EKSTRA
MENÜ

Resim

Resim ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Resim haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 38.235 Resim haberi bulunmuştur.

Resim Haberleri

Düğünüm bile sıkıyönetime denk geldi

Düğünüm bile sıkıyönetime denk geldi

Eski TBMM Başkanı, duayen siyasetçi ve hukukçu Hüsamettin Cindoruk, 70 yıllık siyasi geçmişini, “Aslında ben kaçtıkça siyaset beni kovaladı!” diye özetliyor. Demokrat Parti Gençlik Kolları’ndan 27 Mayıs ihtilaline, Yassıada yargılamalarından sıkıyönetim altındaki düğününe Cindoruk ile geçmişe yolculuk yaptık...

21.02.2021Gündem
Güneş balık burcunda; yaratıcılık, şifa ve kabule geçme zamanı

Güneş balık burcunda; yaratıcılık, şifa ve kabule geçme zamanı

18 Şubatta Güneş yep yeni bir aylık yolculuğuna başlıyor. Güneş genel olarak; amaçlarımız, kariyerimiz, otorite olan ilişkilerimize işaret eder.

20.02.2021Astroloji
Erol Evgin “Postmodern ekspresyonist bir tavır benimki”

Erol Evgin “Postmodern ekspresyonist bir tavır benimki”

“Resim bir tutku benim için” diyen Erol Evgin, eserlerini dijital dünyaya taşıdı. Sanatçı, Instagram’da açtığı sayfayla resimlerini takipçilerinin beğenisine sundu. Erol Evgin, benimsediği tarz için “Postmodern ekspresyonist bir tavır benimki” diyor.

20.02.2021Magazin
Sağlık çalışanları, resim yaparak koronavirüs stresinden uzaklaşıyor

Sağlık çalışanları, resim yaparak koronavirüs stresinden uzaklaşıyor

Dışkapı Yıldırım Beyazıt Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde koronavirüs ile mücadele eden sağlık çalışanları, hastane bünyesindeki atölyede resim yaparak, pandemi stresinden uzaklaşıyor. Sağlık çalışanlarının yaptığı, büyük bölümü pandemi temalı olan resimler, 14 Mart Tıp Bayramı'nda hastanede sergilenecek.

19.02.2021Haber
YKS’de en çok merak edilenleri ÖSYM yanıtladı

YKS’de en çok merak edilenleri ÖSYM yanıtladı

ÖSYM, internet sitesinde 2021-YKS 'Sıkça Sorulan Sorular'ı yayımladı. Toplamda 86 sorunun yanıtı yer alıyor.

19.02.2021Eğitim
Gebermeniz için her gün dua ediyorum Bergüzar Koreli şoke eden mesaj

"Gebermeniz için her gün dua ediyorum" Bergüzar Korel'i şoke eden mesaj

Ünlü oyuncu Bergüzar Korel, sosyal medya hesabını yorumlara ve özel mesajlara neden kapattığını anlattı.

19.02.2021Magazin
İstanbul sosyetesinin en güzel kızıydı, evlendi ve kontes oldu

İstanbul sosyetesinin en güzel kızıydı, evlendi ve kontes oldu

Ünlü oyuncu Can Yaman'ın İtalyan sevgilisi Diletta Leotta'ya yaptığı evlilik teklifi kelimenin tam anlamıyla olay oldu. Yaman, kiraladığı bir uçağın arkasına İtalyanca olarak "Diletta, benimle evlenir misin? Seni seviyorum... Can' yazarak teklifini Roma kentinin göklerine de yazdırdı.

18.02.2021Magazin
ALES saat kaç yapılacak İşte ALES sınav giriş belgesi alma ekranı ve sınav için gerekli belgeler

ALES saat kaç yapılacak? İşte ALES sınav giriş belgesi alma ekranı ve sınav için gerekli belgeler

21 Şubat 2021 tarihinde uygulanacak olan Akademik Personel ve Lisansüstü Eğitimi Giriş Sınavı (2020-ALES/2) adaylarının, sınava girecekleri bina/salonlara atanma işlemleri geçtiğimiz günlerde tamamlanmıştı. ALES sınavına girecek adayların sınav giriş belgesini yanında bulundurması gerekiyor. Peki, ALES saat kaç yapılacak? İşte ALES sınav giriş belgesi alma ekranı ve sınav için gerekli belgeler…

17.02.2021Gündem
NSU davası, radyo tiyatrosu oldu

NSU davası, radyo tiyatrosu oldu

Almanya’da 8’i Türkiye kökenli 10 kişinin öldürülmesinden sorumlu tutulan NSU terör örgütü üyelerinin Münih kentinde 2013’ün mayıs ayında başlayıp 2018’in temmuz ayında sona eren davası, radyo tiyatrosu olarak yayınlanacak.

17.02.2021Avrupa
Yoğun bakım hemşiresi: Covid-19 hastaları denizde boğuluyormuş hissi yaşıyor

Yoğun bakım hemşiresi: Covid-19 hastaları denizde boğuluyormuş hissi yaşıyor

Samsun'da özel bir hastanenin Covid-19 Yoğun Bakım Servisi'nde görev yapan hemşire Derya Çelik (24) ve Savaş Koncak (27) yoğun bakımdaki hastaların tedavi süreçlerini anlattı. Derya Çelik, "Hastalarımız denizde boğuluyormuş hissi yaşıyorlar" derken, Savaş Koncak ise, "'Onlar da birilerinin anne ve babaları' biz de böyle düşünüp yardımcı olmaya çalışıyoruz" diye konuştu.

17.02.2021Haber
Yoğun bakım hemşiresi böyle anlattı: Denizde boğuluyormuş hissi...

Yoğun bakım hemşiresi böyle anlattı: Denizde boğuluyormuş hissi...

Samsun'da özel bir hastanenin Covid-19 Yoğun Bakım Servisi'nde görev yapan hemşire Derya Çelik (24) ve Savaş Koncak (27) yoğun bakımdaki hastaların tedavi süreçlerini anlattı. Derya Çelik, "Hastalarımız denizde boğuluyormuş hissi yaşıyorlar" derken, Savaş Koncak ise, "'Onlar da birilerinin anne ve babaları' biz de böyle düşünüp yardımcı olmaya çalışıyoruz" diye konuştu.

17.02.2021Gündem
Öykü Arinin annesinden çağrı: Bu sistemin Türkiyeye gelmesini istiyoruz

Öykü Arin'in annesinden çağrı: 'Bu sistemin Türkiye'ye gelmesini istiyoruz'

Lösemi tedavisi gören ve babasının verdiği yarı uyumlu nakille hayata tutunan Öykü Arin Yazıcı'nın (6) annesi Eylem Şen Yazıcı, koronavirüs nedeniyle kök hücre ve kan bağışlarında azalma olduğunu belirterek, “AB ülkelerinin neredeyse hepsi ve ABD'de kök hücre bağışı yapmak isteyen donörün yanak içinden sürüntü örneği alınabiliyor. Bu sistemin Türkiye'ye gelmesini istiyoruz" dedi.

16.02.2021Gündem
Prof. Dr. Toner’den ilham veren öneriler

Prof. Dr. Toner’den ilham veren öneriler

Kanser tedavisi konusunda dünyanın en önemli bilim insanları arasında yer alan, çalışmalarına Harvard-MIT Üniversitelerinde devam eden Prof. Dr. Mehmet Toner, ortaokul öğrencileriyle buluştu. Onlara ‘bilim insanı’ olmanın sırlarını anlatan Toner, “Kendinize meraklı olmayı öğretin. Hedefinizi ‘Nobel ödülü alacağım’ yerine, ‘İnsanlık için neler yapabilirim?’ diyerek belirleyin. Sabırlı, çalışkan ve çok yönlü olun. Kararlarınızı, kalbinizin sesini dinleyerek verin. Hayatınıza dokunan, size yol gösteren melekleriniz olsun, onlara sımsıkı sarılın.”

15.02.2021Eğitim
Sanatçıların elinden çıkan maskeler...

Sanatçıların elinden çıkan maskeler...

Kimi camdan, kimi neondan, kimi de telden... 20 sanatçı artık günlük hayatımızın ayrılmaz bir parçası haline gelen maskeleri yorumladı. Ortaya çıkanlar Contemporary İstanbul Vakfı öncülüğünde ‘Maske/Çağrışımlar’ sergisinde bir araya geldi. 21 Nisan’a kadar Fişekhane Cocoon’da görülebilecek serginin sanatçılarıyla konuştuk.

13.02.2021Gündem
Dünya yabancı bir ülke midir

Dünya yabancı bir ülke midir?

Özgün fotogerçekçi görsel dille gerçekliği sorgulayan, detaylara yönelttiği dikkatli bakışıyla kendine has illüzyonlar yaratan Alman sanatçı Karin Kneffel, Dirimart’taki ‘Haymatlos’ başlıklı sergisinde baskı gördüğü Nazi Almanya’sından kaçarak Atatürk’ün davetiyle Türkiye’ye gelen mimar Bruno Taut gibi sürgünlere selam gönderiyor. Kneffel, “Bu dönemin Alman hatırlama kültüründe neden çok az yer kapladığını ve bir zamanlar Almanca konuşan sürgünlerin Türkiye’deki mimarlığa büyük etkisinin hâlâ önemli olup olmadığını sorguluyorum” diyor.

12.02.2021Kitap Sanat
Son dakika: Bakan Akardan flaş sözler: Sığınaklarını başlarına yıktık

Son dakika: Bakan Akar'dan flaş sözler: Sığınaklarını başlarına yıktık

Milli Savunma Bakanı Akar, Kars’ta devam eden "Kış-2021 Türkiye-Azerbaycan Birleşik Müşterek Tabur Görev Kuvveti Tatbikatı"nda açıklamalarda bulundu. Bakan Akar, "Son istihbarat neticesinde hava kuvvetlerimizin desteğiyle yeni bir operasyon başladı, devam ediyor. Sığınaklarını başlarına yıktık, etkisiz hale getirip bölgenin güvenliğini sağlamak amaç" dedi.

11.02.2021Gündem
ALES giriş yerleri ne zaman açıklanacak Gözler ÖSYM’ye çevrildi

ALES giriş yerleri ne zaman açıklanacak? Gözler ÖSYM’ye çevrildi

ALES giriş belgesi ile ilgili ÖSYM son dakika açıklamaları yakından takip ediliyor. Koronavirüs sürecinde ertelenen ALES/2 oturumunun ne zaman yapılacağı belli oldu. Başvuru yapan adaylar sınava 21 Şubat’ta girecekler. Şimdi gözler ALES sınav yerlerine çevrildi. ÖSYM tarafından kılavuz içerisinde konu ile ilgili açıklama yapıldı.

11.02.2021Gündem
Bu resmi  ‘Kim’ çizdi kavgası

Bu resmi ‘Kim’ çizdi kavgası

ABD’li reality şov yıldızı Kim Kardashian, 7 yaşındaki kızı North’un çizdiği bir resmi Instagram hesabından “Benim küçük sanatçım North” notunu düşerek takipçileriyle paylaştı.

11.02.2021Dünya
Kerem Durukan kimdir Genç ressam evinde ölü bulundu

Kerem Durukan kimdir? Genç ressam evinde ölü bulundu

Kerem Durukan, evindeki evinde ölü olarak bulunmasının ardından biyografisi ile araştırılmaya başlandı. Almanya’da bulunan Bauhaus-Universität Weimar’da Görsel İletişim Tasarımı ve Güncel Sanat öğrenimi gören Kerem Durukan, birçok dergi, ajans ve tasarım ofisinde görev aldı. İşte, Kerem Durukan hakkında bazı bilgiler

10.02.2021Gündem
Kızını eleştiren takipçilerine ateş püskürdü: Bu ne cüret

Kızını eleştiren takipçilerine ateş püskürdü: Bu ne cüret!

Eşi Kanye West ile boşanmaya karar verdiği haberleriyle gündeme gelen Kim Kardashian, şimdi de Instagram takipçileriyle kavgaya tutuştu.

10.02.2021Magazin
‘Muhsin Bey’in izlenmeme nedeni seks furyası

‘Muhsin Bey’in izlenmeme nedeni seks furyası

Usta oyuncu Uğur Yücel, 1987 yapımı ‘Muhsin Bey’in zamanında çok izlenmediğini açıkladı: “O sıralar, seks ve porno furyası Türkiye’ye gelmişti. ‘Muhsin Bey’ onların arasında vizyona girmişti ve çok izlenmedi.”

10.02.2021Magazin
Oyun sektörüne öğrenciler göz dikti

Oyun sektörüne öğrenciler göz dikti

Milyonlarca insanın bağımlılık derecesinde sevdiği dijital oyunlar önemli bir iş kapısı haline geldi. Artık ortaokul ve lise öğrencileri de sektöre yeni oyun kazandırmak için kafa yoruyor. Bu alanda okullarda eğitim de veriliyor.

10.02.2021Eğitim
Kültür sanat alanında uluslararası normlara uygun sertifika programı

Kültür sanat alanında uluslararası normlara uygun sertifika programı

Bahçeşehir Üniversitesi Hükümet ve Liderlik Okulu ile İyilik için Sanat Derneği ve Artkolik Sanat ve Eğitim Platformu ortak çalışmasıyla kültür sanat alanında uluslararası normlara uygun içeriklerle, öncü isimlerin katılacağı uzun dönemli sertifika eğitim programını uygulamaya geçiyor. Sertifika programında, Ali Güreli, Haldun Dostoğlu, Maya Portakal, Nazlı Pektaş, Rabia Güreli, Rafi Portakal ve Sabiha Kurtulmuş gibi alanında profesyonel olan 100’ü aşkın isim konuşmacı olarak yer alıyor.

9.02.2021Keyif
Baraj gölünün suları çekildi, kayalıklarda ilginç görüntüler oluştu

Baraj gölünün suları çekildi, kayalıklarda ilginç görüntüler oluştu

Erzurum'un Oltu ilçesinde bulunan Ayvalı Barajı'nın suları, mevsim normallerinin üzerinde seyreden sıcaklık nedeniyle çekildi. Barajda su seviyesinin düşmesinin ardından kayalıkta su kirecinden figürler, ilginç görüntüler oluştu.

8.02.2021Gündem
Bakanlıktan ebeveynler ve kuruluşlardaki personel için koronavirüs rehberi

Bakanlıktan ebeveynler ve kuruluşlardaki personel için koronavirüs rehberi

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı, salgın sürecinde ebeveynler ve kuruluşlarda çocuk bakımından sorumlu personel için rehber hazırladı.

7.02.2021Ekonomi
Datça’da festival yoksa sanat ve doğa var

Datça’da festival yoksa sanat ve doğa var

Antikçağdan günümüze, bir işaretparmağı gibi sonsuz maviliğin üzerinde sere serpe uzanan Datça’da bu yıl pandemi nedeniyle Badem Çiçeği Festivali düzenlenmiyor. Yine de büyülü yarımadaya gitmek, erken baharın tadını çıkarmak için neden çok: Resim, heykel, seramik, mozaik, doğa ve mitoloji... Siz hangisini tercih ederdiniz?

7.02.2021Seyahat
Çöplükten saraya... Resim Müzesi’nin kapıları Hürriyete açıldı

Çöplükten saraya... Resim Müzesi’nin kapıları Hürriyet'e açıldı

Bir zamanlar Dolmabahçe Sarayı skandallarla gündeme gelirdi. Gazeteci Uğur Dündar’ın 1990’lı yıllarda yayınladığı Dolmabahçe Sarayı’nın depolarındaki eserlerin içler acısı görüntüleri tüm Türkiye’nin yüreğini dağlamıştı. Şimdi ise o görüntülerden eser kalmadı.

7.02.2021Gündem
‘Ailece oturup nasıl bir hayat istediğimizi konuşarak kendi kurallarımızı koyabiliriz’

‘Ailece oturup nasıl bir hayat istediğimizi konuşarak kendi kurallarımızı koyabiliriz’

Pek çok ebeveyn çocuğunun teknolojiyle ilişkisi konusunda endişeli. Çok katı kurallar koyanlar da var, “Pandemide zaten her şeyden mahrum, bir de ben bir şeyleri yasaklamayayım” deyip ipleri gevşetenler de... Yetişkin ve oyun terapisti Nilüfer Devecigil çareyi dönem dönem kızıyla birlikte ‘detoks’ yapmakta bulmuş. Bu tecrübeyi Instagram hesabında paylaşan Devecigil ve 14 yaşındaki kızı Irmak’la konuştuk.

Bob Ross kimdir, ne zaman öldü

Bob Ross kimdir, ne zaman öldü?

Bob Ross yarım saat içinde doğa resimleri yaptığı, uzun yıllar devam eden Resim Sevinci programıyla tanınmıştır. Ross'un ölümünden sonra, Bob Ross Inc.'in mülkiyeti Kowalskis'e geçti. 3 kez evlenen Ross'un 2 oğlu vardı. 29 Ekim 1942 doğumlu olan ressam yakalandığı lenf bezi kanseri nedeniyle, 1995'te 53 yaşında hayatını kaybetmişti. Peki, Bob Ross kimdir?

5.02.2021Hayat
Prof. Dr. Mustafa Necmi İlhandan öğretmenlerin koronavirüs aşısı takvimine ilişkin açıklama

Prof. Dr. Mustafa Necmi İlhan'dan öğretmenlerin koronavirüs aşısı takvimine ilişkin açıklama

Sağlık Bakanlığı Toplum Bilimleri Kurulu üyesi Prof. Dr. Mustafa Necmi İlhan, öğretmenlerin şubat ayı içinde aşılanmasına ilişkin tartışmalarla ilgili, "Birinci grubu bitirmeden ikinci gruba geçmek, listeyi değiştirmek karmaşaya neden olur. Bakanlığın önceliklendirme sırası oldukça önemli olacaktır; ama listede bir değişiklik yapmak çok güç olur. Çünkü aşıların tedariki, lojistiği, planlaması ona göre yapılıyor" dedi.

5.02.2021Gündem
Atatürkün Denizliye gelişinin 90’ıncı yılı, törenle anıldı

Atatürk'ün Denizli'ye gelişinin 90’ıncı yılı, törenle anıldı

GAZİ Mustafa Kemal Atatürk'ün Denizli'ye gelişinin 90’ıncı yıl dönümü için Büyükşehir Belediyesi önünde tören düzenlendi.

4.02.2021Gündem
Ara tatilde hepinizin keyif alacağı aktiviteler planlayın

Ara tatilde hepinizin keyif alacağı aktiviteler planlayın

Ara tatilde çocuklarını eğlendirirken kendi isteklerini ve psikolojik durumlarını göz ardı eden ebeveynlere uzmanlardan uyarı var. Aile bireylerinin beraber eğlenebileceği aktiviteler seçilmesini öneren uzmanlar, anne ve babaların da bu süreçte zorlanmış olabileceğini belirterek “Zorlandığınız süreçte durup bekleyip belki biraz da dinlenip yeniden başlamayı unutmayın” tavsiyesinde bulunuyor.

Ressam İbrahim Balaban 100üncü doğum yılında anılıyor

Ressam İbrahim Balaban 100'üncü doğum yılında anılıyor

Balaban Sanat Galerisi tarafından 2019'da hayatını kaybeden ressam İbrahim Balaban'ın 100. yaş günü anma sergisiyle kutlanıyor.

4.02.2021Keyif
İçişleri Bakan Yardımcısı Çataklıdan Boğaziçi Üniversitesi açıklaması

İçişleri Bakan Yardımcısı Çataklı'dan Boğaziçi Üniversitesi açıklaması

İçişleri Bakan Yardımcısı İsmail Çataklı, "Halen İstanbul'da 28 kişinin işlemleri devam etmektedir. Gözaltına alınan 45 kişiden 22'sinin terör örgütleriyle irtibatlı oldukları kesinleşmiştir." açıklamasında bulundu.

4.02.2021Haber
Türk kızlarının sesi olmak istiyorum

'Türk kızlarının sesi olmak istiyorum'

Selin Özünaldım 17 yaşında ve lise 3’üncü sınıf öğrencisi. Ancak şimdiden çok sayıda boyundan büyük işe kalkıştı. Hem UN Women’in (Birleşmiş Milletler Kadın Birimi) küresel cinsiyet eşitliği hareketi olan HeForShe’nin Türkiye'deki en genç temsilcisi hem de Birleşmiş Milletler tarafından dünya genelinde seçilen 300 aktivistten biri.

4.02.2021Eğitim

Yazar Sonuçları

Venüs ayaklarınızı yerden kesecek

Aşkın gezegeni Venüs, Balık burcuna geçiyor. İlişkilerin adeta rengi değişecek; daha sezgisel, yumuşak iletişim zamanı başlıyor. Bu dönem bakım, güzellik, yaratıcılık gibi konular için de çok uygun.

21.02.2021

Bir tek manzara aynı kalmış

Türkiye’ye geldiklerinde ABD başkanlarının bile önünde poz vermek için seçtikleri manzaraya bakıyorum. Ortaköy’ün eski halinden tek tanıdık görüntü... Sabaha kadar asla bitmeyen trafik, lüks arabalar, her birinden yükselen müzik sesleri, inip yürümeye karar vermiş havalı tipler, mekânların kapısındaki kalabalıklar... Bugün hangisi, neredeydi hatırlaması güç.

20.02.2021

Aşk renklidir, hayata renk verir

Türk Dil Kurumu’nun, “Aşırı sevgi ve bağlılık duygusu, sevi, sevda” olarak tanımladığı aşk, filozoflardan edebiyatçılara, müzisyenlerden ressamlara ve heykeltıraşlara kadar çok sayıda farklı disiplinden profesyonelin odağında olmuştur.

15.02.2021

Kıymet Giray’dan Erbil’in İstanbul’u

Devrim Erbil’in geçen yıl kasım ayında, Ziraat Bankası’nın Next Levet Çukurambar Sanat Galerisi’nde açılan “Yeni Resimler-Yeni Dokunuşlar Sergisi”ni görmediyseniz, önünüzde iki hafta var. 28 Şubat’ta sona erecek olan sergi Erbil’in özel olarak tasarladığı eserlerini kapsamına alan kompozisyonlarından oluşuyor.

15.02.2021

Uzay yolculuğu yarışı ve yeni teknolojiler

İnsanoğlunun evreni anlama çabasının başlangıcı neredeyse ilk çağlara kadar gidiyor. Bir çok medeniyet bu konuda o günün imkanları ile çeşitli gözlemler ve değerlendirmeler yaptılar. Güneş ve ay başta olmak üzere gezegenlerin ve yıldızların hareketlerini analiz etmek, zamanı tanımlamak ve kendi hayatları ve doğa olayları üzerindeki etkilerini çözmek bu çabanın bir kısmı diyebiliriz. Günümüze baktığımızda ise artık “Evrende yalnız mıyız?” sorusu ve bunu daha da detaylandıran “Başka canlılar var mı, varsa nasıl bir yaşam var, insan yaşamına uygun koşullar var mı?” soruları uzun yıllardır araştırmalara yön veriyor. Peki son zamanlarda iyice hareketlenen uzay araştırmalarında son durumda neler oluyor?

9.02.2021

Senfoni resimleri demokrasi uyumudur

Türk resim sanatında “senfoni orkestraları ile özdeşleşmiş” isimler arasında Suna Özkalan sanırım ilk sıralarda yer alır. Suna hanımın orkestra resimlerinin büyük çoğunluğu Cumhurbaşkanlığı Senfoni Orkestrası’nın (CSO) yansımalarıdır.

8.02.2021

Yeni tehdit KAYGI-21 mi

Endişe ve kaygının tavan yaptığı özel günlerden geçiyoruz.

6.02.2021

Kendini duyabilmesi için ‘sıkılmaya’ ihtiyacı var

Çocuklar sıkılmasın diye internetteki tüm etkinlikleri tüketen ebeveynler aslında pek de doğru bir şey yapmıyor. Sıkılmanın eğitimin bir parçası olduğunu belirten uzmanlar “Önemli olan tüm gün etkinlik yapmak değil, nitelikli zaman geçirmektir” diyor.

6.02.2021