EKSTRA
MENÜ

Blockchain

Blockchain ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Blockchain haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 734 Blockchain haberi bulunmuştur.

Blockchain Haberleri

2021 yılında siber güvenlikte neler ön planla çıkacak

2021 yılında siber güvenlikte neler ön planla çıkacak?

2021’de deepfake, Blockchain, fidye yazılımı, oltalama ve DNS zehirlenmesi ile akıllı oyuncaklar en büyük siber güvenlik konularının başında gelecek. Evden çalışmanın süreceği 2021 yılında da yine kişisel veriler, e-posta güvenliği, online ticaret, oltalama gibi pek çok siber güvenlik tehdidi artarak ve yeni yöntemler kullanılarak devam edecek. Bilgi teknolojileri uzmanı Ozan İnan, 2021 yılında ön plana çıkacak 5 Siber Güvenlik konusunu anlattı.

17.01.2021Teknoloji
TÜGİADda yeni dönem

TÜGİAD'da yeni dönem

Türkiye’nin genç iş insanlarının ulusal ve uluslararası boyutta en büyük temsilcisi TÜGİAD’da, ilk kadın Yönetim Kurulu Başkanı Nilüfer Çevikel görevine başladı.

13.01.2021Ekonomi
Dijital para girişimlerinin hız kazanacak

Dijital para girişimlerinin hız kazanacak

Blockchain Araştırma Uygulama Merkezi Direktörü Doktor Öğretim Üyesi Erdamar, Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası'nın (TCMB) dijital para projesiyle ilgili "Kağıt paralar ve kredi kartları hayatımızda olmaya devam etse de, başta onları tamamlayıcı, zamanla onların yerini alabilecek merkez bankası dijital para projeleri birer birer hayata geçecek." değerlendirmesini yaptı.

12.01.2021Teknoloji
TBFden yeni sponsorluk anlaşması

TBF'den yeni sponsorluk anlaşması!

Türkiye Basketbol Federasyonunun (TBF), blok zinciri (blockchain) teknolojisi firması Bitci Teknoloji ile sponsorluk anlaşması imzaladığı bildirildi.

11.01.2021Basketbol
Karşıyaka’yı koronavirüs son 3 maçta yaktı Tokenlere yoğun ilgi...

Karşıyaka’yı koronavirüs son 3 maçta yaktı! Tokenlere yoğun ilgi...

Misli.com 3’üncü Lig 3’üncü Grup’ta henüz 3 maç öncesine kadar zirveyi paylaşan Karşıyaka, takıma sıçrayan koronavirüs salgınının gölgesinde son 3 sınavdan yalnız 1 puan çıkarabildi, devreyi hedefinin gerisinde tamamladı.

7.01.2021Futbol
Bitcoin yeni zirvesini gördü

Bitcoin yeni zirvesini gördü

Kripto para birimi Bitcoin her geçen gün rekorlarına yenisini ekliyor. Bitcoin 37 bin doları aşarak tarihi zirvesine ulaştı.

7.01.2021Ekonomi
Son dakika... İş Bankası Genel Müdürü Adnan Bali duyurdu: Bir dönem sona eriyor

Son dakika... İş Bankası Genel Müdürü Adnan Bali duyurdu: Bir dönem sona eriyor

Son dakika haberi... İş Bankası Genel Müdürü Adnan Bali "Genel Müdürlük görevimi Mart Sonunda yapılacak Genel Kurul itibarıyla bırakacağım" dedi. Bali'nin yerine geçecek kişi ise banka genel müdür yardımlarından Hakan Aran oldu.

6.01.2021Ekonomi
Dijital para birimleri ne kadar güvenli Riskler neler

Dijital para birimleri ne kadar güvenli? Riskler neler?

Son yıllarda popülaritesi hayli artan sanal paralar (dijital para birimleri) Türkiye'de de ilgi görüyor. Peki dijital para birimleri ne kadar güvenilir? Yatırımcıları hangi riskler bekliyor?

30.12.2020Teknoloji
Tırmanışa devam ediyor Yeni rekor geldi...

Tırmanışa devam ediyor! Yeni rekor geldi...

Kripto para birimlerinden Bitcoin yıl sonuna doğru arka arkaya gelen rekorlarına yenisini eklemeye devam ediyor. Yatırımcı ilgisi ve kurumsal alımlarla Bitcoin yeni rekorunu gördü.

27.12.2020Ekonomi
Bitcoin 23 bin 500 dolar düzeyine yükseldi

Bitcoin 23 bin 500 dolar düzeyine yükseldi

Kripto para piyasalarında, Birleşik Krallık’ta coronavirüsün mutasyon geçirdiğinin belirlenmesinin etkisiyle gelen satış dalgasının başta yeni rekor düzeylere yükselen Bitcoin olmak üzere birçok birimi aşağıya çekti. Toplam hacim bazında ilk beş arasında yer alan XRP’deki düşüş yüzde 21’i buldu.

23.12.2020Ekonomi
Güvenilir gıda için yeni uygulama

Güvenilir gıda için yeni uygulama

Migros, gıda güvenliğini ve şeffaflığı odağına alarak perakende sektöründe yeni bir uygulama başlatarak blockchain teknolojisini erişime açtığını duyurdu.

8.12.2020Ekonomi
Migros Ticaret İcra Başkanı Özgür Tort: Blokchain Migros’ta devreye girdi

Migros Ticaret İcra Başkanı Özgür Tort: Blokchain Migros’ta devreye girdi

Dijital dönüşüm konusundaki çalışmalarıyla önemli adımlar atan Migros, gıda güvenliğini ve şeffaflığı odağına alarak perakende sektöründe öncü bir uygulama başlattı, blockchain teknolojisini erişime açtı. Müşteriler, Migros mağazalarında satışa sunulan MB (MigrosBlockchain) logolu 750 çeşidin üzerindeki meyve ve sebzenin tarladan rafa uzanan yolculuğuna, Migros Mobil Uygulaması’nda yer alan "Migros Blockchain" menüsünden kolaylıkla ulaşabiliyor.

7.12.2020Ekonomi
Bitcoin 19 bin doların altına döndü

Bitcoin 19 bin doların altına döndü

Kripto para piyasalarının en yüksek hacimli birimi Bitcoin, yeni haftanın ilk gününde yükseldiği 19,845.30 dolarlık yeni tüm zamanların rekor düzeyinden, yeniden 19,000 doların altına geriledi.

2.12.2020Ekonomi
Bakan Dönmez: Taş kömürü kaynağımız 1,5 milyar tona yükseldi

Bakan Dönmez: Taş kömürü kaynağımız 1,5 milyar tona yükseldi

ENERJİ ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez, 67 kömür santralinin faaliyetlerine devam ettiğini belirterek, "Son yıllarda yapılan çalışmalar neticesinde toplam linyit rezervimiz 19,3 milyar tona, taş kömürü kaynağımız ise 1,5 milyar tona yükseldi" dedi.

19.11.2020Ekonomi
Yapay zeka metal yakalı çalışanlara dönüşmeye başladı

Yapay zeka 'metal yakalı' çalışanlara dönüşmeye başladı

Teknolojide Kadın Derneği (Wtech) Başkanı Zehra Öney, çalışanların yüzde 47'sinin becerilerinin, gelecek 5 yıl içinde geçerliliğini yitireceği endişesi olduğunu aktararak, "Tekrar eden, insan hatasına müsait, dijital veriye dayalı, belirli kurallara bağlı çoğu iş, insanların elinden robotların eline geçmeye başladı. Artık robotlar ve yapay zeka (AI); sadece mavi yakalı kesimin işlerini değil, beyaz yakalılara özgü işlerde de kullanılmaya başlanarak 'metal yakalılar' gibi yeni bir çalışan sınıfı oluşturuyor." dedi.

9.11.2020Teknoloji
InsureTech Connect (ITC) Global online gerçekleşiyor

InsureTech Connect (ITC) Global online gerçekleşiyor

Dünyanın en büyük insurtech zirvesi InsureTech Connect (ITC) Global 19-21 Ekim tarihleri arasında online bir zirve ile gerçekleşiyor.

21.10.2020Sigorta
SAP’nin Türkiye’deki en büyük iş ortağı itelligence Türkiye, 6 yılda 6 kat büyüdü

SAP’nin Türkiye’deki en büyük iş ortağı itelligence Türkiye, 6 yılda 6 kat büyüdü!

Pandemiyle birlikte ezberlerin hiç olmadığı kadar bozulduğu bu özel dönemde, A’dan Z’ye her alanda önem kazanan bir kavram var ki o da artık soluduğumuz hava kadar önemli bir ihtiyaç olan dijital dönüşüm.

1.10.2020Ekonomi
Blockchain marka algımızı değiştirebilir mi

Blockchain marka algımızı değiştirebilir mi?

Tüketicilerin ürün satın almasında pek çok farklı etken vardır. Ürünün görünümü, içeriği, kalitesi, fiyatı, ürün hakkındaki olumlu deneyimler ve bazen de sadece markası o ürünün satın alınmasına neden olur. Acaba blok zincir (Blockchain) bu tercihleri sonsuza dek değiştirebilir mi?

30.09.2020Teknoloji
Mobilefest Dijital Teknolojiler Fuarı ve Konferansı ne zaman yapılacak

Mobilefest Dijital Teknolojiler Fuarı ve Konferansı ne zaman yapılacak?

Mobilefest Dijital Teknolojiler Fuarı ve Konferansı kapılarını açıyor. Hizmet ve teknoloji sağlayıcılarını, girişimleri, yazılımcıları gelir kaynakları oluşturmak amacıyla yerli ve yabancı iş insanları ve yatırımcılarla buluşturmayı hedefleyen konferans, gelecek yıl 18-20 Mart tarihleri arasında gerçekleştirilecek.

30.09.2020Teknoloji
Öncelik Siber Güvenlik

Öncelik Siber Güvenlik

Kişisel verilerimiz, devletlerin sistemleri ve hatta otomobiller dahi siber korsanlığın hedefi olabiliyor. Bağlantılı ve otonom araçlara doğru giden mobilite sektörünün gelecek kaygısı siber güvenlik. Bir araç fiziksel müdahale gerektirmeksizin hareket ettirilebilirken otonom gelecekte bu, güvenlik açıklarına gebe.

14.09.2020Ekonomi
BTK kripto para araştırma raporunu yayınladı

BTK kripto para araştırma raporunu yayınladı

Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu (BTK) kripto para araştırma raporunu yayınladı.

11.09.2020Ekonomi
Bitcoin yeniden 11,500 doların altına indi

Bitcoin yeniden 11,500 doların altına indi

Kripto para piyasalarının en yüksek hacimli birimi Bitcoin son 24 saatte yüzde 2.62 düşerek 11,391.40 dolara geriledi; böylece, piyasa hacmi de yaklaşık 6 milyar dolarlık kayıpla 210.41 milyar dolara düştü.

26.08.2020Ekonomi
Yıldız Teknoparktaki iki şirket hızlı büyüyen şirketler listesine girdi

Yıldız Teknopark'taki iki şirket hızlı büyüyen şirketler listesine girdi

Yıldız Teknopark’ta faaliyet gösteren iki şirket, 2019'un en hızlı büyüyen teknoloji şirketlerinin belirlendiği "Deloitte Technology Fast 500 EMEA" listesine girdi.

20.08.2020Teknoloji
Şifresiz bir gelecek mümkün mü

Şifresiz bir gelecek mümkün mü?

Günümüzde güvenliği sağlamada temel araçlardan biri olan standart şifreler, biyometrik şifrelerle yeni bir dönüşüme giriyor. Ancak kısa vadede standart şifrelerden vazgeçmemiz pek de mümkün görünmüyor.

17.08.2020Teknoloji
Bitcoin 12,000 dolar sınırında

Bitcoin 12,000 dolar sınırında

Kripto para piyasalarının en yüksek hacimli birimi Bitcoin son 24 saatte yüzde 2.34 artışla 11,991.97 dolara yükselerek 12,000 dolar sınırına ulaştı. Bitcoin’in piyasa hacmi 220 milyar doları aşarak 221.32 milyar dolara ulaştı. Bitcoin’in 12 bin doları aştığı 2 Ağustos Pazar günü toplam piyasa hacmi de 221.95 milyar doları gördü.

10.08.2020Ekonomi
OYAK Genel Müdürü: Yeni alanlarda yatırımlarımızı sürdüreceğiz

OYAK Genel Müdürü: Yeni alanlarda yatırımlarımızı sürdüreceğiz

OYAK Genel Müdürü Süleyman Savaş Erdem, ülke ekonomisini ileriye taşıyacak hamleler yapmak, ekonominin tüm aktörlerinin ortak sorumluluğu olduğuna dikkat çekerek, "Önümüzdeki dönemde hem mevcut faaliyet alanlarımızda hem de adım atacağımız yeni alanlarda yatırımlarımızı sürdüreceğiz" dedi.

3.08.2020Ekonomi
Bitcoin 9,200 doların altına döndü

Bitcoin 9,200 doların altına döndü

Kripto para piyasalarında yeniden yükselen satış dalgasıyla, son 24 saatte 100 birimden 73’ünün değeri düşerken, Bitcoin de yeniden 9,200 doların altına çekildi.

10.07.2020Ekonomi
Kripto para projemiz ile spor endüstrisi için yeni gelir kapısı olacağız”

"Kripto para projemiz ile spor endüstrisi için yeni gelir kapısı olacağız”

Blockchain tabanlı kripto para projesi Sportexcoin, spor kulüpleri, taraftarlar, sporcular ve yatırımcılar için yeni gelir kanalları oluşturma amacıyla faaliyete başladıklarını duyurdu. Bilinen kripto para projelerinin aksine spor camiasına odaklandıklarına dikkat çeken Sportexcoin kurucu ortağı Bilal Yağcı, “Büyük borsalarla anlaşmaya gittiğimizde kripto para kazanma fikrini anlattık. Bunun çılgınca olduğunu söylediler. Japonya’da görüştüğümüz bir borsanın yetkilisi ‘böyle bir projeyi ancak Atatürk’ün çocukları yapabilir ’Bu da bizi bir hayli gururlandırdı” dedi.

7.07.2020Ekonomi
Son dakika... Bakan Pekcandan önemli açıklamalar

Son dakika... Bakan Pekcan'dan önemli açıklamalar

Ticaret Bakanı Ruhsar Pekcan, son dönemdeki gelişmelere yönelik olarak açıklamalarda bulundu. Bakan Pekcan Haziran'da ihracatın yüzde 35 arttığını söyledi. Pekcan "İkinci el araç ve konut satışında ilan edilen fiyat farklılıklarının tespiti konusunda Hazine ve Maliye Bakanlığıyla çalışacağız." açıklamasında da bulundu.

2.07.2020Ekonomi
e-ticaretteki davranış değişiklikleri bizi bir 10 yıl öteye götürdü

'e-ticaretteki davranış değişiklikleri bizi bir 10 yıl öteye götürdü'

PTT AŞ Genel Müdürü Hakan Gülten, "e-ticaretteki davranış değişiklikleri bizi bir 10 yıl öteye götürdü. 10 yıl sonra olmasını beklediğimiz rakamlara şu an ulaşmış olduk." dedi.

26.06.2020Teknoloji
PTT AŞ Genel Müdürü Gülten: E-ticaretteki davranış değişiklikleri bizi 10 yıl öteye götürdü

PTT AŞ Genel Müdürü Gülten: E-ticaretteki davranış değişiklikleri bizi 10 yıl öteye götürdü

PTT AŞ Genel Müdürü Hakan Gülten, "e-ticaretteki davranış değişiklikleri bizi bir 10 yıl öteye götürdü. 10 yıl sonra olmasını beklediğimiz rakamlara şu an ulaşmış olduk." dedi.

25.06.2020Ekonomi
Blokzinciri teknolojisi finansal hizmetlere damga vuracak

Blokzinciri teknolojisi finansal hizmetlere damga vuracak

Gelişmekte olan ülkelerin blokzinciri tabanlı finansal teknolojilere ilgisinin artmasıyla birlikte banka hesabı bulunmayan 1 milyar insanın finansal hizmetlere erişimi artabilir.

12.06.2020Teknoloji
Blockchain teknolojisiyle dış ticarette ödeme garantisi sunacak

Blockchain teknolojisiyle dış ticarette ödeme garantisi sunacak

Türkiye İş Bankası, blockchain teknolojisiyle ilk pilot dış ticaret finansman işlemini gerçekleştiren ve bu teknolojiyi kullanarak ödeme garantisi veren ilk Türk bankası oldu.

4.06.2020Teknoloji
Bilgi ve iletişim teknolojilerinin büyüklüğü 150 milyar lirayı aştı

Bilgi ve iletişim teknolojilerinin büyüklüğü 150 milyar lirayı aştı

TÜBİSAD “Bilgi ve İletişim Teknolojileri Sektörü 2019 Yılı Pazar Verileri”ni açıkladı. Bu verilere göre sektör, TL bazında bir önceki yıla oranla yüzde 14'lük büyüme ile 152,7 milyar TL'lik hacme ulaştı. İstihdamını 143 bin kişiye çıkaran sektörün ihracatı da 6,5 milyar TL olarak gerçekleşti.

2.06.2020Teknoloji
LG, Hedera’nın Yönetim Kurulu’na katıldı

LG, Hedera’nın Yönetim Kurulu’na katıldı

LG, kurumsal düzeyde uygulamalar için optimize edilmiş kararlı, güvenilir bir platform sağlayan, global pazarlara ve gerçek dünyaya, oldukça ölçeklendirilmiş kullanıma uygun DLT oluşturmak için Blockchain alternatifi bir DAG (Directed Acyclic Graph) kullanan Hedera Hashtag’in yönetim kuruluna katıldığını duyurdu. Public ledger teknolojisi için, merkezi olmayan yönetim modelini mümkün kılmak üzere tasarlanan Yönetim Kurulu, farklı iş kolları ve coğrafyalardan 39 küresel kuruluşun katılımıyla oluşacak.

28.05.2020Teknoloji
Japonya’dan Türkiye’ye 6,5 milyon liralık yatırım

Japonya’dan Türkiye’ye 6,5 milyon liralık yatırım

Türkiye’nin Bitcoin başta olmak üzere yeni nesil dijital varlıklara gösterdiği ilgi Japon iş dünyasının da dikkatini çekiyor. Japon iş adamlarının yaklaşık 6 buçuk milyon TL yatırımla Türkiye’de kurduğu dijital varlık alım satım platformu Koindex faaliyetlerine başlıyor. Dijital varlık yönetim şirketi Koindex’in kendi platformunda kullanacağı kripto para birimi KOIN Türkiye’de, Türk mühendisler tarafından geliştiriyor.

18.05.2020Teknoloji
Sanal fuar ve kongre dönemi başladı

Sanal fuar ve kongre dönemi başladı

Koronavirüs salgını nedeniyle neredeyse durma noktasına gelen ticaret, sanal fuarlarla hareketleniyor. Fikir olarak olmasa da uygulama olarak yeni sayılabilecek sanal fuarlar blockchian platformlarının da önemini arttırıyor.

13.05.2020Teknoloji
Salgın, enerjide yeni model ihtiyacını ortaya çıkardı

Salgın, enerjide 'yeni model' ihtiyacını ortaya çıkardı

İsviçre merkezli blokzinciri vakfı Energy Web Foundation Temsilcisi Can Arslan, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgının elektrik üretim, iletim ve dağıtım alanlarında düzenleme ihtiyacını beraberinde getirdiğini belirterek "Salgınla elektrik talebi küresel ölçekte azaldı. Yenilenebilir enerjinin toplam elektrik üretimindeki payı arttı. Elektrikte arz ve talebin dengelenmesi için enerji yönetiminde yeni dijital teknolojilerin kullanılması gerekiyor." dedi.

12.05.2020Teknoloji
‘Yeni normal’imiz paylaşma ve dayanışma

‘Yeni normal’imiz paylaşma ve dayanışma

Küresel koronavirüs salgınından birçok sektör gibi Türkiye’deki sanat galerileri de derinden etkilendi. Yaklaşık iki aydır kapalı olan galerilerin yöneticileriyle yaşadıkları sorunları ve gelecek planlarını konuştuk.

8.05.2020Kitap Sanat
İş Bankası R3 Blockchain Birliği’ne katıldı

İş Bankası R3 Blockchain Birliği’ne katıldı

Türkiye İş Bankası, 30 Mart 2020 tarihinde dünyanın en geniş katılımcı ağına sahip blockchain platformu R3’ün Corda platformuna üye oldu.

30.04.2020Teknoloji
Kripto para piyasasının dalgalı yapısı kötüye kullanılmamalı

'Kripto para piyasasının dalgalı yapısı kötüye kullanılmamalı'

Kripto para haber ve analiz sitesi jgz.com'un 14 kripto para borsası cüzdanını analiz ettiği rapora göre, mart ayında Tether ile (Amerikan Doları'na endeksli kripto para / “USDT”) yapılan tüm işlemlerin yüzde 61'ini gerçekleştiren Huobi, rakiplerini geride bıraktı.

29.04.2020Teknoloji
Yaşar Üniversitesi’nin tarım projesine AB’den 893 bin Euro destek

Yaşar Üniversitesi’nin tarım projesine AB’den 893 bin Euro destek

Yaşar Üniversitesi Tarım Bilimleri ve Teknolojileri Fakültesi’nin, tarladan sofraya kadar tüm tarım-gıda zincirini en iyi hale getirmek amacıyla hazırladığı eğitim projesine AB’den 893 bin 455 Euro destek geldi.

29.04.2020Avrupa
Kritik öneme sahip sektörlerde bilişim altyapısı öncelik haline geldi

Kritik öneme sahip sektörlerde bilişim altyapısı öncelik haline geldi

Son yıllarda teknoloji gündeminin ilk sıralarını paylaşan yapay zeka, nesnelerin interneti, makine öğrenimi ve Blockchain gibi eğilimler, veri merkezlerini de oldukça derinden etkiliyor. Veri merkezleri için güç kaynağı, soğutma ve IT altyapı çözüm ve servisleri ile buluttan uç nokta aygıtlarına kadar kapsamlı bir portföy sunan Vertiv’in yaptığı Data Center 2025 adlı araştırma, sınır bilişime doğru genel bir paradigma değişikliği olduğunu ve bunun da liderlerin veri merkezleri hakkında düşüncelerini kayda değer bir şekilde değiştirdiğini ortaya koyuyor.

29.04.2020Teknoloji
Ödeme sistemlerinde dijitalleşme hız kazandı

Ödeme sistemlerinde dijitalleşme hız kazandı

Koronavirüs salgını, dijitalleşmeye yönelik projelerin daha hızlı bir şekilde hayata geçmesine neden oldu. Nisan ayında teknoloji devi şirketler yeni kredi kartlarını ve ödeme sistemlerini duyururken, Çin’in dijital para birimi Dijital Yuan ile ilgili yeni bilgiler paylaşıldı.

27.04.2020 Teknoloji

Yazar Sonuçları

Konfor değil, ihtiyaç

Sıradışı bir yılı geride bıraktık. 2021’in daha rahat, kolay bir yıl olmasını istiyoruz hepimiz. Gerçekçi olmak gerekirse, ferahlık beklemek yerine uyumlanmaya odaklanmak en hayırlısı... Bilim ve teknoloji dünyası, yeni normale süratle adapte olmak için durmadan güncelleniyor. Pandemi nedeniyle daha fazla kullanılan uzaktan eğitim ya da gelişmiş ev içi eğlence araçları gibi bazı teknolojik gelişmeler hayatımızda kalıcı olacak.

3.01.2021

Karşıyaka’dan yine bir ilk

KARŞIYAKA Spor Kulübü yine bir ilke imza atmaya çalışıyor. Hep söylüyorum bazı takımlar bir kulüpten çok daha fazlasıdır. Karşıyaka da onlardan biri... Bana göre Türkiye’nin en güçlü sivil toplum örgütlerinden...

18.12.2020

Meclis’in ev sahibi kediler

Meclis yerleşkesi içerisinde öyle salına salına gezinen hayvanları görmek pek yaygın bir şey değildi.

12.12.2020

Büyük merakla beklediğim Abdülhamid kitabının adı ne

Dün Güneri Cıvaoğlu’nun Milliyet’teki köşesinde okudum.

5.08.2020

İthalat savar!

OYAK gelecek 3 yılda 5 milyar dolara ulaşacak yatırımlarılarıyla Türkiye’nin ithalat kalemlerini bir bir azaltmayı hedefliyor. Şirket karbon siyahı yatırımıyla yılda 300 milyon dolarlık, demir peletleme yatırımıyla 350 milyon dolarlık, zırh çeliği yatırımıyla da 100 milyon dolarlık ithalatın önüne geçip yerli yatırım yapacak.

4.08.2020