EKSTRA
MENÜ
Arşiv

Kırmızı Göz

Kırmızı Göz ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Kırmızı Göz haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 8.090 Kırmızı Göz haberi bulunmuştur.

Kırmızı Göz Haberleri

Gecenin Nefesi

Gecenin Nefesi

"Biz, hepimiz bu filmle ilgiliyiz. İnanmaya, hissetmeye ve görmeye olan inancımız bunu gerektiriyor. Bu film, bir bilim kurgu değil..." Yönetmen Mark Pellington, Gecenin Nefesi (Mothman Prophecies) adlı filmini böyle anlatıyor. Yaşanmış gerçek ve tüyler ürpertici olaylardan uyarlanan filmde Richard Gere ve Laura Linney başrollerde.

1.05.2002Gündem
Timsah turisti yedi

Timsah turisti yedi

Avustralya'da bir parkın göletinde yüzen Alman turist, 4 metrelik timsahın kurbanı oldu. Genç kadının cesedi, zıpkınla öldürülen timsahın ağzından çıkarıldı.

23.10.2002Dünya
İki yeni ürüne e.yaşam testi

İki yeni ürüne e.yaşam testi

HP ve Kodak’ın iki yeni modeli HP Photosmart R707 5MP ve Kodak DX7630 6MP’yi uzun bir süre kullanarak sizler için test ettik.

24.06.2004Gündem
HP fotoğrafla evde artık daha da güçlü

HP fotoğrafla evde artık daha da güçlü

Hızla esen sayısal fotoğrafçılık rüzgarını yelkenlerini şişirmekte kullanan markalarla ilgili yazı dizimize HP ile başlıyoruz.

30.12.2004Gündem

ben.zer.siz bir yaşam

e.yaşam’ın katıldığı Bordo’daki dev basın toplantısında üründen çok Sony yaşam tarzı tanıtıldı. Uzakdoğulu üreticilerin teknolojik gelişmeleri hızla ürüne dönüştürdüğü günümüz dünyasında, teknolojinin günlük yaşama yansıtılış şekli giderek daha fazla önem kazanıyor.

28.04.2005Gündem
HPden yeni fotoğraf makineleri

HP'den yeni fotoğraf makineleri

HP, güzel anları ölümsüzleştirmek isteyenlere üç yeni model sunuyor. Farklı özellikleriyle değişik taleplere cevap vermek üzere tasarlanmış yeni dijital fotoğraf makineleri kullanım kolaylığı ve özellik bakımından yenilikler sunuyor.

12.05.2005Gündem
Dijital makine kullanma kılavuzu

Dijital makine kullanma kılavuzu

Tatil süresince en çok yaptığımız şey belki de fotoğraf çekmek. Çekilen fotoğrafların tatil dönüşlerinde törenle eş dostla paylaşılması da başlı başına bir keyif. Dijital makineler, kolaylıkları ve sundukları imkanlarla artık tatilcilerin vazgeçilmez aksesuvarlarından.

17.07.2005Kelebek
Kodak P880 Türkiye’de

Kodak P880 Türkiye’de

Yeni Kodak EasyShare P880 dijital fotoğraf makinesi, Türkiye’de satışa sunuldu. Bu ileri düzey dijital fotoğraf makinesi, fotoğraf severlere Kodak’ın kullanım kolaylığını sunarken, istedikleri görüntüleri çekmeleri için daha gelişmiş olanaklar sağlıyor. Ayrıca, daha pahalı ve büyük dSLR makinelere yeni ve cazip bir alternatif oluşturuyor.

6.12.2005Gündem
Photosmart R818 ile yüksek zum kabiliyeti

Photosmart R818 ile yüksek zum kabiliyeti

HP’nin Photosmart R818 dijital fotoğraf makinesi, yüksek zum kabiliyeti ile uzakları yakınlaştırıyor. Ayrıca, yeni HP Real Life Teknolojileri ile, kullanıcılara kolaylıkla en yüksek kalitede fotoğraf çekme olanağı sağlıyor. Kullanıcıya ürünle birlikte verilen ikinci bir pil sayesinde de, şarj için kaybedilen vakitten kazanılmış oluyor.

15.12.2005Gündem
Kameralı telefonlarda devrimsel adım

Kameralı telefonlarda devrimsel adım

Sony Ericsson, Cyber-shot markalı ürünleri K790 ve K800 ile kameralı telefonlarda yepyeni bir sayfa açacağını gösterdi. Oto fokuslu 3.2 megapiksel kamerası, Xenon flaşı ve teknoloji dünyasına Sony Ericsson’un kazandırdığı patentli BestPic özelliği olan bu telefonlar kameralı telefon dünyasındaki bir devrimin habercisi olma özelliği taşıyor.

2.03.2006Gündem
Ergonomik, şık ve zeki; Photosmart R927

Ergonomik, şık ve zeki; Photosmart R927

HP'nin yeni ürünü Photosmart R927, kullanım kolaylığı, şıklık, sağlamlık ve üstün teknik özellikleri uygun fiyatla sunan bir dijital fotoğraf makinesi olma özelliğine sahip. Sağlam ve şık çelik gövdesi ile ilk bakışta dikkati çeken 8.2 MP çözünürlüğe sahip Photosmart R927, kontrol düğmelerine kolay ulaşılması, her türlü modda son derece başarılı çekimler yapması, ergonomik yapısı ve geniş LCD ekranıyla çok geniş bir kesime hitap ediyor.

13.04.2006Gündem
Sayısal fotoğraf makinesi seçerken

Sayısal fotoğraf makinesi seçerken

Sayısal fotoğraf makinesi seçiminde size yol göstermek için son iki sayıdır yer verdiğimiz yazı dizimizi, bu sayıda sıralayacağımız yeni kriter ve ipuçlarıyla noktalıyoruz.

27.04.2006Gündem
Cebe sığan eğlence: NOKIA N80

Cebe sığan eğlence: NOKIA N80

Kameraların cep telefonlarıyla buluşmasından bu yana hızlı ve önemli gelişmeler kaydedildi. Tüketiciler, cep telefonu seçimlerini yönlendirirken artık kaliteli fotoğraf çekimini de tercihleri arasında tutuyorlar. Bu bağlamda Nokia N80, telefon özelliğinin yanı sıra kaliteli resim ve video çekimi, radyo ve MP3 gibi özellikleri bir araya getiren başarılı bir ürün.

29.06.2006Gündem
Al yanına çık doğaya

Al yanına çık doğaya

HP, yeni dijital fotoğraf makinesi Photosmart R927’yi geçtiğimiz günlerde Sapanca’da düzenlediği bir etkinlikle tanıttı. Bu etkinlikte biz de e.yaşam olarak cihazı yakından inceleme ve deneme fırsatı bulduk.

29.06.2006Gündem
Bebekler hızlı büyür pozlarını kaçırmayın

Bebekler hızlı büyür pozlarını kaçırmayın

En değerli varlıklarımız çocuklar, inanılmaz bir hızla büyüyorlar. Onlardaki değişiklikleri genelde fotoğraf karelerinden büyük bir hayranlık ve hayretle izliyoruz. Hazır sayısal fotoğrafçılığın hayatımıza getirdiği onca avantaj varken onlardaki her gelişimi yakalayın, sabır ve zevkle onların fotoğraflarını çekmekten vazgeçmeyin. Bu haftaki yazımda bu en güzel varlıkları daha iyi görüntülemek için bazı püf noktalarına değineceğim.

13.07.2006Kelebek
Küçük ve marifetli: EasyShare V603

Küçük ve marifetli: EasyShare V603

Türkçe menülü Kodak EasyShare V603 zumlu dijital fotoğraf makinesi, Türk tüketicilerin kullanımına sunuldu. 6.1 MP çözünürlüklü cihaz, küçük ebadı ve ince hatları ile dikkat çekiyor. Şık tasarımıyla göz dolduran V603, küçük olmasına rağmen pek çok marifete sahip bulunuyor.

16.07.2006Gündem
Yaz tatilinizi cebe sığdırın

Yaz tatilinizi cebe sığdırın

Yaz sıcakları bu sene biraz geç bastırdı, ama iyi bastırdı. Beni de herkes gibi torunların okulu başlamadan bir tatil telaşı aldı. Tatil demek hafiflemek demek. Üstte ince bir tişört, altta şort, ayakta sandalet, gamdan kasvetten uzak insanın kendini kah doğaya, kah denize atası geliyor.

10.08.2006Gündem
Samsung’dan ‘hepsi-bir-arada’ NV3

Samsung’dan ‘hepsi-bir-arada’ NV3

Samsung tarafından geliştirilen Digimax NV3, sahip olduğu pek çok yetenek ve kompakt yapısıyla hepsi-bir-arada ürünler arasında kendini kolayca belli ediyor. Ürün ile, asıl görevi olan fotoğraf çekme yeteneğinin yanı sıra film izlenebiliyor, müzik dinlenebiliyor, ses ve video kaydedilebiliyor.

16.08.2006Gündem
2 beden incelten fotoğraf makinesi

2 beden incelten fotoğraf makinesi

HP’nin yeni dijital fotoğraf makineleri ilginç teknolojik özellikleriyle dikkat çekiyor. HP’nin yeni dijital fotoğraf makineleri Photosmart R967 ve Photosmart R827 yüksek teknik özellikleri ve cazip tasarımlarıyla dikkat çekiyor. Photosmart R967 ile fotoğrafı çekilen kişileri 2 kademeli olarak ‘inceltmek’ mümkün.

23.08.2006Gündem
Eğlence ve fonksiyon tek makinede

Eğlence ve fonksiyon tek makinede

Farklı, şık tasarımı ve küçük sağlam yapısıyla tüketicilerin beğenisine sunulan R967 çarpıcı özelliklere sahip. 10 megapiksel çözünürlüğü ve 7.6 santimlik (3 inç) likit kristal ekrana sahip olması, bu özelliklerin ilk dikkat çekenleri olarak karşımıza çıkıyor. Kategorisindeki olmazsa olmaz 3x optik yakınlaştırma bu makinede de mevcut.

24.08.2006Gündem
Fotoğraf stüdyosunu evinize taşıyın

Fotoğraf stüdyosunu evinize taşıyın

Teknolojideki gelişmeye paralel olarak, evde fotoğraf stüdyosu kalitesinde fotoğraf baskısı yapabilmenizi sağlayan yazıcıların sayısı da hızla çoğaldı. Foto yazıcılar sayesinde, artık dilediğiniz fotoğrafı, dilediğiniz an evinizde kolayca basabilirsiniz.

7.09.2006Gündem
Her cebe her zevke uygun modeller

Her cebe her zevke uygun modeller

Mobil iletişim hız kazandıkça, değişen zevklere ve farklılaşan ihtiyaçlara uygun cep telefonları günden güne çeşitleniyor. Biz de cep telefonlarını kullanım özelliklerine göre dört kategoriye ayırdık ve her kategorinin yıldız ürünlerini belirledik.

7.09.2006Gündem
Yılbaşı fotoğrafı çekme ipuçları

Yılbaşı fotoğrafı çekme ipuçları

Yeni yıl her yerin ışıl ışıl olduğu, umut ve beklentilerimizin doruğa çıktığı, bir yılı geride bırakmanın hüznüyle yepyeni bir yılı karşılamanın coşkusunu birlikte yaşadığımız, en sihirli anlardan biri. İşte yılın bu güzel zamanında, sizlere daha başarılı ve güzel görünen pozlar çekmeniz için yardımcı olacak biraz bilgi ve birkaç ipucu.

28.12.2006Kelebek
Göze hitap eden cep telefonları

Göze hitap eden cep telefonları

Son birkaç aydır farklı konularla ilgilenirken, cep telefonlarının yeni modelleri de yavaş yavaş vitrinleri doldurmaya başladı. Üstelik konuşmanın ötesinde bir dolu fonksiyonla bezeli bu aletlerin bazıları sadece sesiyle değil, çektiği görüntülerle de insanın başını döndürüyor. Bu duruma artık daha fazla kayıtsız kalamazdım, hemen bu konuda bir şeyler yapmam gerekiyordu.

8.03.2007Gündem

Yazar Sonuçları

Dijital fotoğraf makinesi ‘kızarmış göz’ü bitirdi

CONSUMER Reports ‘un yaptığı testlerde, dijital fotoğraf makineleriyle kaliteli fotoğraf çekmek için, 2 megapiksel çözünürlükteki iyi bir makinenin yeterli olduğu ortaya çıktı. Dijital makinelerle fotoğrafta gözlerin kırmızı görünmesi olayı ortadan kalktı.

17.02.2003

Fotoğraf sektöründe ‘Titanik’ canlılığı

ANADOLU'daki fotoğrafçılar, müşteri çekmenin yolunu tatil hayallerini albüme taşımada buldu.

21.02.2004

Şıklık detaylarda gizli

Aksesuvarlar, şıklığınızda kesinlikle söz sahibi. Kendini "moda gurusu" ilan etmiş birinin bile, yanlış aksesuvar seçimiyle bir moda kurbanına dönüşebileceği düşünülürse, bu konuda doğru adımlar atmak şart.

27.11.2006

Varsa Konyalı gibi döner yapan ve ucuza satan bir yer, söyleyin

Koca bir özür borcum var.

Bekir Kaya’ya ve Mehmet Eren Doğanbey’e.

19.01.2007