyan eder. Oyunları kurmayı, yönlendirmeyi sever. Emir almaktan pek hoşlanmaz. Kendisini spor, tiyatro, sanatın başka bir kolunda eğitmeye çalışır.

Koç Burcu Çocuğu Nasıl Beslenmeli?

Koç burcu çocuğu inatçı yapısı nedeniyle yemek yemede seçicidir. İstemediği bir yemeği yememek için her türlü çabayı gösterir. Dondurma en çok sevdiği besindir. Hareketli ve enerjik yapısı nedeniyle bol protein almalıdır. Yaz döneminde aşırı terleyeceği için çok sıcak ve acılı yemeklerden vermeyin.

C vitamini, kalsiyum, fosfor, protein, yeşil sebze ağırlıklı bir menü programı uygulamalısınız. Günü hareketli geçeceği için mutlaka kahvaltısını tam şekilde yapmasını sağlamalısınız. Kahvaltısında yumurta, süt, bal, peynir gibi besinlere ağırlık vermelisiniz.

Ara öğünlerde mutlaka meyve ve badem, ceviz, fındık gibi kuru yemişler yemesini sağlayın. öğle ve akşam yemeği yağlı olmamalıdır.

Koç Burcu Çocuğu Eğitimi

Koç burcu çocuğu her ne kadar bağımsızlığına düşkün, inatçı, hareketli olsa da asıl istediği sevgidir. Bütün ilginin kendisi üzerinde olmasını ister. Anlatıldığı dinlenmediği, istediği yapılmadığında küsme, hırçınlık, kendini yere atma, yuvarlama hareketleri sergileyebilir.

Çocuğa bir amaç, görev, yetkilendirme ve enerjisini boşaltabileceği uygun bir alan verirseniz problem kalmayacaktır. Sürekli onunla konuşmalısınız. Neden olmayacağını anlatmalısınız. İlgisini başka bir alana kaydırdığınızda çabuk unutacaktır.

Oyun oynarken kararları ona bırakın. İlgisini çeken hususlarda karar vermesini sağlayın. Konuşurken gözlerine bakın ve onu dinlediğinizi mutlaka gösterin.

Koç Burcu Çocuğu Okul Başarısı Nasıldır? 

Koç burcu çocuğu zeki ve çabuk öğrenen bir yapıdadır. Doğru yönlendirmeyle, amaç vermeyle hem kişilik yönünden hem de kariyer yönünden olumlu gelişir. Hayatı yaşayarak öğrenmek isteyeceğinden bu konuda aile ve öğretmenlerinin doğru rehberlik yapması önemlidir.

Koç Burcu Çocuğuna Nasıl Davranmalı?

Koç burcu çocuğu küçük yaşlardan itibaren inatçı ve lider özelliği sergileyeceği için ebeveyninin bu konuda bilinçli olması önemlidir. Baskıcı, yasaklayıcı, katı tutumlarla çocuğun silik, içine kapanık, özgüvensiz gelişimine yol açılmış olur. Bu nedenle sürekli konuşarak, anlatarak, onu dinleyerek, belirli yerlerde sorumluluklar vererek ona yardımcı olabilirsiniz.

Koç Burcu Çocuğuna Hediye Alırken Nelere Dikkat Edilmelidir?

Koç burcu kız çocuğu kırmızı ayakkabı, renkli kalem ve saç tokalarına bayılır. Koç burcu erkek çocuğu ise; araba, spor ayakkabı, renkli ve logolu tişörtler, toplar en sevdiği eşyalardır. Bu eşyalardan birini hediye olarak alabilirsiniz.

Koç Burcu Bebeğinin Özellikleri

Koç burcu bebeğinin çok çabuk ateşi çıkabiliyor. Ayrıca baş bölgesi en hassas alandır. Sürekli bu konuda dikkatli olunması gerekiyor. Kendini keşfetmeye başlamasından itibaren enerjisi yüksek, hareketli ve neşeli bir bebek olacaktır. Hareketli yapısı nedeniyle erken yürümeye ve konuşmaya çalışacaktır.

 

False