MENÜ

Kuleli Askeri Lisesi

Kuleli Askeri Lisesi ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Kuleli Askeri Lisesi haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 616 Kuleli Askeri Lisesi haberi bulunmuştur.

Kuleli Askeri Lisesi Haberleri

Sendikacı Kesgeç yarın toprağa verilecek

Sendikacı Kesgeç yarın toprağa verilecek

Türkiye sendika hareketinin önemli isimlerinden Sosyal-İş Genel Başkanı Özcan Kesgeç yarın toprağa verilecek.

23.07.2007Gündem
Reina’yı taklit ettiler tutmadı şimdi ’siz gelin açın’ diyorlar

Reina’yı taklit ettiler tutmadı şimdi ’siz gelin açın’ diyorlar

Ünlü eğlence mekanı Reina’nın sahibi Mehmet Koçarslan, yurtdışında taklitlerinin başarılı olmadığını, ancak başta Berlin olmak üzere pek çok şehirden ’gelin, burada da siz açın’ yönünde teklifler aldığını açıkladı. Koçarslan, bunları "Başarımızın sırrı Boğaz" diyerek geri çevirdi.

14.07.2007Kelebek
Törenden notlar

Törenden notlar

İstanbul'da, askeri ve sivil okullardan öğrenci gruplarının katılımıyla yapılan 19 Mayıs Atatürk'ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı kutlama programında, Necip Fazıl Kısakürek ve Nazım Hikmet'ten şiirler okundu, tekno parçalar eşliğinde gösteriler sunuldu.

19.05.2007Gündem
Sinema bir ustasını kaybetti

Sinema bir ustasını kaybetti

Sinema oyuncusu Orçun Sonat, İstanbul'da vefat etti.

24.02.2007Gündem
Balık tutmak için en iyi 10 nokta

Balık tutmak için en iyi 10 nokta

Amatör balıkçılık, hobi olmaktan çok bir yaşam biçimi. Kıyıdan oltayla balık avlamanın tadını bir kez alan bir daha zor bırakıyor. İşte bu yüzden yağmur veya soğuk dinlemeden denize olta sallayan insanlar görüyoruz sahil kentlerinde. İstanbul’daki Galata Köprüsü’nün üzeri, amatör balıkçılığın nasıl bir şey olduğunu en iyi anlatan yerdir.

15.02.2007Seyahat
Pelosi ile sürekli görüşen Türk

Pelosi ile sürekli görüşen Türk

Dışişleri Bakanı Abdullah Gül'ün Washington ziyareti sırasında bir araya gelemediği Temsilciler Meclisi Başkanı Nancy Pelosi ile başka bir Türk ise sürekli görüşüyor.

14.02.2007Gündem
İşemesinler diye yapıldı 50 yıllık yatır oldu

İşemesinler diye yapıldı 50 yıllık yatır oldu

Yıl 1955... Yoldan gelen geçen sokağa işiyor... Belediyeye "Buraya işemeyiniz" levhası astırıyorlar ama dinleyen kim... Namık Bey alıyor kazma küreği, iniyor bahçeye. Duvardaki taşlarla bir mezar yapıyor, başına da bir küp koyuyor. Ağaçların dallarına da bez bağlıyor. O gün bu gündür orası yatır...

31.12.2006Gündem
Şehit pilota sınav kazandıran cevap

Şehit pilota sınav kazandıran cevap

F-16’nın düşmesi sonucu şehit olan Üsteğmen Bahadır Şahin’e Kuleli’ye giriş mülakatında, annesinin Bakırköy’de askeri inzibatların kaza kurşunuyla öldüğü hatırlatılmış. Acılı baba Duran Şahin, komutanlarının "Askerlerden nefret etmiyor musun" sorusuna oğlunun "Annem kaderinin kurbanı oldu. Neden nefret edeyim" cevabını verdiğini söyledi.

18.10.2006Gündem
Ekobi

Ekobi

16.10.2006Ekonomi
Genelkurmayda devir-teslim töreni yarın

Genelkurmay'da devir-teslim töreni yarın

Orgeneral Hilmi Özkök, Genelkurmay Başkanlığı görevini yarın Orgeneral Yaşar Büyükanıt'a devredecek.

27.08.2006Gündem
Orgenaral Yaşar Büyükanıt, Genelkurmay Başkanlığına atandı

Orgenaral Yaşar Büyükanıt, Genelkurmay Başkanlığı'na atandı

Kara Kuvvetleri Komutanı Orgenaral Yaşar Büyükanıt, Genelkurmay Başkanlığı'na atandı. Böylece ilk kez bir Genelkurmay Başkanı, Yüksek Askeri Şura toplantıları sona ermeden atanmış oldu.

31.07.2006Gündem
Veli Küçük nerede, eski Yüzbaşı Muzaffer Tekin orada

Veli Küçük nerede, eski Yüzbaşı Muzaffer Tekin orada

Danıştay'a yapılan silahlı saldırının azmettiricisi olduğu öne sürülen eski Yüzbaşı Muzaffer Tekin’in, Susurluk skandalı hükümlüsü özel harekatçı İbrahim Şahin ile ilişkisinin ortaya çıkmasından sonra, bu kez de emekli Tümgeneral Veli Küçük ile birçok yerde biraraya geldikleri belirlendi.

23.05.2006Gündem
Krizden başarıyla çıkan dev adam

Krizden başarıyla çıkan dev adam

CA Türkiye’deki 11 yıllık başarılı kariyerini yeni ufuklara yelken açmak üzere bırakan Hakan Turgut başarılarını bir ölçüde kariyerinin başlangıcında verdiği önemli bir karara borçlu. İnsan ilişkilerine dair yeteneğini daha etkin kullanma ihtiyacı duyan Turgut, satış öncesi destek biriminden sıyrılarak daha ön planda olacağı satış bölümüne geçmeye karar vermiş.

27.04.2006Kelebek
Batı’ya dönük yüzümüzün 150 yıllık abidesi DOLMABAHÇE SARAYI

Batı’ya dönük yüzümüzün 150 yıllık abidesi DOLMABAHÇE SARAYI

Kapısında, Cumhurbaşkanlığı Muhafız Alayı askerlerinin taş kesilmişçesine kımıldamadan nöbet tuttuğu, bir zamanlar Balkan Savaşı’nın ateşkes kararının alındığı, Meclis-i Mebusan’ın açılışının yapıldığı, harf inkılábının ilk adımlarının atıldığı, en önemlisi, Atatürk’ün hayata veda ettiği saray:Tam 150 yaşında.

8.04.2006Kelebek
Ermeni subayı öldüren Azeri subay yargılanıyor

Ermeni subayı öldüren Azeri subay yargılanıyor

Macaristan'ın başkenti Budapeşte'de 2004 yılının şubat ayında Ermeni Teğmeni öldüren Azeri Üsteğmen Ramil Seferov'un yargılanmasına bugün devam edildi.

7.03.2006Gündem
Hürriyet’te Aziz Nesin haftası

Hürriyet’te Aziz Nesin haftası

Hürriyet Gazetesi, Türk mizah edebiyatının büyük ustası Aziz Nesin’i 90’ıncı yaşında kitaplarıyla anıyor. 5 Temmuz 1995’te kaybettiğimiz yazarın eserlerinden 160’ar sayfalık beş kitap hazırlandı. Kitaplar 20-24 Şubat arasında beş gün Hürriyet’le birlikte 1.5 YTL’ye okuyucuya ulaşacak.

18.02.2006Kelebek
Balık tutma yarışmasına katılana bedava bira ve balık-ekmek var

Balık tutma yarışmasına katılana bedava bira ve balık-ekmek var

Balık tutmayı sever misiniz? Peki ya balık-ekmek? Yanında bira? Pazar günü işiniz yoksa mutlaka Aşiyan sahiline gelin. Balık tutma yarışması var. Marmara Gold’un balık tutma yarışması bu yıl da Aşiyan sahilinde. Bu yarışmayı yedi yıldır yapıyorlar. Sahilde ve teknede olmak üzere iki kategoride yapılacak yarışmada en çok balık tutan üç kişiye televizyon, müzik seti ve DVD player ödül var.

10.11.2005Kelebek
100 yıllık okullar kırda yarıştı

100 yıllık okullar kırda yarıştı

İstanbul’da 100 yıllık okulların katıldığı geleneksel spor şölenine bu yıl eklenen kır koşusu önceki gün Kazlıçeşme’de yapıldı. Fevziye Mektepleri Vakfı tarafından her yıl düzenlenen ‘100 Yıllık Okullar Spor Şöleni’nde öğrenciler barış, dostluk ve centilmenlik ilkeleri doğrultusunda yarışıyor. Bu yıl Kuleli Askeri Lisesi’nin de desteği ile şölene yeni eklenen ‘Kır Koşusu’ ise Kazlıçeşme Parkı’nda yapıldı.

10.11.2005Kelebek
Ermeni konferasının durdurulmasına destek

Ermeni konferasının durdurulmasına destek

Boğaziçi Üniversitesi'nde yapılması planlanan Ermeni konferasının durdurulmasına bazı çevrelerden destek geldi.

23.09.2005Gündem
Şehitlerin paşası

Şehitlerin paşası

Öğrencilik yıllarındaki disiplini ve başarısından dolayı, ‘Mutlaka paşa olur’ denilen Jandarma Teğmen Tuna Kara’nın ‘Şehit düştü’ haberi memleketi Şiran’ı yasa boğdu. İlçenin ‘Geleceğin Genelkurmay Başkanı’ gözüyle baktığı Teğmen Tuna, ilk görev gününde rütbelerin en yükseği olan şehitlik mertebesine ulaştı.

20.07.2005Gündem
Kaderinde paşalık değil, şehitlik varmış

Kaderinde paşalık değil, şehitlik varmış

Hakkári'nin Çukurca ilçesinde şehit düşen Teğmen Tuna Kara’nın ölümü, 25 günlük eşini, ailesini ve memleketi Şiran'ı yasa boğdu.

20.07.2005Gündem
İlk görev günüydü

İlk görev günüydü

Hakkari’de bölücü teröristlerin yola döşediği mayının patlaması sonucu, Teğmen Tuna Kara, yeni görevinin ilk gününde şehit düştü. Bir ay önce öğretmen Nihal Kara ile hayatını birleştiren 25 yaşındaki teğmen, hain pusuda Üsteğmeni Haluk Beydili ve silah arkadaşları erler Erkut Yılmaz, Bülent Yılmaz’la birlikte şehit oldu.

19.07.2005Gündem
İlk görev günüydü

İlk görev günüydü

Hakkari’de teröristlerin yola döşediği mayının patlaması sonucu yeni evli Teğmen Tuna Kara, yeni görevinin ilk gününde şehit düştü.

19.07.2005Gündem
Başbakan Erdoğan: Her iki takımı da kutluyorum

Başbakan Erdoğan: Her iki takımı da kutluyorum

Şampiyonlar Ligi final karşılaşmasının ardından iki günlük resmi ziyaret için Kazakistan'a giden Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, hareketinden önce Atatürk Havalimanı Devlet Konukevi'nde düzenlediği basın toplantısında, “İstanbul, önemli bir finale ev sahipliği yaptı. Çok farklı müstesna bir geceyi yaşadık" dedi.

26.05.2005Spor
Ata’nın yolunda coşkuyla

Ata’nın yolunda coşkuyla

Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı tüm yurtta gençlerin coşkulu gösterileri arasında kutlandı. Cumhurbaşkanı Sezer, Anıtkabir Özel Defteri’ne Ata’ya hitaben, ‘Laik, demokratik, çağdaş cumhuriyet, gençlerin omuzlarında yükselecektir’ diye yazdı.

19.05.2005Gündem
Anadolu Yakasında 4 günlük elektrik kesintisi

Anadolu Yakası'nda 4 günlük elektrik kesintisi

Anadolu Yakası'nda trafo merkez binalarının bakım-onarım çalışmaları nedeniyle yarından itibaren 15 Mayıs Pazar gününe kadar bazı semtlerde elektrik kesintisi uygulanacak.

10.05.2005Gündem
Barışa ilk adım

Barışa ilk adım

Futbol Federasyonu Başkanı Levent Bıçakcı'nın davetiyle buluşan F.Bahçe ve G.Saray başkanı, 11 Mayıs'taki finalde problem yaşanmaması için neler yapılacağını karara bağladı. Toplantıda Yıldırım "Strese de, gerilmeye de hiç gerek yok. Hiç bir olay çıkmadan bu maçı tamamlarız" dedi.

28.04.2005Spor

Yazar Sonuçları

Erkekler büyük tehlikede

Maria Salzman, Ira Matathia ve Ann O’Reilly’nin yazmış oldukları The Future Of Men kitabı (daha önce Hürriyet Pazar’da yazmıştım) sonunda Türkçe’ye çevrildi.

8.09.2006

Büyükanıt: Şahin ama demokrat

"Şimdi o kampa gideceğim, emekli olmuş komutanlarımız, şu iyi gitmiyor, bu iyi gitmiyor, diyecekler, haklı oldukları noktalar da olabilir, arkasından demokrasiye ters öneriler getirecekler, onun için gitmek istemiyorum."

28.08.2006

Hiç erik çaldınız mı?

Futbol dünyasında hemen hemen herkesin, menfaat duygusuyla elinde bir takım belgeleri gizlediği izlenimi uyandı bende.

3.06.2006

Yılmayan öğretmen

ELİME geçen kitapların bir bölümünü çeşitli kuruluşlara, okullara, cezaevlerine bağışlıyorum. Yıllar önce bir öğretmen aramıştı. Cezaevinde görevliydi ve kitap istiyordu. Epeyce kitap vermiştim.

11.03.2006