EKSTRA
MENÜ

İbrahim Zarap

ile ilgili tüm haberleri, son dakika haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Bugün haberlerinde son durum nedir? İşte tüm flaş gelişmeler...

Toplam 32 haberi bulunmuştur.

İbrahim Zarap Haberleri

Görüntüler dehşete düşürmüştü İşte cezası

Görüntüler dehşete düşürmüştü! İşte cezası

Eski eşi Hatun Koç'u (28) 7 yaşındaki kızlarının gözü önünde pompalı tüfekle ateş ederek, ayağından sakatlayan Özkan Yarbi (35), tutuklu yargılandığı davada, 'kasten öldürmeye teşebbüs' suçundan 10 yıl hapis cezasına çarptırıldı. Duruşmada söz alan Yarbi, "Hakaret etti, sinirlendim, bir anlık refleksle tüfekle ateş ettim. 26 aydır cezaevindeyim, kendisinden sonra evlilik yaptım. Öldürme kastım yoktu. Pişman oldum, vicdan azabı çektim, uzlaşmak istedim, mektup yazdım.'' dedi.

6.07.2021Gündem
Samsunda dehşete düşüren görüntüler Serbest kaldı

Samsun'da dehşete düşüren görüntüler! Serbest kaldı

SAMSUN'da bir sürücünün otomobilinden inen kadını darbettiği anlar cep telefonu kamerasına yansıdı. Polisin gözaltına aldığı şüpheli, kadın şikayetçi olmayınca serbest bırakıldı.

29.06.2021Gündem
Son dakika... Türkiye günlerce bu olayı konuşmuştu İbrahim Zarapın cezası belli oldu

Son dakika... Türkiye günlerce bu olayı konuşmuştu! İbrahim Zarap'ın cezası belli oldu

Samsun'un Canik ilçesinde 5 yaşındaki çocuğunun gözü önünde eski eşini darbeden İbrahim Zarap, "kasten öldürmeye teşebbüs"ten 10 yıl, "mala zarar verme" suçundan da 4 ay olmak üzere 10 yıl 4 ay hapis cezasına çarptırıldı.

3.06.2021Gündem
Neden geç geldin dedikten sonra dehşeti yaşadı İşte cezası

'Neden geç geldin?' dedikten sonra dehşeti yaşadı! İşte cezası

‘Neden geç geldin?’ diye soran eşi E.D.'ye (29), yumruk atıp kolundan yaraladığı iddiasıyla Kayseri'de tutuksuz yargılanan Ahmet D., (32)'ye, 3 bin TL cezası uygulandı. Sanık Ahmet D. ise, "En ufak bir temasım olmadı. Kesinlikle darbetmedim. Suçsuzum" şeklinde konuştu.

26.05.2021Gündem
Samsundaki görüntüler infial yaratmıştı İbrahim Zarap hakkında yeni gelişme

Samsun'daki görüntüler infial yaratmıştı! İbrahim Zarap hakkında yeni gelişme

Samsun'un Canik ilçesinde boşandığı eşi Emriye Metoğlu'nu (24) sokak ortasında 5 yaşındaki kızlarının önünde darp eden İbrahim Zarap (27) hakkında yeni bir gelişme yaşandı. Hakkında 'kasten öldürmeye teşebbüs' ve 'mala zarar verme' suçlamasıyla iddianame hazırlanan İbrahim Zarap'ın yargılandığı davanın yarın görülecek duruşması kısıtlama tedbirleri kapsamında 3 Haziran'a ertelendi.

10.05.2021Gündem
Görüntüler infial yaratmıştı İbrahim Zarap ilk kez hakim karşısında: Öldürmek niyetinde değildim

Görüntüler infial yaratmıştı! İbrahim Zarap ilk kez hakim karşısında: Öldürmek niyetinde değildim

Samsun'da 3 yıl önce boşandığı Emriye Metoğlu'nu (24) sokak ortasında 5 yaşındaki kızlarının önünde döven İbrahim Zarap'ın (27) hakim karşısına çıktı. 18 yıla kadar hapsi istenen Zarap, "Çok pişmanım keşke olmasaydı. Affınıza sığınıyorum. Özür diliyorum beni affetsin. Bu olay bilinç kaybımla oldu, öldürmek niyetinde değildim. Hayatta olmasından belli zaten" dedi. Duruşmadan sonra açıklama yapan Emriye Metoğlu, ''O pişkin savunmalarını gördükten sonra bir kez daha nefret ettim" dedi.

12.04.2021Gündem
Görüntüler Türkiyenin kanını dondurmuştu İbrahim Zarap hakim karşısında

Görüntüler Türkiye'nin kanını dondurmuştu! İbrahim Zarap hakim karşısında

Samsun'un Canik ilçesinde 5 yaşındaki çocuğunun gözü önünde eski eşini darbeden İbrahim Zarap, "kasten öldürmeye teşebbüs" ve "mala zarar verme" suçlarından 18 yıla kadar hapis cezası istemiyle hakim karşısına çıktı.

12.04.2021Gündem
Görüntüler infial yaratmıştı İbrahim Zarap yarın hakim karşısına çıkıyor

Görüntüler infial yaratmıştı! İbrahim Zarap yarın hakim karşısına çıkıyor

Samsun'da 3 yıl önce boşandığı eşi Emriye Metegül’ü (24) sokak ortasında 5 yaşındaki kızlarının önünde darbeden İbrahim Zarap (27) hakkında 18 yıla kadar hapis istemiyle açılan davada yarın yargılanmasına başlanacak. Duruşmaya Metegül’e destek için Türkiye’de birçok ilden avukatın yanı sıra kadınların da katılacağı öğrenildi.

11.04.2021Gündem
Elin kırılsın Eşini sokak ortasında darp etti

Elin kırılsın! Eşini sokak ortasında darp etti

Samsun'da sokak ortasında, küçük çocuğunun önünde eski eşini öldüresiye darp eden İbrahim Zarap tutuklanarak cezaevine gönderilmişti. Tüm Türkiye'de infiale yol açan görüntülerden sonra aynı şekilde bir kadına şiddet olayı bu sefer İstanbul'da yaşandı. Küçükçekmece’de bir kişi ağlayan çocuğuna aldırış etmeden eşini sokak ortasında darp etti.

4.04.2021Gündem
Bu tehditler sonrası harekete geçildi, İbrahim Zarap’a özel koruma tedbiri uygulanacak

Bu tehditler sonrası harekete geçildi, İbrahim Zarap’a özel koruma tedbiri uygulanacak

Samsun'da 3 yıl önce boşandığı eski eşi Emriye Metoğlu'nu (24) sokak ortasında 5 yaşındaki kızlarının gözü önünde tekme tokat döven İbrahim Zarap (27) ile ilgili yeni bir gelişme yaşandı. Zarap hakkında tehditler aldığı gerekçesiyle güvenlik ve koruma tedbiri alındı. Zarap için cezaevinde özel koruma tedbirleri uygulanacak.

26.03.2021Gündem
Samsundaki görüntüler infial yaratmıştı İbrahim Zarap için istenen ceza belli oldu

Samsun'daki görüntüler infial yaratmıştı! İbrahim Zarap için istenen ceza belli oldu

Samsun'da eski eşi Emriye Metoğlu'nu (24) sokak ortasında, 5 yaşındaki kızlarının gözü önünde döven İbrahim Zarap hakkında 18 yıla kadar hapis cezası istendi. İddianamede Emriye Metoğlu’nun olay sırasında Zarap'ı uyararak ameliyatlı olduğu yere vurmamasını söylediği, ancak o bölgeye daha fazla vurduğuna yer verildi.

25.03.2021Gündem
Görüntüler infial yaratmıştı  İbrahim Zarap hakkında iddianame hazırlandı

Görüntüler infial yaratmıştı! İbrahim Zarap hakkında iddianame hazırlandı

Samsun’un Canik ilçesinde beş yaşındaki kız çocuğunun önünde eski eşini öldüresiye döven İbrahim Zarap hakkında, ‘Kasten öldürmeye teşebbüs’ suçlamasıyla iddianame hazırlanarak Ağır Ceza Mahkemesi'ne gönderildi. Mahkemenin iddianameyi kabul etmesinden sonra dava açılarak, duruşma günü belirlenecek. Öte yandan Türkiye’yi ayağa kaldıran olayda şüpheli Zarap olaydan sonra kendisini durdurmak için müdahale eden kişilerden şikayetçi olduğunu söyledi.

24.03.2021Gündem
Görüntüler Türkiyeyi sarsmıştı Dehşet anlarını ilk kez anlattı

Görüntüler Türkiye'yi sarsmıştı! Dehşet anlarını ilk kez anlattı

Samsun'da eski eşi İbrahim Zarap'ın (27) tarafından sokak ortasında şiddete uğrayan Emrihe Metegül (24) o anları ilk kez anlattı. Emrihe Metegül, ''Çocuk üşüyordu. O sıra nasıl oldu anlamadım, bayılmışım, 3-4 dakika sonra kendime geldiğimde yüzüm gözüm kan içinde, etrafa bakıp, çantama uzanmaya çalıştım. Telefonu almaya kalkınca, telefonu kırdı. Sonra tekrar bayılmışım, sonrasını hatırlamıyorum.'' ifadelerini kullandı.

16.03.2021Gündem
Samsunda eski eşi tarafından darp edilen kadın konuştu

Samsun'da eski eşi tarafından darp edilen kadın konuştu

Samsun'da eski eşi İbrahim Zarap (27) tarafından sokak ortasında şiddete uğrayan Emrihe Metegül (24) o anları ilk kez anlattı. Emrihe Metegül, ''Çocuk üşüyordu. O sıra nasıl oldu anlamadım, bayılmışım, 3-4 dakika sonra kendime geldiğimde yüzüm gözüm kan içinde, etrafa bakıp çantama uzanmaya çalıştım. Telefonu almaya kalkınca, telefonu kırdı. Sonra tekrar bayılmışım, sonrasını hatırlamıyorum.'' ifadelerini kullandı.

16.03.2021Gündem
Samsunda eski eşi tarafından sokak ortasında darbedilen kadın yaşadıklarını anlattı

Samsun'da eski eşi tarafından sokak ortasında darbedilen kadın yaşadıklarını anlattı

Samsun'da eski eşi İbrahim Zarap'ın (27) tarafından sokka ortasında şiddete uğrayan Emrihe Metegül (24) o anları ilk kez anlattı. Emrihe Metegül, ''Çocuk üşüyordu. O sıra nasıl oldu anlamadım, bayılmışım, 3-4 dakika sonra kendime geldiğimde yüzüm gözüm kan içinde, etrafa bakıp, çantama uzanmaya çalıştım. Telefonu almaya kalkınca, telefonu kırdı. Sonra tekrar bayılmışım, sonrasını hatırlamıyorum.'' ifadelerini kullandı.

16.03.2021Haber
5 yaşındaki kızının önünde eski eşini döven İbrahim Zarapın tutukluluğuna itiraz edildi

5 yaşındaki kızının önünde eski eşini döven İbrahim Zarap'ın tutukluluğuna itiraz edildi

SAMSUN’un Canik ilçesinde 5 yaşındaki çocuğunun önünde eski eşi E.M.’yi öldüresiye döven İbrahim Zarap’ın tutukluluğuna itiraz edildiği belirtildi.

15.03.2021Gündem
MHPli Yalçın: MHPyi suçlularla aynı paralelde gösterme çabası, siyasi sapıklıktır

MHP'li Yalçın: MHP'yi suçlularla aynı paralelde gösterme çabası, siyasi sapıklıktır

MHP Genel Başkan Yardımcısı Semih Yalçın, "Samsun'da ve Aydın'da ahlak düşkünü iki failin birinin siyasi görüşlerini, diğerinin kullandığı üç hilal amblemini bahane eden kimi fırsatçıların, bunların işlediği affedilmez suçların faturasını MHP'ye çıkarma çabasına girdiği görülmektedir. MHP’yi anılan suçlularla aynı paralelde gösterme çabası, bir tür siyasi sapıklıktır" dedi.

9.03.2021Gündem
Samsundaki olayda yeni ayrıntılar İbrahim Zarap Öldüreceğim diye bağırmış

Samsun'daki olayda yeni ayrıntılar! İbrahim Zarap 'Öldüreceğim' diye bağırmış

Samsun'da Türkiye'yi ayağa kaldıran görüntülerde E.M (24) adlı kadını sokak ortasında, 5 yaşındaki kızlarının gözü önünde darbeden İbrahim Zarap'ın ‘Ailevi mesele siz karışmayın. Bu işi burada bitireceğim. Öldüreceğim’ diye bağırdığı ortaya çıktı. Olayın görgü tanıklarından E.Y. ifadesinde "30 kez vurduğunu gördüm" dedi.

9.03.2021Gündem
Annesinin acımasızca dövülmesine şahit olan minik kız: Babamı görmek istemiyorum

Annesinin acımasızca dövülmesine şahit olan minik kız: Babamı görmek istemiyorum

İbrahim Zarap’ın canice sokak ortasında dövdüğü eski eşi E.M.’nin annesi Dursune M., torununun “Babamı görürsem taş atarım, artık onu görmek istemiyorum” dediğini anlattı.

9.03.2021Gündem
Samsundaki görüntüler Türkiyede infial yarattı Şok detaylar... Babasına da bunu yapmış...

Samsun'daki görüntüler Türkiye'de infial yarattı! Şok detaylar... Babasına da bunu yapmış...

Samsun'da İbrahim Zarap’ın (27) boşandığı E.M.'yi (24) sokak ortasında, 5 yaşındaki kızlarının gözü önünde darbettiği görüntüler Türkiye'yi ayağa kaldırdı. Tutuklanan Zarap’ın uyuşturucu kullanmak ve satmaktan çok sayıda kaydı olduğu, babasının arabasını çaldığı gerekçesiyle de ‘Hırsızlık’ suçundan hakkında işlem yapıldığı ortaya çıktı.

8.03.2021Gündem
Ankarada sokak ortasında kadına şiddet Dehşet anları kamerada

Ankara'da sokak ortasında kadına şiddet! Dehşet anları kamerada

Ankara'nın Mamak ilçesinde 8 Mart Dünya Kadınlar Günü'nde bir kadın, eşi tarafından sokak ortasında darbedildi. Vatandaşların güçlükle sakinleştirdiği koca ve eşi, kadının şikayet olmaması üzerine olay yerinden ayrıldı.

8.03.2021Gündem
Son dakika... Samsundaki vahşete tepki gösterdi... Cumhurbaşkanı Erdoğan yeni adımı açıkladı

Son dakika... Samsun'daki vahşete tepki gösterdi... Cumhurbaşkanı Erdoğan yeni adımı açıkladı

Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, AK Parti Kadın Kolları 6. Olağan Kongresi'ne katıldı. Erdoğan konuşmasında Samsun'da cadde ortasında dövülen kadının Türkiye'yi ayağa kaldıran görüntüleriyle ilgili konuştu. Vahşete tepki gösteren Cumhurbaşkanı Erdoğan, kadına şiddete karşı atacakları yeni adımı ''Şimdi Meclis'te yeni bir komisyon oluşturuyoruz. Kadınların şiddete maruz bırakılmasına müsaade edemeyiz'' diyerek anlattı.

8.03.2021Gündem
Sokak ortasında acımasızca darbedilen kadının annesi ilk kez konuştu

Sokak ortasında acımasızca darbedilen kadının annesi ilk kez konuştu!

Kızı darp edilen anne Dursune Metegül “Neler Oluyor Hayatta” programına bağlanarak şiddetin ardından ilk kez konuştu.

8.03.2021Televizyon
Son dakika... Samsundaki vahşette flaş gelişme İbrahim Zarapın ilk vukuatı değilmiş...

Son dakika... Samsun'daki vahşette flaş gelişme! İbrahim Zarap'ın ilk vukuatı değilmiş...

Samsun'un Canik ilçesinde eski eşi İbrahim Zarap tarafından darbedilen ve hastanede tedavi altına alınan E.M'yi, İbrahim Zarap'ın daha önce de '1 liralık kolye' tartışmasında darbettiği ve bıçakla yaraladığı öne sürüldü. Şüpheli İbrahim Zarap'ın yaralama suçundan yargılandığı ortaya çıktı.

8.03.2021Gündem
Samsunda eski eşinin dövdüğü kadının annesi: Torunum babamı görürsem taş atarım diyor

Samsun'da eski eşinin dövdüğü kadının annesi: Torunum 'babamı görürsem taş atarım' diyor

Samsun'da eski eşi İbrahim Zarap tarafından darbedilen ve tedavi altına alınan E.M'nin annesi Dursune M. yaşananları anlattı. Kızının durumunun iyi olduğunu söyleyen Dursune M., “Torunumun da durumu iyi ancak babasını artık görmek istemiyor. ‘Babamı görürsem taş atarım, artık onu görmek istemiyorum’ diyor” dedi.

8.03.2021Haber
Samsunda kadına şiddet Eski eşinin dövdüğü kadının annesi konuştu: Torunum babamı görürsem taş atarım diyor

Samsun'da kadına şiddet! Eski eşinin dövdüğü kadının annesi konuştu: Torunum 'babamı görürsem taş atarım' diyor

Samsun'da eski eşi İbrahim Zarap tarafından darbedilen ve tedavi altına alınan E.M'nin annesi Dursune M. yaşananları anlattı. Kızının durumunun iyi olduğunu söyleyen Dursune M., “Torunumun da durumu iyi ancak babasını artık görmek istemiyor. ‘Babamı görürsem taş atarım, artık onu görmek istemiyorum’ diyor” dedi. Anne Dursune M. ayrıca, ''Daha önce de sokak ortasında kızıma saldırdı, kendisinden şikayetçi olduk ve uzaklaştırma aldı.'' ifadelerini kullandı.

8.03.2021Gündem
TBMM Başkanı Şentoptan yeni anayasa açıklaması

TBMM Başkanı Şentop'tan yeni anayasa açıklaması

TBMM Başkanı Mustafa Şentop, yeni anayasa ile ilgili olarak ''Yeni anayasa konusunda bütün partilerin samimi yaklaşımları olsun diye bekliyorum'' dedi.

8.03.2021Gündem
Zorba tutuklandı

Zorba tutuklandı

3 yıl önce boşandığı E.M.’yi sokak ortasında 5 yaşındaki kızlarının gözü önünde öldüresiye döven İbrahim Zarap Türkiye’yi ayağa kaldırdı. Gözaltına alınan saldırgan, çıkarıldığı mahkemece ‘öldürmeye teşebbüs’ suçundan tutuklandı.

8.03.2021Gündem
Samsun’daki şiddet olayının ardından spor kulüplerinden ‘Kadına Şiddete Hayır’ mesajları

Samsun’daki şiddet olayının ardından spor kulüplerinden ‘Kadına Şiddete Hayır’ mesajları!

Samsun'un Canik ilçesinde gerçekleşen kadına şiddet olayının ardından tüm Türkiye’de ‘Kadına Şiddete Hayır’ mesajları yayınlanmaya başlandı. Spor kulüpleri de resmi hesapları üzerinden olaya karşı terkilerini dile getirdiler.

7.03.2021Spor Arena
Eski eşini, kızının gözü önünde döven zanlı tutuklandı

Eski eşini, kızının gözü önünde döven zanlı tutuklandı 

Samsun'da, 3 yıl önce boşandığı eski eşi E.M.'yi (24) sokak ortasında saldırıp, 5 yaşındaki kızlarının gözü önünde tekme tokat döven İbrahim Zarap (27), sevk edildiği adliyede, çıkarıldığı mahkemece "kasten öldürmeye teşebbüs" suçundan tutuklandı.

7.03.2021Haber
Görüntüler Türkiye’yi ayağa kaldırdı Çıldırtan sözler… Şikayetçi olacakmış

Görüntüler Türkiye’yi ayağa kaldırdı! Çıldırtan sözler… Şikayetçi olacakmış

Samsun'un Canik ilçesinde 5 yaşındaki çocuğunun önünde eski eşini öldüresiye döven İbrahim Zarap, "adam öldürmeye teşebbüs" suçundan tutuklandı. İbrahim Zarap'ın polise verdiği ilk ifadesinde, "Kızımı teslim ederken bana, 'Sana bir daha kızı göstermeyeceğim' dibi şeyler söyledi. Bir anda gözüm döndü ve sinir krizi geçirmişim. O yüzden böyle yaptım. Olaydan sonra çevredekiler beni darp etti. Eğer kimlikleri tespit edilebilirse hepsinden şikayetçi olacağım" dediği öğrenildi. Adalet Bakanı Abdulhamit Gül, olaya ilişkin yaptığı açıklamada "Hukuk gereğini yapacak, failin yaptığı yanına kar kalmayacak" ifadelerini kullandı.

7.03.2021Gündem
Kadına şiddet Samsunda eski eşini çocuğunun gözü önünde öldüresiye dövdü İlk ifadesi ortaya çıktı...

Kadına şiddet! Samsun'da eski eşini çocuğunun gözü önünde öldüresiye dövdü! İlk ifadesi ortaya çıktı...

Samsun'un Canik ilçesinde beş yaşındaki çocuğunun önünde eski eşini öldüresiye döven İbrahim Zarap, "adam öldürmeye teşebbüs" suçundan tutuklandı. Zarap'ın polise verdiği ilk ifadede kadına şiddet olaylarında alışageldiğimiz tarzda savunma yaptığı görüldü: "Kızımı teslim ederken bana, 'Sana bir daha kızı göstermeyeceğim' gibi şeyler söyledi. Bir anda gözüm döndü ve sinir krizi geçirmişim. O yüzden böyle yaptım. Olaydan sonra çevredekiler beni darp etti. Eğer kimlikleri tespit edilebilirse hepsinden şikayetçi olacağım." Adalet Bakanı Abdulhamit Gül, olaya ilişkin açıklamasında, "Hukuk gereğini yapacak, failin yaptığı yanına kar kalmayacak" ifadelerini kullandı. Öte yandan Samsun Cumhuriyet Başsavcılığı, İbrahim Zarap tarafından darbedilen kadın ile çocuğunun koruma altına alındığını açıkladı.

7.03.2021Gündem