EKSTRA
MENÜ

Mit tırları

Mit tırları ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Mit tırları haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 148 Mit tırları haberi bulunmuştur.

Mit tırları Haberleri

Son dakika haberi: MİT TIRları davasında önemli gelişme

Son dakika haberi: MİT TIR'ları davasında önemli gelişme

Adana ve Hatay'da MİT tırlarının durdurulmasını organize ettikleri belirtilen FETÖ/PDY'nin 11 "sivil imamı" ile eski bir tuğgeneralin de aralarında bulunduğu 50 sanık hakkındaki davada esas hakkındaki mütalaasını açıklayan cumhuriyet savcısı, 27 sanığın 5 yıl ila ağırlaştırılmış müebbete kadar değişen hapis cezalarına çarptırılmasını talep etti.

6.07.2020Gündem
Patates hat kullanmışlar

'Patates hat' kullanmışlar

MİT TIR'larını durduran bazı FETÖ mensuplarının örgüt tarafından verilen, başkaları adına kayıtlı ve kamuoyunda "patates hat" olarak bilinen "operasyonel hat"ları kullandığı belirlendi.

16.09.2019Gündem
MİT tırları davasında Enis Berberoğlu ve Erdem Gül kararı

MİT tırları davasında Enis Berberoğlu ve Erdem Gül kararı

MİT tırlarının durdurulmasına ilişkin davada mahkeme, Adalar Belediye Başkanı Erdem Gül hakkındaki davanın düşürülmesine, CHP Milletvekili Enis Berberoğlu hakkında da ceza verilmesine yer olmadığına hükmetti.

15.05.2019Gündem
MİT TIR’ları ihbarcısına  ağırlaştırılmış müebbet talebi

MİT TIR’ları ihbarcısına ağırlaştırılmış müebbet talebi

HATAY Kırıkhan’da 1 Ocak 2014’te MİT TIR’larının durdurulması için jandarmaya ihbarda bulunan ve geçen hafta Ordu’da saklandığı evde yakalanan örgütün ‘mahrem imamlarından’ Mustafa İlhan hakkında, ‘Devletin gizli kalması gereken bilgilerini siyasal veya askeri casusluk amacıyla temin etme’, ‘Devletin güvenliğine ilişkin gizli kalması gereken bilgileri casusluk maksadıyla açıklama’, ‘Anayasal düzeni ortadan kaldırmaya teşebbüs’ suçlamalarından ağırlaştırılmış müebbet hapis cezası istendi.

24.03.2019Gündem
Aydınlık Gazetesi çalışanlarının MİT TIRları haberleri davası düştü

Aydınlık Gazetesi çalışanlarının MİT TIR'ları haberleri davası düştü

MİT TIR’larının durdurulması ile ilgili haberleri yayınladıkları gerekçesiyle yargılanan Aydınlık Gazetesi  çalışanları ile ilgili olarak görülen davada karar çıktı.

21.02.2019Gündem
MİT TIR’ları şüphelisi darbe gecesi işbaşındaymış

MİT TIR’ları şüphelisi darbe gecesi işbaşındaymış

MİT TIR’ları kumpası soruşturması kapsamında 11 ay tutuklu kalan, 14 Nisan 2016’da tahliyesinden 14 gün sonra görevine iade edilen Jandarma Üsteğmen Berkant Aydın, 15 Temmuz darbe girişimi sırasında Ankara İl Jandarma Komutanlığı’nda nöbetçi amiriydi. İl jandarma komutanı darbeciler tarafından derdest edilince karargahın komutası Üsteğmen Berkant Aydın’a geçti. MİT TIR’ları kumpası ile ilgili 3. iddianamede, Fetullahçı Terör Örgütü’nün deşifre olan elemanlarını sistem içinde nasıl zarar görmeden sakladığı bu örnekle gözler önüne serildi.

18.01.2019Gündem
MİT TIR’ları kumpasına 3’üncü iddianame: Jandarma bilgilerini Almanya’ya götürüp oturma izni almış

MİT TIR’ları kumpasına 3’üncü iddianame: Jandarma bilgilerini Almanya’ya götürüp oturma izni almış

MİT TIR’larının FETÖ terör örgütü üyelerince durdurulmasına ilişkin hazırlanan 3’üncü iddianamede, operasyon öncesinde yapılan toplantılar, sonrasındaki yurtdışı trafikleri, organizasyon aşaması ve örgüt şeması detaylandırıldı. MİT’e yönelik operasyonu organize eden FETÖ ekibindeki ‘imam’lardan Bayram Andaç’ın Jandarma personeline ait fişleme bilgilerini Almanya’ya götürdüğü ve karşılığında oturma izni aldığı tespit edildi. İşte iddianameye göre MİT TIR’ları operasyonunun öncesi ve sonrası...

15.01.2019Gündem
Enis Berberoğluna yurtdışına çıkış yasağı

Enis Berberoğlu'na yurtdışına çıkış yasağı

MİT TIR’larının durdurulmasına ilişkin görüntülerin yayınlanmasına ilişkin olarak CHP Milletvekili Enis Berberoğlu, Cumhuriyet Gazetesi eski Genel Yayın Yönetmeni Can Dündar ve Ankara temsilcisi Erdem Gül’ün “Terör örgütü üyesi olmamakla birlikte örgüte yardım” suçundan yargılandıkları davaya devam edildi. İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı’nın celse arasında sanıklardan Enis Berberoğlu hakkında yurtdışına çıkış yasağı konulmasını talep ettiği ve mahkemenin bu talebi kabul ederek yurtdışına çıkış yasağı konulduğu belirtildi.

10.10.2018Gündem
Enis Berberoğlu kararının gerekçesi açıklandı

Enis Berberoğlu kararının gerekçesi açıklandı

CHP İstanbul Milletvekili Enis Berberoğlu hakkında verilen tahliye kararının 57 sayfadan oluşan gerekçeli kararı açıklandı. 2'ye karşı 3 üyenin oyuyla alınan kararda "Devletlerin ülke içinde ve dışında devlet sırrı mahiyetinde faaliyetleri olabilir. Dava konusu olay da mahiyeti gereği devlet sırrı niteliğindedir. Berberoğlu eyleminin sonuçlarını bilebilecek birikime sahip. Sanığın eylemi ‘devletin güvenliğine ve siyasal yararlarına ilişkin bilgileri açıklama’ suçunu oluşturur" ifadeleri çekti. Kararın bir örneğinin Meclis'e gönderilmesi kararlaştırıldı. Mahkumiyetin kesinleştiğine dair karar Meclis'te okunursa Berberoğlu'nun vekilliği düşecek.

25.09.2018Gündem
MİT TIRları dosyasında tanık

MİT TIR'ları dosyasında tanık

MİT TIR’ları belgelerini o tarihte CHP Genel Başkan Yardımcısı olan CHP milletvekili Bülent Tezcan’dan aldığını söyleyen tutuklu eski CHP milletvekili Eren Erdem, İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı’nca yürütülen soruşturmada tanık olarak ifade verdi.

31.08.2018Gündem
CHP’li Eren Erdem MİT TIR’larında tanık oldu

CHP’li Eren Erdem MİT TIR’larında tanık oldu

'MİT TIR’ları belgelerini bana Bülent Tezcan verdi' diyen eski CHP’li milletvekili Eren Erdem tanık sıfatıyla ifade verdi. Erdem, MİT TIR’ları belgelerini almak için CHP’nin Genel Merkezi’nde Bülent Tezcan’la görüştüğünü belirterek, Tezcan’ın belgeleri kargo ile kendisine aktardığını ifade etti. Evrakların 'Gizli' ibareli belgeler olduğunu söyleyen Erdem, belgeleri hiç kimseye vermediğini ve paylaşmadığını aktararak imha ettiğini belirtti.

31.08.2018Gündem
MİT TIRları davası sanığından flaş itiraflar

MİT TIR'ları davası sanığından flaş itiraflar

MİT TIR'ları davasına ilişkin açılan davada sanıklardan Jandarma Kıdemli Başçavuş Ertan Yüksektepe, itirafçı oldu. Yüksektepe, 'Bizi bir robot gibi yetiştirdiler. Kendime ve aileme zarar verdim' dedi.

28.08.2018Gündem
Avukatlarından Berberoğlu için flaş talep

Avukatlarından Berberoğlu için flaş talep

Adana ve Hatay’da Ocak 2014’te silah taşındığı gerekçesiyle durdurulan MİT TIR’larına ait görüntülerin yayınlanmasına ilişkin “Terör örgütü üyesi olmamakla birlikte örgüte yardım” suçundan yargılanan CHP Milletvekili gazeteci Enis Berberoğlu’nun 24 Haziran seçimleri ile milletvekili seçilerek yeniden “Yasama dokunulmazlığı” kazandığını belirten avukatları, Berberoğlu yönünden yargılamasının durdurulmasını ve dosyasının TBMM Başkanlığı’na gönderilmesini istedi. Mahkeme heyeti, yargılamanın Berberoğlu yönünden durdurulmasına ilişkin talebi bir sonraki oturumda değerlendirmeye karar verdi.

18.07.2018Gündem
MİT TIR’ları davasından bir beraat

MİT TIR’ları davasından bir beraat

Adana ve Hatay’da Ocak 2014’te durdurulan MİT TIR’larına ait görüntülerin yayınlanmasına ilişkin davada Cumhuriyet Gazetesi Ankara Temsilcisi Erdem Gül, ‘devletin güvenliğine ilişkin gizli kalması gereken bilgileri temin etmek ve açıklamak’ suçundan beraat etti.

16.07.2018Gündem
Son dakika: Ankarada çok kritik isim gözaltında

Son dakika: Ankara'da çok kritik isim gözaltında

Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) “imamı” tarafından ankesörlü telefondan arandığı ortaya çıkan Adana ve Hatay'da MİT tırlarının durdurulması ve ıslak imzada kumpas davalarının sanığı dönemin Jandarma Kriminal Daire Başkanı emekli Albay Burhanettin Cihangiroğlu, Ankara'da gözaltına alındı.

13.07.2018 Gündem
Tahliye talebi

Tahliye talebi

MİT TIR’ları davasında ‘devlet güvenliğine ve siyasal yararlarına ilişkin bilgileri açıklama’ suçlamasıyla 5 yıl 10 ay hapis cezasına çarptırılan CHP milletvekili ve gazeteci Enis Berberoğlu’nun avukatları tahliye talep etti.

29.06.2018Gündem
Bülent Tezcandan Eren Erdem açıklaması

Bülent Tezcan'dan Eren Erdem açıklaması

CHP Sözcüsü Bülent Tezcan, Eren Erdem'in "MİT TIR'ları belgelerini Tezcan'dan aldım" sözlerine yanıt verdi. MİT TIR'larına ilişkin belgeleri Meclis'te açıkladığını belirten Tezcan, "O dönem Eren Erdem gazeteciydi. Toplantı sonrasında da o belgeleri isteyen gazetecilere verdik" dedi.

23.05.2018Gündem
Hükümetten Kılıçdaroğlu’nun eleştirilerine çok sert yanıt

Hükümetten Kılıçdaroğlu’nun eleştirilerine çok sert yanıt

Başbakan Yardımcısı Bekir Bozdağ, CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu'nun, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın üniforma giydiği ve sanatçılarla birlikte ziyaret ettiği sınır karakolu ziyaretine yönelik eleştirilerine çok sert yanıt verdi.

5.04.2018Gündem
Moralinizi bozmayın

'Moralinizi bozmayın'

‘Casusluk’ suçundan 25 yıl hapis cezası bozulan Enis Berberoğlu, ‘devlet güvenliğine ve siyasal yararlarına ilişkin bilgileri açıklamak’tan 5 yıl 10 ay ceza aldı.

13.02.2018Gündem
Enis Berberoğluna 5 yıl 10 ay hapis cezası

Enis Berberoğlu'na 5 yıl 10 ay hapis cezası

MİT TIR’ları görüntülerini eski Cumhuriyet Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Can Dündar’a verdiği iddia edilen tutuklu CHP Milletvekili Enis Berberoğlu’nun İstanbul Bölge Adliye Mahkemesi 2. Ceza Dairesi’nde yeniden yargılandığı davanın 3’üncü  celsesinde karar çıktı. Enis Berberoğlu “Devlet güvenliğine ve siyasal yararlarına ilişkin bilgileri açıklama” suçundan 5 yıl 10 ay hapis cezasına çarptırıldı ve tutukluluk halinin devamına karar verildi. Enis Berberoğlu'nun eşi Oya Berberoğlu, “Buruk bir sevinç oldu ama tamamına en kısa sürede ulaşacağına düşünüyorum. Bir an önce Enis’in tahliye edilmesini bekliyorum” diye konuştu.

13.02.2018Gündem
Enis Berberoğlunun duruşmasına sıcak gelişme: Salon boşaltıldı

Enis Berberoğlu'nun duruşmasına sıcak gelişme: Salon boşaltıldı

MİT TIR'ları görüntülerini eski Cumhuriyet gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Can Dündar'a verdiği iddia edilen tutuklu CHP Milletvekili Enis Berberoğlu'nun İstanbul Bölge Adliye Mahkemesi 2. Ceza Dairesi'nde yeniden yargılandığı davanın "Kamu güvenliği" gerekçesiyle kapalı yapılmasına karar verildi. CHP'li vekiller ise Berberoğlu'nun duruşması adliyeye giriş yaptılar.

1.12.2017Haber
Berberoğlu taburcu oldu

Berberoğlu taburcu oldu

MİT TIR’ları davasında ‘casusluk’ suçlamasıyla aldığı 25 yıllık hapis cezası bozulan CHP İstanbul Milletvekili Enis Berberoğlu, Marmara Üniversitesi Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde fıtık ameliyatı olduktan sonra dün taburcu edildi.

12.10.2017Gündem
Yanıtsız kalan soru: Sivil imamlar kimle görüştü

Yanıtsız kalan soru: Sivil imamlar kimle görüştü

İstanbul Başsavcılığı, ABD Adalet Bakanlığı’na MİT TIR’larının durdurulmasıyla ilgili 2 sivil FETÖ imamının ABD Büyükelçiliği ve Başkonsolosluğu ile telefon konuşmalarını sordu. Adalet Bakanlığı aracılığıyla gönderilen yazıya ABD’den yanıt gelmedi.

11.10.2017Gündem
Enis Berberoğlu: Suçsuzluğumu kanıtlamaya bir adım kaldı

Enis Berberoğlu: "Suçsuzluğumu kanıtlamaya bir adım kaldı"

YARGILANDIĞI MİT TIR'ları davasından, ‘Devletin güvenliği veya iç veya dış siyasal yararları bakımından niteliği itibariyle gizli kalması gereken bilgileri siyasal veya askeri casusluk maksadıyla açıklamak’ suçundan 25 yıl hapis cezasına çarptırılarak tutuklanan ve geçtiğimiz gün İstanbul Bölge Adliye Mahkemesi 2. Ceza Dairesi tarafından, ‘Sırrın daha önce ifşa edildiğinin kabulü halinde gizli kalması gereken bilgileri casusluk maksadıyla açıklama suçunun oluşmayacağı’ belirtilip bu karar bozularak dosyası yeniden davaya bakan İstanbul 14. Ağır Ceza Mahkemesi'ne gönderilen CHP İstanbul Milletvekili Enis Berberoğlu, İstanbul Bölge Adliye Mahkemesi 2.Ceza Dairesi’nin hakkında verdiği karara ilişkin olarak avukatları Murat Ergün ve Yiğit Acar aracılığıyla ilk açıklamasını yaptı.

10.10.2017Gündem
Benden iftiracı itirafçı çıkmaz

'Benden iftiracı itirafçı çıkmaz'

MİT TIR’ları davasında 25 yıl hapis cezası alan CHP İstanbul Milletvekili Enis Berberoğlu, basında yer alan iddialara ilişkin avukatı Yiğit Acar aracılığıyla açıklamada bulundu.

14.08.2017Gündem
ABD Büyükelçiliği ile Savcılığın belge polemiği

ABD Büyükelçiliği ile Savcılığın belge polemiği

ABD Büyükelçiliği ile İstanbul Başsavcılığı’ndan, MİT TIR’ları şüphelilerinin ABD Büyükelçiliği’ni aradığı yönündeki ifadelere ilişkin peş peşe açıklamalar geldi.

5.07.2017Gündem
Son dakika... ABD Büyükelçiliğinden MİT TIRları iddianamesiyle ilgili ilk açıklama

Son dakika... ABD Büyükelçiliği'nden MİT TIR'ları iddianamesiyle ilgili ilk açıklama

ABD Büyükelçiliği MİT TIR'ları iddianamesi için, "Savcılık bizden bilgi istemedi. İddiayı destekleyecek bilgi yok. Türk yetkililerle temas halindeyiz" açıklamasında bulundu. Savcılıktan elçiliğe jet yanıt geldi. Açıklamada, "ABD Büyükelçiliği bugün 15.26’da bilgi talep yazımızı teslim aldı" denildi.

5.07.2017Gündem
Son dakika: Yeni MİT Tırları iddianamesi... Listede 55 kişinin ismi var

Son dakika: Yeni MİT Tır'ları iddianamesi... Listede 55 kişinin ismi var

Yeni MİT Tırları iddianamesi hazırlandı. İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı'nın iddianamesinde 55 şüpheli var. Başsavcılık 55 kişi için 3'er kez müebbet hapis cezası istedi. İstanbul Cumhuriyet Başsavcısı İrfan Fidan, MİT tırlarının durdurulmasının ardından şüpheli "imam"ların ABD Büyükelçiliği ve Başkonsolosluğu ile telefon görüşmesi yaptıklarına dair tespitlerin olduğunu söyledi.

4.07.2017Gündem
Mahkeme delil kararttı

'Mahkeme delil kararttı'

MİT TIR’ları davasında ‘Devletin gizli kalması gereken bilgilerini, siyasal ve askeri casusluk maksadıyla açıklamak’ iddiasıyla 25 yıl hapis cezasına çarptırılan ve tutuklanan CHP İstanbul Milletvekili Enis Berberoğlu, mahkemenin gerekçeli kararına karşı yazılı açıklama yaptı.

30.06.2017Gündem
Cumhuriyete kadar bilgiler sırdı

'Cumhuriyet'e kadar bilgiler sırdı

MİT TIR’ları soruşturmasında 25 yıl hapse çarptırılan CHP Milletvekili Enis Berberoğlu’na ilişkin gerekçeli karar açıklandı. Kararda, “Cumhuriyet gazetesinde yayınlanıncaya kadar bilgiler sır olma vasfını korumaktadır. Aydınlık gazetesindeki yayının tahminden ibaret olduğu anlaşılmıştır” denildi.

24.06.2017Gündem
Enis Berberoğlunun tutukluluğuna yapılan itiraz reddedildi

Enis Berberoğlu'nun tutukluluğuna yapılan itiraz reddedildi

İstanbul 15. Ağır Ceza Mahkemesi, durdurulan MİT tırlarının görüntülerini eski Cumhuriyet Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Can Dündar'a verdiği iddiasıyla yargılandığı davada 25 yıl hapis cezasına çarptırılan CHP İstanbul Milletvekili Enis Berberoğlu'nun tutukluluğuna yapılan itirazı reddetti. Heyetin, gerekçe olarak sanığa verilen hapis cezasının süresini gösterdiği öğrenildi.

19.06.2017Gündem
Enis Berberoğluna 25 yıl hapis... Valilikten son dakika yürüyüş açıklaması

Enis Berberoğlu'na 25 yıl hapis... Valilikten son dakika yürüyüş açıklaması

MİT TIR’larına ait görüntüleri gazeteci Can Dündar’a verdiği gerekçesiyle yargılanan gazetemizin eski genel yayın yönetmenlerinden CHP İstanbul Milletvekili Enis Berberoğlu, ‘casusluk’ suçlamasıyla ömür boyu hapse çarptırıldı. Cezası 25 yıla indirilen Berberoğlu, tutuklandı. CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Berberoğlu’nun tutuklanmasının ardından bugün saat 11.00’de Ankara’dan İstanbul’a ‘Adalet Yürüyüşü’ başlatacağını açıkladı. Kılıçdaroğlu'nun günde 18 km katedeceği, yürüyüşün 28 gün sürmesi bekleniyor. Ankara Valiliği'nin yürüyüşle ilgili yaptığı açıklamada ise, "Yürüyüşün Ankara ili sınırları içerisindeki kısımlarında katılımcıların güvenliğini ve trafik düzenini sağlamak amacıyla korteje, Valiliğimize bildirilen makul sayıdaki kişi katılabilecektir" denildi.

14.06.2017Gündem
Karar sonrası Berberoğlundan ilk açıklama

Karar sonrası Berberoğlu'ndan ilk açıklama

Tutuklama kararı sonrası Enis Berberoğlu, adliye koridorunda konuştu. Berberoğlu, "Olmadık bir işten böyle bir mağduriyet yarattılar. Bun u yaratanlar utansın" dedi. Berberoğlu, "Siz beni unutmayacaksınız, ben de sizi unutmayacağım" diye konuştu.

14.06.2017Haber
MİTi suçlamak için Reyhanlı saldırısına göz yummuş

MİT'i suçlamak için Reyhanlı saldırısına göz yummuş!

MİT tırlarını durduran ve FETÖ'nün şifreli haberleşme ağı "ByLock"u kullandığı tespit edilen eski Cumhuriyet Savcısı Şişman hakkında HSK Teftiş Kurulu Başkanlığınca hazırlanan rapor tamamlandı. Raporla, MİT tırları davasının tutuklu eski savcısı Şişman'ın, Hatay'ın Reyhanlı ilçesindeki terör saldırısını haber almasına rağmen operasyon başlatmadığı, MİT'i suçlamak için saldırıya göz yumduğu ortaya çıktı.

11.05.2017Gündem
HTS kayıtları incelenecek

HTS kayıtları incelenecek

CHP milletvekili Enis Berberoğlu’nun, Adana ve Hatay’da Ocak 2014’te silah taşındığı gerekçesiyle durdurulan MİT TIR’larına ait görüntüleri Cumhuriyet gazetesinin eski Genel Yayın Yönetmeni Can Dündar’a verdiği iddialarına ilişkin davaya İstanbul 14’üncü Ağır Ceza Mahkemesi’nde devam edildi.

8.05.2017Gündem
Son dakika: MİT tırları eski savcısına 15 yıl hapis istemi

Son dakika: MİT tırları eski savcısına 15 yıl hapis istemi

MİT tırları soruşturmasını yürüten eski Cumhuriyet Savcısı Aziz Takcı'nın 7,5 yıldan 15 yıla kadar hapis isteniyor.

13.04.2017Gündem
Ahmet Davutoğlundan 71 sayfalık cevap

Ahmet Davutoğlu'ndan 71 sayfalık cevap

Eski Başbakan Ahmet Davutoğlu, darbe girişimiyle ilgili Meclis Araştırma Komisyonu'nun sorularına 71 sayfalık cevap gönderdi.

12.01.2017Gündem
Savcı müebbet istedi

Savcı müebbet istedi

MİT TIR’ları davasında savcı, sanıklar Can Dündar, Erdem Gül ve Enis Berberoğlu için ‘Örgüte yardım etmek’ten 15 yıla kadar hapis cezası istedi. Savcı, Berberoğlu için ayrıca “Gizli belgeleri casusluk maksadıyla açıklamak’tan müebbet hapis talep etti.

11.01.2017Gündem
MİT TIRları davasında flaş gelişme

MİT TIR'ları davasında flaş gelişme

Adana'da durdurulan MİT TIR'larına ait görüntülerin yayınlanmasına ilişkin davada savcı CHP Milletvekili Enis Berberoğlu hakkında müebbet, Can Dündar ve Erdem Gül için 7.5 ila 15 yıl arasında hapis cezası istedi.

11.01.2017Gündem
Ergenekon hâkimlerine MİT savcılarına kesin ihraç

Ergenekon hâkimlerine MİT savcılarına kesin ihraç

HSYK, FETÖ soruşturmasında tutuklanan Ergenekon hâkimleri ile MİT TIR’larının durdurulması soruşturmasında tutuklanan savcılarının da aralarında bulunduğu 3 bin 165 hâkim ve savcının ihraç kararlarına yaptığı itirazları reddetti. Böylece ihraç kararları kesinleşmiş oldu.

30.11.2016Gündem
Berberoğlu: Bedel gerekiyorsa ödemeye hazırım

Berberoğlu: Bedel gerekiyorsa ödemeye hazırım

MİT TIR’larına ait görüntülerin yayınlanmasına ilişkin davada, görüntüleri Cumhuriyet gazetesinin eski Genel Yayın Yönetmeni Can Dündar’a verdiği iddia edilen CHP Milletvekili Enis Berberoğlu, ‘Siyasal veya askeri casusluk’ ve ‘Örgüt içindeki hiyerarşik yapıya dahil olmamakla birlikte, örgüte bilerek ve isteyerek yardım etmek’ suçundan 30 yıla kadar hapis istemiyle dün hâkim karşısına çıktı.

16.11.2016Gündem
Can Dündar ve Erdem Gül’ün davası başladı

Can Dündar ve Erdem Gül’ün davası başladı

MİT TIR’ları haberiyle FETÖ terör örgütüne yardım ettikleri iddiasıyla Can Dündar ile birlikte İstanbul 14’üncü Ağır Ceza Mahkemesi’nde yargılanan Erdem Gül, duruşma öncesi bir grup basın meslek örgütü ve CHP milletvekilleri ile basın açıklaması yaptı.

21.09.2016Gündem
MİT TIR’ları sanıklarının avukatı tutuklandı

MİT TIR’ları sanıklarının avukatı tutuklandı

Adana’da MİT TIR’larının durdurulmasıyla ilgili davada tutuklu yargılanan eski Adana Cumhuriyet Başsavcısı Süleyman Bağrıyanık ile savcılar Özcan Şişman ve Aziz Takçı’nın avukatlığını yapan Alp Değer Tanrıverdi tutuklandı.

10.09.2016Gündem
MİT TIRlarını durduran emniyet müdürü tutuklandı

MİT TIR'larını durduran emniyet müdürü tutuklandı

MİT TIR'larını durduran müdür olarak tanınan ve meslekten atılan eski KOM Şube Müdürü Halil Dağ tutuklanarak cezaevine gönderildi.

25.08.2016Gündem
MİT TIR’larını durduran eski polis şefi Karaçoban gözaltında

MİT TIR’larını durduran eski polis şefi Karaçoban gözaltında

HATAY’ın Reyhanlı İlçesi’nde MİT TIR’larının aranmasında yer alan ve daha sonra meslekten ihraç edilen Hatay Terörle Mücadele Şube Müdür eski Vekili Eyüp Karaçoban, Manisa’nın Soma İlçesi’nde akrabaları ziyareti sırasında gözaltına alındı.

3.08.2016Gündem
MİT tırlarının durdurulması davası ertelendi

MİT tırlarının durdurulması davası ertelendi

İlk derece mahkemesi sıfatıyla Yargıtay 16. Ceza Dairesince görülen "Adana ve Hatay'da MİT'e ait tırların durdurulması"na ilişkin davanın duruşması 18 Ağustos'a ertelendi.

2.08.2016Gündem
MİT tırlarının durdurulması davası ertelendi

MİT tırlarının durdurulması davası ertelendi

İlk derece mahkemesi sıfatıyla Yargıtay 16. Ceza Dairesince görülen "Adana ve Hatay'da MİT'e ait tırların durdurulması"na ilişkin davanın duruşması 18 Ağustos'a ertelendi.

2.08.2016Gündem
Cemaatin imamı diğer imamları deşifre etti

Cemaatin imamı diğer imamları deşifre etti

MİT tırları soruşturmasında hakkında yakalama kararı olan cemaatin jandarma imamlarından Hasan Bektaş Çorum'da teslim oldu. Cemaat tarafından tanıştırıldığı eşiyle evlendiğini belirten Bektaş, diğer imamları deşifre etti. Bektaş, aralarındaki iletişimi tabletlerine yüklenen özel bir programla sağladıklarını anlattı

23.07.2016Gündem
MİT tırlarının durdurulması davası ertelendi

MİT tırlarının durdurulması davası ertelendi

İlk derece mahkemesi sıfatıyla Yargıtay 16. Ceza Dairesince görüşülen davanın bugün yapılacak duruşması 2 Ağustos'a ertelendi.

18.07.2016Gündem
Mahkeme: AYM yetkisini aştı

Mahkeme: AYM yetkisini aştı

MİT TIR’larına ait görüntüleri yayınladıkları gerekçesi ile “Devletin güvenliğine ilişkin gizli kalması gereken bilgileri temin etmek ve açıklamak” suçundan 5 yıl 10 ay hapis cezasına çarptırılan Cumhuriyet Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Can Dündar ile 5 yıl hapse çarptırılan Ankara temsilcisi Erdem Gül hakkındaki gerekçeli kararını açıklayan İstanbul 14’üncü Ağır Ceza Mahkemesi, Dündar ve Gül hakkında “Hak ihlali” kararı veren Anayasa Mahkemesi’ni (AYM) eleştirdi.

16.05.2016Gündem