EKSTRA
MENÜ

Muhtarlar

Muhtarlar haberleri sayfasında güncel ve son dakika Muhtarlar hakkında haberler ile bilgiler bulunmaktadır. Toplam 8.384 Muhtarlar haberi, videosu, fotoğrafı ve yazar yazısı yer almaktadır. Geçmişte ve bugün yeni yayımlanan son durum gelişmeleri ile pek çok haber..

Muhtarlar Haberleri

Bakan Pakdemirliden gıda fiyatlarına ilişkin önemli açıklama

Bakan Pakdemirli'den gıda fiyatlarına ilişkin önemli açıklama

Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli "Gıda Fiyatlarını İzleme Kurulumuz, Koordinasyon Kurulumuz ve Gıda Komitemiz özellikle gıda fiyatlarının bu değişen ve defakto oluşmuş ortamda, hem dünya fiyatları hem de zincirdeki verimsizlikler olsun bunun üzerine gidiyor ve gitmeye de kararlı" dedi.

24.09.2021Ekonomi
‘Kaçak çayları bulup Rizenin meydanında yakacağım’

‘Kaçak çayları bulup Rize'nin meydanında yakacağım’

Rize ziyaretinde kadın çay üreticileriyle bir araya gelen CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu, “Rizelilerin oylarıyla iktidar olacağız. Eğer ben haktan, hukuktan, adaletten söz ettiysem, 450 kilometre yol yürüdüysem o kaçak çayları Rize Meydanı’nda yakmak da benim boynumun borcu olacak” dedi.

24.09.2021Gündem
‘Yurt sorununu çözemezsem siyaseti bırakırım’

‘Yurt sorununu çözemezsem siyaseti bırakırım’

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, dün Kırklareli’ye ziyarette bulundu.

17.09.2021Gündem
CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu: 2 yıl içinde tüm sığınmacıları davul ve zurnayla memleketlerine göndereceğim

CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu: 2 yıl içinde tüm sığınmacıları davul ve zurnayla memleketlerine göndereceğim

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, iktidara gelmeleri durumunda 2 yıl içerisinde Türkiye'deki tüm sığınmacıları memleketlerine davul ve zurnayla göndereceklerini belirterek "Bu millete sözüm sözdür, kesin. Irkçılık yapmadan. Çünkü onların kabahati yok" dedi.

16.09.2021Gündem
Mülteci mesajı: ‘Evini, yolunu, okulunu yapıp göndereceğiz’

Mülteci mesajı: ‘Evini, yolunu, okulunu yapıp göndereceğiz’

Mülteciler konusunda Batı için, “Para veriyorlar külfete katlanın diyorlar. Biz parasını verelim onlar katlansın” diyen CHP Lideri Kılıçdaroğlu, 2 yıl içinde, mülteci sorununu çözeceğini söyledi.

26.08.2021Gündem
CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu: 2 yıl içinde mülteci sorununu çözeceğiz

CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu: 2 yıl içinde mülteci sorununu çözeceğiz

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, "En geç 2 yıl içinde mülteci sorununu çözmeye kararlıyız. O kardeşlerimizin yollarını, okullarını yapacağız ve kardeşlerimize 'Bak Suriye'de evini, yolunu, kreşini yaptık' diyeceğiz. Herkes ülkesinde huzur içinde yaşayacak" dedi.

25.08.2021Gündem
Ne yapacaklarını şaşırdılar: Misafir gelince utanıyoruz

Ne yapacaklarını şaşırdılar: Misafir gelince utanıyoruz

Artvin’in Yusufeli ilçesine bağlı Tekkale köyünde vatandaşlar, şebeke çekmediği için cep telefonuyla görüşme yapmak için yüksek noktadaki 1 kilometre mesafede bulunan mezarlığa çıkıyor. Köylüler, yıllardır yaşadıkları iletişim sorununun çözülmesini istiyor.

6.08.2021Gündem
AK Partili Turan: Fondaş muhaliflik Türkiye dışına hizmettir

AK Parti'li Turan: Fondaş muhaliflik Türkiye dışına hizmettir

AK Parti Grup Başkanvekili ve Çanakkale Milletvekili Bülent Turan, "Geçen hafta gördünüz. Amerika fonlarıyla hayata geçen medya kuruluşları gördük. Fondaş muhaliflik Türkiye dışına hizmettir. Fondaş muhaliflik Türkiye’ye hizmet etmemektir" dedi.

25.07.2021Gündem
Türkiyede en az aşının uygulandığı Diyarbakırda aşı seferberliği

Türkiye'de en az aşının uygulandığı Diyarbakır'da aşı seferberliği

Sağlık Bakanlığı'nın verilerine göre, Türkiye'nin en az aşı uygulamasının yapıldığı ilk 10 il arasında yer alan Diyarbakır'da, aşı programını yaygınlaştırmak için sağlık çalışanları ve sivil toplum kuruluşları seferberlik başlattı. Diyarbakır Tabip Odası Başkanı Elif Turan, mahalle muhtarlarıyla yaptığı toplantıda, "Biz Diyarbakır'da ve bölgede, aşı oranlarında en dipteyiz maalesef. Türkiye ortalamasının çok çok altındayız. Şu an Diyarbakır'da aşılama oranlarında birinci doz aşıda yüzde 40'larda, ikinci dozda ise yüzde 17'deyiz" dedi.

25.07.2021Gündem
Bakan Soylu Rizedeki sel bölgesinde incelemelerde bulundu

Bakan Soylu Rize'deki sel bölgesinde incelemelerde bulundu

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Rize için yapılan yeni sel uyarısıyla ilgili "Geçen haftaki selden kaynaklı riskli evlerin neredeyse tamamı tahliye edildi. Herhangi bir risk söz konusu değil" dedi.

21.07.2021Gündem
CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu: Öyle bir cumhurbaşkanı olmalı ki, 83 milyonu kucaklamalı

CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu: Öyle bir cumhurbaşkanı olmalı ki, 83 milyonu kucaklamalı

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, son günlerde cumhurbaşkanı adaylığı tartışmalarının olduğunu belirterek, "Ali mi olsun, Veli mi olsun, anketler geziyor. Önce ülkesini seven her vatandaşın elini vicdanına koyup şunu düşünmesi lazım, bu memlekete nasıl bir cumhurbaşkanı olmalı? Asıl sorumuz bu olmalı. Öyle bir Cumhurbaşkanı olmalı ki 83 milyonu kucaklamalı. Sen doğuda, batıda yaşadın hayır efendim, bu memlekette yaşıyorsan, bayrağınla, vatanınla hiçbir problemin yoksa 83 milyonu kucaklamalı. Cumhurun başkanı olmalı, yani tarafsız olmalı, yani bir partinin genel başkanı değil, bütün vatandaşları kucaklamalı" dedi.

11.07.2021Gündem
CHP gemisi demir aldı

CHP gemisi demir aldı

CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu, dün Samsun’u ziyaretinde ilk olarak Tütün İskelesi’nde 1 Temmuz Denizcilik ve Kabotaj Bayramı dolayısıyla denize çelenk bıraktı. Kılıçdaroğlu ardından denize kıyısı olan illerin ziyaret edileceği ‘CHP gemisi’ni uğurladı.

2.07.2021Gündem
Kadınların izlerini taşıyan parkurda anlamlı koşu

Kadınların izlerini taşıyan parkurda anlamlı koşu

İstanbul Büyükşehir Belediyesi iştiraki Spor İstanbul, pandemi tedbirleri nedeniyle ertelenen İstanbul’u Koşuyorum Kadınlar Günü Etabı’nı 3 Temmuz Cumartesi günü saat 09.00’da gerçekleştirecek. Sporcular, kadınların tarihte iz bıraktıkları sembolik noktaların yer aldığı anlamlı parkurda toplumsal cinsiyet kalıplarını yıkmak için koşacak.

1.07.2021Diğer
Yüzde 55 aşısını oldu... Bilim Kurulu Üyesi Tevfik Özlüden kritik sözler

Yüzde 55 aşısını oldu... Bilim Kurulu Üyesi Tevfik Özlü'den kritik sözler

Koronavirüsle savaşta en önemli silah olan aşılama, tüm hızıyla sürüyor. Sağlık Bakanlığı’nın verilerine göre dün öğleden sonra toplam doz miktarı 47 milyon 200 bine yaklaştı. Böylece Türkiye genelinde nüfusun yaklaşık yüzde 55’i, 1 doz aşısını yaptırmış oldu...

28.06.2021Gündem
Tebligat kâbusu başladı Enkaza yapıştırıp gidiyorlar

Tebligat kâbusu başladı! Enkaza yapıştırıp gidiyorlar

Mahkemelerden gönderilen tebligatlara yasal süresi içinde itiraz edilebiliyor. Ancak postacılar kentsel dönüşüme girmiş, yıkılmış binanın bulunduğu yerlere pusula bırakıp gitmeye başlayınca mağduriyetler ortaya çıktı.

26.06.2021Ekonomi
CHPde kadınlara saha görevi

CHP'de kadınlara saha görevi

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, partisinin kadın kolları il başkanlarıyla bir araya gelirken bulundukları yerlerde muhtarlarla, özellikle kadın muhtarlarla sık sık görüşmelerini, kimin ne ihtiyacı olduğunu tespit etmelerini istedi.

14.06.2021Gündem
İlk kadın muhtar kimdir Türkiyenin ilk kadın muhtarı Gül Esinin hayatı

İlk kadın muhtar kimdir? Türkiye'nin ilk kadın muhtarı Gül Esinin hayatı

Türkiye'de kadın muhtarlar ilgi çekmektedir. Türkiye'de ki ilk kadın muhtarın kim olduğu ise merak edilen bir detaydır. İlk kadın muhtarın hayatı ve nasıl seçildiği ile ilgili araştırmalar devam etmektedir. Türkiye'de ki ilk kadın muhtarın hayatı hakkında son günlerde araştırmalar aratmıştır. Peki Türkiye'de ki ilk kadın muhtar kimdir? Türkiye'de ki ilk kadın muhtarın hayatı nasıldır? İşte, Türkiye'de ki ilk kadın muhtar ile ilgili tüm detaylar.

13.06.2021Araştırma
Bakan Soylu: Temmuz ayından sonra Türkiye ekonomisi sıçrama yapacak

Bakan Soylu: Temmuz ayından sonra Türkiye ekonomisi sıçrama yapacak

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, temmuz ayından itibaren Türkiye ekonomisinin atağa kalkacağını belirterek, "Öyle bir sıçrayacak ve büyüyecek ki etrafımızdaki Almanya'sı, Fransa'sı, İngiltere'si, İtalya'sı ve hele o her şeye burnunu sokan ABD'si de çatlayacak, patlayacak." dedi.

5.06.2021Gündem
CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu: Hesap vermeyen demokrat olamaz

CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu: Hesap vermeyen demokrat olamaz

Aydın’a giden CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, önce çilek topladı sonra muhtarlar ve kanaat önderleri ile bir araya geldi. Kılıçdaroğlu, “Demokrasi birinci yolumuz. Üreten Türkiye hedefimiz ikinci yolumuz. Üçüncü yolumuz sosyal bir devlet inşa etmek” dedi.

4.06.2021Gündem
İstanbulda pazar günü seçim heyecanı var 14 mahallede sandık kurulacak

İstanbul'da pazar günü seçim heyecanı var! 14 mahallede sandık kurulacak

Yüksek Seçim Kurulu (YSK), ölüm ya da farklı nedenlerle muhtarlıkları düşen mahalle ve köylerde 6 Haziran günü seçimlerin tekrarlanmasına karar verdi. İstanbul'da da 14 mahalle pazar günü yapılacak seçimle yeni muhtarlarını belirleyecek. Muhtar adayları, seçime günler kala kapı kapı dolaşarak oy istemeye devam ederken, mahalleliler, sağlık ocağı ve yeşil alan istiyor.

2.06.2021Gündem
Kovid-19 savaşçıları aşı hizmetini bahçe ve tarlalardaki vatandaşların ayağına götürüyor

'Kovid-19 savaşçıları' aşı hizmetini bahçe ve tarlalardaki vatandaşların ayağına götürüyor

Sakarya'da, yeni tip koronavirüs salgınıyla mücadelede ön safta yer alan aşı ikna ekipleri, bahçe ve tarlalarda üretim yapanların yanına giderek aşılama faaliyetlerini her türlü şartta özveriyle gerçekleştiriyor.

28.05.2021Haber
‘Devlet şeffaf olmalı’

‘Devlet şeffaf olmalı’

Burdur’da muhtarlar ve kanaat önderleriyle bir araya gelen CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu, “Ülkenin aydınlığa çıkmasının birinci yolu demokrasidir. İkinci önemli halkamız ise üreten Türkiye’dir. Demokrasilerde milletten hesap sorulmaz, millet yöneticilerden hesap sorar. Çünkü millet hükümete vergi veriyor” dedi.

28.05.2021Gündem
Muhtarlık kaçta kapanıyor/kaçta açılıyor Muhtarlık çalışma saatleri 2021

Muhtarlık kaçta kapanıyor/kaçta açılıyor? Muhtarlık çalışma saatleri 2021

Mahalle ve köylerde aktif olarak yürütme işlemini kontrol eden muhtarlıkların çalışma saatleri, muhtarlıklarda başta ikametgah alma gibi küçük işlemleri olan vatandaşlarca araştırılıyor. Peki, muhtarlık kaçta kapanıyor ve kaçta açılıyor? İşte, Muhtarlık çalışma saatleri 2021

14.05.2021Gündem
3 yıl önce öldü söylentisi çıkmıştı Yardım kolisi götürürken yaşamını yitirdi

3 yıl önce 'öldü' söylentisi çıkmıştı! Yardım kolisi götürürken yaşamını yitirdi

Adıyaman'da yardım kolisi dağıtırken dengesini kaybederek düşen mahalle muhtarı Mahmut Göksu (59) hayatını kaybetti. Muhtar Göksu, daha önce hakkında öldü söylentileri ile sosyal medyada gündeme gelmişti.

4.05.2021Gündem
Son dakika... Aşı tedarikinde yeni takvim Sağlık Bakanı Koca tek tek sayarak açıkladı

Son dakika... Aşı tedarikinde yeni takvim! Sağlık Bakanı Koca tek tek sayarak açıkladı

Koronavirüs aşılama sürecini hakkında bilgi veren Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, ''Sputnik V aşılarının 6 ay içinde 50 milyon doz aşı teslim edilmesi ve ilk sevkiyatın bu ay gerçekleşmesi beklenmektedir. BioNTech aşısı ise haziran ayı sonuna kadar 30 milyon doz olarak ülkemize teslim edilmiş olacak. Toplam 90 milyon doza ulaşacak. Benzer şekilde Sinovac aşısı da tedarikte yaşanan olumlu gelişmelerle yakında planlandığı şekilde sevk edilmeye devam edecek'' dedi. Bakan Koca, yaz döneminde 18 yaş ve üstü tüm vatandaşları aşılama konusunda da kararlı olduklarını söyledi.

3.05.2021Gündem
Galatasaray Kulübü Başkan Adayı Metin Öztürkten Fatih Terim ve Ergin Ataman açıklaması

Galatasaray Kulübü Başkan Adayı Metin Öztürk'ten Fatih Terim ve Ergin Ataman açıklaması

Galatasaray Kulübünde mayıs ayının sonunda yapılacak olağan seçimli genel kurulda başkan adayı olan Metin Öztürk, sarı-kırmızılı kulübü yönetebilecek ekibin kendilerinde olduğunu söyledi.

29.04.2021Futbol
Darüşşafaka sınav duyurusu yollarda

Darüşşafaka sınav duyurusu yollarda

Türkiye’nin 28 il merkezinde 30 Mayıs Pazar günü gerçekleştirilecek "Darüşşafaka Giriş Sınavı"nın daha büyük kitlelere duyurulması için, Türkiye çapında faaliyet gösteren bir lojistik şirketi araçlarını sınav afişleriyle giydirerek, "eğitimde fırsat eşitliği"ne destek veriyor.

26.04.2021Eğitim
Koronavirüsten ölen Çiğli Belediye Başkan Yardımcısı  Mustafa Avdana acı veda

Koronavirüsten ölen Çiğli Belediye Başkan Yardımcısı Mustafa Avdan'a acı veda

İzmir'de yeni tip koronavirüs (Kovid-19) nedeniyle tedavi gördüğü hastanede hayatını kaybeden Çiğli Belediye Başkan Yardımcısı Mustafa Avdan'ın cenazesi toprağa verildi.

19.04.2021Gündem
Ordu İl Sağlık Müdürü Kasapoğlundan flaş sözler: Yoğun bakımlarda artış söz konusu, rezerv alanlar oluşturduk

Ordu İl Sağlık Müdürü Kasapoğlu'ndan flaş sözler: Yoğun bakımlarda artış söz konusu, rezerv alanlar oluşturduk

Ordu İl Sağlık Müdürü Dr. Mustafa Kasapoğlu, “Vaka artışlarından kaynaklı olarak hastanelerimizin yoğun bakım servislerinde bir artış söz konusu. Süreci anbean takip ediyoruz. Rezerv alanlar oluşturduk. Yoğun bakım servislerimizde kritik seviyeye ulaştığımızda bu rezerv alanları devreye sokacağız” dedi.

12.04.2021Gündem
Her mahalleye halk eğitim merkezi

Her mahalleye halk eğitim merkezi

Milli Eğitim Bakanlığı “Hayat Boyu Öğrenen Mahalle” uygulamasıyla her mahalleye halk eğitimi merkezi kursları açacak. Bu yıl İstanbul’da başlayacak pilot uygulama, 2021-2022 eğitim öğretim yılında tüm Türkiye’de hayata geçirilecek. Uygulama kapsamında ülke genelinde yaklaşık 32 bin mahallede seçilen en az bir okulda halk eğitimi kursları açılacağını duyuran Millî Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, 7’den 70’e tüm vatandaşları bu kurslara davet etti.

10.04.2021Eğitim
‘Siyasete girdikten sonra mal varlığım azaldı’

‘Siyasete girdikten sonra mal varlığım azaldı’

Sinop’ta esnaf ziyaretlerinde bulunan Kılıçdaroğlu, kendi ekonomik durumundan bilgiler verdi. Kılıçdaroğlu, “Ben siyasete girdikten sonra mal varlığım azaldı. Mütevazı bir evde oturuyorum. Üstelik öyle çok büyük harcamalarım da yok. 3 çocuğum da ayrı, her birisinin eli ekmek tutuyor” dedi.

9.04.2021Gündem
AFADdan eğitim alan imamdan cemaate afet vaazı

AFAD'dan eğitim alan imamdan cemaate 'afet' vaazı

İÇİŞLERİ Bakanlığı'nca 2021’in 'Afetlere hazırlık eğitim yılı' ilan edilmesi dolayısıyla Erzurum Afet ve Acil Durum (AFAD) Müdürlüğü, kamu kuruluşları ve sivil toplum kuruluşlarına yönelik eğitimlerin yanı sıra camilerde de program yapıyor. Merkez Palandöken ilçesindeki Selimiye Camii'ne gelenlere pandemi nedeniyle önce maske veren AFAD uzmanları, afetlerle ilgili hazırlanan broşürleri de dağıtırken, imam İdris Arasoğlu da başta deprem olmak üzere afetlere yönelik hazırlıkların nasıl olması gerektiğini anlattı.

3.04.2021Gündem
Vakaların en çok arttığı 5 ilden Kastamonuda yeni tedbirler

Vakaların en çok arttığı 5 ilden Kastamonu'da yeni tedbirler

SAĞLIK Bakanı Fahrettin Koca'nın, 1 haftada vaka sayısı en çok artan 5 il arasında açıkladığı Kastamonu'da, koronavirüs ile mücadele kapsamında yeni tedbirler alındı. Kentte taziye ziyaretleri yasaklanırken Vali Avni Çakır, "Önümüzdeki haftalarda daha katı kısıtlamaların gelmesi kaçınılmaz" dedi.

24.03.2021Gündem

Yazar Sonuçları

Konak’ın ortak sesi örnek olsun-alınsın

GEÇENLERDEbir haber yer aldı gazeteler ve sosyal medyada. Konak Belediye Meclisi Sağlık Komisyonu, salgın illetine karşı aşı olmayı yaygınlaştırmak amacıyla bir bildiri hazırlamış. CHP’li Başkan Abdül Batur, bildiriyi Kemeraltı girişindeki basın açıklamasında okumuş. Açıklamaya CHP Konak İlçe Başkanı Çağrı Gruşçu’yla kadın ve gençlik kolları üyeleri, AK Parti Konak İlçe Başkanı Sait Başdaş, MHP Konak İlçe Başkanı Yusuf Çoban ve muhtarlar katılmış.

18.09.2021

Kant gibiyiz: ‘Ne yapabilirim?’

Taliban’ın Afganistan’da kontrolü ele geçirmesinden sonra insanlar havalimanına akın ederek ülkeden kaçmaya çalışıyor. Videolar Amerika’nın Saygon-Vietnam’daki görüntülerini hatırlatıyor. Kalkan uçağa tırtıl gibi yapışmak durumu, ne kadar çözülmesi gereken bir olay olduğunu göstermiyor mu? Amerika, Kabil Havalimanı’ndaki görüntüden sonra şu son 50-60 yılı masaya yatırmalı.

17.08.2021

Yeniden merhaba

KENDİME verdiğim mola bitti, yeniden sizlerleyim.

15.07.2021

Bursa bu odadan kontrol ediliyor

Türkiye’nin en huzurlu illerinden biri Bursa.

13.06.2021