EKSTRA
MENÜ

Türksat 5A

Türksat 5A ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Türksat 5A haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 553 Türksat 5A haberi bulunmuştur.

Türksat 5A Haberleri

Türksat-5A uydusu hakkında önemli açıklama Testler sorunsuz tamamlandı

Türksat-5A uydusu hakkında önemli açıklama! Testler sorunsuz tamamlandı

Bakan Karaismailoğlu Türksat-5A'nın son durumu hakkında açıklamalarda bulundu. Karaismailoğlu, "Türksat-5A uydusunun alt sistem testleri sorunsuz olarak tamamlandı ve uydunun yörünge yükseltme operasyonları başlatıldı. Uydunun elektrikli itki sistemi kullanılarak yaklaşık dört ay sürecek yörünge yükseltme manevraları ve uydu üzerindeki tüm operasyonlar planlandığı şekilde devam ediyor" dedi.

20.01.2021Ekonomi
Bakan Karaismailoğlu: Türkiye lojistik süper güç olmuştur

Bakan Karaismailoğlu: Türkiye lojistik süper güç olmuştur

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu "Özellikle Hatay ve bölgesiyle birlikte dört gözle beklenen en önemli işlerimizden biri Amanos Tüneli. Bütün Hataylılara, bölgeye, Türkiye'ye bu müjdeyi vermek istiyorum; inşallah en kısa zamanda buraya gelip Amanos Tünelinin temelini atmak için beraber olacağız" dedi.

15.01.2021Ekonomi
Yenikent-Temelli Yolu hizmete açıldı

Yenikent-Temelli Yolu hizmete açıldı

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu "Yenikent-Temelli Yolu'nun tamamının hizmete sunulmasıyla zamandan 66 milyon lira, akaryakıttan 117,7 milyon lira olmak üzere yıllık toplam 183,7 milyon lira tasarruf sağlanacak ve yıllık karbon emisyon salınımı 48 bin 640 ton azaltılacak" dedi.

14.01.2021Ekonomi
Türksat 5Anın yörünge yolculuğu kaç gün sürecek

Türksat 5A'nın yörünge yolculuğu kaç gün sürecek?

Türkiye'nin 5. nesil uydusu Türksat 5A'nın kontrolü Gölbaşı Uydu Yer İstasyonu'na devredilecek ve buradan gönderilecek komutlarla uydu yaklaşık bir ay boyunca performans testlerine tabi tutulacak.

11.01.2021Teknoloji
Türksat 5Anın yolculuğu 140 gün sürecek

Türksat 5A'nın yolculuğu 140 gün sürecek

Türkiye'nin 5. nesil uydusu Türksat 5A'nın kontrolü Gölbaşı Uydu Yer İstasyonu'na devredilecek ve buradan gönderilecek komutlarla uydu yaklaşık bir ay boyunca performans testlerine tabi tutulacak.

9.01.2021Ekonomi
TÜRKSAT 5A uydusu uzayda

TÜRKSAT 5A uydusu uzayda

Türksat 5A uydusu, ABD’nin Florida eyaletinde bulunan Cape Canaveral Üssü’nden uzaya fırlatıldı. Türksat 5A’dan 35’inci dakikadan sonra ilk sinyal geldi. Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu, Türksat 5B uydusunun ise haziran ayında fırlatılmasının planlandığını bildirdi.

9.01.2021Ekonomi
ABDye: Lafa gelince demokrasinin beşiği

ABD'ye: Lafa gelince demokrasinin beşiği

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan ABD Kongresi’ne baskınla ilgili “Lafa geldiğinde ‘demokrasinin beşiği’ denilen Amerika’daki bu süreç tüm insanlığı şok etmiştir” dedi. Erdoğan dün İstanbul’da cuma namazı çıkışı ve Uydu Teknolojileri Haftası oturumunda özetle şunları söyledi:

9.01.2021Gündem
Türksat 5A fırlatıldı, Elon Musk tweet’le duyurdu

Türksat 5A fırlatıldı, Elon Musk tweet’le duyurdu

Türk uydusu Türksat 5A dün uzaya fırlatılırken, uyduyu taşıyan SpaceX’in sahibi Elon Musk bu anları Twitter hesabından, “Falcon 9 Turkast 5A fırlatma görevinde, izleyin” diye duyurdu.

9.01.2021Gündem
Türk Konseyinden Türkiyeye Türksat 5A uydusu kutlaması

Türk Konseyi'nden Türkiye'ye 'Türksat 5A' uydusu kutlaması

Türk Dili Konuşan Ülkeler İşbirliği Konseyi (Türk Konseyi), yeni uydu Türksat 5A'nın uzaya fırlatılması nedeniyle Türkiye'yi tebrik etti.

8.01.2021Gündem
TÜRKSAT 5A uydusu teknik özellikleri nedir Türkiyenin 7nci uydusu uzayda

TÜRKSAT 5A uydusu teknik özellikleri nedir? Türkiye'nin 7'nci uydusu uzayda

Uzayda uydu sahibi 30 ülkeden biri olan Türkiye'nin aktif uydu sayısı, sabah saatlerinde başarılı bir şekilde fırlatılan TÜRKSAT 5A'nın 4 ay sonra yörüngesine oturtulmasıyla 7'ye yükselecek.

8.01.2021Teknoloji
Türkiyenin uzay vizyonu programı... Cumhurbaşkanı Erdoğan: Ülkemize mikro uydu tesisi kuruyoruz

Türkiye'nin uzay vizyonu programı... Cumhurbaşkanı Erdoğan: Ülkemize mikro uydu tesisi kuruyoruz

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Türksat5A uydusunun fırlatılışı sonrası düzenlenen Uydu Teknolojileri Haftası özel oturumunda konuştu. "Türkiye Uzay Ajansı tarafından hazırlanan Milli Uzay projemizi de yakında tarihte açıklayacağız." diyen Erdoğan, "Önümüzdeki 10 yıl içinde ülkemize kazandıracağımız uyduları bu programda ortaya koymuş olacağız. Biz hem mikro uydu geliştirme, hem de bunları uzaya gönderme konusunda yoğun hazırlık içindeyiz. Mikro uydu fırlatma tesisi kuruyoruz." ifadelerini kullandı.

8.01.2021Gündem
Bakan Karaismailoğlundan Türksat 6A açıklaması

Bakan Karaismailoğlu'ndan Türksat 6A açıklaması

Ulaştırma Bakanı Adil Karaismailoğlu "Türksat 6A’nın üretimi, mühendislik modeli ile uçuş modelinin entegrasyon faaliyetleri eş zamanlı olarak devam etmektedir" dedi.

8.01.2021Ekonomi
Türksat 5A, Türkiyenin yörünge haklarını koruyacak

Türksat 5A, Türkiye'nin yörünge haklarını koruyacak

Ulaştırma ve Altyapı Bakan Yardımcısı Ömer Fatih Sayan, uzaya fırlatılan Türksat 5A uydusunun stratejik bir yatırım olduğunu ve 32 yıl hizmet vererek Türkiye'nin yörünge haklarını koruyacağını bildirdi.

8.01.2021Tekno
Türkiyenin aktif uydu sayısı 7ye yükseliyor

Türkiye'nin aktif uydu sayısı 7'ye yükseliyor

Uzayda uydu sahibi 30 ülkeden biri olan Türkiye'nin aktif uydu sayısı, sabah saatlerinde başarılı bir şekilde fırlatılan TÜRKSAT 5A'nın 4 ay sonra yörüngesine oturtulmasıyla 7'ye yükselecek.

8.01.2021Teknoloji
TÜRKSAT 5A nedir TÜRKSAT 5A uydusu ne işe yarayacak İşte TÜRKSAT 5A uydusu hakkında tüm merak edilenler

TÜRKSAT 5A nedir? TÜRKSAT 5A uydusu ne işe yarayacak? İşte TÜRKSAT 5A uydusu hakkında tüm merak edilenler

Türkiye'nin yeni uydusu Türksat 5A, Türkiye saatiyle 05.15'de ABD'nin Florida eyaletinde bulunan Cape Canaveral Üssü'nden başarıyla fırlatıldı. Türkiye'nin 5'inci nesil uydusu Türksat 5A, ,Space X firmasına ait Falcon 9 roketi ile uzaya gönderildi. Bu gelişmenin ardından TÜRKSAT 5A uydusunun kullanım alanları ve ne işe yarayacağı araştırılmaya başlandı. Peki, TÜRKSAT 5A nedir? TÜRKSAT 5A uydusu ne işe yarayacak?

8.01.2021Gündem
Türksat 5B uzaya fırlatılacak Geri sayım başladı

Türksat 5B uzaya fırlatılacak! Geri sayım başladı

Türksat 5A'nın bu sabah uzaya başarılı bir şekilde fırlatılmasıyla birlikte gözler bu yılın ikinci yarısında uzaya fırlatılacak bir diğer uydumuza, Türksat 5B'ye çevrildi.

8.01.2021Teknoloji
Türksat 5A uzaya fırlatıldı İlk sinyal geldi

Türksat 5A uzaya fırlatıldı! İlk sinyal geldi

Türkiye'nin yeni uydusu Türksat 5A, Türkiye saatiyle 05.15'de ABD'nin Florida eyaletinde bulunan Cape Canaveral Üssü'nden başarıyla fırlatıldı. Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu, Türksat 5A uydusundan ilk sinyalin alındığını açıkladı.

8.01.2021Teknoloji
Türksat 5A uydusu uzaya fırlatıldı

Türksat 5A uydusu uzaya fırlatıldı

Türkiye'nin yeni uydusu Türksat 5A, Türkiye saatine göre 05.15'te Space X firmasına ait Falcon 9 roketiyle ABD'nin Florida eyaletinde bulunan Cape Canaveral Üssü'nden başarıyla fırlatıldı.

8.01.2021Gündem
Türkiyenin Türksat 5A uydusu uzaya başarıyla fırlatıldı

Türkiye'nin Türksat 5A uydusu uzaya başarıyla fırlatıldı

Türkiye'nin Türksat 5A uydusu ABD'nin Florida eyaletindeki Cape Canaveral üssünden saat 05:15'te uzaya başarıyla fırlatıldı. Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu uydunun uzaya fırlatılmasını Türksat Yerleşkesi'nden canlı olarak izledi. Bakan Karaismailoğlu, Türksat 5B uydusunun ise haziranda fırlatılmasının planlandığını açıkladı.

8.01.2021Haber
Türkiye için tarihi gün... Türksat 5A uydusu fırlatıldı

Türkiye için tarihi gün... Türksat 5A uydusu fırlatıldı!

Türkiye'nin yeni uydusu Türksat 5A, ABD'nin Florida eyaletindeki Cape Canaveral üssünden Türkiye saatiyle 05:15'te uzaya başarıyla fırlatıldı. Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu, Bakan Yardımcısı Ömer Fatih Sayan, Türksat AŞ Genel Müdürü Cenk Şen ve beraberindeki bürokratlar uydunun uzaya fırlatılışını Cape Canaveral Üssü'ndeki fırlatma merkezinde düzenlenen törenle canlı olarak izledi. Bakan Karaismailoğlu, Türksat 5B uydusunun haziranda fırlatılmasının planlandığını açıklarken, Türksat 5A uydusundan ilk sinyalin alındığını duyurdu.

8.01.2021Gündem
Cumhurbaşkanı Erdoğan: Türksat 5A uzaydan bizlere ilk selamını yarın verecek

Cumhurbaşkanı Erdoğan: Türksat 5A uzaydan bizlere ilk selamını yarın verecek

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Türksat 5A'nın uzaya fırlatılmasına ilişkin, "Türksat 5A uzaydan bizlere ilk selamını inşallah yarın verecek. Hayırlı uğurlu olsun" açıklamasında bulundu.

7.01.2021Gündem
Bakan Karaismailoğlu açıklamalarda bulundu

Bakan Karaismailoğlu açıklamalarda bulundu

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu, yarın sabah 04.28 itibarıyla Türksat 5A'nın hizmet vereceği yörüngesine fırlatacağını belirterek, "Türksat 5A ile yeni Ku bandını kullanan öncü ülkelerden birisi olacağız" dedi.

7.01.2021Haber
Türksat 5A uydusu canlı yayınla uzaya fırlatılacak - Türksat 5A uydusu özellikleri neler

Türksat 5A uydusu canlı yayınla uzaya fırlatılacak - Türksat 5A uydusu özellikleri neler?

Türksat 5A uydusunun canlı yayınla uzaya fırlatılması için saatler kaldı. Tamamen elektrikli itki sistemine sahip olan Türksat 5A Türkiye saatine göre 8 Ocak Cuma günü saat 04.28'de uzaya gönderilecek. Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu, yaptığı açıklamada, "12 kilovat güçle çok daha kaliteli TV yayıncılığı ve haberleşme hizmeti sağlayacağız. 30 yıl süreyle uzayda hizmet verecek." dedi. Diğer yandan Türksat 5A uydusu özellikleri de yeniden gündeme geldi. İşte, Türksat 5A uydusu özellikleriyle ilgili bilgiler.

7.01.2021Teknoloji
Yarın uzaya fırlatılacak Türksat 5A uydusu için tören düzenlendi

Yarın uzaya fırlatılacak Türksat 5A uydusu için tören düzenlendi

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu, yarın sabah 04.28 itibarıyla Türksat 5A'nın hizmet vereceği yörüngesine fırlatacağını belirterek, "Türksat 5A ile yeni Ku bandını kullanan öncü ülkelerden birisi olacağız" dedi.

7.01.2021Gündem
Bakanlık duyurdu: Saatler kaldı

Bakanlık duyurdu: Saatler kaldı

Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı tarafından Türksat 5A’nın fırlatılmasına saatler kaldığını belirtilerek Türkiye saatine göre 8 Ocak Cuma günü saat 4.28’deTürksat 5A’nın uzaya gönderileceği bildirildi.

7.01.2021Ekonomi
TÜRKSAT 5A için geri sayım sürüyor: Saatler kaldı

TÜRKSAT 5A için geri sayım sürüyor: Saatler kaldı!

Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı tarafından Türksat 5A’nın fırlatılmasına saatler kaldığını belirtilerek Türkiye saatine göre 8 Ocak Cuma günü saat 4.28’deTürksat 5A’nın uzaya gönderileceği bildirildi.

7.01.2021Teknoloji
Uydu Teknolojileri Haftası bugün başlıyor

'Uydu Teknolojileri Haftası' bugün başlıyor

'Uydu Teknolojileri Haftası' başlıyor. Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu, Türk uzay sektörünün büyüme avantajlarının neler olabileceği konusunun haftanın ana temasını oluşturacağını söyledi.

7.01.2021Tekno
Türksat 5A uzaya fırlatılıyor Tarih belli oldu

Türksat 5A uzaya fırlatılıyor! Tarih belli oldu

Türksat 5A'nın, 31 derece doğu yörüngesindeki konumuna ulaşmak için yapacağı yolculuğun yaklaşık dört ay sürmesi ve bu yılın ikinci çeyreğinde hizmete başlaması hedefleniyor.

5.01.2021Teknoloji

Bakan Karaismailoğlu'ndan uydu açıklaması: 5A uydusu pazartesi gecesi uzaya fırlatılacak

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu, Türkiye'nin 5. nesil Türksat 5A uydusuyla ilgili önemli bir duyuruda bulundu. Bakan Karaismailoğlu, "Pazartesiyi salıya bağlayan gece 5A uydumuzu uzaya fırlatacağız. Programını yaptık. Onun heyecanını taşıyoruz şu anda" dedi.

30.12.2020Haber
Bakan Karaismailoğlu Heyecanını taşıyoruz diyerek duyurdu ve tarih verdi

Bakan Karaismailoğlu 'Heyecanını taşıyoruz' diyerek duyurdu ve tarih verdi

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu, Türkiye'nin 5. nesil Türksat 5A uydusuyla ilgili önemli bir duyuruda bulundu. Bakan Karaismailoğlu, "Pazartesiyi salıya bağlayan gece 5A uydumuzu uzaya fırlatacağız. Programını yaptık. Onun heyecanını taşıyoruz şu anda" dedi.

30.12.2020Gündem
2020de hizmete sunulan projeler

2020'de hizmete sunulan projeler

Marmara Bölgesi'nde, uygun ulaşım altyapısı için başlatılan ve kamuoyunda "Marmara Otoyol Ringi" olarak bilinen Kuzey Marmara Otoyolu'nun son etabı da Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından hizmete açıldı.

27.12.2020Ekonomi
Bakan Karaismailoğlu: eSIM yaygın olarak uygulanacak

Bakan Karaismailoğlu: eSIM yaygın olarak uygulanacak

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu "eSIM altyapısını uluslararası standartlara uygun olarak yerli ve milli imkanlarımızla geliştirmiş olmamız sayesinde eSIM geliştiren ülkeler arasında ilk sıralarda yerimizi aldık" dedi.

24.12.2020Ekonomi
TÜRKSAT 5A Uydusu ne zaman fırlatılacak TÜRKSAT 5A özellikleri ile büyük destek sağlayacak

TÜRKSAT 5A Uydusu ne zaman fırlatılacak? TÜRKSAT 5A özellikleri ile büyük destek sağlayacak

TÜRKSAT 5A uydusu fırlatma süreci için geri sayım başladı. Normal şartlar altında 30 Kasım tarihinde fırlatılması planlanan uydunun fırlatma sürecinin çeşitli sebeplerle ertelenmesi dolayısıyla gözler yeni tarihe çevrilmişti. Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu, TÜRKSAT 5A uydusunun fırlatma sürecinin Aralık ayının son günlerine doğru gerçekleşeceğini duyurmuştu. Diğer taraftan TÜRKSAT 5A uydusu özellikleri ile de pek çok kişinin ilgisini çekiyor. Haberleşme uydusu olarak sınıflandırılan TÜRKSAT 5A, Türkiye'nin haberleşme ağına katkıda bulunacak.

23.12.2020Teknoloji
Artık yaptırımı yatırıma dönüştürüyoruz

Artık yaptırımı yatırıma dönüştürüyoruz

Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay, ABD’nin yaptırım kararlarıyla ilgili “Geçmişteki ambargoları unutmadık. Ne şekilde engellemeye çalışırlarsa çalışsınlar, artık yaptırımı geleceğe yatırıma dönüştüren bir Türkiye var” dedi.

22.12.2020Gündem
Son dakika...  Fuat Oktay rahatsızlandı Sağlık durumuyla ilgili ilk bilgiler

Son dakika... Fuat Oktay rahatsızlandı! Sağlık durumuyla ilgili ilk bilgiler

Ankara'da Siber Güvenlik Zirvesi'nde konuşan Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay, rahatsızlandı. Oktay'ın durumunun iyi olduğu öğrenildi. İlk müdahalenin ardından tekrar sahneye gelen Oktay, "Doktorlarımızın söylediğine göre, uykusuzluk ve yorgunluğa bağlı küçük bir rahatsızlık oldu." ifadelerini kullandı.

21.12.2020Gündem
Çocuklara dijital sergi

Çocuklara dijital sergi

CUMHURBAŞKANLIĞI Dijital Dönüşüm Ofisi’nden (CBDDO) yapılan yazılı açıklamada, çocukların katılımıyla dijital resim sergisi açılacağı ifade edildi.

19.12.2020Gündem
Çocuklar için dijital sergi

Çocuklar için dijital sergi

Cumhurbaşkanlığı Dijital Dönüşüm Ofisi (CBDDO), ’TÜRKSAT-5A’nın yolculuğu’ temasıyla çocuklara özel dijital resim sergisi düzenleneceğini açıkladı. 4-12 yaş arası çocukların katılımına açık olan sergi için son başvuru tarihi 27 Aralık olarak belirlendi.

18.12.2020Teknoloji
Türksat 5Anın ömrü 30 yıl olacak, Türkiyenin yörünge hakları güvenceye alınacak

Türksat 5A'nın ömrü 30 yıl olacak, Türkiye'nin yörünge hakları güvenceye alınacak

Airbus Uzay Sistemleri Başkanı Jean Marc Nasr, "Türkiye'nin 5'inci nesil uydusu Türksat 5A'nın, önceki jenerasyon uydularına göre kapasitesi yüzde 45, ömrü iki kat daha fazla olacak" açıklamasında bulundu.

14.12.2020Ekonomi
Türksat 5Anın 30 yıllık ömrü var

'Türksat 5A'nın 30 yıllık ömrü var'

Airbus Uzay Sistemleri Başkanı Jean Marc Nasr, uzaya gönderilmesi için hazırlıkların sürdüğü Türkiye'nin 5'inci nesil uydusu Türksat 5A'nın 30 yıllık ömre sahip olacağını belirterek, "Bu da Türkiye'nin yörünge haklarının güvenceye alınmasını sağlayacak." dedi.

14.12.2020Teknoloji
Bakan Karaismailoğlu duyurdu 19 Aralıkta açılıyor

Bakan Karaismailoğlu duyurdu! 19 Aralık'ta açılıyor

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu, bakanlığının 2021 yılı bütçesinin TBMM Genel Kurulundaki sunumunda açıklamalarda bulundu. Bakan Karaismailoğlu, Kuzey Marmara otoyolunda sona gelindiğini belirterek, "321 kilometresi trafiğe açılan Kuzey Marmara otoyolunun son kesimini 19 Aralık 2020'de işletmeye açacaklarını" açıkladı

13.12.2020Gündem
Türksat 5A-Uydu Haberleşme Verici Antenleri stratejik göreve hazırlanıyor

Türksat 5A-Uydu Haberleşme Verici Antenleri stratejik göreve hazırlanıyor

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu, Türksat 5A ve 5B uydularından hizmet sunulacak yeni frekans bantları için Türksat Gölbaşı Merkez Kampüsü'nde yer istasyonları kurulum çalışmalarında son aşamaya geldiklerini bildirdi.

2.12.2020Teknoloji
Son dakika... Bakan Karaismailoğlu: Yer istasyonu kurulum çalışmalarında sona gelindi

Son dakika... Bakan Karaismailoğlu: Yer istasyonu kurulum çalışmalarında sona gelindi

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu "Türksat 5A ve 5B'ye hizmet sunulacak yeni frekans bantları için yer istasyonları kurulum çalışmalarında son aşamaya geldik." dedi.

2.12.2020Ekonomi
Türksat 5B uydusu 2021 yılında hizmete alınacak

Türksat 5B uydusu 2021 yılında hizmete alınacak

Türksat AŞ'nin 2017 ve 2018 yılı hesapları, TBMM Kamu İktisadi Teşebbüsleri (KİT) Komisyonunda görüşüldü. Şen, komisyonda yaptığı konuşmada, Türksat'ın uydu ve uzay teknolojilerinde ülkenin haberleşme ihtiyacını karşıladığını, kablo hizmetlerinde abonelere zengin içerikli TV ve genişbant internet hizmetleri sunduğunu, e-Devlet ve bilişim hizmetlerinde vatandaşların hayatını kolaylaştırdığını anlattı.

26.11.2020Teknoloji
Türksat 5Bde uydu seviyesi testlerine başlandı

Türksat 5B'de uydu seviyesi testlerine başlandı

Türksat AŞ Genel Müdürü Cenk Şen, Türksat 5B'de uydu seviyesi testlerine başladıklarını belirterek, "Çalışmalar uydunun 2021 yılının 2'nci çeyreğinde uzaya gönderilme programına uygun şekilde devam ediyor." dedi.

25.11.2020Ekonomi
Türkiye Sigorta, Türksat uydularını sigortaladı

Türkiye Sigorta, Türksat uydularını sigortaladı

Türkiye Sigorta, Türksat ile iş birliği yaparak, milli haberleşme uydularını sigortaladı.

23.11.2020Ekonomi
Türkiye Sigorta 3 uyduyu güvenceye aldı

Türkiye Sigorta 3 uyduyu güvenceye aldı

Türkiye Sigorta, Türksat ile işbirliği gerçekleştirdi. Yapılan sigorta poliçesi ile Türkiye’nin uzaydaki gözleri olan ve toplam değeri 280 milyon doları aşan milli haberleşme uyduları ‘Türksat 3A’, ‘Türksat 4A’ ve ‘Türksat 4B’ 1 yıl süreyle Türkiye Sigorta tarafından sigortalandı ve olası risklere karşı 2.225.000.000 TL değerinde teminat sağlandı.

21.11.2020Sigorta
Ulaştırma Bakanı Adil Karaismailoğlu açıkladı: ‘Ankara-İzmir arası 3.5 saate düşecek’

Ulaştırma Bakanı Adil Karaismailoğlu açıkladı: ‘Ankara-İzmir arası 3.5 saate düşecek’

TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu’nda bakanlığının ve bağlı kuruluşların 2021 bütçe görüşmelerinde konuşan Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu, Ankara-İzmir arasında 14 saat olan demiryolu seyahat süresini 3 saat 30 dakikaya düşüreceklerini söyledi.

20.11.2020Ekonomi
Son dakika... Bakan Karaismailoğlu: Ankara-İzmir arası 3.5 saate düşecek

Son dakika... Bakan Karaismailoğlu: Ankara-İzmir arası 3.5 saate düşecek

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu "YHT ulaşımını 4 destinasyonda 13 il ile ülke nüfusunun yüzde 44'üne ulaştırdık. Toplam yolculuk sayısı 55 milyonun üstüne çıktı" dedi.

19.11.2020Ekonomi
Türksat 5A daha fazla kapasiteyle yeni yörüngede faaliyete başlayacak

Türksat 5A daha fazla kapasiteyle yeni yörüngede faaliyete başlayacak

Türksat AŞ Genel Müdürü Şen, Türkiye'nin ihtiyacı olan haberleşme altyapısına yönelik yatırımların gerçekleştirildiğini belirterek, "Türksat 5A, son teknolojiyle ve daha fazla kapasiteyle yeni bir yörüngede, farklı alanları kapsayacak." dedi.

16.11.2020Teknoloji

Yazar Sonuçları

2021 yılında uzayla ilgili önemli gelişmeler

Başta uzun zamandır uzaya gönderilmesi beklenen NASA'nın James Webb Uzay Teleskobu olmak üzere, 2021 yılında uzaya gönderilecek veya gerçekleşecek önemli gelişmeler var.

9.01.2021