GeriBurçlar Boğa Burcu Çocuğu
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Hürriyet Twitter
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Boğa Burcu Çocuğu

Boğa Burcu Çocuğu

"Burçlara bağlı olarak çocukların özellikleri değişkenlik gösterebilmektedir. Aynı zamanda çocuğun ve bebeklerin burçlarına bakmak suretiyle, onların niteliklerini öğrenerek nasıl davranmak gerekir çok daha iyi bir şekilde anlaşılabilir. Bu sebepten dolayı günümüzde birçok ebeveyn çocuğunun bulunduğu burcun özelliklerine bakarak, buna uygun şekilde davranma imkanı elde edebilmektedir. Bu da çocuk ile ebeveynler arasında etkin bir iletişim olanağı sağlıyor. O yüzden boğa burcu olan çocukların özelliklerine bakmak suretiyle, buna bağlı olarak nasıl davranılması gerektiği anlaşılabilir."

Koç Burcu Çocuğu Özellikleri (Temel/Fiziksel/Ruhsal)

Koç burcu çocuğu ve özellikle sessiz ve sakin bir yapıya sahiptir. Baskıya çok fazla gelemez. Özellikle ona bir şeyleri defalarca diretmek inadına yapmaması anlamına gelir. Ayrıca sevgiye çok fazla ihtiyaç duyduğu için, çocukluk ve bebeklik döneminde onun ayaklarını öpmek gerekir. Ayrıca parlak renkleri sevmez ve sevimli yüz görüntüsüyle pek çok insanı kendine çeker.

Boğa burcu çocukları bir işe kalkışmadan önce her şeyi kendi içlerinde tartar, düşünerek planlı bir şekilde hareket ederler. Sessiz ve düşüncelidir. Yeniliklere kapalıdır hemen adapte olamaz. Fakat kendisine özgüven duyduğu zaman elde ettiği başarılarla herkesi şaşırtabilir. Duygusal ve gerçekçidir.

Koç Burcu Çocuğu Nasıl Olur?

Koç burcu çocuğu genel olarak inatçıdır. Eğer bir şey yapmak istemiyorsa onun üstüne gidilmemesi gerekir. Aksi takdirde daha inatçı bir davranış içerisine girebilir. Ayrıca renkler ve sesler koç burcu çocuğu için çok önemlidir. Diğer yandan güzelliği ile dikkat çektiği için doğduğu andan itibaren hemşirelerin etrafında toplar. Sevgiye çok değer verir ve mutlaka samimi ve sıcak bir etkiyle sevgi verilmelidir.

Koç Burcu Çocuğu Okul Hayatı

Özellikle tiyatro ve sanat dalları ile beraber spor alanında koç burcu Çocuğu kendini belli etmeye çalışır. Okul hayatı daha çok bu özellikleri ile ön plana çıkar. Enerjileri çok yüksektir ve yaratıcı güçlerini bu konuda kanalize etmeye çalışırlar. Özellikle okul hayatında başarmak istediklerine karşı çevresindekilere kendisini kanıtlamak ister. Çalışkan ve düzenli bir çocuk olarak okul hayatını geçirir.

Koç Burcu Çocuğu Nasıl Beslenmeli?

Koç burcu çocukları özellikle aceleci olur ve hemen yemeğe dalmak isterler. Ayrıca büyük bir iştahla yemeğe başlasalar bile hemen sıkılabilirler. Kas yapmaları adına bol proteinli ihtiyaçları vardır. Ancak yazın çok fazla terlerler ve o yüzden yemeklerine dikkat etmesi gerekir. Ayrıca yaz aylarında özellikle dondurma yemeği çok severler.

Koç Burcu Çocuğu Eğitimi

Özellikle koç burcu çocukları yüksek bir enerjiye sahip oldukları için, enerjini atabilecek bir alan var ise bu sorun olmaz. Ayrıca liderlik vasıflarını küçük yaşlarda gösterdikleri için, istediklerini yaptırmak için ebeveynlerine oldukça zorlarlar. Özel oyunlar ile çocuğun hırçınlığını almak mümkün. Mutlaka dikkatli ve sakin bir şekilde koç burcu çocuğuna yaklaşmak büyük önem taşımaktadır. Zira oldukça inatçı bir çocuktur ve onun huyuna gitmek gerekir.

Koç Burcu Çocuğu Okul Başarısı Nasıldır?

Okuma ve yazma ile beraber hatta matematiği koç burcu çocukları okul öncesi dahi öğrenebilir. Bu sebepten dolayı okul onlara sıkıcı gelebilir. Fakat liderlik vasfı baskın olduğu için eğer arkadaşları ile uyum sağlarsa, okulu oldukça fazla sevebilir. Diğer taraftan okulda spor ve sanatsal yönlerini açığa çıkarmayı çok sever. Sınıfta dikkati çabuk dağılan bir çocuk olduğu için, onunla tartışan ve ilgi gösteren bir öğretmen iyi gelecektir.

Koç Burcu Çocuğuna Nasıl Davranılmalı?

Koç burcu çocuğu çok inatçı bir karaktere sahip olduğu için mutlaka sakin ve olumlu bir yaklaşım gösterilmelidir. Özellikle bir şeye inat da yaptırmak istendiğinde, aynı inatla onu gerçekleştirmez.

Koç Burcu Çocuğuna Hediye Alırken Nelere Dikkat Edilmelidir?

Koç burcuna hediye alınmak isteniyorsa bu pek zor değil. Kızlar için uzun saçlı bebekler ve peluş oyuncaklar ön plana çıkar. Erkekler izi hayvan figürlü oyuncaklar ve müzik aletlerini çok sever.

Koç Burcu Bebeğinin Özellikleri

Koç burcu bebekleri enerjisi yüksek ve hevesli miniklerdir. Ayrıca çabuk odaklanırlar ve dikkatleri çok çabuk da alabilir. Çabuk sinirlenir ve aynı zamanda oldukça inatçı dediler. Kendi kararlarını almak isterler ve yüksek enerjiye sahip oldukları için hareket onlar için çok önemlidir.

False