EKSTRA
MENÜ

Türkçe Pop

Türkçe Pop ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Türkçe Pop haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 2.336 Türkçe Pop haberi bulunmuştur.

Türkçe Pop Haberleri

2015’e veda etmenin 15 eğlenceli yolu

2015’e veda etmenin 15 eğlenceli yolu

Yılbaşı gecesinin en çok konuşulacak 15 etkinliği...

25.12.2015Keyif
Türkiyenin en ünlü doktorları ameliyathanede hangi müziği dinliyor

Türkiye'nin en ünlü doktorları ameliyathanede hangi müziği dinliyor

Siz ameliyat masasında, sevdikleriniz dışarıda ameliyatınız iyi geçsin diye dua ederken, her gün saatlerce ayakta kalıp, eli 1 milim titremesin diye uğraşan doktorlarınız ne yapıyor peki?

3.09.2015Sağlık
‘Yaşasın özgürlük...’

‘Yaşasın özgürlük...’

Müzik tutkuları nedeniyle ülkelerinde ‘kırbaç’ cezasına çarptırılınca Türkiye’ye kaçan İranlı üç kız kardeş, artık özgür. ‘Mülteci’lik başvuruları onaylandı, Amerika’ya gidecekler. “Yeniden doğduk, yaşasın özgürlük” diyen kardeşler, Farsça bir şarkıya da klip çekti.

14.06.2015Gündem
Çirkin bir ada nasıl turizm fenomeni oldu

Çirkin bir ada nasıl turizm fenomeni oldu?

Mikonos bir turizm fenomeni. Bol bol kaya, devamlı rüzgârlı ve dalgalı bir deniz. Öyle pek romantik koylar filan da yok. Ege’nin ortasında sevimsiz adalardan biri. Hiç yoktan, güzel olmayan bir kayalıktan dünyanın akın ettiği bir ada yaratmak Yunanların turizmde yaratıcılığının hikâyesidir.

13.06.2015Seyahat
Olmaz böyle şey, yoksa rüya mı

Olmaz böyle şey, yoksa rüya mı?

İstanbul, Galatasaray’daki 45’lik, eski günlerin tadına doyulmaz şarkılarıyla çınlayan mekânların önde gelenlerinden biri. 20’nci yıllarını kutlamaktalar ve bu vesileyle de bir albüm yayımladılar.

20.05.2015Keyif
Elnur Türkçe konuşmayı Muhteşem Yüzyıldan öğrendim

Elnur 'Türkçe konuşmayı Muhteşem Yüzyıl'dan öğrendim

Bu sene Avusturya’nın başkenti Viyana’da düzenlenen 60. Eurovision Şarkı Yarışması’nda Türkiye yer almıyor. Ancak gözümüz kulağımız soydaş ülke Azerbaycan’da... “O Ses Türkiye” birincisi Elnur Hüseynov, bu akşam yapılacak yarı finalde “Hour of The Wolf” şarkısıyla Azerbaycan’ı temsil edecek.

20.05.2015Magazin
Ombudsman’dan istek: Yabancı müziği kaldırın

Ombudsman’dan istek: Yabancı müziği kaldırın

KAMU Denetçiliği Kurumu’na (Ombudsman) başvuran bir vatandaş, özel büro ve turizm tesisleri dışındaki işletmelerde Türkçe pop ve yabancı müzik yayınlarının yasaklanmasını istedi.

9.05.2015Gündem
YATCAZ, KALKCAZ, HOP, KAFA KAZAN

YATCAZ, KALKCAZ, HOP, KAFA KAZAN!

Gülşen’in albümünden anladığımız, Türkçe pop çalan yerlerin müdavimlerinin işi zor bu yaz. Bu şarkılarla yatacak, bu şarkılarla kalkacaklar. Hop, kafa kazan gibi.

3.05.2015Keyif
Pop müzik Nükhetle başlamadı ama...

Pop müzik Nükhet'le başlamadı ama...

Nükhet Duru’nun sesinden duyulmuş hiçbir şarkıya, hiç kimse kötü şarkı demeye cesaret edememiştir. Şimdi kendi seçtiği şarkılardan oluşan yeni albümüyle pop müziğini uçurmaya devam ediyor.

13.04.2015Keyif
Siyah Beyaz film gibi biraz

Siyah Beyaz film gibi biraz

Kayahan aramızdan ayrıldı. Ama şarkıları hayatımıza eşlik etmeyi her zaman sürdürecek. Ölümsüz olan da zaten şarkılardır.

5.04.2015Hayat
Gülşen: Annelik aklımdan geçmiyor

Gülşen: Annelik aklımdan geçmiyor

1996’da “Be Adam” albümüyle adım attığı müzik dünyasında 10’dan fazla albüm ve sayısız ödülle son sürat yoluna devam eden Gülşen, yeni albüm için gün sayıyor. Ünlü şarkıcı, bu heyecanını ve hayatındaki gelişmeleri ALL dergisine anlattı.

3.02.2015Magazin
Aegean Band 10 solistle çoşturdu

Aegean Band 10 solistle çoşturdu

AEGEAN BAND, 10 solistiyle sahne aldığı beşinci sanat yılı konserinde müzikalitesi ve birbirinden güzel şovlarıyla Atatürk Kültür Merkezi'ni dolduran dinleyicilerinden bir kez daha tam puan aldı.

1.12.2014Ege
Karışık Kaset

Karışık Kaset

Tunç Şahin’in yönettiği ve Sarp Apak, Özge Özpirinçci, Bülent Emin Yarar, Ulaşcan Kutlu, Aslıhan Kapanşahin, Burak Sarımola, Atilla Taş, Öznur Serçeller ile Sevinç Erbulak’ın oynadığı Karışık Kaset, 21 Kasım 2014’de Bir Film dağıtımıyla Bir Film tarafından vizyona çıkarılıyor.Filmde Ulaş ile İrem’in 20 yıl önce başlayıp, günümüze dek gelen aşk serüveni fonda hepimiz için çok özel olan Türkçe pop müzik şarkılarının eşliğinde anlatılıyor. 13 yaşındaki Ulaş, güzeller güzeli İrem’e deliler gibi aşıktır ama çok da çekingendir. Bir gün, babasının tavsiyesine uyarak, İrem’e olan büyük aşkını bir karışık kasetle ilân etmeye karar verir.

20.11.2014Ekran
Tuğba Özerk’in favori mekânları

Tuğba Özerk’in favori mekânları

Şarkıcı Tuğba Özerk, çok fazla seyahate çıktığını ve hâlâ gitmek istediği çok yer olduğunu söylüyor. Yöresel lezzetleri tatmak Özerk’in olmazsa olmazı. Seyahat edeceği yerle ilgili önceden bilgi edinmeyi de ihmal etmiyor. Özerk’e göre tatil, huzur, dinginlik ve eğlence demek.

3.08.2014Seyahat
Yonca Evcimik:Devlet büyüklerine söyledim, fırça yedim, iki gün sonra Gezi oldu

Yonca Evcimik:Devlet büyüklerine söyledim, fırça yedim, iki gün sonra Gezi oldu!

Son dönemde "Gezi'dekiler sarhoştu" sözleri nedeniyle eleştirilerin odağında olan Yonca Evcimik, "Devlet büyüklerimizle hayvan hakları yasasıyla ilgili bir toplantımız vardı. O gün internette yapılacak şeyin maketi yayınlanmıştı. Sadece Taksim Parkı var dedim ve insanlar orada nefes alabiliyorlar. Devlet büyükleri bana bilgisizce konuştuğumu söylediler. Üzerine fırça yedim. İki gün sonra Gezi başladı" diyor.

28.07.2014Magazin
Hafta sonu için konser önerileri

Hafta sonu için konser önerileri

Yaz sıcağında tatil beldelerine gidemeyenler için gece eğlencesi... Cumartesi akşamı Nilüfer, pazar gecesi Mabel Matiz konseri var.

19.07.2014Keyif
Meğer Türk gençleri mutlu ve iyimsermiş

Meğer Türk gençleri 'mutlu ve iyimser'miş

Türkiye Ergen Profili Araştırması, gençlerin mutlu olduğunu ortaya koydu. “Mutlu" ve "çok mutlu" olduğunu belirten ergenlerin oranı yüzde 80 iken, yalnızca yüzde 4'ü "mutsuz" ya da "çok mutsuz" olduğunu ifade etti.

26.06.2014Sağlık
Müzik

Müzik

17.05.2014Kelebek

Yazar Sonuçları

Karşınızda bayan fit!

ONUNKİ aslında bir yine, yeni, yeniden öyküsü...

5.12.2015

Arnavutköy’deki o evde, o gece neler oldu

Perşembe akşamı, saat sekiz dolayları...

14.11.2015

Yaktın beni Ayhan Hanım

Farklı kıyılarda gezinen iki Türk filmi: Biri “Yaktın Beni”, diğeri “Ayhan Hanım”. İlki, salonlara peş peşe gelen komedi filmlerinin sonuncusu olarak bugün gösterime girdi. Diğeri ise bizzat yönetmenin isteğiyle önceki gün YouTube’da!

15.10.2015

Meyhanenin zaferi

Restoran mönülerine burrata peyniri, kinoa salatası girse de...

2.10.2015

Yaşasın Kelebek yazılarım yine kitap oldu!

Sevgili benimle her pazartesi bu köşede buluşup, dediklerime kulak veren okurum. Bu köşeden derlediğimiz; size de derman olsun, aklınızda bulunsun, yüreğinize dokunsun istediğimiz yazılardan oluşan “Kelebeğin Hayat Sırları” kitabım nihayet çıktı. Çıkmadan önce, Serdar’a “Arka kapağa ne yazalım?” dedim. Böyle mi olsa dedi:

23.08.2015

‘İlk karnemiz’i aldık

Facebook/Instagram ebeveynleri hafta sonu sevinçliydi.

14.06.2015

Türkçe pop mahalleye döndü: Yavrum kaldır kollarını!

Gülşen yeni hiti Bangır Bangır’la birlikte mahalleye geri dönmüş.

30.04.2015

‘100 TIR alan koca’ adlı eser

Türkçe pop mahallesinin dobra kadını Demet Akalın instagram hesabında şeffaflığın sürreal sınırlarını zorlamaya devam ediyor.

20.03.2015

Bak bir varmış bir yokmuş eski günlerde

BUNDAN 54 yıl önce, sabah sabah Boğaziçi’nde dolaşan delikanlı, iskelede tatlı bir kıza rastlamış. Bakışmışlar göz göze, gören kimse olmamış... Masal da böyle başlamış işte.

15.03.2015

Mahkemedeki o anı bir daha yaşamak istemem

Denk geldi ve son altı ay içinde Fazıl Say’ı iki kez yurtdışında (Salzburg ve Kyoto) dinleme şansına eriştim. Ona olan saygı ve hayranlığa bizzat tanık oldum.

14.03.2015

Guardian'ın dinleme listesinde bir Türk grup

Bu köşeden onları size birçok kez anlattım. Yeni şarkılarını, konserlerini duyurdum, röportaj yaptım. Başarılarını gün be gün hevesle izliyorum ve içten içe gerçekten inanılmaz gurur duyup mutlu oluyorum. Türkiye’de onca hengâmeye rağmen, kendi bildiklerinden ayrılmayan The Away Days artık ülke sınırlarını aşarak İngiltere basınında sıklıkla yer almaya başladı.

22.01.2015

Kadın şarkıcıların yılı

Eksilerde seyreden soğuk havaya gayet uyan bir dizeyle yazının açılışını yapayım:

8.01.2015

Şarkısına göre reaksiyon rehberi

Nedeni, niçini bende yok. Anlayabilen beri gelsin...

12.12.2014

Aralıkta bu gala konuşulacak

Cem Yılmaz ve Yılmaz Erdoğan’ın da yer aldığı Russell Crowe’un “The Water Diviner” filmi, aralık ayının en görkemli gündemlerinden biri. Öncelikle filmin Türkiye gösterimi için seçilen ismi açıklayalım: “Son Umut”

16.11.2014

Daha dün aynı sokakta öyle bakan kimdi?

Çocukluk anılarının can sıkıcı yanı, bunların anılara konu olan kişiler tarafından daha sonra yeniden şekillendirilmiş olmalarıdır.

30.10.2014

Bir zehir türü olarak popüler müzik

Eskiye, tarihe, geçmişte olan bitene, yaşamadığı bir zamanın resmine karşı büyük bir ilgi ve sevgi besleyen nostaljik bünyelerin, “yeni” hissine kendini yakın hissetmesi zor.

28.08.2014

Eğlence trendlerinde son durum

40’larını sürenlerin dilindeki klişe cümledir: “Nerede o eski eğlence hayatı? Artık eskisi gibi değil, gece hayatı bitti.”

23.08.2014

YILMAZ ULUSOY’A ITALYA YILDIZI

Yılmaz Ulusoy Holding Yönetim Kurulu Başkanı Yılmaz Ulusoy, Türkiye ve İtalya arasında ticari ve ekonomik ilişkilerin geliştirilmesine sağladığı katkılardan dolayı İtalya Cumhurbaşkanı Ekselans Giorgio Napolitano tarafından “İtalya Yıldızı Nişanı”na layık görüldü.

21.08.2014

‘Yeni Türkiye’de sosyal hayat

Malum, siyasi arenada yeni Türkiye diye bir ambalaj var.

16.08.2014

Bu fırtınaların bir ismi olmalı

Kışın İstanbul’da olmak demek, “Kar yağacakmış, trafiğe çıkmayın” haberlerine alışık olmak demekti.

8.08.2014

Sosyal hayatın yasla sınavı

Perşembe gecesi saat 22.00 dolayları...

25.07.2014

Mozart benden ‘bir tık’ daha iyiymiş

Doğulu kardeşler neredeyse “doğdukları” günden beri hayatımızın içindeler... Müzik sanki ailenin DNA’sında var... Ozan 4 yaşında konservatuvara girmiş, 6 yaşında ilk bestesini yapmış, 12 yaşından beri de öğretmen... Türkiye’de arkasında çalmadığı ünlü hemen hemen yok gibi... Yine de bazıları onu hâlâ “Kenan Doğulu’nun abisi” olarak tanıyor. Gençlere gazetecilik deneyimi yaşama şansı veren Yapı Kredi Play ve Hürriyet’in ortak projesi “Olur mu olur” için Muhammet Gülen ile birlikte Ozan Doğulu’nun kapısını çaldık. İşte Ozan ile yaptığımız 130 bpm hızındaki “ritmik” muhabbetimiz...

12.07.2014

Seni sevmiyorum, o zaman öl!

Allah belasını vermiş desenize, inşallah ölürsün...

5.07.2014

Çatı adayının şarkısı

Bazen Türkçe pop her derde devadır.

17.06.2014

Türkiye nasıl eğleniyor 2014- Bursa’da eğlencenin lideri kadınlar

Türkiye Nasıl Eğleniyor’da son durak Bursa. İşte kadın egemen eğlencesi, Bongo’su, High Out’u, Pascal’ı ve Köşküm’üyle Bursa gece hayatının özeti...

31.05.2014