EKSTRA
MENÜ

Google Drive

Google Drive ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Google Drive haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 201 Google Drive haberi bulunmuştur.

Google Drive Google tarafından oluşturulmuş ve yönetilen bir dosya depolama ve senkronizasyon hizmetidir. Bu hizmet kullanıcıların bulutta doküman depolayabilmelerini, dosya paylaşabilmelerini ve işbirliği yaptıkları kişilerle dokümanları düzenleyebilmelerini sağlar. Google Drive, dokümanların, elektronik tabloların, sunumların, çizimlerin, formların ve daha fazlasını işbirliği halinde düzenlenebilmesini sağlayan, Google Dokümanlar, E-Tablolar ve Slaytlar'dan oluşan bir ofis paketidir. Google Drive'da genele açık olarak paylaşılan dosyalar internet arama motorları tarafından aranabilir.

Google Drive 24 Nisan 2012 tarihinde hizmete sunulmuştur ve 2014 yılı Ekim ayı itibarıyla aylık aktif kullanıcı sayısı 240 milyondur.


Google Drive Haberleri

TIF dosyası nedir ve nasıl açılır TIF dosyası açma işlemi ve program önerisi

TIF dosyası nedir ve nasıl açılır? TIF dosyası açma işlemi ve program önerisi

Belirli dosya ilişkilendirilmenin yapılmasının ardından TIF dosyası hemen açılabiliyor. Fakat bunun için ek program gerekebilir. Bu yüzden TIF dosyası nedir ve nasıl açılır gibi soruları sizler için detaylı şekilde derledik.

23.04.2021Teknoloji
PPT dosyası nedir ve nasıl açılır PPT dosyası açma işlemi ve program önerisi

PPT dosyası nedir ve nasıl açılır? PPT dosyası açma işlemi ve program önerisi

Her bilgisayar kullanıcısı bugüne kadar pek çok dosya uzantısıyla karşılaşmıştır. Karşılaşılan her dosya uzantısını çalıştıran belli programlar bulunur. Bu dosya uzantılarının ve onları çalıştıran programların bilinmesinde de fayda vardır. Bu uzantılardan biri de PPT'dir. Peki PPT dosyası nedir ve nasıl açılır? PPT dosyalarını açmak için hangi programları kullanmak gerekir? İşte bu konu hakkında bilinmesi gerekenler.

23.04.2021Teknoloji
MOV dosyası nedir ve nasıl açılır .mov dosyası açma işlemi ve program önerisi

MOV dosyası nedir ve nasıl açılır? .mov dosyası açma işlemi ve program önerisi

MOV dosya uzantısına sahip olan içerikler her herkesin en sık karşılaştığı içerik çeşitlerinden bir tanesidir. Bu yüzden de MOV dosyası nedir ve nasıl açılır gibi soruları detaylı olarak size derledik.

23.04.2021Teknoloji
Terraria’nın Google Stadia’ya çıkışı iptal edildi

Terraria’nın Google Stadia’ya çıkışı iptal edildi

Terraria’nın geliştiricisi Andrew Spinks, Terraria’nın Google Stadia için çıkışını, Google hesabını kaybettikten sonra iptal ettiğini açıkladı.

11.02.2021eSpor
Türkiyede WhatsApp kullananları kızdıracak açıklama

Türkiye'de WhatsApp kullananları kızdıracak açıklama

Popüler anlık mesajlaşma uygulaması WhatsApp'tan kullanıcıları kızdıracak bir açıklama geldi. Facebook ile verileri paylaşmak için kullanıcıları zorunlu tutan WhatsApp, Avrupa Birliği üyesi ülkelerdeki kullanıcılara bu durumu zorunlu yapmayacak. Ancak Türkiye dahil pek çok ülkede kullanıcılar WhatsApp'ı kullanmaya devam etmek için 'Kabul Et'e basmak durumunda.

8.01.2021Teknoloji
WhatsApp sohbetleri Google Drivea nasıl yedeklenir

WhatsApp sohbetleri Google Drive'a nasıl yedeklenir?

Dünyanın en yaygın kullanılan mesajlaşma platformlarından WhatsApp, yeni özelliklerle her geçen gün kendini geliştirmeye devam ediyor. Diğer yandan WhasApp mesajlarının yedeklenmesi de ayrı bir önem taşıyor. Peki WhatsApp sohbetleri Google Drive'a nasıl yedeklenir?

8.01.2021Teknoloji
Google iOSta bulunan uygulamalarını neden güncellemiyor

Google iOS'ta bulunan uygulamalarını neden güncellemiyor?

Android platformunda bulunan pek çok Google servisi iOS'ta da yer alıyor. Ancak 7 Aralık tarihinden bu yana iOS altında çalışan Google uygulamalarına güncelleme gelmedi. Peki bu neden kaynaklanıyor?

7.01.2021Teknoloji
Sosyal ağlar siber dolandırıcılar tarafından istismar ediliyor

Sosyal ağlar siber dolandırıcılar tarafından istismar ediliyor

Yapılan bir araştırma, küçük ve orta ölçekli işletmelerde çalışanların en sık eriştiği web hizmetlerini ortaya çıkardı. Bunlar arasında yer alan YouTube, Facebook, Google hizmetleri ve WhatsApp, aynı zamanda kötü niyetli kişiler tarafından kimlik avı için en çok istismar edilenlerin başına geliyor. Kurumlar çalışanlarının hangi web hizmetlerini kullanılabileceği konusunda farklı önceliklere ve izinlere sahip olsalar da, her türlü siber riskten korunduklarından emin olmaları büyük önem taşıyor.

23.10.2020Teknoloji
Google Drive kullananlara çöp kutusu uyarısı

Google Drive kullananlara 'çöp kutusu' uyarısı

Google'un kapsamlı servislerinden biri olan Google Drive için internet devi önemli bir yeniliği hayata geçiriyor. Google Drive'da çöp kutusuna atılan dosyalar artık 30 gün dolduğunda kendiliğinden silinecek.

21.09.2020Teknoloji
Siber saldırganların gözü fintech şirketlerinde

Siber saldırganların gözü fintech şirketlerinde

Sİber güvenlik uzmanları, özellikle finansal teknoloji şirketlerini hedef alan Evilnum Grubu’nu mercek altına aldı. Bu grup, hedeflerini gizlice gözetliyor ve odaklandığı şirketlerden müşteri listeleri, müşteri kredi kartı ve kimlik bilgileri ya da ticari datalar gibi oldukça hassas verileri çalıyor. Amacına ulaşmak için de başka karanlık siber gruplarla iş birliği yapıyor.

20.07.2020Teknoloji
Bilişim Vadisinde 1 yıl ücretsiz ofis imkanı sağlanacak

Bilişim Vadisi'nde 1 yıl ücretsiz ofis imkanı sağlanacak

Kocaeli'nde, Bilişim Vadisi ve Türkiye Açık Kaynak Platformu iş birliğiyle düzenlenen "Türkçe Doğal Dil İşleme" yarışma programı, 1-30 Temmuz tarihlerinde çevrimiçi ortamda gerçekleştirilecek.

22.06.2020Teknoloji
Google Mesajlar için sürpriz yenilik

Google Mesajlar için sürpriz yenilik

Google'ın popüler uygulamalarından biri olan Google Mesajlar, ilerleyen günlerde yeni bir özelliğe kavuşuyor. İşte güncelleme sonrası göreceğiniz o değişiklik...

8.06.2020Evdehayat
WhatsApp konuşmalarını yedekleyenlere kötü haber

WhatsApp konuşmalarını yedekleyenlere kötü haber

WhatsApp, konuşma boyunca yazışmalarınızı uçtan uca şifreliyor ve bu sayede güvenle görüşmelerinizi yaptığınızı düşünüyorsunuz. Ancak sohbet kayıtlarınızı yedekledikten sonra bu korumanın ortadan kalktığını ve kayıtlarınızın savunmasız kaldığını biliyor muydunuz?

27.05.2020Evdehayat
Evde çalışırken veri kaybını önlemek için yapılması gerekenler

Evde çalışırken veri kaybını önlemek için yapılması gerekenler

Koronavirüs salgını ile birlikte birçok şirket çalışanı uzaktan çalışma sistemine geçti. Uzaktan çalışma döneminde verimliliğin artması için işlerinde yardımcı olan kişisel cihazlarda birçok veri kaybı yaşandığına dikkat çeken uzmanlar, kişisel cihazların kullanımına geçilirken veri kaybı yaşanmaması için gerekli 5 temel adımı sıralıyor.

8.04.2020Teknoloji
Zoom uygulamasının öne çıkan özellikleri

Zoom uygulamasının öne çıkan özellikleri

Görüntülü iletişim ve video konferans uygulaması Zoom, koronavirüs salgınında giderek popüler hale geldi. Uygulama, her gün çoğu evlerinden çalışan ya da eğitim gören milyonlarca kişiyi internet ortamında bir araya getiriyor.

2.04.2020Teknoloji
Evden Çalışırken Kullanılabilecek 6 Dijital Uygulama

Evden Çalışırken Kullanılabilecek 6 Dijital Uygulama

Koronavirüse karşı tüm dünya alarmda. Devletler kitlesel tedbirler alırken, şirketler ve çalışanlarda da bireysel önlemler almaya çalışıyor. Bu önlemlerden biri de daha az teması mümkün kılan, çalışan sağlığını ve güvenliğini sağlayan uzaktan online çalışmak seçeneği. Generali Sigorta, salgın sürecinde iş hayatının sürdürülebilmesi için kullanılabilecek, herkesin kolayca erişebileceği, uzaktan erişim imkanı sağlayan dijital araçları kamuoyuyla paylaştı.

Bütün dünya evden çalışıyor

Bütün dünya evden çalışıyor!

Sanıldığı kadar ölümcül olmadığı halde çaresi henüz bulunmadığı için panik yaratan koronavirüs, tarihe emsalsiz fotoğraflar bırakıyor. Ülkemizde görülen ilk vakalarla birlikte okullar tatil edildi. İşyerleri de şimdiden önlemlerini alıyor. Evden çalışma, uygun sektörler için ilk ve en faydalı yöntem. Evden çalışacaklar için bir rehber ve ‘teknolojik ilk yardım’ listesi hazırladık...

15.03.2020Hürriyet Pazar
HP, yeni nesil renkli yazıcılarını satışa çıkarıyor

HP, yeni nesil renkli yazıcılarını satışa çıkarıyor

Baskı çözümlerinin önde gelen isimlerinden biri olan HP, HP Color LaserJet Pro M100 ve M200 serisi yazıcılarının en yeni modellerini piyasaya süreceğini duyurdu.

28.02.2020Teknoloji
Microsoft Teams platformuna Googledan rakip geliyor

Microsoft Teams platformuna Google'dan rakip geliyor

Dünyanın önde gelen iki teknoloji üreticisi Microsoft ve Google, pek çok alanda yarış halinde. Son gelen haberler ise Microsoft'un bir süredir kullanıcıların hizmetinde olan Teams platformuna Google'dan rakip geldiğini ortaya koyuyor.

30.01.2020Teknoloji
Orta doğu ülkelerini vuran virüs: Jhonerat

Orta doğu ülkelerini vuran virüs: Jhonerat

Güvenlik araştırmacıları, Microsoft Office belgelerini kullanarak Orta Doğu ülkelerini hedefleyen ve JhoneRAT olarak adlandırdıkları bir virüs keşfettiler. Virüsün gizlenmek için Google Drive gibi güvenilir bulut hizmetlerinden yararlandığını belirten güvenlik araştırmacıları, JhoneRAT’ı algılayabilen bir antivirüs yazılımı kullanılması uyarısında bulunuyor.

28.01.2020Teknoloji
Yeni ofis sendromu Mesaj mesaisi

Yeni ofis sendromu "Mesaj mesaisi"

Chat yapmanın, anlık mesajlaşmanın günün birinde dünyayı ele geçireceğini bilmiyorduk. ICQ, Aol, Yahoo!, MSN derken sinsice ilerlediler ve cebimize kadar girdiler. Alarm çanlarını çaldıransa, iş verimliliğini düşürecek düzeye erişmeleri. Çözüm olarak geliştirilen Slack teoride iyi ama dağınıklığı baki. (Umut Fırat Eroğlu yazdı)

19.01.2020Hürriyet Pazar
Epsondan bir saniyede bir fotoğraf tarayabilen tarayıcı

Epson'dan bir saniyede bir fotoğraf tarayabilen tarayıcı

Epson FF-680W, otomatik besleyicisi sayesinde 30 saniyede 30 fotoğrafa kadar tarama sunuyor. Arşivinde çok sayıda fotoğrafa sahip olanlar için geliştirilen bu yeni model; hızlı tarama, zenginleştirme ve kolay paylaşım özelliklerine de sahip.

3.01.2020Teknoloji
Google CEOsu Sunder Pichainin yıllık maaşı ne kadar

Google CEO'su Sunder Pichai'nin yıllık maaşı ne kadar?

Dünya devi Google'ın başındaki isim olan Sunder Pichai, uzun yıllardır Google çatısı altında çalışıyor. Son olarak Google'ın kaptan koltuğuna oturan Pichai'nin yıllık maaşı açıklandı.

24.12.2019Teknoloji
Google sizi ne kadar tanıyor Nelerinizi biliyor

Google sizi ne kadar tanıyor? Nelerinizi biliyor?

Dünya devi Google'ın pek çok servisini kullanıyoruz ve elbette bu servisleri kullanırken kimi bilgilerimizi de paylaşmak zorunda kalıyoruz. Peki Google'ın hakkınızda tam olarak neler bildiğinin farkında mısınız?

18.12.2019Teknoloji
Akıllı bir sayfa açtılar

Akıllı bir sayfa açtılar

NE zaman not almamız gerekse hemen akıllı telefonlarımızın uygulamasını açıyoruz. Yazmaya veya çizmeye başlıyoruz. Ancak kimimiz kâğıda dokunmak, kalemi tutmak istiyor. İşte bunu isteyenler için akıllı defterler geliştirildi. Akıllı telefon uygulamalarıyla eşleştirilerek kullanılabilen bu defterlere yazdığınız her satır, görüntü tanıma teknolojileri sayesinde dijital ortama aktarılabiliyor. Siz de bu metin veya çizimler üzerinde istediğiniz gibi değişiklikleri dijital ortamda yapabiliyorsunuz. Tercüme ve arama gibi özellikler de işin diğer ayrıntılarının arasında.

25.08.2019Ekonomi
Google Drive kullanıcılarına önemli uyarı: İnternetsiz dönem başlıyor

Google Drive kullanıcılarına önemli uyarı: İnternetsiz dönem başlıyor

Google'ın Bulut depolama servisi Google Drive için şirket önemli bir yeniliği hayata geçiriyor. Kullanıcılar, ilerleyen aylarda Google Drive'a internet bağlantısı olmadan da ulaşabilecek. Peki bu nasıl mümkün olacak?

27.06.2019Teknoloji
Google Drive ve Google Fotoğraflar birbirinden ayrılıyor

Google Drive ve Google Fotoğraflar birbirinden ayrılıyor

Google'ın Bulut platformu olan ve kullanıcıların verilerini yedeklediği Google Drive ile fotoğrafların saklandığı Google Fotoğraflar birbirinden ayrıştırılıyor. Bu senkronizasyonun iptal edilmesiyle birlikte iki bağımsız servis olarak yollarına devam edecekler.

14.06.2019Teknoloji
WhatsApp saldırısı sonrası güvenlik için ne yapmak lazım

WhatsApp saldırısı sonrası güvenlik için ne yapmak lazım?

"WhatsApp'ı hedef alan saldırı" ifadesi, popüler yazışma uygulamasını kullananların kesinlikle haberlerde görmek istemeyeceği bir ifadeydi.

15.05.2019Teknoloji
Google Play Store değişiyor işte yeni görüntüsü

Google Play Store değişiyor! işte yeni görüntüsü

Google'ın uygulama mağazası Google Play Store sonunda materyal tasarıma geçiş yapıyor. İşte Google Play'in yeni görünümü...

15.04.2019Teknoloji
Google Drive için önemli güncelleme: İşte yeni gelen özellikler

Google Drive için önemli güncelleme: İşte yeni gelen özellikler

Google, kendi uygulamalarında tasarım değişikliğine gidiyor. Şimdi de Google Drive meteryal tasarıma geçti. Söz konusu güncellemeyle beraber ayrıca birçok yeni özellik ve görsel değişiklikler yapıldı.

10.04.2019Teknoloji
Googledan tüm dünyaya flaş 31 Mart uyarısı

Google'dan tüm dünyaya flaş 31 Mart uyarısı

Google Plus tamamen kapanıyor. Dünya devi, kullanıcılarına gönderdiği yeni e-postada 31 Mart 2019 tarihinden önce kullanıcıların mutlaka içeriklerini yedeklemelerini öneriyor.

20.03.2019Teknoloji
Gmail, Google Drive ve Google Maps uygulamalarında erişim sorunu

Gmail, Google Drive ve Google Maps uygulamalarında erişim sorunu

Avusturalya, ABD, Avrupa ve Asyada kullanıcılar Googlea bağlı Gmail, Google Maps ve Google Drive uygulamalarına erişim sorunu yaşadı.

13.03.2019 Teknoloji
Xiaomi telefonlarda önceden yüklü uygulamaları kaldırın

Xiaomi telefonlarda önceden yüklü uygulamaları kaldırın

Ülkemizde de iki mağaza açan ve adını sıkça duymaya başladığımız Çinli telefon üreticilerinden Xiaomi'nin telefonlarında önceden yüklü olarak gelen uygulamaları kaldırmak için 'root' (iPhone'larda jailbreak tanımının karşılığı) yapmanıza gerek yok. İşte bu uygulamalardan kurtulmanın en zahmetsiz yolu...

5.03.2019Teknoloji
WhatsApp yazışmalarınızı siliyor İnanılmaz hata...

WhatsApp yazışmalarınızı siliyor! İnanılmaz hata...

Dünyanın bir numaralı anlık mesajlaşma uygulaması WhatsApp, yeni bir teknik sorunla birçok kullanıcının başını yakacak gibi görünüyor. Uygulamada çıkan yeni bir hata, kullanıcıların eski mesajlarının kendi kendine silinmesine yol açıyor.

17.01.2019Teknoloji
Google One kullanıma sunuldu Fiyatlar ise...

Google One kullanıma sunuldu! Fiyatlar ise...

Google'ın yeni bulut hizmeti olan Google One, hizmete girdi. Önce Android cihazlar için kullanıma sunulan Google One, Google Drive'ın yeni yüzü olarak da düşünülebilir. Peki Google One ile neler yapabileceksiniz, kullanım bedeli ne olacak?

14.01.2019Teknoloji
Dünyanın en çok kazandıran Android uygulamaları

Dünyanın en çok kazandıran Android uygulamaları

2018 yılını geride bırakmaya hazırlandığımız bugünlerde bu yılın 'en'leri de bir bir ortaya çıkıyor. Son olarak Android telefonlar arasında en çok gelir elde etmeyi başaran uygulamalar açıklandı. Bakın hangi uygulama sahibine ne kadar kazandırmış?

24.12.2018Teknoloji
Google Drive kullanıcılarını ilgilendiren önemli gelişme

Google Drive kullanıcılarını ilgilendiren önemli gelişme

Google'ın yayınlayacağı yeni güncelleme ile birlikte Google Drive'da yedekleme için istediğiniz bir zamanı seçebileceksiniz.

11.11.2018Teknoloji
Google hakkınızda neler biliyor neler

Google hakkınızda neler biliyor neler?

Dünya devi Google'ın pek çok servisini kullanıyoruz ve elbette bu servisleri kullanırken kimi bilgilerimizi de paylaşmak zorunda kalıyoruz. Peki Google'ın hakkınızda tam olarak neler bildiğinin farkında mısınız?

7.11.2018Teknoloji
WhatsApp sohbetlerinizi yedeklerken tuzağa düşmeyin

WhatsApp sohbetlerinizi yedeklerken tuzağa düşmeyin

Bundan tam bir ay sonra, WhatsApp ve Google, Android kullanıcılarının Google Drive’da depolanan eski WhatsApp sohbet yedeklerini silecek. Telefon belleğindeki sohbet geçmişi ve yedekler bundan etkilenmeyecek. Aynı zamanda yedekleri iCloud’da depolanan iOS kullanıcılarının da endişe etmesini gerektirecek bir durum yok. Yani güvendeler. Ancak, Google Drive otomatik olarak bir yıldan uzun süredir güncellenmeyen sohbet yedeklerini silecek. Yani, 12 Kasım’dan önce yedeklerini güncellemeyenler veri kaybına uğrayacaklar.

12.10.2018Teknoloji
Google hakkında bilmiyor olabileceğiniz 10 şey

Google hakkında bilmiyor olabileceğiniz 10 şey

Google'dan önceki hayatı anımsıyor musunuz? Acilen bir bilgiye ulaşmanız gerektiğinde ne yapıyordunuz?

28.09.2018Teknoloji
Whatsapp kullanıcılarını bekleyen tehlike

Whatsapp kullanıcılarını bekleyen tehlike

Whatsapp'ta özel dosyalarını Google Drive'da saklayanlar için olumsuz bir gelişme yaşandı. Teknoloji devi, 12 Kasım itibariyle uçtan uca şifreleme sistemini Google Drive dosyaları için kullanılmayacağını duyurdu. Peki bu ne anlama geliyor?

28.08.2018Teknoloji
Depolama sistemi Google One kullanıma açıldı

Depolama sistemi Google One kullanıma açıldı!

Bir süre önce duyurusu yapılan depolama sistemi Google One kullanıma açıldı. Artık uygulama Play Store üzerinden indirilebilir.

16.08.2018Teknoloji
Pazarlama dünyasında işinizi kolaylaştıran Google araçları

Pazarlama dünyasında işinizi kolaylaştıran Google araçları

Google artık bir arama motorundan çok daha fazlası. İşte işinizi kolaylaştıracak Google araçlarından bazıları...

11.08.2018Ekonomi
Adan Zye bulut bilişim teknolojisi

A'dan Z'ye bulut bilişim teknolojisi

Bilgileri elde etmek kadar korumak ve saklamak da oldukça önemli. İşte en yaygın yöntem bulut bilişim teknolojisi hakkında merak edilenler...

4.08.2018Kobi
Ekranı kırık telefonun desen kilidini açma işlemi nasıl yapılır

Ekranı kırık telefonun desen kilidini açma işlemi nasıl yapılır?

Ekranı kırılan Android telefonunuzun desen kilidini açmak ya da telefonunuzdaki veriyi kurtarmak zor olabilir. Ekranı kırılan cihazınızdaki verilerinizi kullanabilmek ve desen kilidinizi açabilmek için bu yolları izleyin.

17.07.2018Teknoloji
Ekranı kırık telefondan dosya kurtarma işlemi nasıl yapılır

Ekranı kırık telefondan dosya kurtarma işlemi nasıl yapılır?

Ekranı kırılan Android telefonunuzun içindeki dosyaları kurtarmak için bu uygulamayı kullanabilirsiniz. Bu sayede ekranı kırılan cihazınızdaki dosyalarınızı kullanabilir ve başka cihazlara kopyalayabilirsiniz.

16.07.2018Teknoloji
Ekranı kırık telefonun kilidini açma işlemi nasıl yapılır

Ekranı kırık telefonun kilidini açma işlemi nasıl yapılır?

Ekranı kırılan Android telefonunuzun kilidini açmak ya da telefonunuzdaki veriyi kurtarmak zor olabilir. Ekranı kırılan cihazınızdaki verilerinizi kullanabilmek ve ekran kilidinizi açabilmek için bu yolları izleyin.

16.07.2018Teknoloji
Ekranı kırık telefondan veri alma işlemi nasıl yapılır

Ekranı kırık telefondan veri alma işlemi nasıl yapılır?

Ekranı kırılan Android telefonunuzun içindeki veriyi kurtarmak için bu uygulamayı kullanabilirsiniz. Bu sayede ekranı kırılan cihazınızdaki verilerinizi kullanabilir ve başka cihazlara kopyalayabilirsiniz.

10.07.2018Teknoloji

Yazar Sonuçları

Facebook’a sinirlenenler Whatsapp'a patladı

Dünyanın en popüler mesajlaşma uygulaması WhatsApp’ın veri paylaşımı politikasını güncellemesi kelimenin tam anlamıyla infial yarattı. Her gün yüz binlerce kişi alternatif uygulamalara yöneliyor. Değişiklikler dayatılmasaydı WhatsApp bu kadar ağır bir darbe almazdı. Çatı şirket Facebook’un imajı da yaşanan panikte etkili oldu.

17.01.2021