EKSTRA
MENÜ

Tarihi Eser Kaçakçılığı

Tarihi Eser Kaçakçılığı ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Tarihi Eser Kaçakçılığı haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 895 Tarihi Eser Kaçakçılığı haberi bulunmuştur.

Tarihi Eser Kaçakçılığı Haberleri

Tarihi eser operasyonu

Tarihi eser operasyonu

İSTANBUL'da düzenlenen tarihi eser kaçakçılığı operasyonunda, 18. yüzyıl Osmanlı dönemine ait ‘Divan-ı Humayun beratları’ ile Roma, Bizans ve İslami dönemlere ait çoğu sikke, 1502 tarihi eser ele geçirildi.

9.04.2018Kitap Sanat
Roma döneminde yazılan 10 İncil’i satmak isterken yakalandı

Roma döneminde yazılan 10 İncil’i satmak isterken yakalandı

ŞANLIURFA’da jandama tarafından bir eve düzenlenen operasyonda Roma döneminde yazılan 10 İncil ile ruhsatsız 3 tabanca ve çok sayıda fişek ele geçirildi, 1 kişi gözaltına alındı.

14.03.2018Gündem
Her yerde aranan Ecemden korkunç haber

Her yerde aranan Ecem'den korkunç haber!

Kocaeli'nin Gölcük ilçesinde 5 Ocak’ta ortadan kaybolan Ecem Balcı’nın (17) ormanlık alanda toprağa gömülü cesedi bulundu. Ecem’in kaybolmasının ardından annesi Esra Ercömert (41) yaşamına son vermişti. Annesinin erkek arkadaşı Süleyman Kara'nın cinayeti itiraf etmesinin ardından Ecem Balcı'nın cenazesi, gömüldüğü yerden çıkarıldı. Baba Gökhan Balcı, "Benim çocuğumu diri diri gömdüler oraya. İnsan mı bunlar? 17 yaşındaydı benim evladım, ne istediler? Defineleri de batsın, kendileri de batsın. Böyle kandırmış kızımı" dedi.

16.02.2018Gündem
Paha biçilemiyor... Suya konulunca ortaya çıktı

Paha biçilemiyor... Suya konulunca ortaya çıktı

Adana'da Suriyeli iki şahsın aracından ele geçirilen ve suya konulduğunda geyik üzerinde elinde ok bulunan kadın figürü çıkan mozaiğe paha biçilemiyor.

28.01.2018Gündem
Büyük şüphe: YPG / PYDye gidecekti

Büyük şüphe: YPG / PYD'ye gidecekti

İstanbul Kaçakçılık Şube Müdürlüğü ekipleri, düzenledikleri 5 farklı operasyonda, Sümer kültürüne ait 3 bin 500 yıllık takı setleri, Asur ve Akad mühürleri, Osmanlı ve Selçuklu eserlerini ele geçirdi. Ele geçen tarihi eserlerin Suriye'nin PYD kontrolündeki tarihi mezarlardan çıkarıldığı, paha biçilemeyen eserlerin satılarak gelirinin terör örgütüne verileceği belirlendi. 9 kişi gözaltına alındı.

26.01.2018Gündem
Bu hazineleri dünya arıyor

Bu hazineleri dünya arıyor

Uluslararası Anıtlar ve Sitler Konseyi (ICOMOS) ile Interpol dünyanın farklı yerlerinde yakın zamanda çalınan tarihi eserlerin peşinde.

9.01.2018Kitap Sanat
26 bin 456 tarihi eser ele geçirildi

26 bin 456 tarihi eser ele geçirildi

İstanbul merkezli beş ilde tarihi eser kaçakçılarına yönelik son yılların en büyük operasyonu gerçekleştirildi. ‘Zeus’ adı verilen operasyonda 3 bin yıllık Aşil’in kılıcı, Büyük İskender’in Hindistan seferi sırasında yaptırdığı ‘İskender Büstü’nün de aralarında bulunduğu 26 bin 456 tarihi eser ele geçirildi.

21.12.2017Kitap Sanat
Tarihi eser kaçakçılarına yönelik en büyük operasyon

Tarihi eser kaçakçılarına yönelik en büyük operasyon

İstanbul'da tarihi eser kaçakçılarına yapılan baskında, 13 şüpheli gözaltına alındı. 26 bin 456 adet tarih eser ele geçirilen operasyonun en büyük tarihi eser kaçakçılığı operasyonu olduğu belirtildi.

21.12.2017Haber
Son dakika... Cumhuriyet tarihinin en büyük operasyonu

Son dakika... Cumhuriyet tarihinin en büyük operasyonu!

İstanbul polisi Cumhuriyet tarihinin en büyük tarihi eser kaçakçılığı operasyonunu yaptı. Tarihi eser kaçakçılarına yapılan baskında, 13 şüpheli gözaltına alındı. 26 bin 456 adet tarih eser ele geçirildi.

21.12.2017Gündem
95 yaşındaki kadın mezarları yağmalamakla suçlanıyor

95 yaşındaki kadın mezarları yağmalamakla suçlanıyor

95 yaşındaki Avustralyalı bir kadın, Orta Doğu'da yaptığı kazılardan çıkardığı eserler nedeniyle kendisini bir anda uluslararası bir krizin ortasında buldu. Kadının Orta Doğu kökenli tarihi eserleri sergilemesi üzerine kadının bu eşyaları Mısır'dan yasa dışı bir şekilde nasıl çıkarıldığı sorgulanıyor.

26.11.2017Dünya
700 yıllık altın yazmalı Tevrat ele geçirildi

700 yıllık altın yazmalı Tevrat ele geçirildi!

Muğla'nın Seydikemer ilçesinde ceylan derisi üzerine altın yazmalı Tevrat ele geçirildi.

19.11.2017Gündem
Çantadan tarihi eser çıktı

Çantadan tarihi eser çıktı

ANKARA Mamak’ta bir sitede tarihi eser pazarlığı yapılacağı bilgisini alan Ankara Emniyeti evi takibe aldı.

14.11.2017Kitap Sanat
Bin yıllık ikona ele geçti

Bin yıllık ikona ele geçti

İSTANBUL’da Kaçakçılık Şube Müdürlüğü ekiplerinin düzenlediği operasyonda, arasında bin yıllık Hz. İsa’nın ikonasının de bulunduğu 28 parça tarihi eser ele geçti.

18.10.2017Kitap Sanat
Bodrum’da olan Bodrum’da kalır

Bodrum’da olan Bodrum’da kalır

Bodrum’a tatile gelen İngiliz Toby Robyns (52), denizin dibinde bulduğu 13 tarihi parayı yanında götürmeye kalkınca, başını derde soktu.

23.08.2017Dünya
Bodrumda denizden para bulan İngiliz gözaltına alındı

Bodrumda denizden para bulan İngiliz gözaltına alındı

Muğla'nın Bodrum ilçesine tatile gelen 52 yaşındaki İngiliz vatandaşı Toby Robyns, denizin dibinden bulduğu 13 adet tarihi parayı yetkililere haber vermeyince tarihi eser kaçakçılığı şüphesiyle havalimanında gözaltına alındı.

23.08.2017Dünya
Ağabeyimizden hatıra dediler ama... Polisler şaşkına döndü

'Ağabeyimizden hatıra' dediler ama... Polisler şaşkına döndü

Adana'da Seyhan İlçe Emniyet Müdürlüğü'ne bağlı araştırma ekipleri, Hz. İsa ve 12 havarisinin resmedildiği, eski Latin yazısının da bulunduğu bin yıllık kadife bezin 3 milyon Euro'ya satılacağı ihbarı üzerine baskın yaptığı evde, tarihi eseri ele geçirdi. Zanlılardan ev sahibi Müstakil P.'nin Hz. İsa ve 12 havarisinin resmedildiği kadife bezin ağabeylerinden kaldığını, hatıra olduğunu söyleyerek geri verilmesini talep ettiği öğrenildi.

21.08.2017Gündem
Kadın yüzü motifli... Satmak isterken yakalandılar

Kadın yüzü motifli... Satmak isterken yakalandılar

İstanbul İl Jandarma Komutanlığı ekipleri, yasadışı yollarla Türkiye’ye sokulan mozaiği satmak isteyen 2 şüpheliyi gözaltına aldı. Üzerinde kadın motifi bulunan mozaik İstanbul Müze Müdürlüğü’ne teslim edildi.

17.08.2017Gündem
BM: DEAŞ’a para gitmeye devam ediyor

BM: DEAŞ’a para gitmeye devam ediyor

BİRLEŞMİŞ Milletler raporunda terör örgütü DEAŞ’a Irak ve Suriye dışından finansal kaynak sağlanmaya devam edildiği belirtildi.

11.08.2017Dünya