EKSTRA
MENÜ

İyi Uyku

ile ilgili tüm haberleri, son dakika haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Bugün haberlerinde son durum nedir? İşte tüm flaş gelişmeler...

Toplam 10.048 haberi bulunmuştur.

İyi Uyku Haberleri

Peridot Taşı Nedir Ve Ne İşe Yarar İletişim Taşı Nasıl Anlaşılır Ve Kullanılır Peridot Taşı Faydaları Ve Özellikleri

Peridot Taşı Nedir Ve Ne İşe Yarar? İletişim Taşı Nasıl Anlaşılır Ve Kullanılır? Peridot Taşı Faydaları Ve Özellikleri

Peridot'un dünyadaki en eski mücevherlerden biri olduğu düşünülmektedir. Mısırlılarla yakından bağlantılı olan ilk Peridot taşları, Kızıldeniz'de Topazios olarak bilinen bir adada ortaya çıkarılmıştır. Peki, bu benzersiz taş nedir ve ne için kullanılır? İşte, merak edilen tüm detaylar.

28.07.2021İyi Yaşam
Apple sağlıklı uyumanıza ve sağlıklı yaşamanıza destek oluyor

Apple sağlıklı uyumanıza ve sağlıklı yaşamanıza destek oluyor

Sağlıklı uyumaya dikkat çekmek için her yıl Mart ayının 3. Cuma günü olarak kabul edilen ve bu sene 19 Mart’ta hatırlanan Dünya Uyku Günün’de, Apple ürünlerinin daha iyi bir uyku uyumanıza yardımcı olabilecek özellikleri ve özel içerikleri paylaştı.

19.03.2021Teknoloji
Uyku konusunda farkındalık yaratacaklar

Uyku konusunda farkındalık yaratacaklar

Yataş Bedding, uykunun önemi konusunda toplumda farkındalık yaratmak amacıyla her biri alanında uzman doktor ve danışmanlardan oluşan Yataş Uyku Kurulu’nu hayata geçiriyor. Yataş Uyku Kurulu uzmanları, kendi uzmanlık alanları çerçevesinde uykunun önemi, uyku-sağlık ilişkisi gibi konularda toplumda bir bilinç oluşturmak için içerikler üretecek.

18.03.2021Sağlık
Pandemi döneminde iyi uyku, dengeli beslenme ve egzersizi bırakmayın

'Pandemi döneminde iyi uyku, dengeli beslenme ve egzersizi bırakmayın'

ANKARA'da Enfeksiyon ve Mikrobiyoloji Hastalıkları Uzmanı Doç. Dr. Duran Tok, "Normal zamanda önem arz eden vücut bağışıklığı, pandemi döneminde ayrı bir öneme sahiptir. Yeterince uyumak, dengeli beslenmek, düzenli egzersiz, sağlam bir ruh hali bunlardan birkaçıdır" dedi.

9.03.2021Sağlık
Pandemi döneminde tatil

Pandemi döneminde tatil

Bu yıl COVID-19 salgınından dolayı kış tatilinin çocuklar için bir hayal kırıklığı olduğu hepimizin malumu. Zaten uzun zamandır düzenli bir şekilde okula gidemiyorlar; gittikleri zaman da okuldaki düzenleri hep alışık oldukları düzen değil. Doğal olarak arkadaşlarını, öğretmenlerini özlüyorlar; onlarla konuşmayı, şakalaşmayı, oynamayı özlüyorlar; hatta sınıfta ders yapmayı bile özlediklerini söyleyebiliriz.

25.01.2021Eğitim
Kış aylarında atlanmaması gereken 5 bakım adımı

Kış aylarında atlanmaması gereken 5 bakım adımı

Kış aylarında tek istediğimiz şey battaniyenin altına kıvrılmak olsa da öz bakımımız için ihmal etmememiz gereken bazı şeyler var. Kış mevsiminin miskinliğinden kurtulmak, kendinizi ruhen ve bedenen iyi hissetmek için atlamamanız gereken 5 adımı anlatıyoruz.

18.01.2021Kadın
Bebeğin doyduğu nasıl anlaşılır Ebeveynler için önemli tüyolar…

Bebeğin doyduğu nasıl anlaşılır? Ebeveynler için önemli tüyolar…

Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Uzmanı Dr. Ülkü Korkmaz, doğumlara çocuk hekimi olarak eşlik ettiklerini aktararak, doğum sonrası bebeklerin detaylı muayenesini ilk 24 saat içinde yaptıklarını söyledi.

4.01.2021Yenidoğan
Melatonin nedir, faydaları neler Çok güçlü bir antioksidandır

Melatonin nedir, faydaları neler? Çok güçlü bir antioksidandır

Genelde uyku sorunu yaşayanların kullandığı melatonin hapı gündemdeki haberlerle bir kez daha merak konusu oldu. Melatonin beynin hemen altında bulunan pineal bez ya da diğer adıyla epifiz bezi tarafından salınır. Melatonin bebeklerde uyku düzenini sağlar. Bağırsak mikrobiotasını düzenler ve bağırsak kaslarını gevşeterek infantil koliğe engel olur. İşte melatoninin faydaları...

30.12.2020Sağlık
Hale Caneroğlu: Mutlu olmak elimizde

Hale Caneroğlu: Mutlu olmak elimizde

Uluslararası Koçluk Federasyonu ICF Global’in şirketlerinden ICF Türkiye gelenekselleştirdiği “Çarşamba Buluşmaları” webinar serisinin yeni konuğu, oyuncu, yazar ve eğitmen Hale Caneroğlu oldu.

23.12.2020Keyif
Yılın kelimesi ‘karantina’ seçildi, peki ya diğerleri

Yılın kelimesi ‘karantina’ seçildi, peki ya diğerleri?

Cambridge Sözlüğü her yıl olduğu gibi, yılın kelimesini açıkladı: Karantina! 2020’ye damgasını vuran koronavirüs salgını tüm dünya dillerinde sıklıkla kullanılan kelimelerin değişimine de sebep oldu. Bu kelimelerin bazıları ‘aşı, maske, hijyen’ gibi bildiğimiz fakat sık kullanmadığımız sözcüklerken bazıları bugüne kadar adını dahi duymadığımız yeni terimler olarak dillere pelesenk oldu: Entübe, filyasyon, stokin fırtınası… İşte COVID-19 sebebiyle bu yıl dilimizden düşmeyen kelimelerin A’dan Z’ye listesi…

20.12.2020Hürriyet Pazar
Uyku apnesi tedavi edilmediğinde hastalıkları beraberinde getiriyor

Uyku apnesi tedavi edilmediğinde hastalıkları beraberinde getiriyor

Nöroloji Uzmanı Dr. Atilla Kara, uyku apne sendromu belirtisi olan kişilere mutlaka polisomnografi testi uygulanması gerektiğini belirtti.

11.12.2020Sağlık
Kalıcı öğrenme ve başarı için iyi uyku şart

Kalıcı öğrenme ve başarı için iyi uyku şart

Uykusuz kalmanın hafıza açısından zararlarını anlatan ve uykusuzluğun öğrencilerin başarı oranlarını etkilediğini vurgulayan Eğitim Uzmanı Abdulkadir Özbek, öğrenme sürecini destekleyen sağlıklı bir uyku için dikkat edilmesi gereken unsurları açıkladı, yapılan araştırmalar konusunda bilgi verdi.

En Sağlıklı Uyku Pozisyonu Hangisi

En Sağlıklı Uyku Pozisyonu Hangisi?

Sabah kalktığınızda beliniz, sırtınız veya boynunuz ağrıyorsa yanlış pozisyonda uyuyor olabilirsiniz. Peki doğru uyku pozisyonları neler? Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Uzmanı Doç. Dr. Ahmet İnanır anlatıyor.

14.09.2020İyi Yaşam
Çocuğunuzu yalnız uyumaya alıştırmak için 6 öneri

Çocuğunuzu yalnız uyumaya alıştırmak için 6 öneri

Çocuğunuza iyi uyku alışkanlıklarını öğrenmesine yardımcı olmanın ilk adımı yalnız uyumasını sağlamaktır. Ancak bu süreçte biraz da olsa yardıma ihtiyaçları vardır. Yardımcı olma teknikleri oyuncak ayıdan bir bardak ılık süte kadar çocuktan çocuğa değişebilir.  Çocuğunuzu yalnız uyumaya alıştırmak için bu önerilerimizi kulak verin.

6.08.2020Yaşam
Son gün çalışmanın faydası yok

Son gün çalışmanın faydası yok

Sınavdan bir-iki gün öncesinde öğrencilerin artık ders çalışmalarını tavsiye etmiyoruz. Bu saatten sonra yeni bir şey öğrenmeleri zaten zordur; ancak eğer çok istiyorlarsa günde bir-iki saati geçmemek kaydıyla istedikleri yerin üstünden kısaca geçebilirler. Sınavdan önce insana sanki hiçbir şey bilmiyormuş gibi gelir. Bu da onları paniğe sürükler. Onun için sınavdan önce ders çalışmaktan başka etkinliklerde bulunmak daha iyi olur.

22.06.2020Eğitim
Corona virüsle mücadelede ilk adım doğru beslenme

Corona virüsle mücadelede ilk adım doğru beslenme

Gastroenteroloji Uzmanı Dr. Hasan Yavuz, salgın dönemlerinde iyi bir bağışıklık sisteminin önemine vurgu yaparak, “İçinde bulunduğumuz Corona virüs pandemisinde, virüs ile mücadele edebilmenin ilk koşulu bağışıklık sistemini güçlü tutmaktır” dedi.

Son dakika... Bilim Kurulu Üyesi Karadan açıklama: Corona virüsü nedeniyle okulların kapalı kalma süresi uzayabilir

Son dakika... Bilim Kurulu Üyesi Kara'dan açıklama: Corona virüsü nedeniyle okulların kapalı kalma süresi uzayabilir

Sağlık Bakanlığı Koronavirüs Bilim Kurulu Üyesi Prof. Dr. Ateş Kara, "Ülkemizde daha vaka görülecektir. Bugün sayı 47, belki bu 57, 67 de olabilir. Ama dikkat ettiğimiz müddetçe bizim eğrimiz çok küçük kalacak. Önümüzdeki 1,5-2 aylık periyodu da bu şekilde atlatabilirsek o zaman Türkiye bu salgını en başarılı yenen ülkelerden biri haline gelecek" dedi. Prof. Dr. Kara, okulların kapalı kalma süresinin durumun seyrine göre değişebileceğini ifade ederek ''Önümüzdeki günlerde ülkemizdeki durumun nasıl seyredeceğine, ülkemizde görebileceğimiz vakaların, içeriden yayılan vakalar mı, yoksa dışarıdan gelen vakalar mı olacağına bağlı olarak bu süre uzayabilir; ama kısalmasını beklemiyorum ben'' diye konuştu.

17.03.2020Gündem
Teknolojik Aletler Uykuyu Bozuyor

Teknolojik Aletler Uykuyu Bozuyor

Nöroloji Uzmanı Prof. Dr. Pelin, akşam saatlerinde teknolojik aletlerin kullanılmasının uykuyu bozduğunu belirterek "Melatoninin en yüksek seviyeye ulaştığı saati, cep telefonu ve televizyon ile geçiriyorsak uykularımız kaymaya başlıyor" dedi.

10.03.2020İyi Yaşam
Canan Karatayın açıklaması ortalığı karıştırdı Sadece kelle paça virüsten korumaz

Canan Karatay'ın açıklaması ortalığı karıştırdı! Sadece kelle paça virüsten korumaz

Prof. Dr. Canan Karatay koronavirüse karşı kelle paça içerek bağışıklık sisteminin güçlendirilmesi gerektiğini savundu. Uzmanlar ise Karatay’ın bu önerilerinin tek başına yetersiz kalacağını söyledi.

25.02.2020Gündem
Beyninizi detoksla yeni mevsime hazırlayın

Beyninizi detoksla yeni mevsime hazırlayın

Günümüzün en revaçta kelimesi oldu detoks. Hepimiz zihnimizi, evimizi, işimizi, her türlü organımızı detoksa almanın ve bunu en kısa zamanda yapmanın peşindeyiz. "Sağlam kafa sağlam vücutta bulunur" mottosuyla yola çıkarsak, önce vücudumuzu sonra da beynimizi mi yoksa tam tersini mi yapmamız gerekir? Beynimiz ise eğer vücudumuzun yöneticisi, o ne kadar sağlam ve temiz olursa vücudumuz da o kadar sağlıklı olacaktır. Beyin ve Sinir Cerrahı Doç. Dr. Tufan Cansever, beynimizi temiz tutmanın yollarını madde madde anlatıyor.

17.12.2019Sağlık
Telefonlar odadan çıkarıldığında daha iyi uyku çekiliyor

Telefonlar odadan çıkarıldığında daha iyi uyku çekiliyor

Kendinizi sürekli yorgun hissetmekten yoruldunuz mu? Herkesin başına gelmiştir: Yatağa uzanmak ve hemen uykuya dalmak istersiniz ama bir türlü kendinizi bırakamazsınız.

17.12.2019Teknoloji
Vedat Muriqiden flaş itiraflar

Vedat Muriqi'den flaş itiraflar!

Fenerbahçe'nin Kosovalı golcüsü Vedat Muriqi, hakkında merak edilen detayları açıkladı.

28.10.2019Futbol
Fenerbahçe geçen sezonu 3e katladı

Fenerbahçe geçen sezonu 3'e katladı

Ligde önceki gün İttifak Holding Konyaspor’u 5-1 yenen Fenerbahçe, yeniden golcü kimliğine döndü. Sarı lacivertli takım, 9. hafta sonunda 18 gol atarken, geçen sezonu 3’e katladı. Fenerbahçe, geçtiğimiz sezon aynı periyotta 6 gol kaydetmişti.

28.10.2019Futbol
Alzheimer hasta yakınlarının 3te 1i depresyonda

Alzheimer hasta yakınlarının 3'te 1'i depresyonda

Alzheimer hastaları ve yakınları üzerine yapılan son araştırmalara göre hastanın bakımını üstlenen kişilerin yüzde 90’ını kadınlar oluşturuyor. Bu kişilere yüzde 40 oranında gelin veya damadı bakarken aynı çalışma bakımı üstlenen kişilerin 3’te 1’inde depresyon ve anksiyete gibi psikolojik problemlerin yaşandığını gösteriyor.

10.09.2019Sağlık
Çok Tartışılan Soruya Uzmanından Cevap: Balığa Limon Sıkın

Çok Tartışılan Soruya Uzmanından Cevap: Balığa Limon Sıkın!

Son zamanların en çok tartışılan konularından biri "Balığa limon sıkılır mı, sıkışmaz mı?" sorusuydu. Beslenme ve Diyet Uzmanı Birgül Niziplioğlu hangi balığın neye iyi geleceğini, balığın yanında neler tüketilmesi gerektiğini anlattı, “Limondaki C vitamini balıktaki Omega-3 yağ asidinin vücutta kullanımını artırır. Soğan kan şekerinin düşmesini engeller, roka ise kalsiyum emilimini azaltır” diye konuştu.

Ömer Onan: Hak ettiğimiz gruptan çıkma biletini...

Ömer Onan: "Hak ettiğimiz gruptan çıkma biletini..."

2019 FIBA Dünya Kupası'nda ABD'ye 93-92 yenilen A Milli Erkek Basketbol Takımı'nda yöneticiler, teknik heyet ve oyuncular, E Grubu'nda yarın Çekya ile oynanacak karşılaşmada iddialı olduklarını ifade etti.

4.09.2019Basketbol
İngiliz yazardan ailelere öneri: Çocuklarınızla zaman geçirin

İngiliz yazardan ailelere öneri: Çocuklarınızla zaman geçirin

Çocuklar, baharın gelişini festivalle kutladı. Etkinliğe anne ve babalar için de yurtdışından eğitimciler geldi. Aileler için ‘Globalleşen Dünyaya Çocuklarımızı Nasıl Hazırlamalıyız?’ konulu konferans düzenlenen etkinlikte, İngiliz eğitimci ve yazar Penny Tassoni, anne ve babalık üzerine yenilikçi görüşlerini paylaştı.

11.06.2019Eğitim
LGS öncesi son taktikler... Dinlenin, zihinsel olarak sınava hazırlanın

LGS öncesi son taktikler... Dinlenin, zihinsel olarak sınava hazırlanın

LGS 1 Haziran’da düzenlenecek. Binlerce öğrencinin katılacağı sınav öncesinde eğitim uzmanları, son günü dinlenerek geçirmeyi öneriyor. Uzmanlara göre, ayrıca açık havada yürüyüş yapılmalı, uyku gelmeden yatağa gidilmemeli ve beslenmeye dikkat edilmeli.

30.05.2019Eğitim
Melatonin Hormonu Nedir Melatonin Hormonunu Azaltan Etkenler

Melatonin Hormonu Nedir? Melatonin Hormonunu Azaltan Etkenler

Melatonin hormonunun hücrelerin yenilenmesi, bağışıklık sisteminin güçlenmesi, uyku ritminin ve vücut ısısının ayarlanması gibi birçok görevi olduğunu belirten İç Hastalıkları Uzmanı Dr. Öğr. Üyesi Murtaza Çit, "Işık, stres, uyumadan önce yemek yemek melatonin hormonu düzeyini azaltır" dedi. Çit, antioksidan özelliğinden dolayı melatoninin kalp ve damar sistemini koruyucu etkisi olduğu da belirtti.

Mevsim Geçişleri Bulaşıcı Hastalıkları Artırıyor

Mevsim Geçişleri Bulaşıcı Hastalıkları Artırıyor

Mevsim geçişleri, pek çok hastalığı da beraberinde getiriyor. Özellikle bulaşıcı hastalıklar, mevsim geçişlerinde artıyor. Enfeksiyon Hastalıkları ve Klinik Mikrobiyoloji Uzmanı Dr. Gülay Kılıç, konuyla ilgili bilgiler verdi.

Mevsim geçişleri bulaşıcı hastalıkları artırıyor

Mevsim geçişleri bulaşıcı hastalıkları artırıyor

Enfeksiyon Hastalıkları ve Klinik Mikrobiyoloji Uzmanı Dr. Gülay Kılıç, mevsim geçişlerinde zayıflayan bağışıklık sisteminin bulaşıcı hastalıkları da beraberinde getirdiğini söyledi. Kılıç, “Bulaşıcı hastalıklar mevsim geçişlerinde artıyor” dedi.

23.05.2019Sağlık
Hamilelikte Uykusuzluk Neden Olur, Ne İyi Gelir

Hamilelikte Uykusuzluk Neden Olur, Ne İyi Gelir?

Uykusuzluk gebeliğin hem erken hem de geç dönemlerinde hayat kalitesini olumsuz etkileyen bir durumdur. Kadınların yüzde 44’ü bu dönemde uykusuzluktan şikayet eder. Peki hamilelikte uykusuzluk neden olur, ne iyi gelir? Kadın Hastalıkları Doğum ve Tüp Bebek Uzmanı Op. Dr. Betül Görgen cevapladı.

Bütün mutsuzlukların anası uyku mu

Bütün mutsuzlukların anası uyku mu?

Depresyon, inme, diyabet, kanser, kazalar, başarısızlık, mutsuzluk, gerginlik... Geç uyumak, az uyumak, iyi uyuyamamak birçok hastalığa ve psikolojik soruna davetiye çıkarıyor. Peki “uyumak” ne demek? Uyursak kilit çözülür mü?

18.03.2019Sağlık
Sağlıksız Uyku Ömürden 6-10 Yıl Çalıyor

Sağlıksız Uyku Ömürden 6-10 Yıl Çalıyor!

“Akşam yatmak bilmiyorsun, sabah kalkmak bilmiyorsun” sözleri size de tanıdık geldi mi? Çoğumuzun gençlik döneminde annelerimizden sık sık duyduğu bu söz, uykuya dair muhtemelen akılda en çok kalan kullanımlardan biri. Nöroloji Uzmanı Prof. Dr. Murat Aksu, uykunun sağlıklı, yeterli ve iyi olmasının yaşlanmayla ortaya çıkan sağlık sorunlarının oluşumunu engellediğinin net olarak ortaya konulduğuna dikkat çekiyor.

Sağlıksız uyku ömürden 6-10 yıl çalıyor

Sağlıksız uyku ömürden 6-10 yıl çalıyor!

“Akşam yatmak bilmiyorsun, sabah kalkmak bilmiyorsun” sözleri size de tanıdık geldi mi? Çoğumuzun gençlik döneminde annelerimizden sık sık duyduğu bu söz, uykuya dair muhtemelen akılda en çok kalan kullanımlardan biri. Dünya genelinde uykunun sağlık için önemine dikkat çekmek adına her yıl gece ve gündüzün eşit olduğu, 21 Mart’tan bir önceki Cuma günü Dünya Uyku Günü olarak kutlanıyor. Sağlıklı uykunun ileri yaşlarda hastalıklarla karşılaşmadan hayata devam etme açısından da kritik.

15.03.2019Sağlık

Yazar Sonuçları

“Güzellik yastığı” ile kırışıklıkları önlemek mümkün müdür?

Biz kadınlar, hiç istemediğimiz ama her aynaya baktığımızda gözümüze batan, zamansız ve yersiz kırışıklıklarla savaşmanın her zaman yeni yollarını arıyoruz. Yüz egzersizlerinden, kremlere ve tedavilere kadar her şeyi denemekten sıkılmıyoruz.

30.06.2021

Ya aynı şova biz çıksaydık?

Pandemi bize 90’lardaki gibi ekran başında bir yılbaşı kutlaması vadetmişti, sözünü de tuttu. Zap yaparken “İbo Show”a takıldım bir ara. Aynı insanlar, aynı yüzler: İbrahim Tatlıses, Bülent Ersoy, Serdar Ortaç, Hande Yener, Seda Sayan. 20-25 yıl önce, 20-25 yıl sonra. Her birinin hayatı ne kadar değişmiş. Tam da önümüze serdi. Peki biz? O çeyrek yüzyılda biz ne kadar değiştik?

3.01.2021

Obezite ve depresyon

Artan iştah, azalmış aktivite ve kilo alımı depresyon belirtileri olabilir. Depresyonda olan kişiler, gereğinde fazla yemeye daha yatkındır. Düzenli egzersiz yapma olasılığı daha düşüktür.

3.11.2020

Cildimizi Çok Daha Genç ve Diri Nasıl Tutabiliriz?

Hepimizin isteğidir bu… Hepimiz çok daha genç ve güzel görünmek isteriz.  Beğenilmek istemek en temel güdülerden biridir. Ne yazık ki zaman çok hızlı ilerliyor ve biz de yaşlanıyoruz.

14.10.2020

Her Şeyi Boşverin Ama Uyku Olmazsa Olmaz! Hem de Bu Corona Günlerinde

Sağlık için vazgeçilmez bir besin kaynağı daha: Uyku.. Şöyle kesintisiz, kaliteli, rahat bir uykunun vereceği hazzı düşünsenize... Uyandığımızda dünya, renkler daha güzel görünür. Neden? Aslında her şey biz uykuya yatmadan önce de aynıdır ama değişen, dinlenmiş dimağımız ve bakış açımızdır. Uykunun bedenin tamiri ve işlevi için olmazsa olmaz en önemli besin olduğu tartışılmaz.

29.04.2020

Vegan Diyeti İle Kilo Vermenin Sırları

Yaz geliyor ve kilo verme mevsimi geldi çattı. Ne yapalım da şu kilolardan kurtulalım diyenlerin sayısı artıyor. Buradan hepsine toplu yanıt vereceğim. Bu yazımda dünyada yeni akademik yayınları toparlayıp hazırladığım bu yazımda kilo vermenin sırlarını sizinle paylaşacağım. Eyvah çikolata da yiyemeyecek miyim? diye soranlara merak etmeyin size vegan çikolata tarifi de vereceğim!

18.03.2020

Koronavirüs Vegan Olmamamızdan mı Başımıza Geldi?

Hastalıklar olduktan sonra sonuçlarıyla ortalık kaynıyorken nedenlere bakmak gerektiğini kaçırabiliyoruz. Korona, tıpkı kuş gribi, salmonella, deli dana, influenza, koli basili gibi ilk önce hayvanlardan insanlara bulaşan virüsler. Burayı kaçırıyoruz. Konu insanların hayvanları yemek amaçlı görmeleri.

14.03.2020

Mevsime göre giyinirseniz ağrılarınız azalır

Sevgili Emine Nur Tozan, ağrıları dindiren üstad... Algoloji (Ağrı) Uzmanı Prof. Dr. Emine Nur Tozan, “Mevsime göre giyinirseniz ağrılarınız azalır, renkli giyinerekte ağrınızı uzaklaştırın” diyor.

21.10.2019

Genetik miras neden önemli?

Bazı hastalıklar var ki, onlar da genetik hikaye yani “genetik miras”ınız, yaşam tarzınız ve şansınız (!) kadar önemli. İşte örnekler...

3.09.2019

Uyumadan önce yapılan seksin faydaları nelerdir?

Uykuya dalmadan önce yapılan seksin faydalarını biliyor musunuz?

25.08.2019

Daha iyi bir uyku için 8 öneri

Hayatınızda yapmaya çalıştığınız her türlü olumlu değişiklik uykuyla başlar. Uyku, bedeninizin kendini onarabildiği zaman dilimidir. Yeterince uyumayan kişiler kalp-damar hastalığı, diyabet ve obeziteye karşı risk taşır. İşte gece rahat uyumanızı kolaylaştıracak birkaç basit adım...

25.08.2019
Hamilelikte uykusuzluk neden olur, ne iyi gelir

Hamilelikte uykusuzluk neden olur, ne iyi gelir?

Uykusuzluk gebeliğin hem erken hem de geç dönemlerinde hayat kalitesini olumsuz etkileyen bir durumdur. Kadınların yüzde 44’ü bu dönemde uykusuzluktan şikayet eder. Peki, hamilelikte uykusuzluk neden olur, ne iyi gelir?

29.04.2019

Ne zaman yaşlıyız?

Fransız yazar Andre Maurois “Ne zaman yaşlıyız?” sorusuna yanıt ararken gençliği ilkbahar, yaşlılığı kışa benzetmiş. Haklı! Neden mi? Buyurun...

9.03.2019

Hamile kalmadan önce ne yiyip içilmeli?

Sağlıklı bir bebek sahibi olmak için hamile kalmadan önce ne yiyip içmeli? Anne ve baba adayının nelere dikkat etmesi gerekir? Beslenme alışkanlıkları sperm ve yumurta hücrelerinin kalitesini etkiliyor mu? Diyetisyen Elvan Odabaşı, bebek sahibi olmayı isteyen çiftler için beslenme önerilerinde bulunuyor.

5.02.2019