EKSTRA
MENÜ

Süleyman Demirel Üniversitesi

Süleyman Demirel Üniversitesi ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Süleyman Demirel Üniversitesi haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 4.569 Süleyman Demirel Üniversitesi haberi bulunmuştur.

Süleyman Demirel Üniversitesi, SDÜ, Isparta'da 11 Temmuz 1992 tarihinde ve 21281 sayılı Kanun ile kurulan devlet üniversitesi.

Kurulma aşamasında adı Göller Bölgesi Üniversitesi olarak düşünülmüş daha sonra Ispartalı siyasetçi ve devlet adamı Süleyman Demirel'in adı verilmiştir. Süleyman Demirel'in cumhurbaşkanlığı döneminde tanınırlığını artan üniversitenin Doğu Kampüsünde yer alan Tıp Fakültesi'ni merhum iş adamı Dr. Üzeyir Garih yaptırmıştır. Kampüs, İstanbul yolu üzerindeki Çünür'de yolun iki tarafında Doğu Kampüsü ve Batı Kampüsü olarak ikiye ayrılmış durumdadır. Üniversitede 19 fakülte, 3 yüksekokul, 20 meslek yüksek okulu, 6 enstitü, 40 araştırma ve uygulama merkezi bulunmaktadır.

Süleyman Demirel Üniversitesi Haberleri

Takla atan otomobildeki 3 kişi yaralandı

Takla atan otomobildeki 3 kişi yaralandı

BURDUR- Isparta Dağ Yolu'nda sürücüsünün kontrolünden çıkıp takla atan otomobildeki 3 kişi yaralandı.

15.01.2021Gündem
Konyada öldürülen belediye başkanının avukat eşinden yürek yakan sözler

Konya'da öldürülen belediye başkanının avukat eşinden yürek yakan sözler

Konya'nın Doğanhisar Belediye Başkanı MHP'li İhsan Öztoklu'yu (42) yırtılan afiş nedeniyle çıkan tartışmada bıçaklayarak, öldürmekle suçlanan tutuklu sanık Abdurrahman Koç (26) ve yerel seçimlerde İYİ Parti'den belediye başkanı adayı olan babası tutuksuz sanık Abdullah Koç (52) ile 3 sanığın yargılanmasına devam edildi. Öztoklu'nun avukatlığını üstlenen eşi Hanife Öztoklu, "Sürekli tehdit alıyorduk. Her gece yatarken Allah’a şükrediyorduk, 'Bugün de bir şey olmadı' diye. Benim 2 çocuğum var; 'baba' diye ağlıyor. Bu olaya karışan herkesin cezalandırılsın istiyorum" dedi.

12.01.2021Gündem
MasterChef 2020 şampiyonu Serhat Doğramacı kimdir, kaç yaşında İlk gün söylemişti

MasterChef 2020 şampiyonu Serhat Doğramacı kimdir, kaç yaşında? İlk gün söylemişti

MasterChef 2020 şampiyonu Serhat Doğramacı oldu. Binlerce kişi arasından seçilen ve 16 kişilik ana yarışmacı kadrosuna giren Serhat Doğramacı, kupanın ve yarışmanın büyük ödülü olan otomobilin sahibi oldu. Serhat Doğramacı, MasterChef'e katıldığı ilk gün 'Basit bir şekilde şampiyon olacağını' çıkışıyla jüri üyelerini ve ekran karşısındakileri şaşırtmıştı. Peki, MasterChef 2020 şampiyonu Serhat Doğramacı kimdir, kaç yaşında?

4.01.2021Televizyon
MasterChef Serhat kimdir, kaç yaşında ve nereli Madalyalarıyla yarışmaya dahil oldu... MasterChef Serhat Doğramacının hayatı

MasterChef Serhat kimdir, kaç yaşında ve nereli? Madalyalarıyla yarışmaya dahil oldu... MasterChef Serhat Doğramacı'nın hayatı

MasterChef Serhat'ın hayatı final bölümü ile yeniden gündeme geldi. Aylardır mücadelesine devam eden MasterChef Serhat Doğramacı, yarışmanın finalistleri arasında yer aldı. MasterChef 2020'ye başladığı ilk an söylediği 'Çok basit bir şekilde birinci olacağım' sözlerini gerçekleştirmeye yakın olan Serhat Doğramacı'nın öğrencilik yılları da hayli haraketli geçmiş. Isparta Süleyman Demirel Üniversitesi Yalvaç Meslek Yüksekokulu'nda Aşçılık Programı'nda okurken katıldığı yarışmalardan pek çok madalya kazanan Serhat Doğramacı, MasterChef 2020 şampiyonluğu ile bu başarılarını taçlandırmayı hedefleyecek. İşte, MasterChef Serhat'ın hayatı ve biyografisi.

3.01.2021Televizyon
MasterChef final gecesi ile izleyici karşısına çıkıyor Tezgahta 2 finalist hedefte 1 kupa

MasterChef final gecesi ile izleyici karşısına çıkıyor! Tezgahta 2 finalist hedefte 1 kupa!

MasterChef final gecesi ile 2020 yılının şampiyonunu belirliyor. Son ikiye kalan Barbaros ve Serhat'ın şampiyon olabilmek için mücadele vereceği MasterChef 2020 final gecesinde her iki finalistin alacağı puanlar büyük önem arz edecek. Şeflerin özel yemekler bekleyeceği gecede iki yarışmacıdan birisi yüksek puan alarak avantajı elinde tutacak. Gecenin sonunda yegane hedef, MasterChef 2020 büyük ödül ve kupasına ulaşabilmek için doğru adımı atabilmek olacak. İşte, MasterChef 2020 finalistleri ve final gecesine yönelik bazı bilgiler

2.01.2021Televizyon
Hakan Türkoğlu kimdir kaç yaşında vefat etti Denizlili doktor Kovid-19a yenik düştü

Hakan Türkoğlu kimdir kaç yaşında vefat etti? Denizlili doktor Kovid-19'a yenik düştü

Hakan Türkoğlu, Koronavirüs dolayısıyla hayatını kaybetti. Doktorluk kariyerine 2000 yılı itibariyle resmen başlayan Hakan Türkoğlu, alanındaki kariyerini estetik doktoru olarak sürdürmeye karar verdi. Aldığı eğitimlerin ardından Isparta ve Denizli illerinde merkez kuran Türkoğlu, 28 Aralık 2020 tarihinde Koronavirüs dolayısıyla hayatını kaybetti. İşte, Hakan Türkoğlu hakkında bazı bilgiler

29.12.2020Gündem
MasterChef Serhat kimdir İşte Serhat Doğramacı hakkında bilgiler

MasterChef Serhat kimdir? İşte Serhat Doğramacı hakkında bilgiler

MasterChef Serhat, yarışmanın ilk üçüne giren isimler arasında bulunuyor. Yarışmada final haftasına gelindi. MasterChef’in bu akşamki bölümünde ilk finalist belli olacak. İşte 23 yaşındaki Serhat Doğramacı hakkında merak edilenler

28.12.2020Televizyon
MasterChef Serhat kimdir, kaç yaşında, nereli Serhat Doğramacı’nın biyografisi

MasterChef Serhat kimdir, kaç yaşında, nereli? Serhat Doğramacı’nın biyografisi

MasterChef Serhat merak edilen isimler arasında bulunuyor. Son dörde kalan yarışmacılar arasında bulunan Serhat Doğramacı yarışmaya İstanbul’dan katılıyor. Peki, MasterChef Serhat kimdir, kaç yaşında, nereli? İşte hakkında merak edilenler

22.12.2020Televizyon
Orman Endüstrisi Mühendisliği Bölümü nedir ve mezunu ne iş yapar Bölümü olan üniversiteler, dersleri ve iş imkanları

Orman Endüstrisi Mühendisliği Bölümü nedir ve mezunu ne iş yapar? Bölümü olan üniversiteler, dersleri ve iş imkanları

Orman endüstri Mühendisi, ormandan elde edilen ana ürünlerin işlenerek elde edilen ürünlerin kalitesini, yapısını ve standartlara uygunluğunu kontrol eden kişilerdir. Orman endüstri Mühendisliği nedir? Mezunları ne iş yapar? Sizler için derledik.

Maden Mühendisliği Bölümü nedir ve mezunu ne iş yapar Bölümü olan üniversiteler, dersleri ve iş imkanları

Maden Mühendisliği Bölümü nedir ve mezunu ne iş yapar? Bölümü olan üniversiteler, dersleri ve iş imkanları

Maden mühendisliği bölümünden mezun olan kişi ne iş yapar, bölüm kaç yıllıktır, hangi puan türüyle öğrenci alır gibi soruların cevabına sizler için derledik.

Tiyatro Bölümü nedir ve mezunu ne iş yapar Bölümü olan üniversiteler, dersleri ve iş imkanları

Tiyatro Bölümü nedir ve mezunu ne iş yapar? Bölümü olan üniversiteler, dersleri ve iş imkanları

Tiyatro bölümü günümüzde eğlence ve zevk ile rol alınan bir bölüm olmaktadır. Tiyatro bölümü nedir ve mezunu ne iş yapar? Bölümü olan üniversiteler, dersleri ve iş imkanları nelerdir? Sizler için araştırdık ve derledik.

Siyaset Bilimi Ve Kamu Yönetimi Bölümü nedir ve mezunu ne iş yapar Bölümü olan üniversiteler, dersleri ve iş imkanları

Siyaset Bilimi Ve Kamu Yönetimi Bölümü nedir ve mezunu ne iş yapar? Bölümü olan üniversiteler, dersleri ve iş imkanları

Siyaset bilimi ve kamu yönetimi birbiri içerisinde geçmiş olan iki kavram olmaktadır. Siyaset toplumun devlet yönetimi tarafını betimlerken, kamu ise alt tarafını betim demektedir. Bu iki olgu arasındaki ilişkiyi inceleyen siyaset bilimi ve kamu yönetimi bölümü olmaktadır. Üniversite programlarında bulunan bu bölüm mezunlarına birçok farklı iş olanağı sağlamaktadır. Bölümün ayrıntıları ile ilgili daha geniş bilgiyi sizler için derledik.

Şehir Planlama Bölümü nedir ve mezunu ne iş yapar Bölümü olan üniversiteler, dersleri ve iş imkanları

Şehir Planlama Bölümü nedir ve mezunu ne iş yapar? Bölümü olan üniversiteler, dersleri ve iş imkanları

Her geçen gün nüfusun artması ile birlikte insanların yaşaması için yapılaşmalar ve binalar da artıyor. Şehir planlama uzmanları ise, bu yapılaşmanın öncesinde ve sonrasında görev alır. Şehir Planlama bölümü nedir? Şehir Planlama bölümü mezunları ne iş yapar? Sizler için derledik.

Sanat Tarihi Bölümü nedir ve mezunu ne iş yapar Bölümü olan üniversiteler, dersleri ve iş imkanları

Sanat Tarihi Bölümü nedir ve mezunu ne iş yapar? Bölümü olan üniversiteler, dersleri ve iş imkanları

Sanat tüm insanlık için ortak dil olarak kabul edilen en önemli olgulardan bir tanesidir. İnsanlık tarihi kadar eski olan sanat var olduğu günden bugüne insanları büyülemeye devam etmektedir. Sanat ile daha çok iç içe olmak isteyen ve sanat tarihi bölümünde okumak isteyen birçok öğrenci bulunmaktadır. Özellikle üniversite sınavlarına hazırlanan öğrenciler arasında sanat tarihine olan ilgi de gün geçtikçe artmaktadır. Sanat tarihi okumak isteyen öğrencilerle ilgili sanat tarihi bölümü detaylarını derledik.

Müzik Bilimleri Bölümü nedir ve mezunu ne iş yapar Bölümü olan üniversiteler, dersleri ve iş imkanları

Müzik Bilimleri Bölümü nedir ve mezunu ne iş yapar? Bölümü olan üniversiteler, dersleri ve iş imkanları

Müzik Bilimleri çok bilindik ve oldukça rehavet gören bir bölümdür. Yetenek ve ilgi üzerine okunan bu bölüm de tercih ve istek doğrultusunda okuyabilirsiniz. Sizin için Müzik Bilimleri bölümü nedir? Müzik Bilimleri mezunu ne iş yapar? İşte, tüm detaylar.

Mimari Restorasyon Bölümü nedir ve mezunu ne iş yapar Bölümü olan üniversiteler, dersleri ve iş imkanları

Mimari Restorasyon Bölümü nedir ve mezunu ne iş yapar? Bölümü olan üniversiteler, dersleri ve iş imkanları

Mimari restorasyon bölümü günümüzde talep görmekte olan bir meslek dalıdır. Mimari Restorasyon bölümü nedir ve mezunu ne iş yapar? Bölümü olan üniversiteler, dersleri ve iş imkanları nelerdir? Detaylı bir şekilde araştırdık ve derledik.

Kamu Yönetimi Bölümü nedir ve mezunu ne iş yapar Bölümü olan üniversiteler, dersleri ve iş imkanları

Kamu Yönetimi Bölümü nedir ve mezunu ne iş yapar? Bölümü olan üniversiteler, dersleri ve iş imkanları

Kamu yönetimi devlet ve vakıf üniversitelerinin İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesinde yer alan 4 yıllık bir lisans programıdır. Mezun olan öğrenciler Halkla İlişkiler, Hukuk ve Uluslararası İlişkiler gibi bölümlerde yüksek lisans yapabilir. Kamu yönetimi bölümünün dersleri nelerdir, bölümden mezun olanlar nerelerde iş bulabilir? Sizin için ayrıntılı bir şekilde derledik.

İnsan Kaynakları Yönetimi Bölümü nedir ve mezunu ne iş yapar Bölümü olan üniversiteler, dersleri ve iş imkanları

İnsan Kaynakları Yönetimi Bölümü nedir ve mezunu ne iş yapar? Bölümü olan üniversiteler, dersleri ve iş imkanları

İnsan kaynakları Yönetimi, İktisadi ve İdari Bilimleri Fakültesinde yer alan bir bölümdür. Ülkemizde 12 üniversitede yer alan bölüm, Girne Amerikan Üniversitesinde de burslu ve İngilizce olarak okunabilir. İnsan Kaynakları Yönetimi bölümünde hangi dersler var, bölümden mezun olanlar nerelerde çalışabilir? İşte, merak edilen tüm detaylar.

Heykel Bölümü nedir ve mezunu ne iş yapar Bölümü olan üniversiteler, dersleri ve iş imkanları

Heykel Bölümü nedir ve mezunu ne iş yapar? Bölümü olan üniversiteler, dersleri ve iş imkanları

Heykel bölümü, heykel yapmak için gerekli bilgiyi veren ve kişilerin sanat bakış açılarını genişleten bir bölümdür. Bu bölüm içerisinde kişilere teorik ve pratik bilgiler öğretilmektedir. Aynı zamanda da bu bölüm içerisinde kişilerin sanatsal bir bakış açısı kazanmaları sağlamaktadır. Yerel ve evrensel bilgileri kişilere öğreterek bu bölüm sanatçı yetiştirmektedir. Sizlere heykel bölümü hakkında bulunan bütün bilgileri detaylı bir şekilde derledik.

Gazetecilik Bölümü nedir ve mezunu ne iş yapar Bölümü olan üniversiteler, dersleri ve iş imkanları

Gazetecilik Bölümü nedir ve mezunu ne iş yapar? Bölümü olan üniversiteler, dersleri ve iş imkanları

Gazetecilik bölümü, yazılı basımda haberin kaynağından işe başlayarak basım ve yayım aşamasına kadar her aşamada gerçekleştirilmesi gereken tüm işlemler için bilgi ve becerilere sahip nitelikli eleman yetiştirmeyi amaçlar. Gazetecilik nedir? Mezunları ne iş yapar? Gibi çok merak edilen soruların cevabını sizler için derledik.

Finansal Ekonometri Bölümü nedir ve mezunu ne iş yapar Bölümü olan üniversiteler, dersleri ve iş imkanları

Finansal Ekonometri Bölümü nedir ve mezunu ne iş yapar? Bölümü olan üniversiteler, dersleri ve iş imkanları

Çok büyüyen ve gelişen ekonomi ve finans sektörü, finans konusunda uzmanlık sahibi insanlara daha fazla gereksinim duyar hale gelmiştir. Sizin için Finansal ekonometri bölümü nedir ve mezunu ne iş yapar? Bölümü olan üniversiteler, dersleri ve iş imkanları konularını detaylarıyla derledik.

Engelli Bakımı Ve Rehabilitasyon Bölümü nedir ve mezunu ne iş yapar Bölümü olan üniversiteler, dersleri ve iş imkanları

Engelli Bakımı Ve Rehabilitasyon Bölümü nedir ve mezunu ne iş yapar? Bölümü olan üniversiteler, dersleri ve iş imkanları

Engelliler günümüzde hayatlarını zor şartlarda devam ettiren kişilerdir. Bu zor şartlarda devam ettiren kişilerin zaman zaman yardıma ihtiyaçları bulunmaktadır. Bu sebeple üniversiteler de bu alanda eğitimler vermektedir. Üniversitelerde engelli bakımı ve rehabilitasyon bölümü adı altında olan bu bölüm engellilere yardım amacıyla kişilere eğitim vermektedir. Engelli bakımı ve rehabilitasyon bölümü ile ilgili detayları derledik.

Eczacılık Bölümü nedir ve mezunu ne iş yapar Bölümü olan üniversiteler, dersleri ve iş imkanları

Eczacılık Bölümü nedir ve mezunu ne iş yapar? Bölümü olan üniversiteler, dersleri ve iş imkanları

Günümüzde eczacılık bölümü yaygın olarak tercih esilen bir bölümdür. Bu nedenle Eczacılık bölümü nedir ve mezunu ne iş yapar? Bölümü olan üniversiteler, dersleri ve iş imkanları nelerdir? İşte, tüm detaylar.

Diş Protez (Myo) Bölümü nedir ve mezunu ne iş yapar Bölümü olan üniversiteler, dersleri ve iş imkanları

Diş Protez (Myo) Bölümü nedir ve mezunu ne iş yapar? Bölümü olan üniversiteler, dersleri ve iş imkanları

Diş protez (MYO), diş hekimlerinin tedavi planlarına uygun bir biçimde hayata geçirmiş oldukları tedbirleri uygulamayı hedefleyen bir programdır. Sizin için Diş Protez (MYO) bölümü nedir ve mezunu ne iş yapar? Bölümü olan üniversiteler, dersleri ve iş imkanlarını detayları ile derledik.

Bankacılık Bölümü nedir ve mezunu ne iş yapar Bölümü olan üniversiteler, dersleri ve iş imkanları

Bankacılık Bölümü nedir ve mezunu ne iş yapar? Bölümü olan üniversiteler, dersleri ve iş imkanları

Bankacılık ve para ile ilgilenen kurumlar artık hayatımızın merkezinde yer alıyor. Bu nedenle bankacılık bölümü her geçen gün daha çok ilgi görüyor ve öğrenciler tarafından daha çok tercih ediliyor. Tercih sürecinde olan öğrenciler için bu yazımızda Bankacılık nedir? Bankacılık Bölümü mezunları ne iş yapar? Sizler için derledik.

Ağız Ve Diş Sağlığı (Myo) Bölümü Nedir Ve Mezunu Ne İş Yapar Bölümü Olan Üniversiteler, Dersleri Ve İş İmkanları

Ağız Ve Diş Sağlığı (Myo) Bölümü Nedir Ve Mezunu Ne İş Yapar? Bölümü Olan Üniversiteler, Dersleri Ve İş İmkanları

Ağız ve Diş Sağlığı, Diş Hekimliği bölümünden farklı olarak bir ön lisans programıdır. Bölümden mezun olanlar ''Sağlık Teknikeri'' olarak hastanelerde ve özel kliniklerde çalışabilir. Ağız ve Diş Sağlığı (MYO) nedir, bu bölümden mezun olanların iş olanakları neler? Merak edenler için detaylı bir şekilde derledik.

İngilizce Öğretmenliği Bölümü nedir ve mezunu ne iş yapar Bölümü olan üniversiteler, dersleri ve iş imkanları

İngilizce Öğretmenliği Bölümü nedir ve mezunu ne iş yapar? Bölümü olan üniversiteler, dersleri ve iş imkanları

Birçok devlet ve vakıf üniversitesinin Eğitim Fakültesinde İngilizce Öğretmenliği Bölümü bulunmaktadır. Türkiye'de yaklaşık 70 bin İngilizce öğretmeni, devlet okullarında görev yapıyor. İngilizce bölümü olan üniversiteler hangileri, bu bölümden mezun olanlar nerelerde iş bulabilir? Sizin için derledik.

Son dakika deprem haberi: Ispartada aynı bölgede üst üste deprem

Son dakika deprem haberi: Isparta'da aynı bölgede üst üste deprem!

AFAD'dan aktarılan bilgiye göre, 21 Kasım'da Isparta'nın Gelendost ilçesinde saat 22:52'de deprem meydana geldi. Gelendost ilçesinde 20 Kasım'da da 3.7 büyüklüğünde bir deprem meydana gelmişti.

21.11.2020Gündem
200 ülkeye Türk imzası

200 ülkeye Türk imzası

Türkiye’nin İlk Bin İhracatçı Firması listesinde yer alan Kimo Tekstil, 200’ün üzerinde ülkede nihai tüketiciyle buluşuyor. İspanya ağırlıklı ihracat yapan şirket, Birleşik Krallık, Almanya ve Polonya gibi ülkelerde iş ortaklıklarına imza atıyor. Barcelona’da dizayn ofisi bulunan şirketin yeni adresi ise Londra ve Paris.

23.10.2020Ekonomi
Öğrencileri koronavirüsten hayatını kaybeden hocaları için yasta

Öğrencileri koronavirüsten hayatını kaybeden hocaları için yasta

Süleyman Demirel Üniversitesi (SDÜ) Sosyal Hizmet Bölüm Başkanı Prof. Dr. Adem Efe, 53 yaşında koronavirüs nedeniyle hayatını kaybetti. Üniversiteden yapılan açıklamada, "Üniversitemiz İktisadi İdari Bilimler Fakültesi Sosyal Hizmet Bölümü Öğretim Üyesi Prof. Dr. Adem Efe’nin vefat haberini üzüntü ile öğrenmiş bulunuyoruz. Aramızdan ayrılışının derin üzüntüsünü duyduğumuz merhuma, Allah’tan rahmet; ailesi, yakınları ve sevenlerine başsağlığı diliyoruz" denildi.

22.10.2020Eğitim
Kollarını kaybeden Samet, protezle hayata dokunmak istiyor

Kollarını kaybeden Samet, protezle hayata dokunmak istiyor

AYDIN’da 7 ay önce inşaatta çalışırken, elektrik akımına kapılıp, iki kolunu da kaybeden Samet Aktepe (17), Süleyman Demirel Üniversitesi (SDÜ) Tıp Fakültesi Hastanesi’nden protez kol tedavisi için Ankara Gülhane Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne umuda doğru yolculuğa çıktı. Aktepe, "Protez kollara kavuşacağım günü sabırsızlıkla bekliyorum. Bir an önce hayata dokunmak istiyorum" dedi.

20.10.2020Gündem
71 yaşında, 4’üncü üniversitede

71 yaşında, 4’üncü üniversitede

Antalya’da yaşayan, daha önce üç üniversite bitiren resim ve tezhip sanatçısı 71 yaşındaki Rahime Halide Soysal, bu kez Anadolu Üniversitesi Açıöğrtemi Fakültesi (AÖF) Felsefe Bölümü’nde öğrenci oldu.

19.10.2020Eğitim
Isparta’da mesire alanında kavga: 1 ölü, 1 yaralı

Isparta’da mesire alanında kavga: 1 ölü, 1 yaralı

ISPARTA’da 2 grup arasında çıkan kavgada, Osman Elvan (25) bıçaklanarak öldürüldü. Darbedilen arkadaşı Ahmet Demirel (22) hastanede tedaviye alındı. Polis, 3’ü kadın 5 şüpheliyi gözaltına aldı.

10.10.2020Gündem
Tavşanını hastaneye götüren hemşire temaslı çıktı, karantinaya alındı

Tavşanını hastaneye götüren hemşire temaslı çıktı, karantinaya alındı

BURDUR Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi (MAKÜ) Hayvan Hastanesi'ne tedavi için tavşanını getiren hemşire C.U., HES kodu sorgusunda temaslı olduğu anlaşılınca yurda gönderilerek karantinaya alındı.

22.09.2020Gündem
Antalyaspor tesislerinde hayat normale döndü

Antalyaspor tesislerinde hayat normale döndü

Süper Lig'de bu akşam saat 19.00'da oynanacak Beşiktaş maçı öncesinde yapılan koronavirüs testi sonuçlarındaki belirsizlik nedeniyle İstanbul yolculuğunu 8 saat gecikmeli gerçekleştiren Fraport TAV Antalyaspor'da; teknik heyet, futbolcu ve destek ekibi ile tesislerdeki görevli personelin testlerinin negatif sonuçlanmasıyla birlikte Atilla Vehbi Konuk Tesisleri'nde hayat normale döndü.

19.09.2020Futbol
Kızıldağ, hastalara nefes oluyor

Kızıldağ, hastalara 'nefes' oluyor

Isparta'nın Şarkikaraağaç ilçesindeki Kızıldağ Milli Parkı, solunum yolu rahatsızlığı bulunan hastaların şifa kaynağı oldu. Parkta yer alan mavi sedir ağaçlarının sağladığı bol oksijen, özellikle KOAH hastalarının 21 günlük kamp dönemi sonunda sağlıklarına kavuşmasını sağlıyor.

3.09.2020Seyahat
Gökyüzü fotoğrafçılarının yeni adresi: Melikler Yaylası

Gökyüzü fotoğrafçılarının yeni adresi: Melikler Yaylası

Isparta'nın Yenişarbademli ilçesinde Dedegöl Dağı eteklerindeki Kızıldağ Milli Parkı sınırları içinde yer alan Melikler Yaylası, karanlık bölge özelliğiyle gökyüzü gözlemcilerinin ilgisini çekiyor.

17.08.2020Seyahat
Kibyranın Medusası ziyaretçi çekiyor

Kibyra'nın Medusa'sı ziyaretçi çekiyor

Burdur'un Gölhisar ilçesinde bulunan Kibyra Antik Kenti'ne ziyaretçiler, her geçen yıl daha fazla ilgi gösteriyor. Kültür ve Turizm Bakanlığı'nca hazırlanan projeyle düzenlenmiş 'ören yeri' vasfı kazanan Kibyra Antik Kenti'nde en çok Medusa mozaiği, ilgi çekiyor.

16.08.2020Seyahat
Deneyim şartından iş bulamayan mühendislere iş fırsatı

Deneyim şartından iş bulamayan mühendislere iş fırsatı

Üniversiteden yeni mezun olan ve her iş başvurusunda önüne çıkan 'deneyim' şartını aşamayan genç mühendislere Antalya'daki AKE Asansör ve Yürüyen Merdiven şirketi istihdam sağladı. 20 mühendisi bünyesine alıp maaş vererek pratik eğitimden geçiren firma bu yıl içerisinde 40 mühendisi deneyim şartı aramadan istihdam edeceğini duyurdu.

14.08.2020Ekonomi
Define uğruna tonlarca kayayı patlattılar

Define uğruna tonlarca kayayı patlattılar

Isparta'nın Yalvaç ilçesinde, Roma ve geç Bizans dönemine ev sahipliği yapan Yukarı Tırtar köyündeki tonlarca kaya, define uğruna dinamitle patlatıldı. Çektiği videoyla tahribatı ortaya koyan köyün eski muhtarı Süleyman Karakoyun, yetkilileri göreve davet etti.

16.07.2020Seyahat
Müzikolog Burak Bayattan ilk single: Tabut

Müzikolog Burak Bayat'tan ilk single: Tabut

Müzikolog Burak Bayat ilk single çalışması 'Tabut'la dinleyici karşısında. Şarkının söz ve bestesi Bayat'a ait.

6.07.2020Kitap Sanat
Dünyanın En İyi Genç Üniversiteleri 2020...  Türkiye’den 3 üniversite ilk 100’de

Dünyanın En İyi Genç Üniversiteleri 2020...  Türkiye’den 3 üniversite ilk 100’de

Her yıl 'Dünyanın En İyi Genç Üniversiteleri' sıralamasını hazırlayan THE, 2020 sonuçlarını açıkladı. Türkiye’den Sabancı Üniversitesi 69’uncu, Çankaya Üniversitesi 88’inci ve Koç Üniversitesi 90’ıncı olurken sıralamaya toplam 23 Türk üniversitesi girdi. Listede Asya ülkelerinin yükselişi dikkati çekti.

25.06.2020Eğitim
Hamza Yerlikaya kimdir, kaç yaşında, nereli Hamza Yerlikaya’nın biyografisi

Hamza Yerlikaya kimdir, kaç yaşında, nereli? Hamza Yerlikaya’nın biyografisi

Hamza Yerlikaya, 2018 yılından bu yana Gençlik ve Spor Bakanlığı Yardımcılığını üstleniyor, aynı zamanda spor kariyeriyle tanınıyor. ‘Asrın Güreşçisi’ unvanına layık görülen Hamza Yerlikaya, sporculuk kariyerinde büyükler kategorisinde 2 Olimpiyat, 3 Dünya ve 8 Avrupa şampiyonluğu kazandı. Peki, Hamza Yerlikaya kimdir, kaç yaşında, nereli? İşte Hamza Yerlikaya’nın biyografisi...

13.06.2020Gündem
İletişim fakültesinde sanal mezuniyet

İletişim fakültesinde sanal mezuniyet

SDÜ İletişim Fakültesi Radyo Televizyon ve Sinema Bölümü ilk mezunlarını uzaktan eğitimle sanal ortamda verdi. Görüntülü görüşme yöntemiyle gerçekleştirilen mezuniyet töreninde bir öğrenci sembolik olarak kep attı.

10.06.2020Eğitim
Zülkif Dağlı kimdir nereli Yeni Samsun Valisi Zülkif Dağlı kaç yaşında

Zülkif Dağlı kimdir nereli? Yeni Samsun Valisi Zülkif Dağlı kaç yaşında?

Yeni Samsun Valisi olarak atanan Zülkif Dağlı, bölgede yaşayan pek çok vatandaşın araştırdığı isim olmaya başladı. Aslen Antalyalı olan Zülkif Dağlı, pek çok ilde kaymakamlık yapmasının ardından Samsun Valisi olarak göreve başladı. Peki, Zülkif Dağlı kimdir nereli ve kaç yaşında? İşte, o isim hakkında merak edilen bazı bilgiler

10.06.2020Gündem
Otomobil şarampole yuvarlandı, sürücü öldü

Otomobil şarampole yuvarlandı, sürücü öldü

ISPARTA'da sürücünün kontrolünden çıkan otomobilin şarampole yuvarlandığı kazada sürücü Nihat Kara (22), yaşamını yitirdi.

8.06.2020Gündem
Anne- babasını bıçaklayarak öldüren kişi, tutuklandı

Anne- babasını bıçaklayarak öldüren kişi, tutuklandı

Isparta’da tartıştığı babası emekli astsubay Nizamettin Altın (79) ile kendisine engel olmaya çalışan annesi Seher Altın’ı (71) bıçaklayarak öldüren Ramazan Altın (44), mahkemece tutuklandı.

24.05.2020Gündem
Dehşet Anne ve babasını öldürdü

Dehşet! Anne ve babasını öldürdü

Isparta'da eşinden ayrı yaşayan R.A. (44), tartıştığı emekli astsubay babası Nizamettin A. (79) ile kendisine engel olmaya çalışan annesi Seher A.’yı (71) bıçaklayarak öldürdü. Ardından da polise teslim oldu.

23.05.2020Gündem

Yazar Sonuçları

Türkiye’nin Orta Asya’da FETÖ ile mücadelesi

Son yazımda, Sovyetler Birliği’nin dağılmasından sonra 1991 yılında bağımsızlıklarını ilan eden Türk Cumhuriyetleri’nde, FETÖ’nün Amerikan istihbarat projesi olarak 1992’de açtığı okullardan söz etmiştim.

12.10.2020

Ucu melekler ve şeytanlara giden bir kazadan 13 yıl sonra

Türk bilim tarihinin en karanlık 24 saati 30 Kasım 2007 günü yaşandı. Şimdi 13 yıl önce yaşanan o karanlık güne dönüyoruz.

16.09.2020