EKSTRA
MENÜ

Kafe Ve Restoranlar

ile ilgili tüm haberleri, son dakika haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Bugün haberlerinde son durum nedir? İşte tüm flaş gelişmeler...

Toplam 896 haberi bulunmuştur.

Kafe Ve Restoranlar Haberleri

Eskimeyen güzellik: Kemer

Eskimeyen güzellik: Kemer

İster arkasına Bey Dağları’nı ve çam ağaçlarını almış koylarında sadece deniz ve güneşin tadını çıkarabileceğiniz sakin bir tatil, ister trekking, off-road, bisiklet ve kamp gibi etkinliklerin olduğu hareketli ve heyecan dolu bir seyahat... Kemer hepsini vaat ediyor. Popülaritesi hiç geçmeyen ilçe doğası, antik kentleri ve koylarıyla ‘ziyaret etmeden dönülmemeli’ denecek birçok güzelliğe sahip.

12.09.2021Seyahat
‘Dışarıda içtiğimiz bir fincan kahvenin anlamı değişti’

‘Dışarıda içtiğimiz bir fincan kahvenin anlamı değişti’

Toplu taşıma dışında maske takmaları zorunlu değil, sokağa çıkma yasakları hayatlarından çoktan çıktı... Sevdikleriyle istedikleri zaman, istedikleri yerde buluşabiliyorlar. Koronanın büyük ölçüde kontrol altına alındığı Pekin, Vuhan, Tel Aviv ve Auckland’de yaşayanlara sorduk: “Salgın sonrası hayat nasıl?” Cenk Özkömür salgın kontrol altına alınınca Çinlilerin sinemalara akın ettiğini söylüyor; İsrail’deki Oğuzhan Kara’ysa sarılmanın korona öncesine göre arttığını...

13.06.2021Hürriyet Pazar
Yarın kafeler açık mı, hafta sonu kafeler kaça kadar açık 5 Haziran Cumartesi lokanta, kafe ve restoran çalışma saatleri

Yarın kafeler açık mı, hafta sonu kafeler kaça kadar açık? 5 Haziran Cumartesi lokanta, kafe ve restoran çalışma saatleri

Kafeler ve restoranlar, yeni normalleşme ile beraber 1 Haziran tarihinden itibaren belirlenen kapasite oranlarına göre hizmet vermeye başladı. İçişleri Bakanlığı tarafından yayımlanan genelgeye göre yeme-içme yerleri hafta içi günlerde 07.00-21.00 saatlerinde arasında müşteri kabul edecek. Haziran ayında uygulanacak olan kurallara göre 21.00-24.00 saatlerinde ise, kafe, restoran ve lokantalar sadece paket servis yapabilecek. Yaklaşan hafta sonu öncesi kafelerin çalışma saatlerine gözler çevrildi. Peki, hafta sonu kafeler açık mı? İşte, 5 Haziran Cumartesi lokanta, kafe, restoran çalışma saatleri ve konunun detayları.

4.06.2021Gündem
49 gün sonra açılan restoranlar ne talep ediyor 2 değişiklik merhem olur

49 gün sonra açılan restoranlar ne talep ediyor? '2 değişiklik merhem olur'

49 gün sonunda yeniden kapılarını açan kafe ve restoranları bundan sonraki süreçte neler bekliyor? Kısıtlı açılma menü fiyatlarına nasıl yansıdı? İşletmelerin talepleri var mı? Sektör temsilcileri sorularımızı yanıtladı...

3.06.2021Gündem
Sigara yasağı için tarihi adım... Tüm bölgeyi kapsayacak

Sigara yasağı için tarihi adım... Tüm bölgeyi kapsayacak!

İngiltere'nin Oxfordshire bölgesi tüm alanlarda sigara kullanımını yasaklamaya hazırlanıyor. Yasağın 2025 yılında yürürlüğe girmesi planlanıyor.

1.06.2021Dünya
Normalleşme kararının ardından restoran ve kafeler birer birer açılıyor

'Normalleşme' kararının ardından restoran ve kafeler birer birer açılıyor

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, kabine toplantısının ardından koronavirüs tedbirleri kapsamında 49 gündür kapalı olan kafe ve restoranların bugünden itibaren 07.00-21.00 arasında hizmet verebileceğini açıklamıştı. Bu sabah kafe ve restoran sahipleri saat 07.00'den itibaren müşterilerini ağırlamaya başladı.

1.06.2021Gündem
Kafeler, lokantalar ve restoranlar açık mı Kafeler ne zaman açılacak 1 Haziran detayı

Kafeler, lokantalar ve restoranlar açık mı? Kafeler ne zaman açılacak? 1 Haziran detayı

Kafeler, lokantalar ve restoranlar kademeli normalleşme takviminde hizmet vermeye devam ediyor. İçişleri Bakanlığı tarafından yayınlanan genelgeye göre 17 Mayıs 1 Haziran tarihleri arasında uygulanacak olan kademeli normalleşme döneminde kafe ve restoranlar gibi yeme içme yerleri müşteri kabul etmeyecek. Yeni normalleşme için Cumhurbaşkanı Erdoğan 1 Haziran'ı işaret ederken, paket ve gel al servis ile çalışmaya devam eden bu işletmelerin açılış tarihi için de beklentiler bu tarihe yöneldi. Peki, kafeler, lokantalar ve restoranlar ne zaman açılacak? İşte, restoran, kafe ve restoranlarla ilgili İçişleri Bakanlığı'ndan yayınlanan genelgede yer alan açıklamaların detayları.

23.05.2021Gündem
Lokanta, kafe ve restoranlar açılacak mı Kafe ve lokantaların açılış tarihi ile ilgili genelge

Lokanta, kafe ve restoranlar açılacak mı? Kafe ve lokantaların açılış tarihi ile ilgili genelge!

Lokanta, kafe ve restoranların açılış tarihi kademeli normalleşme ile belli oldu. Türkiye, 17 gün süren tam kapanmadan çıkarken İçişleri Bakanlığı, valiliklere "Kademeli Normalleşme Tedbirleri" konulu genelge gönderildi. Tam kapanma boyunca paket servis olarak hizmet veren lokanta, kafe ve restoranların bir süre daha 07.00-20.00 saatleri arasında gel-al ve paket servis, 20.00-00.00 saatleri arasında sadece paket servis olarak hizmet vereceği bildirildi. Kademeli normalleşme süreci 1 Haziran'a kadar sürecek. Peki, lokanta, kafe ve restoranlar ne zaman açılacak? İşte, kafe ve lokantaların açılış tarihi ile ilgili ayrıntılı bilgiler.

19.05.2021Gündem
Lokanta, kafe ve restoranlar ne zaman açılacak Kademeli normalleşmede lokanta, kafe ve restoranların durumu

Lokanta, kafe ve restoranlar ne zaman açılacak? Kademeli normalleşmede lokanta, kafe ve restoranların durumu

Türkiye, 17 gün süren tam kapanmadan yarın çıkıyor. İçişleri Bakanlığı, valiliklere "Kademeli Normalleşme Tedbirleri" konulu genelge gönderdi. Vatandaşlar ve iş yeri sahipleri yarın lokanta, kafe ve restoran gibi iş yerlerinin açılıp, açılmayacağını merak ediyorlardı. Genelgeye göre, 17 Mayıs Pazartesi saat 05.00'ten 1 Haziran Salı günü saat 05.00'e kadar kademeli normalleşme dönemi tedbirleri uygulanacak. Peki, lokanta, kafe ve restoranlar ne zaman açılacak, pazartesi hizmet verecek mi? İşte tam kapanmanın ardından lokanta, kafe ve restoranların çalışma şekilleri ve saatleri...

17.05.2021Gündem
Lokanta ve kafeler ne zaman açılacak Yarı kafeler açık mı İşte tam kapanma ardından restoranların durumu

Lokanta ve kafeler ne zaman açılacak? Yarı kafeler açık mı? İşte tam kapanma ardından restoranların durumu

Kademeli normalleşme süreci için geri sayım başladı. İçişler Bakanlığı'nın bu sabah yaptığı açıklama ile tam kapanma süreci sonrası, vatandaşların kafalarındaki soru işaretleri bir bir yanıt buldu. Tam kapanma döneminde yalnızca paket servis sistemi ile çalışan; kafe ve restoranlar için de kademeli normalleşme sürecindeki yol haritası netleşti. Peki, kafeler ve restoranlar/lokantalar ne zaman açılıyor?

16.05.2021Gündem
Denizli yemekleri - Denizlide ne yenir ve neyi meşhur Denizli mutfağı yemeklerinin isimleri ve listesi

Denizli yemekleri - Denizli'de ne yenir ve neyi meşhur? Denizli mutfağı yemeklerinin isimleri ve listesi

Denizli kültürel yemekleri bakımından çok zengin bir ildir. Ege kültürünün tam olarak yansıtıldığı bir ildir. Bu bakımdan kültürel çeşitlilik bakımından çok zengindir. Üstelik sadece yiyecek değil içecekleri de çok meşhur ve güzeldir. Bu bakımdan Denizli'ye gidildiğinde yenecek çok şey vardır. İşte, merak edilen tüm detaylar.

6.05.2021Lezizz
Sarayda çay saati ya da yemeğin keyfi bir başka

Sarayda çay saati ya da yemeğin keyfi bir başka

Milli Saraylar, müzecilik standartlarını yükseltmek için yeme-içme mekânları ve hediyelik eşya dükkânlarında da dikkat çekici çalışmalar yapıyor.

18.04.2021Seyahat
Kırmızı şehir Trabzonda 65 yaş üstü vaka sayıları azaldı

Kırmızı şehir Trabzon'da 65 yaş üstü vaka sayıları azaldı

Trabzon İl Sağlık Müdürü Dr. Hakan Usta, "Trabzon’da 65 yaş üstü kişilerde yüzde 80’in üstünde aşılama yaptık. Hastaneye düşen bu yaş grubundaki vakalarımız oldukça azaldı" dedi.

7.04.2021Gündem
Prof. Dr. Aydından kafe ve restoranlar için koronavirüs uyarısı

Prof. Dr. Aydın'dan kafe ve restoranlar için koronavirüs uyarısı

KARADENİZ Teknik Üniversitesi (KTÜ) Tıbbi Mikrobiyoloji Anabilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Faruk Aydın, kafe ve restoranların açık olması ve kalabalıkların oluşmasının virüsün bulaşması için güzel ortamlar olduğunu söyledi. Prof. Dr. Faruk Aydın, “HES kodu, semptomatik bir hastalık geçirmeyip, hastaneye başvuru yapılmadığı ve herhangi bir testin size yapılmadığı anlamına gelmektedir. Oysa ‘süper bulaştırıcılar’ dediğimiz insanlar zaten asemptomatikler ve virüsü taşıdıkları halde kendileri hasta olmuyor ve virüsü her yere taşıyor. HES kodu ile bunları ayıramayacağımıza göre, bununla yapacağımız ayırım yeterli bir destek vermeyecektir” dedi.

31.03.2021Gündem
Yeşilköy Sahilinde kafe ve restoranlara koronavirüs denetimi

Yeşilköy Sahili'nde kafe ve restoranlara koronavirüs denetimi

Koronavirüs salgını ile mücadele kapsamında Yeşilköy bölgesinde bulunan kafe ve restoranlar denetlendi. Belirlenen 1 buçuk metre kuralına uymayan iş yeri sahipleri uyarıldı. Maske ve dezenfektan kullanımı konusunda bilgilendirme yapıldı. Ayrıca sahil şeridi boyunca dronelar ile anons yapılarak uyarılarda bulunuldu.

30.03.2021Gündem
Kafeler ve restoranlar kapandı mı, hangi illerde açık Cumhurbaşkanı Erdoğandan kafe ve restoranlar için açıklama

Kafeler ve restoranlar kapandı mı, hangi illerde açık? Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan kafe ve restoranlar için açıklama

Kafe ve restoranların kapanıp kapanmadığı ile ilgili açıklamalar yakından takip ediliyor. Dün yapılan Kabine Toplantısı sonrası Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan alınan yeni kararlar hakkında bilgi verdi. Bu kararlar arasında kafe ve restoranlar ile ilgili de detaylar yer aldı.  Cumhurbaşkanı Erdoğan yaptığı açıklamada, 'Lokanta ve kafe gibi işletmeler renk ayrımı olmaksızın %50 kapasite şekilde çalışabilecektir.' ifadesini kullandı ve ramazan boyunca yeni bir düzenlemenin uygulanacağını açıkladı. İşte detaylar

30.03.2021Gündem
Antalyada sahilde dikkat çeken görüntü Polis tek tek denetledi

Antalya'da sahilde dikkat çeken görüntü! Polis tek tek denetledi

'Kontrollü normalleşme' döneminin başlamasıyla birlikte açıklanan kararlara göre, yüksek riskli iller arasında yer alan Antalya’da denetimler sürüyor. Turizm merkezinde sokağa çıkma kısıtlamasından muaf turistler ise boş sahilin tadını çıkardı. Polisler, denetimlerde pasaportları yanında olmayan turistleri sahilden uzaklaştırdı.

28.03.2021Gündem
Restoran ve kafe işletmecileri yeni kontrollü normalleşmeden memnun

Restoran ve kafe işletmecileri yeni kontrollü normalleşmeden memnun

KORONAVİRÜSLE mücadele kapsamında azalan vakalar sonucunda 1 Mart itibarıyla yeni kontrollü normalleşme dönemi başladı. Bu kapsam 'gel al' servis yapan restoran ve kafeler yüzde 50 kapasite ile müşterilerini kabul etmeye başladı. Uygulamada üç hafta geride kalırken, işletmeciler alınan karardan memnun olduklarını ve müşterilerini özlediklerini belirtti.

22.03.2021Gündem
Hafta sonu kafeler açık mı 20 Mart Cumartesi lokanta, restoran ve kafelerin açılış/kapanış saatleri

Hafta sonu kafeler açık mı? 20 Mart Cumartesi lokanta, restoran ve kafelerin açılış/kapanış saatleri

Kafe ve restoranların hafta sonu çalışma saatleri, normalleşme sonrası yeniden düzenlendi. 1 Mart'ta başlayan yeni normalleşmede lokanta, restoran, kafeterya gibi işletmelerin yüzde 50 kapasite ile çalışabileceği kararlaştırıldı. Daha önce gel al ve paket servis şeklinde hizmet veren kafe, restoran ve lokantalar, sokağa çıkma yasağının hiçbir ilde uygulanmadığı cumartesi günü hizmet verecek. Yüksek ve çok yüksek risk grubunda yer alan illerde ise pazar günü sokağa çıkma yasağı ile beraber kafe ve restoranlar kapalı olacak. İşte, hafta sonu kafeler açık mı? sorusunun yanıtına yönelik, lokanta, restoranların açılış/kapanış saatleri.

20.03.2021Gündem
Kısıtlamalar geri döner mi Prof. Dr. Melih Us vakalardaki artışı yorumladı...

Kısıtlamalar geri döner mi? Prof. Dr. Melih Us vakalardaki artışı yorumladı...

Koronavirüs, mutasyonlarla birlikte kontrol edilmesi daha da zor bir durum haline geldi. İllere göre risk durumu haritasında da durum pek iyiye gitmiyor. Peki salgında artık üçüncü dalgayı mı yaşıyoruz? İtalya, Fransa ve Almanya gibi sert tedbirlerin olduğu bir kapanma gündemimizde var mı? Bahar ve yaz aylarında düşüş olur mu? Prof. Dr. Melih Us hurriyet.com.tr’ye anlattı.

17.03.2021Gündem
Kafe ve restoranlar yeniden kapatılacak mı Gözler Kabine Toplantısında

Kafe ve restoranlar yeniden kapatılacak mı? Gözler Kabine Toplantısı'nda

Kontrollü normalleşme sürecine geçilmesiyle kafeler ve restoranlar yeniden açılmıştı. 2 Mart’tan bu yana yüksek riskli iller dışında kafe ve restoranlar yarı kapasiteyle hizmet verebiliyordu. Yeni kısıtlamaların olup olmayacağını merak eden vatandaşlar, 15 Mart tarihli kabine toplantısına odaklandı. Peki, kafe ve restoranlar yeniden kapatılacak mı?

15.03.2021Gündem
İtalya 3’üncü kez kapanıyor

İtalya 3’üncü kez kapanıyor

Geçen yıl koronavirüs salgını patlak verdiğinde Avrupa’da kötü etkilenen ilk ülke olan İtalya, artan vakaların üzerine yarından itibaren üçüncü kez kapanıyor.

14.03.2021Dünya
Hafta sonu kafe ve restoranlar açık mı 13-14 Mart  lokanta, restoran ve kafelerin çalışma saatleri

Hafta sonu kafe ve restoranlar açık mı? 13-14 Mart lokanta, restoran ve kafelerin çalışma saatleri

Kafe ve restoranların çalışma saatleri hafta sonu yeniden gündemde yer aldı. Yeni normalleşmenin ikinci hafta sonunda geçtiğimiz hafta olduğu gibi yüksek ve çok yüksek riskli illerde sokağa çıkma yasağı pazar günü uygulanacak. Orta ve düşük risk grubunda yer alan illerde ise hafta sonu kısıtlama olmayacak. İçişleri Bakanlığı tarafından yayınlanan genelgeyle beraber kafe ve restoranlar çok yüksek riskli iller haricinde saat 07.00-19.00 arasında yüzde 50 kapasite ile hizmet vermeye başladı. Gözler şimdi hafta sonu kafe ve restoranlar açık mı? sorusunun yanıtında. İşte, hafta sonu kafelerin çalışma saatleri.

13.03.2021Gündem

İstanbul'da kısıtlamasız cumartesi yoğunluğu! Akın ettiler

İstanbul'da koronavirüs tedbirleri kapsamında sokağa çıkma kısıtlamasının uygulanmadığı ikinci cumartesi gününde de yoğunluk yaşanıyor. Kentte trafik yoğunluğu saat 15.05'te yüzde 72'ye ulaşırken 17.00 itibarıyla yüzde 54 olarak ölçüldü. Özellikle sahil bölgelerinde kalabalıklar oluştu.

13.03.2021Gündem
Diyarbakır, orta risk grubuna girmemek için alarmda

Diyarbakır, orta risk grubuna girmemek için alarmda

SAĞLIK Bakanlığı'nca 27 Şubat- 5 Mart günlerinin illere göre vaka sayısı haritası açıklandı. Düşük riskli iller arasında yer alan Diyarbakır, 100 binde 19,85 vaka oranıyla orta riskli iller kategorisi sınırına dayandı. Denetimlerin artırıldığı kentte, halkın yoğun olarak bulunduğu yerlerde polis ve zabıta ekipleri, tedbirler konusunda uyarılarda bulunuyor.

10.03.2021Gündem
Hafta sonu kafeler açık mı 6 Mart Cumartesi kafe ve restoran çalışma saatleri

Hafta sonu kafeler açık mı? 6 Mart Cumartesi kafe ve restoran çalışma saatleri

Hafta sonu kafe ve restoranların açık olup olmadığı normalleşme takvimi ile beraber belli oldu. Kafe ve restoranlar çok yüksek riskli iller haricinde 07.00-19.00 saatleri arasında hizmet vermeye başladı. Koronavirüs önlemleri kapsamında hizmetlerine gel al ve paket servis şeklinde devam eden kafeler ve restoranlar düşük, orta ve yüksek risk gruplarında yer alan illerde belirlenen kapasite oranlarına göre açıldı. Sokağa çıkma yasağının hiçbir ilde uygulanmayacağı cumartesi günü de kafe ve restoranlar çalışacak. Ancak pazar günü yasak olan illerde kafeler kapalı olacak. İşte, hafta sonu kafelerin çalışma saatleri

5.03.2021Gündem
Avcılarda palyaçolu, halaylı restoran açılışı İnanılmaz görüntüler

Avcılar'da palyaçolu, halaylı restoran açılışı! İnanılmaz görüntüler

İstanbul Avcılar'da kontrollü normalleşme döneminde bir restoranın açılışında müzikli, palyaçolu, halaylı gösteriye polis müdahale etti. Ekipler 'sosyal mesafe kurallarına' uyulmadığı gerekçesiyle gösteriyle izin vermezken, polisin uyarısı üzerine halay ve müzikli eğlenceye son verildi.

5.03.2021Gündem
Yüksek riskli kategorideki Çanakkalede tedirgin eden görüntüler

'Yüksek riskli' kategorideki Çanakkale'de tedirgin eden görüntüler

Koronavirüs risk haritasında ‘yüksek riskli’ kategoride bulunan Çanakkale’de, sıcak havanın etkisiyle sokak ve caddelerde yoğunluk yaşandı. Turuncu kategoride yer alan kentte, vaka sayısının daha da artıp, rengin kırmızıya dönmemesi için denetimlerini sürdüren polis ekipleri, vatandaşları megafon ile tedbirlere uymaları yönünde uyardı.

5.03.2021Gündem
Malatya Valisi Aydın Baruş: Alınan tedbirlere harfiyen riayet etmemiz lazım

Malatya Valisi Aydın Baruş: Alınan tedbirlere harfiyen riayet etmemiz lazım

MALATYA Valisi Aydın Baruş, koronavirüs risk haritasında orta riskli iller arasında yer alan kentte rehavet oluşması durumunda eski kısıtlamaların tekrar getirileceğini belirterek, "Sağlık Bakanlığımız tarafında haftada bir açıklanacak. Risk grubumuz değişmişse bu kısıtlamalar da tekrar geri getirilecek. O yüzden kısıtlamaların gündeme gelmesini istemiyorsak bu alınan tedbirlere harfiyen riayet etmemiz lazım" dedi.

4.03.2021Gündem
Kafe, restoranlara gidecek olanlar, dikkat... Bir mekanda en fazla kaç dakika oturmalı

Kafe, restoranlara gidecek olanlar, dikkat... 'Bir mekanda en fazla kaç dakika oturmalı?'

1 Mart itibariyle ‘kontrollü normalleşme’ kapsamında, kafe ve restoranlar açıldı, mekanlar müşterilerini ağırlamaya başladı. Peki, bu yeni normal bize ne getirecek? Bir mekana gittiğimizde bizi hangi riskler bekliyor?

4.03.2021Gündem
Kafe ve restoranlar hafta sonu açık mı İşte lokanta, restoran ve kafelerin açılış-kapanış saatleri

Kafe ve restoranlar hafta sonu açık mı? İşte lokanta, restoran ve kafelerin açılış-kapanış saatleri

Kafe ve restoranların çalışma saatleri için normalleşme takvimi ile yeni karar alındı. İçişleri Bakanlığı tarafından 81 ile gönderilen genelge ile düşük, orta ve yüksek risk grubunda bulunan illerde, lokanta, restoran, kafeterya gibi işletmelerin çalışma saatleri değişti. Yayınlanan genelge ile kafe ve restoranlar hafta sonu açık mı? sorusu da yanıt buldu. Kabine Toplantısı sonrası açıklamalarda bulunan Cumhurbaşkanı Erdoğan, bu işletmelerin çok yüksek riskli iller dışında yüzde 50 kapasite ile faaliyetlerini sürdürebileceğini belirtmişti. İşte, lokanta, restoran ile kafelerin açılış ve kapanış saatleriyle ilgili bilgiler

3.03.2021Gündem
Marmara’nın orta riskli tek iline halı saha için akın ediyorlar

Marmara’nın orta riskli tek iline halı saha için akın ediyorlar

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın önceki gün açıkladığı kararlarla birlikte kontrollü normalleşme dönemi başladı. Karar sonrası Marmara Bölgesi'nde ‘orta risk’ grubunda bulunan tek il olan Bursa'daki halı sahalara, başta İstanbul olmak üzere çevre illerden talep gelmeye başladı. Bursa Halı Saha ve Spor Tesisleri İşletmecileri Derneği Başkanı Yüksel Bulut, "Ciddi talep alıyoruz. Telefonla arayıp, 'Gelsek yer var mı, halı saha müsait mi?' diye soranlar var.'' ifadelerini kullandı.

3.03.2021Gündem
Normalleşmede ilk gün AVMlerin yemek katları doldu taştı...

Normalleşmede ilk gün! AVM'lerin yemek katları doldu taştı...

Kontrollü normalleşme sürecinde yüksek riskli iller dışında tüm illerde kafe, restoran ve pastaneler açıldı. Oturarak müşteri kabul edilmesi kararının ilk gününde AVM'lerin yemek katı doldu taştı.

2.03.2021Gündem
İşte restoran ve kafelerin açıldığı iller Okullarda eğitim başladı

İşte restoran ve kafelerin açıldığı iller! Okullarda eğitim başladı

Kafe ve restoranlar 17 il hariç açılıyor. Okullarda yüz yüze eğitim risk seviyesine bağlı olarak başlıyor. 65 yaş üstü ve 20 yaş altına yasaklar gevşiyor. Cumartesileri sokak yasağı kalkıyor.

2.03.2021Gündem
Cumhurbaşkanı Erdoğan duyurmuştu Yeni dönem bu sabah başladı

Cumhurbaşkanı Erdoğan duyurmuştu! Yeni dönem bu sabah başladı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın kontrollü normalleşme ile ilgili açıklamasının ardından İstanbul'da yüzde 50 kapasiteyle açılacak olan kafe, restoran, pastane gibi işletmeler bugün ilk müşterilerini aldı. Okullarda yüz yüze eğitim başladı.

2.03.2021Gündem
İstanbulda kafe ve restoranlar ilk müşterilerini aldı

İstanbul'da kafe ve restoranlar ilk müşterilerini aldı!

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın kontrollü normalleşme ile ilgili açıklamasının ardından İstanbul'da yüzde 50 kapasiteyle açılacak olan kafe, restoran, pastane gibi işletmeler bugün ilk müşterilerini aldı. İş yerlerinde temizlik yapan masa ve sandalyeleri yerleştiren işletme sahipleri ile uzun süreden beri ilk kez içerde oturan müşteriler memnun olduklarını dile getirdi.

2.03.2021Gündem
İstanbulda kafe ve restoranlar ilk müşterilerini aldı

İstanbul'da kafe ve restoranlar ilk müşterilerini aldı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın kontrollü normalleşme ile ilgili açıklamasının ardından İstanbul'da yüzde 50 kapasiteyle açılacak olan kafe, restoran, pastane gibi işletmeler bugün ilk müşterilerini aldı. İş yerlerinde temizlik yapan masa ve sandalyeleri yerleştiren işletme sahipleri ile uzun süreden beri ilk kez içerdi de oturan müşteriler memnun olduklarını dile getirdi.

2.03.2021Haber
Restoranlar ve kafeler ne zaman açılacak, açılacak mı Cumhurbaşkanı Erdoğan Kabine Toplantısı’na işaret etti

Restoranlar ve kafeler ne zaman açılacak, açılacak mı? Cumhurbaşkanı Erdoğan Kabine Toplantısı’na işaret etti

Lokanta, restoran ve kafelerin açılacağı tarih, son gelişmeler ile gündemde yer almaya devam ediyor. Koronavirüs kısıtlamalarında normalleşme adımları için hazırlıklar devam ederken Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan yeni açıklama geldi. Restoranlar ve kafeler açılacak mı, sorusuna yanıt veren Cumhurbaşkanı Erdoğan, pazartesi günü toplanacak olan Kabine'yi işaret etti. Esnafa yönelik kısıtlamalarda yeni yol haritasını belirlemeye çalışan Sağlık Bakanlığı'nın Kabine Toplantısı'nda görüş bildirmesi bekleniyor. İşte, kafe ve restoranlar ile ilgili yapılan açıklamalar.

26.02.2021Gündem
Kafeler ve restoranlar ne zaman açılacak Kafe ve restoranlar için gözler Kabine Toplantısında

Kafeler ve restoranlar ne zaman açılacak? Kafe ve restoranlar için gözler Kabine Toplantısı'nda

Kafelerin ve restoranların ne zaman açılacağı ile ilgili son dakika açıklamaları yakından takip ediliyor. Geçtiğimiz hafta Kabine Toplantısı sonrası açıklama yapan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, ‘Restoran, kafe, kıraathane ve benzeri esnafımızı rahatlatacak adımların yol haritası önümüzdeki günlerde açıklanacaktır.’ dedi. Şimdi gözler bu haftaki Kabine Toplantısı’na çevrildi. İşte konu hakkında yapılan son açıklamalar ve detaylar

24.02.2021Gündem

Yazar Sonuçları

Deniz salyasından nasıl kurtuluruz?

Trakya Platformu Yürütme Kurulu Üyesi Murat Sevgi, dünkü yazımızdaki ‘Marmara Denizi’nde Musilaj Sorunu’na şu çözüm önerisini sunuyor:

3.06.2021

Yine sorulmayan soru vakası: Eleman kimdir, nereden seçilir, nasıl belirlenir

Saygı Öztürk, eksik bıraktığı soruyu sormuş Korkut Eken’e.

29.05.2021

'Tam' kapandık nasıl açılacağız

Ramazan Bayramı’nı da içine alan 17 günlük tam kapanma 7 gün sonra bitiyor. Hedef günlük vaka sayılarını 5 binin altına indirmek. Şu an 18 binin altında seyrediyor ve uzmanlara göre 7 gün içinde de en fazla 10 bin altına düşebilir. Elbette bu önemli bir gelişme ama asıl mesele kapanma değil sonrasındaki açılma! 1 hafta sonra eskisi gibi ‘tam açılma’ olursa ‘Attığımız taş ürküttüğümüz kurbağaya değmeyecek’ diyorlar.

10.05.2021

Bugün ne yapsak

Artık evlerdeyiz, güne ‘ev egzersizi’ işle başlayıp sonrasında kahvaltıya oturalım.

13.04.2021

Gerçek diploma budur

PARİS 2 Pantheon-Assas Hukuk Okulu Fransa’nın en iyi hukuk fakültesi olarak bilinir. Hukuk alanında uzmanlaşmış bir araştırma üniversitesidir. Sorbonne Üniversitesi Hukuk Fakültesi bile Assas Hukuk’un yanında daha geride kalmış bir fakülte sayılır.

1.04.2021

Dr. Fahrettin Koca’nın ‘eşit fedakârlık’ çağrısının izini sürdüğümüzde...

Sağlık Bakanı Dr. Fahrettin Koca, galiba pandemi sürecinde kendisi açısından en zorlu sorulardan biriyle önceki gün TBMM’de gazetecilerle konuşurken karşılaştı.

1.04.2021

Bugün ne yapsak

Stresin panzehri nedir? Sorunu cevabını 1 saatlik online eğitim ile bulabilirsiniz.

18.03.2021

Maviyi düşlerken kırmızıya boyandık

Türkiye haritası rengarenk... Mavide kalanlar mutlu, kırmızıya boyanan şehirler özgürlük için hâlâ gün sayıyor. Ama böyle devam ederse, bu tatlı bir hayalden öteye de geçemeyecek.

12.03.2021

Kara cuma olmasın

Koskoca metropolde aylar sonra insanların “dışarıda” sosyalleşebileceği ilk hafta sonu bu cuma yaşanacak. Kaç restoran ve kafenin yeniden açılabileceğini, “yeni normal”e nasıl adapte olduğumuzu, kurallara uyup uymadığımızı tam anlamıyla cuma anlayacağız.

3.03.2021