EKSTRA
MENÜ

Ziyaretçi

Ziyaretçi haberleri sayfasında güncel ve son dakika Ziyaretçi hakkında haberler ile bilgiler bulunmaktadır. Toplam 15.340 Ziyaretçi haberi, videosu, fotoğrafı ve yazar yazısı yer almaktadır. Geçmişte ve bugün yeni yayımlanan son durum gelişmeleri ile pek çok haber..

Ziyaretçi Haberleri

Son dakika: Bakan Ersoy CNN TÜRKte anlattı Turizmde hedef güncellendi: 28 milyon turist, 22 milyar dolar gelir

Son dakika: Bakan Ersoy CNN TÜRK'te anlattı! Turizmde hedef güncellendi: 28 milyon turist, 22 milyar dolar gelir

Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy, Ahmet Hakan'ın sunduğu Tarafsız Bölge programında gündeme dair önemli açıklamalarda bulundu. Bakan Ersoy, Türkiye'nin bu yıl turizm hedeflerini 28 milyon turist, 22 milyar dolar gelir olarak güncellediğini açıkladı. AKM'nin inşasında sona gelindiğini belirten Bakan Ersoy, 29 Ekim'de açılışın yapılacağını ifade etti. Beyoğlu Kültür Yolu Projesi festivalinin AKM'nin açılmasıyla start vereceğini aktaran Bakan Ersoy, bu projeyle Galataport'tan AKM'ye uzanan bir kültür-sanat rotasının oluşacağını vurguladı.

20.10.2021Gündem
Togolu kız öğrenciden Emine Erdoğana duygusal mektup

Togolu kız öğrenciden Emine Erdoğan'a duygusal mektup

Maveda Gloria adlı 12 yaşındaki Togolu kız öğrencinin Türkiye Maarif Vakfının (TMV) Togo'daki Caisse Kampüsü'nün açılışını gerçekleştiren Emine Erdoğan'a yazdığı mektup duygulandırdı.

19.10.2021Gündem
Hollanda’da Müslümanlara ait kurumları gizlice araştırıldığı ortaya çıktı

Hollanda’da Müslümanlara ait kurumları gizlice araştırıldığı ortaya çıktı

Hollanda’da bazı belediyelerin özel şirketler aracılığıyla camiler ve Müslümanlara ait kurumlar hakkında gizli araştırma yürüttüğü belirtildi.

17.10.2021Avrupa
8 adımda Kaz Dağları’nın güzellikleri

8 adımda Kaz Dağları’nın güzellikleri

Afrodit’in Paris’e âşık 8 adımda Kaz Dağları’nın güzellikleri olduğu, Homeros’un ‘İlyada Destanı’nda ‘Bol pınarlı vahşi hayvanların anası’ diye söz ettiği Kaz Dağları, Türkiye’nin en özel bölgelerinden biri. Kültür mozaiği köyleri, doğal güzellikleri, şelaleleri, özenli müzeleriyle her bir yanı keşfedilmeyi bekleyen sürprizlerle dolu. Özellikle de benzersiz doğasına sonbahar ışıkları düştüğünde...

17.10.2021Seyahat
Hollanda Müslümanlara ait kurumları gizlice araştırmış

Hollanda Müslümanlara ait kurumları gizlice araştırmış

Hollanda'da bazı belediyelerin özel şirketler aracılığıyla camiler ve Müslümanlara ait kurumlar hakkında gizli araştırma yürüttüğü belirtildi.

16.10.2021Dünya
Yalovanın tarihi Kafkas köyünde meydan Osmanlı mimarisiyle yenilendi

Yalova'nın tarihi Kafkas köyünde meydan Osmanlı mimarisiyle yenilendi

Tarihi çeşme ve yapıları, yöresel yemekleri hinkal ve pakukla, boynuz takı işlemeciliğiyle ziyaretçi çeken, Yalova merkeze bağlı Güneyköy'ün meydanı yenilendi.

14.10.2021Keyif
Konya Bilim Festivali’ne 250 bin ziyaretçi

Konya Bilim Festivali’ne 250 bin ziyaretçi

Konya Büyükşehir Belediyesi tarafından yaptırılan Türkiye’nin TÜBİTAK destekli ilk bilim merkezi olan Konya Bilim Merkezi’nde düzenlenen 8. Konya Bilim Festivali’nin açılışı, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank tarafından yapıldı.

13.10.2021Ekonomi
Tepki çeken karar... Tiananmen heykeli kaldırılıyor

Tepki çeken karar... Tiananmen heykeli kaldırılıyor!

Hong Kong Üniversitesi, Tiananmen Meydanı katliamını anan heykelin kaldırılması talimatı verdi. tepki çeken karar sonrası heykelin bulunduğu kampüste ziyaretçi yoğunluğu yaşanıyor.

12.10.2021Dünya
Son dakika: Tepki çeken karar... Tiananmen heykeli kaldırılıyor

Son dakika: Tepki çeken karar... Tiananmen heykeli kaldırılıyor!

Hong Kong Üniversitesi, Tiananmen Meydanı katliamını anan heykelin kaldırılması talimatı verdi. tepki çeken karar sonrası heykelin bulunduğu kampüste ziyaretçi yoğunluğu yaşanıyor.

12.10.2021Dünya
Adalet Bakanı Abdulhamit Gül: Yanı başımızda terör devleti koridoruna asla izin vermeyeceğiz

Adalet Bakanı Abdulhamit Gül: Yanı başımızda terör devleti koridoruna asla izin vermeyeceğiz

ADALET Bakanı Abdulhamit Gül, terörle mücadeleyi kararlı şekilde sürdüreceklerini belirterek, "Ülkemizin yanı başında bir terör devleti koridoruna da asla izin vermeyeceğiz" dedi.

11.10.2021Gündem
Cumhurbaşkanı Erdoğan gençlerle buluştu Gençlerle samimi olmamızdan rahatsızlık duyuyorlar

Cumhurbaşkanı Erdoğan gençlerle buluştu! "Gençlerle samimi olmamızdan rahatsızlık duyuyorlar"

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, dün gerçekleşen Adana ziyareti sonrası 81 ilden üniversite kazanan öğrencilerle gerçekleştirdiği Gençlerle Buluşma Programı'nda önemli açıklamalarda bulundu. Cumhurbaşkanı Erdoğan, tüm siyasi hayatı boyunca gençlerle çalıştığını belirterek, "Bazılarının bizim gençlerimizle samimi olmamızdan rahatsız duyduklarını anlıyorum. İstanbul'a Büyükşehir Belediye Başkanı iken de gençlerle birlikteydim, Başbakanlık görevini üstlendiğimden de arkadaşlarımın çoğu gençlerden oluşuyordu. Cumhurbaşkanı oldum, yine gençlerle birlikteyim. Eğer bir gün Külliye'ye yolunuz düşerse oradaki çalışanların gençlerden oluştuğunu görürsünüz. 8 torunum var. Aile dostlarımız vesilesiyle yine gençlerle beraberim" ifadelerini kullandı.

10.10.2021Gündem
Türkiye dünya gıda liginde üst sıraya çıktı: Anuga’da dördüncü

Türkiye dünya gıda liginde üst sıraya çıktı: Anuga’da dördüncü!

Almanya’da dün açılan dünyanın en büyük gıda ve içecek fuarı Anuga’da Türkiye, 97 ülke arasında 300’e yakın firmayla dördüncü büyük katılımcı oldu. Pandemi dönemi sonrasının ilk fiziki fuarlarından Anuga, dijital olarak da gerçekleştiriliyor.

10.10.2021Avrupa
Contemporary Istanbul 2021 Ne Zaman, Nerede Yapılıyor

Contemporary Istanbul 2021 Ne Zaman, Nerede Yapılıyor?

Dünyanın önde gelen galeri, sanatçı, kurum ve kuruluşlarını bir araya getiren 16. Contemporary Istanbul 2021 ne zaman ve nerede yapılıyor sanatseverler tarafından araştırılıyor. Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy’un da ziyaret ettiği Comtemporary Istanbul hakkında bilgiler haberimizde…

Maraş açılımına orkestralı yıldönümü

Maraş açılımına orkestralı yıldönümü

KKTC’de 1974’ten bu yana kapalı tutulan ve geçen yıl halkın ziyaretine açılan turistik Maraş kentinde dün orkestralı yıldönümü kutlaması yapıldı.

9.10.2021Dünya
Sabiha Gökçeni 9 ayda yaklaşık 18 milyon yolcu kullandı

Sabiha Gökçen'i 9 ayda yaklaşık 18 milyon yolcu kullandı

İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanı'nda ilk 9 aylık yolcu rakamları belli oldu. Buna göre yılın ilk 9 ayında Sabiha Gökçen Havalimanı'nı 17 milyon 634 bin yolcu kullandı.

8.10.2021Ekonomi
Ersin Tatar: Tatar: Maraş açılımı, KKTCye çok şey kazandırdı

Ersin Tatar: Tatar: Maraş açılımı, KKTC'ye çok şey kazandırdı

KKTC Cumhurbaşkanı Tatar, 46 yılın ardından geçen sene hayata geçirilen Maraş bölgesinin açılım sürecinin, KKTC'ye hem siyasi hem turizm hem de ekonomik anlamda çok şey kazandırdığını ve kazandırmaya devam edeceğini belirtti.

8.10.2021Dünya
2022 Cenevre Otomobil Fuarı koronavirüs nedeniyle iptal edildi

2022 Cenevre Otomobil Fuarı koronavirüs nedeniyle iptal edildi

Dünyanın en önemli ve prestijli otomobil fuarlarından kabul edilen Cenevre Otomobil Fuarı, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgını nedeniyle 2022'de de iptal edildi.

7.10.2021Ekonomi
İFMnin hedefi 10 yılda ilk 10a girmek

İFM'nin hedefi 10 yılda ilk 10'a girmek

İstanbul'u dünyanın önemli finans merkezleri ile rekabet edebilir konuma yükseltmeyi amaçlayan İstanbul Finans Merkezi (İFM) projesi, 10 yılda dünyanın ilk 10 finans merkezi arasına girmeyi hedefliyor.

7.10.2021Ekonomi
Sosyal medya devi siber saldırıyı doğruladı En çok kazanan yayıncılar ortaya çıktı

Sosyal medya devi siber saldırıyı doğruladı! En çok kazanan yayıncılar ortaya çıktı

Amazon'un çevrimiçi canlı yayın uygulaması Twitch, siber saldırıya maruz kaldığını doğruladı. Sosyal medya platformunda en çok kazanan oyuncular belli oldu.

7.10.2021Ekonomi
2 milyar dolarlık endüstri fuarda bir araya geliyor

2 milyar dolarlık endüstri fuarda bir araya geliyor

Yatak endüstrisinin tek fuarı olan IBIA EXPO - Yatak Yan Sanayi ve Teknolojileri Fuarı, 06-09 Ekim 2022 tarihinde İstanbul Fuar Merkezi’nde sektöre dair tüm yenilikleri ile 2 milyar dolarlık yatak yan sanayisini ve teknolojilerini bir çatı altında toplayacak.

6.10.2021Ekonomi
Adalarda fayton gitti, tartışmalar bitmedi Sakinler ne diyor

Adalar'da fayton gitti, tartışmalar bitmedi! Sakinler ne diyor?

Yıllarca atlı faytonların tartışma konusu olduğu Adalar'da şimdi de 'akülü araç' gerginliği yaşanıyor. Bir kesim "Akülü araçlar yüzünden sokağa çıkamaz' olduk diyor diğer kesim ise belediyenin yasak kararı üzerine "Akülü araçlar serbest olsun nasıl ulaşım sağlayacağız" diye isyan ediyor. Belediyenin meclis toplantıları sürekli protestolara sahne oluyor. Peki Türkiye'nin en huzurlu ve sakin yeri olarak bilinen Adalar'da neler oluyor? Hürriyet muhabiri gitti, muhataplarla tek tek görüştü, yaşananların fotoğrafını çekti...

6.10.2021Gündem
Ali Güreli: Tersane’de Venedik ruhu var

Ali Güreli: Tersane’de Venedik ruhu var

15 yıllık mekânı Lütfi Kırdar’dan Haliç’teki Tersane İstanbul’a taşınan Contemporary Istanbul’un 16’ncı edisyonu, 5-10 Ekim tarihleri arasında yapılacak. Başkan Ali Güreli, “Venedik Bienali’ni düşünün, o tarihi yapılarda sanatı izlemek ne kadar müthiş bir duygu. Tersane’nin de böyle bir ruhu var”diyor.

1.10.2021Kitap Sanat
Hazine ve Maliye Bakan Yardımcısı Nebatiden politika faizi açıklaması

Hazine ve Maliye Bakan Yardımcısı Nebati'den "politika faizi" açıklaması

Hazine ve Maliye Bakan Yardımcısı Nureddin Nebati, "Brezilya, ABD ve Avro bölgesi gibi ülkelerde politika faizinin enflasyonun altında belirlenmesine hiç sesini çıkarmayanlar, Merkez Bankamızın çekirdek enflasyonun üzerinde olmakla birlikte enflasyonun sınırlı olarak altında politika faizi belirlemesi durumunda kıyameti koparıyorlar." dedi.

30.09.2021Ekonomi
Öğrenince çok şaşıracaksınız Yerin altındaki saklı cennet.. Kendisine özel bir nehri hatta ormanı bile bulunuyor

Öğrenince çok şaşıracaksınız! Yerin altındaki saklı cennet.. Kendisine özel bir nehri hatta ormanı bile bulunuyor

Maden araştırmaları, arkeolojik çalışmalar, depo veya yaşam alanı olarak kullanılması gibi pek çok sebeple yer altına inan insanlık, artık bu ilginç yapılar hakkında çok daha fazla bilgiye sahip. İşte dünyanın dört bir yanından çekilmiş harika görüntülerle doğanın gizli yer altı harikaları...

28.09.2021Seyahat
Adıyaman turizmde cazibe merkezi olma yolunda ilerliyor... Nemrut Dağına ziyaretçi akını...

Adıyaman turizmde cazibe merkezi olma yolunda ilerliyor... Nemrut Dağı'na ziyaretçi akını...

UNESCO Dünya Kültür Miras Listesi'nde yer alan ve "güneşin doğuşu ve batışının dünyada en güzel izlendiği yer" olarak nitelendirilen Adıyaman’daki Nemrut Dağı dünyanın dört bir tarafından gelen misafirlerini ağırlamaya devam ediyor.

28.09.2021Gündem
TEKNOFESTte son gün yoğunluğu

TEKNOFEST'te son gün yoğunluğu

Havacılık, Uzay ve Teknoloji festivali TEKNOFEST'in son gününde vatandaşlar festivale yoğun ilgi gösterdi.

26.09.2021Ekonomi
Magnesiadaki kazılarda Zeus Tapınağının giriş kapısına ulaşıldı

Magnesia'daki kazılarda Zeus Tapınağı'nın giriş kapısına ulaşıldı

Aydın'ın Germencik ilçesindeki antik kent Magnesia'da süren kazılarda, Berlin Pergamon Müzesi'nde kopyası sergilenen Magnesia Zeus Tapınağı'nın giriş kapısına ulaşıldı. Ankara Üniversitesi Öğretim Üyesi Doç. Dr. Görkem Kökdemir başkanlığında yürütülen kazılarda ulaşılan tapınağın tamamının yıl sonuna kadar çıkarılması hedefleniyor. "Bu tapınağı tamamen ortaya çıkardığımızda arkeoloji camiasının gözü burada olacak" diyen Kökdemir, ''Önümüzdeki yıl Berlin'deki müzede sergilenen yapının orijinalini, burada ortaya çıkaracağız. Bu muazzam bir şey. Hem arkeoloji literatürü için hem de buranın turizme katkı sağlaması için çok önemli. Dolayısıyla çok heyecanlıyız'' ifadelerini kullandı.

26.09.2021Haber
Heyecanlandıran gelişme Zeus Tapınağının giriş kapısına ulaşıldı...  Bu muazzam bir şey

Heyecanlandıran gelişme! Zeus Tapınağı'nın giriş kapısına ulaşıldı... 'Bu muazzam bir şey'

Aydın'ın Germencik ilçesindeki antik kent Magnesia'da süren kazılarda, Berlin Pergamon Müzesi'nde kopyası sergilenen Magnesia Zeus Tapınağı'nın giriş kapısına ulaşıldı. Ankara Üniversitesi Öğretim Üyesi Doç. Dr. Görkem Kökdemir başkanlığında yürütülen kazılarda ulaşılan tapınağın tamamının yıl sonuna kadar çıkarılması hedefleniyor. "Bu tapınağı tamamen ortaya çıkardığımızda arkeoloji camiasının gözü burada olacak" diyen Kökdemir, ''Önümüzdeki yıl Berlin'deki müzede sergilenen yapının orijinalini, burada ortaya çıkaracağız. Bu muazzam bir şey. Hem arkeoloji literatürü için hem de buranın turizme katkı sağlaması için çok önemli. Dolayısıyla çok heyecanlıyız'' ifadelerini kullandı.

26.09.2021Gündem
Tanrıların Dağı Nemrut’ta günü hem batırdık hem doğurduk...

Tanrıların Dağı Nemrut’ta günü hem batırdık hem doğurduk...

Adıyaman’ın Kâhta ilçesindeki Nemrut Milli Parkı; zirvesindeki heykelleri, insan eliyle yapılmış tümülüsü, hâlâ kayıp olan I. Antiochos’un mezarıyla sırlarla dolu bir yer...

26.09.2021Seyahat
9 ayda 125 bin kişi

9 ayda 125 bin kişi

Dünyanın en büyük mozaik müzeleri arasındaki Zeugma Mozaik Müzesi’ni 9 ayda 125 bin kişi ziyaret etti.

26.09.2021Seyahat
İstanbul karşamasından harikalar diyarına

İstanbul karşamasından harikalar diyarına

Yemyeşil ormanları, upuzun sahili, dizi dizi yalıları, kartpostal gibi gölleri, binlerce yıllık antik yapıları, güler yüzlü köylüsü ve Osmanlı döneminden de eskiye dayanan köyleriyle metropolün en güzel kaçış yollarından biri... Beykoz, eski İstanbul’un nasıl bir yer olduğunu merak edenler için de ideal bir ziyaret rotası.

26.09.2021Seyahat
Kural yok, baskı yok, bir gemi ve kripto para var dediler ama... Başlarına gelmeyen kalmadı

'Kural yok, baskı yok, bir gemi ve kripto para var' dediler ama... Başlarına gelmeyen kalmadı!

Kuralların, baskının olmadığı, tüm alışverişlerde kripto paranın kullanıldığı, özgürlüğün sınırsız olduğu bir toplum hayaliyle yola çıktılar ama sonuç hüsran oldu. İşte üç meraklı milyonerin dev bir fiyaskoya dönüşen çılgın projesi...

25.09.2021Dünya
Göbeklitepe gibi 12 büyük keşif daha geliyor... İnsanlığın sırrını taşların dili anlatacak

Göbeklitepe gibi 12 büyük keşif daha geliyor... İnsanlığın sırrını taşların dili anlatacak

İnsanlık tarihinin 12 bin yıl öncesine ışık tutan, arkeoloji dünyasının en büyük keşfi Şanlıurfa’daki Göbeklitepe’nin ardından aynı bölgede ‘Taş Tepeler’ adıyla 12 kazı çalışması daha hayata geçiriliyor... Dün bu kazılardan Karahantepe’nin tanıtımını yapan Turizm Bakanı Ersoy, “Göbeklitepe tek ve yalnız değildir. 12 kazı çalışmasıyla Anadolu’nun insanlık tarihine yaptığı katkının bilinmeyen hikâyelerine tercüman olacağız” diyor...

25.09.2021Gündem
Taş Tepeler Tanıtım Toplantısı Şanlıurfada yapıldı

'Taş Tepeler Tanıtım Toplantısı' Şanlıurfa'da yapıldı

Kültür ve Turizm Bakanlığı ile Türkiye Turizm Geliştirme ve Tanıtım Ajansı (TGA), dünya üzerindeki ilk yerleşik yaşam ve sosyal topluluk örneklerine ev sahipliği yapan Taş Tepeler'i tanıttı.

23.09.2021Gündem
TEKNOFESTe ziyaretçi akını

TEKNOFEST'e ziyaretçi akını

TEKNOFEST İstanbul Havacılık, Uzay ve Teknoloji Festivali'ne olumsuz hava koşullarına rağmen ilgi üst düzeyde. Kimi İHA'ları görmek için geldi kimi ise genç mucitlerin hünerlerini gözlemlemek için... İşte TEKNOFEST'in üçüncü gününden manzaralar...

23.09.2021Gündem
TEKNOFESTe ziyaretçi akını

TEKNOFEST'e ziyaretçi akını

TEKNOFEST İstanbul Havacılık, Uzay ve Teknoloji Festivali'ne olumsuz hava koşullarına rağmen ilgi üst düzeyde. Kimi İHA'ları görmek için geldi kimi ise genç mucitlerin hünerlerini gözlemlemek için... İşte TEKNOFEST'in üçüncü gününden manzaralar...

23.09.2021Haber
Evlilik Hakkında Her Şey 2. yeni bölüm fragmanı yayınlandı Evlilik Hakkında Her Şey ilk bölümde şoke eden misafir

Evlilik Hakkında Her Şey 2. yeni bölüm fragmanı yayınlandı! Evlilik Hakkında Her Şey ilk bölümde şoke eden misafir!

Evlilik Hakkında Her Şey son bölümün ardından yeni bölüm fragmanı yayınlandı. Yönetmen koltuğunda Yusuf Pirhasan’ın oturduğu Evlilik Hakkında Her Şey dizisi 21 Eylül akşamı yayın hayatına başladı. Cevher ailesine mensup birbirinden çok farklı dört kadının hayatlarının anlatıldığı Evlilik Hakkında Her Şey 1. bölüme geçmişten gelen misafir damga vurdu. Dizinin yayınlanan 2. yeni bölüm fragmanında ise Azra'nın eşiyle arasında geçen konuşma dikkat çekti. İşte, Evlilik Hakkında Her Şey 2. bölüm fragmanı ve son bölümün özeti.

22.09.2021Televizyon
Masumlar Apartmanı 39. son bölümde Hikmet öldü mü İşte Masumlar Apartmanı son bölümde yaşananlar

Masumlar Apartmanı 39. son bölümde Hikmet öldü mü? İşte Masumlar Apartmanı son bölümde yaşananlar

Masumlar Apartmanı 39. bölüm full izle ekranı yayınlandı. Salı akşamları ekranlara gelen Masumlar Apartmanı'nın 21 Eylül tarihli son bölümünde Han İnci'nin anıları ile kendi dünyasına çekilirken Rüya'nın Derenoğlu evini dinlemesi dikkat çekti. Tüm bu gelişmeler yaşanırken, Hikmet'in yaşadığı kriz gözleri yeni bölüm fragmanına çevrildi. İşte, kaçıranlar ve yeniden izlemek isteyenler için Masumlar Apartmanı 39. son bölüm kesintisiz izleme ekranı ve son bölümde yaşananların özeti.

21.09.2021Televizyon
Dünyanın en büyük teknoloji festivali TEKNOFESTe ziyaretçi akını

Dünyanın en büyük teknoloji festivali TEKNOFEST'e ziyaretçi akını

Dünyanın en büyük teknoloji etkinliği olan TEKNOFEST başladı. Bu yıl dördüncüsü gerçekleştirilen dev organizasyon, 26 Eylül'e kadar Atatürk Havalimanı'nda ziyaretçilerini ağırlayacak.

21.09.2021Ekonomi
Hurriyet.com.tr yenilendi

Hurriyet.com.tr yenilendi

Hurriyet.com.tr yenilenen tasarımı ile birlikte dün okurlarının karşısına çıktı. Bu değişim ve dönüşüm sürecini Hürriyet’in üçüncü dönemi olarak tanımladıklarını söyleyen Hurriyet.com.tr CDO’su Erhan Acar, “Tasarımla başlayan bu sürekteki temel stratejimiz ziyaretçiyi önce okuyucuya, sonra kullanıcıya, sonra üyeye ve aboneye dönüştürmek” dedi.

17.09.2021Ekonomi
Son dakika... Cumhurbaşkanı Erdoğan: 2023 hedeflerimiz küresel senaryolara karşı başkaldırıdır

Son dakika... Cumhurbaşkanı Erdoğan: 2023 hedeflerimiz küresel senaryolara karşı başkaldırıdır

Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, Polatlı'da Sakarya Zaferi'nin 100. Yıl Dönümü Kutlama Programı'nda açıklama yaptı. Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Cumhuriyetimizin 100. yılı olan 2023'e endekslendiğimiz hedeflerimiz, küresel senaryolara karşı bir başkaldırıdır. Alın terimizle ve yeri geldiğinde kanımızla, istikbaline sahip çıkan bir ülke olduğumuz gerçeğini kabul ettirdik" dedi.

13.09.2021Gündem

Yazar Sonuçları

EXPO’ya yeniden aday olmalıyız

İzmir ile Dubai, EXPO için yarışmıştı. Paris’te hepimiz büyük bir heyecan içindeydik. Sonuçta Dubai kazanan taraf oldu. Yıllar geçti, geçen yıl yapılması gereken bu büyük fuar salgın nedeniyle ertelendi.

16.10.2021

Efsaneler, kavgalar, müjdeler

Barbaros Tapan’ın parlak yıldızlarla yaptığı röportajların sıkı bir takipçisiyim.

28.09.2021

YÖK Başkanı Erol Özvar: Üniversitelilerin yarısından fazlası çift doz aşılı

Üniversiteler bu yıl yüz yüze eğitim ağırlıklı olmak üzere yavaş yavaş açılmaya başladı. YÖK Başkanı Erol Özvar, üniversite öğrencilerinin yüzde 65.6’sının çift doz aşısının yapıldığını söyledi, yeni öğretim yılında yüz yüze eğitim ve salgına yönelik alınan önlemleri Hürriyet’e anlattı:

25.09.2021

‘Çay özelleştirilemez’

‘Çaylar Şirketten’ kitabının yazarı Av. Remzi Kazmaz, çay üreticilerine bir çağrı yaparak “Çayın uluslararası pazarda milli bir marka olması için senin de desteğine ihtiyacımız var. 23 Eylül’de (Bugün) Rize’de Ramada Otel’de yapılacak toplantıda görüşlerini söylemeni, çözümü birlikte üretmeyi, çayı ve geleceğimizi hep beraber konuşmayı istiyoruz.

23.09.2021

Teknofest’e gidin gelecek ile tanışın

Teknofest bu yıl 4’üncü kez düzenleniyor. Teknofest genç bir adamın Türkiye’yi tırmandırdığı teknoloji doruğundaki yerin fotoğrafını gösteriyor. Dolu bir fotoğraf... Dünyayı rahatsız eden bir fotoğraf. Savunma sanayindeki bağımlılığımızın zincirlerini kıran bir fotoğraf. Derdimiz her zaman barış. Teknofest sadece savunma sanayi değil, hayatın her yanına dokunuyor. Bulduğu çözümler zaman ötesi...

22.09.2021

Hayvanı da düşün

Birkaç gündür Bra’dayım. Bra, İtalya’nın Piemonte Bölgesi’nde küçük bir şehir.

20.09.2021