EKSTRA
MENÜ

Sıla yolu

Sıla yolu haberleri sayfasında güncel ve son dakika Sıla yolu hakkında haberler ile bilgiler bulunmaktadır. Toplam 456 Sıla yolu haberi, videosu, fotoğrafı ve yazar yazısı yer almaktadır. Geçmişte ve bugün yeni yayımlanan son durum gelişmeleri ile pek çok haber..

Sıla yolu Haberleri

Dönüş yolculuğu devam ediyor Yeni sistemle geçişler tamamen değişti

Dönüş yolculuğu devam ediyor! Yeni sistemle geçişler tamamen değişti

Kapıkule Sınır Kapısı'nda gurbetçilerin dönüşlerini daha konforlu hale getirmek amacıyla uygulamaya konulan park sistemi sayesinde geçişler daha rahat gerçekleştiriliyor.

26.08.2021Ekonomi
Gurbetçiler ‘Sıla Yolu’nda Sırbistan’dan sorunsuz geçiyor

Gurbetçiler ‘Sıla Yolu’nda Sırbistan’dan sorunsuz geçiyor

Avrupa’da yaşayanların, Türkiye’ye ulaşmak için kullandığı kara yolu güzergâhı üzerinde bulunan Balkan ülkesi Sırbistan’dan geçen gurbetçiler sınır kapılarından sorunsuz ilerliyor.

20.07.2021Avrupa
Gurbetçiler yola karadan devam etti

Gurbetçiler yola karadan devam etti

‘Sıla Yolu’nda treni tercih eden vatandaşlarımız rahat bir yolculuk beklerken, Sırbistan’ın Niş kentinde mahsur kaldılar. Şiddetli yağan yağmur rayların bozulmasına neden olunca, 17 Temmuz günü Vilach’tan yola çıkan 70 araç ile 300’e yakın yolcu, Niş’te beklemeye başladı.

19.07.2021Avrupa
Arabalı trenle 32 saatte Türkiye

Arabalı trenle 32 saatte Türkiye

Yıllık izinlerini Türkiye’de geçirmek isteyen gurbetçilerden bazıları, ana vatana seyahatlerini araçlarını da yanlarında getirebildikleri ‘rahat ve konforlu’ arabalı trenle yapıyor.

29.06.2021Avrupa
Son durak Türkiye

Son durak Türkiye

Türkiye, salgın gölgesinde geçen yolculuğunuzun son durağı. Salgın nedeniyle Türkiye’ye girişlerde bu sene yeni uygulamalar yürürlükte. 1 Haziran’da yayımlanan son genelgeyle Türkiye’ye giriş yapan herkesin https://register.health.gov.tr/ internet adresinden giriş formu doldurma mecburiyeti var (6 yaşından itibaren).

22.06.2021Avrupa
Türk Polisi Sırbistan’da

Türk Polisi Sırbistan’da

Türk polisi, bu izin döneminde de Sırbistan’da görev yapacak. Güvenlik, kontrol, bilgilendirme ve olaylara müdahalede Sırp meslektaşlarıyla birlikte hareket edecek.

21.06.2021Avrupa
e-vinyet almayı unutmayın

e-vinyet almayı unutmayın

Elektronik vinyet uygulamasının geçerli olduğu Slovakya’da sınır kontrolleri yok. 10 günlük e-vinyet ücreti 10 euro. Vinyetsiz geçişin cezası ise 150 ila 700 euro arasında değişiyor.

19.06.2021Avrupa
Transit geçiş mecburi

Transit geçiş mecburi

Hırvatistan’da 12 saatte transit geçiş yapma mecburiyeti var. Konaklama veya tatil yapmak isteyenler önceden bildirimde bulunmalı. Hız sınırını aşmayın. Sizin ve sevdiklerinizin güvenliğini tehlikeye atmayın.

18.06.2021Avrupa
Gidişte ve dönüşte farklı kurallar

Gidişte ve dönüşte farklı kurallar

Son on günde riskli bölgelerde bulunmayanların seyahatlerinde hiçbir kısıtlama yok. Türkiye gibi bir risk ülkesinden geliyorsanız veya Avusturya’da yaşıyorsanız izin dönüşü uymanız gereken kurallar var.

17.06.2021Avrupa
Her şeyden önce sağlık

Her şeyden önce sağlık

Uzun süredir tüm dünyayı etkisi altına alan koronavirüs salgını ile bir süre daha yaşayacağız. Her ne kadar son günlerde ‘yeni normale’ dönmeye başlasak da, bundan sonra hiçbir şey eskisi gibi olmayacak. Bu yıl yaptığımız ‘Sıla’ yolculuğumuzda bunu fazlasıyla hissettik. Yol boyunca bütün temaslarımızda öncelikli konumuz koronavirüs oldu.

16.06.2021Avrupa
Okumadan yola çıkmayın

Okumadan yola çıkmayın!

Hepimiz koronavirüs belası yüzünden sıkıntılı günler geçirdik, bunaldık, tatili büyük bir özlemle bekledik. Ve sonunda virüs gölgesinde bile olsa izin dönemi geldi.

14.06.2021Avrupa
Sıla Yolu güzergâhında test merkezi

Sıla Yolu güzergâhında test merkezi

Sırbistan’ın Bulgaristan sınırı yakınlarında bulunan Nis şehrinde, Avrupa’dan Türkiye’ye seyahat eden Türk vatandaşları için yeni tip koronavirüs (Kovid-19) test merkezi açıldı.

6.06.2021Avrupa

Son dakika... Bakan Soylu'dan kürsüde sitem dolu sözler: Kusura bakmayın bunlar çıplak gerçekler

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Ankara'da Türk polisi ve diğer kolluk kuvvetlerinin seyahat belgesi sahteciliği tespiti ve risk analizi kapasitesinin güçlendirilmesi projesi açılış konferansına katıldı. Kürsüdeki konuşmasında Avrupa ülkelerine sitem eden Bakan Soylu, ''Çok güzel takım elbiselerimiz var, giymeye devam edelim. Avrupa'da şaşalı toplantılar yapalım. Videokonferans bittikten sonra neşeyle hayatımıza devam edelim. Bu çocukların hakkını dünya nasıl ödeyecek. 'Mış' gibi yaparak ödeyemeyiz. Avrupa vur patlasın, çal oynasın devam etsin. Kusura bakmayın bunlar çıplak gerçekler'' dedi.

23.03.2021Gündem
Polis böyle yakaladı Soğuktan donmak üzerelerdi...

Polis böyle yakaladı! Soğuktan donmak üzerelerdi...

"Sıla Yolu Projesi" kapsamında Sırbistan'da görev yapan Türk polisi, dikkati sayesinde tırların dorsesi altında soğuktan donmak üzere olan 4 düzensiz göçmeni kurtardı.

20.01.2021Gündem
Türk polisinin dikkati, TIRların altına gizlenen düzensiz göçmenleri donmaktan kurtardı

Türk polisinin dikkati, TIR'ların altına gizlenen düzensiz göçmenleri donmaktan kurtardı

"Sıla Yolu Projesi" kapsamında Sırbistan'da görev yapan Türk polisi, dikkati sayesinde TIR'ların dorsesi altında soğuktan donmak üzere olan 4 düzensiz göçmeni kurtardı.

20.01.2021Haber
Bulgaristan’daki eylem ‘Sıla Yolu’ndaki gurbetçileri mağdur etti

Bulgaristan’daki eylem ‘Sıla Yolu’ndaki gurbetçileri mağdur etti

Bulgaristan’da hükümet karşıtı protestolarını sürdüren gruplarca zaman zaman kapatılan yollar, Türkiye’ye giden ya da yaşadıkları Avrupa ülkelerine dönüşe geçen Türk vatandaşlarını da olumsuz etkiliyor.

5.08.2020Avrupa
Cumhurbaşkanı açıkladı, Belgrad karıştı

Cumhurbaşkanı açıkladı, Belgrad karıştı

Sıla Yolu üzerindeki Sırbistan’da koronavirüs vakalarının yeniden yükselmesi üzerine hükümet önlemleri sıkılaştırdı. Cumhurbaşkanı Aleksander Vucic’in dün akşam hafta sonu sokağa çıkma yasağını da içeren kısıtlamaları açıklamasından sonra binlerce kişi başkent Belgrad’da hükümetin kararlarını protesto etmek için sokaklara çıktı.

8.07.2020Avrupa
Türkiyeye gelecek gurbetçilere nakit para uyarısı

Türkiye'ye gelecek gurbetçilere 'nakit para' uyarısı

Uluslararası para transferi şirketlerinden TransferGo, Avrupa’da yaşayıp bu yaz aylarında Türkiye’ye tatil ya da memleket ziyareti amacıyla gelecek vatandaşlarımıza bazı uyarılarda bulundu. Şirket, koronavirüs döneminde nakitsiz yaşama geçiş trendine dikkat çekerken, yolculuk sırasında nakit veya ihtiyaç fazlası para taşımanın riskine dikkat çekti.

1.07.2020Teknoloji
Memlekete hoş geldiniz

Memlekete hoş geldiniz

Ve geldik yolculuğun sonuna, yani Türkiye’ye. Salgın nedeniyle Kapıkule Sınır Kapısı’nda yeni uygulamalar geçerli. Hemen girişte araç dezenfektasyon sistemi ile aracınız 30 TL karşılığında hem dezenfekte ediliyor hem de tertemiz yıkanıyor. Ücreti sadece TL olarak ödeme yapılabiliyorsunuz. Ardından sizi sağlık görevlileri karşılıyor. Ateşiniz ölçülüyor, doktorlar sağlık durumunuzu kontrol ediyor. Ateşi yüksek olanlar veya şüpheli görülenler hemen müşahede altına alınıyor. Bu işlemler istisnasız herkese uygulanıyor. Görevli memurların hepsinde maske var.

1.07.2020Avrupa
Bulgaristanda beyanname dolduruyorsunuz

Bulgaristan'da beyanname dolduruyorsunuz

Bulgaristan korona krizini hafif yaşayan ülkelerden. Salgının en çok etkili olduğu yerler başkent Sofya ve Sıla Yolu üzerindeki Filibe. AB vatandaşları ve bu ülkelerde yaşayan yabancılar için seyahat serbest. Sınırda bir korona beyannamesi doldurmak zorunlu. Kamu taşıma araçları, eczane ve kapalı mekanlarda maske şartı var.

30.06.2020Avrupa
Batrovci’den 5 dakikada geçtim

Batrovci’den 5 dakikada geçtim

Sırbistan, Sıla Yolu güzergâhında izincilere seyahat ve transit geçişlerde kısıtlamaların uygulanmadığı tek ülke. Geceleme durumunda herhangi bir bildirim de gerekmiyor. Yollar bomboş. Batrovci Sınır Kapısı’ndan beş dakikada geçtim. Son günlerde virüse yakalananlarda artış oldu. Benzinlikte, dinlenme tesislerinde tedbiri elden bırakmayın deriz. En büyük kısıtlama otoyollarda hız kısıtlaması. Sınır fazla aşarsanız hapis cezası bile var.

29.06.2020Avrupa
Çekya ve Slovakya sorunlu

Çekya ve Slovakya sorunlu

Kuzey Avrupa ülkelerinden kara yoluyla Türkiye’ye gidenlerin kullandığı Çek Cumhuriyeti ve Slovakya güzergâhında gidişte sorun yok ancak dönüş sorunlu. Çek Cumhuriyeti Avrupa ülkeleri için trafik ışığı sistemi kullanıyor.

27.06.2020Avrupa
Macaristan sınırı tam bir çile

Macaristan sınırı tam bir çile

Korona gölgesinde yaptığım memleket yolculuğunun en sıkıntılı anlarını Macaristan’a giriş kapısı Röszke’de yaşadım. Bütün gece yağmur altında aracımın içinde sekiz saat bekledim. AB vatandaşları ve bu ülkelerde yaşayan yabancılar için Macaristan kara, hava, deniz yoluyla seyahate açık. Transit geçişler serbest.

27.06.2020Avrupa
Türkiye bize ilaç gelecek

Türkiye bize ilaç gelecek

Sınırlar açılır açılmaz yollara düşen Türklerle Sıla Yolu’nda karşılaştık. Aralarında, yıllık iznini memlekette geçirip geri döneceğini söyleyen de vardı, “Annemi babamı çok özledim” diyen de, kesin dönüş yapan da.

27.06.2020Avrupa
Hırvatistan’da yollar güzel ama, hız yapma

Hırvatistan’da yollar güzel ama, hız yapma

Hırvatistan’a Bregana Sınır Kapısı’ndan giriş yaptım. Daha önceki yıllara oranla sınır kapısı ve otobanlar çok sakin. Görevliler eldiven ve maske takmıyor ancak sosyal mesafeye dikkat ediyorlar. Maske takmak zorunlu değil, ancak hükümetin, kalabalık ortamlarda ve toplu taşımada maske takılması, hijyen kuralları ve sosyal mesafenin korunması yönünde tavsiye kararı var.

26.06.2020Avrupa
Gidişte seyahate, dönüşte transit geçişe açık

Gidişte seyahate, dönüşte transit geçişe açık

Slovenya, Avrupa ülkeleri arasında salgını kontrol altına alan ilk ülkelerden biri. AB ve Schengen üyesi ülkelerinden gelenler için ülkeye seyahat izni var. AB ve Schengen ülkeleri dışında 14 günden fazla kalanlar ise ülkeyi transit geçmek zorunda.

25.06.2020Avrupa
Türk polisi ‘Sıla Yolu Projesi’ için Sırbistan’da

Türk polisi ‘Sıla Yolu Projesi’ için Sırbistan’da

Emniyet Genel Müdürlüğü, ‘Sıla Yolu Projesi’ kapsamında 11 Türk polisinin, Sırbistan’ın Bulgaristan, Macaristan ve Hırvatistan sınırlarındaki kara hudut kapılarında görev yapmak üzere bu ülkeye gittiğini bildirdi.

24.06.2020Avrupa
İlk durak Avusturya... Sınırlar açık, mesafeni koru

İlk durak Avusturya... Sınırlar açık, mesafeni koru

Her yıl olduğu gibi bu yıl da Sıla Yolu’na çıktık, ‘koronavirüs gölgesinde’ memleket yolunu sizler için adım adım taradık. Sizleri, güzergâh üzerindeki ülkelerin düzenlemeleri, uygulamaları, kısıtlamaları ve mevcut yasal düzenlemeleri hakkında tek tek bilgilendireceğiz.

24.06.2020Avrupa
Sıla Yolu’na çıkılır mı

Sıla Yolu’na çıkılır mı?

Korona illeti sadece günlük hayatımızı altüst etmekle kalmadı. Yaz tatili sevincimizi de kursağımızda bıraktı. Birçoğumuzun bu yıl büyük planları vardı, birçoğumuz uzun süre Türkiye’de kalmayı hayal ediyordu. Önce bu hayalleri bir anda suya düşüren salgının yayılma hızı biraz yavaşlayınca, tatil umutları yeniden canlandı. Ama hâlâ tedirginiz, hâlâ kararsısız.

19.06.2020Avrupa
Gurbetçilerin ‘Sıla Yolu’ndaki en büyük yardımcısı Türk polisi

Gurbetçilerin ‘Sıla Yolu’ndaki en büyük yardımcısı Türk polisi

‘Sıla Yolu Projesi’ kapsamında, Sırbistan’ın kara hudut kapılarında görev yapan Türk polisleri, bir yandan gurbetçilerin işlemlerini kolaylaştırırken diğer yandan düzensiz göç ve sahte belgeyle seyahatin önlenmesi için mesai yapıyor.

17.06.2020Avrupa
Türkiyeye gelecek yurt dışındaki vatandaşlar için 14 gün kuralı kaldırıldı

Türkiye'ye gelecek yurt dışındaki vatandaşlar için 14 gün kuralı kaldırıldı

Yurtdışı Türkler ve Akraba Topluluklar Başkanı (YTB) Abdullah Eren, yurt dışında yaşayan ve tatillerini ana vatanlarında geçirmek isteyen vatandaşlar için uygulanan 14 gün evde gözetim kuralının kalktığını bildirdi.

11.06.2020Gündem
14 gün karantina kalktı

14 gün karantina kalktı

Yurtdışı Türkler ve Akraba Topluluklar Başkanı (YTB) Abdullah Eren, yurt dışında yaşayan ve tatillerini ana vatanlarında geçirmek isteyen vatandaşlar için uygulanan 14 gün gözetim uygulamasının kalktığını duyurdu.

11.06.2020Avrupa
Avrupadan Türkiyeye iki rota

Avrupa'dan Türkiye'ye iki rota

Yurtdışı Türkler ve Akraba Topluluklar Başkanı (YTB) Abdullah Eren, yurt dışında yaşayan ve tatillerini Türkiye’de geçirmek isteyen vatandaşların, sınır kapılarından daha rahat geçmeleri için YTB’nin geçen yıl sınır ötesinde ve sınır kapılarında uyguladığı ‘Sıla Yolu Projesi’nin bu yıl da süreceğini bildirdi.

7.06.2020Avrupa
Avrupalı Türkler bu yaz Türkiye’ye gidebilecek mi

Avrupalı Türkler bu yaz Türkiye’ye gidebilecek mi?

Salgın nedeniyle uluslararası uçuşlara kısıtlama getirilmesi, Almanya’da yaşayan Türklerin yaz tatili planlarını da etkiledi. Tatil için Türkiye’yi tercih eden yüz binlerce Almanyalı Türk’ün hayali, uçuş yasağının kalkmasına bağlı. DW Türkçe’ye konuşan AK Parti İstanbul milletvekili Zafer Sırakaya, ikili temasların sürdüğünü açıkladı.

28.05.2020Avrupa
Sırbistan, gurbetçilerin tepki gösterdiği karardan vazgeçti

Sırbistan, gurbetçilerin tepki gösterdiği karardan vazgeçti

Koronavirüs salgını nedeniyle durdurulan Schengen ülkeleri arasındaki serbest dolaşım 15 Haziran’dan itibaren yeniden açılıyor. Virüsün yayılmasını önlemek için Avrupa’dan Türkiye’ye gelişlerde kullanılan sıla yolu güzergâhında alınan tedbirler gurbetçileri sevindirirken, Sırbistan’ın Kovid-19 belgesi kararı tepki çekmişti. Gelen tepkiler üzerine Sırbistan’ın bu kararından vazgeçtiği bildirildi.

23.05.2020Avrupa
‘Onu hep varlığıyla değil yokluğuyla fark ettik şimdi olduğu gibi’

‘Onu hep varlığıyla değil yokluğuyla fark ettik şimdi olduğu gibi’

Avrupa’daki Türk gazeteciliğinin ustalarından, örnek gazeteci Dr. Mehmet Aktan, için Türkiye’de toprağa verilmesinden bir gün sonra Köln’deki kültür merkezi ‘Alte Feuerwache’de bir anma töreni gerçekleştirildi. Meslektaşları, büyük çoğunluğu WDR Köln Radyosu ve Deutsche Welle’den olmak üzere çalışma arkadaşlarıyla, dostları tarafından yapılan anmada onun eksikliğinin hep hissedileceği, örnek kişiliği, kibarlığı, mütevazılığı, mesleğine düşkünlüğü, çalışkanlığı, titizliği konuşuldu. Onunla ilgili anılar anlatıldı ve hastalığının ağırlaşması üzerine yerleştirildiği bakımevindeki son yılları konuşuldu.

18.02.2020Avrupa
Güle güle gerçek gazeteci

Güle güle gerçek gazeteci

Cumartesi günü Berlin büromuzdan Ali Varlı aradı. “Ağbi, Mehmet Aktan vefat etmiş” dedi. Mehmet Aktan bir süredir hastaydı. Köln’de bir bakımevinde yatıyordu. Sağlık haberini hep onunla yakından ilgilenen Hürriyet gazetesi Köln eski temsilcisi Tuncay Yıldırım’dan alıyorduk. Böyle bir acı haberi bekliyorduk. Ama ne kadar hazırlıklı olursanız olun, her zaman erkendir ölüm.

10.02.2020Avrupa
Yurtdışındaki Türkler’den, ‘Toprağa fidan, insana can’ kampanyası

Yurtdışındaki Türkler’den, ‘Toprağa fidan, insana can’ kampanyası

Uluslararası Demokratlar Birliği’nce (UID), Türkiye’de yürütülen ‘11 Milyon Ağaç; Bugün Fidan, Yarın Nefes’ projesine destek olmak amacıyla ‘Toprağa fidan, insana can’ sloganıyla fidan dikme kampanyası başlatıldı.

15.11.2019Avrupa
Sıla Yolu’na bisikletle çıktı: 25 gün sürecek

Sıla Yolu’na bisikletle çıktı: 25 gün sürecek

Belçika’da yaşayan Kayserili gurbetçi Mustafa Öz, yıllık iznini geçirmek için Antwerp-Kayseri arasındaki yaklaşık 4 bin 150 kilometrelik mesafeyi bisiklet ile kat edecek. Ailesi, 25 gün sürecek yolculukta 6 ülke ve 40’a yakın şehir geçecek Öz’ü arkasından su dökerek uğurladı. 

28.06.2019Avrupa
YTB’den Avrupalı Türklere ‘sıla yolu’ desteği başladı

YTB’den Avrupalı Türklere ‘sıla yolu’ desteği başladı

Yurtdışı Türkler ve Akraba Topluluklar Başkanlığı (YTB) ile Türk polisi, Türkiye’ye tatile giden Avrupalı Türkleri Sırbistan’da karşılıyor.

19.06.2019Avrupa
YTB de bu yıl Sıla Yolu’nda olacak

YTB de bu yıl Sıla Yolu’nda olacak

Yurtdışı Türkler ve Akraba Topluluklar (YTB) Başkanı Abdullah Eren, Uluslararası Demokratlar Birliğinin (UID) Münih’te düzenlediği iftar yemeğinde konuştu. YBT’nin kültürel ve sosyal alanda hizmet verdiğini ve Avrupalı Türklerin de buralarda yaşadığı sorunları tespit edip çözüm aradıklarını belirten Eren, şunları söyledi:

27.05.2019Avrupa
12 ülke, 6 bin kilometre... Adım adım Sıla Yolu başladı

12 ülke, 6 bin kilometre... Adım adım Sıla Yolu başladı

Hürriyet, otomobille Türkiye’ye gidecek Avrupalı Türkler için 12 ülkeyi kapsayan 6 bin kilometrelik yolculuğuna başladı. İbrahim Mestanlaroğlu, Sıla Yolu sezonu öncesi güzergah üzerindeki ülkeleri adım adım gezip, son gelişme ve yenilikleri okurlarımız için araştıracak.

19.04.2019Avrupa
27 günde tam 625 bin kişi ve 97 bin araç

27 günde tam 625 bin kişi ve 97 bin araç

Tatillerini Türkiye'de geçirmek isteyen Avrupalı Türklerin Kapıkule'den giriş sayısı, sezonun başladığı 1 Temmuz'dan itibaren 625 bin kişiye, araç sayısı ise 97 bine ulaştı.

28.07.2018Avrupa
2 bin 300 km, 36 saat ‘Ölürüm Türkiyem’

2 bin 300 km, 36 saat ‘Ölürüm Türkiyem’

Yıllık izinlerini Türkiye’de geçirmek isteyen Avrupalı Türkler, uzun bir kara yolculuğunun ardından Kapıkule Sınır Kapısı'ndan ana vatana giriş yaparak baba ocağının yolunu tutuyor.

30.06.2018Avrupa
Sıla Yolunda izinciyi neler bekliyor

'Sıla Yolu'nda izinciyi neler bekliyor

İzinlerini Türkiye’de geçirmek isteyen Avrupalı Türkler için ‘Sıla Yolu’ üzerindeki ülkeleri adım adım taradık. Güvenli ve huzurlu bir yolculuk için size rehber olacak bir yazı dizisi hazırladık.

30.05.2018Avrupa
Tek başına 6 bin 200 kilometre yapıyor

Tek başına 6 bin 200 kilometre yapıyor

Berlin’de yaşayan Çiğdem Güneyeri, dokuz yıldır babasının memleketi Mersin’e kara yoluyla gidiyor. Ailesi uçakla Mersin’e giderken, o Sıla Yolu’na tek başına çıkıyor. 6 bin 200 kilometreyi tek başına alıyor.

1.07.2017Dünya
Sınır kapılarında bayram hareketliliği

Sınır kapılarında bayram hareketliliği

Bazı Avrupa ülkelerinde okulların tatile girmesi ve Ramazan Bayramı’nın yaklaşması dolayısıyla yurtdışında yaşayan Türk vatandaşlarının sıla yolculukları gümrük kapılarını hareketlendirdi.

22.06.2017Dünya
Hürriyet Sıla Yolu’nu gezdi, gördü, yazdı

Hürriyet Sıla Yolu’nu gezdi, gördü, yazdı

Hürriyet her yıl olduğu gibi bu yıl da izin sezonu öncesi Sıla Yolu’na çıktı.

14.06.2017Avrupa