EKSTRA
MENÜ

Kulak

Kulak haberleri sayfasında güncel ve son dakika Kulak hakkında haberler ile bilgiler bulunmaktadır. Toplam 30.520 Kulak haberi, videosu, fotoğrafı ve yazar yazısı yer almaktadır. Geçmişte ve bugün yeni yayımlanan son durum gelişmeleri ile pek çok haber..

Kulak Haberleri

OPPO Enco Free2 incelemesi

OPPO Enco Free2 incelemesi

Bu makalemizde Oppo’nun en yeni kablosuz kulaklık modeli olan Enco Free2’yi inceleyeceğiz, dikkatimizi çeken özellikleri sizlerle paylaşacağız. O halde hazırsak, başlayalım!

20.10.2021Teknoloji
Türk basını çınarını kaybetti Hariciyenin tek kişilik dev ajansıydı

Türk basını çınarını kaybetti! Hariciyenin tek kişilik dev ajansıydı

Baba mesleğiydi gazetecilik. Adeta içine doğmuştu… İlk yazı işleri toplantılarına henüz sekiz yaşında icabet ediyordu. İmzalı ilk yazısı 12’sinde basıldı, 22 yaşında dönemin ünlü gazetelerinden birinde tek başına ‘ajans’ gibi çalışıyordu… Önceki gün kaybettiğimiz Sami Kohen ile ‘Hey Gidi Yıllar’ için buluşmuştuk...

20.10.2021Gündem
Koronada Geniz Akıntısı Olur Mu, Nasıl Geçer

Koronada Geniz Akıntısı Olur Mu, Nasıl Geçer?

Havaların soğumasıyla birlikte geniz akıntısı, burun akıntısı gibi belirtiler korona (Covid-19) belirtileriyle karıştırılmaya başlandı. Soğuk algınlığı, grip gibi nedenlerde rastlanan geniz akıntısı sorunu yaşayanlar, koronada geniz akıntısı olur mu araştırmaları içerisindeler. Peki, geniz akıntısı koronavirüs belirtisi mi yoksa grip mi? İşte grip ve koronavirüs belirtileri ve arasındaki farklar...

19.10.2021İyi Yaşam
Ananas Suyu Ne İşe Yarar, Cinsel Gücü Artırır Mı İşte, Cinsel Gücü Artıran Yiyecekler

Ananas Suyu Ne İşe Yarar, Cinsel Gücü Artırır Mı? İşte, Cinsel Gücü Artıran Yiyecekler

Tropikal ananas meyvesinden sıkılan tatlı ve lezzetli bir meyve suyudur. Şeker açısından zengin bir meyve olsa da ananas suyu tatlı ve ferahlatıcı tadı sebebiyle oldukça ilgi görüyor. Özellikle ananas suyu kadın ve erkeklerde cinsellikte ne gibi bir etki eder merak ediliyor. Peki, ananas suyu cinsellikte ne işe yarar, cinsel gücü artırır mı? İşte, uzmanından cinsel gücü artıran yiyecekler hakkında bilgiler...

18.10.2021Cinsellik
Onlara kalsak birçoğumuz hayatta olmayacaktı İşte aşı karşıtlığının tarihçesi...

Onlara kalsak birçoğumuz hayatta olmayacaktı! İşte aşı karşıtlığının tarihçesi...

'Aşı diye beynimize çip takıyorlar... Hepimizi robotlaştıracaklar... Bizi kısırlaştıracaklar...' Komplo teorileri bitmek bilmiyor. Hayal gücünü zorlayan cümleler... Peki, bu aşı karşıtlığı yeni mi? Covid-19'la mı hayatımıza girdi? İşte aşı karşıtlığının 200 yüzyıllık tarihçesi ve ibretlik örnekler...

17.10.2021Gündem
Naz Çağla Irmak: Aşk, Juliet gibi beni de olgunlaştırıyor - Deniz Can Aktaş: Âşık olurken Romeo’ya benziyor olabilirim

Naz Çağla Irmak: Aşk, Juliet gibi beni de olgunlaştırıyor - Deniz Can Aktaş: Âşık olurken Romeo’ya benziyor olabilirim

Onlar yeni neslin parlak isimlerinden. Biri 8 yaşında set ışıklarıyla tanıştı. Diğeri mühendislik okumuşken kanına girdi oyunculuk. Yetenekleri kadar fizikleriyle de dikkat çektiler. Sosyal medyada milyonlarca takipçiye ulaştılar. Şimdi karşımıza tiyatro sahnesinde Romeo ve Juliet olarak çıkıyorlar. Deniz Can Aktaş ve Naz Çağla Irmak’la buluştuk. Onlarla aşkı, hayat yolculuklarını ve oyunculuğu konuştuk.

Son dakika... Dünyanın ne kadar zamanı kaldı Kanadalı uzmanlar tarih vererek uyardı

Son dakika... Dünyanın ne kadar zamanı kaldı? Kanadalı uzmanlar tarih vererek uyardı!

Dünya iki yıla yakındır koronavirüs kâbusundan uyanamazken etkisini artık somut olarak hissetmeye başladığımız iklim krizi için en kötü senaryo belli oldu. Dünyayı bekleyen kabus senaryosu için tarih veren Kanadalı bilim insanları yaşanamayacak bölgeleri de açıkladı.

15.10.2021Dünya
Her yaptığı ayrı iğrenç Tacizci doktor hastane hastane gezdi, şikayetlere kulak tıkadılar

Her yaptığı ayrı iğrenç! Tacizci doktor hastane hastane gezdi, şikayetlere kulak tıkadılar

Onlarca kadın hastasını önce reçeteli ilaçlara bağımlı hale getirip sonra iğrenç şekillerde taciz etti. Çalıştığı kurumların yöneticileri de polis de kadınların şikayetlerine kulak tıkadı. Her satırıyla tüylerinizin ürpermesine neden olacak bir haber var aşağıda...

15.10.2021Dünya
Maradona hakkında korkunç iddialar Konuşmak için ikisinin de ölmesini bekledi...

Maradona hakkında korkunç iddialar! Konuşmak için ikisinin de ölmesini bekledi...

Tüm futbol otoritelerince tüm zamanların en iyi futbolcularından biri olarak gösterilen Maradona’nın Küba'da uyuşturucu tedavisi gördüğü dönemde reşit olmayan Kübalı bir kızı istismar ettiği ileri sürüldü. Önemli iddialara kulak verirken, diğer taraftan Maradona’nın hayatındaki altüst oluşları hatırlamak yerinde olacak. 'Tanrının eli' Maradona, 'aziz'den 'günahkâra' nasıl dönüştü?

14.10.2021Spor Arena

TBF başkan adayı Erman Kunter: Yeni projelerle geliyoruz

Türkiye Basketbol Federasyonunun kasım ayında gerçekleştirilecek olağan genel kurulunda başkanlığa adaylığını koyan Erman Kunter, değişim için yönetime talip olduklarını söyledi.

13.10.2021Basketbol
ABye tepki yağıyor: Ahlaki açıdan tiksindirici

AB'ye tepki yağıyor: Ahlaki açıdan tiksindirici

Avrupa ülkelerinin sığınmacıları şiddet kullanarak hukuka aykırı şekilde geri itmeleri, buna karşın AB'nin harekete geçmemesi, insan hakları ve sığınmacı hakları konusunda çalışan birçok kuruluşun tepkisini çekti.

13.10.2021Dünya
Paça nasıl temizlenir Kelle paça kolayca nasıl temizlenir

Paça nasıl temizlenir? Kelle paça kolayca nasıl temizlenir?

Günümüzde yemek yapmak oldukça keyiflidir. Özellikle sakatat yemekleri yapmak da ustalık ister. Paça temizlemek ve kelle paça yapmak da merak ediliyor. Paça nasıl temizlenir? Kelle paça kolayca nasıl temizlenir? Tüm ayrıntıları ile sizler için derledik.

13.10.2021Lezizz
Dysania (Kronik yorgunluk sendromu) nedir, nasıl tedavi edilir İşte dysania belirtileri ve nedenleri

Dysania (Kronik yorgunluk sendromu) nedir, nasıl tedavi edilir? İşte dysania belirtileri ve nedenleri

Her sabah alarm çaldığında yataktan çıkmak istemiyorsanız, bu yaşadığınız şeyin adı kronik yorgunluk sendromu, yani dysania denilen şey olabilir. Peki, dysania (Kronik yorgunluk sendromu) nedir, nasıl tedavi edilir? İşte dysania ile ilgili bilgiler…

12.10.2021Sağlık
‘Yüz yüze’de yakın temas

‘Yüz yüze’de yakın temas

Yüz yüze eğitimde ilk 1 ay geride kaldı.

12.10.2021Eğitim
DSÖden iklim değişikliğiyle mücadele için reçete

DSÖ'den iklim değişikliğiyle mücadele için reçete

Dünya Sağlık Örgütünün (DSÖ) İklim Değişikliği ve Sağlık COP26 Özel Raporunda, 31 Ekim-12 Kasım tarihlerinde İskoçya'nın Glasgow kentinde düzenlenecek Birleşmiş Milletler İklim Değişikliği Çerçeve Sözleşmesi (BMİDÇS) 26. Taraflar Konferansı (COP26) öncesinde liderler ve COP26 ülke delegasyonlarına iklim değişikliğiyle mücadeleyi hızlandırmaları yönünde çağrı yapıldı.

11.10.2021Dünya
Kusursuz kulak Bager, Cumhurbaşkanı Erdoğan için çaldı

'Kusursuz kulak' Bager, Cumhurbaşkanı Erdoğan için çaldı

MUŞ’ta, doğuştan görme engelli ve kusursuz kulağa sahip Bager Çalışçı (9), cep telefonu üzerinden görüştürüldüğü Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a ‘Gesi Bağları’ ve 'Burası Muş’tur' türkülerini piyano ile çaldı.

11.10.2021Gündem
Fenomen Boji bakımevinde bile yolculuk yapıyor

Fenomen Boji bakımevinde bile yolculuk yapıyor

İstanbul'da birçok toplu ulaşım aracında dolaşmasıyla ünlenen Boji, iki haftada bir, 2 gün Kemerburgaz Hayvan Geçici Bakımevi'nde kalıyor. Boji, kaldığı süre içerisinde bakımevine ait araçlarla barınak içerisinde tur atmayı ihmal etmiyor.

11.10.2021Gündem
Doktorlar da şaşırdı: Hayatta kalabilmesi mucize Kovid sanıldı, gerçek çok farklı çıktı

Doktorlar da şaşırdı: Hayatta kalabilmesi mucize! Kovid sanıldı, gerçek çok farklı çıktı

Giresun'da yaşayan 64 yaşındaki Tevhide Özkaya'nın yaşadığı halsizlik şikayeti koronavirüs şüphesiyle araştırıldı ancak aylarca süren şikayetlerinin nedenini bulunamadı. Özkaya'ya daha sonra kanser ihtimali ile tetkikler yapıldı. Özkaya'nın kalbinde, kalbinin yarısı büyüklüğünde nadir görülen bir tümör vardı ancak bu sefer de ameliyat öncesi yapılan Kovid PCR testi pozitif çıktı. Kalp Damar Cerrahisi Uzmanı Prof. Dr. Koray Ak, "Bu büyüklükteki bir tümörle bu kadar uzun süre hayatta kalabilmesi mucize" dedi.

11.10.2021Gündem
Ailene sıkı sıkı sarıl Mehmet Şef  Önce Somer Sivrioğlu sonra Danilo Zanna

Ailene sıkı sıkı sarıl Mehmet Şef! Önce Somer Sivrioğlu sonra Danilo Zanna

İtalyan şef Danilo Zanna, 9 yıllık eşi Tuğçe Demirbilek’le ayrılık kararı aldıklarını açıkladı. “Masterchef”in diğer jüri üyesi Somer Sivrioğlu da 18 yılık eşinden kısa süre önce boşanmıştı. Televizyon programıyla bir anda yıldızı parlayan şeflerimiz neden boşanıyor sizce? Bu durumun şöhretle bir ilgisi olabilir mi? Programın diğer jüri üyesi Mehmet Yalçınkaya’ya buradan bir mesajınız var mı?

10.10.2021Magazin
Herkes bu diziyi konuşuyor... Bu K-Drama bir başka

Herkes bu diziyi konuşuyor... Bu K-Drama bir başka

K-Pop, K-Drama... Kore müzikleri, dizileri uzun süredir özellikle gençlerin arasında yükselişte. Ama şimdi öyle bir Kore dizisi var ki sosyal medyada hep ondan bahsediliyor, “Kore dizisi izlemem” diyenler bile tüm bölümleri bir günde bitiriyor. Merak ettik, ‘Squid Game’i izleyenlere sorduk.

10.10.2021Hürriyet Pazar
Emine Erdoğan: Kalkınma ancak kadınların hem ekonomik hem de sosyal olarak güçlenmesiyle mümkündür

Emine Erdoğan: Kalkınma ancak kadınların hem ekonomik hem de sosyal olarak güçlenmesiyle mümkündür

Üreten Kadınlar Türkiye Zirvesi'nde konuşan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın eşi Emine Erdoğan, "Kalkınma ancak kadınların hem ekonomik hem de sosyal olarak güçlenmesiyle mümkündür" dedi.

8.10.2021Haber
Emine Erdoğan: Kalkınma ancak kadınların güçlenmesiyle mümkündür

Emine Erdoğan: Kalkınma ancak kadınların güçlenmesiyle mümkündür

Üreten Kadınlar Türkiye Zirvesi'nde konuşan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın eşi Emine Erdoğan, "Kalkınma ancak kadınların hem ekonomik hem de sosyal olarak güçlenmesiyle mümkündür" dedi.

8.10.2021Gündem
Emine Erdoğan: Hayatın kadın fikriyle yeniden yorumlanmasına fırsat verelim

Emine Erdoğan: Hayatın kadın fikriyle yeniden yorumlanmasına fırsat verelim

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın eşi Emine Erdoğan, kadınların sürdürülebilir ekonominin liderleri olacağına yürekten inandığını belirterek, "Çevreye sıfır zarar' ilkesiyle büyüyen şirketler eminim ki kadınların eseri olacak. Yeter ki kadın girişimciliğini en üst seviyede destekleyelim ve hayatın kadın fikriyle yeniden yorumlanmasına fırsat verelim." dedi.

8.10.2021Gündem
Rüyada gözlük kırılması ne demek Rüyada güneş ve numaralı gözlüğün kırıldığını görmek

Rüyada gözlük kırılması ne demek? Rüyada güneş ve numaralı gözlüğün kırıldığını görmek

Miyop ya da hipermetrop gibi birçok farklı hastalık nedeniyle gözlük takılır. Aynı zamanda güneş gözlüğü ya da süs amaçlı da gözlükler kullanılmaktadır. Ortak şekilde ise genelde rüyalarda gözlükler görünür. Peki, rüyada gözlük kırılması ne demek? Rüyada güneş ve numaralı gözlüğün kırıldığını görmek konusunda yorumları derledik.

Bakan Pakdemirli, Elektronik Hayvan Takip Sistemini tanıttı

Bakan Pakdemirli, 'Elektronik Hayvan Takip Sistemi'ni tanıttı

Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli, 'Elektronik Hayvan Takip Sistemi'nin kendisine ait bir proje olduğunu belirterek, "Elektronik Hayvan Takip Sistemi, hayvanınızın nerde olduğunu, beslenip beslenmediğini, doğum, gebelik, kızgınlık gibi biyolojik durumlarının ne olduğunu takip eden ve ilgililere bildiren bir sistemdir" dedi.

8.10.2021Ekonomi
Engellerle büyüyen bir dostluk öyküsü

Engellerle büyüyen bir dostluk öyküsü

Ödüllü yazar Alex Latimer’in masalsı bir tatla kaleme aldığı ‘Çekirdek ile Yumurta’ dostluğun başka hiçbir şeyde bulunmayan eşsiz melodisini yayıyor kalplerimize.

8.10.2021Kitap Sanat
Puhu Kuşu Nedir, Ne Yer Ve Nerede Yaşar Puhu Kuşu Özellikleri

Puhu Kuşu Nedir, Ne Yer Ve Nerede Yaşar? Puhu Kuşu Özellikleri

Puhu kuşu, baykuşgillerden olan ormanda, dağlarda ve kayalıklarda yaşayabilen, uzunluğu 65 santimetre olan ve sırtı koyu kahverengi bir yapıya sahip kuş türüdür. Puhu kuşunun çok sayıda özelliği bulunmaktadır. Sizin için puhu kuşunun ne demek olduğunu, bu kuşun nerede yaşadığını ve nerede beslendiğini, puhu kuşunun özelliklerinin neler olduğunu derledik.

7.10.2021Araştırma
İshak Kuşu Nedir, Nerede Yaşar Ve Ne Yer İshak Kuşu Sesi Ve Özellikleri

İshak Kuşu Nedir, Nerede Yaşar Ve Ne Yer? İshak Kuşu Sesi Ve Özellikleri

Dünyada ve ülkemizde birbirinden güzel ve özel kuş türleri doğayı eşsiz hale getiriyor. Bu kuş türlerini yakından tanımak isteyen yediden yetmiş yediye çok sayıda insan onlara dair yazılan değerli kaynakları ve araştırmaları büyük bir ilgi ile takip ediyor. Merak edilen ve hakkında detaylı bilgiler edinilmek istenen kuş türlerinden birisi de İshak kuşudur. İshak kuşu, Türkiye bulunan en küçük baykuş türüdür. Peki İshak kuşu nedir, nerede yaşar ve ne yer? İshak kuşu sesi ve özellikleri nelerdir tüm detayları ile derledik.

7.10.2021Araştırma
Bakan Yanıktan kadın istihdamı açıklaması: 9 milyonu aştı

Bakan Yanık'tan kadın istihdamı açıklaması: 9 milyonu aştı

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Derya Yanık, hayata geçirilen politikalarla kadın istihdamının 2021 Temmuz ayı rakamları itibariyle 9 milyonu aştığını belirterek, "Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığıyla birlikte gerçekleştirdiğimiz uygulamalarla, 2002 yılında yüzde 27,9 olan kadınların iş gücüne katılma oranı 2021 Temmuz döneminde yüzde 34'e yükseldi." dedi.

7.10.2021Ekonomi
Andy Murraynin büyük şanssızlığı Evlilik yüzüğünü çaldırdı, hırsızdan yardım istedi...

Andy Murray'nin büyük şanssızlığı! Evlilik yüzüğünü çaldırdı, hırsızdan yardım istedi...

Teniste dünya eski 1 numarası Andy Murray, Amerika'da katıldığı Indian Wells turnuvası sırasında evlilik yüzüğünü çaldırdı. Maçlarda parmağına takamadığı yüzüğünü uğur getirmesi için ayakkabısının bağcıklarına takmayı tercih eden İskoç raket, ayakkabısını çaldırınca yüzüğünü de çaldırdı. Murray, yardım için takipçilerine ve ayakkabısını çalan hırsıza seslendi.

7.10.2021Tenis
Oppo yeni kablosuz kulaklığını Türkiyeye getirdi

Oppo yeni kablosuz kulaklığını Türkiye'ye getirdi

Oppo, Danimarka merkezli hoparlör üreticisi Dynaudio ile iş birliğinin ürünü olan yeni nesil gerçek kablosuz kulaklık modeli Enco Free2'yi Türkiye pazarında tüketicilerle buluşturdu.

7.10.2021Teknoloji
Rüyada yabancı para görmek ne anlama gelir Rüyada yabancı para almak ve bulmak tabiri

Rüyada yabancı para görmek ne anlama gelir? Rüyada yabancı para almak ve bulmak tabiri

Az görülen ve anlamı bir o kadar merak edilen bazı rüyalar bulunmakta ve bunlar arasında yabancı para görmek gelmektedir. Rüyasında yabancı para gören, para bulan ve para çalan kişiler, rüyanın ne anlama geldiğini merak etmektedir. Rüyada yabancı para görmek ne anlama gelir? Rüyada yabancı para almak ne demek detayları ile derledik.

Tazı burun olarak nitelenen kişilerde, kovid sonrası tat, koku bozukluğu kalıcı olabilir

'Tazı burun' olarak nitelenen kişilerde, kovid sonrası tat, koku bozukluğu kalıcı olabilir

TÜRK doktorların yaptığı bir araştırma, burun anatomisi farklı olan ve koku alma konusunda normal bireylere göre çok daha fazla duyarlı, 'tazı burun' olarak nitelenen kişilerde, Kovid-19 sonrası tat ve koku bozukluğunun kalıcı olabileceğini ortaya koydu. Çalışmayı gerçekleştiren hekimlerden Kulak Burun Boğaz Uzmanı Prof. Dr. Aytuğ Altundağ, geçtiğimiz günlerde uluslararası bir dergide de yayınlanan çalışmanın ilginç sonuçlarını anlattı.

6.10.2021Haber
Papatya nasıl kurutulur Papatya çiçeği ve buketini bozulmadan kurutma yöntemleri

Papatya nasıl kurutulur? Papatya çiçeği ve buketini bozulmadan kurutma yöntemleri

Birçok farklı süs çeşidinde genelde papatya kullanılır. Özellikle beyaz ve sarı rengi ile harika bir görünüm veren papatya, aynı zamanda sadelik de sunuyor. Peki, papatya nasıl kurutulur? Papatya çiçeği ve buketini bozulmadan kurutma yöntemleri üzerine merak edilen bilgiler.

6.10.2021Lezizz
İki yaşındaki İlyas, ilk kez biyonik kulakla duydu

İki yaşındaki İlyas, ilk kez biyonik kulakla duydu

Trabzon'da doğuştan işitme kaybı yaşayan 2 yaşındaki Afganistan uyruklu İlyas Husseini, Karadeniz Teknik Üniversitesi (KTÜ) Tıp Fakültesi Farabi Hastanesi’nde iç kulağına yerleştirilen biyonik kulak (Koklear İmplant) ile ilk kez duymaya başladı.

5.10.2021Haber
İlk kez biyonik kulakla duydu Sesle tanıştı

İlk kez biyonik kulakla duydu! 'Sesle tanıştı'

Trabzon'da doğuştan işitme kaybı yaşayan 2 yaşındaki Afganistan uyruklu İlyas Husseini, Karadeniz Teknik Üniversitesi (KTÜ) Tıp Fakültesi Farabi Hastanesi’nde iç kulağına yerleştirilen biyonik kulak (Koklear İmplant) ile ilk kez duymaya başladı.

5.10.2021Gündem
Son dakika... Bahçeliden Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi açıklaması Erken seçim tartışmasına net yanıt

Son dakika... Bahçeli'den Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi açıklaması! Erken seçim tartışmasına net yanıt

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, partisinin grup toplantısında açıklamalarda bulundu. Bahçeli, ABD ile yaşanan S-400 gerilimine ilişkin "ABD yönetimi yeni yaptırımlarla bizi tehdit ediyormuş, varsın etsinler, nasıl olsa alıştık. Hiç kimseye böyle bir teşebbüs izni vermeyiz. ABD silah almayın diye ülkemize yaptırım gözdağı verirken aynı zaman Suriye'de ne işler çevirdiğini ifade edecek midir? Hainlere mübah olan Türkiye’ye neden günah?" dedi. Bahçeli, "İstikrar, güven ve büyüme için Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi devam etmelidir. Bir olacağız, birlikte hareket edeceğiz, dedikodulara aldırmayacağız. Artık laiklik tartışmasını bir kenara bırakalım" ifadelerini kullandı. Bahçeli erken seçim tartışmalarına ilişkin ise "Erken seçim, seçimlerin öne çekilmesi, baskın seçim yoktur. Herkes hesabını 2023 yılının haziran ayına göre yapmalıdır" dedi.

5.10.2021Gündem
Beslenme Çantası İçin Öneriler

Beslenme Çantası İçin Öneriler

Okul çağındaki çocukların beslenmesi hem okul başarısı hem de sağlıklı bir beden için olmazsa olmaz. Beslenme hazırlarken zorlandığınızı biliyoruz. Çocukların sevmediği gıdalar, tüketmediği yemekler işin içine girince beslenme hazırlamak daha da zorlayıcı hale gelebilir. Önerilerimize kulak vermeye ne dersiniz?

Koronada Burun Akıntısı Olur Mu İşte En Belirgin Koronavirüs ve Grip Belirtileri

Koronada Burun Akıntısı Olur Mu? İşte En Belirgin Koronavirüs ve Grip Belirtileri

Mevsim geçişleriyle birlikte ortaya çıkan burun akıntısı belirtilerinin altında yatan nedenler sıklıkla araştırılıyor. En çok da koronavirüs belirtileri arasında burun akıntısının olup olmadığı merak edilirken, grip ve nezle ile koronavirüs arasındaki ilişki de belirtilerin hafife alınmaması gerektiği gerçeğini ortaya koyuyor. Peki, koronada burun akıntısı olur mu? İşte, en belirgin koronavirüs ve grip belirtileri…

4.10.2021İyi Yaşam

Yazar Sonuçları

Metro ve tramvayda greve acil fren gerek

 İzmir’de olumlu bir gelişme olmamışsa ya da çözüm yolunda bir adım atılmazsa, büyük sıkıntı var. Çünkü, Büyükşehir Belediyesi Metro A.Ş. ve Türk-İş’e bağlı Demiryol İş Sendikası ile yürütülen toplu iş görüşmeleri anlaşmazlıkla sonuçlandı, 22 Ekim’de grev kararı alındı.

19.10.2021

'Manasını anlagıl'

Önümüzdeki pazar akşamı, yani 17 Ekim, Türkiye’de Mevlid (gündelik dilde mevlit) Kandili olarak kutlanacak.

15.10.2021

Teknolojinin neden olduğu hareketsizliğe karşı fiziksel aktivitemizi artırmalıyız

 HAREKETLİ hayat her zaman için avantaj yaratır. Fiziksel hareket beden sağlığını en çok etkileyen unsurlardan biridir. Ayrıca fiziksel hareketin insanları mental olarak güçlendirdiği, daha sağlam bir zihin ve düşünce yapısına kavuşturduğu da bir gerçektir. Dr. Sami Tütüncüoğlu, “Telefon, tablet, bilgisayar ve TV hareketsiz yaşamı, tetikledi” dedi ve bakın neler anlattı:

11.10.2021

Tamerci de değilim Nihalci de değilim

Altın Portakal Film Yarışması’nın ödül töreninde sunuculuk yapan Tamer Karadağlı ile ödül alan Nihal Yalçın arasındaki sorunu, hiçbir etki altında kalmadan, zerre kadar politik bir anlam yüklemeden, kadın/erkek meselesine indirgemeden şöyle yorumluyorum:

11.10.2021

Ergenlikte geçirilen kabakulak kısırlık için önemli bir risktir

Çocukluk çağı hastalığı olarak bilinen kabakulak, ergenlerde kısırlık nedeni olabilir. Kısırlık nedenleri arasında %5 gibi önemli bir yeri vardır. Kabakulak hastalığından korunmanın en etkin yolu, doğumu takiben yapılan karma aşıdır. Aşılanmamış çocuklar ileri yaşlarda bu hastalığa yakalanma riski ile karşı karşıya kalır. Kabakulak virüsünün en büyük özelliği, testislerde de yerleşmesi ve sperm üretimini bozacak derecede hasara neden olmasıdır.

9.10.2021

Emina savaş baltalarını çıkardı

Emina Jahovic, Mustafa Sandal’a hız kesmeden ‘saldırmaya’ devam ediyor...

9.10.2021

Stefan Kuntz’la bir dönem sona erdi

Ay yıldızlı ekibimizin yeni teknik direktörü alışılmışın dışında ve ezber bozacak bir karakter.

6.10.2021

Fulya’nın kanserle mücadelesi

Fulya Soybaş, çok kısa bir süre içinde Hürriyet’in vazgeçilmez isimlerinden biri oldu.

5.10.2021