EKSTRA
MENÜ

Hgs

Hgs ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Hgs haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 523 Hgs haberi bulunmuştur.

Hızlı Geçiş Sistemi (HGS), Boğaz Köprüleri ve Otoyol geçişlerinde ödemenin pasif RFID (Radyo Frekansı ile Tanımlama) teknolojisi kullanılarak gerçekleştirildiği Türkiye'de 17 Eylül 2012 tarihinde kullanılmaya başlanan bir ücretlendirme sistemidir.

Ücret toplama işlevi gişelerde yer alan antenler aracılığı ile araç üzerindeki etiketin algılanması ve bu etiket ile ilişkilendirilmiş hesaptan tahsil edilmesi esasına dayanır.Böylelikle gişelerde ödeme yapmak için duraksamadan hızlı bir geçiş sağlanır. Sistemde ek olarak gişelerden geçen aracın dört farklı açıdan görüntüsünü çekerek sınıf ve plakasını tespit eden akıllı kameralar kullanılmaktadır. Tüm bu artı özelliklerine rağmen, Hızlı Geçiş Sisteminin yatırım maliyeti, mevcut sisteme göre çok daha düşüktür.

Köprü ve otoyol gişelerinde ücret toplama işlemleri, ilk zamanlarda nakit para ile gerçekleştirilirken, OGS sisteminin devreye alınmasıyla nakit para ile tahsilatın sonlandırılması düşünülmüştü.Fakat OGS cihaz ücretinin yüksek olması ve cihaz alım işlemlerindeki prosedür fazlalığı sebebiyle hedeflenen kullanıcı kitlesine ulaşılamadı. Daha sonra kart bedeli düşük ve kolay alınabilen KGS sistemi devreye alınarak, karayollarında nakit para tahsilatı sonlandırıldı. KGS sisteminin, nakit para tahsilatına benzerliği sebebiyle araçlarda dur-kalk nedeniyle zaman aşımı ve kontur bitmesi gibi sorunlarla karşılaşıldı.

Yeni teknolojiler kullanılarak, kullanılan her iki sistemin iyi yönleri bir araya toplanarak hızlı geçiş sistemi geliştirildi. HGS sisteminde kullanılan yazılımlar büyük oranda Türkiye'de üretilmiştir. HGS sisteminin devreye girmesi ve 1 Şubat 2013 itibarı ile Türkiye'de kullanılan KGS sistemi kullanımdan kaldırılmıştır.

HGS KARTLARI
HGS sisteminde kullanılan kartların etiket tipi ve kart tipi olmak üzere iki farklı versiyonu mevcuttur. Sistemde kullanılan teknoloji pasif RFID(Radyo Frekansı ile Tanımlama) teknolojisidir. Pilsiz, çipli ve çok ince bir etikettir, aracın ön camına yapıştırılmaktadır. Etiket üzerine uygulanan koruma teknolojisi sayesinde yapıştırıldığı araçtan söküldüğünde kullanılmaz hale gelmektedir.

DEVAMI

Hgs Haberleri

Sırakaya: ‘Finans bilgi paylaşımı başlamadı’

Sırakaya: ‘Finans bilgi paylaşımı başlamadı’

Frankfurt yakınlarındaki Mörfelden Walldorf’ta Hürriyet Avrupa merkezini ziyaret eden AK Parti İstanbul milletvekili ve TBMM Yurtdışı Türkler ve Akraba Topluluklar Alt Komisyonu Başkanı Zafer Sırakaya ‘Otomatik Bilgi Değişim Sistemi’nden bedelli askerliğe, Türk vatandaşlığının kaybedilmesinden araçlara yazılan trafik cezalarına kadar birçok konuda önemli açıklamalarda bulundu.

4.10.2020Avrupa
E-Devlette yeni hizmet hazırlığı Dikkat Tüm araç sahiplerini ilgilendiriyor...

E-Devlet'te yeni hizmet hazırlığı! Dikkat! Tüm araç sahiplerini ilgilendiriyor...

Cumhurbaşkanlığı Dijital Dönüşüm Ofisi Başkanı Ali Taha Koç, her geçen gün içeriğini ve kalitesini geliştiren e-Devlet Kapısı'nın, 13 Eylül itibarıyla 50 milyon 20 bin 804 kullanıcıya ulaştığını belirterek, 9 Haziran'da kullanıma sunulan "Araçlarım" hizmetinin ikinci fazının yakında devreye alınacağını bildirdi. Koç açıklamasında "Hizmete sunulduğu 9 Haziran'dan bu yana yoğun ilgi gören 'Araçlarım' hizmetinin, ikinci fazında tüzel kişilere ait araç bilgisi, araç muayene randevusu alma, HGS bakiye yükleme gibi yeni birçok eklenti ile kapsamı daha da genişletilerek kullanıcılara sunulması planlanıyor" dedi.

20.09.2020Ekonomi
HGS ceza kontrol ve bakiye sorgulama ekranı Plakadan ceza sorgula

HGS ceza kontrol ve bakiye sorgulama ekranı! Plakadan ceza sorgula!

Hızlı Geçiş Sistemi (HGS) ceza kontrol ekranı, HGS geçişi sırasında sistemin alarm vermesi ya da ceza mesajının gelmesi dolayısıyla sürücüler tarafından araştırılıyor. HGS bakiyesinde yeterli limit olmaması ya da HGS bandının okunmaması halinde karşılaşılan HGS ceza işlemleri, Karayolları Genel Müdürlüğü'nün (KGM) ihlalli geçiş ekranı ile sorgulanabiliyor. İşte, HGS ceza sorgulama ekranı ve bakiye bilgileri öğrenme sayfası

14.08.2020Gündem
Memlekete hoş geldiniz

Memlekete hoş geldiniz

Ve geldik yolculuğun sonuna, yani Türkiye’ye. Salgın nedeniyle Kapıkule Sınır Kapısı’nda yeni uygulamalar geçerli. Hemen girişte araç dezenfektasyon sistemi ile aracınız 30 TL karşılığında hem dezenfekte ediliyor hem de tertemiz yıkanıyor. Ücreti sadece TL olarak ödeme yapılabiliyorsunuz. Ardından sizi sağlık görevlileri karşılıyor. Ateşiniz ölçülüyor, doktorlar sağlık durumunuzu kontrol ediyor. Ateşi yüksek olanlar veya şüpheli görülenler hemen müşahede altına alınıyor. Bu işlemler istisnasız herkese uygulanıyor. Görevli memurların hepsinde maske var.

1.07.2020Avrupa
Tatil planları hazır, peki otomobil

Tatil planları hazır, peki otomobil?

Pandemi döneminde, 3 aya yakın bir süre evde kalışın ardından yaz aylarının gelmesi ile birlikte tatil planları daha da cazip hale geldi. Yeni normale geçilen dönemde ise kalabalıktan uzak, özel araçla seyahate olan talep artış gösterdi. Peki ya otomobiller yaza hazır mı?

18.06.2020Ekonomi
e-Devletin yeni hizmeti Araçlarım ile tüm bilgilere ulaşılacak.. Sigorta, ceza, muayene, otoyol geçişi.. İşte tüm işlemler

e-Devlet'in yeni hizmeti 'Araçlarım' ile tüm bilgilere ulaşılacak.. Sigorta, ceza, muayene, otoyol geçişi.. İşte tüm işlemler

e-Devlet'in yeni hizmeti 'Araçlarım' ile vatandaşlar hiçbir yere gitmeden sigorta, ceza, muayene, otoyol geçişi ve borç durumu gibi birçok bilgiyi tek ekran üzerinden görüntüleyebilecekler.

10.06.2020Gündem
Otomobil sahipleri dikkat: e-Devletten yapılacak

Otomobil sahipleri dikkat: e-Devlet'ten yapılacak

Cumhurbaşkanlığı Dijital Dönüşüm Ofisi Başkanı Koç, e-Devlet Kapısı üzerinden ulaşabileceği yeni "Araçlarım" hizmetiyle vatandaşların hiçbir yere gitmeden birçok bilgiyi tek ekran üzerinden görüntüleyerek ödeme işlemlerini yapabileceğini bildirdi.

9.06.2020Ekonomi
Türkiye yeni dijital uygulamalara hazırlanıyor

Türkiye yeni dijital uygulamalara hazırlanıyor

Cumhurbaşkanlığı Dijital Dönüşüm Ofisi Başkanı Koç, "Türkiye'nin video konferans uygulamasını yapma planımız var. Dijital Dönüşüm Ofisi olarak buna önderlik edeceğiz." dedi.

7.05.2020Teknoloji
Yabancı Plaka Hgs Sorgulama İşlemi Nasıl Yapılır Yabancı Araçlar İçin Hgs Nasıl Alınır

Yabancı Plaka Hgs Sorgulama İşlemi Nasıl Yapılır? Yabancı Araçlar İçin Hgs Nasıl Alınır

Türkiye sınırları içerisinde köprü ve otoyollar için ücret alınmaktadır. Bu ücret hızlı geçiş sistemi (HGS) olarak bilinen sistem üzerinden sağlanmaktadır. Tabii bu durum aynı şekilde yabancı plakalı araçlar adına da geçerliliğini koruyor. O yüzden pek çok kişi bu konu hakkında araştırma yapmakta ve bilgi almaya çalışmaktadır. Peki, yabancı plaka HGS sorgulama işlemi nasıl yapılır? Yabancı araçlar için HGS nasıl alınır? İşte bu konu hakkında bilinmesi gerekenler.

5.04.2020Dünya
Vakıfbanktan emeklilere promosyon

Vakıfbank'tan emeklilere promosyon

VakıfBank, maaş miktarına göre değişen promosyon tutarını 500 TL-750 TL olarak belirledi.

6.03.2020Ekonomi
OGS, HGS ve sigorta bilgilerine tek sayfada erişim

OGS, HGS ve sigorta bilgilerine tek sayfada erişim

Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay, vatandaşların araçlarına ait vergi borcu, trafik cezası, muayene, OGS, HGS ve sigorta bilgileri gibi farklı bilgilere tek bir sayfa üzerinden erişilebileceğini açıkladı.

25.02.2020Ekonomi
Oktay açıkladı... Tüm bilgilere tek bir sayfadan erişilecek

Oktay açıkladı... Tüm bilgilere tek bir sayfadan erişilecek

Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay "Dijital Türkiye Versiyon 1.1 ile vatandaşa 399, iş dünyasına 465 ve kamuya 334 olmak üzere ilave 1198 hizmetin Dijital Türkiye Portalı'ndan sunulması sağlanmıştır" dedi.

24.02.2020Ekonomi
Aracını muayeneye götürecekler dikkat Sakın inanmayın

Aracını muayeneye götürecekler dikkat! Sakın inanmayın

TÜVTÜRK tarafından, ücretsiz olarak alınabilen araç muayene randevusu için telefonla veya bazı internet siteleri aracılığıyla ücret talep eden kişilere itibar edilmemesi gerektiği bildirildi.

1.02.2020Otomobil
e-Devlette kullanıcı sayısı 45 milyonu aştı

e-Devlet'te kullanıcı sayısı 45 milyonu aştı

Cumhurbaşkanlığı Dijital Dönüşüm Ofisi Başkanı Ali Taha Koç, e-Devlet'te kullanıcı sayısının 2019 yılı sonu itibarıyla 45 milyonu aştığını belirterek, "Bu seneyi fiberleşme yılı ilan ettik. Sürekli yeni fiber altyapılar yapacağız." dedi.

17.01.2020Teknoloji
HGS - OGS müşteri hizmetleri telefon numarası nedir Direk operatöre bağlanma ve iletişim no

HGS - OGS müşteri hizmetleri telefon numarası nedir? Direk operatöre bağlanma ve iletişim no

HGS - OGS müşteri hizmetleri sürücülerin yaşadığı sorunlar ve talepler için hizmet vermektedir. HGS – OGS müşteri hizmetlerine bağlanmak için iletişim numaralarını çevirebilirsiniz. HGS – OGS müşteri hizmetlerine direk ve doğrudan bağlanmak için bazı tuşlara basmanız gerekiyor. İşte HGS – OGS müşteri hizmetleri ve iletişim bilgilerinin tamamı.

14.01.2020Gündem
Rezidansta vahşet Taşla vurdu, kelepçeyle boğdu, valize koydu

Rezidansta vahşet! Taşla vurdu, kelepçeyle boğdu, valize koydu

İstanbul Maltepe’de bir rezidans dairesinde, evli ve 2 çocuk babası müteahhit Abdülselam Günay, tartıştığı sevgilisi Didem Mengü’yü başına kaldırım taşıyla vurarak ve plastik kelepçeyle boğarak öldürdü. Mengü’nün cesedi valizde bulundu.

13.12.2019Gündem
Trafikte seferberlik 2019da ölümleri 870 kişi azalttı

Trafikte "seferberlik" 2019'da ölümleri 870 kişi azalttı

Trafikte alınan tedbirler, yapılan denetimler, yürütülen eğitim ve kampanya faaliyetleri sayesinde, bu yılın 11 ayında meydana gelen kazalarda hayatını kaybeden kişi sayısı, geçen yılın aynı dönemine göre 870 kişi azaldı.

10.12.2019Gündem
Tarih: 1 Aralık... Kayıp dağcılar gişelerden böyle geçmiş

Tarih: 1 Aralık... Kayıp dağcılar gişelerden böyle geçmiş

Bursa Uludağ’da kaybolan ve 4 gündür yapılan tüm arama çalışmalarına rağmen halen izlerine rastlanılmayan 2 dağcının otomobilleri ile Uludağ Milli Park gişelerinden giriş yaparken görüntüleri ortaya çıktı. 1 Aralık sabahı kaydedilen görüntülerde dağcılardan Mert Alparslan otomobili kullanırken görülüyor.

5.12.2019Gündem
Son dakika... İstanbulda feci kaza Gişelere çarptı

Son dakika... İstanbul'da feci kaza! Gişelere çarptı

İstanbul Avcılar Bahçeşehir Gişeler girişinde beton bariyerlere çarpan kamyon sürücüsü genç, sıkıştığı araç içinden yarım saatlik çalışma sonrasında çıkarılabildi. Yaşanan can pazarı saniye saniye kaydedilirken kamyondaki meyveler etrafa saçıldı, bölgede yoğun trafik oluştu.

24.10.2019Gündem
Otomobil alacaklara güzel haber Yeni uygulama başladı

Otomobil alacaklara güzel haber! Yeni uygulama başladı

PTT AŞ, ikinci el araçların kilometre bilgilerinin ardından hasar kaydına ilişkin verileri de paylaşmaya başladı. Araç Hasar Sorgulama, Araç Hasar Detay Sorgulama ve Araç Değişen Parça Sorgulama şeklinde verilen hizmete, PTT Bank internet bankacılığı üzerinden erişilebiliyor.

20.10.2019Ekonomi
HGS borç sorgulama işlemi nasıl yapılır HGS bakiyesi nasıl öğrenilir

HGS borç sorgulama işlemi nasıl yapılır? HGS bakiyesi nasıl öğrenilir?

Araç sahipleri HGS bakiye bilgilerini ve varsa ceza ödemelerini internetten nasıl yapmaları gerektiğini öğrenmek istiyorlar. HGS ile ilgili bir çok işlem hem bankaların online şubeleri tarafından hem de https://hgsmusteri.ptt.gov.tr/ adresinden yapılabiliyor. Peki HGS borç bakiyesi öğrenmek için hangi adım izlenmeli.. İşte HGS işlemleri hakkında detaylı bilgiler.

4.10.2019Gündem
İkinci el araba alacak kişiler 1.5 milyon sorgulama yaptı

İkinci el araba alacak kişiler 1.5 milyon sorgulama yaptı

Karayolu Düzenleme Genel Müdürlüğü ile PTT AŞ arasında imzalanan protokol kapsamında hizmete sunulan uygulama aracılığıyla ikinci el araçların muayene tarihi ve kilometresine ilişkin bilgiler 1,5 milyon kişi tarafından sorgulandı.

23.08.2019Ekonomi
FaceApp yükleyenlere çok önemli uyarı: Risk altındasınız çünkü...

FaceApp yükleyenlere çok önemli uyarı: Risk altındasınız çünkü...

Son dönemde trend haline gelen "FaceApp" uygulamasının kişisel verilerin gizliliği açısından güvenlik risklerini beraberinde getirdiği, bazı uygulama marketlerindeki sahte aplikasyonların akıllı cihaz ve bilgisayarlara yüklenmesi nedeniyle kredi kartı hırsızlığı yapılabileceği bildirildi.

18.07.2019Teknoloji
VakıfBanktan OGS ve HGS devrimi

VakıfBank'tan OGS ve HGS devrimi

VakıfBank bir ilke daha imza atarak tüm araç sınıfları için OGS ve HGS işlemlerini dijitale taşıdı.

11.07.2019Ekonomi
Sahte HGS sitesi üzerinden dolandırıldı

Sahte HGS sitesi üzerinden dolandırıldı

HGS etiketine yükleme yapmak isteyen vatandaş sahte internet sitesi üzerinden dolandırıldı. 50 liralık yükleme yapmak isterken 6 bin 699 lirasından oldu. Ayrıca kaçak geçiş nedeniyle ceza da kesildi.

24.06.2019Ekonomi
Plakadan HGS ceza sorgulama nasıl yapılır

Plakadan HGS ceza sorgulama nasıl yapılır?

Hızlı Geçiş Sistemi (HGS) kullanımı ile köprü ve otoyollardan geçiş yapan araç sahipleri, plakalarına herhangi bir cezanın kesilip kesilmediğini internet üzerinden sorgulamaya başladı. Plaka ya da şahıs bilgileri ile kolayca görüntülenebilen HGS ceza sorgulama ekranı, iki ayrı yöntemle kullanılabiliyor. İşte, HGS ceza sorgulama ekranı ve detaylı bilgiler

10.06.2019Gündem
Bayram dönüşü köprü ve otoyollar kaç gün ücretsiz olacak

Bayram dönüşü köprü ve otoyollar kaç gün ücretsiz olacak?

Ramazan Bayramı tatilinin bitmesine kısa zaman kala, dönüş için yola koyulmaya hazırlanan vatandaşlar, köprü ve otoyolların kaç gün ücretsiz olup olmadığını araştırıyor. Avrasya Tüneli, Yavuz Sultan Selim Köprüsü, Osman Gazi Köprüsü'nün kullanmak isteyenler, konu ile ilgili araştırma yapıyor. Peki, bayram dönüşü köprü ve otoyollar kaç gün ücretsiz olacak? Köprü ve otoyollarda HGS ücreti kesiliyor mu?

6.06.2019Gündem
PTT ve kargo bugün açık mı Kargolar ne zaman çalışmaya başlayacak

PTT ve kargo bugün açık mı? Kargolar ne zaman çalışmaya başlayacak?

Ramazan Bayramı sona erdi ancak resmi kurum ve kuruluşların tatili devam ediyor. Tatili boyunca en çok merak edilen konulardan biri de PTT ve kargoların mesai durumu oldu. PTT ve kargolar üzerinden çeşitli işlemlerini gerçekleştirecek olan vatandaşlar, internet üzerinden araştırma yapıyor. Peki, PTT ve kargolar bugün açık mı?

6.06.2019Gündem
Arefe günü ve bayramda köprü ve otoyollar ücretsiz mi

Arefe günü ve bayramda köprü ve otoyollar ücretsiz mi?

Arefe günü akşam saatlerinde veya bayramın ilk günü yola çıkacak olan vatandaşlar, köprü ve otoyollar ücretsiz mi sorusuna cevap arıyor. Fatih Sultan Mehmet Köprüsü, 15 Temmuz Şehitler Köprüsü ve Karayolları Genel Müdürlüğü'ne bağlı yolların bu yıl da bayramda ücretsiz olup olmadığı merak ediliyor. Peki, bayramda köprü ve otoyollarda HGS ücreti kesiliyor mu? İşte, o konu hakkında detaylı bilgiler

3.06.2019Gündem
Arefe günü (Bugün) PTT açık mı Postane (PTT) bayramda çalışıyor mu

Arefe günü (Bugün) PTT açık mı? Postane (PTT) bayramda çalışıyor mu?

Bayramda PTT açık mı sorusu, bu zaman diliminde işlemlerini gerçekleştirmek isteyen binlerce kişinin gündemindeki konu olmaya başladı. Arefe günü ve bayramda PTT çalışıyor mu sorusuna alacakları cevaba göre hareket edecek olan vatandaşlar, böylece şubelere gidecek ya da teslimat bekleyecek. Peki, birçok kişinin merakla araştırdığı arefe günü PTT açık mı? İşte, o konu hakkında bazı bilgiler

3.06.2019Gündem
Rahim Filmi Hamilelik Şansını Artırır mı

Rahim Filmi Hamilelik Şansını Artırır mı?

Neredeyse her kadının hayalidir anne olmak… Bazen tüm çabalara rağmen bebek sahibi olmak zordur. Kadınlarda tüplerin tıkalı olması durumunda hamilelik şansı düşüktür. Hamilelik öncesi olumsuz bir durum varsa tespit etmek ve hamilelik şansını artırmak için rahim filmi çektirmenin büyük oranda faydalı olacağını belirten Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı Op. Dr. Ali İhsan Yalçınoğlu rahim filmi hakkında önemli bilgiler verdi.

Rahim filmi nedir, hamilelik şansını arttırır mı

Rahim filmi nedir, hamilelik şansını arttırır mı?

Neredeyse her kadının hayalidir anne olmak… Bazen tüm çabalara rağmen bebek sahibi olmak zordur. Kadınlarda tüplerin tıkalı olması durumunda hamilelik şansı düşüktür.

13.05.2019Sağlık
HGSde iş birliği

HGS'de iş birliği

PTT AŞ ve Türkiye'nin tamamı yerli sermayeli en büyük kiralama şirketlerinden DRD Filo Kiralama arasında iş birliği protokolü imzalandı.

12.05.2019Ekonomi
Ticaret Bakanlığı açıkladı: Araç sahipleri dikkat Mutlaka ödeyin...

Ticaret Bakanlığı açıkladı: Araç sahipleri dikkat! Mutlaka ödeyin...

Ticaret Bakanlığı, Trakya Gümrük ve Dış Ticaret Bölge Müdürlüğü bağlantılı gümrük idarelerinden çıkış yapacak yabancı plakalı tüm araçların ödenmemiş HGS/OGS geçiş ücreti veya para cezalarının tahsiline başlandığını bildirdi.

13.04.2019Ekonomi
Bakanlık uyardı: Mutlaka ödeyin

Bakanlık uyardı: Mutlaka ödeyin!

Ticaret Bakanlığı, "Gümrük kapılarında yaşanan yoğunluk nedeniyle sürücülerin mağduriyet yaşamamaları için ödenmemiş HGS/OGS geçiş ücreti veya para cezalarını, gümrük kapısına gelmeden önceki ödeme noktalarında ödemeleri önem arz etmektedir" açıklamasında bulundu.

13.04.2019Ekonomi
Radara girince gerçek ortaya çıktı

Radara girince gerçek ortaya çıktı

Bursa’da radar uygulamasında kontrole takılan otomobilin bilgileri farklı olunca jandarma ekipleri harekete geçti. İkiz plaka kullanıldığı tespit edilen araç sürücüsüne 5 bin 488 TL ceza kesilirken araç otoparka çekildi.

10.04.2019Gündem
Rahim filmi (HSG) nasıl çekilir

Rahim filmi (HSG) nasıl çekilir?

Rahim filmi nedir? Rahim filmi neden çekilir? Rahim filmi adetin kaçıncı günü çekilir? Rahim filminin çekilmesi ağrılı bir süreç midir? Ağrısız rahim filmi nasıl çekilir? Rahim filmi çekildikten sonra ne zaman ilişkiye girilir? İlaçlı rahim filmi nedir? Yan etkileri var mıdır? Tüp açma işlemi rahim filmi sırasında nasıl yapılır? Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı Op. Dr. Ali İhsan Yalçınoğlu anlatıyor.

20.03.2019Sağlık
Sultanbeyli ve Esenyurt gişelerinden ortak geçiş

Sultanbeyli ve Esenyurt gişelerinden ortak geçiş

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Cahit Turhan "Sultanbeyli ve Esenyurt gişelerinden ortak geçiş uygulaması başladı. Yeni sistemle OGS ya da HGS geçiş sistemlerinden birine sahip aboneler, istediği gişeyi serbestçe kullanabilecek, herhangi bir cezai işlem olmayacak" dedi.

20.03.2019Ekonomi
Şimdi moda PttAVM

Şimdi moda PttAVM

2012 yılında kurulan ‘ePttAVM.com’ e-tanzim uygulaması ile adeta üye patlaması yaşadı. Günde 7 ton sebze ve meyve satışı yapılan platforma her gün 5 ile 10 bin arasında yeni üye girişi gerçekleşiyor. Platformun toplam üye sayısı ise 2.5 milyonu aştı.

23.02.2019Ekonomi
Adil Öksüz’ün otobanda izini nasıl kaybettirdiği ortaya çıktı

Adil Öksüz’ün otobanda izini nasıl kaybettirdiği ortaya çıktı

Fetullahçı Terör Örgütü'nce gerçekleştirilen 15 Temmuz kanlı darbe girişiminde aktif rol alan ve örgütün Türk Silahlı Kuvvetleri'nden sorumlu üst düzey imamı olduğu ortaya çıkan Adil Öksüz'ün darbe girişiminden hemen sonra aracıyla İstanbul'a doğru gittiği sırada ortadan kaybolduğu belirlendi.

19.12.2018Gündem
HGS cezası nasıl sorgulanır HGS bakiye sorgulama işlemi

HGS cezası nasıl sorgulanır? HGS bakiye sorgulama işlemi

Otoyol ve köprü geçişlerinde kullanılan Hızlı Geçiş Sistemi hakkında pek çok detay merak ediliyor. HGS kartlarında yeterli bakiye olup olmadığını merak eden araç sahipleri, HGS bakiye sorgulama işlemini nasıl yapacaklarını internette araştırıyor. Bunun yanında HGS cezasının nasıl sorgulanacağı da sürücüler tarafından merak ediliyor.

4.12.2018Gündem
Nakliyeciler ayakta kalma mücadelesi veriyor

"Nakliyeciler ayakta kalma mücadelesi veriyor"

TESK Genel Başkanı Bendevi Palandöken: "Nakliyeci esnafı, artan akaryakıt, yedek parça, lastik fiyatları, köprü geçiş ücretleri ve cezaları gibi sorunlarla baş edemeyecek hale geldi, ayakta kalma mücadelesi veriyor." açıklamalarında bulundu.

4.12.2018Ekonomi
4 senedir kullanılmayan motosikleye HGS cezası

4 senedir kullanılmayan motosikleye HGS cezası

KARABÜK'ün Ovacık ilçesinde, ardiyede bekleyen, bozuk olduğu için 4 yıldır kullanılmayan motosiklete, Hızlı Geçiş Sistemi'ni ihlal ettiği gerekçesiyle 77,50 TL ceza geldi. Motosikletin sahibi Dursun Şahin (61), Postacı, 'Urfa'dan geçmişsin, ceza almışsın' dedi. Şaşırdım, şok yaşadım diye konuştu.

28.11.2018Haber

Yazar Sonuçları

‘Savaş suçları’ kavramına dikkat

BM’in son soruşturma değerlendirmelerinde ‘savaş suçları’ kavramı öne çıkarılıyor.

13.09.2019

‘Aile hukunda arabuluculuk hak ihlallerine yol açar’ uyarısı

CUMHURBAŞKANI Recep Tayyip Erdoğan’ın açıkladığı Yargı Reformu Strateji Belgesi’nde yer alan, “Şiddet içermeyen uyuşmazlıklarda aile arabuluculuğu getirilecek” maddesi için İstanbul Barosu Başkan Yardımcısı, İKKB Koordinatörü Nazan Moroğlu, “Aile hukukunda arabuluculuk hak ihlallerine yol açar” diyor.

6.06.2019

Bayramda köprü geçişlerine dikkat! Nakit para bulundurun

KEMAL Anadol’un dünkü ‘Osmangazi’de ücreti neden nakit alıyorlar?’ yazısı üzerine okurumuz Mustafa Bozdağ da yaşadığı benzer olayı anlatıyor:

31.05.2019

65 yaş üstü vatandaş ‘bedavacı’ değil ki!

ÖZEL halk otobüslerine (ÖHA) ücretsiz biniş hakkı olan 65 yaş ve üzerindeki yolcular rencide edici tavırlarla karşılaşıyor.

30.05.2019