HABER

AK Parti İzmir Büyükşehir Belediye Başkan adayı Hamza Dağ: Gümüldür'e giden yolu duble yol haline getireceğiz

AK Parti İzmir Büyükşehir Belediye Başkan adayı Hamza Dağ, Gümüldür Mahallesi'nde trafikte meydana gelen yoğunluğu hatırlatıp, "Bu sorunu çözmek adına, sahil yolumuzu genişleteceğiz ve Gümüldür'e giden yolu duble yol haline getireceğiz. Böylelikle, yaz aylarındaki trafik yoğunluğunu azaltmayı ve siz değerli vatandaşlarımızın daha rahat bir ulaşım imkanına kavuşmasını sağlamayı hedefliyoruz" ifadelerini kullandı.

AK Parti İzmir Büyükşehir Belediye Başkan adayı Hamza Dağ, Menderes ilçesindeki Organize Ticaret ve İmalat Bölgesi Toplu İş Yeri Yapı Kooperatifi'ni ziyaret etti. Toplantıda konuşan Dağ, "Şehrimizin stratejik konumu, tarihi ve kültürel mirası, zengin doğal kaynakları ile İzmir, uluslararası ticaretin kalbinde yer almayı hak ediyor. Projelerimizle, İzmir'i dünyanın ticaret merkezlerinden biri yapacağız inşallah. Ulaşımdan turizme, her alanda hayata geçireceğimiz projelerle şehrimizin ticaretini canlandıracak, ekonomik kalkınmayı hızlandıracağız. Ulaşılabilir bir İzmir ile sadece ticaretimizi değil, aynı zamanda şehir içi ve şehirlerarası bağlantıları güçlendirerek, sevdiklerimize ulaşmamızı da kolaylaştıracağız. Yeni ulaşım hatları, modern altyapı projeleri ve turizmi canlandıracak yenilikçi adımlarla, İzmir'in her köşesinin tüm İzmirliler için daha da yaşanabilir, daha erişilebilir hale getirilmesini sağlayacağız" ifadelerini kullandı.

'İZMİR, KALKINMANIN MERKEZİ OLACAK'

Dağ, 13 Şubat'ta vizyon projelerinin bir kısmını açıkladıklarını hatırlatarak, "İnşallah bu projelerimizle üreten bir İzmir vizyonuyla, tarımdan sanayiye, teknolojiden sanata kadar her alanda yenilikçi ve sürdürülebilir bir ekonomiye sahip bir şehir oluşturmayı hedefliyoruz. İzmir'in bu potansiyelini en üst seviyede kullanabilmek adına gerekli tüm adımları atacak, şehrimizi dünya çapında bir marka haline getirecek projelerimizi hayata geçireceğiz. İzmir, inovasyon ve üretimle anılan, kalkınmanın merkezi olacak. 'Ulaşılabilir İzmir', 'İzmir Körfez Geçişi', 'Yeni Çevreyolu' gibi projelerimiz, şehrimizin lojistik altyapısını güçlendirirken, İzmir'i ulusal ve uluslararası iş dünyası için cazip bir noktaya taşıyacak. Bu projeler, İzmir'in ekonomik dinamizmini artırırken, dünya ticaret sahnesinde önemli bir oyuncu olmasını sağlayacak. Her bir projemiz, İzmir'in ticaretini ve turizmini ve yaşam konforunu canlandıracak biçimde kurgulanmıştır" açıklamalarında bulundu.

GÜNCELLENME

Bunları da beğenebilirsiniz

Son Dakika Haberler