EKSTRA
MENÜ

Space X

ile ilgili tüm haberleri, son dakika haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Bugün haberlerinde son durum nedir? İşte tüm flaş gelişmeler...

Toplam 475 haberi bulunmuştur.

Space X Haberleri

Öpücüğüm sana şans getirsin

Öpücüğüm sana şans getirsin

Gösteri dünyası, koronavirüs pandemisinin durgunluğunu iyice üzerinden attı. Hemen her gün bir yerde bir etkinlik, bir açılış ya da gala düzenleniyor. Elbette ünlülerin özel hayatları da eski hareketliliğine kavuştu. Kimi sevgilisinden ayrılıyor, kimi yeni yaşına giriyor. Gelin, gösteri dünyasının ünlüleriyle ilgili son gelişmelere bir göz atalım.

25.09.2021Magazin
İlk milli haberleşme uydusu Türksat 6Ayı Space X fırlatacak

İlk milli haberleşme uydusu Türksat 6A'yı Space X fırlatacak

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu, üretim ve test süreci 2022'de tamamlanması planlanan Türkiye'nin ilk milli haberleşme uydusu Türksat 6A'nın fırlatma hizmeti temini sözleşmesinin, Türksat AŞ ile Space X firması arasında imzalandığını bildirdi.

17.09.2021Ekonomi
Uzay seyahatini karıştıracak olay Blue Origin, NASAyı dava ediyor

Uzay seyahatini karıştıracak olay! Blue Origin, NASA'yı dava ediyor

ABD'li milyarder iş insanı Jeff Bezos'un sahibi olduğu havacılık ve uzay şirketi Blue Origin, Artemis programı kapsamında Space X'le imzaladığı 2,9 milyar dolarlık Ay'a iniş aracı sözleşmesi dolayısıyla NASA'ya federal mahkemede dava açtı.

16.08.2021Dünya
6 yıl uzayda beklediler... Uzay yavruları dünyada doğdu

6 yıl uzayda beklediler... 'Uzay yavruları' dünyada doğdu!

Bilim insanları, insanlığın uzaydaki geleceği için yaptıkları çalışmaları sürdürüyorlar. Uzaydaki radyasyonun doğurganlık üzerine ektisine araştıran uzmanlar uzaya götürülen ve 6 yıl bekletilen fare spermlerinden sağlıklı yavrular doğduğunu müjdeledi.

12.06.2021Dünya
NASA ve Space Xten ses getirecek proje: Uzaya taze meyve, deniz canlısı ve pamuk fidesi yolladılar

NASA ve Space X'ten ses getirecek proje: Uzaya taze meyve, deniz canlısı ve pamuk fidesi yolladılar!

NASA adına uzay taşımacılığı yapan SpaceX, Uluslararası Uzay İstasyonu’na (ISS) kargo taşıyan roketini fırlattı. ISS’e gönderilen kargonun içinde ise alışılmamış malzemeler bulunuyor. Bu ilginç malzemelerin uzun uzay konaklamalarının insan vücudundaki etkilerini daha iyi bir şekilde anlaşılması için çok önemli ve çığır açıcı bilgiler elde edeceği düşünülüyor.

4.06.2021Dünya
Dünya nefesini tuttu 4 astronotu taşıyan Crew Dragon mekiği uzaya fırlatıldı

Dünya nefesini tuttu! 4 astronotu taşıyan Crew Dragon mekiği uzaya fırlatıldı

Dünyanın merakla beklediği kalkışın fotoğraflarını haber ajansları servis etti; heyecan dorukta!ABD'li roket ve uzay mekiği üreticisi SpaceX, Uluslararası Uzay İstasyonuna (ISS) 4 astronotu taşıyan Crew Dragon mekiğini uzaya yolladı.

23.04.2021Dünya
Bezos ve Musk yine karşı karşıya geldi, son gülen iyi güldü

Bezos ve Musk yine karşı karşıya geldi, son gülen iyi güldü

Dünyanın en zengin iki insanı Jeff Bezos ile Elon Musk arasında 15 yıldır devam eden gerginlik, geçtiğimiz hafta yeni bir dönemece girdi. İki devin uzay girişimleri bu kez NASA'nın bir projesi için karşı karşıya geldi.

21.04.2021Dünya
Türk çiftin NASA projesi: Şişme uzay istasyonu

Türk çiftin NASA projesi: Şişme uzay istasyonu

ABD’deki Türk girişimciler Fatih ve Eren Özmen çifti, 2028’de emekliye ayrılması beklenen Uluslararası Uzay İstasyonu’nun yerini dolduracak ticari bir uzay istasyonu kurmayı planladıklarını duyurdu. Tasarladıkları uzay istasyonu, yörüngede kendiliğinden şişecek ve 3 katlı yaşam alanları bulunacak.

3.04.2021Dünya
SpaceX Starship dördüncü testinde de başarısız oldu

SpaceX Starship dördüncü testinde de başarısız oldu

Dünyanın en zengin insanı Elon Musk'ın uzay ve havacılık şirketi SpaceX geçtiğimiz ay gerçekleştirilen uçuş testindeki başarısızlığının ardından, bir test uçuşu daha gerçekleştirdi. Gökyüzüne fırlatılan SN11 kalkıştan dakikalar sonra yere düştü.

30.03.2021Dünya
Elon Musk yeni planına Papualılardan tepki Endonezya önerdi halk ayağa kalktı

Elon Musk yeni planına Papualılardan tepki! Endonezya önerdi halk ayağa kalktı

SpaceX'in Starlink internet uydusu projesi kapsamında uzaya uydu fırlatması için yer arayışına Endonezya hükümetinden öneri geldi. Papua eyaletine bağlı Biak Adası'nı öneren Endonezya'ya ve Elon Musk'a burada yaşamını sürdüren yerli halktan tepki geldi.

10.03.2021Ekonomi
Space-X’in Türk mühendisi Musk’ı suçladı: Adada aç kaldık, köle gibi çalıştık

Space-X’in Türk mühendisi Musk’ı suçladı: 'Adada aç kaldık, köle gibi çalıştık'

SpaceX’in uzaya fırlattığı ilk roket Falcon-1 projesinde çalışan Türk mühendis Bülent Altan, Pasifik Okyanusu ortasındaki adada aç bırakıldıklarını ve isyana sürüklendiklerini anlattı. Altan, adada kendilerini köle gibi hissettiklerini belirtti.

4.03.2021Dünya
SpaceXe büyük şok Deneme uçuşu sonrası yerde infilak etti

SpaceX'e büyük şok! Deneme uçuşu sonrası yerde infilak etti

ABD'li uzay ve havacılık şirketi SpaceX Mars'a göndermeyi planladığı yeni nesil uzay aracı Starship'in yüksek irtifa uçuş denemesini gerçekleştirdi, fırlatma platformuna dikey inmeyi başaran araç bir süre bekledikten sonra infilak etti.

4.03.2021Dünya
Başarıları rutinlerinde mi gizli

Başarıları rutinlerinde mi gizli?

Aralarındaki sıralama sık sık değişse de dünyanın en zengin üç insanı Jeff Bezos, Elon Musk ve Bill Gates... Kişiliklerini merak etmemek elde değil. Başarılarının sırrı özel hayatlarında, çalışma şekillerinde ya da günlük alışkanlıklarında mı gizli?

14.02.2021Hürriyet Pazar
Dünyanın en değerli markaları açıklandı İlk 10dan 7sinin özelliği aynı...

Dünyanın en değerli markaları açıklandı! İlk 10'dan 7'sinin özelliği aynı...

Brand Finance tarafından hazırlanan "Dünyanın En Değerli 500 Markası" raporu yayınlandı. Listede teknoloji sektörü ön planda yer alıyor. Zirvede de bu sene birinci değişti ve marka değerinde yüzde 87 artışla geçtiğimiz senenin üçüncüsü ilk sıraya yükseldi. İşte detaylar...

28.01.2021Ekonomi
Dünyanın en zengin iki insanı uzay için savaşıyor

Dünyanın en zengin iki insanı uzay için savaşıyor

Dünyanın en zengin iki insanın sahibi olduğu SpaceX ve Amazon şirketleri arasında uzayda "uydu gerilimi" yaşanıyor.

28.01.2021Teknoloji
Uzay savaşı 2 dev şirket birbirini suçladı

Uzay savaşı! 2 dev şirket birbirini suçladı

Dünyanın en zengin iki insanın sahibi olduğu SpaceX ve Amazon şirketleri arasında uzayda "uydu gerilimi" yaşanıyor.

27.01.2021Ekonomi
ABDli milyarderler servetlerine servet kattı

ABD'li milyarderler servetlerine servet kattı

ABD'li 660 milyarderin Kovid-19 salgınının etkili olmaya başladığı Mart 2020'de 3 trilyon dolar civarında olan toplam serveti, ocak ayı itibarıyla 4,1 trilyon dolara yükseldi.

27.01.2021Ekonomi
Türksat 5Anın yolculuğu planlandığı şekilde sürüyor

'Türksat 5A'nın yolculuğu planlandığı şekilde sürüyor'

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Karaismailoğlu, Türksat-5A'nın alt sistem testlerinin sorunsuz tamamlandığını belirterek, uydunun yörünge yükseltme operasyonlarının başlatıldığını ifade etti.

20.01.2021Teknoloji
Türksat-5A uydusu hakkında önemli açıklama Testler sorunsuz tamamlandı

Türksat-5A uydusu hakkında önemli açıklama! Testler sorunsuz tamamlandı

Bakan Karaismailoğlu Türksat-5A'nın son durumu hakkında açıklamalarda bulundu. Karaismailoğlu, "Türksat-5A uydusunun alt sistem testleri sorunsuz olarak tamamlandı ve uydunun yörünge yükseltme operasyonları başlatıldı. Uydunun elektrikli itki sistemi kullanılarak yaklaşık dört ay sürecek yörünge yükseltme manevraları ve uydu üzerindeki tüm operasyonlar planlandığı şekilde devam ediyor" dedi.

20.01.2021Ekonomi
WhatsApp tartışması sürüyor... Elon Musk önerdi Yanlış şirketin hisseleri yüzde 1300 arttı

WhatsApp tartışması sürüyor... Elon Musk önerdi! Yanlış şirketin hisseleri yüzde 1300 arttı

Whatsapp’ın gizlilik politikasını değiştirmesi oldukça tartışırken Elon Musk'ın önerisiyle Signal de gündeme geldi. Ancak Musk'ın tweetinin yanlış anlaşılması sonucunda yanlış şirketin hisselerinde artış yaşandı. Mesajlaşma uygulaması Signalin borsaya kote olmadığı açıklanırken sağlık teknolojileri şirketi Signal Advances borsada tweetin atıldığı gün yüzde 527 artış yaşadı. Hisseler son dört günde ise yüzde bin 300 artış sağladı.

11.01.2021Ekonomi
Türksat 5Anın yörünge yolculuğu kaç gün sürecek

Türksat 5A'nın yörünge yolculuğu kaç gün sürecek?

Türkiye'nin 5. nesil uydusu Türksat 5A'nın kontrolü Gölbaşı Uydu Yer İstasyonu'na devredilecek ve buradan gönderilecek komutlarla uydu yaklaşık bir ay boyunca performans testlerine tabi tutulacak.

11.01.2021Teknoloji
Türksat 5Anın yolculuğu 140 gün sürecek

Türksat 5A'nın yolculuğu 140 gün sürecek

Türkiye'nin 5. nesil uydusu Türksat 5A'nın kontrolü Gölbaşı Uydu Yer İstasyonu'na devredilecek ve buradan gönderilecek komutlarla uydu yaklaşık bir ay boyunca performans testlerine tabi tutulacak.

9.01.2021Ekonomi
TÜRKSAT 5A uydusu uzayda

TÜRKSAT 5A uydusu uzayda

Türksat 5A uydusu, ABD’nin Florida eyaletinde bulunan Cape Canaveral Üssü’nden uzaya fırlatıldı. Türksat 5A’dan 35’inci dakikadan sonra ilk sinyal geldi. Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu, Türksat 5B uydusunun ise haziran ayında fırlatılmasının planlandığını bildirdi.

9.01.2021Ekonomi
TÜRKSAT 5A uydusu teknik özellikleri nedir Türkiyenin 7nci uydusu uzayda

TÜRKSAT 5A uydusu teknik özellikleri nedir? Türkiye'nin 7'nci uydusu uzayda

Uzayda uydu sahibi 30 ülkeden biri olan Türkiye'nin aktif uydu sayısı, sabah saatlerinde başarılı bir şekilde fırlatılan TÜRKSAT 5A'nın 4 ay sonra yörüngesine oturtulmasıyla 7'ye yükselecek.

8.01.2021Teknoloji
Türkiyenin aktif uydu sayısı 7ye yükseliyor

Türkiye'nin aktif uydu sayısı 7'ye yükseliyor

Uzayda uydu sahibi 30 ülkeden biri olan Türkiye'nin aktif uydu sayısı, sabah saatlerinde başarılı bir şekilde fırlatılan TÜRKSAT 5A'nın 4 ay sonra yörüngesine oturtulmasıyla 7'ye yükselecek.

8.01.2021Teknoloji
TÜRKSAT 5A nedir TÜRKSAT 5A uydusu ne işe yarayacak İşte TÜRKSAT 5A uydusu hakkında tüm merak edilenler

TÜRKSAT 5A nedir? TÜRKSAT 5A uydusu ne işe yarayacak? İşte TÜRKSAT 5A uydusu hakkında tüm merak edilenler

Türkiye'nin yeni uydusu Türksat 5A, Türkiye saatiyle 05.15'de ABD'nin Florida eyaletinde bulunan Cape Canaveral Üssü'nden başarıyla fırlatıldı. Türkiye'nin 5'inci nesil uydusu Türksat 5A, ,Space X firmasına ait Falcon 9 roketi ile uzaya gönderildi. Bu gelişmenin ardından TÜRKSAT 5A uydusunun kullanım alanları ve ne işe yarayacağı araştırılmaya başlandı. Peki, TÜRKSAT 5A nedir? TÜRKSAT 5A uydusu ne işe yarayacak?

8.01.2021Gündem
Türksat 5A uzaya fırlatıldı İlk sinyal geldi

Türksat 5A uzaya fırlatıldı! İlk sinyal geldi

Türkiye'nin yeni uydusu Türksat 5A, Türkiye saatiyle 05.15'de ABD'nin Florida eyaletinde bulunan Cape Canaveral Üssü'nden başarıyla fırlatıldı. Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu, Türksat 5A uydusundan ilk sinyalin alındığını açıkladı.

8.01.2021Teknoloji
Türksat 5A uydusu uzaya fırlatıldı

Türksat 5A uydusu uzaya fırlatıldı

Türkiye'nin yeni uydusu Türksat 5A, Türkiye saatine göre 05.15'te Space X firmasına ait Falcon 9 roketiyle ABD'nin Florida eyaletinde bulunan Cape Canaveral Üssü'nden başarıyla fırlatıldı.

8.01.2021Gündem
Türkiyenin Türksat 5A uydusu uzaya başarıyla fırlatıldı

Türkiye'nin Türksat 5A uydusu uzaya başarıyla fırlatıldı

Türkiye'nin Türksat 5A uydusu ABD'nin Florida eyaletindeki Cape Canaveral üssünden saat 05:15'te uzaya başarıyla fırlatıldı. Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu uydunun uzaya fırlatılmasını Türksat Yerleşkesi'nden canlı olarak izledi. Bakan Karaismailoğlu, Türksat 5B uydusunun ise haziranda fırlatılmasının planlandığını açıkladı.

8.01.2021Haber
ABDli milyarderler pandemi de daha da zenginleşti

ABD'li milyarderler pandemi de daha da zenginleşti

Yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgını nedeniyle ekonomi ve sağlık alanında zor günler geçiren dünyanın en büyük ekonomisi ABD'de, milyarderler ise servetlerine servet kattı.

23.12.2020Teknoloji
ABDli milyarderler Kovid-19 sürecinde servetlerine servet kattı

ABD'li milyarderler Kovid-19 sürecinde servetlerine servet kattı

Yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgını nedeniyle ekonomi ve sağlık alanında zor günler geçiren dünyanın en büyük ekonomisi ABD'de, milyarderler ise servetlerine servet kattı.

23.12.2020Ekonomi
Zenginler servetine 450 milyar dolar daha kattı En büyük yükseliş o isimde

Zenginler servetine 450 milyar dolar daha kattı! En büyük yükseliş o isimde

Koronavirüs (Covid-19) salgını başladığı günden bu yana dünyanın en zenginleri listesinde yer alan 10 kişinin toplam serveti yaklaşık 450 milyar dolar arttı. Servet konusunda en hızlı yükselişlerden birini Tesla ve Space X’in kurucu CEO’su Elon Musk kaydetti.

21.12.2020Ekonomi
SpaceX, Falcon 9 roketini uzaya fırlattı

SpaceX, Falcon 9 roketini uzaya fırlattı

Amerikan Space X firması Uluslararası Uzay İstasyonu’na kargo taşıyan roketini başarıyla fırlattı.

8.12.2020Teknoloji
Dünyanın en zengin 10 kişisinden 7si teknoloji işi yapıyor

Dünyanın en zengin 10 kişisinden 7'si teknoloji işi yapıyor

Billionaires Index'teki listede ilk üç sırayı, Amazon kurucusu Jeff Bezos, Tesla ve Space X Üst Yöneticisi Elon Musk ve Microsoft Kurucusu Bill Gates oluşturuyor. Listede yer alan 10 kişiden 8'si Amerikalı olurken, Fransız iş insanı Bernard Arnault ve Hindistanlı iş insanı Mukesh Ambani de listede yer almayı başardı.

28.11.2020Ekonomi
Uydulara uzay sigortası

Uydulara uzay sigortası

Türkiye Sigorta, gelecek ay uzaya fırlatılacak 5A ile 2021 Haziran’da uzaya fırlatılacak 5B uydularını sigortalayacak.

16.11.2020Ekonomi
Kuşadasının Mars Colony projesi Elon Muska sunulacak

Kuşadası'nın Mars Colony projesi Elon Musk'a sunulacak

Aydın'ın Kuşadası Belediyesi, kentin tanıtımına katkı sağlamak ve turizm potansiyelini artırmak amacıyla yeni bir proje hayata geçirecek. Proje kapsamında ’Mars Colony’ ismi ile kurulacak turistik tesiste, kızıl gezegenin ortamı oluşturularak, bu gezegende yapılan uzay çalışmaları canlandırılacak. Ünlü bilim insanı Martin Halliwell de danışmanı olacağı projeyi, Space X’in kurucusu Elon Musk’a sunacak.

10.11.2020Teknoloji
Türkiyenin aktif uydu sayısı 7ye çıkacak

Türkiye'nin aktif uydu sayısı 7'ye çıkacak

Uzayda uydu sahibi 30 ülkeden biri olan Türkiye'nin aktif uydu sayısı, Türksat 5A'nın yörüngesine fırlatılmasıyla 7'ye çıkacak.

12.10.2020Teknoloji
Türkiyenin uzay yolculuğu

Türkiye'nin uzay yolculuğu

Uzayda uydu sahibi 30 ülkeden biri olan Türkiye'nin aktif uydu sayısı, askeri istihbarat uydusu Türksat 5A'nın da yörüngesine fırlatılmasıyla 7'ye ulaşacak.

10.10.2020Ekonomi
Facebook ve Twitter, Trumpı engelledi Sebebi ise...

Facebook ve Twitter, Trump'ı engelledi! Sebebi ise...

Facebook ve Twitter ABD Başkanı Donald Trump'ın "Çocuklar Covid-19'a hemen hemen bağışıklı" dediği mesajını engelledi.

6.08.2020Teknoloji
ABD ile Çin arasındaki rekabet uzaya sıçradı

ABD ile Çin arasındaki rekabet uzaya sıçradı

Soğuk Savaş döneminde stratejik bir alan olan uzayda, ABD ile Sovyetler Birliği arasında keşif-gözlem ve istihbarat uyduları fırlatma, kıtalararası füze sistemleri geliştirme, insanlı uzay seyahati, dünyanın uydusu Ay’a ayak basma, yeni gezegen keşifleri ve dış uzay alanında bir uzay istasyonu inşa etme konularında büyük bir rekabet yaşanmıştı. Yarışa dayalı rekabetin temeli, bilim ve teknolojide küresel lider olarak insanlığa yön veren ülke olma hedefiydi. Bu aynı zamanda iki ülke arasındaki nükleer silahlanma yarışının da bir parçasıydı. Bu nedenle uzay yarışı bir silah yarışı olarak da görülebilir. Uzay yarışı Sovyetler Birliği’nin 1957’de insanlığın ilk yapay uydusu Sputnik 1’i fırlatmasıyla başladı. Söz konusu yarışta ABD 1969’da Ay’a ilk ayak basan Amerikalı astronot Neil Armstrong ile öne geçse de, Sovyetler Birliği’nin ekonomik olarak çöküşe geçmesi ve Soğuk Savaşı kaybetmesiyle uzay programları ertelendi ve bu yarış da sona erdi. Her iki ülke de ulaştıkları uzay kabiliyetleri bakımından uluslararası ilişkiler literatüründe o dönemden beri birer “uzay gücü” olarak nitelendiriliyorlar.

5.08.2020Teknoloji
Elon Muska Mısırdan cevap: Piramitleri uzaylılar yapmadı

Elon Musk'a Mısır'dan cevap: Piramitleri uzaylılar yapmadı

Mısır, piramitleri uzaylıların inşa ettiğini söyleyen Elon Musk'ı ülkeye davet etti.

3.08.2020Teknoloji
Astronotlar Space X aracıyla dünyaya bugün geri dönüyor

Astronotlar Space X aracıyla dünyaya bugün geri dönüyor

ABD'li astronotlar Doug Hurley ve Bob Behnken, dünyaya dönüş için Doug Endeavour kapsülleriyle Uluslararası Uzay İstasyonu'ndan ayrıldı.

2.08.2020Teknoloji
Çocuklar yeni yüzyıla farklı bakış açıları ile hazırlanmalı

Çocuklar yeni yüzyıla farklı bakış açıları ile hazırlanmalı

"İnsan olmaya dair zihinsel, bedensel ve ruhsal alanda kendini tanıyan çocukları hayata hazırlamalıyız" diyen Yazar, Yaratıcı Drama Lideri ve Eğitmen olan Damla Kunç Koçman ile çocuklara nasıl okuma alışkanlığı kazandırılacağı ve bilim kurgu kitaplarının onlara faydalarıyla ilgili bir sohbet gerçekleştirdik.

28.07.2020Eğitim
Özel teşebbüs uzayda

Özel teşebbüs uzayda

ABD’li teknoloji girişimcisi Elon Musk’ın sahibi olduğu SpaceX şirketinin Crew Dragon isimli roketi dün uzaya fırlatıldı. İki astronot taşıyan roketin, yaklaşık 19 saat sonra uzay istasyonuna ulaşması planlanıyor.

31.05.2020Dünya
Trump, siyahi Floydun ABDyi ayağa kaldıran ölümüne ilişkin yorumda bulundu

Trump, siyahi Floyd'un ABD'yi ayağa kaldıran ölümüne ilişkin yorumda bulundu

ABD Başkanı Donald Trump, siyahi Amerikalı George Floyd'un polis şiddeti sonucunda ölmesine ilişkin, "George Floyd'un Minnesota sokaklarında ölümü, büyük bir trajediydi. Bu asla olmamalıydı. Bu olay, tüm Amerikalıları korku, öfke ve yasa boğdu." açıklamasında bulundu.

30.05.2020Dünya
SpaceX uzaya astronot gönderiyor Dünya tarihinde bir ilk

SpaceX uzaya astronot gönderiyor! Dünya tarihinde bir ilk

Uzun süredir beklenen uzay yolculuğu maalesef ertelendi. NASA, SpaceX roketinin fırlatılışının kötü hava şartları nedeniyle ertelendiğini açıkladı. İlk astronotlu SpaceX roketinin Florida'dan Uluslararası Uzay İstasyonu'na yapacağı yolculuk, 16 dakika kala şimşek tehlikesi nedeniyle cumartesi gününe ertelendi. Peki bu yolculuk neden bu kadar önemli? Neden tüm dünyanın gözü SpaceX roketinin fırlatılma anına çevrildi? Bu kapsamda konuğumuz İstanbul Üniversitesi Astronomi ve Uzay Bilimleri Bölüm Başkan Yardımcısı ve Türk Astronomi Derneği Genel Sekreteri Dr. Öğr. Üyesi Sinan ALİŞ...

29.05.2020Haber
Elon Musk oğlu için isim değişikliğine gitti X Æ A-Xii nedir

Elon Musk oğlu için isim değişikliğine gitti! X Æ A-Xii nedir?

Dünyaca ünlü teknoloji şirketi Tesla ve uzay taşımacılığı şirketi SpaceX gibi firmaların kurucusu olan Elon Musk, oğlu için karar aldığı X Æ A-Xii ismi nedeniyle geçtiğimiz haftalarda gündemde yer almıştı. Oğlunun doğumunun gerçekleşmesinin ardından kayıt altına X Æ A-12 olarak almak isteyen Elon Musk, ortaya çıkan pürüzler dolayısıyla X Æ A-Xii olarak isimlendirme kararını verdi. Peki, X Æ A-Xii ne demek? İşte, o konu hakkında bazı bilgiler

25.05.2020Teknoloji

Yazar Sonuçları

Kadın katilinin vahşeti mahallemize kadar indi

Kızın cesedi Akbük’teki evimin üç adım ilerisinde, Yerkesik’te bulundu.

22.07.2020

Tarihi gün: Türkiye'de bir filozof 'TT' oldu

Öndeki gün “Türkiye tarihinde bir ilk”e tanık olduk.

2.06.2020

Kapitalizmin yeni kalesi: Uzay

Bugüne kadar ABD, SSCB gibi ülkeler tarafından kamu gücüyle yürütülen uzay çalışmaları ilk kez bir özel şirketin lokomotifliğinde ilerliyor.

2.06.2020