EKSTRA
MENÜ

Ret

Ret ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Ret haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 10.967 Ret haberi bulunmuştur.

Ret Haberleri

Onaysız gönderilen her ileti için cezai yaptırım olacak

Onaysız gönderilen her ileti için cezai yaptırım olacak

Tüm hizmet sağlayıcıların güncel ticari elektronik ileti onaylarını yönetebildikleri İleti Yönetim Sistemi (İYS), SMS ve e-posta gibi iletiler göndermeye devam eden şirketler için son tarihi açıkladı. 31 Mayıs 2021 tarihinden sonra gerekli onayları sisteme yüklemeyen işletmelere cezai işlem uygulanabileceğini aktaran siber güvenlik uzmanı Serap Günal, kurumları gerekli yükümlülükleri tamamlaması gerektiği konusunda uyarıyor.

3.03.2021Teknoloji
Rekabet Kurulu, 2.2 milyar lira ceza kesti

Rekabet Kurulu, 2.2 milyar lira ceza kesti

Rekabet Kurulu, geçen yıl, rekabet ihlalleri, birleşme ve devralma, menfi tespit-muafiyetlerin de aralarında olduğu 355 işlemle ilgili incelemelerini sonuçlandırdı.

1.03.2021Ekonomi
Ordunun muhtıra verdiği Paşinyandan miting hamlesi

Ordunun muhtıra verdiği Paşinyan'dan miting hamlesi

Ermenistan Başbakanı Nikol Paşinyan, ordunun kendisine yönelik istifa çağrısının ardından "ülkenin demokratik ve anayasal sistemini savunmak için" miting çağrısı yaptı. Paşinyan, Erivan'da düzenlenecek mitinge olabildiğince çok insanın katılmasını umduğunu söyledi.

28.02.2021Dünya
Son dakika: Ermenistan Cumhurbaşkanı Sarkisyandan Paşinyana ret

Son dakika: Ermenistan Cumhurbaşkanı Sarkisyan'dan Paşinyan'a ret!

Ermenistan Cumhurbaşkanı Sarkisyan, Başbakan Paşinyan'ın Genelkurmay Başkanı'nın görevden alınması kararını veto etti.

27.02.2021Dünya
Son dakika: Biden’ın 1.9 trilyon dolarlık dev yardım paketine Temsilciler Meclisi’nden onay çıktı

Son dakika: Biden’ın 1.9 trilyon dolarlık dev yardım paketine Temsilciler Meclisi’nden onay çıktı!

ABD'de koronavirüs mücadelesi için kullanılacak 1.9 trilyon dolarlık yardım paketi, Temsilciler Meclisi'nden onay aldı. Yardım paketinin son onayı için Senato'da da kabul görmesi gerekecek.

27.02.2021Dünya
İtirazın reddine itiraza yine ret

İtirazın reddine itiraza yine ret

CHP’li Enis Berberoğlu’nun, dokunulmazlığının kaldırılması için hazırlanan fezlekenin yeniden düzenlenmesi talebinin reddedilmesine yaptığı itiraz üst mahkemece reddedildi.

26.02.2021Gündem
Enis Berberoğlunun fezlekeye itirazının reddine üst mahkemeden de ret

Enis Berberoğlu'nun fezlekeye itirazının reddine üst mahkemeden de ret

CHP'li Enis Berberoğlu, dokunulmazlığının kaldırılması için hazırlanan fezlekenin yeniden düzenlenmesi talebinin reddedilmesine yaptığı itiraz üst mahkemece reddedildi.

25.02.2021Gündem
Ünsüz İkizleşmesi Nedir Ünsüz İkizleşmesi Örnek Cümleler, Sorular Ve Konu Anlatımı

Ünsüz İkizleşmesi Nedir? Ünsüz İkizleşmesi Örnek Cümleler, Sorular Ve Konu Anlatımı

Bir kelimeye gelen ekle birlikte o kelimenin sonundaki harfin tekrarlamasına ünsüz ikizleşmesi adı verilir. Birçok kelimede ortaya çıkan bu ses olayı, kelimelerin çok daha vurgulu bir şekilde söylenmesini sağlar. Ünsüz ikizleşmesi nedir? Örnek cümle ve sorularla ayrıntılı olarak derledik.

25.02.2021Araştırma
Ünsüz Türemesi Nedir Ünsüz Türemesi Örnek Cümleler, Sorular Ve Konu Anlatımı

Ünsüz Türemesi Nedir? Ünsüz Türemesi Örnek Cümleler, Sorular Ve Konu Anlatımı

Sınavlarda yer alan Türkçe ve Dil Bilgisi dersleri kapsamında, ünlü türemesi pek çok kez karşımıza çıkan konulardan biridir. Gün içerisinde genel olarak kullandığımız çoğu kelime ünsüz türemesi görülmektedir. Hem eğitim hem de günlük sohbetler içerisinde yer alan bu kelimeler hakkında bilgileri derledik.

25.02.2021Araştırma
TURYAP markası icradan satılacak

TURYAP markası icradan satılacak

Gayrimenkul pazarlama sektörünün köklü firmalarından biri olan TURYAP’ın markası icradan satılacak. Ünlü marka için belirlenen bedel 35 milyon lira. Markanın icradan satışı halinde, alan kişi veya firma dışında kimse kullanamayacak.

24.02.2021Ekonomi
İsteyenin Bir Yüzü Kara Vermeyenin İki Yüzü atasözünün anlamı ve örnek cümle içinde kullanımı (TDK)

İsteyenin Bir Yüzü Kara Vermeyenin İki Yüzü atasözünün anlamı ve örnek cümle içinde kullanımı (TDK)

İsteyenin Bir Yüzü Kara Vermeyenin İki Yüzü atasözüyle, birçok kere karşılaşılmıştır. Anlamı hakkında sizde bilgi sahibi olabilirsiniz. İsteyenin Bir Yüzü Kara Vermeyenin İki Yüzü atasözü hakkında bilinmeyenleri, sizler için derledik.

Hakem bana kırmızı kart yerine, kırmızı tarak gösterdi

'Hakem bana kırmızı kart yerine, kırmızı tarak gösterdi'

Türk kadın futbol tarihinin sıra dışı kulüplerinden Filizspor'un hikayesini, takımın yıldızı, ünlü aktris Şehnaz Dilan'dan dinlemeye ne dersiniz?

23.02.2021Avrupa
2 milyon kişi ileti onaylarını kontrol etti

2 milyon kişi ileti onaylarını kontrol etti

Ticaret Bakanı Ruhsar Pekcan, istenmeyen SMS, sesli arama ve e-posta gibi ticari elektronik iletilerin önüne geçmek amacıyla 7 Ocak’ta hizmete açtıkları Ticari Elektronik İleti Yönetim Sistemi’ne (İYS) vatandaşların büyük ilgi gösterdiğini belirtti.

18.02.2021Ekonomi
Bakan Pekcan: İYSye büyük ilgi gösterildi

Bakan Pekcan: İYS'ye büyük ilgi gösterildi

Ticaret Bakanı Ruhsar Pekcan "İstenmeyen SMS, sesli arama, e-posta gibi iletilerin önüne geçmek için hizmete açtığımız İYS'ye vatandaşlarımız büyük ilgi gösterdi." dedi.

17.02.2021Ekonomi
PKK’lının talebine AB’den ret

PKK’lının talebine AB’den ret

Avrupa Birliği (AB) Adalet Divanı, AB’nin “teröristler listesinde” bulunan terör örgütü PKK’nın elebaşlarından Şanlı Dalokay’ın, “mal varlıklarının dondurulmasından dolayı zarara uğradığı” gerekçesiyle zararının AB Konseyi tarafından ödenmesi talebini reddetti.

13.02.2021Dünya
Bakan Gülden flaş anayasa açıklaması

Bakan Gül'den flaş 'anayasa' açıklaması!

Adalet Bakanı Abdulhamit Gül, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın geçen hafta kabine toplantısı ardından kamuoyuyla paylaştığı 'yeni anayasa çalışmaları' hakkında açıklamalarda bulundu. Gül, "Türkiye'de her kesimin 'bu benim anayasam', 'evet benim ruhum var' diyebileceği anayasayı yapmak bizim birinci görevimiz." ifadelerini kullandı.

12.02.2021Gündem
Mahkemeden Enis Berberoğlunun fezleke itirazına ret

Mahkemeden Enis Berberoğlu'nun fezleke itirazına ret

İstanbul 14. Ağır Ceza Mahkemesi, CHP'li Enis Berberoğlu'nun avukatlarının dokunulmazlığının kaldırılması için hazırlanan fezlekeye yaptığı itirazı "düzeltilecek bir husus olmadığı" gerekçesiyle reddetti.

12.02.2021Gündem
Engelliler için yargıdan iyi haber Maaşlar kesilmeyecek

Engelliler için yargıdan iyi haber! Maaşlar kesilmeyecek

Anayasa Mahkemesi, “Evde kişi başına düşen aylık gelir 303.48 TL’nin üzerindeyse engelli aylığı kesilir” şeklindeki yasal düzenleme gerekçe gösterilerek, engelli aylığı kesilen D.A.’nın bireysel başvurusunu kabul etti. AYM, engelli aylığının kesilmesini, Anayasa’da güvence altına alınan kişinin maddi ve manevi varlığını koruma ve geliştirme hakkının ihlali olduğuna hükmetti.

11.02.2021Ekonomi
Biden’ın uranyum şartına Hamaney’den ret cevabı

Biden’ın uranyum şartına Hamaney’den ret cevabı

ABD Başkanı Joe Biden, CBS kanalına verdiği ilk televizyon mülakatında, uranyum zenginleştirme işlemini durdurana dek İran’a yaptırımları kaldırmayacaklarını açıkladı.

9.02.2021Dünya
Mahkemeden ret: Şiddete dair yeni kanıt yok

Mahkemeden ret: Şiddete dair yeni kanıt yok

Sermiyan Midyat, Sevcan Yaşar hakkında tedbir kararı aldırmak istedi. Ancak mahkeme, ‘şiddete dair yeni bir kanıt yok’ diyerek talebi reddetti.

6.02.2021Magazin
Dipsiz Kuyuma mahkemeden ret

Dipsiz Kuyum'a mahkemeden ret

EMRAH Karaduman’ın “Dipsiz Kuyum” şarkısını izin almadan yayınladığı ve satışa çıkardığı iddiasıyla Tolga Kahraman ile Apple Teknoloji şirketine açtığı dava reddedildi.

5.02.2021Magazin
Saçının röflesi olayım  Melek Baykala mesajlı taciz

"Saçının röflesi olayım" Melek Baykal'a mesajlı taciz

SANATÇI Melek Baykal, telefonuna mesajlar atarak kendisini rahatsız ettiği gerekçesiyle Elif C.’den şikâyetçi oldu.

5.02.2021Magazin
İnceden öğrencilere ziyaret, rektöre ret

İnce'den öğrencilere ziyaret, rektöre ret

Yeni parti kurma hazırlığı yapan Muharrem İnce, Boğaziçi Üniversitesi kampusunda eylem yapan öğrencileri ziyaret etti.

5.02.2021Gündem
ABDde Demokratlardan Trump için yemin altında ifade versin çağrısı

ABD'de Demokratlar'dan Trump için 'yemin altında ifade versin' çağrısı

ABD'de Demokratlar, 6 Ocak'taki Kongre baskını nedeniyle azil istemiyle Senatoda yargılanacak önceki Başkan Donald Trump'ın yemin altında ifade vermesi için resmi çağrı yaptı. Trump'ın avukatı çağrıya kesin bir ret cevabı vererek Trump'ın Senatoda ifade vermeyeceğini açıkladı.

4.02.2021Dünya
Bircan Baliyi şikayet etti Hadise’ye mahkemeden ret

Bircan Bali'yi şikayet etti! Hadise’ye mahkemeden ret

Hadise, geçen ay İstanbul Aile Mahkemesi’ne başvurarak Beyaz TV’de yayınlanan “Söylemezsem Olmaz” programının sunucusu Bircan Bali hakkında tedbir talebinde bulunmuştu.

4.02.2021Magazin
İYS nedir Ticari Elektronik İleti Yönetim Sistemi (İYS) ile istenmeyen mesajlar iptal ediliyor

İYS nedir? Ticari Elektronik İleti Yönetim Sistemi (İYS) ile istenmeyen mesajlar iptal ediliyor!

İYS, Ticaret Bakanlığı tarafından kullanıma açıldı. SMS, e posta ve sesli aramalar gibi tüketicilerin maruz kaldığı istenmeyen mesajların engellenmesini sağlayan İleti Yönetim Sistemi ile ileti onayları tek bir noktadan görülebiliyor. Tüketicilere İYS’ye yüklemeleri için verilen süre 31 Aralık 2020'de sona ermişti. 16 Şubat 2021'e kadar e-Devlet üzerinden elektronik iletilere ilişkin onaylar devam edecek. Kullanıcıların onayları alınmaksızın gönderilen ticari mesajlar için ise para cezası verilecek. İşte, İYS nedir sorusuna yönelik İleti Yönetim Sistemi ile ilgili detaylı bilgiler.

3.02.2021Ekonomi
Kira sorununu Eczacıbaşı çözdü

Kira sorununu Eczacıbaşı çözdü

Kanyon’daki İtalyan restoranı Gina, ev sahibi Harvey Nichols’ın kirayı düşürmemesi nedeniyle kapanmıştı. Kanyon’un patronu Bülent Eczacıbaşı’nın araya girmesiyle sorun çözüldü ve Gina eski yerinde kaldı.

3.02.2021Magazin
Tahran’dan Macron’un nükleer teklifine ret

Tahran’dan Macron’un nükleer teklifine ret

İran, nükleer anlaşmayla ilgili muhtemel görüşmelere Suudi Arabistan’ın da dahil edilmesini isteyen Fransa Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron’un teklifini reddetti.

1.02.2021Dünya
Son Dakika | Beşiktaştan Cenk Tosun için Evertona resmi teklif

Son Dakika | Beşiktaş'tan Cenk Tosun için Everton'a resmi teklif!

Süper Lig'de şampiyonluk hedefi için forvet transferi çalışmalarını sürdüren Beşiktaş, eski futbolcusu Cenk Tosun için kulübü Everton'a resmi teklif yaptı.

30.01.2021Futbol
Son Dakika | İrfan Can Kahveci transferinde düğüm bugün çözülüyor Fenerbahçe resmen...

Son Dakika | İrfan Can Kahveci transferinde düğüm bugün çözülüyor! Fenerbahçe resmen...

Ara transfer dönemimin gözde ismi İrfan Can Kahveci hangi takıma transfer olacak? Başakşehir'in geçen seneki şampiyonluğunda büyük pay sahibi olan İrfan Can için hem Galatasaray hem de Fenerbahçe bastırıyor. Yıldız ismin hangi takıma transfer olacağı konusunda bugünkü görüşme çok kritik öneme sahip.

29.01.2021Futbol
Korona günleri polisiyesi

Korona günleri polisiyesi

Mehmet Eroğlu’nin yeni polisiyesi ‘Meraklı Adamın On Günü’ pandeminin ilk zamanlarında, nisan ayının ilk on gününde geçiyor. Kahramanımız Sadık Demir, TikTok’ta ‘Yansın Bu Dünya’ adını kullanarak fenomen olan ve garip bir biçimde ortadan kaybolan Mutena adlı genç kadını arıyor. Keyif ve merakla okunan usta işi bir polisiye.

29.01.2021Kitap Sanat
Engelli öğretmen alımı başvuruları ne zaman MEBten engelli öğretmen atamaları için duyuru

Engelli öğretmen alımı başvuruları ne zaman? MEB'ten engelli öğretmen atamaları için duyuru

Milli Eğitim Bakanlığı 500 engelli öğretmen ataması yapacağını yayınlandığı duyuruyla paylaştı. Atamalar, adayların tercihi ve EKPSS (Lisans Düzeyi) puanı üstünlüğüne göre elektronik ortamda yapılacak. . Engelli öğretmen alımı için başvurular 1 ila 5 Şubat tarihleri arasında alınacak. Tercihler 11 Şubat'ta yapılacak ve atamalar 16 Şubat'ta gerçekleştirilecek.

27.01.2021Gündem
Hekimoğlu son bölümde Orhan ve Ateşin arası açılıyor - İşte Hekimoğlu 34. son bölümde yaşananlar

Hekimoğlu son bölümde Orhan ve Ateş'in arası açılıyor - İşte Hekimoğlu 34. son bölümde yaşananlar

Hekimoğlu 34. son bölüm izleme ekranı Kanal D'nin internet sitesinden yayınlandı. Ekranların sevilen ve beğeni toplayan dizisi Hekimoğlu'nun 26 Ocak Salı akşamı izleyici ile buluşan son bölümünde Ateş ve Orhan arasındaki ilişkinin Mahir'in Orhan'a yaptığı baskı nedeniyle giderek gerilmesi dikkat çekti. Öte yandan restoranda kalp krizi geçiren hastaya teşhis koyan Ateş'in bu bilgiyi ekibinden saklaması merak uyandırdı. Son bölüm sonrası yeni bölüm fragmanı ekranlara geldi. İşte, Hekimoğlu son bölüm kesintisiz ve tam izleme ekranı ve yeni bölüm fragmanı.

26.01.2021Televizyon
Dünya bu teklifi konuşuyor Cristiano Ronaldo reddetti, Lionel Messi ise...

Dünya bu teklifi konuşuyor! Cristiano Ronaldo reddetti, Lionel Messi ise...

Portekizli yıldız Cristiano Ronaldo, Suudi Arabistan'dan gelen multi-milyon sterlinlik bir teklifi geri çevirdi. Gözler Lionel Messi'ye çevrildi.

23.01.2021Futbol
Demet Akalın, Türkçe kitabındaki heceleme örneğine isyan etti

Demet Akalın, Türkçe kitabındaki heceleme örneğine isyan etti

Paylaşımlarında yaptığı yazım yanlışlarıyla sık sık gündeme gelen Demet Akalın, kızı Hira’nın Türkçe kitabındaki heceleme örneğine isyan etti.

23.01.2021Magazin
Demet Akalın isyan etmişti...  TDKya göre hangisi doğru

Demet Akalın isyan etmişti... TDK'ya göre hangisi doğru?

Paylaşımlarında yaptığı yazım yanlışlarıyla sık sık gündeme gelen Demet Akalın, kızı Hira’nın Türkçe kitabındaki heceleme örneğine isyan etti.

23.01.2021Magazin
Son dakika: İstinaftan flaş Osman Kavala kararı

Son dakika: İstinaf'tan flaş Osman Kavala kararı

İstinaf, Gezi Parkı odaklı olaylara ilişkin davada, Osman Kavala'nın da aralarında bulunduğu 9 sanık hakkında verilen beraat kararlarını bozdu

22.01.2021Gündem
Galatasaraydan Mesut Özil transferine cevap Alexander Sörloth operasyonu...

Galatasaray'dan Mesut Özil transferine cevap! Alexander Sörloth operasyonu...

Radamel Falcao'dan umudu kesen, Mbaye Diagne'ye de bel bağlamak istemeyen Galatasaray, geçtiğimiz haftalarda ret cevabı aldığı Alexander Sörloth için bir kez daha RB Leipzig'in kapısını çalacak. Ligde sadece 1 gol atabilen ve son maçta süre alamayan 25 yaşındaki santrforun kiralanması için bu hafta Alman kulübüyle masaya oturulacak.

19.01.2021Futbol
Fransa İslam’ına Türklerden ret

Fransa İslam’ına Türklerden ret

“Fransa İslam’ı” yaratma ve Ulusal İmamlar Konseyi (CNI) kurma hedefinde olan Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron’un taleplerine Türkler imza atmadı.

19.01.2021Dünya

Yazar Sonuçları

Reddi miras nedir?

Miras, kural olarak miras bırakanın ölümü ile birlikte tamamen yasal mirasçılara intikal etmektedir. Yani mirasın intikali noktasında yasal mirasçıların herhangi bir işlem yapmasına gerek yoktur.

3.03.2021

Kandırılmayı sevmek!

Anlaşılmayan, tuhaf bir yanımız var: İster kendimiz isterse başkaları tarafından olsun, kandırılmayı çok seviyoruz.

15.02.2021

Ret cephesi

Anayasa da neymiş.

6.02.2021

Enis Berberoğlu kararı ve kritik süreç

Anayasa Mahkemesi’nin Enis Berberoğlu’yla ilgili ikinci kez ihlal kararının gerekçesi yayınlandı. 37 sayfadan oluşan gerekçeli kararda Anayasa Mahkemesi Enis Berberoğlu’ndan ziyade kendi hukukunu korumayı amaçlamış.

4.02.2021

Kira sorununu Eczacıbaşı çözdü

Kanyon’daki İtalyan restoranı Gina, ev sahibi Harvey Nichols’ın kirayı düşürmemesi nedeniyle kapanmıştı. Kanyon’un patronu Bülent Eczacıbaşı’nın araya girmesiyle sorun çözüldü ve Gina eski yerinde kaldı.

3.02.2021