EKSTRA
MENÜ

Uyku Apnesi

Uyku Apnesi haberleri sayfasında güncel ve son dakika Uyku Apnesi hakkında haberler ile bilgiler bulunmaktadır. Toplam 926 Uyku Apnesi haberi, videosu, fotoğrafı ve yazar yazısı yer almaktadır. Geçmişte ve bugün yeni yayımlanan son durum gelişmeleri ile pek çok haber..

Uyku Apnesi Haberleri

Uyku Probleminizin Altında Hangi Hastalık Var

Uyku Probleminizin Altında Hangi Hastalık Var?

Hisar Intercontinental Hospital Nöroloji Uzmanı Dr. Elvan Cevizci Akkılıç ile kalitesiz uykunun hangi hastalıkların habercisi olabileceğini konuştuk...

Horlamak Seksi Öldürüyor

Horlamak Seksi Öldürüyor!

Op. Dr. Göksel, “Horlama ve beraberinde uykuda soluk durması yani uyku apnesi kişilerde zamanla cinsel isteksizlik yaratıyor” diyor.

Çocuklarda baş ağrısına dikkat

Çocuklarda baş ağrısına dikkat!

Çocuğunuzun başı ayda 2 kereden fazla ağrıyorsa...

Yorgunluğunuzu geçirecek 20 öneri

Yorgunluğunuzu geçirecek 20 öneri!

Yaz aylarıyla artan yorgunluğunuzun birden fazla sebebi olabilir!

20.08.2015Sağlık
Yorgunluğun 21 nedeni ve çözümü

Yorgunluğun 21 nedeni ve çözümü

Son yıllarda herkes yorgun, uykusuz ve halsiz. Bunun ise gözden kaçırılan birçok sebebi var. Tiroid hormonu, insülin direnci gibi en çok şüphelenilen nedenlerin yanı sıra D vitamini eksikliği gibi sorunlar da halsizliğe neden oluyor. Eğer 'neden yorgunum' diyorsanız, Kadıköy Florence Nightingale Hastanesi, iç hastalıkları ve endokronoloji bölümünden, Doç. Dr. Haluk Sargın'dan yorgunluğunuzun nedeni olabilecek 20 neden ve öneri.

18.08.2015Sağlık
Akademik personel alımında özel kriterler

Akademik personel alımında 'özel' kriterler

AKADEMİK personel ilanına çıkan Kırıkkale Üniversitesi, 19 kişilik kadro için ilginç ve özel işe alım kriterleri belirledi.

11.08.2015Eğitim
Aşırı uyuyanlara şekerleme için doktor raporu

Aşırı uyuyanlara "şekerleme" için doktor raporu

Milletvekili Uğur Işılak'ın, dün terör gündemiyle toplanan Meclis'te uyuyakalması çok tartışıldı. Uyku konusuyla ilgili Anadolu Ajansı'nın bugün geçtiği haber ise dikkat çekti. AA'nın haberine göre Dokuz Eylül Üniversitesi (DEÜ) Tıp Fakültesi bünyesindeki uyku merkezinde "aşırı uyku eğilimi" tanısı konulanlara okul ya da iş yerinde kısa süreli "şekerleme" izni verilmesi için rapor düzenleniyor.

30.07.2015Gündem
Kronik böbrek hastalığının 10 işareti

Kronik böbrek hastalığının 10 işareti

Amerikan Ulusal Böbrek Vakfı tarafından yayınlanan, kişide böbrek hastalığını düşündürecek 10 temel işarete dikkat çeken Türk Böbrek Vakfı Başkanı Timur Erk; “Kronik böbrek hastalığı, çoğu zaman belirti vermeden ilerleyen sinsi bir hastalıktır ve bu hastalığın önlenebilir olması da büyük bir avantajdır. Yüksek tansiyon, şeker hastalığı ve aile geçmişinde böbrek yetmezliği olması durumda veya 60 yaş üzeri kimselerde böbrek hastalığı açısından rutin kontrollerin düzenli olarak yaptırılması son derece önemlidir” diyor.

27.07.2015Sağlık
Derin bir uyku uyuyamıyor musunuz

Derin bir uyku uyuyamıyor musunuz?!

Öyleyse bu testi mutlaka yaptırın!

5.06.2015Sağlık
Horlama ve uyku apnesi

Horlama ve uyku apnesi

Horlama bir hastalıktır ve tedavi edilmezse...

28.05.2015Sağlık
Uyurken neler oluyor

Uyurken neler oluyor

Uyku yaşamın ayrılmaz bir parçası. Ama dikkatle düşünülürse, tuhaf bir şey. Her akşam kendimizden geçip, hareketlerimizin kontrolünü bırakıyoruz.Atalarımızı vahşi hayvanların saldırılarına karşı korumasız bırakan uykunun, evrim sürecinde bize sağladığı bazı avantajlar da olmalı.

21.05.2015Sağlık
Anne kiloluysa çocukta da risk yüzde 50 artıyor

Anne kiloluysa çocukta da risk yüzde 50 artıyor!

Fazla kilolar aileyle birlikte çocukları da tehdit ediyor.

13.05.2015Sağlık
Uyku apnesi hastalığı hızla yayılıyor

Uyku apnesi hastalığı hızla yayılıyor

Kulak Burun Boğaz ve Baş Boyun Cerrahi Uzmanı Op. Dr. Bahadır Baykal, tüm dünyada olduğu gibi ülkemizde de uyku apnesi hastalığının artış gösterdiğini ifade ederek bu hastalığın yaşam kalitesini olumsuz etkilediğini belirtti.

9.05.2015Sağlık
Çocuklar sokaktan koptu hasta oldu

Çocuklar sokaktan koptu hasta oldu

Anadolu Sağlık Merkezi Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Çocuk Nefrolojisi Uzmanı Doç. Dr. Neşe Bıyıklı, dünyada önemli bir halk sağlığı sorunu olarak kabul edilen obezitenin, çocuklarda son 30 yılda 3 kat arttığını bildirdi. Çocukların sokak oyunlarından kopması, bilgisayar başında oturması da etkenlerden.

1.05.2015 Sağlık
Uyku apnesi hafıza kaybına neden oluyor

Uyku apnesi hafıza kaybına neden oluyor

Uyku apnesi hastalarında, erken yaşta hafıza kaybı sorunlarının ortaya çıkabileceği bildirildi.

17.04.2015Sağlık
Horlayanlar aman dikkat

Horlayanlar aman dikkat

ABD’deki New York Üniversitesi bilim insanlarının yeni araştırması, horlama ve uyku apnesi gibi rahatsızlıkların uzun vadede beyne zarar verebileceği ortaya çıkarttı.

16.04.2015Sağlık
Bebeklerde uykusuzluğun nedeni alerji olabilir

Bebeklerde uykusuzluğun nedeni alerji olabilir

Bebekleriniz uykuya dalmakta zorlanıyor ve yatakta yer mi değiştiriyor?

Çocuklarda uykuda horlama ve tıkanma nedenleri

Çocuklarda uykuda horlama ve tıkanma nedenleri

İri bademcikler ve geniz etleri, horlama ve tıkanıklığa neden olan sebeplerden...

Bademcik ameliyatı için en uygun zaman hangisi

Bademcik ameliyatı için en uygun zaman hangisi?

Sık iltihaplandıklarında hayatımızı kabusa çevirebilirler!

23.03.2015Sağlık
Sandalyeyi kırdı hayatı değişti

Sandalyeyi kırdı hayatı değişti

Aşırı kilolarıyla başı dertte olan Chris Coulter ve Lesley Hutchinson çifti toplamda 139 kilo vererek yılın en çok zayıflayan çifti unvanını aldı.

18.03.2015Dünya

Yazar Sonuçları

Tat mı koku mu

Aklımıza bir şeyler yemek gelince önce açlık duygumuzu gidermeyi hedefleriz. Lezzet sonra gelir. Sonra gelir ama emin olun en az karnı doyurmak kadar mühim bir meseledir, bu nedenle üzerinde kafa patlatmak gerekir. Merak ediyorsanız buyurun...

27.09.2015

Uyku apnesi kâbusunuz olmasın

İyi bir uyku kadar önemli olan çok az şey var. Ama birçoğumuz gecede yedi saat bile uyumuyor. Daha kötüsü, hayatlarımızı riske atan uyku bozuklukları çekiyoruz! Oysa kaliteli bir uyku hayatınızı kurtarabilir

26.09.2015

Lahmacun mu, pizza mı

Lahmacun, içindeki et nedeniyle protein, demir ve B12 ihtiyacımızın önemli kısmını karşılıyor. Çok yağlı et kullanmazsanız, az miktardaki doymuş yağ ihtiyacımızı gidermek için de mükemmel bir kaynak. Size pizzayı değil, lahmacunu öneririm.

11.09.2015
Horlama, cinsel isteksizliğe yol açıyor

Horlama, cinsel isteksizliğe yol açıyor

“Pek çok insan horlayan biriyle aynı odayı paylaşmak bile istemez.”

5.09.2015

10 soruda hipertansiyon

Hipertansiyon sinsi ve sessiz bir sağlık sorunu. Kronik (müzmin) hastalıkların birçoğunun ya tetikleyicisi ya da yol arkadaşı.

21.07.2015

Neden MAVİ?

Herkes huzuru arıyor, huzurlu olmayı hedefliyor. Ve fark ettim ki Mavi benim için huzurun rengi...

6.07.2015

Olmak ya da ölmek işte bütün mesele bu!

Haberler ikiye ayrılıyor, mide küçültme ameliyatı olup minimum 40 kilo verenler ve mide küçültme ameliyatı olup ölenler.

5.07.2015

İyi hayatın yol haritası

Keyifli, güzel, gülmesi, eğlenmesi umudu, sevinci bol, hastalığı, derdi, tasası az bir hayat hepimizin rüyalarını süslüyor.

13.05.2015

Genç görünme tüyoları

Dengeli beslenme, düzenli hareket, nitelikli uyku ve iyi yönetilen stres, iyi hayatın olmazsa olmazları. Ama iş sadece bunlarla bitmiyor. Dinç ve zinde kalmayı isteyenlerin yapmaları gereken daha pek çok iş var.

27.04.2015

Dalgınlık salgını var

Sıradan ve bilinen bir zaaf olsa da unutkanlıktan korkarız. Yaşımız ilerledikçe korku güçlenir. Oysa sorun genelde unutkanlıktan çok dalgınlıktır, dalgınlıkla ilgilidir ve son yıllarda bizi ciddi bir “DALGINLIK SALGINI” tehdit etmektedir. Peki, ne oldu da dalgınların sayısı bu kadar arttı, dalgınlar ordusu bu denli büyüdü? Buyurun...

20.03.2015

Menopoz uykusuz bırakıyor

Menopoz, kadın yaşamının doğal bir dönemi. Bu dönem kadına “kendine daha çok zaman ayırma, daha iyi bakma, daha özgür, olgun, dingin, keyifli bir yaşam düzeni oluşturma” fırsatı veriyor. Ne var ki “hormonal yoksunluğun” bazı sorunlar oluşturduğu da kesin ve sorunların başında uyku problemleri geliyor.

18.03.2015
Uyku apnesi, kilo almanıza sebep olabilir

Uyku apnesi, kilo almanıza sebep olabilir

Özellikle orta yaşlardan sonra sağlığı etkiliyor.

15.02.2015