EKSTRA
MENÜ

Selülit Tedavisi

Selülit Tedavisi haberleri sayfasında güncel ve son dakika Selülit Tedavisi hakkında haberler ile bilgiler bulunmaktadır. Toplam 333 Selülit Tedavisi haberi, videosu, fotoğrafı ve yazar yazısı yer almaktadır. Geçmişte ve bugün yeni yayımlanan son durum gelişmeleri ile pek çok haber..

Selülit Tedavisi Haberleri

Kadınların Baş Belası: Selülit Neden Olur ve Nasıl Geçer

Kadınların Baş Belası: Selülit Neden Olur ve Nasıl Geçer?

Hayatının belli bir döneminde selülit sorunu yaşamayan kadın var mıdır? Hiç sanmıyoruz. Hemen her kadının başına gelen selülit, en yaygın cilt sorunlarından biri olarak karşımıza çıkıyor. Selülitten kurtulmak için önce ona neden olan etkenleri bilmek, ardından ise uygun tedaviyi bulmak gerekir. İşte size detaylı selülit rehberi...

30.12.2020Kişisel Bakım
Selülite Karşı 9 Beslenme Önerisi

Selülite Karşı 9 Beslenme Önerisi!

Özellikle bacak ve kalça bölgesinde görülen, deri altındaki düzensiz ve aşırı yağ birikiminin oluşturduğu bir dolaşım bozukluğu olarak tanımlanan selülit, günümüzde kadınların en sık karşılaştığı estetik problemlerinin arasında yer alıyor. Doğru beslenme ile selülitin önüne geçmek mümkün! Beslenme ve Diyet Uzmanı Dyt. Merve Saruhan, selülite karşı 9 beslenme önerisinde bulundu.

Lipodem Nedir Lipodemin Tedavisi Var mı

Lipodem Nedir? Lipodemin Tedavisi Var mı?

Kadınlarda sık görülen Lipödem’in (Ağrılı Selülit) erken tanı ve tedavisinin oldukça önemli olduğunu vurgulayan Fiziksel Tıp ve Rehabilitasyon Uzmanı Prof. Dr.F. Figen Ayhan, lipodem tedavisini anlattı.

17.07.2020Kişisel Bakım
Adım Adım Selülitten Kurtulma Rehberi

Adım Adım Selülitten Kurtulma Rehberi

Yaz ayları geldi ve selülitten şikayetçi olan kadınları bakım telaşı sardı bile. Mini elbise, bikini, şort, mayo ve etekler gardroplarda ilk sıraya çıkarılacak fakat bacaklardaki portakal kabuğu görünümü buna engel olabiliyor. Peki selüliti nasıl azaltabilir, selülitten nasıl tamamen kurtulabiliriz?

Bu bir ilandır.

Evde Selülit İçin Neler Yapabiliriz

Evde Selülit İçin Neler Yapabiliriz?

Selülit kadınlarda %80-%90 oranında görülen oldukça yaygın bir sorun. Dermatolog Uzm. Dr. Şale Kutsal Yılmaz evde selülit için neler yapabileceğini anlattı.

Selülitten Kaçınmak İçin Neler Yapılmalı

Selülitten Kaçınmak İçin Neler Yapılmalı?

Östrojen taşıdığı için her kadının bir gün selülit problemi ile karşılaşabileceğini söyleyen Plastik Cerrah Opr. Dr. Arif Eroğlu, selülitten kurulmak ve kaçınmak için yapılabilecekleri anlattı...

17.03.2020Kişisel Bakım
Vücut şekillendirmede yeni yöntem: J-Plasma

Vücut şekillendirmede yeni yöntem: J-Plasma

Zaman hızla akıp geçiyor diye estetik ve bakımlı bir görünüme veda edecek değiliz. Yüksek teknolojik çağda yaşayan şanslı insanlar olarak küçük estetik dokunuşlardan yaşam boyu yararlanmak çok kolay. Bu sayede genç, dinç, moralli, sağlıklı ve güzel kalmak elimizde… Op. Dr. Arif Eroğlu, en önemli vücut şekillendirme yöntemi J Plasma’nın etkilerinden ve uygulanan bölgelerden bahsetti.

27.12.2019Sağlık
7 Adımda Selülitlere Savaş Açın

7 Adımda Selülitlere Savaş Açın

Kadınların kurtulamadığı cilt problemlerinin başında selülit geliyor. Selüliti ortadan kaldırmak için ise birkaç basit yöntem var.

Selülit Tedavisi İçin Neler Yapılabilir

Selülit Tedavisi İçin Neler Yapılabilir?

Dr. Serdar Bora Bayraktaroğlu pek çok insan için dert olan selülit ve tedavi yöntemlerini anlatıyor.

Selülit tedavisi için neler yapılabilir

Selülit tedavisi için neler yapılabilir?

Dr. Serdar Bora Bayraktaroğlu pek çok insan için dert olan selülit ve tedavi yöntemlerini anlatıyor.

Selülitleri Yok Eden Kahve Maskesi

Selülitleri Yok Eden Kahve Maskesi

Selülit, pek çok nedenden oluşabilen bir cilt problemidir ve kadınların korkulu rüyasıdır. Bikini sezonu açılmışken hala selülitlerinde şikayet eden varsa, harika bir tarif veriyoruz!

Mezoterapi nedir, hangi amaçla uygulanır

Mezoterapi nedir, hangi amaçla uygulanır?

Dr. Didem Ljohiy cevapladı; Mezoterapi nedir, hangi amaçla uygulanır?Mezoterapi derinin orta katmanına uyguladığımız tedavilere denir. Bu tedaviler çok ince iğne uçları ile uygulanır ve derinin orta katmanına tedavi amaçlı ilaç, vitamin, mineral gibi daha çok derinin ihtiyacı olan farmakolojik ajanlar verilir. Mezoterapi daha çok estetik tıp amaçlı kullanılan bir tedavi yöntemidir. Cilt yenileme işlemleri, nem kaybı, kırışıklık tedavisi, cilt elastikiyetinin kaybı, leke tedavisi, saç dökülmesi, bölgesel zayıflama, selülit tedavisi gibi birçok alanda mezoterapi kullanılabiliyor. Mezoterapi tedavisi genellikle hastanın ihtiyacını belirleyip o alana göre uygulanan bir tedavi yöntemidir. Mezoterapi, lokal anestezi uygulandığından dolayı oldukça kolay kolay ve konforlu bir işlemdir. Bu tedavi yönteminde önemli olan, hastanın mezoterapi seanslarına düzenli aralıklarla gelmesidir. Bu bir tedavi yöntemi olduğu için kullanılan ilaçların devamlılığı esastır. Bu sebeple tek seansta sonuç almak gibi yüksek beklentilerin içinde olmamak gerekir.

Liposuction Zayıflatır mı

Liposuction Zayıflatır mı?

Liposuction, uzun süredir kullanılan bir yağ yakma yöntemi. Peki liposuction zayıflatır mı? Plastik, Rekonstrüktif ve Estetik Cerrah Doç. Dr.Karaca Başaran konu ile ilgili bilgiler verdi.

10.05.2019Kişisel Bakım
Selülit Masajı Nasıl Yapılır

Selülit Masajı Nasıl Yapılır?

Selülit, her kadının canını sıkan bir cilt sorunudur. Hareketsizlik ve yanlış beslenme başta olmak üzere pek çok sebepten ötürü ortaya çıkan selülitlerden kurtulmanın basit ama etkili yolunu anlatıyoruz! Selülit masajı nasıl yapılır?

18.04.2019Kişisel Bakım
Selülitin sebebi varis olabilir

Selülitin sebebi varis olabilir

Kalp Damar Cerrahisi Uzmanı Dr. Okan Dost, selülit sıkıntısı çeken birçok kadının asıl probleminin, varis hastalığı olabileceğini söyledi.

22.02.2019Sağlık
Antibiyotik tedavisi selülitlere çare olabilir mi

Antibiyotik tedavisi selülitlere çare olabilir mi?

Selülit güzelliğimizle ilgili bir rahatsızlık gibi bilinse de, aslında derinin ve altındaki yumuşak dokunun enfeksiyonudur. Görüldüğü üzere sadece dışarıdan bizi rahatsız eden basit bir sorun değildir. Doktorların çoğunluğuna göre yaygın bir hastalıktır.

15.11.2018Sağlık
Selülit tedavisinin olmazsa olmazı: Selülit diyeti

Selülit tedavisinin olmazsa olmazı: Selülit diyeti

Havaların ısınmasıyla birlikte kışın kat kat kıyafetlerin altında sakladığınız kiloları vermeye ve selülitlerinizden kurtulmaya hazır mısınız?

14.08.2018Saglik
Selülitle savaşınıza yardım edecek 10 tavsiye

Selülitle savaşınıza yardım edecek 10 tavsiye

Çoğu kadının ortak derdi selülitler doğru beslenme ve etkili egzersizlerle yok olabiliyor. İşte sizi selülitlerinizden kurtaracak öneriler...

6.09.2017Sağlık
Selülitle savaşta en etkili silah: Mezoterapi

Selülitle savaşta en etkili silah: Mezoterapi

Medikal Estetik Hekimi Dr. Meral Seyman, her kadının korkulu rüyası olan selülitin mezoterapi uygulamasıyla nasıl tedavi edildiğini anlatıyor.

15.05.2017Sağlık
Yaz yaklaşırken selülit sorununa 5 doğal çözüm

Yaz yaklaşırken selülit sorununa 5 doğal çözüm

Selülitle savaşta bir uzmana görünmeniz veya pahalı bakım ürünleri almanıza gerek yok.

29.03.2017Kisisel Bakim
Türkiye’nin en iyi SPA ve termal otelleri

Türkiye’nin en iyi SPA ve termal otelleri

Çağlar öncesinden gelen doğal yöntemleri günümüz teknolojisiyle birleştiren SPA ve wellness otelleri; sundukları spor, sağlık ve güzellik programlarıyla tatilleri mucizeye dönüştürüyor. Sağlıklı olmak, stresten uzak yaşamak, beden ve zihni mümkün olduğunca dinlendirmek, genç kalmak, güzelleşmek... Şimdi tam zamanı… İşte kendinizi yeniden doğmuşçasına canlı, enerjik ve sağlıklı hissettirecek Türkiye’nin en iyi SPA adresleri...

11.01.2017Seyahat
Elveda selülit İşte, selülit gideren öneriler...

Elveda selülit! İşte, selülit gideren öneriler...

Hareketsiz yaşam kadar, yeterince nemlendirilmemiş cilt ve düzensiz beslenme de selülit oluşumunu tetikliyor.

19.10.2016Saglik
Ameliyatsız gençleşme yöntemleri nelerdir

Ameliyatsız gençleşme yöntemleri nelerdir?

Bu yöntemlerle bıçak altına yatmadan gençleşebilirsiniz.

19.08.2016Kişisel Bakım
Bu besinleri tüketerek selülitlerinizden kurtulun

Bu besinleri tüketerek selülitlerinizden kurtulun

Tatile gitmeden önce selülitlere savaş açmanın tam zamanı!

26.05.2016Sağlık
Yeterli su tüketimi selülitin düşmanı

Yeterli su tüketimi selülitin düşmanı!

Günde 2-3 litre su içmek, selülit oluşumunu engelliyor.

23.05.2016Sağlık
Bu yöntem ile en az bir beden incelebilirsiniz

Bu yöntem ile en az bir beden incelebilirsiniz!

Yaza girerken incelmek ve form kazanmak isteyenler için...

16.05.2016Kişisel Bakım
En Etkili Selülit Savar: Mezoterapi

En Etkili Selülit Savar: Mezoterapi

Yaz mevsimi öncesi başlayacağınız mezoterapi seanslarıyla en başta selülit, bölgesel yağlanma, sarkma ve gevşeme sorunlarını çözümleyebilirsiniz.

Mezoterapi mi, liposuction mı

Mezoterapi mi, liposuction mı?

İstenmeyen yağların uzaklaştırılması için kullanılan iki yöntem...

15.12.2015Kişisel Bakım
LPG selülitleri kaç seansta azaltır

LPG selülitleri kaç seansta azaltır?

LPG uygulamaya alınan bölgelerde kan dolaşımını arttırmaya yardım eder ve deriye esneklik kazandırır. LPG uygulaması selülitlerden kurtarmaya yardımcı olan bir yöntemdir.

6.11.2015Sağlık
Lazer lipoliz ve  liposuction arasındaki fark nedir

Lazer lipoliz ve liposuction arasındaki fark nedir?

Bölgesel yağ eritme uygulamalarından lazer lipoliz, yağ hücrelerinizi tıpkı liposuction gibi yok ediyor ve sıkılaşma sağlıyor. Peki yağ hücrelerinizi yok etmek için hangi uygulama size göre

16.09.2015Sağlık
Çatlaklardan Nasıl Kurtulursunuz

Çatlaklardan Nasıl Kurtulursunuz?

Aynaya bakmanın kabusa dönüştüğü çatlakları artık yok etmek mümkün. Nasıl mı? Sorumuzun cevabını Estetisyen Figen Yaşar Şen'den alacağız.

Selülitlerinizin Tedavi Vakti Geldi

Selülitlerinizin Tedavi Vakti Geldi!

Yaz bitmeden vücudunuzla buluşun. Dokularınızı, kalçalarınızı gevşemiş, bacaklarınızı selülitle dolmuş gibi hissediyorsanız selülitlerinizle yüzleşme vakti!

Selülit Tipine Göre Tedavi

Selülit Tipine Göre Tedavi

Selülitlerden kurtulmak için yapılan diyetlerin bir çoğu yanlış ve hatalı uygulanıyor...

Selülit gideren çok özel karışım

Selülit gideren çok özel karışım!

40-50 dakika yürüyüş yaptıktan sonra bunu mutlaka uygulayın.

25.05.2015Kişisel Bakım
Selülit sadece kilolu kişilerin sorunu değil

Selülit sadece kilolu kişilerin sorunu değil!

Kadınların kabusu haline gelen selülitlerden kurtulmak için neler yapılmalı?

Selülite kesin çözüm

Selülite kesin çözüm!

Her 10 kadından 9'u selülit sorunu yaşıyor.

12.03.2015Kişisel Bakım

Yazar Sonuçları

Bakım programı size özel olmalıdır

Televizyonlarda, gazetelerde, dergilerde ve internette her gün yeni bir güzellik yöntemi tanıtılıyor. Biri diğerini tahtından indiriyor, bir başkası mucizeler yaratıyor! Eminim aklınız karışıyordur.

12.03.2021

Akustik dalga terapisi (AWT) nedir?

Son dönemde popülerleşen bir diğer tedavi de AWT. Yılların teknolojisi olsa da günümüzde yine bölgesel zayıflama ve selülit tedavisi denince ilk akla gelen tedavi olmayı başarıyor. Peki, AWT nedir?

8.03.2021

Ameliyatsız vücut şekillendirmede son trendler

Herkesin hayali şüphesiz kusursuz bir vücut. Ancak kötü beslenme, hareketsiz yaşam, sigara, uykusuzluk veya hamilelik gibi durumlarda bağ dokusu zayıflar ve kollajen lifleri elastikiyetini kaybedebilir.

17.11.2020

Selülit İçin Evde Neler Yapılabiliriz?

Selülit kadınlarda %80-%90 oranında görülen oldukça yaygın bir sorun. Tabii konu böyle popüler olunca, birçok çözüm yöntemiyle de karşılaşıyorsunuz.

28.05.2020

Selülitten kurtulmak mümkün müdür?

Selülit, sadece kilolu kişilerin derdi değildir.

11.06.2017

Kadınlar feminen ruhunu kaybetmesin

Tayfur Yağcı yıllardır daha çok kadınlara hizmet veren bir doktor.

12.03.2017

Selülit Sorununuzu Bu Kış Çözümleyin!

Özellikle kadınlarda çok daha fazla görülen selülit sorunu, en fazla araştırılan estetik problemlerin başında geliyor. Ozon terapi ise, portakal kabuğu görüntüsüne son verebilecek en etkili yöntemlerden bir tanesi.

21.11.2016

Selülitlere Veda Etmenin Yolları!

Deniz mevsimine sayılı günler kala, bayanların en büyük estetik problemlerinden birisi olan selülitler için neler yapılabileceğini Estetik Plastik ve Rekonstrüktif Cerrah, Op. Dr. Bülent Cihantimur anlattı.

11.07.2016

Selülitler Dert Olmaktan Çıkıyor

SmoothShapes, lazer & vakumla çalışan ve ABD’de selülit tedavisinde FDA ve Amerikan Dermatoloji Derneği (ADD) onayı almış ameliyatsız bir uygulama ile selülitler dert olmaktan çıkıyor.

15.03.2016

Bölgesel inceltmede kullanılan 6 süper yöntem!

Karın, basen veya bacaklardaki fazla yağlardan kurtulma yolları...

6.11.2015

Selülit kabusunuz olmasın!

Yaz aylarında selülitten kurtulmanın yolları...

4.08.2015

Selülit nedir, ne değildir?

Alışkanlıklar düzeltilerek, selülitlerin artması engellenebilir veya sınırlanabilir.

25.05.2015

Erkek ve kadınların estetiğe bakışındaki farklar nelerdir?

Hem kadının hem de erkeğin estetik uygulamalarında önem verdiği çalışmalara bir göz atalım...

16.02.2015