MENÜ

University College London

University College London ile ilgili tüm haberleri, son dakika University College London haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Bugün University College London haberlerinde son durum nedir? İşte tüm flaş gelişmeler...

Toplam 265 University College London haberi bulunmuştur.

University College London Haberleri

Naci Görür kimdir

Naci Görür kimdir?

Bilim Akademisi Üyesi Prof. Dr. Naci Görür, geçtiğimiz günlerde yaşanan 4,6 ve 5,8 büyüklüklerindeki depremlere yönelik açıklamada bulundu. Bu iki depremin İstanbul'da beklenen büyük depremi öne çektiğini söyleyen Naci Görür'ün hayatı ve kariyerine ilişkin bilgiler merak konusu oldu. Peki, Naci Görür kimdir?

30.09.2019Gündem
Kendini tanımak isteyenlere

Kendini tanımak isteyenlere

Roman ve öykü yazarı Nihan Kaya’nın psikoloji kategorisindeki son kitabı “İyi Aile Yoktur” okuruyla buluşuyor. İthaki Yayınları etiketiyle çıkan kitap, günümüzün çözülemeyen pek çok mevzusunu anne-baba-çocuk üçgeni üzerinden anlatıyor.

25.09.2018Keyif
Erkan Kandemir kimdir AK Parti MKYKsında yer alan Erkan Kandemir kaç yaşında

Erkan Kandemir kimdir? AK Parti MKYK'sında yer alan Erkan Kandemir kaç yaşında?

Erkan Kandemir kimdir sorusunun yanıtı AK Parti MKYK'sının belli olmasıyla birlikte vatandaşlar tarafından araştırılmaya başladı. İnşaat mühendisi olan Erkan Kandemir'in kişisel bilgileri merak ediliyor. Peki, Erkan Kandemir kimdir?

18.08.2018Gündem
Yıldırım İzmire yapılacak yeni havalimanının adını ilk kez açıkladı

Yıldırım İzmir'e yapılacak yeni havalimanının adını ilk kez açıkladı

Başbakan Binali Yıldırım AK Parti İzmir milletvekili adayları tanıtım toplantısında "Tekrar ediyorum; kurdaki dalgalanma özellikle seçim öncesi bir takım manipülasyonların sonucudur. Kaynağını, nerden geldiğini de biliyoruz. Ama ne yaparsa yapsınlar içerideki iş birlikçilerine de söylüyorum başaramayacaksınız" ifadelerini kullandı. Başbakan Yıldırım ayrıca İzmir Alaçatı'da yapılacak yeni havalimanının adının “Ekrem Pakdemirli Havalimanı” olacağını açıkladı.

25.05.2018Gündem
Türkiye’nin en büyük moda arşivi

Türkiye’nin en büyük moda arşivi

İstanbul Moda Akademisi’nin (İMA) 2008 yılından beri kurmuş olduğu ve Türkiye’nin en kapsamlı moda arşivi olan İMA kütüphanesi, tekstil ve moda endüstrisinin ihtiyaç duyduğu tüm kaynakları bünyesinde barındırıyor. Toplam 8000 yayının bulunduğu ve herkesin kullanımına ücretsiz olarak açık olan kütüphane, modayı merak eden herkese kapılarını açık tutuyor.

5.02.2018Ekonomi
Moda Akademisi mezunları podyumda

Moda Akademisi mezunları podyumda!

İstanbul Moda Akademisi’nin Moda Tasarımı lisans ve lisansüstü program mezunlarından oluşan karma defilesi NEW GEN, 14 Eylül Perşembe günü gerçekleşti.

15.09.2017Kampüs
Futboldaki kafa vuruşu bunamaya mı yol açıyor

Futboldaki kafa vuruşu bunamaya mı yol açıyor

University College of London’ın Nöroloji Enstitüsünde Dr. Helen Ling liderliğinde çalışan bir grup İngiliz bilim insanı, 1980-2010 yıllarında Galler’deki bir psikiyatri servisine sevk edilen 14 eski futbolcuyu mercek altına aldı. Ölen futbolculardan altısının beyinini de inceleyen ekip, futbol oynarken topa yapılan kafa vuruşları ve çarpışmalar ile bunama (demans) arasında anlamlı bir ilişki olduğunu tespit etti.

16.02.2017Spor Arena
Türk öğrenciler dünya üniversitelerinde

Türk öğrenciler dünya üniversitelerinde

Türkiye’deki bir özel okulun 16 öğrencisi dünyada ilk 500’de yer alan üniversitelere kabul edildi.

14.09.2016Eğitim
Zehra Çilingiroğlu hangi üniversiteyi kazandı

Zehra Çilingiroğlu hangi üniversiteyi kazandı

Ünlü sanatçı Hülya Avşar'ın kızı Zehra Çilingiroğlu'nun okuyacağı üniversite belli oldu.

12.08.2016Magazin
Online üniversite tercih fuarı 19 Temmuz’da

Online üniversite tercih fuarı 19 Temmuz’da

Üniversite tercih dönemi öncesi online üniversite tercih fuarı gerçekleştirilecek. www.universitefuari.com adresinde düzenlenecek olan VEF Üniversite Fuarı, 19-20-21 Temmuz tarihlerinde yapılacak.

11.07.2016Eğitim
Eğitimci kahramana İngiltereden ödül

Eğitimci kahramana İngiltere'den ödül

İzmirli eğitimci Hatice Ece Kahraman. 5 yaşından 75 yaşına kadar uzanan yaş gruplarına İngilizce dil eğitimi sağlayan iş modeli ile ödül aldı. British Council tarafından İngiltere Başkonsolosluğunda düzenlenen törenle Kahraman, Education UK Alumni Awards’tan İzmir’e ödül getirdi.

7.03.2016Ege
Canan Ergüder bilinmeyenlerini anlattı

Canan Ergüder bilinmeyenlerini anlattı

O, tiyatro eğitimine Amerika’da Franklin and Marshall College’da başladı. The New School University Actors Studio Drama Program’da yüksek lisans derecesiyle devam edip, London Academy of Music and Dramatic Arts Shakespeare Atölyesi’ne katıldı. Bugüne kadar birçok dünyaca ünlü tiyatro sanatçısı ve film yıldızlarıyla sayısız projede yer aldı. Kimden mi bahsediyorum? Marlon Brando, Marliyn Monroe, Robert De Niro, James Dean ve Sidney Poitier gibi oyunculara eğitim veren, The Actors Studio’nun 2003 yılında hayat boyu üyesi olmaya hak kazanan sanatçı Canan Ergüder’den...

5.02.2016Magazin
611 akademisyenden ifade özgürlüğü bildirisi

611 akademisyenden ifade özgürlüğü bildirisi

Türkiye’de yaşanan son tartışmaların ardından, farklı üniversitelerden 611 profesör, doçent ve yardımcı doçent bir bildiri yayınladı. Aralarında Prof. Dr. Daron Acemoğlu ve Prof. Dr. Dani Rodrik dahil dünyaca ünlü akademisyenlerin de bulunduğu grup, fikir ve ifade özgürlüğü vurgusu yaptı.

18.01.2016Gündem
Ekrem Pakdemirli siyasetin renkli yüzüydü

Ekrem Pakdemirli siyasetin renkli yüzüydü

Manisa’da dün hayatını kaybeden Prof. Dr. Ekrem Pakdemirli sadece bürokrat ve siyasetçi olarak değil, vizyonu ve öngörüleriyle de dikkat çeken bir isim oldu. Turgut Özal’ın yakın çalışma arkadaşlarındandı. Pakdemirli aynı zamanda mucitti. Son icat ettiği zeytin toplama makinesi ise ölümüne neden oldu.

31.12.2015Gündem
Eski Başbakan Yardımcısı Ekrem Pakdemirli vefat etti

Eski Başbakan Yardımcısı Ekrem Pakdemirli vefat etti

Eski Başbakan yardımcılarından Ekrem Pakdemirli, Manisa'da tedavi gördüğü hastanede 76 yaşında hayatını kaybetti.

31.12.2015Gündem
Öğrenci filmleri izleyiciyle buluştu

Öğrenci filmleri izleyiciyle buluştu

İZMİR’de, Yaşar Üniversitesi tarafından düzenlenen ve dünyanın farklı sinema okullarında yapılmış filmleri bir araya getiren Contact II. Uluslararası Öğrenci Filmleri Festivali’nin kapanışa özel ödül töreni Selçuk Yaşar Kampüsü’nde gerçekleştirildi. Yeni nesil sinemacıları İzmir’de buluşturan festivale bu yıl Almanya’nın önemli film okullarından Wim Wenders, Doris Dörrie, Caroline Link gibi dünyaca ünlü isimleri mezun eden Münih Film Okulu da konuk okul olarak katıldı.

26.10.2015Ege
Erkekler habire seks düşünüyor

Erkekler habire seks düşünüyor

ERKEKLERİN birkaç saniyede bir seks düşündügüne dair olan bilgi onaylandı.

15.10.2015Dünya
14 kategoride en iyi İngiliz üniversiteleri

14 kategoride en iyi İngiliz üniversiteleri

Guardian gazetesi her yıl İngiltere’deki en iyi üniversiteleri belirleyip ödül veriyor Bu yıl Londra’da İngiltere’nin en iyi yüksek öğretim kurumları 18 Mart’ta düzenlenecek bir seremoniyle ödüllerini alacak. İşte 14 farklı kategoride öne çıkan ödül listesindeki üniversiteler.

4.03.2015Eğitim
‘Uluslararası Görünüm’de Türk üniversiteleri yok

‘Uluslararası Görünüm’de Türk üniversiteleri yok

İngiliz üniversite derecelendirme kuruluşu Times Higher Education (THE) Dünya Üniversite Sıralaması’nın ‘Uluslararası Görünüm’ listesine Türkiye’den hiçbir üniversite giremedi. Birinciliği İsviçre’nin önde gelen üniversitelerinden Ecole Polytechnique Federale de Lausanne aldı. İlk üçte ayrıca 2 İsviçre üniversitesi daha var.

28.01.2015Eğitim
Moda Akademisi Tanıtım Günleri gerçekleşiyor

Moda Akademisi Tanıtım Günleri gerçekleşiyor!

İstanbul Moda Akademisi (İMA) Tanıtım Günleri 28 Ağustos, 3 ve 10 Eylül tarihlerinde gerçekleşiyor...

25.08.2014Stil
Dersimiz AB

Dersimiz AB

1989’da başlatılan ve AB tarafından finanse edilen Jean Monnet Burs Programı’na bu yıl en fazla Adalet Bakanlığı’ndan başvuru yapıldı. Avrupa’nın çeşitli ülkelerinde yüksek lisans ve araştırma bursu alan 170 genç arasında kadınlar çoğunlukta yer aldı.20 yıldan bu yana yürütlen ve AB müktesebatı konusunda bilgi sahibi personel ihtiyacının karşılanmasına destek sağlayan Jean Monnet Burs Programı, Türkiye’deki en köklü ve en prestijli burs programlarından biri. Özel eğitim alan hukukçu, sosyal güvenlik uzmanı, ekonomist ve araştırmacılar gittikleri ülkede AB ile ilgili bilgi sahibi oluyorlar.

22.04.2014Eğitim
Dersimiz AB

Dersimiz AB

1989’da başlatılan ve AB tarafından finanse edilen Jean Monnet Burs Programı’na bu yıl en fazla Adalet Bakanlığı’ndan başvuru yapıldı. Avrupa’nın çeşitli ülkelerinde yüksek lisans ve araştırma bursu alan 170 genç arasında kadınlar çoğunlukta yer aldı.

21.04.2014Gündem
Ünlü moda duayeni Gianni Fontana İstanbul’da

Ünlü moda duayeni Gianni Fontana İstanbul’da!

Milano’nun ünlü moda pazarlaması duayeni Gianni Fontana, 12-13 Nisan’da İstanbul Kongre Merkezi’nde düzenlenecek olan InArts Yurtiçi ve Yurtdışı sanat Okulları Fuarı’na konuk oluyor. Yöneticisi olduğu moda okulu Milan Style Academy standında hayranları ile buluşacak olan Gianni Fontana, 12 ve 13 Nisan günlerinde fuarda, Milano’da verilen en iyi moda eğitimleri hakkında bilgi verecek.

9.04.2014İyi Yaşam
Dünyanın en iyi 400 üniversitesinden 5’i Türkiye’den

Dünyanın en iyi 400 üniversitesinden 5’i Türkiye’den

İngiliz Times Higher Education (THE) ile Thomson Reuters’ın açıkladığı ‘Dünyanın En İyi 400 Üniversitesi 2013-2014 Sıralaması’na Türkiye’den Boğaziçi, ODTÜ, İstanbul Teknik, Bilkent ve Koç Üniversiteleri girdi.

1.11.2013Eğitim
Dünyada Harvard, Türkiye’de Hacettepe ilk sırada

Dünyada Harvard, Türkiye’de Hacettepe ilk sırada

URAP’ın Dünyanın Akademik Performansı En yüksek 2000 Üniversitesi sıralamasında Harvard birinci sıradaki yerini korudu. Dünya sıralamasında ilk 500’de 4, ilk bin arasında 19, ilk 2 bin arasında 73 Türk üniversitesi yer aldı. Türkiye özel sıralamasının ilk sırasında Hacettepe Üniversitesi bulunuyor.

26.10.2013Eğitim
360 dönüm yer aldık KOBİ’leri bekliyoruz

360 dönüm yer aldık KOBİ’leri bekliyoruz

Sanayinin, istihdamın ve ihracatın lokomotif sektörü ‘hazır giyim’ küresel krize rağmen ihracatını bu yıl yüzde 8 artırıyor. İstanbul küresel bir moda merkezi olurken sektör, rekabette avantaj yakalamak için Güneydoğu’ya yeni yatırım planlıyor.

16.05.2013Ekonomi
Kendinizi anlatan sihirli bir sözcük bulmalısınız

Kendinizi anlatan sihirli bir sözcük bulmalısınız

Wally Olins dünya çapındaki ünlü markalara danışmanlık yapıyor. Milli marka konusunda projeler yürütüyor. Önceki gün İstanbul’daydı. Türkiye’nin uluslararası bir marka olması için birçok nedeni olduğunu ancak bizlerin bunu beceremediğimizi iddia etti.

22.06.2012Kelebek
İnsan beyni 45inde çöküş dönemine giriyor

İnsan beyni 45'inde 'çöküş dönemine giriyor'

Yeni bir araştırma insanlarda hafıza ve diğer beyinsel işlevlerin 40'lı yaşların ortasında gerilemeye başladığını ortaya koydu.

6.01.2012Gündem
Boyner elektrikli araç satışına başladı

Boyner elektrikli araç satışına başladı

Boyner Sanayi Mensucat Fabrikaları AŞ Genel Müdürü ve TÜSİAD International Yürütme Kurulu Başkanı Osman Fevzi Boyner’in, bazı Avrupa ülkelerinde bir buçuk yıldan bu yana elektrikli ticari araç satışı yaptığı ortaya çıktı.

1.03.2010Ekonomi
Boyner, milyarder Buffet ortaklı Çinli ile Türkiye’de elektrikli otomobil üretecek

Boyner, milyarder Buffet ortaklı Çinli ile Türkiye’de elektrikli otomobil üretecek

Oyak Renault’nun Bursa’da üreteceği elektrikli Fluence modeli ile Türk tasarımcı Murat Günak ve Alphan Manas’ın üretmeye hazırlandığı Türk malı elektrikli otomobil projelerinden sonra Boyner Sanayi de elektrik atağına kalkıyor. Boyner milyarder Warren Buffet’in yüzde 10 ortak olduğu Çinli BYD’yle Türkiye’de elektrikli otomobil üretmek için anlaşma imzaladı.

31.01.2010Ekonomi
Yılmaz, küresel krizi en iyi yöneten başkan oldu

Yılmaz, küresel krizi en iyi yöneten başkan oldu

Euromoney Dergisi, Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası Başkanı Durmuş Yılmaz’ı, krizi en iyi yöneten merkez bankası başkanı seçti. 3 yıldır başkanlık koltuğunda oturan Yılmaz’ın, 100 yılda bir görülen küresel krizde böyle bir ödül alması, ayrı bir önem taşıyor.

24.09.2009Ekonomi
Supermom brings in social responsibility

Supermom brings in social responsibility

ISTANBUL -Şafak Akın, mother of four, is a leader in social responsibility for Turkey. She describes the years she left international law to set up the Turkey Human Sources foundation as a time when the term "social responsibility" was being redefined. Akın, who says mothers are architects of the future, is so gorgeous that she outshines Hollywood stars

24.04.2009Gündem
What you need to know about Turkey Mr President

What you need to know about Turkey Mr President

ISTANBUL - Turkey is not just misunderstood. The country is also misunderstood incorrectly. Or so goes a word game popular among Turks from all walks of life when the topic turns to how the country is perceived internationally.

6.04.2009Gündem
PART III - Streets heat up as world faces tough choices

PART III - Streets heat up as world faces tough choices

ISTANBUL - Tens of thousands marching in London to vent anger about bank bailouts, ahead of the upcoming Group of 20 nations’ summit, vividly displays why politicians have refrained from taking an aggressive approach to mending the financial system.

29.03.2009Gündem
Daily News founder dead at the age of 83

Daily News founder dead at the age of 83

ANKARA - Journalist İlhan Çevik, the founder of the Daily News, died yesterday in an Ankara hospital at the age of 83.

9.03.2009Gündem
London College of Music collaborates with Turkey

London College of Music collaborates with Turkey

İZMİT - Marmara city’s İzmit Art Center, or İSM, which opened one and a half years ago, has become an official education center for the London College of Music, affiliated with one of the world’s best universities, Thames Valley University.

28.11.2008Gündem
Endişeler giderilmeli

Endişeler giderilmeli

Aralık 2007’deki Avrupa Birliği (AB) liderler zirvesi öncesi bir bildiri yayımlayarak Fransa Cumhurbaşkanı Nicholay Sarkozy’nin Türkiye’ye yönelik iddialarını gayri meşru ilan eden bir grup Avrupalı aydın, yeni bir bildiriyle Türkiye’de yaşananlara ilişkin endişelerini dile getirdi.

3.04.2008Gündem
Uzayda ilk organik molekül

Uzayda ilk organik molekül

Güneş sistemi dışındaki bir gezegende, ilk kez organik molekül keşfedildi.

20.03.2008Dünya
AB destek verdi, moda dünyası 25 milyon Euro’luk akademiye kavuştu

AB destek verdi, moda dünyası 25 milyon Euro’luk akademiye kavuştu

Avrupa Birliği’nin desteklediği ve Türkiye için ilk olan İstanbul Moda Akademisi (İMA) açıldı. AB’nin 13 milyon Euro fon ile desteklediği Moda ve Tekstil İş Kümesi (MTK) projesi kapsamında yer alan İMA için bugüne kadar 3 milyon Euro harcandı. İMA’nın sıfırdan yatırım tutarının 25 milyon Euro’yu bulduğu belirtildi.

5.12.2007Kelebek
Öldükten 10 ay sonra baba oldu

Öldükten 10 ay sonra baba oldu

Demir Baytekin, 2 yıl önce İstanbul Merter’de bir magandanın kurşunlarına kurban gitti. Ama bu üzücü olaydan 6 ay önce eşi Esin Baytekin’le tüp bebek tedavisi için gittiği Londra’da spermlerini dondurmuştu. Esin Baytekin, eşi Demir Baytekin’e verdiği sözü tuttu ve ölümünden 305 gün sonra dondurulmuş spermlerinden bir kız çocuğu dünyaya getirdi.

21.09.2005Gündem
Öldükten 10 ay sonra baba oldu

Öldükten 10 ay sonra baba oldu

Cipine çarpan adamın kurşunuyla ölen tekstilci Baytekin, muayene sırasında saklanan spermleriyle öldükten sonra baba oldu.

21.09.2005Kelebek

Yazar Sonuçları

Assos’ta felsefe günleri

ASSOS’TA FELSEFE GÜNLERİ 14 yıldır felsefeyi, felsefenin değişik konularını gündeme getiriyor.

3.06.2014

YÖK'te asıl değişim Şubat'ta

YÖK Başkanı Prof. Dr. Gökhan Çetinsaya göreve geldikten bir süre sonra çalışma arkadaşlarını kendi seçmeye başladı.

7.01.2012

Londra’ya gidemiyorsanız Londra size gelsin

Modayla ilgilenen her aklı başındaki insan gibi sizin hayallerinizi de Londra’da moda okumak süslüyor.

17.11.2008

Akaryakıt dağıtımında Türkiye’yi dünyaya örnek model yapacağız

SHELL&Turcas Ortak Girişim Şirketi’nin Yönetim Kurulu Başkanı Yunanlı George Spanoudis, "Birleşmesi sonrası yeni doğan bu şirket benim bebeğim. Yerel ve güçlü bir ortakla uluslararası global bir şirketin güçlerinin birleşmesiyle doğan bu bebeğin Shell Grubu’na örnek model olmasını hedefliyoruz" dedi.

20.08.2006