MENÜ

Tor

Tor ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Tor haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 874 Tor haberi bulunmuştur.

Tor Haberleri

İtalyada Başbakanı Contenin yakın koruması Kovid-19dan hayatını kaybetti

İtalya'da Başbakanı Conte'nin yakın koruması Kovid-19'dan hayatını kaybetti

İtalya’da Başbakan Giuseppe Conte’nin yakın korumalığını yapan polis memuru, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) nedeniyle hayatını kaybetti.

4.04.2020Dünya
Tarih, lezzet ve deneyim Basel’deyim

Tarih, lezzet ve deneyim Basel’deyim!

İsviçre’nin Fransa-Almanya sınırındaki Basel yılda bir kez sıradışı bir olayı yaşar. Bu yıl 1 Mart’a rastlayan ritüelin adı Morgenstreich. Basel’deki en eski kilisenin çanı dört kez çaldığında çevredeki tüm ışıklar söner. Özel kostümlü bando, Fasnacht’ın (karnavalın) başladığını ilan eden ezgiyi çalar. 72 saat sürecek bu özel karnaval şehrin özgün karakterini sergilemesi açısından önemlidir. Dünyanın en büyük sanat fuarı Art Basel (bu yıl 18-21 Haziran) ile tanınan şehrin halkına göre, Fasnacht yılın en güzel üç günüdür.

1.03.2020Seyahat
Milli kayakçı, Slovenyada teleferikten düşen çocuğu kurtardı

Milli kayakçı, Slovenya'da teleferikten düşen çocuğu kurtardı

Milli kayakçı Sıla Kara (19), Slovenya'da düzenlenen yarışmada final öncesi bindiği teleferikte düşmek üzere olan 12 yaşındaki Slovenyalı çocuğu, son anda kayaklarını uzatarak kurtardı. Krvavec halkı tarafından 'kahraman' ilan edilerek madalya ile ödüllendirilen milli sporcu Kara, "Ben insanlık görevimi yaptım" dedi.

15.02.2020Diğer
Milli kayakçı yarışma için gittiği Slovenyada kahraman oldu

Milli kayakçı yarışma için gittiği Slovenya'da kahraman oldu!

Milli kayakçı Sıla Kara, Slovenya'da düzenlenen yarışmada final öncesi bindiği teleferikte düşmek üzere olan 12 yaşındaki Sloven çocuğu, son anda kayaklarını uzatarak kurtardı. Krvavec halkı tarafından 'kahraman' ilan edilerek madalya ile ödüllendirilen 19 yaşındaki milli sporcu Kara, "Ben insanlık görevimi yaptım" dedi.

15.02.2020Gündem
Vapurda eteği uçuşan kadına gözümüzü dikip bakıyor muyuz DİJİTAL ÇAĞIN AHLAKI

Vapurda eteği uçuşan kadına gözümüzü dikip bakıyor muyuz? DİJİTAL ÇAĞIN AHLAKI

Her şey bir kadın oyuncunun kendi mahremiyetinde çektiği fotoğrafların telefonundan çalınarak sosyal medyaya yayılmasıyla başladı... Olayın toplumsal skandala dönüşmesiyse fotoğrafların onlarca site tarafından fütursuzca paylaşılmasıyla gerçekleşti. Oysa yasalara göre paylaşım eylemine dahil olan herkes suça ortak olmuş sayılıyor.

İran Ukrayna uçağının iki füzeyle vurulduğunu doğruladı

İran Ukrayna uçağının iki füzeyle vurulduğunu doğruladı

İran Sivil Havacılık Kurumu, 8 Ocak'ta başkent Tahran üzerinde düşürülen Ukrayna uçağının iki füzeyle vurulduğunu doğruladı.

21.01.2020Dünya
Bakan Dönmez: Libya mutabakatı, Türkiye’yi izole etmek isteyenlere en güzel yanıt

Bakan Dönmez: Libya mutabakatı, Türkiye’yi izole etmek isteyenlere en güzel yanıt

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez, "Özellikle son Libya mutabakatı Doğu Akdeniz’de Türkiye’yi izole etmek ve oyunun dışında bırakmak isteyen güçlere karşı yapılan en güzel yanıt ve cevaptır. En kısa sürede orada Birleşmiş Milletler’de tescil süreci tamamlanır tamamlanmaz arama ve araştırma ruhsatlarını da başlatmış olacağız" dedi.

11.01.2020Gündem
Füze şüphesi güçleniyor

Füze şüphesi güçleniyor

Tahran’da 176 kişiye mezar olan yolcu uçağının düşüşünde ‘füze’ ihtimali araştırılıyor. Ukrayna, uzmanlarını enkazı incelemeleri için Tahran’a gönderirken, ABD’li yetkililer uydu verilerinin füze iddiasını desteklediğini söyledi.

10.01.2020Dünya
Meraklısı için Öyle Bir Hikaye oyununun galası yapıldı

"Meraklısı için Öyle Bir Hikaye" oyununun galası yapıldı

İstanbul Devlet Tiyatrosu tarafından sahnelenen Sait Faik Abasıyanık'ın yazdığı, Savaş Dinçel'in uyarladığı "Meraklısı için Öyle Bir Hikaye" adlı oyunun galası yapıldı.

27.12.2019Keyif
Can Gürzap: Biz yaptığımız işe hep aşkla sarıldık

Can Gürzap: "Biz yaptığımız işe hep aşkla sarıldık"

Yönetmenliğini usta oyuncu Can Gürzap'ın üstlendiği "Hanımefendinin Ziyareti" oyunu izleyiciyle buluşacak. İstanbul Devlet Tiyatrosu (İDT) tarafından sahneye konulan oyunun prömiyeri, yarın Mecidiyeköy Büyük Sahne'de gerçekleşecek.

23.12.2019Keyif
On Küçük Zenci oyunu Tiyatro Akla Karada gala yaptı

"On Küçük Zenci" oyunu Tiyatro Ak'la Kara'da gala yaptı

Yeşilçam oyuncusu Ediz Hun'un ilk kez tiyatro sahnesinde seyirciyle buluştuğu, Agatha Christie'nin ölümsüz eseri "On Küçük Zenci" oyununun galası yapıldı.

6.12.2019Keyif
Sagalassos Beyoğlu’na taşındı

Sagalassos Beyoğlu’na taşındı

Sagalassos antik kentinden çıkarılan ve daha önce bir kısmı Burdur Arkeoloji Müzesi’nde sergilenen 368 orijinal eser, Yapı Kredi Kültür Sanat’ın Beyoğlu’ndaki binasına taşındı. Son yılların en kapsamlı arkeoloji projelerinden biri olan ve Kültür Bakanlığı’nın desteğiyle hazırlanan ‘Bir Zamanlar Toroslar’da: Sagalassos’ sergisi, en iyi korunan antik kentlerden biri olan Sagalassos’un tanıtımı için iyi bir fırsat.

28.11.2019Kitap Sanat
Doğu Berlin’e yolculuk

Doğu Berlin’e yolculuk

9 Kasım 1989’da Doğu Almanya hükümeti sürpriz duyurusunu yaptı: Seyahat kısıtlamaları hafifletilmişti. Doğu Berlinliler en yakın sınıra yığıldı, kenti ikiye ayıran Berlin Duvarı’nı aştı. Kısa süre sonra duvarın doğu ve batı tarafında toplanan Berlinliler 30 yıldır aralarına giren duvarı yok etti. Günümüzde Doğu Almanya (DDR) tematik, turistik, nostaljik bar ve restoranlarda yaşatılıyor.

24.11.2019Seyahat
Dark Web üzerinden kripto para hırsızlığı

Dark Web üzerinden kripto para hırsızlığı

Siber güvenlik kuruluşu ESET, siber suçluların karanlık internet pazarındaki alıcılardan sanal para çalmak için kullandıkları, truva atına dönüştürülmüş bir Tor Tarayıcısı tespit etti.

11.11.2019Teknoloji
O geceyi nasıl yaşadım

O geceyi nasıl yaşadım

9 Kasım 1989 akşamı. Saat 07.00’ye yaklaşıyor. Herkes, Doğu Almanya’da iktidar partisi Sosyalist Birlik (SED) sözcüsü Günther Schabowski’nin basın toplantısına kilitlenmiş. Televizyonlar, radyolar, Schabowski’nin basın toplantısını canlı vermek için bekliyor.

11.11.2019Avrupa
The Times yazarı isyan etti: Türkiyeye yapılanlara sessiz kalamam

The Times yazarı isyan etti: Türkiye'ye yapılanlara sessiz kalamam

Sara Tor, "İngiltere'de sınırı aşan pek çok görüş uçuşuyor ve ben bu konuda dilimi daha fazla tutamayacağım. PKK’nın hem Türklere, hem Kürtlere verdiği zararı şahsen ilk elden gördüm. Yabancılar, bir hükme varmadan önce tarihi ve nihai siyasi amaçları dikkate almalılar. Batılılar Kürt savaşçıları 'zararsız kurtarıcılar', Türkleri ise 'kana susamış' saymakta çok kolaycılar" dedi.

22.10.2019Dünya
Cezeri kimdir İşte birçok ilke imza atan Cezerinin hayatı

Cezeri kimdir? İşte birçok ilke imza atan Cezeri'nin hayatı

Sibernetik alanın kurucusu kabul edilen Cezeri, günümüzde de ders kitaplarıyla genç nesle tanıtılıyor. Lakabını yaşadığı şehirden alan El Cezeri, fizik ve mekanik alanlarında yoğunlaştı ve pek çok ilke ve buluşa imza attı. Peki, Cezeri kimdir? İşte birçok ilke imza atan Cezeri'nin hayatı...

20.10.2019Hayat
Ediz Hun ilk kez sahnede

Ediz Hun ilk kez sahnede

Agatha Christie’nin ölümsüz eseri 'On Küçük Zenci' Türkiye prömiyerini yaparken, Ediz Hun ilk kez tiyatro sahnesinde seyirciyle buluşuyor.

15.10.2019Kitap Sanat
25 ülkeden 83 film

25 ülkeden 83 film

Uluslararası Boğaziçi Sinema Derneği tarafından 18-25 Ekim tarihlerinde Anadolu Ajansının (AA) Global İletişim Ortaklığı ile düzenlenecek "7. Boğaziçi Film Festivali"nde, 25 ülkeden 83 film sinemaseverlere sunulacak.

1.10.2019Keyif
Siber tehditleri belirlemenin 7 yolu

Siber tehditleri belirlemenin 7 yolu

Şirket çalışanlarından kaynaklanan veri ihlallerinin oranı 2018 yılında da yükselişe geçti. Dış tehditlere karşı kendilerini korumaya çalışan birçok şirketin veri sızıntılarını kendi çalışanlarının ihmallerinden dolayı yaşaması ise durumun tehlikesini gözler önüne seriyor. Siber güvenlik uzmanları, şirketlerin iç tehditler konusunda dikkat etmesi noktaları 7 maddede açıkladı.

26.09.2019Teknoloji
Cezeri kimdir El Cezeri ne demek

Cezeri kimdir? El Cezeri ne demek?

Cezeri, Türk-İslam coğrafyasına kazandırdıkları ile tarihte çok önemli bir yer edinmiştir. 13. yüzyılda Diyarbakır ve Cizre dolaylarında yaşadığı rivayet edilen Cezeri, sibernetik alanının kurucusu ve insanlık tarihinin ilk robotik teknolojilerine yoğunlaşan kişi olmuştur. Peki, Cezeri kimdir? İşte, tarihin en önemli isimleri arasında yer alan Cezeri hakkında bazı bilgiler

17.09.2019 Gündem
Çev Sanat’ın genç yetenekleri Venedik’te

Çev Sanat’ın genç yetenekleri Venedik’te

ÇEV Sanat 'Genç Yetenekler' Cemal Aliyev, Elvin Ganiyev, Iraz Yıldız, Berfin Aksu ve Kenan Tatlıcı San Clemente Palace Kempinski’de 76’ncı Venedik Film Festivali sırasında resitaller vererek dinleyicilerden büyük alkış aldı.

17.09.2019Kitap Sanat
MHP’den Suriyeli araştırması

MHP’den Suriyeli araştırması

MHP, Genel Başkan Devlet Bahçeli’nin talimatıyla 24 Ekim 2018 tarihinde kurulan ‘Sınır Aşan Göçler Komisyonu’ çalışmalarını tamamladı. Raporda Suriyeli sığınmacıların Türkiye’ye 38.5 milyar doların üzerinde maliyeti olduğu belirtildi.

10.08.2019Gündem
Kayıp iş adamından acı haber geldi Cesedi kıyıya vurdu...

Kayıp iş adamından acı haber geldi! Cesedi kıyıya vurdu...

Ailesinin 3 Ağustos tarihinde kayıp başvurusunda bulunduğu iş adamı Tanju Tor’dan kötü haber geldi. İzmir’in Selçuk ilçesi Pamucak Sahili’nde bulunan erkek cesedinin, Tor’a ait olduğu belirlendi.

8.08.2019Gündem
Yerli uçan otomobile ismi verilen Cezeri kimdir

Yerli uçan otomobile ismi verilen Cezeri kimdir?

Türkiye'nin ilk milli uçan arabası olacak ‘CEZERİ’den ilk kareler geldi. Baykar Teknik Müdürü ve Türkiye Teknoloji Takımı Vakfı Mütevelli Heyeti Başkanı Selçuk Bayraktar, Cezeri’nin görüntüsünü sosyal medyadan paylaştı. Paylaşım ardından Cezeri ismi de bir kez daha gündeme geldi. Peki, yerli uçan otomobile ismi verilen Cezeri kimdir?

7.08.2019Gündem
Firefox, yeni sürümünde bu kez Tor desteği alacak

Firefox, yeni sürümünde bu kez Tor desteği alacak

Mozilla'nın popüler web tarayıcısı Firefox, ile Tor bir araya geliyor. Firefox eklentisi altında çalışması beklenen Tor, kullanıcıların iz bırakmadan internet üzerinde sayfalarda dolaşabilmesini sağlıyor.

23.07.2019Teknoloji
Sınıra termal kameralı tank sevkiyatı

Sınıra termal kameralı tank sevkiyatı

Hatay'dan Suriye sınırındaki birliklere takviye amacıyla termal kameralı tank sevkiyatı yapıldı.

19.07.2019Gündem
FETÖnün kritik isimlerine ceza yağdı

FETÖ'nün kritik isimlerine ceza yağdı

Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) 15 Temmuz 2016'daki ihanet girişiminin ardından Ankara merkezli yürütülen soruşturmalar sonucu çok sayıda dava açıldı. Ankara'daki 52 darbe davasının yanı sıra örgüt üyeliği ve yöneticiliği suçlamasıyla görülen davaların önemli bir kısmı karara bağlandı. Darbe girişimini yöneten sözde yurtta sulh konseyi üyeleri ile hakim, savcı, gazeteci, futbolcu ve iş adamlarından oluşan örgüt mensuplarına ceza yağdı.

12.07.2019Gündem
Rumlarda S-200 şoku

Rumlarda S-200 şoku

Suriye-İsrail çatışmasında ateşlenen ve savaş gemileriyle dolu doğu Akdeniz’de yaklaşık 300 kilometre kat ederek KKTC’nin başkenti Lefkoşa’nın 15 kilometre uzağında havada infilak eden Suriye’ye ait S-200 füzesi, Kıbrıs Rum yönetiminde, “Eski model füze, İngiliz üslerinin savunmasını aştı, bizim sistemlerimizi geçti, neden kimse görmedi” tepkisine yol açtı. Cevabını da Rum medyası verdi: Türkiye’ye karşı Rumların satın aldığı Tor ve BUK M-1 savunma sistemlerinin radarları, adada savaş olmaması nedeniyle kapalıydı…

3.07.2019Dünya
Dilara Tor cep telefonu çalarken yakalandı

Dilara Tor cep telefonu çalarken yakalandı

Oyuncu ve seslendirme sanatçısı Dilara Tor, bir AVM'de hırsızlık yaptığı gerekçesiyle yargılanıyor...

5.06.2019Gündem
Atatürk ve arkadaşları bugün bizimle Türkiye’ye baksalardı ‘Bardağın  yarısı dolu, devam’ derlerdi

Atatürk ve arkadaşları bugün bizimle Türkiye’ye baksalardı ‘Bardağın yarısı dolu, devam’ derlerdi

100 yıl önce bugün Cumhuriyet’in ilk adımı atıldı. Mustafa Kemal, Samsun’a indiğinde sadece Milli Mücadele’yi değil, modern bir ülkeyi de planlamaya başlamıştı. O kahramanlar önce bağımsızlığımızı kazandılar.

19.05.2019Hürriyet Pazar
Berlin’de protesto: Yemen’deki felakette Almanya da sorumlu

Berlin’de protesto: Yemen’deki felakette Almanya da sorumlu

Almanya’nın başkenti Berlin’de Yemen’deki savaşa katılan ülkelere silah satan Avrupa Birliği’ne (AB) üye ülkeler protesto edildi. Brandenburg Kapısı önünde düzenlenen protestoya eylemciler Merkel, Macron, Sanchez ve May’in maskeleri ile katıldı.

12.05.2019Avrupa
Büyük Dalaran soygunu başlıyor

Büyük Dalaran soygunu başlıyor

Hearthstone görev tasarımcısı Giovanni Scarpati, bugün itibariyle oyunun merakla beklenen solo macera modu Rise of Shadows: The Dalaran Heist (Dalaran Soygunu) hakkındaki ilk bilgileri paylaştı.

10.05.2019Teknoloji
23. Afife Tiyatro Ödülleri’nin adayları belli oldu

23. Afife Tiyatro Ödülleri’nin adayları belli oldu

Alanında Türkiye’nin en prestijli ödüllerinden 23. Yapı Kredi Afife Tiyatro Ödülleri’nin adayları açıklandı. İstanbul’daki 176 oyunu değerlendiren jüri, Yılın En Başarılı Oyunu kategorisinde İstanbul Devlet Tiyatrosu yapımı ‘Bir Peri Masalı Radyum Kızları’, Krek’ten ‘Dünyada Karşılaşmış Gibi’, Craft’tan ‘Fotoğraf 51’, Tiyatroadam’dan ‘Meçhul Paşa’ ve ‘Teftişör’ oyunlarını aday gösterildi.

9.04.2019Kitap Sanat
Norveç Adalet Bakanı’nın hayat arkadaşı tutuklandı

Norveç Adalet Bakanı’nın hayat arkadaşı tutuklandı

Norveç Adalet Bakanı Tor Mikkel Wara’nın hayat arkadaşı Laila Bertheussen, ortak kullandıkları otomobili kundaklayarak ‘suç uydurduğu’ gerekçesiyle tutuklandı.

15.03.2019Avrupa
Dostumuz Gerhard Kasper’e doğum günü kutlaması

Dostumuz Gerhard Kasper’e doğum günü kutlaması

Dostum Mesut Ilgım bana bir e-posta atarak bir zamanlar İstanbul’da Avusturya’nın Kültür Ofisi’nin başında olan Herr Gerhard Kasper’in 100. yaşına bastığını hatırlattı. Bu vesileyle Gerhard Kasper’le ilgili anılarımı hatırladım.

20.02.2019Kitap Sanat
Almanya’nın masalsı rotası: Rothenburg ob der Tauber

Almanya’nın masalsı rotası: Rothenburg ob der Tauber

Rothenburg ob der Tauber, her biri birbirinden güzel şehir ve kasabaların sanki bilinçli bir şekilde yerleştirilmişçesine uç uca dizildiği, Avrupa’nın en iyi rotalarından biri olan Almanya Romantik Rotası’nın göz bebeklerinden. İşte size Rothenburg ob der Tauber gezi rehberi…

25.12.2018Seyahat
Enerjinin devleri Ankara’da buluşuyor

Enerjinin devleri Ankara’da buluşuyor

11. EIF Uluslararası Enerji Kongresi ve Fuarı, Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez'in de katılımıyla yarın Ankara Congresium'da başlayacak.

7.11.2018Ekonomi
Kayboldukları ormanda sahibini kurtaran kahraman köpek hayatını kaybetti

Kayboldukları ormanda sahibini kurtaran kahraman köpek hayatını kaybetti

Sibirya ormanlarında kaybolan 65 yaşındaki Vladimir Vinogradov 3 hafta boyunca Tor isimli bull teriyer cinsi köpeğine sarılarak ısınması sayesinde hayatta kaldı. Ancak kahraman köpek Tor, ormandayken sahibinin çantası ve montunu yemesi nedeniyle kurtulduktan sonra hayatını kaybetti.

5.11.2018Kampüs
Topkapı Sarayında ziyaretçi rekoru

Topkapı Sarayı'nda ziyaretçi rekoru

İstanbul'da yılın sekiz ayında yerli ve yabancı turistlerin en fazla ziyaret ettiği mekan, Fatih Sultan Mehmet tarafından 1478'de yaptırılan Topkapı Sarayı oldu.

18.10.2018Seyahat
Bu truva atı, online bankacılık müşterilerini hedef alıyor

Bu truva atı, online bankacılık müşterilerini hedef alıyor

Kısa süre önce Türkiye’deki online ve mobil bankacılık müşterilerine yönelik artan siber dolandırıcılık çabalarına dikkat çeken antivirüs yazılım kuruluşu ESET, bu kez Avrupa’daki online banka müşterilerini hedef alan modüler bir truva atı tespit etti. Siber suçluların ihtiyaca göre eklenti dahil ettiği bu zararlı; Polonya, İtalya, Almanya, Avusturya ve Ukrayna’da ortaya çıktı. DanaBot adlı bu truva atı, cihazların kontrolünü ele geçirerek, finansal bilgilere ulaşmayı hedefliyor.

1.10.2018Teknoloji
Tor topografyası nedir

Tor topografyası nedir?

Coğrafi bir terim olan tor topografya, kayaların oluşumu içerisinde geçmektedir. Tor topografya şekillerinde, kayacın özelliklerinin yanı sıra iklim şartları da etkilidir. İşte tor topografya hakkında merak edilenler.

23.09.2018Gündem