‘Türkiye bizim her şeyimiz’

‘Türkiye bizim her şeyimiz’

Kurban Bayramı’nı ve yaz tatilini Türkiye’de geçirmek isteyen Avrupalı Türklerden bazıları da 1400 kilometrelik ‘sıla’ yolculuğunda arabalı treni tercih etti. Avusturya’dan kalkan tren, 40 saate yakın süren yolculuğun ardından Edirne Tren Garı’na ulaştı.

Haberin Devamı

YAZ tatilini ve yıllık izinlerini ana vatan Türkiye’de geçirmeyi tercih eden gurbetçilerin akın akın yurda girişleri devam ediyor. Araçlarıyla uzun yolculuk yapmayı talep etmeyen Avrupalı, arabalı treni tercih ediyor. Avusturya’nın Villach şehrinde arabalarını oto kuşet vagonlara yükleyen gurbetçiler, kompartımanda rahat şekilde yorulmadan yolculuk yapmanın keyfini çıkardı. Villach şehrinden kalkan Optima Express treni, Slovenya, Hırvatistan, Sırbistan ve Bulgaristan’ın ardından Edirne Tren Garı’na ulaştı. Avrupalı Türkler, 40 saate yakın süren 1400 kilometrelik yolculuğun ardından Türkiye’ye giriş yapmanın mutluluğunu yaşadı. Bilet fiyatlarının kişi başı 164 Euro’dan başladığı trende, yolcuların seçtiği vagon sistemine ve aracın ölçülerine göre bilet fiyatlarında değişiklik görülüyor.

‘Türkiye bizim her şeyimiz’
‘TÜRKİYE’DEN KOPAMAYIZ’
Yurt dışında Türkiye’nin özlemini çekerek yaşadıklarını söyleyen Hanifi Karataş, “Türkiye bizim her şeyimiz” açıklamasında bulundu. Bir başka gurbetçi vatandaş Sebahattin Tokmak da Türkiye’ye vardıkları için mutlu ve gururlu olduğunu belirterek, “Ay yıldızlı Türk Bayrağımızı görünce çok heyecanlandım” dedi. Hasan Kaya ise “Türkiye’ye her gelişimde kendimi çok mutlu hissediyorum. Yaşadığım hislerimi anlatmak çok zor. Kendimizi, mutlu, hür, iyi ve buranın bir parçası olarak hissediyoruz. Almanya’ya gitsek bile Türkiye’den kopamayız” açıklamasında bulundu.
‘Türkiye bizim her şeyimiz’
‘Türkiye bizim her şeyimiz’

‘Türkiye bizim her şeyimiz’