EKSTRA
MENÜ

Solunum Yolu Hastalıkları

Solunum Yolu Hastalıkları ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Solunum Yolu Hastalıkları haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 1.847 Solunum Yolu Hastalıkları haberi bulunmuştur.

Solunum Yolu Hastalıkları Haberleri

İlerleyen yaşlarda daha sık rastlanıyor Bu belirtilere dikkat

İlerleyen yaşlarda daha sık rastlanıyor! Bu belirtilere dikkat

Nefes darlığı, çabuk yorulma gibi şikayetler genellikle solunum yolu hastalıkları ile ilişkilendirilirken kalp hastalıkları gözardı edilebiliyor. Kardiyoloji Uzmanı Prof. Dr. Bilal Boztosun: "Kalp yetmezliği genellikle altta yatan başka hastalıklar sonucu gelişir. Erkeklerde kadınlara oranla daha sık görülen kalp yetmezliğine ilerleyen yaşla beraber daha sık rastlanır. En sık karşılaştığımız belirtiler; nefes darlığı, çabuk yorulma, halsizlik, ödem, iştahsızlık, öksürük, karında şişlik, çarpıntı, bayılma olarak sayılabilir" dedi.

24.08.2020Sağlık
Kehribar Taşı Nedir, Nerelerde Ve Nasıl Bulunur Kehribar Taşı Nasıl Anlaşılır Özellikleri Ve Faydaları

Kehribar Taşı Nedir, Nerelerde Ve Nasıl Bulunur? Kehribar Taşı Nasıl Anlaşılır? Özellikleri Ve Faydaları

Kehribar taşının insan hayatında önemli bir yeri vardır. Her ne kadar takı ve aksesuar olarak kullanılsa da tedavi edici özelliği de bulunuyor. Kehribar taşının ne işe yaradığını ve öğrenip, buna göre kullanabilirsiniz. Kehribar taşıyla ilgili detaylı bilgileri sizler için derledik.

7.08.2020İyi Yaşam
Yaz döneminde artıyor Peki nelere dikkat edilmeli

Yaz döneminde artıyor! Peki nelere dikkat edilmeli?

Yaz aylarında kulak burun boğaz bölgesinde görülen hastalıklarda artış görülebiliyor. Su içerisinde yapılan aktivitelerin, sıcak havanın ve klimaların dış kulak yolu enfeksiyonu, burun kanaması ve alerjik reaksiyonlara neden olabildiğini belirten Kulak Burun Boğaz Hastalıkları Uzmanı Doç. Dr. Ziya Saltürk, konuyla ilgili önemli bilgiler paylaştı.

27.07.2020Sağlık
İstanbul için kötü haber Yüzde 38 arttı...

İstanbul için kötü haber! Yüzde 38 arttı...

İstanbul'da yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgını tedbirleriyle bir dönem azalan hava kirliliği oranı, normalleşme süreciyle beraber yüzde 38 arttı. İTÜ Öğretim Üyesi Prof. Dr. Hüseyin Toros yaptığı açıklamada ‘İnsanların, dışarıdaki hareketliliğinin artması iyileşen havanın yeniden kirlenmesine neden oldu. İstanbul'da 1 Haziran'da normalleşme sürecine geçilmesiyle beraber azotdioksit (NO2) hava kirliliği oranı, mart, nisan, mayıs ayıyla kıyaslandığında yüzde 38 arttı’ dedi.

22.06.2020Gündem
Lenfosit (lhm, lhmph) nedir Lenfosit değeri kaç olmalıdır Düşüklüğü ile yüksekliği nedenleri ve belirtileri

Lenfosit (lhm, lhmph) nedir? Lenfosit değeri kaç olmalıdır? Düşüklüğü ile yüksekliği nedenleri ve belirtileri

Lenfositin vücutta savunma mekanizmasıdır. Genellikle pek çok kişi tarafından bilinmemektedir. Yapılan kan sayımında bu hücrelerin düzeyi sağlık açısından çok önemlidir. Peki Lenfosit (LHM, LHMph) nedir? Lenfosit değeri kaç olmalıdır? Düşüklüğü ile yüksekliği nedenleri ve belirtileri nelerdir? Sizlere Lenfosit hakkında merak edilenleri detaylı bir şekilde açıkladık.

8.06.2020Sağlık
İstanbul ve Ankarada hava kirliliğinde büyük düşüş

İstanbul ve Ankara'da hava kirliliğinde büyük düşüş

Corona Virüsü salgını nedeniyle vatandaşlar alınan tedbirler kapsamında evlerinde kalıyor. Bu da araç kullanımını büyük oranda düşürdü. Bunun sonucunda ise hava kirlilik oranı kentlerde azaldı.

4.04.2020Gündem
İletişim Başkanı Fahrettin Altundan koronavirüs tedbirleri paylaşımı

İletişim Başkanı Fahrettin Altun'dan koronavirüs tedbirleri paylaşımı

İletişim Başkanı Fahrettin Altun, Türkiye'de yeni tip koronavirüsle (Kovid-19) mücadele kapsamında alınan tedbirlere dikkati çekerek, "Başka ülkelerde olduğu gibi sağlık sisteminin çökmesine izin vermeyeceğiz. Sağlık çalışanlarımızın çabalarına ve fedakarlıklarına müteşekkiriz. Bu zorluğun üstesinden beraber geleceğiz." ifadelerini kullandı.

3.04.2020Gündem
Kronik ne demek Kronik hastalık nedir Kronik solunum yolu hastalıkları hangileri

Kronik ne demek? Kronik hastalık nedir? Kronik solunum yolu hastalıkları hangileri?

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk koronavirüse karşı alınan önlemler kapsamında, 'Kronik hastalığı bulunan sigortalılarımızın sağlık raporları ve reçeteleri ikinci bir duyuruya kadar geçerli sayılacak' ifadelerini kullandı. Açıklama ardından kronik ve kronik hastalık terimi bir kez daha gündeme geldi. Peki, kronik ne demek? Kronik hastalık nedir? Kronik solunum yolu hastalıkları hangileri?

17.03.2020Gündem
Tütün ürünleri koronavirüse yakalanma riskini artırıyor

Tütün ürünleri koronavirüse yakalanma riskini artırıyor

Yeşilay Genel Başkanı Prof. Dr. Mücahit Öztürk, sigara, nargile ya da elektronik sigara içenlerde yeni tip koronavirüse (Kovid-19) yakalanma riskinin artığını belirterek, "Çünkü hedef organ dediğimiz akciğer, direkt zedelenmiş oluyor. Bu zedelenme de virüsün büyük oranda kalıcı hasar oluşturmasına ve kayıplara neden oluyor." dedi.

14.03.2020Gündem
Hayvanlardaki koronavirüs insana bulaşır mı

Hayvanlardaki koronavirüs insana bulaşır mı?

Antalya Veteriner Hekimleri Odası Başkanı Murat Karabayoğlu, kedi ve köpeklerde görülen koronavirüsün insandakinden çok farklı olduğunu söyledi, “Kedi ve köpekteki koronavirüs insanlara bulaşmaz" dedi.

9.03.2020Gündem
Öksürük şekli hastalığı ele veriyor Hangi öksürük ne anlama geliyor

Öksürük şekli hastalığı ele veriyor! Hangi öksürük ne anlama geliyor?

Kişinin günlük hayatını olumsuz etkileyen öksürüğün, hiç tahmin edilmeyen hastalıkların belirtisi olabileceğine dikkat çeken ve öksürük türlerini açıklayan Çocuk Enfeksiyon Hastalıkları Uzmanı Doç. Dr. Murat Sütçü, “Öksürüğün gün içinde ortaya çıkış saatleri hastalıkları ayırmada yardımcı olur. Gece yatınca başlayan öksürük, kalp yetmezliği açısından uyarıcıdır. Gece veya sabah saatlerinde görülen öksürük ise sinüzit gibi üst solunum yolu enfeksiyonlarında sık görülür” dedi.

3.03.2020Sağlık
Uzmanlar uyarıyor Solunum yolu hastalıkları arttı

Uzmanlar uyarıyor! Solunum yolu hastalıkları arttı

Anne-babaların kış aylarında en büyük dertlerinden birinin çocuklarını solunum yolu hastalıklarından korumak olduğuna dikkat çeken TÜSAD (Türkiye Solunum Araştırmaları Derneği) Çocuk Göğüs Hastalıkları Çalışma Grubu Başkanı Prof. Dr. Ayşe Tana Aslan; 4 önemli hatırlatmada bulundu.

Sağlık Bakanlığı harekete geçti İşte şifreli odalar...

Sağlık Bakanlığı harekete geçti! İşte şifreli odalar...

Sağlık Bakanlığı, Çin’de ortaya çıkan ve hızla yayılmaya başlayan koronavirüsü için harekete geçti. Vaka tespit edilmesi halinde hastaların tedavi için gözetim altında tutulacağı şifreli karantina odaları oluşturuldu.

28.01.2020Gündem
Son dakika haberi: Türkiyenin Pekin Büyükelçiliğinden öldüren virüs uyarısı... Kalabalıktan uzak durun, mutlaka maske takın...

Son dakika haberi: Türkiye'nin Pekin Büyükelçiliği'nden öldüren virüs uyarısı... 'Kalabalıktan uzak durun, mutlaka maske takın...'

Türkiye'nin Pekin Büyükelçiliği, Çin'de ortaya çıkan ve şiddetli akut solunum yolu sendromu (SARS) ile benzerliği bulunan yeni tip koronavirüs (2019-nCoV) hakkında Türk vatandaşlarına uyarılarda bulundu.

23.01.2020Dünya
Rusyada uyuması için balkona bırakılan bebek donarak öldü

Rusya'da uyuması için balkona bırakılan bebek donarak öldü

Rusya'da ailesi tarafından uyuması için balkona konan bebek donarak yaşamını yitirdi.

7.01.2020Dünya
Çocuklarda üst solunum yolu enfeksiyonları nasıl tedavi edilir

Çocuklarda üst solunum yolu enfeksiyonları nasıl tedavi edilir?

Çocukluk çağı hastalıkları arasında üst solunum yolu enfeksiyonları (ÜSYE) sıkça görülüyor. Kış aylarında belirgin bir artış gösteren, viral ya da bakteriyel kökenli olabilen bu hastalıkların tedavisinde, nedenin çok iyi belirlenmesi gerekiyor. Çünkü gereksiz antibiyotik kullanımı florayı baskılayarak; antibiyotik kaynaklı ishale, ileride daha dirençli enfeksiyonlara, alerjik ve otoimmün-romatolojik hastalıklara yol açabiliyor.

Bu Besinler Bağışıklık Sistemini Güçlendiriyor

Bu Besinler Bağışıklık Sistemini Güçlendiriyor

Soğuk algınlığından gribe, boğaz enfeksiyonundan sinüzite, faranjitten bronşite... Havaların soğumaya başlamasıyla birlikte hekimlerin kapısı en sık üst ve alt solunum yolu hastalıkları nedeniyle çalınıyor. Soğuk kış aylarında yaşam kalitemizi oldukça düşüren, bizi okul veya işimizden alıkoyan bu hastalıklardan korunabilmemizde güçlü bir bağışıklık sistemine sahip olmak ise anahtar rol üstleniyor.

3.12.2019İyi Yaşam
Nefesin için sigara içme, kirli havadan kaçın, aşılan, egzersiz yap

Nefesin için sigara içme, kirli havadan kaçın, aşılan, egzersiz yap!

Avrupa Solunum Hastalıkları Derneği(ERS) Kongresi’nde, akciğerin dış etkenlere en açık organ olduğu hatırlatılarak, yılda yaklaşık 4 milyon insanın kronik solunum yolu hastalıkları nedeniyle erken öldüğü vurgulandı. Uzmanlar, akciğer sağlığı için tütün ve tüm tütün ürünlerinden sakınılması, kirli havadan kaçınılması, aşı olunması ve egzersiz yapılmasını önerdi.

8.10.2019Gündem
Çalışan anneler işe dönmeden önce süt stoğu yapabilir

Çalışan anneler işe dönmeden önce süt stoğu yapabilir

Yenidoğan bebeğin beslenmesinin temelini oluşturan anne sütü, hem anne hem de bebek açısından mucizevi bir besin. Buna karşın çoğu anne, doğum sonrası sütünün yeterli gelip gelmediği ya da bebeği doğru pozisyonda emziremediği konusunda panik yaşar.

Sonbaharda enfeksiyonlara karşı alınması gereken önlemler

Sonbaharda enfeksiyonlara karşı alınması gereken önlemler

Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Uzmanı Dr. Fikret İşbilir, sonbaharda artan enfeksiyonlara karşı alınması gereken önlemleri anlattı.

23.09.2019Sağlık
Yataktan Yorgun Kalkıyorsanız Bu Önerileri Deneyin

Yataktan Yorgun Kalkıyorsanız Bu Önerileri Deneyin!

Yrd. Doç. Dr. Rıdvan Üney, psikolojik rahatsızlıkların uykunun hem kalitesini hem de süresini olumsuz etkilediğini söyledi, yataktan yorgun kalkanlar için önerilerde bulundu.

4 bin nüfuslu mahallede yer kalmadı Tam 10 katına çıktı...

4 bin nüfuslu mahallede yer kalmadı! Tam 10 katına çıktı...

KAHRAMANMARAŞ’ın, kaplıca suyuyla ünlü Ilıca Mahallesi, sezonun en yoğun günlerini yaşıyor. Mahalle Muhtarı Hüseyin Kar, tatilci sayısının mahalle nüfusunun 10 katı olduğunu belirterek, "Mahallemizin nüfusu 4 bin, ancak misafir sayımız 40 bin" dedi.

25.08.2019Ekonomi
Uyku kalitesini arttırmanın 16 yolu

Uyku kalitesini arttırmanın 16 yolu

Uyku duygusal etkinliklerin sınırlandığı, tepki gücünün zayıfladığı, hareketimizi sağlayan kasların nerdeyse tamamının dinlenme durumuna geçtiği ancak uyandırılabilirdik durumunun her şeye rağmen devam ettiği bir bilinç durumudur. Yaşamımızın ortalama üçte biri uykuyla geçmektedir. Uyumak esasen bedenen ve ruhen bir arınma dönemidir. Yani bu dönemin moda sözü olarak gerçek bir detokstur. Ayrıca bu arınma dönemi aynı zamanda hem yenilenme hem de yeni bir güne dayanıklı bir Yrd. Doç. Dr. Rıdvan Üney, uyku kalitesinin önemini anlatıyor.

25.07.2019Sağlık
Klimalar nefes daralmasına neden olabilir

Klimalar nefes daralmasına neden olabilir

Yüksek sıcaklık ve nemin ciddi sağlık sorunlarına yol açacağını belirten Göğüs Hastalıkları Uzmanı Dr. Fatime Yavuz, serinlemek için tercih edilen klimalar konusunda uyardı. Yavuz, "Klimalar, kronik bronşit ve astım hastaları açısından rahatlatıcı olabilir. Ancak fan ayarı düşük seviyede olmalı ve direk maruziyet engellenmelidir. Ani sıcaklık ve nem değişimleri nefes daralmalarına neden olur" dedi.

18.06.2019Sağlık
İnek sütü alerjisi nedir İnek sütü alerjisi nasıl anlaşılır

İnek sütü alerjisi nedir? İnek sütü alerjisi nasıl anlaşılır?

Besin alerjileri son yıllarda en yoğun artış gösteren alerji türü olarak karşımıza çıkmaktadır. Ülkemizde büyük şehirlerde daha sık, kırsal kesimde daha nadir görülmekle birlikte, besin alerjili çocuk oranı %6 olarak bildirilmektedir. Besin alerjilerinde en sık gördüğümüz alerji türü inek sütü alerjisidir.

Her yıl 10 milyon kişiye tüberküloz tanısı konuluyor

Her yıl 10 milyon kişiye tüberküloz tanısı konuluyor

Günümüzde kalabalıklaşan ortamların ve hijyen kurallarına uyulmamasının, verem vakalarında artışa sebep olduğunu belirten Göğüs Hastalıkları ve Tüberküloz Uzmanı Dr. Ergi Hysi, “Dünyada özellikle gelişmekte olan ülkelere her yıl yaklaşık 10 milyon yeni tüberküloz hastası ekleniyor. Bunların 2 milyara yakını ölümle sonuçlanan vakalardır” ifadelerin kullandı.

25.04.2019Sağlık
Tatilinizi sağlığınıza göre seçin

Tatilinizi sağlığınıza göre seçin

Aşırı sıcak ve soğuk, zorlayıcı koşullar, uzun yolculuklar, irtifa değişimleri seyahatte sağlığı etkileyen faktörler. İç hastalıkları ve geriatri uzmanı Prof. Dr. Aslı Çurgunlu, alınabilecek önlemleri, sağlıklı tatilin püf noktalarını anlattı.

17.02.2019Seyahat
Akciğerlerdeki havayı ani ve gürültülü olarak dışarı vermeye ne denir

Akciğerlerdeki havayı ani ve gürültülü olarak dışarı vermeye ne denir?

Solunum yollarında yaşanan bir problem değişik şekillerde kendini gösterebiliyor. Peki, solunum yolları zarlarının rahatsızlığı nedeniyle akciğerlerdeki havayı ani ve gürültülü olarak dışarı vermeye ne denir?

1.02.2019Gündem
Gribe iyi geliyor diye bilinenler gerçekten faydalı mı

Gribe iyi geliyor diye bilinenler gerçekten faydalı mı?

Bağışıklık sistemi, hava koşullarından, stresli iş yaşamına kadar birçok faktörden olumsuz etkileniyor. Bağışıklık sisteminin zayıflaması ile meydana gelen grip, etkisini özellikle kış aylarında gösteriyor. Grip hastalığına neden olan virüsün hızlı mutasyona uğrama ve bağışıklık sistemini zayıflatması nedeniyle tedavi sürecini uzatabildiğini belirten uzmanlar, “Gribe iyi gelir” şeklinde ifade edilen bilgilerin bilimsellik düzeyine dikkat çekti. Dahiliye Uzmanı Dr. Güzin Oğuz Yıldırım, bağışıklık sistemi ve grip hastalığı hakkında önemli bilgiler verdi.

16.01.2019Sağlık
Gribe İyi Geliyor Diye Bilinenler Gerçekten Faydalı Mı

'Gribe İyi Geliyor' Diye Bilinenler Gerçekten Faydalı Mı?

Bağışıklık sistemi, hava koşullarından, stresli iş yaşamına kadar birçok faktörden olumsuz etkileniyor. Bağışıklık sisteminin zayıflaması ile meydana gelen grip, etkisini özellikle kış aylarında gösteriyor. Dahiliye Uzmanı Dr. Güzin Oğuz Yıldırım, bağışıklık sistemi ve grip hastalığı hakkında önemli bilgiler verdi.

Bakandan çok önemli ilaç açıklaması

Bakan'dan çok önemli ilaç açıklaması

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk'un yaptığı açıklamaya göre KOAH, epilepsi ve kalp rahatsızlıklarında kullanılanların da arasında olduğu 30 ilaç, bedeli ödenecek ilaçlar listesine dahil edildi.

14.01.2019Ekonomi
Kış enfeksiyonlarından korunmak için 12 etkili öneri

Kış enfeksiyonlarından korunmak için 12 etkili öneri

Üst solunum yolu hastalıklarının çoğu antibiyotik tedavisi gerektirmeden, şikayetlere yönelik uygulanan tedavilerle geçseler de, bazen hastane yatışını gerektirecek kadar ciddi sorunlar oluşturabiliyor. Dolayısıyla kış aylarında çocukları mikroplardan korumak büyük önem taşıyor. Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Uzmanı Dr. Çiğdem Yavrucu çocukları kış aylarında tehdit eden hastalıklardan korumanın yollarını anlattı, önemli öneriler ve uyarılarda bulundu.

Antibiyotik kullanımı virüslerde etkili değil, boş yere içmeyin

Antibiyotik kullanımı virüslerde etkili değil, boş yere içmeyin

Son günlerde hastanelere başvuru oranlarının artması da bir salgın olduğunu gösteriyor. Kulak Burun Boğaz Uzmanı Dr. Öğr. Üyesi Denizhan Dizdar uyarıyor: “Hastalığın viral mi yoksa bakteriyel mi olduğu bilinmeden ve doktora danışmadan, bilinçsiz şekilde antibiyotik kullanılmaması gerekiyor. Virüsler antibiyotikle tedavi edilmez, antibiyotikler sadece bakteriyel enfeksiyonların tedavisinde kullanılır.”

7.01.2019Sağlık
Alışveriş merkezleri bizi hasta mı ediyor

Alışveriş merkezleri bizi hasta mı ediyor?

Doç. Dr. Ahmet Bülent Kargı, nezle, grip gibi solunum yolu hastalıklarının sıkça görüldüğü kış aylarında alışveriş merkezlerinde vakit geçirmenin bu hastalıklara yakalanma riskini artırıp artırmadığı konusunu irdeliyor.

2.01.2019Sağlık
Kış Çayları Doğru Tüketilmeli

Kış Çayları Doğru Tüketilmeli

Havaların soğumasıyla birlikte özellikle üst solunum yolu hastalıkları, soğuk algınlığı, nezle ve grip gibi hastalıkların görülme sıklığı da artıyor. Kış aylarında bağışıklık sisteminin güçlendirilmesinin önemli olduğunu belirten Diyetisyen Sibel Mumcu sizler için anlattı.

Çocukları soğuk değil, mikroplar hasta ediyor

Çocukları soğuk değil, mikroplar hasta ediyor

Okula giden çocuklar gitmeyenlere göre daha sık solunum yolu hastalıkları geçiriyor. Bunun nedeni ise sık paylaşılan okul gereçleri, ortak paylaşım alanlarında kullanılan eşyalar olabilir. Okula başlanılan ilk yıllarda çocuklara el yıkama alışkanlığı sağlamanın büyük faydası vardır. İşte çocukların enfeksiyonlardan ve mikroplardan korunması için dikkat edilecek hususlar...

Yazar Sonuçları

Köpeklerde kusmanın sebepleri

Köpekler, sindirim sistemlerinin yapısı gereği kolay kusabilsen canlılardır. Sindirim sistemindeki en ufak bir irritasyonda rahatça kusarak, sisteme zarar verme ihtimali olan maddelerden korunabilirler.

12.08.2020

Koronavirus ve kalp hastalıkları

Günümüzde dünyada en sık ölüm sebebi, kalp ve damar hastalıklarıdır.

1.08.2020

Tuz İle Gelen Sağlık, Şifa Veren Tuz Odası

Tuz odası terapisi yani Haloterapinin solunum sistemi hastalıklarından cilt hastalıklarına, kas iskelet sistemi hastalıklarından kronik yorgunluğa kadar pek çok rahatsızlıkta hastalara şifa veriyor. Bakın Tuz Terapisi nasıl uygulanıyor ve hangi hastalıklara nasıl deva oluyor...

9.07.2020

Köpeklerimizde değişen hava koşullarında dikkat etmemiz gerekenler

Baharın yaklaşması ile beraber değişen hava koşulları -havanın bir ısınıp bir soğuması, gün içerisinde yağmur geçişleri, gündüz saatlerinin uzaması gibi değişiklikler- bizlerde nasıl uyum güçlüğü yaratıyorsa, köpeklerde de bu dönemde gün içesinde bile değişebilen hava şartlarına karşı adaptasyon güçlükleri şekillendirebilmektedir.

27.02.2020

Asit yağmurları insan sağlığını nasıl etkiliyor?

İstanbul için yapılan asit yağmuru uyarısı pek çok kişide tedirginliğe neden olurken, asit yağmurlarından korunmak için neler yapılabileceği konusu gündeme geldi. “Solunan hava artmış kimyasal yükü nedeniyle tehlikeli olabilir” diyen uzmanlar vatandaşları uyardı.

17.01.2020

Sağlıklı bitkiler ve otlar- Ekinezya

'Sağlıklı Bitkiler ve Otlar' yazı serim başlıyor. Bundan sonra her hafta farklı bitki ve otlarla ilgili size bilgi vereceğim. Diyette nasıl kullanılabilir ve sağlığa olan olumlu etkileri neler olduğundan bahsedeceğim. Yazı serisine kış aylarında olduğumuz için ekinezya ile başlamak istiyorum.

6.12.2019

Dikkat, inek sütü bebeklerin böbreklerini yoruyor

Uzm. Dr Candan Ferai Öztürk, “İnek sütü yüksek miktarda vitamin ve mineral içerdiğinden bebeğin henüz olgunlaşmamış böbreklerine aşırı yük bindirir, bu durum böbrekleri zorlar” uyarısında bulundu.

7.11.2019

Köpeklerde sonbahara hazırlık

Sıcak yaz aylarını geride bıraktığımız şu günlerde mevsimin sonbahara dönüşüyle, hava ısısı başta olmak üzere birçok doğal döngü de değişmekte.

19.09.2019

Sığla yağı mide sorunuma iyi gelir mi?

Geçmeyen mide rahatsızlığından şikayetçiyim. Son çare olarak sığla yağını denemeye karar verdim. Bu konuda doğru bir yol izlediğimden ise emin değilim.

16.05.2019

Köpeklerimizi bahara hazırlamak

Son günlerde havaların ısınmasıyla birlikte yağışlı ve güneşli günleri daha fazla görür olduk; bizler baharın gelişi ve havanın değişmesi ile birlikte nasıl farklı hazırlıklar içerisine giriyorsak köpek dostlarımız için de bahar hazırlıklarına başlama zamanı...

6.02.2019

Giyim, beslenme; sağlık için kış bakımı

Mevsim iyiden iyiye etkilerini göstermeye başladı.Otomobil sahipleri lastikleri, cam suyunu, antifrizi, silecekleri, aküyü, radyatörü, klimayı gözden geçirtirken, kış bakımı yaparken acaba kendileri için ne yapıyor? Aracına özen gösteren İnsan, kendisi için ne benzeri bakımı yapmalı...

15.12.2018
Dişlerinizi öğle yemeğinden sonra da fırçalayın

Dişlerinizi öğle yemeğinden sonra da fırçalayın!

“Dişler öğle yemeklerinden sonra da fırçalanmalı” diyen Ağız, Diş ve Çene Cerrahisi Uzmanı Dr. Nihat Tanfer, “Türkiye’de insanlar değil ofislerine fırça götürmeyi, dişlerini günde bir kez bile fırçalamıyor. Bu da sadece ağzımızı değil, tüm vücudumuzu etkiliyor” diyerek uyarıyor.

13.12.2018