EKSTRA
MENÜ

Fosil

Fosil ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Fosil haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 3.044 Fosil haberi bulunmuştur.

Fosil Haberleri

Türk bilim insanlarından lityum iyon pillerin ömrünü uzatan yöntem

Türk bilim insanlarından lityum iyon pillerin ömrünü uzatan yöntem

Türkiye'nin farklı üniversitelerinde görev yapan 6 akademisyen, 7 yıllık çalışmaları sonucu geliştirdikleri yöntemin patentini aldı.

8.01.2020Teknoloji
İstanbul, Ankara, İzmir ve Bursa için kritik uyarı: 38 paket sigaraya bedel…

İstanbul, Ankara, İzmir ve Bursa için kritik uyarı: 38 paket sigaraya bedel…

Hava kirliliği sigara içmek kadar insan sağlığını olumsuz etkiliyor. İstanbul Teknik Üniversitesi'nden (İTÜ), Prof. Dr. Hüseyin Toros’un nüfusu en fazla olan 4 büyük ili baz alarak yaptığı hesaplamaya göre İstanbul’un havasını solumak yılda 16 paket sigara içmeye eş değer. Bu rakam Ankara’da 17, İzmir’de 23, Bursa’da ise 38 paket olarak belirlendi.

6.01.2020Gündem
Son dakika... Bakan Varanktan yerli otomobil açıklaması

Son dakika... Bakan Varank'tan yerli otomobil açıklaması

Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, yerli otomobile ilişkin önemli açıklamalarda bulundu. Bakan Varank, yapılan anketlerin sonuçlarında yerli otomobili almak isteyenlerin yüzde 89'luk kısmı oluşturduğunu belirtti.

6.01.2020Ekonomi
Türkiyeye karşı 3’lü hamle İmzalar atıldı

Türkiye'ye karşı 3’lü hamle! İmzalar atıldı

TÜRKİYE’nin Libya ile imzaladığı Deniz Yetki Alanları Mutabakatı’nın ardından İsrail, Yunanistan ve Kıbrıs Rum yönetiminden ilgili bakanlar, Atina’da, Doğu Akdeniz Boru Hattı Projesi’ne (EastMed) imza koydu. Türk Dışişleri de imzalanan anlaşma için yaptığı açıklamada "Beyhude adımların yeni bir örneğidir” dedi.

2.01.2020Gündem
Temiz finansman rüzgarı

Temiz finansman rüzgarı

Dünyada sürdürülebilirlik temalı yeşil finansman kaynaklarının potansiyeli gün geçtikçe artıyor. Uluslararası yatırım fonları konsantrasyonunu fosil kaynaklardan yenilenebilir enerji kaynaklarına kaydırıyor. Temiz finansman modelleri enerji maliyetlerini düşürürken uzmanlar da Türkiye’nin bu alandaki potansiyelinin ve proje stokunun oldukça yüksek olduğunun altını çiziyor.

28.12.2019Ekonomi
500 bin yıllık fosilleşmiş beyin şaşırttı

500 bin yıllık fosilleşmiş beyin şaşırttı

Opal içerinde korunan dinozor iskeletlerine kadar hemen her şeyin fosili ortaya çıkarıldı. Fakat, son çalışmalarda hiç kimsenin yüz binlerce yıl hayatta kalamayacağını düşündüğü bir şey bulundu. Yaklaşık 500 bin yıl öncesine ait bir Kambriyen eklem bacaklısının beyni sağlam kalarak günümüze kadar ulaştı. Bu da birçok paleontoloğun, beyin çürümesinin kaçınılmaz olduğu konusunda ortaya atılan fikirlerin yanlış olduğunu ortaya koydu.

26.12.2019Teknoloji
Rum enerji uzmanından EastMed yorumu: Sürdürülebilir değil

Rum enerji uzmanından EastMed yorumu: Sürdürülebilir değil

Rum Hidrokarbon uzmanı Haralambos Ellinas, Yunanistan, İsrail ve Rum yönetiminin, Türkiye ile Libya arasında imzalanan deniz yetki alanları anlaşması sonrasında 2 Ocak'ta imzalanacağı açıklanan Doğu Akdeniz Boru Hattı Projesi'nin (EastMed) sürdürülebilir olmadığını söyledi.

24.12.2019Dünya
Denizlide 8 farklı hayvan türüne ait fosil bulundu

Denizli'de 8 farklı hayvan türüne ait fosil bulundu

Denizli'de yürütülen yüzey araştırmalarında, 1,2 ila 9 milyon yıl önce yaşadıkları tahmin edilen, aralarında mamut ve gergedanın da olduğu 8 farklı hayvan türüne ait fosil bulundu.

24.12.2019Teknoloji
Hidrojen enerjisi sektörü devletten destek bekliyor

Hidrojen enerjisi sektörü devletten destek bekliyor

Hidrojen Teknolojileri Derneği Başkanı Dinçer, "Özel sektörün büyük projeleri yürütebilmesi için devletin hidrojen projelerine destek vermesi, koordine etmesi ve yenilenebilir kaynaklara yapıldığı gibi teşvik sağlaması gerekiyor." dedi.

23.12.2019Teknoloji
Kiralık kombi dönemi yakında

Kiralık kombi dönemi yakında

İklim değişikliğinin olumsuz etkilerinin giderek daha fazla hissedilmesi, şirketlerin sürdürülebilirlik alanındaki çalışmalarına da hız kazandırıyor.

19.12.2019Ekonomi
Enerji sektörü destekleri geçen yıl 8 milyar doları aştı

Enerji sektörü destekleri geçen yıl 8 milyar doları aştı

Enerji sektörüne geçen yıl sağlanan desteklerin 3,8 milyar dolarlık kısmını elektrik üretimine yönelik destekler oluştururken, son kullanıcılara yönelik desteklerin tutarı 2,2 milyar dolar oldu.

18.12.2019Ekonomi
Yeni araştırma: İstanbul ve İzmir dahil bazı kentlerde 2050de su baskını meydana gelmesi riski arttı

Yeni araştırma: İstanbul ve İzmir dahil bazı kentlerde 2050'de su baskını meydana gelmesi riski arttı

İklim değişikliği üzerine çalışan bilim insanları, aralarında İstanbul ve İzmir'in de bulunduğu bölgelerin su baskınlarına maruz kalma risklerinin arttığını açıkladı.

18.12.2019Gündem
Elektrikli araçlar gerçekten çevre dostu mu

Elektrikli araçlar gerçekten çevre dostu mu?

Elektrikli araçlar günümüzün en önemli teknoloji trendlerinden biri. Bunun en önemli nedenleri arasında elektrik motorlarının, içten yanmalı motorlara kıyasla daha çevre dostu görülmesi yer alıyor. Peki durum gerçekten de öyle mi?

16.12.2019Teknoloji
AB’den 100 milyar Euro’luk iklim paketi

AB’den 100 milyar Euro’luk iklim paketi

AB Komisyonu Başkanı Ursula von der Leyen, ‘Avrupalı Yeşil Anlaşma’ adını verdiği iklim değişikliğiyle mücadele paketini açıkladı. Von der Leyen, AB’de 2050 yılına kadar karbon emisyonunun mümkün olduğunca azaltılması amacıyla 100 milyar Euro’luk fon ayırmayı planlıyor.

12.12.2019Avrupa
Termik santral nedir Termik santral çeşitleri nelerdir

Termik santral nedir? Termik santral çeşitleri nelerdir?

Termik santral, elektrik enerjisi üretilen tesislere verilen isimdir. Fosil yakıtların işlenmesiyle ortaya elektrik enerjisi çıkaran bu santraller, çeşitlere sahiptir. Buhar türbinli, gaz türbinli, dizel ve nükleer çeşitleri bulunan termik santraller, çalışma prensipleri olarak da farklılık arz etmektedir. Peki, termik santral nedir ve nasıl çalışır? İşte, termik santraller hakkında bazı bilgiler

12.12.2019Gündem
Dünyada 7,25 trilyon ton plastik, kara ve denizleri kirletiyor

Dünyada 7,25 trilyon ton plastik, kara ve denizleri kirletiyor

Plastik, çevre için büyük bir sorun olmaya devam ediyor. Dünyada 7,25 trilyon ton plastik kara ve denizleri kirletiyor. Ancak plastiğin 20. yüzyılda hayatımızda devrim yarattığı da inkar edilemez.

9.12.2019Teknoloji
İklim değişikliği köpek balıklarının yaşamını tehdit ediyor

İklim değişikliği köpek balıklarının yaşamını tehdit ediyor

İklim değişikliği nedeniyle okyanuslardaki oksijen miktarının azalması su altı canlılarını ve kıyı kesimlerinde yaşayan toplulukları tehdit ediyor.

8.12.2019Avrupa
Bakan Dönmez, Uluslararası Enerji Ajansı Bakanlar Toplantısına katıldı

Bakan Dönmez, Uluslararası Enerji Ajansı Bakanlar Toplantısı'na katıldı

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez "Türkiye'nin öteden beri sadece kendi enerji arz güvenliğini önceleyen bir ülke olmadığını, bölge ülkelerinin ve Avrupa'nın enerji arz güvenliğinde de gerektiğinde önemli bir sorumluluk alabileceğini söylemiştik. Bunun en güzel örneklerinden biri TANAP'tır" dedi.

7.12.2019Ekonomi
Yerköprü Şelalesi bölgesinde çökme riski

Yerköprü Şelalesi bölgesinde çökme riski

KONYA'nın Hadim ilçesinde 'gizli cennet' olarak bilinen Yerköprü Şelalesi'nin yakınındaki tepelik ve yamaçlık alanda çökme riski bulunuyor. Konya Teknik Üniversitesi Jeoloji Bölüm Başkan Yardımcısı Dr. Arif Delikan, bölgede yaklaşık 50 metre uzunluğunda yarıklar olduğunu ve acilen önlem alınması gerektiğini söyledi.

4.12.2019Gündem
Trafikte 2 milyon aracın verdiği zararı önlemek mümkün mü

Trafikte 2 milyon aracın verdiği zararı önlemek mümkün mü

Dünyada 7.25 trilyon ton plastik kara ve denizleri kirletiyor. Ancak plastiğin 20. yüzyılda hayatımızda devrim yarattığı da inkar edilemez. Plastik olmasaydı ne müzik kayıt altına alınabilir ne de film yapılabilirdi. Modern tıp, otomobil, uçak, bilgisayar, telefon ve internet teknolojisi de plastik olmadan mümkün olmazdı. Ancak plastik üretimi için kömür ve petrol gibi fosil yakıtların kullanılması gerekiyor. Bu işlem ise iklim değişikliğine neden olan sera gazlarından biri olan karbondioksit (CO2) salınımına yol açıyor. Ama bir yolunu bulup da CO2 emisyonuna yol açmayacak şekilde plastik eşya üretimi ya da bu gazın atmosferden emilmesi mümkün olsaydı ne olurdu?

3.12.2019Avrupa
BM: Sera gazı salımlarını azaltma hedefleri 5 katına çıkarılmalı

BM: 'Sera gazı salımlarını azaltma hedefleri 5 katına çıkarılmalı'

Birleşmiş Milletler Çevre Programı (UNEP), küresel iklim değişikliğinin yol açacağı kaosu önlemek için sera gazı salımlarının önümüzdeki 10 sene boyunca her yıl yüzde 7,6 oranında azaltılması gerektiğini açıkladı. UNEP, dünyadaki sıcaklık artışının bu yüzyıl sonunda 1,5 santigrat dereceyi aşmaması için, ülkelerin sera gazı salımlarını azaltma hedeflerini 5 katına çıkarması gerektiğine dikkat çekti.

27.11.2019Teknoloji
Petrol bağımlılığını azaltmak isteyen Riyad nükleer enerjiye yöneliyor

Petrol bağımlılığını azaltmak isteyen Riyad nükleer enerjiye yöneliyor

Kral Faysal Araştırma ve İslami Çalışmalar Merkezi Kıdemli Araştırmacısı Joseph Kechichian "Nükleer tesislerin inşası, kimya endüstrisinden ulaşıma kadar birçok sektörde Riyad'ın petrol kullanımını dengeleme hedefine hizmet edecek" dedi.

26.11.2019Ekonomi
Hibrit araçların enerjisini bordan karşılamak için proje geliştirdi

Hibrit araçların enerjisini "bor"dan karşılamak için proje geliştirdi

Van'da gelecekte fosil yakıtlı araçların yerini alması beklenen hibrit araçların enerji ihtiyacının bor madeninden karşılanması amacıyla proje hazırlandı.

19.11.2019Ekonomi
Balık tutmaya gelen kişi ihbar etti Kayseride 7,5 milyon yıllık yeni fosil bulundu

Balık tutmaya gelen kişi ihbar etti! Kayseri'de 7,5 milyon yıllık yeni fosil bulundu

Kayseri'de Kocasinan ilçesi, Emmiler Mahallesi, Yamula Barajı kıyısında devam eden kazı çalışmasında file ait olduğu tahmin edilen 7,5 milyon yıllık fosil bulundu. Uzman Antropolog Ömer Dağ (32), bölgede geçen yıl başlayan ve bu yıl 30 Ekim'de tamamlanan kazı çalışmalarında çeşitli fosiller bulunduğunu söyledi. Çalışmanın sonlandırılması ardından balık tutmaya gelen bir kişinin ihbarıyla aynı yerden yeniden çalışma yaptıklarını belirten Dağ, "Bu fosil tek bir adet file ait gibi görünüyor. Çünkü ayak, kol ve dişlerinden birer tane örnek bulduk" dedi.

15.11.2019Gündem
Kayseride 7,5 milyon yıllık yeni fosil bulundu

Kayseri'de 7,5 milyon yıllık yeni fosil bulundu

Kayseri'de Kocasinan ilçesi, Emmiler Mahallesi, Yamula Barajı kıyısında devam eden kazı çalışmasında file ait olduğu tahmin edilen 7,5 milyon yıllık fosil bulundu. Uzman Antropolog Ömer Dağ (32), bölgede geçen yıl başlayan ve bu yıl 30 Ekim'de tamamlanan kazı çalışmalarında çeşitli fosiller bulunduğunu söyledi. Çalışmanın sonlandırılması ardından balık tutmaya gelen bir kişinin ihbarıyla aynı yerden yeniden çalışma yaptıklarını belirten Dağ, "Bu fosil tek bir adet file ait gibi görünüyor. Çünkü ayak, kol ve dişlerinden birer tane örnek bulduk" dedi.

15.11.2019Gündem
EIB, 2021den sonra fosil yakıt projelerini finanse etmeyecek

EIB, 2021'den sonra fosil yakıt projelerini finanse etmeyecek

Sürdürülebilir enerji projelerine odaklanma kararı alan Avrupa Yatırım Bankası, 2021'den sonra fosil yakıt projelerine finansman sağlamayacak.

15.11.2019Ekonomi
Bakan Pakdemirli açıkladı: 10 yer altı barajı planlıyoruz

Bakan Pakdemirli açıkladı: 10 yer altı barajı planlıyoruz

Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli "2023 yılında teknik ve ekonomik olarak sulanabilir 8,5 milyon hektar arazide modern sulama şebekelerinin oranını yüzde 31'e çıkarmayı hedefliyoruz" dedi.

14.11.2019Ekonomi
Hava alarm veriyor

Hava alarm veriyor

İklim değişikliği ve küresel ısınma canlı yaşamını tehdit ediyor. Lancet Geri Sayım Raporu’na göre sadece fosil yakıt tüketiminden dolayı oluşan hava kirliliğinden dünyada 2.9 milyon kişi öldü. Geçen yıl Türkiye’de 800 bin kişi sıcak hava dalgalarından etkilendi. Tüm dünyada tarımsal verimlilik düşerken salgın riski de arttı.

14.11.2019Ekonomi
Kayıp halka bulundu mu

Kayıp halka bulundu mu

Almanya’nın Allgau bölgesinde bulunan 12 milyon yıllık maymun kalıntıları, insanla maymunlar arasındaki kayıp halkayı tamamlamış olabilir.

8.11.2019Dünya
Kırşehirde bulunan milyon yıllık fosiller dünya literatürüne kazandırılacak

Kırşehir'de bulunan milyon yıllık fosiller dünya literatürüne kazandırılacak

Kırşehir'in Kaman ilçesine bağlı Kurutlu köyünde devam eden kazılarda çıkarılan 7-8 milyon yıllık fosillerin dünya literatürüne kazandırılması için Türk ve yabancı bilim insanları ortak çalışma yapıyor.

7.11.2019Teknoloji
11 bin bilim insanından iklim krizi uyarısı

11 bin bilim insanından iklim krizi uyarısı

11 binden fazla bilim insanı, dünyanın acil bir iklim kriziyle karşı karşıya olduğunu ortaya koyan çalışmayı desteklediklerini bildirdi.

7.11.2019Teknoloji
Ispartada bulundu 7-8 milyon yıl öncesine ait...

Isparta'da bulundu! 7-8 milyon yıl öncesine ait...

Isparta'nın Yalvaç ilçesinde nesli tükenmiş, 7-8 milyon yıl önce yaşamış omurgalı fosillerine ulaşıldı. Proje yürütücüsü Dr. Öğretim Üyesi Nalan Damla Yılmaz Usta, "Bunlar arasında fil, gergedan, zürafa gibi hayvanlar yer alıyor" dedi.

6.11.2019Teknoloji
Mustafa Elitaş: Güneş ve rüzgarda 8 misli büyüyecek kapasitemiz mevcut

Mustafa Elitaş: Güneş ve rüzgarda 8 misli büyüyecek kapasitemiz mevcut

TBMM Sanayi, Ticaret, Enerji, Tabii Kaynaklar, Bilgi ve Teknoloji Komisyonu Başkanı Mustafa Elitaş, "Güneş ve rüzgarda 8 misli büyüyecek kapasitemiz mevcut. Türkiye'nin çatı tipi güneş enerjisi üretimini teşvik etmesi konusunda yıllık ortalama 4 kilovatlık bir hedef koyması, yerli enerji üretiminde son derece önemli olacaktır" açıklamasında bulundu.

6.11.2019Ekonomi
Bilim adamlarından kritik uyarı Açık ve tartışmasız...

Bilim adamlarından kritik uyarı! Açık ve tartışmasız...

Dünya üzerinde 11 binden fazla bilim insanı, gezegenin açık ve tartışmasız bir iklim kriziyle karşı karşıya olduğunu bildirdi.

6.11.2019Teknoloji
İklim değişikliği için kara gün

İklim değişikliği için kara gün

DÜNYANIN en büyük ekonomisi ABD, Paris İklim Anlaşması’ndan ayrılmak için resmi başvuruda bulundu.

6.11.2019Dünya
Enerji talebi 2040ta günlük 357,5 milyon varil olacak

Enerji talebi 2040'ta günlük 357,5 milyon varil olacak

OPEC'in Dünya Petrol Görünümü Raporu'na göre, dünyada 2040'a kadar küresel enerji talebi yıllık ortalama yüzde 1 artışla günlük 357,5 milyon varil petrol eş değerine yükselecek.

5.11.2019Ekonomi
Enerji talebi 2040ta günlük 357,5 milyon varil olacak

Enerji talebi 2040'ta günlük 357,5 milyon varil olacak

OPEC'in Dünya Petrol Görünümü Raporu'na göre, dünyada 2040'a kadar küresel enerji talebi yıllık ortalama yüzde 1 artışla günlük 357,5 milyon varil petrol eş değerine yükselecek.

5.11.2019Ekonomi
Küresel sigortacılık sektöründe kömürsüz dönüşüm

Küresel sigortacılık sektöründe "kömürsüz" dönüşüm

Dünya çapında 17 sigorta ve reasürans şirketi, kömür santrali ve madencilik projelerinde yeni risk almayacaklarını açıkladı.

4.11.2019Ekonomi
3 bin yıllık ağacın sır yaşını nükleer fizikçiler ortaya çıkardı

3 bin yıllık ağacın "sır" yaşını nükleer fizikçiler ortaya çıkardı

Ankara Üniversitesi nükleer fizikçileri, Muğla'nın Milas ilçesindeki bir zeytin ağacının yaşını, ilk kez "lüminesans'" tarihlendirme yöntemini kullanarak tespit etti.

1.11.2019Teknoloji
Muğladaki o sırrı nükleer fizikçiler ortaya çıkardı

Muğla'daki o sırrı nükleer fizikçiler ortaya çıkardı!

Ankara Üniversitesi nükleer fizikçileri, Muğla'nın Milas ilçesindeki bir zeytin ağacının yaşını ilk kez "lüminesans" tarihlendirme yöntemini kullanarak tespit etti. Ağacın köklerine yakın toprak numunelerin analizlerinde, ağacın 3 bin yıl önce dikildiği ortaya çıktı. Ağacın zeytinlerinden elde edilen zeytinyağı ise yarın düzenlenecek açık artırmayla litresi 100 bin liradan satışa çıkarılacak.

1.11.2019Gündem
Sirenler çalıyor: Bu bir ekolojik felaket

Sirenler çalıyor: Bu bir ekolojik felaket!

Okyanusun ortasında biriken çöplerden oluşan devasa adaya verilen ‘Yedinci Kıta’ ismini tema olarak seçen Nicolas Bourriaud küratörlüğündeki 16. İstanbul Bienali’ne çevre ve ekoloji meselelerine dikkat çeken işleriyle katılan ‘birbuçuk’ ve Ozan Atalan ile dünyanın ekolojik felakete sürüklendiği Antroposen Çağı’nı ve işlerini konuştuk.

1.11.2019Kitap Sanat
BDDK Başkanı Akben: Bankalar, enerji sektörüne 189,4 milyar TL nakdi kredi kullandırdı

BDDK Başkanı Akben: Bankalar, enerji sektörüne 189,4 milyar TL nakdi kredi kullandırdı

BDDK Başkanı Mehmet Ali Akben, "Eylül 2019 itibarıyla bankacılık sektörünün enerji sektörüne kullandırdığı nakdi krediler 189,4 milyar TL olup, bu tutarın yüzde 40’ı yenilenebilir enerji projelerinin finansmanı amacıyla kullandırılmıştır. Mikro işletmelere verilen kredi tutarı 175,5 milyar TL olup, söz konusu tutar toplam KOBİ kredilerinin yüzde 29’unu oluşturmaktadır. Bu rakamlar ülkemiz açısından daha işin başında olduğumuzu düşündüğümüzde önemli rakamlar. 7 Banka bu sözleşmeyi (Sorumlu Bankacılık Prensipleri) imzaladı. İnşallah bugün bunun startını vermiş olalım. Diğer bankalarımızın da buna desteklerini sürdürmelerini bekliyoruz" açıklamasında bulundu.

31.10.2019Ekonomi
Rüzgar enerjisinin 7 faydası

Rüzgar enerjisinin 7 faydası

Fosil yakıtların çevreye saldığı emisyon gazları iklim değişikliğinde başrolü oynuyor. İklim eylem planlarında, daha temiz ve çevreci enerjinin kaynağı olan rüzgar enerjisine yönelen ülkelerin sayısı ise artış gösteriyor. Peki rüzgar enerjisi nerelerde fayda sağlıyor?

28.10.2019Teknoloji

Yazar Sonuçları

Avustralya’nın iklim intiharı

Kardeşim yıllardan beri ailesiyle Sydney’de yaşıyor.

8.01.2020

Greta Thunberg etkisi nedir?

Dünya Ekonomik Forumu’nun kurucusu ve CEO’su Klaus Schwab geçenlerde “Nasıl bir Kapitalizm İstiyoruz” diye bir yazı kaleme almış.

15.12.2019

Londra'dan Madrid'e

Bu hafta iki önemli uluslararası toplantı yapılıyor. Birinci toplantı Londra’da yapılan NATO Devlet ve Hükümet Başkanları Zirvesi. Diğeri Madrid’de toplanıyor; Birleşmiş Milletler İklim Konferansı.

5.12.2019

Kömür santralları tartışması: Hekim örgütleri tepkili, Çevre Bakanı işletmeleri uyarıyor

MESELE kömüre dayalı termik santralların insan sağlığı üzerinde yarattığı tehlikeler olduğunda yapılacak en doğru iş, sözü konunun uzmanı durumundaki kuruluşlara bırakmak olmalı. Ben de bu çerçevede öncelikle Türkiye’de akciğer sağlığı alanındaki uzman hekimlerin meslek örgütü olan Türk Toraks Derneği’nin bu konuda yaptığı değerlendirmeye kulak vermemiz gerektiğini düşünüyorum.

28.11.2019

Bizi bu güzel havalar mahvedecek!

9 Kasım’da Antalya’nın Demre ilçesinden geçilen haberi “Aaa, ne güzel... Hep bahar, hep bahar...” şeklinde okuyan da çıkmıştır, “Eyvah! Kıyamet alameti resmen...” diye okuyan da...

21.11.2019