EKSTRA
MENÜ

Peribacalari

Peribacalari haberleri sayfasında güncel ve son dakika Peribacalari hakkında haberler ile bilgiler bulunmaktadır. Toplam 558 Peribacalari haberi, videosu, fotoğrafı ve yazar yazısı yer almaktadır. Geçmişte ve bugün yeni yayımlanan son durum gelişmeleri ile pek çok haber..

Peribacalari Haberleri

Ege’de bir renkler labirenti

Ege’de bir renkler labirenti

Kula, usta bir ressamın tuvalinden çıkmış gibi duran rengârenk evleriyle çocukluk anılarımızda kalmış bir eski zaman fotoğrafını andırıyor. Asırlardan süzülen karakteristik kentte dolaşırken bir zamanlar başkentlik yapmış bir Ege kasabasında olduğunuzu unutmayın.

19.09.2021Seyahat
Kapadokyada renkli Sıcak Hava Balon Festivali

Kapadokya'da renkli "Sıcak Hava Balon Festivali"

Peribacaları ve doğal kaya oluşumlarıyla kaplı Kapadokya'da bu yıl ikincisi gerçekleştirilen "Uluslararası Kapadokya Balon Festivali" çeşitli ülkelerden sıcak hava balon pilotlarının katılımıyla başladı. Bölgede faaliyet sürdüren sıcak hava balon şirketlerinden Pasha Balloons tarafından organize edilen festival kapsamında, çeşitli figürlerden oluşan balonlar, Göreme beldesindeki festival alanındaki hazırlıkların ardından gökyüzüne yükseldi. Sabahın ilk ışıklarıyla turistlerin yoğunluk oluşturduğu festival alanında kimileri balonların önünde objektiflere poz verdi kimileri ise peribacaları üzerinde süzülen balonları seyretti.

28.08.2021Haber
Peribacalarında kaya balı üretiyor

Peribacalarında kaya balı üretiyor

Kayseri'nin Yeşilhisar ilçesinde Yılmaz Aris (40), Ballık Vadisi’ndeki bahçesinin sınırları içinde bulunan metrelerce yükseklikteki asırlık peribacalarında doğal kaya balı üretiyor. Yılda 60 kilo civarında bal ürettiğini belirten Aris, “Yüzde 100 doğal olan bu balı ağır hastası olanlar daha çok talep ediyor. Organik olarak yetiştirdiğimiz kaya balının kilogramını 500 TL’den satışa sunuyoruz” dedi.

10.08.2021Ekonomi
Talep yağıyor... Peribacalarında üretiyor Kilosunu 500 liradan satıyor

Talep yağıyor... Peribacalarında üretiyor! Kilosunu 500 liradan satıyor

Kayseri’nin Yeşilhisar ilçesinde Yılmaz Aris (40), Ballık Vadisindeki bahçesinin sınırları içinde bulunan metrelerce yükseklikteki asırlık peribacalarında doğal kaya balı üretiyor. Yılda 60 kilo civarında bal ürettiğini belirten Aris, "Yüzde 100 doğal olan bu balı ağır hastası olanlar daha çok talep ediyor. Organik olarak yetiştirdiğimiz kaya balının kilogramını 500 TL'den satışa sunuyoruz" dedi.

10.08.2021Haber
Talep yağıyor... Peribacalarında üretiyor Kilosunu 500 liradan satıyor

Talep yağıyor... Peribacalarında üretiyor! Kilosunu 500 liradan satıyor

Kayseri’nin Yeşilhisar ilçesinde Yılmaz Aris (40), Ballık Vadisindeki bahçesinin sınırları içinde bulunan metrelerce yükseklikteki asırlık peribacalarında doğal kaya balı üretiyor. Yılda 60 kilo civarında bal ürettiğini belirten Aris, "Yüzde 100 doğal olan bu balı ağır hastası olanlar daha çok talep ediyor. Organik olarak yetiştirdiğimiz kaya balının kilogramını 500 TL'den satışa sunuyoruz" dedi.

10.08.2021Ekonomi
Kapadokyayı 7 ayda 854 bin turist gezdi

Kapadokya'yı 7 ayda 854 bin turist gezdi

Göreme Turizm Geliştirme Kooperatifi Başkanı Mustafa Durmaz, "Kapadokya'da 2020 yılında 1 milyona ulaşmayan ziyaretçi sayısı, yıl sonuna kadar 1 milyonu aşacaktır" dedi.

9.08.2021Keyif
Kapadokyada peri bacalarına sprey boyalı tahrip

Kapadokya'da peri bacalarına sprey boyalı tahrip

Türkiye'nin önemli turizm merkezlerinden Kapadokya bölgesindeki peribacaları, sprey boyalar ile yazılar yazılarak tahrip edildi. Turizmciler, dünyada eşi benzeri bulunmayan doğa harikası yapılar üzerine yazılan yazılara tepki gösterdi.

17.06.2021Haber
Kapadokyada peribacalarında akılalmaz vandallık

Kapadokya'da peribacalarında akılalmaz vandallık!

Türkiye'nin önemli turizm merkezlerinden Kapadokya bölgesindeki peribacaları, sprey boyalar ile yazılar yazılarak tahrip edildi. Turizmciler, dünyada eşi benzeri bulunmayan doğa harikası yapılar üzerine yazılan yazılara tepki gösterdi.

17.06.2021Gündem
Manisadaki Kula Peribacaları için çevre düzenlemesi projesi

Manisa'daki Kula Peribacaları için çevre düzenlemesi projesi

Manisa'nın Kula ilçesinde tabiat anıtı ilan edilen peribacalarının bulunduğu bölgenin turistik cazibesinin artırılması için proje başlatıldı.

7.06.2021Keyif
Film gibi heyecanlı bir müze hikâyesi...

Film gibi heyecanlı bir müze hikâyesi...

Küçük ancak iyi düzenlenmiş Uşak Arkeoloji Müzesi’nde MÖ 6’ncı yüzyıla ait Lidya eserleri, namıdiğer Karun Hazinesi’nin birbirinden çarpıcı parçaları sergileniyor. Kaçak kazılarla New York’a giden, badirelerle yuvaya dönen ve tekrar çalınan kanatlı denizatı broşu 2.500 yıllık yolculuğunu tekrar müzeye dönüp tamamladı. Gidip görmek için engelimiz kalmadı...

30.05.2021Seyahat
Son bir kez daha bakın Peribacaları yok olabilir

Son bir kez daha bakın! Peribacaları yok olabilir

TBMM Küresel İklim Değişikliğini Araştırma Komisyonu’na katılan uzmanlar, Türkiye’nin karşı karşıya kalacağı iklim kriziyle ilgili birbirinden çarpıcı örnekler verdi. Uzmanlara göre, iklim değişikliğiyle birlikte peribacaları gibi doğal kültür varlıkları da hızla aşınıp yok olma tehlikesi altında.

28.05.2021Gündem
Kapadokya atlıları

Kapadokya atlıları

Moda etkinliği Dosso Dossi Fashion Show’un dijital platformda yayınlanacak 2021 sonbahar-kış defilesinin çekimleri geçtiğimiz günlerde Kapadokya’da yapıldı.

25.05.2021Keyif
Ünlü mankenler podyumu salladı.... Peribacaları arasında defile

Ünlü mankenler podyumu salladı.... Peribacaları arasında defile!

Dosso Dossi Fashion Show’un 2021 sonbahar-kış sezonu dijital platform defilesi, Kapadokya’nın muhteşem doğası eşliğinde gerçekleştirildi. Tülin Şahin, Özge Ulusoy, Jessica May, Deren Talu, Sinem Sülün başta olmak üzere 30 mankenin görev aldığı moda çekimi, 50 ülkede gösterilecek.

23.05.2021Magazin
Beypazarı’nda çarşı pazar

Beypazarı’nda çarşı pazar

Tarihi İpek Yolu’nun duraklarından olan Beypazarı, önemli ticaret merkezlerinden biriydi. Tarih boyunca sürdürdüğü canlılığıyla bugün halen turistik cazibe merkezi. Orijinalliği korunmuş, zarif Osmanlı konakları arasında gezip ünlü çarşısında lezzetli bir mola verebilirsiniz.

23.05.2021Seyahat
Güzel atlar diyarında çiçekler açtı

Güzel atlar diyarında çiçekler açtı

Türkiye’nin en turistik bölgelerinden Kapadokya, 1985’te UNESCO tarafından, hem dinler tarihi açısından taşıdığı önemle hem de oluşumu 25 milyon yıl öncesine uzanan jeolojik yapısıyla Kültürel Dünya Mirası Listesi’ne dahil edilmişti. 1986’da Ulusal Park ilan edilerek koruma altına alındı. Uçhisar, Avanos ve Göreme… Bölgede her adımda başka bir sürprizle karşılaşıyorsunuz. Jürimiz, yılın bu zamanında Kapadokya’yı ziyaret edecekseniz “Bunları yapmadan dönmeyin” diyor.

9.05.2021Seyahat
Kapadokyada balonlar Türk bayrakları ve Atatürk posteri ile uçtu

Kapadokya'da balonlar Türk bayrakları ve Atatürk posteri ile uçtu

Kapadokya'da, sıcak hava balonları 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı dolayısıyla, Türk bayrakları ve Atatürk posterleriyle uçtu.

23.04.2021Gündem
İki teker üzerinde 10 muhteşem yol

İki teker üzerinde 10 muhteşem yol

Bisiklet ve motosiklet kimileri için bir tutkuyken kimileri spor kimileri de ulaşım için kullanır. Şimdi bunlara pandemiyle birlikte bir yenisi daha eklendi. İki teker aynı zamanda artık en güvenli seyahat aracı. Biz de hazır etrafı bahar kokusu sarmışken iki teker üzerinde birbirinden güzel yolculuklar yapabileceğiniz rotaları jürimize sorduk.

12.04.2021Seyahat
56. Cumhurbaşkanlığı Türkiye Bisiklet Turunda heyecan yarın başlıyor

56. Cumhurbaşkanlığı Türkiye Bisiklet Turu'nda heyecan yarın başlıyor

Bu yıl 56'ncısı düzenlenecek Cumhurbaşkanlığı Türkiye Bisiklet Turu, yarın Kapadokya etabıyla başlayacak.

10.04.2021Diğer
Cumhurbaşkanlığı Türkiye Bisiklet Turu 11 Nisanda başlıyor

Cumhurbaşkanlığı Türkiye Bisiklet Turu 11 Nisan'da başlıyor

Yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgını nedeniyle geçen yıl gerçekleştirilemeyen Cumhurbaşkanlığı Türkiye Bisiklet Turu'nda pedallar 11 Nisan'da yeniden çevrilecek.

9.04.2021Diğer
La Ligadan Kapadokya görüntülü El Clasico tanıtımı

La Liga'dan Kapadokya görüntülü El Clasico tanıtımı

İspanya Birinci Futbol Ligi'nin (La Liga) 30. haftasında Real Madrid ile Barcelona arasında oynanacak El Clasico (Klasik) maçı öncesi Kapadokya'dan görüntüler içeren bir video yayımlandı.

8.04.2021Futbol
Cumhurbaşkanlığı Türkiye Bisiklet Turu ne zaman Geri sayım başladı

Cumhurbaşkanlığı Türkiye Bisiklet Turu ne zaman? Geri sayım başladı

Türkiye'nin en prestijli spor organizasyonlarından Cumhurbaşkanlığı Türkiye Bisiklet Turu'nun 56'ncısı için geri sayım başladı. Yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgını nedeniyle geçen yıl gerçekleştirilemeyen turda pedallar yeniden çevrilecek. Peki, Cumhurbaşkanlığı Türkiye Bisiklet Turu ne zaman yapılacak?

1.04.2021Spor Arena
56. Cumhurbaşkanlığı Türkiye Bisiklet Turu ne zaman Hazırlıklar sürüyor

56. Cumhurbaşkanlığı Türkiye Bisiklet Turu ne zaman? Hazırlıklar sürüyor

Kapadokya'nın peribacaları ve doğal kaya oluşumlarıyla kaplı turistik merkezleri, bu yıl 56'ncısı düzenlenecek Cumhurbaşkanlığı Türkiye Bisiklet Turu'nun (TUR 2021) 1. etabına ev sahipliği yapacak. Peki, 56. Cumhurbaşkanlığı Türkiye Bisiklet Turu ne zaman başlayacak?

22.03.2021Spor Arena
Göreme Milli Parkı Nerede Ve Nasıl Gidilir Göreme Milli Parkı Konaklama, Kamp, Giriş Ücreti Ve Özellikleri Hakkında Bilgi

Göreme Milli Parkı Nerede Ve Nasıl Gidilir? Göreme Milli Parkı Konaklama, Kamp, Giriş Ücreti Ve Özellikleri Hakkında Bilgi

Göreme Milli Parkı’nın yer aldığı Kapadokya dünyanın sayılı güzelliklerine ev sahipliği yapan beldedir. Kapadokya’ya bir kez gelen bir daha gelmek ister. Tabiatın insana sunduğu pek çok güzellik bu topraklarda kendine yer bulmuştur. Kapadokya’ya adım attığınız an kendinizi başka bir dünyada gibi hissedersiniz. Her köşesinde ayrı bir tarih, ziyaretçilerini bekler. Göreme Milli Parkı ile ilgili bilgileri derledik.

2.03.2021Seyahat
Kapadokya beyaza büründü

Kapadokya beyaza büründü

TÜRKİYE'nin önemli turizm merkezlerinden Kapadokya bölgesi, kar yağışı ile birlikte beyaza büründü.

16.02.2021Gündem
Çat Vadisi turistleri ağırlamak için gün sayıyor

Çat Vadisi turistleri ağırlamak için gün sayıyor

Nevşehir'e bağlı Çat beldesinde çevresi peribacaları ve doğal kaya oluşumlarıyla kaplı kanyon şeklindeki vadi, turizmden hak ettiği payı almaya hazırlanıyor.

10.02.2021Keyif
Kapadokya, yarıyıl tatilinde çocuklu ailelerin tercihi oluyor

Kapadokya, yarıyıl tatilinde çocuklu ailelerin tercihi oluyor

Yeni tip koronavirüs (Kovid-19) tedbirleri kapsamında eğitim öğretime çevrim içi devam eden öğretmen, öğrenci ve aileleri, yarıyıl tatilinde Kapadokya'nın masalsı manzarasında dinlenip, çeşitli tur etkinliklerine katılıyor.

30.01.2021Seyahat
Kapadokya’da kar beyaz güzellik

Kapadokya’da 'kar beyaz' güzellik

Peribacaları, kayadan oyma tarihi şapel ve kiliseleri, yeraltı yerleşim alanlarıyla yerli ve yabancı turistlerin ilgisini çeken Kapadokya bölgesi, gece etkili olan kar yağışıyla beyaza büründü.

29.01.2021Seyahat
Yeşilhisarın peribacaları, turizme kazandırılmayı bekliyor

Yeşilhisar'ın peribacaları, turizme kazandırılmayı bekliyor

Kayseri'nin Yeşilhisar ilçesinde kayadan oyma kiliseler, peribacaları ve yeraltı şehri, turizme kazandırılmayı bekliyor.

26.01.2021Seyahat
Kolombiyalı ve Meksikalı turizmciler Kapadokyayı gezdi

Kolombiyalı ve Meksikalı turizmciler Kapadokya'yı gezdi

Kolombiya ve Meksika'da acente ve tur hizmeti sunan firmaların temsilcileri, Kapadokya'ya gelerek tarihi ve turistik merkezleri ziyaret etti.

25.01.2021Seyahat
Yeşilhisar Akköydeki peri bacaları turizme kazandırılmayı bekliyor

Yeşilhisar Akköy'deki peri bacaları turizme kazandırılmayı bekliyor

Kayseri'nin Yeşilhisar İlçesi'ne bağlı Akkoy Mahallesinde bulunan muhteşem görünüşlü peri bacaları, Ürgüp ve Göreme'ye rakip çıkacak cinsten.

21.01.2021Seyahat
Peribacalarındaki kış aktiviteleri turistleri cezbediyor

Peribacalarındaki kış aktiviteleri turistleri cezbediyor

Kar yağışı ile eşsiz manzarasını daha da güzelleştiren Kapadokya'da turistler, arazi aracı, ATV motor ve atlarla düzenlenen turlara katılarak bölgeyi keşfediyor.

19.01.2021Seyahat
6 bin yıllık Kasrik Boğazı, doğal güzelliğiyle ziyaretçilerini bekliyor

6 bin yıllık Kasrik Boğazı, doğal güzelliğiyle ziyaretçilerini bekliyor

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan imzasıyla Resmi Gazete'de yayımlanan Cumhurbaşkanlığı Kararı ile 'kesin korunacak hassas alan' olarak tescil ve ilan Şırnak'taki Kasrik Boğazı'nın, güzel manzarasıyla keşfedilmesi bekleniyor.

16.01.2021Seyahat
Kapadokyada kar güzelliği

Kapadokya'da kar güzelliği

TÜRKİYE'nin önemli turizm merkezlerinden Kapadokya, kar yağışı ile birlikte beyaza büründü.

14.01.2021Güncel
Kapadokya’da kartpostallık kar manzaraları

Kapadokya’da kartpostallık kar manzaraları

Türkiye’nin önemli turizm merkezlerinden Kapadokya bölgesinde dün akşam saatlerinde yağan kar yağışı ile beyaza bürünen peribacaları havadan görüntülendi.

14.01.2021Seyahat
Kapadokyayı 2020de 120 bin 917 turist gökyüzünden izledi

Kapadokya'yı 2020'de 120 bin 917 turist gökyüzünden izledi

Dünyanın dört bir tarafından gelen turistleri tarihi, kültürel zenginlikleri ve doğal güzellikleriyle cezbeden Kapadokya'daki sıcak hava balon turlarına, Kovid-19 salgınıyla mücadele edilen 2020 yılında 120 bin 917 kişi katıldı.

13.01.2021Seyahat
Nevşehirdeki 3 güzellere Kayseriden rakip çıktı

Nevşehir'deki 3 güzellere Kayseri'den rakip çıktı

Kayseri'nin Soğanlı Bebekleri ile ünlü Yeşilhisar ilçesinde Nevşehir'de bulunan ve turistlerin büyük ilgisini çeken 3 güzeller olarak bilinen peribacalarına rakip olabilecek peribacaları turizme kazandırılmayı bekliyor.

12.01.2021Seyahat
Frigyanın kalbi Ayazini köyü başlatılan projelerle çekim merkezi olacak

'Frigya'nın kalbi' Ayazini köyü başlatılan projelerle çekim merkezi olacak

Afyonkarahisar'da, tarihi "Frig Vadisi'nin kalbi" olarak nitelendirilen İhsaniye ilçesine bağlı Ayazini köyünün, devam eden projelerin tamamlanmasıyla yakın yakın zamanda önemli bir turizm destinasyonu olması bekleniyor.

11.01.2021Seyahat
Kapadokya bölgesini 992 bin 620 turist ziyaret etti

Kapadokya bölgesini 992 bin 620 turist ziyaret etti

Türkiye’nin önemli turizm merkezlerinden Kapadokya bölgesini 2020 yılında 992 bin 620 yerli ve yabancı turist ziyaret etti.

5.01.2021Seyahat
Kayserideki peribacalarında sprey boyalı yazı skandalı

Kayseri'deki peribacalarında 'sprey boyalı yazı' skandalı!

Kayseri Yeşilhisar ilçesinde sayısı 40'ı bulan peribacalarından bazılarına sprey boya ile yazılan yazılar tepki çekti. Mahalle muhtarı Hamza Bulut, "Burada bulunan peribacaları tarih düşmanlarının saldırısına uğradı" dedi.

3.01.2021Gündem
Kapadokya yeni yılı sakin karşılıyor

Kapadokya yeni yılı sakin karşılıyor

Türkiye'nin önemli turizm merkezlerinden Kapadokya, yılbaşı tatilinde, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgını nedeniyle yeni yıla sakin ve izole bir ortamda girmek isteyenleri ağırlayacak.

31.12.2020Seyahat
Kapadokya’yı 115 bin turist gökyüzünden izledi

Kapadokya’yı 115 bin turist gökyüzünden izledi

Türkiye’nin önemli turizm merkezlerinden ve sıcak hava balon turlarının başkenti Kapadokya bölgesini bu yıl 115 bin yerli ve yabancı turist gökyüzünden izledi.

29.12.2020Seyahat
Kapadokyada masalsı görüntüler

Kapadokya'da masalsı görüntüler

Türkiye'nin önemli turizm merkezlerinden Kapadokya bölgesinde etkili olan sis, sıcak hava balonlarıyla güzel görüntü oluşturdu.

10.12.2020Seyahat
Kapadokya 11 ayda 962 bin ziyaretçiyi ağırladı

Kapadokya 11 ayda 962 bin ziyaretçiyi ağırladı

Türkiye’nin önemli turizm merkezlerinden Kapadokya bölgesinde bulunan müze ve ören yerlerini 11 ayda 962 bin 124 yerli ve yabancı turist ziyaret etti.

8.12.2020Seyahat
Kapadokyadaki turistik merkezlerde Kovid-19 sessizliği

Kapadokya'daki turistik merkezlerde Kovid-19 sessizliği

Türkiye'nin önemli turizm merkezlerinden Kapadokya bölgesinde, yeni tip koronavirüsle (Kovid-19) mücadele tedbirleri kapsamında sokağa çıkma kısıtlamasının başlamasının ardından sakinlik yaşanıyor.

7.12.2020Seyahat

Yazar Sonuçları

Karlar diyarında ne güzellikler saklı...

Palandöken Dağı’nın eteklerine konuşlanmış, yıllar boyunca Türk medeniyetlerine başkentlik yapmış Doğu Anadolu’nun incisi... Kışın soğuğu iliklerinize kadar hissedeceğiniz, kış turizminin gözde adreslerinden… Yiğit ve mert anlamına gelen Dadaşların diyarı Erzurum, gölleri, peribacaları ve şelalesiyle görenleri kendine hayran bırakıyor.

14.02.2021

Sömestr tatilinde çocuklarınızla birlikte doğanın keyfini çıkaracağınız yerler

Bir süredir eğitimlerine evden devam eden çocuklar, üç haftalık sömestr tatiline girdi. Ailecek doğayla baş başa olmak için bu mola harika bir fırsat. Peki nereye gitmeli, neler yapmalı? İşte Sömestr tatilinde ailecek doğanın keyfini çıkaracağınız yerler…

22.01.2021