EKSTRA
MENÜ

Bülent Tezcan

Bülent Tezcan haberleri sayfasında güncel ve son dakika Bülent Tezcan hakkında haberler ile bilgiler bulunmaktadır. Toplam 1.607 Bülent Tezcan haberi, videosu, fotoğrafı ve yazar yazısı yer almaktadır. Geçmişte ve bugün yeni yayımlanan son durum gelişmeleri ile pek çok haber..

Bülent Tezcan, 18 Mayıs 1965 yılında, Havza, Samsun'da doğdu. Türk siyaset adamı.

 

Bülent Tezcan Haberleri

Yangınlarla mücadelede 11inci gün... Sıcak bölgelerde son durum

Yangınlarla mücadelede 11'inci gün... Sıcak bölgelerde son durum

Türkiye'nin orman yangınlarıyla mücadelesi sürüyor. Şimdiye kadar çıkan 225 yangından 220'si kontrol altında. Devam eden 5 yangın için mücadele sürüyor. Manavgat'taki söndürme çalışmaları sırasında başlayan yağmur büyük sevinç yarattı... Tarım ve Orman Bakanı Pakdemirli "Termik santrali ve turizm alanlarını da korumak için ciddi çaba sarf ettik" dedi ve çalışmalarla ilgili bilgi verdi. İşte son gelişmeler...

7.08.2021Gündem
Başkana beyzbol sopalı saldırı

Başkana beyzbol sopalı saldırı

Didim Belediye Başkanı Ahmet Deniz Atabay, bir restoranda avukatıyla otururken kimliği belirsiz 4 kişinin beyzbol sopalı saldırısına uğradı. Atabay ve avukatı hastanede tedavi edilirken, polis olaya karışan 6 kişiyi gözaltına aldı.

16.06.2021Gündem
‘Miyavlıyor musunuz, kükrüyor musunuz

‘Miyavlıyor musunuz, kükrüyor musunuz?

TBMM Genel Kurulu’nda ABD Başkanı Biden’ın soykırım ifadesine verilecek ortak yanıt için grup başkanvekillerinin tartışması Meclis tutanaklarında şöyle yer aldı:

29.04.2021Gündem
Berberoğlu kararı... İşte AYMnin gerekçeleri

Berberoğlu kararı... İşte AYM'nin gerekçeleri

Anayasa Mahkemesi’nin eski CHP milletvekili Enis Berberoğlu hakkında verdiği ikinci hak ihlali kararının gerekçesi Resmi Gazete’de yayınlandı. AYM, gerekçeli kararında kritik uyarılarda bulunurken, TBMM ile HSK’ya da “Kararın gereğinin yerine getirilmesini sağlamak göreviniz” mesajını verdi.

4.02.2021Gündem
CHP heyeti, TBMM Başkanı Mustafa Şentop ile görüştü

CHP heyeti, TBMM Başkanı Mustafa Şentop ile görüştü

CHP Grup Başkanvekili Engin Özkoç ve beraberindeki heyet, Anayasa Mahkemesi'nin (AYM) Enis Berberoğlu kararıyla ilgili TBMM Başkanı Mustafa Şentop ile görüştü.

3.02.2021Gündem
Meclis’te edebiyat günleri

Meclis’te edebiyat günleri

Meclis’te 12 gün süren yoğun bütçe mesaisinde çok sayıda milletvekili, derdini anlatabilmek için şairlerden, yazarlardan, düşünürlerden, şarkıcılardan, masallardan ve fıkralardan da destek aldı. Vekiller en çok Atatürk’ün sözlerine atıfta bulunurken Mevlânâ’dan Neyzen Tevfik’e, Nâzım Hikmet’ten Abdurrahim Karakoç’a, Ingmar Bergman’dan İbrahim Tatlıses’e kadar geniş bir yelpazede alıntılar da yaptı.

21.12.2020Gündem
‘Varlık Fonu çok katı denetleniyor’

‘Varlık Fonu çok katı denetleniyor’

Türkiye Varlık Fonu’nun aşırı borçlu olduğu iddialarına karşı, Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay, “OECD standartlarında borçlanmanın varlıklara oranı yüzde 22 seviyelerinde olması kabul görürken Türkiye Varlık Fonu’nun borçluluk oranı sadece yüzde 3’tür. Bağlı şirketlerin konsolidasyondan kaynaklanan borçlarını Varlık Fonu’nun borçları gibi yansıtmak kadar haksızlık olmaz. 2 şirket ile 13 şirketi kıyaslamak kadar da acemilik olmaz” dedi.

17.12.2020Ekonomi
Gazeteci Müyesser Yıldız adli kontrolle tahliye edildi

Gazeteci Müyesser Yıldız adli kontrolle tahliye edildi

ODA TV Ankara Haber Müdürü Müyesser Yıldız ile astsubay Erdal Baran'ın tutuklu, Tele 1 Ankara Temsilcisi İsmail Dükel'in tutuksuz olarak 'Devletin güvenliği veya yararları bakımından gizli kalması gereken bilgileri açıklama' suçundan yargılanmalarına başlandı. Tutuklu sanık Yıldız, adli kontrol tedbiriyle tahliye edildi.

9.11.2020Gündem
CHP, Berberoğlu’nun vekilliğinin iadesini istedi

CHP, Berberoğlu’nun vekilliğinin iadesini istedi

CHP yönetimi, milletvekilliği düşürülen ancak Anayasa Mahkemesi’nce (AYM) “hak ihlaline uğradığına” karar verilen eski CHP İstanbul Milletvekili Enis Berberoğlu’nun TBMM üyeliğinin iadesi talebiyle, Meclis Başkanı Mustafa Şentop’a başvurdu.

23.09.2020Gündem
İncenin 6 iddiasına CHPden 6 yanıt

İnce'nin 6 iddiasına CHP'den 6 yanıt

Muharrem İnce’nin basın toplantısına CHP’den yazılı açıklamayla yanıt verildi. ‘İddialar ve Gerçekler’ başlıklı açıklamada, İnce’nin 6 iddiasına 6 yanıt verildi.

14.08.2020Gündem
Son dakika... CHPden Muharrem İncenin açıklamalarına yanıt

Son dakika... CHP'den Muharrem İnce'nin açıklamalarına yanıt

CHP Genel Merkezi, Muharrem İnce'nin basın toplantısındaki açıklamalarına yanıt verdi.

13.08.2020Gündem
Son dakika: Yeni yönetimde sürpriz isimler yer aldı... CHP’nin şifresini kıran iki kadın

Son dakika: Yeni yönetimde sürpriz isimler yer aldı... CHP’nin şifresini kıran iki kadın

CHP’nin yeni yönetimi belli oldu. Kurultayda Sevgi Kılıç, ilk başörtülü parti yöneticisi oldu. Parti Meclisi’nde 25 isim değişirken, Z kuşağıyla siyaset yapma hayali, delege engeline takıldı. Kemal Kılıçdaroğlu’nun A takımından Tuncay Özkan, Ünal Çeviköz, Aykut Erdoğdu, Yıldırım Kaya PM’ye giremedi. Partisinden gözyaşlarıyla ayrılan Aylin Nazlıaka’nın aralarında olduğu 10 isim ise Kılıçdaroğlu’nun anahtar listesini deldi.

28.07.2020Gündem
CHPnin yeni vitrini belirlendi

CHP'nin yeni vitrini belirlendi

CHP 37. Olağan Kurultayı’nın ikinci gününde delegeler partinin yeni vitrinini belirlemek için oy kullandı. Parti Meclisi’ne (PM) 222 kişi adaylık başvurusu yaparken, Kılıçdaroğlu’nun PM için 80 isim önerdiği anahtar listesi belli oldu. Kılıçdaroğlu’nun anahtar listesinde 19 yaşındaki Esra Dirican ve başörtülü Sevgi Kılıç dikkat çekti.

27.07.2020Gündem
Son dakika haberler... Adım adım CHP kurultayı... İşte dikkat çeken kulis bilgileri...

Son dakika haberler... Adım adım CHP kurultayı... İşte dikkat çeken kulis bilgileri...

25-26 Temmuz'da gerçekleştireceği 37. Olağan Kurultayı'na dair dikkat çeken kulis bilgileri CNN TÜRK canlı yayınında paylaşıldı.

6.07.2020Gündem
Son dakika haberler: Siyasi partilere ziyaret sonrası AK Partiden ilk açıklama

Son dakika haberler: Siyasi partilere ziyaret sonrası AK Parti'den ilk açıklama

AK Parti Grup Başkanvekilleri, baro paketiyle ilgili CHP, İYİ Parti ve HDP Grup Başkanvekillerini ziyaret etti. AK Parti Grup Başkanvekili Özkan, gazetecilere AK Parti’nin barolarla ilgili teklifine ilişkin muhalefet partilerini ziyareti hakkında açıklama yaptı. Özkan, avukatlık kanunu ile barolar ile ilgili çalışma yaptıklarını söyleyerek, konunun muhatabı tüm çevreleri dinlemeye gayret ettiklerini ifade etti.

24.06.2020Gündem
TBMM’de infaz indirimi trafiği

TBMM’de infaz indirimi trafiği

AK Parti Grup Başkanvekilleri Mehmet Muş ve Cahit Özkan, Adalet Bakan Yardımcısı Zekeriya Birkan ile AK Parti Afyonkarahisar Milletvekili Ali Özkaya ve AK Parti Bartın Milletvekili Yılmaz Tunç’tan oluşan AK Parti heyetinin ilk adresi CHP oldu.

25.03.2020Gündem
Son dakika haberler... İnfaz düzenlemesi yolda... Görüşmeler başladı

Son dakika haberler... İnfaz düzenlemesi yolda... Görüşmeler başladı

AK Parti ve CHP grupları, ceza infaz düzenlemesini görüşmek üzere TBMM'de bir araya geldi.

24.03.2020Gündem
Şehit Uzman Çavuş Keskin, son yolculuğuna uğurlandı

Şehit Uzman Çavuş Keskin, son yolculuğuna uğurlandı

VAN'ın Bahçesaray ilçesindeki çığda şehit olan Uzman Çavuş Muammer Keskin (25), memleketi Aydın'ın Çine ilçesinde törenle son yolculuğuna uğurlandı.

7.02.2020Gündem
31 Mart sonrası gece yarısı itiraz tartışması

31 Mart sonrası gece yarısı itiraz tartışması

Binali Yıldırım, CHP’nin tüm oyların sayılmasına ilişkin gece yarısı yaptığı itiraz nedeniyle seçim tekrarı noktasına gelindiğini söyleyince tartışma başladı. AK Partililer İl Seçim Kurulu hâkimleri ve CHP heyetinin art arda adliyeye giriş görüntülerine dikkat çekiyor. CHP ise “Yasal hakkımızı kullandık” diyor.

14.06.2019Gündem
CHP bugün mazbata bekliyor

CHP bugün mazbata bekliyor

İSTANBUL’da seçim sonuçlarına yapılan itirazlar sonucu oy sayımında sona yaklaşılırken CHP’liler bugün öğlene kadar sonucun çıkması ve Ekrem İmamoğlu’na mazbatanın verilmesi gerektiğini savunuyor.

15.04.2019Gündem
20 günlüğüne 20 vekil de bize verselerdi

20 günlüğüne 20 vekil de bize verselerdi

Yerel seçimlere kısa süre kala, Türkiye siyaseti yeniden ‘Demokratik Sol Parti’yi tartışıyor. (DSP) 2002’de iktidarı bıraktığından bu yana adını neredeyse duymaz olduğumuz DSP, bugün yerel seçimlerde CHP’nin göstermediği güçlü adayları bünyesine katarak büyük bir tartışmayı da başlattı: DSP, CHP’yi bölüyor mu? DSP’nin arkasındaki destek iktidar mı? Bu soruların cevabı için DSP Genel Başkanı Önder Aksakal’ın kapısını çaldık. “Neden seçime giremediğimizi sorgulamayanlar, bugün nasıl seçime girdiğimizi sorguluyor” diyen Aksakal, bugüne kadar kendilerini engelleyenlerle ilgili flaş açıklamalar da yaptı.

25.02.2019Gündem
CHP- İYİ Partiden yeni formül

CHP- İYİ Parti'den yeni formül

CHP ve İYİ Parti arasında yürütülen yerel seçimlerde işbirliği müzakerelerini sonuca bağlayacak görüşmenin bu akşam İstanbul’da yapılacağı öğrenildi. Bir aksilik olması halinde iki lider pazar sabahı kahvaltıda buluşacak. Görüşmede, müzakereleri kilitleyen üç il ile ilgili yeni formüller masada olacak.

8.12.2018Gündem
200 aday açıklanacak

200 aday açıklanacak

CHP’de yeni aday isimlerinin oylanarak açıklanacağı Parti Meclisi (PM) bugün toplanacak. PM’de, içinde bazı büyükşehir ve illerin de olduğu 200’ün üzerinde aday isminin açıklanması bekleniyor.

6.12.2018Gündem
İşbirliğinde 51 il raporu

İşbirliğinde 51 il raporu

CHP Aydın Milletvekili Bülent Tezcan ile İYİ Parti Genel Başkan Yardımcısı Koray Aydın arasında yerel seçimde işbirliğine yönelik 13 Kasım’da başlayan teknik görüşmeler tamamlandı. Tezcan’ın hazırladığı iki klasörlük raporda, içinde büyükşehirlerin de bulunduğu işbirliği yapılabilecek 51 il ile ilgili olarak da kapsamlı analizler yer aldı.

3.12.2018Gündem
Görüşme durdu

Görüşme durdu

CHP ile İYİ Parti arasında yerel seçimde işbirliğine yönelik görüşmeler durdu. İki parti arasındaki yerel seçim görüşmelerinde Ankara, Mersin ve Antalya büyükşehir belediyeleri nedeniyle tıkanıklık yaşandığı öne sürülüyor.

30.11.2018Gündem
İşbirliği trafiği hızlanıyor

İşbirliği trafiği hızlanıyor

YEREL seçimler için takvim daralırken, CHP’nin işbirliği görüşmeleri de hızlandı. CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, bugün Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu ile bir araya gelecek. Görüşmede, Kılıçdaroğlu seçimde birlikte hareket etmeyi teklif edecek. İki liderin ardından görüşmeleri parti örgütleri sürdürecek. Her iki parti il ve ilçe başkanlıkları bir araya gelerek olası bir işbirliğinin genel çerçevesini belirleyecek.

26.11.2018Gündem
CHP ile işbirliği tamam

CHP ile işbirliği tamam

İYİ Parti Genel Başkan Yardımcısı Koray Aydın, CHP ile yapılan işbirliği görüşmelerinde mutabakat sağlandığını açıkladı. Aydın, “Bir isim konusuna kesinlikle girmedik. Alanı tarif edersek içini doldururuz, o kolay” dedi.

22.11.2018Gündem
İYİ Partiden ittifak açıklaması: Büyükşehirlerde...

İYİ Parti'den ittifak açıklaması: Büyükşehirlerde...

İYİ Parti Genel Başkan Yardımcısı Koray Aydın, CHP ile yürüttükleri yerel seçim ittifak çalışmalarına ilişkin, "Aşağı yukarı alanı çizdik büyükşehirlerde. Şimdi onun içini dolduracağız. Bir isim konusuna kesinlikle girmedik. Alanı tarif edersek içini doldururuz, o kolay." dedi.

21.11.2018Gündem
CHP ile dokuz büyükşehiri konuşuyoruz

CHP ile dokuz büyükşehiri konuşuyoruz

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, CHP Lideri Kılıçdaroğlu ile yerel seçimde işbirliği kararı aldıkları görüşmeyi anlattı. “Seçmenlerimizi hayal kırıklığına uğratmayacağız. 24 Haziran’dan ders aldık” diyen Akşener, 9 büyükşehir için çalıştıklarını söyledi.

17.11.2018Gündem
İki parti de kendi teşkilatına soracak

İki parti de kendi teşkilatına soracak

YEREL seçim çalışmaları kapsamında işbirliği görüşmelerini sürdüren CHP ve İYİ Parti’nin teknik çerçevedeki ilk görüşmesi dün yapıldı.

17.11.2018Gündem
İYİ Parti çerçeveyi çizdi

İYİ Parti çerçeveyi çizdi

İYİ Parti Genel Başkan Yardımcısı Koray Aydın, CHP ve İYİ Parti arasındaki ittifak görüşmelerinde Türkiye'nin tamamına yönelik bir iş birliği arayışı olmadığını belirterek, "Daha dar çerçevede bir alan oluşturmak mümkün olur mu, onun çalışmasını yapmaya karar verdik." dedi.

16.11.2018Gündem
Yerelde işbirliğini araştıracaklar

Yerelde işbirliğini araştıracaklar

CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu ve İYİ Parti Genel Başkanı Akşener, yerel seçimlerde işbirliği yapılması halinde ortaya çıkacak tabloyu değerlendirmek üzere dün bir araya geldi. İl ve ilçe düzeyinde gerçekleştirilecek anketler ve tespitlerin ardından yeniden değerlendirme yapılacak. Görüşmede adaylar konusuna girilmediği belirtildi.

14.11.2018Gündem
Kılıçdaroğlu ile Akşener görüşmesinden ilk açıklama: Ortak mutabakat...

Kılıçdaroğlu ile Akşener görüşmesinden ilk açıklama: Ortak mutabakat...

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ile İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener'in, İYİ Parti Genel Merkezi'ndeki görüşmesi sona erdi. İki liderin görüşmesi 1.5 saat sürdü. Görüşmenin ardından yapılan ortak açıklamada "İki lider ülkedeki genel gelişmeler üzerine görüş alışverişinde bulundu." denildi.

13.11.2018Gündem
Ankara-Mersin işbirliği

Ankara-Mersin işbirliği

CHP’nin yerel seçimler için İYİ Parti’yle görüştüğü öğrenildi. Görüşmeleri CHP adına Bülent Tezcan, İYİ Parti adına da Genel Başkan Yardımcısı Koray Aydın’ın yürüttüğü konuşuluyor. Ankara’da Mansur Yavaş, Mersin’de mevcut Belediye Başkanı Burhanettin Kocamazlar’ın iki partinin adayı olabileceği belirtiliyor.

2.11.2018Gündem
MİT TIRları dosyasında tanık

MİT TIR'ları dosyasında tanık

MİT TIR’ları belgelerini o tarihte CHP Genel Başkan Yardımcısı olan CHP milletvekili Bülent Tezcan’dan aldığını söyleyen tutuklu eski CHP milletvekili Eren Erdem, İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı’nca yürütülen soruşturmada tanık olarak ifade verdi.

31.08.2018Gündem
CHP’li Eren Erdem MİT TIR’larında tanık oldu

CHP’li Eren Erdem MİT TIR’larında tanık oldu

'MİT TIR’ları belgelerini bana Bülent Tezcan verdi' diyen eski CHP’li milletvekili Eren Erdem tanık sıfatıyla ifade verdi. Erdem, MİT TIR’ları belgelerini almak için CHP’nin Genel Merkezi’nde Bülent Tezcan’la görüştüğünü belirterek, Tezcan’ın belgeleri kargo ile kendisine aktardığını ifade etti. Evrakların 'Gizli' ibareli belgeler olduğunu söyleyen Erdem, belgeleri hiç kimseye vermediğini ve paylaşmadığını aktararak imha ettiğini belirtti.

31.08.2018Gündem

Yazar Sonuçları

Barış taaruzu

Yeni yıllla birlikte, devletler, keşke birbirlerine birer zeytin dalı uzatsa. Birer beyaz sayfa açsa...

27.12.2020

Görüşme talebi Macron’dan geldi

Virüs nedeniyle AB zirvesi 1 Ekim’e ertelendi ama Rum kesiminin Türkiye’ye yaptırımlar uygulanması yönündeki çabaları zirve öncesinde tansiyonu yükseltmişti.

23.09.2020

Atamalar CHP’de sıkıntı yaratıyor

CHP PM üyesi, eski Ankara Milletvekili ve eski Ziraat Mühendisleri Odası Genel Başkanı Gökhan Günaydın, Ekrem İmamoğlu tarafından İBB şirketlerinden İstanbul Yönetim Yenileme AŞ’nin (İSYÖN) yönetim kurulu başkanlığına atandı. Bu şirketin yönetim kurulu başkanlığına ilk olarak 27 Ağustos’ta Kültür Varlıkları Başkanı Mahir Polat getirilmişti. Günaydın’ın atandığı şirket; balık hali, cankurtaran hizmetleri, buz satışı, kurban satış yerleri ve yeni süt dağıtım hizmetlerini yürütüyor.

1.11.2019

YSK’nın yanıtlaması gereken sorular

TÜRKİYE, İstanbul seçimlerine odaklandı.

30.05.2019

CHP-İYİ Parti ittifakı nereye gidiyor?

CHP-İYİ Parti ittifakı için Kemal Kılıçdaroğlu ile Meral Akşener üç kez bir araya geldiler.

12.12.2018

Binali Yıldırım işi tamam, CHP-İYİ Parti ittifakında son durum

MECLİS Başkanı Binali Yıldırım’ın İstanbul Büyükşehir Belediyesi başkan adaylığı konusundaki önerileri dikkate alındı.

29.11.2018

CHP tek ses tek nefes oldu!

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, artık her şeyi öğrendi. Kimse umut etmesin, eğilim yoklaması falan yok.

28.11.2018

Binali Yıldırım ikna edildi mi?

‘BİNALİ Yıldırım’ın adaylığı konusunda birkaç pürüz vardı, gideriliyor. Arjantin dönüşü İstanbul adaylığı açıklanacak.’

28.11.2018

Muhalefet cephesinde ne olur, AK Parti’nin sürprizleri neler?

KILIÇDAROĞLU-Akşener görüşmesinden sonra CHP ve İYİ Parti heyetleriyle görüştüm. İzlenimlerim olumluydu.

15.11.2018

Siyaseti bilenler ne diyor

BU ara çok siyaset, hep siyaset konuşuyoruz.

12.11.2018