MENÜ

Karamanoğlu Mehmetbey Üniversitesi

Karamanoğlu Mehmetbey Üniversitesi ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Karamanoğlu Mehmetbey Üniversitesi haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 296 Karamanoğlu Mehmetbey Üniversitesi haberi bulunmuştur.

Karamanoğlu Mehmetbey Üniversitesi Haberleri

Devlet üniversitelerinde her altı akademisyenden biri teşvikten yararlandı

Devlet üniversitelerinde her altı akademisyenden biri teşvikten yararlandı

Devlet üniversitelerinde akademisyenlerin bilim, teknoloji ve sanata katkı sağlayıcı nitelikte proje, araştırma ve yayınlarını desteklemek amacıyla verilen teşviklerden geçen yıl 25 bin kişi faydalandı.

10.03.2020Eğitim
14 yeni fakülte kuruldu

14 yeni fakülte kuruldu

Cumhurbaşkanlığı kararıyla 14 yeni fakülte kurulurken, 10 yüksekokul, beş enstitü ve üç fakülte kapatıldı. Kararlar Resmi Gazete'de yayımlandı.

18.04.2019Eğitim
Üniversite öğrencilerinden sokak hayvanlarına ev

Üniversite öğrencilerinden sokak hayvanlarına ev

Karamanoğlu Mehmetbey Üniversitesi'nde (KMÜ) İletişim Topluluğu öğrencileri, kediler ve köpekler için “ev” yaptırdı.

10.12.2018Kampüs
Üniversite kampüsünde satırlı kavga: 2 yaralı

Üniversite kampüsünde 'satırlı' kavga: 2 yaralı

Karaman'da, Karamanoğlu Mehmetbey Üniversitesi kampüsünde Hüseyin Sami Ç., iddiaya göre sevgilisine arkadaşlık teklif eden Semih A. ve arkadaşlarına satırla saldırarak 2 kişiyi yaraladı.

5.12.2018Gündem
Eski sevgili dehşeti Genç kız gözyaşlarına boğuldu

Eski sevgili dehşeti! Genç kız gözyaşlarına boğuldu

KARAMAN'da Akif Ö. (25), iddiaya göre barışma teklifini reddeden eski sevgilisi N.D.'yi (21), dövüp, otomobilden attı. Genç kız hastaneye kaldırılırken, polis kaçan Akif Ö.'nün yakalanması için çalışma başlattı.

2.10.2018Gündem
YKS tercih kılavuzu yayınlandı.. İşte uzmanların tercih süreci değerlendirmesi

YKS tercih kılavuzu yayınlandı.. İşte uzmanların tercih süreci değerlendirmesi

Yüz binlerce kişinin heyecanla beklediği YKS tercih kılavuzu, ÖSYM'nin internet sitesi üzerinden adayların erişimine açıldı. Kılavuza göre, ÖSYM, 7-14 Ağustos tarihleri arasında üniversite adaylarının tercihlerini kabul edecek. Uzmanlar YKS tercih kılavuzunun yayınlanmasının ardından değerlendirmelerde bulundular.. İşte, YKS tercih kılavuzu ve merak edilen detaylar...

2.08.2018Gündem
Uzmanlar tercih sürecini değerlendirdi: Sürprizler yaşanabilir

Uzmanlar tercih sürecini değerlendirdi: Sürprizler yaşanabilir

Üniversite adayları, 7-14 Ağustos’ta doğru tercih yapmak için ter dökecek. ‘2018 YKS Yükseköğretim Programları ve Kontenjanları Kılavuzu’nun son hali dün açıklandı. Son üç yıla ait başarı sırası verildi. ÖSYM, adayları verileri değerlendirirken sistemin değiştiğini unutmamaları konusunda uyardı. ‘Sürprizli’ bir dönemin yaşanabileceğini söyleyen uzmanlar ise, öğrencilere tercih sıralamalarını geniş tutmalarını öneriyor.

1.08.2018Eğitim
Üniversiteyi yasa boğan ölüm

Üniversiteyi yasa boğan ölüm

Karamanoğlu Mehmetbey Üniversitesi (KMÜ) Kamil Özdağ Fen Fakültesi Matematik Bölümü Doktor Öğretim Üyesi Hatice Yaldız, dün akşam meydana gelen otobüs kazasında hayatını kaybetti.

18.06.2018Gündem
13 yeni fakülte kuruldu

13 yeni fakülte kuruldu

Bazı yükseköğretim kurumlarına bağlı olarak fakülte kurulması ve kapatılması ile adlarının değiştirilmesi hakkındaki kararlar Resmi Gazete'de yer aldı. Bakanlar Kurulu kararıyla 17 üniversite bünyesinde yeni fakülte, enstitü ve yüksekokul kuruldu. Sağlık Bilimleri Üniversitesi Rektörlüğü’ne bağlı olarak Tanzanya'da Darüsselam Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu kurulması kararlaştırıldı.

14.06.2018Eğitim
Ağrıyla hastaneye gitti hayatının şokunu yaşadı

Ağrıyla hastaneye gitti hayatının şokunu yaşadı

Konya’da üniversite öğrencisi 21 yaşındaki Şerife Şimşek, 2 yıl önce apandis ağrısıyla gittiği doktorda, solda olması gereken kalbi ve bazı organlarının sağda olduğunu öğrendi. Yıllardır kalbinin sağda olduğunu hissettiğini belirten Şimşek, ”Kalbimin sağda olduğunu hissediyordum ama buna ne ailem ne de başka birisi inandı. Duyunca şoke oldum” dedi.

23.03.2018Gündem
Üniversiteliler ‘akıllı bisiklet’ ile kampüs yollarında

Üniversiteliler ‘akıllı bisiklet’ ile kampüs yollarında

Karamanoğlu Mehmetbey Üniversitesi öğrencileri, başlatılan ‘4. Nesil Paylaşımlı Bisiklet’ uygulamasıyla, kampüs içinde çevreye zarar vermeyen ulaşım aracı kullanırken spor yapma imkânı da buluyor.

19.02.2018Eğitim
Resmi Gazetede yayımlandı: İşte kapatılanlar ve kurulanlar

Resmi Gazete'de yayımlandı: İşte kapatılanlar ve kurulanlar

Bazı yükseköğretim kurumlarına bağlı olarak enstitü ve fakültelerin kurulması ile kapatılmasına ilişkin kararlar Resmi Gazete'de yayımlandı.

15.02.2018Eğitim
KMÜden 7 farklı ülkeden 8 üniversiteyle anlaşma

KMÜ'den 7 farklı ülkeden 8 üniversiteyle anlaşma

Karamanoğlu Mehmetbey Üniversitesi (KMÜ), uluslararasılaşma çalışmaları kapsamında 7 farklı ülkeden 8 üniversiteyle 12 yeni anlaşma imzaladı.

13.02.2018Eğitim
Davutoğlu konuşurken onlar uyudu

Davutoğlu konuşurken onlar uyudu

ESKİ Başbakan ve AK Parti Konya Milletvekili Ahmet Davutoğlu, ABD Başkanı Donald Trump’ın Kudüs’ü İsrail’in başkenti olarak tanımasına tepki gösterdi. Davutoğlu, "Kudüs, dünyadaki bütün Müslümanlar’ın ortak meselesidir. Dünyadaki Hristiyanların da ortak meselesidir. İbrani geleneğinden gelen herkesin ortak meselesidir" dedi. Davutoğlu’nun konuşması sırasında salondaki bazı öğrencilerin uyuduğu görüldü.

9.12.2017Gündem
3 fakülte kuruluyor

3 fakülte kuruluyor

Resmi Gazete’de yayınlanan karara göre devlet üniversitelerinde 2 yüksekokul ve bir fakülte kapanırken; 4 enstitü, 3 fakülte ve 2 yüksekokul kuruluyor.

6.12.2017Eğitim
Ailelerinden gizli evlenen gençlerin mutluluğu kısa sürdü

Ailelerinden gizli evlenen gençlerin mutluluğu kısa sürdü

Mehmet Atan ailelerinden habersiz olarak evlendikleri eşinin, ailesi tarafından memleketi Hatay’da tutulduğunu ve 6 aydır hiç kimse ile görüştürmediklerini iddia ederek, "Eşim töreye kurban gitmesin" diyerek yetkililerden yardım istedi.

26.11.2017Gündem
4 yeni fakülte kuruldu

4 yeni fakülte kuruldu

"Bazı Yükseköğretim Kurumlarına Bağlı Olarak Enstitü, Fakülte ve Yüksekokul Kurulması, Kapatılması ve Adlarının Değiştirilmesi Hakkında Karar" Resmi Gazete'nin 26 Kasım sayısında yayımlanarak yürürlüğe girdi.

26.11.2017Eğitim
Fethullah hoca denmesinden rahatsız oldu, adını değiştirdi

'Fethullah hoca' denmesinden rahatsız oldu, adını değiştirdi

Karaman’da öğrencileri tarafından "Fethullah hocam" denmesinden rahatsız olan öğretim görevlisi mahkemeye müracaat ederek adını değiştirdi.

11.11.2017Gündem
Bir kent bunu konuşuyor: Eşek şakasını kim yaptı

Bir kent bunu konuşuyor: Eşek şakasını kim yaptı?

Karaman’da hafta sonu kız yurdunda yaşanan olayın ardından yapılan araştırmalarda somut hiçbir bulguya rastlanmazken, yurtta kalan üniversite öğrencilerin tedirginliği halen devam ediyor. Yüksek Öğrenim Kredi ve Yurtlar Kurumu Genel Müdürlüğü, yaşananlara yine yurtta kalan öğrenci veya öğrencilerin 'maksadını aşan eyleminin' sebep olduğunu açıkladı. Olayın ardından tüm öğrencilerin bilgisine başvuran polis, hiçbir bulgu elde edemedi

6.11.2017Gündem
En fazla ödenek İstanbul Üniversitesi’ne

En fazla ödenek İstanbul Üniversitesi’ne

İstanbul Üniversitesi’ne gelecek yıl için öngörülen ödenek teklifi tavanı, Cumhurbaşkanlığı, TBMM ve çeşitli bakanlıkların ödenek tavanlarını geçerek 1 milyar 272 milyon lira oldu.

7.10.2017Eğitim
Gizemin anlattıkları dehşete düşürdü: Beni kaçırdı

Gizem'in anlattıkları dehşete düşürdü: 'Beni kaçırdı'

Konya'da boşanmak istediği için saldırıya uğrayan genç kadının anlattıkları dehşete düşürdü: “Lise yıllarında peşime düştü. Sonra beni kaçırdı, çevremdekilere zarar veriyordu. Annemin burnunu kırdı. Ateş açtı, kardeşimi yaraladı.”

27.09.2017Gündem
Üç üniversiteye 17 öğretim üyesi alınacak

Üç üniversiteye 17 öğretim üyesi alınacak

Üç vakıf üniversitesinin 17 öğretim üyesi istihdam edecek olmasıyla ilgili ilanlar, Resmi Gazete'de yayımlandı.

13.09.2017Eğitim
Üniversiteye yeni programlar açıldı

Üniversiteye yeni programlar açıldı

Yükseköğretim Kurulu Başkanlığı (YÖK), Karamanoğlu Mehmetbey Üniversitesi (KMÜ) Fen Bilimleri Enstitüsü bünyesinde üç yeni yüksek lisans programının açılmasını onayladı.

21.06.2017Eğitim