MENÜ

Selülit Tedavisi

Selülit Tedavisi ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Selülit Tedavisi haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 286 Selülit Tedavisi haberi bulunmuştur.

Selülit Tedavisi Haberleri

Selülitten Kaçınmak İçin Neler Yapılmalı

Selülitten Kaçınmak İçin Neler Yapılmalı?

Östrojen taşıdığı için her kadının bir gün selülit problemi ile karşılaşabileceğini söyleyen Plastik Cerrah Opr. Dr. Arif Eroğlu, selülitten kurulmak ve kaçınmak için yapılabilecekleri anlattı...

17.03.2020Kişisel Bakım
Vücut şekillendirmede yeni yöntem: J-Plasma

Vücut şekillendirmede yeni yöntem: J-Plasma

Zaman hızla akıp geçiyor diye estetik ve bakımlı bir görünüme veda edecek değiliz. Yüksek teknolojik çağda yaşayan şanslı insanlar olarak küçük estetik dokunuşlardan yaşam boyu yararlanmak çok kolay. Bu sayede genç, dinç, moralli, sağlıklı ve güzel kalmak elimizde… Op. Dr. Arif Eroğlu, en önemli vücut şekillendirme yöntemi J Plasma’nın etkilerinden ve uygulanan bölgelerden bahsetti.

27.12.2019Sağlık
7 Adımda Selülitlere Savaş Açın

7 Adımda Selülitlere Savaş Açın

Kadınların kurtulamadığı cilt problemlerinin başında selülit geliyor. Selüliti ortadan kaldırmak için ise birkaç basit yöntem var.

Selülit Tedavisi İçin Neler Yapılabilir

Selülit Tedavisi İçin Neler Yapılabilir?

Dr. Serdar Bora Bayraktaroğlu pek çok insan için dert olan selülit ve tedavi yöntemlerini anlatıyor.

Selülit tedavisi için neler yapılabilir

Selülit tedavisi için neler yapılabilir?

Dr. Serdar Bora Bayraktaroğlu pek çok insan için dert olan selülit ve tedavi yöntemlerini anlatıyor.

Selülitleri Yok Eden Kahve Maskesi

Selülitleri Yok Eden Kahve Maskesi

Selülit, pek çok nedenden oluşabilen bir cilt problemidir ve kadınların korkulu rüyasıdır. Bikini sezonu açılmışken hala selülitlerinde şikayet eden varsa, harika bir tarif veriyoruz!

Mezoterapi nedir, hangi amaçla uygulanır

Mezoterapi nedir, hangi amaçla uygulanır?

Dr. Didem Ljohiy cevapladı; Mezoterapi nedir, hangi amaçla uygulanır?Mezoterapi derinin orta katmanına uyguladığımız tedavilere denir. Bu tedaviler çok ince iğne uçları ile uygulanır ve derinin orta katmanına tedavi amaçlı ilaç, vitamin, mineral gibi daha çok derinin ihtiyacı olan farmakolojik ajanlar verilir. Mezoterapi daha çok estetik tıp amaçlı kullanılan bir tedavi yöntemidir. Cilt yenileme işlemleri, nem kaybı, kırışıklık tedavisi, cilt elastikiyetinin kaybı, leke tedavisi, saç dökülmesi, bölgesel zayıflama, selülit tedavisi gibi birçok alanda mezoterapi kullanılabiliyor. Mezoterapi tedavisi genellikle hastanın ihtiyacını belirleyip o alana göre uygulanan bir tedavi yöntemidir. Mezoterapi, lokal anestezi uygulandığından dolayı oldukça kolay kolay ve konforlu bir işlemdir. Bu tedavi yönteminde önemli olan, hastanın mezoterapi seanslarına düzenli aralıklarla gelmesidir. Bu bir tedavi yöntemi olduğu için kullanılan ilaçların devamlılığı esastır. Bu sebeple tek seansta sonuç almak gibi yüksek beklentilerin içinde olmamak gerekir.

Liposuction Zayıflatır mı

Liposuction Zayıflatır mı?

Liposuction, uzun süredir kullanılan bir yağ yakma yöntemi. Peki liposuction zayıflatır mı? Plastik, Rekonstrüktif ve Estetik Cerrah Doç. Dr.Karaca Başaran konu ile ilgili bilgiler verdi.

10.05.2019Kişisel Bakım
Selülit Masajı Nasıl Yapılır

Selülit Masajı Nasıl Yapılır?

Selülit, her kadının canını sıkan bir cilt sorunudur. Hareketsizlik ve yanlış beslenme başta olmak üzere pek çok sebepten ötürü ortaya çıkan selülitlerden kurtulmanın basit ama etkili yolunu anlatıyoruz! Selülit masajı nasıl yapılır?

18.04.2019Kişisel Bakım
Selülitle savaşınıza yardım edecek 10 tavsiye

Selülitle savaşınıza yardım edecek 10 tavsiye

Çoğu kadının ortak derdi selülitler doğru beslenme ve etkili egzersizlerle yok olabiliyor. İşte sizi selülitlerinizden kurtaracak öneriler...

6.09.2017Sağlık
Selülitle savaşta en etkili silah: Mezoterapi

Selülitle savaşta en etkili silah: Mezoterapi

Medikal Estetik Hekimi Dr. Meral Seyman, her kadının korkulu rüyası olan selülitin mezoterapi uygulamasıyla nasıl tedavi edildiğini anlatıyor.

15.05.2017Sağlık
Türkiye’nin en iyi SPA ve termal otelleri

Türkiye’nin en iyi SPA ve termal otelleri

Çağlar öncesinden gelen doğal yöntemleri günümüz teknolojisiyle birleştiren SPA ve wellness otelleri; sundukları spor, sağlık ve güzellik programlarıyla tatilleri mucizeye dönüştürüyor. Sağlıklı olmak, stresten uzak yaşamak, beden ve zihni mümkün olduğunca dinlendirmek, genç kalmak, güzelleşmek... Şimdi tam zamanı… İşte kendinizi yeniden doğmuşçasına canlı, enerjik ve sağlıklı hissettirecek Türkiye’nin en iyi SPA adresleri...

11.01.2017Seyahat
En Etkili Selülit Savar: Mezoterapi

En Etkili Selülit Savar: Mezoterapi

Yaz mevsimi öncesi başlayacağınız mezoterapi seanslarıyla en başta selülit, bölgesel yağlanma, sarkma ve gevşeme sorunlarını çözümleyebilirsiniz.

LPG selülitleri kaç seansta azaltır

LPG selülitleri kaç seansta azaltır?

LPG uygulamaya alınan bölgelerde kan dolaşımını arttırmaya yardım eder ve deriye esneklik kazandırır. LPG uygulaması selülitlerden kurtarmaya yardımcı olan bir yöntemdir.

6.11.2015Sağlık
Lazer lipoliz ve  liposuction arasındaki fark nedir

Lazer lipoliz ve liposuction arasındaki fark nedir?

Bölgesel yağ eritme uygulamalarından lazer lipoliz, yağ hücrelerinizi tıpkı liposuction gibi yok ediyor ve sıkılaşma sağlıyor. Peki yağ hücrelerinizi yok etmek için hangi uygulama size göre

16.09.2015Sağlık
Çatlaklardan Nasıl Kurtulursunuz

Çatlaklardan Nasıl Kurtulursunuz?

Aynaya bakmanın kabusa dönüştüğü çatlakları artık yok etmek mümkün. Nasıl mı? Sorumuzun cevabını Estetisyen Figen Yaşar Şen'den alacağız.

Selülitlerinizin Tedavi Vakti Geldi

Selülitlerinizin Tedavi Vakti Geldi!

Yaz bitmeden vücudunuzla buluşun. Dokularınızı, kalçalarınızı gevşemiş, bacaklarınızı selülitle dolmuş gibi hissediyorsanız selülitlerinizle yüzleşme vakti!

Selülit Tipine Göre Tedavi

Selülit Tipine Göre Tedavi

Selülitlerden kurtulmak için yapılan diyetlerin bir çoğu yanlış ve hatalı uygulanıyor...

Selülitten Nasıl Kurtulunur

Selülitten Nasıl Kurtulunur?

Kadınların en büyük korkusu selülitler... İşte selülitlerden kurtulmak mümkün!

26.11.2014Kişisel Bakım
Selülite en etkili yöntem

Selülite en etkili yöntem!

Vücut şekillendirme ile ilgili estetik trendlerinde tüm dünyada adından sıkça sözedilen iki yöntem, 'UltraShape ve Body Thermage' ile senkronize bir tedavi öne çıkıyor.

Kafein selülit yapar mı

Kafein selülit yapar mı?

Farmakognozi ve Fitoterapi Derneği Üyesi ve Mikro-Gen Ar-Ge Direktörü Dr. Özgür Göknel, kafeinin, bir dönem selülite neden olmakla haksız yere suçlandığını ancak son yıllarda aklandığını açıkladı. "İşin ironik yanı kafein selülit yapmadığı gibi yağ yakıcı etkisiyle selüliti önlemekte ve selülit tedavisinde sıkça kullanılmaktadır." diyen Dr. Göknel, kafeinin masumiyetini şu sözlerle anlattı:

Selülitle savaşın

Selülitle savaşın!

Eğer selüliti kendinizden uzak tutmak istiyorsanız, beslenmenize dikkat etmek zorundasınız. Bol sebze ve meyve yemek, doğal gıdaları tercih etmek, tahmininizden daha çok işe yarayacaktır...

Selülitlerden bıktınız mı

Selülitlerden bıktınız mı?

Evinizde kolayca hazırlayabileceğiniz doğal yağlardan oluşan karışımlarla, selülitlerinizde gözle görülür bir azalma sağlayabilirsiniz. Bu yağlarla sadece bacaklarınıza masaj yaparak ya da sararak, evinizde kendi selülit tedavinizi kendiniz uygulayın!

21.03.2013Kişisel Bakım
Selülitlere ölüm

Selülitlere ölüm!

Bahar yaklaşırken hepimizi yine o bilindikten dertten kurtulma telaşı sardı: Selülitler! Kadına özgü bu estetik sorunda en büyük nedenlerden biri hormon ve kalıtımsa, üçüncü neden yanlış beslenme ve fazla kilolar. "Fazla kiloyu vermeden selülitle savaşmak boş bir çabadır" diyen Dr. Muzaffer Kuşhan, beslenme yanlışlarıyla tırmanışa geçen selülitle mücadelenin yollarını gösterdi...

Selülitlere Karşı Pembe Maske – İnt. Dip. Kozmetisyen Nesrin Sürer

Selülitlere Karşı Pembe Maske – İnt. Dip. Kozmetisyen Nesrin Sürer

İnt. Dip. Kozmetisyen Nesrin Sürer selülitlerinizden kurtulabilmeniz için anlatıyor.

27.02.2013Diğer Videolar
Adaçayının Faydaları

Adaçayının Faydaları!

Griye çalan yeşil ve kokulu yaprakları ile özellikle kış aylarının popüler çayları arasında yer alan adaçayı, tarih boyunca hafızayı güçlendirmekten diş ve dişeti hastalıklarına kadar pek çok rahatsızlığın tedavisinde kullanılmıştır...

Selülit için bitkisel formül

Selülit için bitkisel formül

Prof. Dr. Ahmet Maranki selülit giderici mucize bitkisel formülü açıkladı...

22.11.2012Kişisel Bakım
Yüzünüz yaza hazır mı

Yüzünüz yaza hazır mı?

Yüz ve vücut güzelliğine aynı anda tek sistem...

10.05.2012Kişisel Bakım
Selülitlerden kurtulma mevsimi

Selülitlerden kurtulma mevsimi!

Sıcak yaz aylarına adım adım yaklaşıyoruz. Yaz günlerinde rahat rahat denize girmek istiyorsanız, selülitlerinizle şimdiden savaşmaya başlamalısınız!

İncelme ile kilo kaybı aynı şey değil

'İncelme ile kilo kaybı aynı şey değil'

Gün geçmiyor ki estetikte teknolojide de olduğu gibi yeni trendler çıkmasın. Liposuction, Botoks, Mezolift, Zeltiq ve son olarak da Thermaj… İşte tüm bu güzellik yöntemlerini konuştuk Mustafa Karataş’la.

17.10.2011Kelebek
Mimiklerinizi dondurmadan genç kalın

Mimiklerinizi dondurmadan genç kalın

Dünyada yaklaşık 13 yıldır kullanılan ve Türkiye'de yeni uygulama alanı bulan “Endopeel” yöntemi, cerrahi müdahale gerektirmeden enjeksiyon ile uygulanmasıyla mimikleri dondurmadan kişinin doğal yollarla kırışılıklarından kurtulmasını sağlıyor.

2.08.2011Kelebek
Amerikalılar sonunda başardı

Amerikalılar sonunda başardı!

FDA Onaylı İlk ve Tek Kalıcı Etkili Lazer Selülit Tedavi Cihazı olan SmoothShapes XV Türkiyede!

Amerikalılar sonunda başardı

Amerikalılar sonunda başardı!

SmothShapes XV ile kısa sürede cildinizdeki portakal kabuğu görüntüsünden kurtulduğunuz gibi aynı zamanda sürpriz inceliyor, pürüzsüz ve sıkılaşmış bir cilde sahip oluyorsunuz.

6.12.2010Advertorial
Her yüz SPA’dan doksanbeşi onun elinden çıkma

Her yüz SPA’dan doksanbeşi onun elinden çıkma

Dursun İnanır Türkiye’nin ilk erkek güzellik uzmanı. Babor, Sothys, Thalgo, Finex, Krolayn, LPG, Starvac, Ergoline gibi onlarca markayı çatısı altında birleştiren firması bakım, güzellik, SPA, solaryum alanında lider. Çorum’da doğup, 20’lerinin başında lazer epilasyon aleti satın alarak sektöre girmiş. Pek çok ülkenin yanı sıra Çırağan’dan Sheraton’a kadar Türkiye’nin beş yıldızlı otellerinin yüzde 95’ine verdiği SPA hizmetiyle de ‘King Of SPA’ olarak tanınıyor

9.07.2010Kelebek
Selülitte mucize vaat eden tedavi

Selülitte mucize vaat eden tedavi

Hem kilolardan hem selülitten kurtulabilirsiniz. FDA onaylı bu tedavi yöntemi, kilo verirken selülit tedavisi de yapıyor.

24.06.2010Kelebek
Selülite ameliyatsız çözüm

Selülite ameliyatsız çözüm

Yaz mevsimi yaklaşırken bütün kadınlar fazla kilolarından ve selülitlerinden kurtulmak için çeşitli yöntemlere başvurur. Selülitten kurtulmanın ameliyatsız çözümü var.

25.04.2010Kelebek

Yazar Sonuçları

Selülitten kurtulmak mümkün müdür?

Selülit, sadece kilolu kişilerin derdi değildir.

11.06.2017

Kadınlar feminen ruhunu kaybetmesin

Tayfur Yağcı yıllardır daha çok kadınlara hizmet veren bir doktor.

12.03.2017

Selülit Sorununuzu Bu Kış Çözümleyin!

Özellikle kadınlarda çok daha fazla görülen selülit sorunu, en fazla araştırılan estetik problemlerin başında geliyor. Ozon terapi ise, portakal kabuğu görüntüsüne son verebilecek en etkili yöntemlerden bir tanesi.

21.11.2016

Selülitlere Veda Etmenin Yolları!

Deniz mevsimine sayılı günler kala, bayanların en büyük estetik problemlerinden birisi olan selülitler için neler yapılabileceğini Estetik Plastik ve Rekonstrüktif Cerrah, Op. Dr. Bülent Cihantimur anlattı.

11.07.2016

Selülitler Dert Olmaktan Çıkıyor

SmoothShapes, lazer & vakumla çalışan ve ABD’de selülit tedavisinde FDA ve Amerikan Dermatoloji Derneği (ADD) onayı almış ameliyatsız bir uygulama ile selülitler dert olmaktan çıkıyor.

15.03.2016

Selülit nedir, ne değildir?

Alışkanlıklar düzeltilerek, selülitlerin artması engellenebilir veya sınırlanabilir.

25.05.2015

Erkek ve kadınların estetiğe bakışındaki farklar nelerdir?

Hem kadının hem de erkeğin estetik uygulamalarında önem verdiği çalışmalara bir göz atalım...

16.02.2015

Selülitte Lazer Dönemi!

Selülit sorununa bugüne kadar farklı yöntemlerle çare arandı durdu. Fakat Lazerle Selülit Tedavisi diğer yöntemlerden tamamen farklı bir yaklaşım sunmaktadır. Uygulama öncesinde veya sonrasında herhangi bir ön şart gerektirmeyen yöntem, tüm kadınlar için bir kâbus halini alan selülitle mücadelede etkin ve kalıcı sonuçlar yaratır...

27.05.2014

Güzelliğin şifresi kozmetoloji

Sevgili okurlar bu haftaki konumuz sadece bayanları değil cilt güzelliğine önem veren bütün bireyleri de ilgilendirebilecek bir konu kozmetoloji...

14.06.2013

Selülitin çözümü sizde saklı

Kış ayları biz kadınlar için birçok şey açısından avantajlı mevsimdir. Havanın soğuk seyretmesi nedeniyle kapalı kıyafetleri tercih ederiz, bu yüzden güzelliğimizi bir bakıma tatile göndeririz.

3.06.2012

Kadınlar dikkat! Kırışıklıklarda son nokta...Doğal gençleşmede yepyeni bir yöntem

Akapunktur ve zayıflama konusunda çok güvendiğim bir isim Dr. Tayfur Yağcı. Bugüne değin hiç hastası olmadım.

18.11.2011

Sarkık kasa yerfıstığı dopingi

Yerçekimine yenik düşerek sarkan yüz, boyun, kalça, kol ve iç bacak kaslarını güçlendirmek mümkün. Ameliyat dışı yöntemlerle kırışıklıklara ‘dur’ diyen tıp; kaslardaki bu sarkmalara yönelik ürünler de geliştirdi. Karbolik asit ve yer fıstığı yağından oluşan, kısa adı ‘endopeel’ olan yeni enjeksiyon tekniği kas içine uygulanıyor. Kası kaldırarak, geriyor

26.08.2011