EKSTRA
MENÜ

Taklit Ürün

Taklit Ürün ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Taklit Ürün haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 1.013 Taklit Ürün haberi bulunmuştur.

Taklit Ürün Haberleri

Sahte ürün vurgunu

Sahte ürün vurgunu

İstanbul genelinde ele geçirilen, ünlü markalara ait binlerce taklit ürünün konuldukları yediemin deposunda yok olduğu ortaya çıktı. Aralarında İl Milli Emlak Müdürlüğü görevlilerinin de olduğu 13 kişiye yönelik operasyonda iki kişi tutuklandı. Malların teslim edildiği deponun izini süren polis, paralel bir deponun daha bulunduğunu tespit etti. Bu depoda ünlü markaların taklidi 10 bini aşkın parfüm ele geçirildi.

18.07.2020Ekonomi
Önemli uyarı: Mutlaka bildirin

Önemli uyarı: Mutlaka bildirin

Ticaret Bakan Yardımcısı Sezai Uçarmak, zeytin ve zeytinyağında sahte ve tağşişli ürünlerin tespiti konusunda sektör firmalarından yardım ve bilgi beklediklerini söyledi.

10.07.2020Ekonomi
Bakan Pakdemirliden tağşiş ve taklit açıklaması

Bakan Pakdemirli'den "tağşiş ve taklit" açıklaması

Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli, tağşiş ve taklitle mücadele konusunda cezai yaptırımları yükselten, gerektiğinde meslekten mene kadar giden cezaları içeren bir paketi TBMM gündemine getirmeyi hedeflediklerini bildirdi.

6.07.2020Ekonomi
Trabzonspordan dolandırıcılık uyarısı

Trabzonspor'dan dolandırıcılık uyarısı

Trabzonspor Kulübü, taraftarlarını dolandırıcılara karşı uyardı.

18.03.2020Futbol
Altına alternatif olarak geldi... Düğünlerin kurtarıcısı oldu Yoğun talep var

Altına alternatif olarak geldi... Düğünlerin kurtarıcısı oldu! Yoğun talep var

ALTIN fiyatlarındaki hızlı yükseliş, yaklaşan düğün sezonu öncesi birçok aileyi kara kara düşündürmeye başladı. Düğün yapmak isteyenler ise imitasyon altına yöneldi. Müşteri bulmakta zorlanan kuyumcular ise altındaki artışın devam edeceğini düşündüklerini söyledi.

21.02.2020Ekonomi
Bakan Pakdemirliden zeytinyağı ve balda tağşiş yapanlara uyarı

Bakan Pakdemirli'den zeytinyağı ve balda tağşiş yapanlara uyarı

Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli, her üründe olduğu gibi zeytinyağında da taklit ve tağşiş konusu üzerinde önemle durduklarını belirterek, "Tağşiş yapanları piyasada yaşatmayacağımızı, aman vermeyeceğimizi, ticaret imkanı tanımayacağımızı açıklıkla ifade etmek istiyorum" dedi.

19.12.2019Ekonomi
Sri Lanka’nın ofislerini tasarlıyor

Sri Lanka’nın ofislerini tasarlıyor

İç pazardaki daralmayı ihracatla aşan Çalışkan Ofis Mobilyaları, Sri Lanka’ya kadar uzandı. Kişiye özel tasarım mobilya üreten firma, ürünleri 3 boyutlu olarak müşterisine sunuyor, tek tuşla fabrikaya sipariş olarak geçiyor. 2020’de ihracat payını yüzde 50’ye çıkarmayı hedefleyen firma, yurtdışında 5 mağaza açmayı hedefliyor.

3.12.2019Ekonomi
Terlik kavgası mahkemede bitti

Terlik kavgası mahkemede bitti

Türkiye’nin iki büyük terlik markası, ‘taklit ürün’ iddiası ile mahkemelik oldu. Ceyo markasının sahibi şirket, diğer terlik üreticisi Muya’ya dava açtı.

29.06.2019Ekonomi
Edirnede taklit ürün satanlar yandı

Edirne'de taklit ürün satanlar yandı!

Edirne’de yeni yılın yaklaşmasıyla kur farkından dolayı kentte alışveriş yapmaya gelmesi beklenen Yunan ve Bulgar turistler için taklit ürünlere karşı savaş açıldı.

10.12.2018Ekonomi
‘Sahte parfümde ihtisaslaştık’

‘Sahte parfümde ihtisaslaştık!’

Taklit ürünlere karşı 10 Aralık’ta sosyal medya üzerinden atağa geçilecek. Marka Koruma Grubu Sözcüsü Aslıhan Aydınlık, taklit ve kaçak ürünler nedeniyle Türkiye’nin yaklaşık 7.2 milyar dolar vergi kaybına uğradığını belirterek, tüketiciyi bilinçlendirmek için sosyal medya ağları üzerinden bir dakikalık videolarla bilinçli tüketim konusunda mesaj verileceğini kaydetti.

6.12.2018Ekonomi
Patent haklarını ihlal eden 3,3 ton boyayı imha etti

Patent haklarını ihlal eden 3,3 ton boyayı imha etti

Boyar madde ve kimyasal üreticisi Dystar, 100 tonu aşkın ürünün gümrüklerde durdurulduğu Taklitle Mücadele Programı kapsamında patent haklarını ihlal eden 3,3 ton boyayı imha ederek piyasaya taklit boyaların sürülmesini engelledi.

3.12.2018Ekonomi
Sahte etiketli Swarovski şoku: Siz de almış olabilirsiniz

Sahte etiketli Swarovski şoku: Siz de almış olabilirsiniz!

İstanbul polisi, takı ürünlerinin Türkiye genelinde dağıtımının yapıldığı Fatih’teki çarşıda faaliyet gösteren 6 iş yerinde arama yaptı. Dünyaca ünlü Swarovski’nin savcılığa yaptığı başvurusu sonrası alınan arama ve el koyma kararı ile binlerce ürüne el konuldu. Aralarında yüzüklerin de olduğu sahte etiketli Swarovski ürünler adli emanete alındı. Uzmanlar, söz konusu ürünleri Swarovski diye yüksek fiyattan alan kişilerin dolandırıldığını belirtiyor.

8.10.2018Ekonomi
Binlerce ilaç, telefon, mücevher, saat... Hepsi sahte çıktı

Binlerce ilaç, telefon, mücevher, saat... Hepsi sahte çıktı

Avrupa Birliği Polis Teşkilatı'nın (Europol), internetten taklit ürün satan organize suç örgütüne düzenlediği operasyonda yaklaşık 20 bin taklit ürün içeren paket ele geçirildiği bildirildi.

3.05.2018Dünya
Gıda sahtekarlarından akla zarar yöntemler

Gıda sahtekarlarından akla zarar yöntemler

Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı taklit veya tağşiş yaptığı kesinleşen firmaları ve ürünleri internet siteleri üzerinden açıkladı. 173 firmanın 282 ürününde gıda sahtekarlığını tespit edildi.

23.03.2018Ekonomi
Muratbey, Karahalil Gıdaya açtığı ‘burgu peynir’ davasını kazandı

Muratbey, Karahalil Gıda'ya açtığı ‘burgu peynir’ davasını kazandı

Türkiye’nin önde gelen peynir üreticilerinden Muratbey Gıda ile Karahalil Çiftliği, ‘burgu peynir’ için davalık oldu. Mahkeme, burgu peynirin Muratbey’in tescilli markası olduğuna hükmetti. Kararda, Karahalil Çiftliği’nin sattığı ürünlerin taklit olduğuna işaret edilerek “Toplatılıp imha edilsin” denildi.

24.12.2017Ekonomi
Ünlü markanın birebir aynısını yaptılar yakayı ele verdiler

Ünlü markanın birebir aynısını yaptılar yakayı ele verdiler

Taklit ürün üretiminin önüne bir türlü geçilemezse, mahkeme karaları ile ürün toplatma haberlerinin de ardı arkası kesilmiyor. En son, Türkiye'nin önde gelen ayakkabı markalarından Faruk Sağın’a ait ürünlerin birebir aynısını üreten sahtecilerin ürettiği ürünler için toplatma kararı verildi. İcra müdürü ve polis eşliğinde yapılan baskında bulunan taklit ayakkabılara el konuldu.

21.10.2017Ekonomi
‘Sağlık Bakanlığı harekete geçmeli’

‘Sağlık Bakanlığı harekete geçmeli’

İNSAN sağlığını tehlikeye atan sahte kozmetik ürünler pazarlarda, ucuzluk mağazalarında kontrolsüz bir şekilde satılmaya devam ediyor.

5.09.2017Ekonomi
Son dakika... Tekstil devine dantelli bluz davası

Son dakika... Tekstil devine 'dantelli bluz' davası

Türkiye’nin önde gelen moda perakendecisi Koton mağazalarında satışı yapılan bir ürün için ‘taklit’ davası açıldı. Davacı şirketin talebi sonrası mahkeme heyeti ve bilirkişi mağazalarda inceleme yaptı. Hazırlanan raporda, ünlü markanın satışını yaptığı dantelli kadın bluzunun, davacıya ait tescilli ürünle ‘benzer’ olduğu belirtildi. 486 mağazası bulunan Koton adına yapılan yapılan açıklamada ise, davaya konu ürünü ithal ettikleri belirtilerek "Davacı,  Çin'den ithal ettiğimiz ürün için 4 ay sonra marka tescili yaptı" denildi.

28.08.2017Ekonomi
Son yılların en büyük ‘temizlik’ operasyonu

Son yılların en büyük ‘temizlik’ operasyonu

SON yılların en büyük sahte temizlik ürünü operasyonu yapıldı. Adana, Mersin ve Şanlıurfa’da el geçirilen ürünlerin dağıtımı başta İstanbul olmak üzere tüm Türkiye’ye yapılıyordu. Sahte ürünlerin satış yapıldığı adresler arasında süpermarketlerin de olduğu anlaşıldı 28 bin adet ünlü markalara ait şampuan ile doluma hazır 14 ton şampuan, piyasada en çok satılan iki markaya ait 34 ton toz deterjan ve bulaşık deterjanları yapılan operasyonlar sonrası ele geçirildi. Söz konusu sahte ürünlerin ekonomik değeri yanı sıra insan sağlığı üzerinde de ciddi olumsuz etkiler ortaya çıkardığına işaret ediliyor.

21.08.2017Ekonomi
Marka taklitçilerini yakacak düzenleme

Marka taklitçilerini yakacak düzenleme!

Taklit markalar sorunu dünyada olduğu gibi Türkiye’nin de en temel sorunlarından biri. Şirketlere büyük mali kayıp veren taklit markalar için yeni düzenlemeye göre ağır yaptırımlar gündemde.

15.08.2017Ekonomi
Esnaf caddeyi kapattı, turistler şaşkına döndü

Esnaf caddeyi kapattı, turistler şaşkına döndü

Muğla’nın Marmaris ilçesinde, yaklaşık 100 esnaf, ünlü markaların taklitlerine ilişkin marka avukatlarının denetimlerini protesto etmek için kent merkezinin ana caddesini trafiğe kapattı.

9.08.2017Gündem
Kuşadası gergin anlar... Avukatlar AVMye sığındı

Kuşadası gergin anlar... Avukatlar AVM'ye sığındı

Aydın'ın Kuşadası İlçesi'nde, ünlü markaların taklit ürünlerini toplatmak için polis eşliğinde gelen avukatlara esnaf sert tepki gösterdi. Esnafın kovaladığı avukatlar yakındaki bir işhanına sığınırken, takviye polis ekiplerinin gelmesiyle öfkeli kalabalık sakinleştirildi, 2 kişi gözaltına alındı. Avukatların başka işyerlerine de geleceği söylentileri üzerine kepenk kapatan esnaf, yürüyüş ve oturma eylemi yapıp, İnönü Bulvarı ile 50. Yıl caddelerini bir süre trafiğe kapattı. Kalabalık, İlçe Emniyet Müdürü Özgür Batçıoğlu'nun konuşmasının ardından ikna olup, dağıldı.

6.07.2017Gündem
14 kamyonla taklit mal taşıdılar

14 kamyonla taklit mal taşıdılar

BUGÜNE kadar yapılan en büyük taklit ürün operasyonuna dün başlandı. Dünyaca ünlü markalar Burberry, Lacoste, Gucci’nin sahtesini üreten iş yerlerine dün yapılan baskınlarda arama işlemi 24 saati aşkın bir süredir devam ediyor. El konulan ürün adedi 2 milyon 100 bini aşıyor. 14 kamyona yüklenen ürünlerin imhası gündemde.

30.06.2017Haber
14 kamyonla taklit mal taşıdılar

14 kamyonla taklit mal taşıdılar

BUGÜNE kadar yapılan en büyük taklit ürün operasyonuna dün başlandı. Dünyaca ünlü markalar Burberry, Lacoste, Gucci’nin sahtesini üreten iş yerlerine dün yapılan baskınlarda arama işlemi 24 saati aşkın bir süredir devam ediyor. El konulan ürün adedi 2 milyon 100 bini aşıyor. 14 kamyona yüklenen ürünlerin imhası gündemde.

30.06.2017Ekonomi
Palandökenden taklit ürün uyarısı

Palandöken'den taklit ürün uyarısı

TESK Genel Başkanı Palandöken: "Taklit gıda ürünlerinden uzak durulmalı, ne kadar fazla ucuza kaçarsak sağlığımızı o kadar tehlikeye atarız" açıklamasında bulundu.

27.05.2017Ekonomi
İstanbul’da taklit ürün operasyonu: 3 gözaltı

İstanbul’da taklit ürün operasyonu: 3 gözaltı

İstanbul’da yurda kaçak yollarla sokulan saat ve gözlük başta olmak üzere ünlü markalara ait taklit ürünlere yönelik düzenlenen operasyonda çok sayıda malzeme ele geçirildi.

24.05.2017Haber
Son dakika İstanbul’da operasyon... Ölümcül ürünler

Son dakika! İstanbul’da operasyon... Ölümcül ürünler

Son dakika... İstanbul’da bir iş hanında, deri ve zührevi hastalıklarının yanı sıra kansere de yol açan ürünlere karşı yapılan operasyonda 9 bin 385 adet ünlü markaların taklidi kol saati, 5 bin 665 adet marka taklidi güneş gözlüğü, 6 bin 400 adet puro, değişik markalara ait 30 çift taklit spor ayakkabı, 10 adet elektronik sigara ve 610 adet sarma sigara tütünü ele geçirildi.

24.05.2017Ekonomi
Bu yedi maddeyi uygulayan ayakta kalır

Bu yedi maddeyi uygulayan ayakta kalır!

3 bini aşkın e-ticaret ve e-ihracat sitesine altyapı hizmeti sağlayan Ticimax E-ticaret Sistemleri’nin Genel Müdürü Cenk Çiğdemli, yeni kurulmuş e-ticaret siteleri ve e-ticaret yapmak isteyen girişimciler için yedi maddelik ayakta kalma tüyosu verdi.

13.04.2017Ekonomi
Taklit üründe korkutan vergi kaybı

Taklit üründe korkutan vergi kaybı

Marka Koruma Grubu (MKG), Türkiye’de kaçak, sahte ve taklit ürün ticaretinin ulaştığı boyuta ilişkin raporu açıkladı. Raporda kaçak, sahte ve taklit üründe Çin’in ardından dünya 2'ncisi olan Türkiye’nin yıllık vergi kaybının 7,2 milyar dolar olduğu bildirildi.

24.03.2017Ekonomi
Kurtulmuş açıkladı O cezalar artacak...

Kurtulmuş açıkladı! O cezalar artacak...

Başbakan Yardımcısı Kurtulmuş yaptığı açıklamada taklit ürün cezaların artacağına ve çiftçilerin borçlarının yeniden yapılandırılacağına değindi.

13.02.2017Ekonomi
Dünya devine kara liste şoku

Dünya devine kara liste şoku!

Dünyaca ünlü e-ticaret sitesi Alibaba.com, taklit ürün sattığı gerekçesiyle ABD'de kara listeye alındı.

26.12.2016Ekonomi
Taklide 3 yıla kadar hapis

Taklide 3 yıla kadar hapis

Sınai Mülkiyet Tasarısı’nın, taklit ürün üretilip satılmasına hapis ve adli para cezası getiren maddeleri bu akşam Meclis’te kabul edildi.

21.12.2016Gündem
Sabun bile kirli çıktı

Sabun bile kirli çıktı

SAĞLIK Bakanlığı’nın yaptığı kozmetik ve tıbbi cihaz denetimlerinde 2 bin 532 ürünün, bin 505’inin mevzuata aykırı olduğu tespit edildi.

16.11.2016Ekonomi

Yazar Sonuçları

Bu harbin zenginleri

Sahte maske, sahte dezenfektan haberlerini okudunuz mu?..

24.09.2020