EKSTRA
MENÜ

Gümüldür

Gümüldür haberleri sayfasında güncel ve son dakika Gümüldür hakkında haberler ile bilgiler bulunmaktadır. Toplam 655 Gümüldür haberi, videosu, fotoğrafı ve yazar yazısı yer almaktadır. Geçmişte ve bugün yeni yayımlanan son durum gelişmeleri ile pek çok haber..

Gümüldür Haberleri

Son dakika İzmirdeki korkutan yangın kontrol altına alındı

Son dakika! İzmir'deki korkutan yangın kontrol altına alındı

İZMİR’in Menderes ilçesi Özdere bölgesindeki ormanlık alanda elektrik tellerinin sürtünmesi sonucu orman yangını çıktı. Menderes Belediye Başkanı Mustafa Kayalar alevlerin tehdit ettiği iki oteldeki tatilcilerin tedbir amaçlı tahliye edildiğini belirtti. Menderes Kaymakamı Bahri Tiryaki, Özdere Cumhuriyet Mahallesi mevkisinde makilik alanda çıkan yangının kontrol altına alındığını belirterek, "Herhangi bir can kaybı gözükmemektedir. Soğutma çalışmalarına devam ediyoruz." dedi.

30.06.2019Gündem
Stop Water Pollution - Su Kirliliğine Son

Stop Water Pollution - Su Kirliliğine Son

20 Ülkeden katılımcının yer aldığı 4.Dünya Yoga Koreografi Şampiyonası geçtiğimiz günlerde İzmir – Gümüldür’de yapıldı.

12.06.2019Spor Videoları
Stop Water Pollution - Su Kirliliğine Son

Stop Water Pollution - Su Kirliliğine Son

20 Ülkeden katılımcının yer aldığı 4.Dünya Yoga Koreografi Şampiyonası geçtiğimiz günlerde İzmir – Gümüldür’de yapıldı.

12.06.2019Diğer
Ev temizliği robotların eline geçiyor

Ev temizliği robotların eline geçiyor

Her zeminde kolayca hareket eden tasarımı ve yüksek emiş gücüyle ev temizliğini kolaylaştıran robotlar artık evlerdeki temizlik işini iyiden iyiye ele almaya başladılar. Bu kapsamda ürünleriyle kullanıcılarının karşısına çıkan Anker, yeni ürünü Eufy Robovac'ı İzmir'de satışa sundu.

16.04.2019Teknoloji
İzmirde çok sayıda kaçak göçmen yakalandı

İzmir'de çok sayıda kaçak göçmen yakalandı

İZMİR'in Dikili ve Menderes ilçelerinde, yasa dışı yollardan lastik botla Yunan adalarına geçmeye çalışan 119 kaçak göçmen, Sahil Güvenlik ekipleri tarafından yakalandı.

5.04.2019Gündem
İklim değişikliği dava delili

İklim değişikliği dava delili

Termik santral lisans iptali için açılan davalarda iklim felaketleri ve bilim insanlarının küresel ısınmanın dünyanın sonu olacağına ilişkin tespit ve uyarıları mahkemelere delil olarak sunuldu ve “Yaşayacak başka gezegen yok. İçecek su, nefes alacak hava için termik santrallerin zarar verdiği iklim sistemine muhtacız” denildi. Haberin detayları şöyle:

30.10.2018Gündem
Mandalina da erken olgunlaştı

Mandalina da erken olgunlaştı

Türkiye’nin geleneksel ihraç ürünlerinden sonbahar aylarının vazgeçilmezi, C vitamini deposu, grip ve soğuk algınlığına karşı doğal ilaç konumundaki satsuma mandalinası bu yıl 15 gün erken olgunlaştı. Mandalinada 2018/19 ihracat sezonunun 8 Ekim 2018 Pazartesi günü başlayacağı belirtildi.

1.10.2018Ekonomi
Elini öptüğü kadını sırtından vurdu

Elini öptüğü kadını sırtından vurdu!

İzmir’de birlikte yaşadığı Bahriye Üngeç’i sırtından vurup öldüren Murat Vardal’ın sosyal medyada Üngeç’in elini öptüğü fotoğrafları ortaya çıktı. Akrabası ile tartışırken yanlışlıkla Üngeç’i vurduğunu belirten Vardal, “O benim canımdı” dedi.

12.09.2018Gündem
Resmen yalvardılar: Ne olur gelmeyin, eylül ayında gelin

Resmen yalvardılar: Ne olur gelmeyin, eylül ayında gelin!

KURBAN Bayramı tatilinin 9 güne çıkmasıyla birlikte yazın son günlerini deniz güneş ve kum tatili yaparak geçirmek isteyenler, plajları doldurdu. İzmir’in Çeşme ilçesinde nüfus 25 kat arttı, otellerde yer kalmadı.

23.08.2018Ekonomi
Tuğçe’yi kaldırım taşıyla hastanelik etti. Serbest kaldı

Tuğçe’yi kaldırım taşıyla hastanelik etti. Serbest kaldı!

İZMİR’de bir kafede otururken Okan Ş.’nin kaldırım taşlı saldırısına uğrayan Tuğçe Koçaş (26) başından yaralandı. Koçaş hastanede ameliyata alınırken, gözaltın alınan Okan Ş. ise adli kontrol şartı ile serbest bırakıldı. Genç kızın babası Suat Koçaş, saldırganın serbest bırakılmasına tepki gösterdi.

10.08.2018Gündem
Sisam Adası nerede Türkiyeye yakın mı

Sisam Adası nerede? Türkiye'ye yakın mı?

Türkiye’ye en yakın Yunan adaların biri olan Sisam Adası, son dönemdr Türk turistlerin de ilgisini çekiyor. Kuşadası'ndan kolayca ulaşım sağlanan Sisam Adas'ının görülmeye değer pek çok yeri var. Peki, Sisam Adası tam olarak nerede?

26.07.2018Gündem
Geri döndüklerinde jandarma hemen yakaladı

Geri döndüklerinde jandarma hemen yakaladı

İzmir’de yasa dışı yollardan Yunan adalarına gitmek isteyen kaçak göçmenleri taşıyan bot, Sahil Güvenlik ekiplerince engellendi. Karaya dönen 41 göçmeni jandarma ekipleri yakaladı.

6.06.2018Gündem
Kentlerin kaybolan güzellikleri

Kentlerin kaybolan güzellikleri

Bir zamanlar dağı, taşı, toprağı çiçekler açan Türkiye’de bitki türleri hızla tükeniyor. Baharın müjdecisi çiçekler yapılaşma, orman yangınları, bilinçsiz çevre düzenlemeleri, biyokaçakçılık yüzünden tek tek yok oluyor. Kimileri insanların olmadığı alanlarda hayata tutunmaya çalışıyor. Riva sığırkuyruğu, Kilyos düğmesi, Kilyos moru, Kadıköy çiğdemi yok olma tehdidi altında. Uzmanlar uyarıyor: Bitkilerin en büyük düşmanı yapılaşma. Ormanlar ve doğal alanların, ‘tabiat parkı’ adı altında piknik alanına dönüştürülmesi ve beton zeminlerin kullanılması bitki türleri açısından risk. Endemik bitki türlerini koruyabilmek için öncelikle bu türlerin doğal yaşam alanlarının korunması gerek.

28.04.2018Gündem
Mesire yerlerinde davalık uzatma

Mesire yerlerinde davalık uzatma

ORMAN Genel Müdürlüğü, Mesire Yerleri Yönetmeliğine geçici bir madde ekledi. Buna göre orman içi mesire yerlerini işleten şahıs veya şirketlerin işletme süreleri, vatandaş memnuniyetine bağlı olarak, ihalesiz 29 yıla kadar uzatılabilecek. Orman Mühendisleri Odası bu maddenin iptali için dava açmaya hazırlanıyor. Oda Başkanı Ali Büyükaydın, “Ege, Akdeniz, Karadeniz, Marmara’nın en güzel orman ve koylarında konaklamalı ve konaklamasız mesire yerleri ihaleleri 5, 10 yıllık işletme süresine göre yapılmış; şahıs ve şirketler bu süreyi esas alarak tekliflerini vermişlerdi. Şimdi bakanlığın keyfi bir şekilde süreyi 29 yıla uzatması, birilerine rant sağlama mantığı taşımaktadır” dedi.

18.12.2017Ekonomi

Yazar Sonuçları

İsim değil tarif

Geçen hafta İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu’nun önemli açıklamaları vardı.

25.12.2018

Doğa harikası: Kuşadası Güzelçamlı Milli Parkı

Sabah çok erken vakitte hazırlıklar başladı. Motosikletlerimize atladık ve doğa harikası Kuşadası Güzelçamlı Milli Parkı’na doğru yola çıktık. Havanın güzelliği bir yana, yolların kalabalık olmaması da sürüş için oldukça rahatlatıcı bir durumdu. Fırsat bu fırsat diyerek rotayı; İzmir, Güzelbahçe, Seferihisar, Ürkmez, Gümüldür, Özdere, Kuşadası, Davutlar, Güzelçamlı Milli Park, Söke Yaylaköy olarak belirlemiştik. Güzelbahçe’de sahilde çay molası sonrası Seferihisar, Ürkmez, Gümüldür ve Özdere dörtlüsünü müthiş bir zevkle tamamladık.

5.12.2018

“Döviz Getiren Tatilciler”i Iskalamak...

Cuma günü yazdığım “feribot” yazısı hakkında, değerli okuyucularımdan farklı görüşler geldi.

13.08.2018

Bir cennet yaratılmış

GÜMÜLDÜR bizim atladığımız, bazen unuttuğumuz bir cennet...

2.06.2018

Bazı değerlerimiz siyaset üstüdür

BEN de Aydın Şengül gibi düşünüyorum.

18.05.2018

İzmir’de turizm yok bir şey de yapılmıyor

EGE Turistik İşletmeler ve Konaklamalar Birliği (ETİK) Başkanı ve Türkiye Otelciler Federasyonu (TÜROFED) Başkan Yardımcısı Mehmet İşler, 4 Mayıs’ta 9 Eylül Gazetesi’nde Gökmen Küçüktaşdemir’e konuk olmuş.

14.05.2018

Kambiyo kısıtı

ULUSLARARASI toplumu bir “tehdit” olarak algılamıyor ve onlara entegre olmakta bir sakınca görmüyorsanız, ekonomik sisteminizi alabildiği ölçüde liberalleştirirsiniz.

18.02.2018