EKSTRA
MENÜ

Ekoloji

Ekoloji ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Ekoloji haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 1.441 Ekoloji haberi bulunmuştur.

Ekoloji Haberleri

Uzmanlardan sınavda başarı getirecek ipuçları

Uzmanlardan sınavda başarı getirecek ipuçları

Zihnimiz, etrafımızdaki dünyayı sürekli olarak yorumlama ihtiyacı duyar, olaylara anlam vermeye çalışır. Bazen dünyayı doğru bir şekilde görürüz – gerçekte olduğu gibi-fakat stres anlarında zihnimizin ürünleri olan sahip olduğumuz düşünceler, başımıza gelenleri gerçekçi bir resim ile çizemez. Örneğin, öncesinde yaptığınız bir hatayı hatırlamak, kendi kendinize “Hiçbir şeyi doğru yapamıyorum ve yapamayacağım!” demenize yani aşırı genelleme yapabilmenize sebep olur.

18.06.2021Eğitim
Geçmiş zaman mevsimleri

Geçmiş zaman mevsimleri

Dünyayı yiyecek yoluyla organize eden sistemleri keşfetmeyi amaçlayan ve uygulamalarını görsel sanatlar, mimari, ekolojiyle ilişkilendirerek ortaya koyan Cooking Sections’ın SALT Beyoğlu’nda açtığı ‘İklimcil: Mevsimler Sürüklenirken’ sergisi, insan faaliyetleriyle değişime uğrayan dünyamıza odaklanıyor. Ve soruyor: Günümüzde nasıl beslenilmeli?

10.06.2021Kitap Sanat
Son dakika haberi... Marmara Denizi nasıl kurtulacak Bakan Kurum canlı yayında açıkladı... İşte müsilajın oluşma nedeni

Son dakika haberi... Marmara Denizi nasıl kurtulacak? Bakan Kurum canlı yayında açıkladı... İşte müsilajın oluşma nedeni

Son dakika... TRT Haber'e konuk olan Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, Marmara Denizi'ni kaplayan müsilaj (deniz salyası) sorununun nasıl kontrol altına alınacağını açıkladı. Müsilajın oluşmasında madde madde açıklayan Bakan Kurum, "Yapacağımız Eylem Planı ile Marmara Denizi 5 senede eski haline gelir" ifadelerini kullandı.

8.06.2021Gündem
Kuzey Akım 2 projesinin ilk hattında inşaatın tamamlandığı duyuruldu

Kuzey Akım 2 projesinin ilk hattında inşaatın tamamlandığı duyuruldu

Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin "(ABD) Görünüşe göre, dolara pek değer vermiyorlar çünkü siyasi mücadele aracı olarak kullanarak dolara zarar veriyorlar" dedi.

4.06.2021Ekonomi
Doktora Bilim Ödülleri rekorların festivali TEKNOFEST’te

Doktora Bilim Ödülleri rekorların festivali TEKNOFEST’te

Türkiye’nin ayakları yere basmayan tek festivali TEKNOFEST Havacılık, Uzay ve Teknoloji Festivali kapsamında bu yıl ilk kez, TÜBA-TEKNOFEST Doktora Bilim Ödülleri veriliyor.

12.05.2021Ekonomi
Küçük Kara Balık artık Lazca

Küçük Kara Balık artık Lazca

Lazca üzerine çalışmalar yürüten araştırmacı, yazar ve çevirmen İrfan Çağatay ve doğa/yaşam hakları savunucusu Sevinç Akçiçek, Samed Behrengi’nin ünlü eseri Küçük Kara Balık’ı Lazcaya çevirerek, yok olmaya yüz tutan lisanı yaşatma yolunda bir adım attı.

12.05.2021Eğitim
Liechtenstein prensi AB’nin en büyük ayısını öldürmekle suçlanıyor

Liechtenstein prensi AB’nin en büyük ayısını öldürmekle suçlanıyor

Doğal yaşam savunucuları, bir Liechtenstein prensinin Mart ayında Romanya'da Avrupa Birliği'nin en büyük ayısı olduğuna inanılan bir ayıyı yasa dışı bir şekilde öldürmekle suçladı.

6.05.2021Dünya
Yeşil değil beton park

Yeşil değil beton park

Atatürk Parkı’nın yenileme çalışmaları kapsamında betonla kaplanması, mahallelilerin ve çevrecilerin tepkisini çekti.

4.05.2021Gündem
Birinci parti olmayı hedefleyen Yeşiller yine ‘iklim korunması’ dedi

Birinci parti olmayı hedefleyen Yeşiller yine ‘iklim korunması’ dedi

Almanya’da 26 Eylül’de yapılacak genel seçimlerde en güçlü parti olarak çıkmayı hedefleyen Yeşiller’in seçim programında, daha önceki dönemlerde de olduğu gibi yine iklim ve çevre korunması ilk sırada yer aldı.

28.04.2021Avrupa
Rakibi Merz’i de takıma aldı

Rakibi Merz’i de takıma aldı

CDU lideri ve CDU/CSU’nun başbakan adayı Armin Laschet, 26 Eylül’de yapılacak genel seçimler öncesi sürdürülecek seçim kampanyası takımına rakibi Friedrich Merz’i de aldı. Ocak ayında yapılan CDU Genel Başkanı seçimlerine en güçlü aday olarak katılan Merz’e, muhafazakâr kanatta büyük güven duyulduğu ve CDU/CSU’nun son dönemlerde sistematik olarak yaşadığı oy kaybının engellenmesinde etkin bir rol oynamasının beklendiği belirtildi.

28.04.2021Avrupa
Pekini iki hafta sonra yine kum fırtınası vurdu

Pekin'i iki hafta sonra yine kum fırtınası vurdu

Çin'in başkenti Pekin yeniden kum fırtınasının etkisi altında kaldı. Pekin Ekoloji ve Çevre İzleme Merkezinden yapılan açıklamada, başkentin hava kalite indeksinin "tehlikeli" kategorisinde maksimum düzey olan 500'e yaklaştığı bildirildi.

28.03.2021Dünya
Andız Ağacı Nedir, Nerede Ve Nasıl Yetişir Andız Ağacı Özellikleri, Bakımı Ve Faydaları Hakkında Bilgi

Andız Ağacı Nedir, Nerede Ve Nasıl Yetişir? Andız Ağacı Özellikleri, Bakımı Ve Faydaları Hakkında Bilgi

Andız, ya da Andız Ağacı, servigiller familyasından olan bir ağaç türüdür. Boyu yaklaşık olarak 15-20 metrelere kadar ulaşabilen bu ağaç, dünya üzerinde de farklı bölgeler üzerinde görülebilmektedir. Doğu Akdeniz, Suriye, Lübnan ve Güney Türkiye üzerinde yer alan bu ağaçlar, aynı zamanda 800-1700 m yüksekliklerde görülebilmektedir. Genellikle kayalık alanlarda görülen bu ağaç türü, farklı alanlar üzerinde de kullanılmaktadır. İşte, merak edilen tüm detaylar.

24.03.2021Bitki Bakımı
Genç bilim kadınlarına burs

Genç bilim kadınlarına burs

Genç bilim kadınlarını desteklemek amacıyla 120 bin TL burs veriliyor. 40 yaşını aşmamış kadınların başvuru yapabileceği burs programı için son başvuru tarihi ise 31 Mart. Adaylar, başvurularını online ortamda yapacak.

12.03.2021Eğitim
Antalyadaki falezleri ışıklandırma projesi için yeni öneri

Antalya'daki falezleri ışıklandırma projesi için yeni öneri

Antalya Büyükşehir Belediyesi'nin falezlerin 3 bin 400 metresini ışıklandırma tepkisi tepki çekti. Çevre sorunlarının başında ışık kirliliğinin geldiğini belirten uzmanlar, projenin durdurulması isterken yeni bir öneri sundu. Uzmanlar, falezlerin araç trafiğine kapatılması gerektiğini kaydetti.

12.03.2021Haber
Antalyadaki falezleri ışıklandırma projesi tepki çekmişti Yeni öneri...

Antalya'daki falezleri ışıklandırma projesi tepki çekmişti! Yeni öneri...

Antalya Büyükşehir Belediyesi'nin falezlerin 3 bin 400 metresini ışıklandırma tepkisi tepki çekti. Çevre sorunlarının başında ışık kirliliğinin geldiğini belirten uzmanlar, projenin durdurulması isterken yeni bir öneri sundu. Uzmanlar, falezlerin araç trafiğine kapatılması gerektiğini kaydetti.

12.03.2021Gündem
Egeli sanayicilerden büyüme yorumu

Egeli sanayicilerden büyüme yorumu

Ege Bölgesi Sanayi Odası (EBSO) Başkanı Ender Yorgancılar, ''Yüz yılda bir görülen salgın koşullarında yüzde 1,8 oranındaki büyüme adeta bir mucizedir" dedi.

3.03.2021Ekonomi
Dünya Doğayı Koruma Vakfı’ndan Akdeniz ülkelerine çağrı

Dünya Doğayı Koruma Vakfı’ndan Akdeniz ülkelerine çağrı

DÜNYA Doğayı Koruma Vakfı (WWF), ‘30x30: Akdeniz’de biyolojik çeşitliliği ve balık stoklarını yeniden canlandırmak’ başlıklı rapor hazırladı.

2.03.2021Gündem
İKSV’den ‘Ekolojik Dönüşüm için Kültür ve Sanat’ raporu

İKSV’den ‘Ekolojik Dönüşüm için Kültür ve Sanat’ raporu

İstanbul Kültür Sanat Vakfı: Kültür-sanat ekolojik dönüşümde nasıl bir rol oynayabilir? Küresel ekolojik krize dikkat çeken “Ekolojik Dönüşüm için Kültür ve Sanat” başlıklı dokuzuncu raporunda İKSV, kültür-sanat dünyasında ekolojik dönüşüm üzerine bir tartışma alanı açmayı amaçlıyor. Raporda ayrıca, kültür-sanat kurumları için dönüşüm nerede başlayabilir sorusuna cevap olabilecek bazı somut öneriler de sunuluyor.

26.02.2021Kitap Sanat
Keçi Kurttan Kurtulsa Gergedan Olur atasözünün anlamı ve örnek cümle içinde kullanımı (TDK)

Keçi Kurttan Kurtulsa Gergedan Olur atasözünün anlamı ve örnek cümle içinde kullanımı (TDK)

Atasözlerimiz, geçmişten gelen atalarımızın yaşadıkları tecrübelere dayanarak söylenmiş sözlerdir. Binlerce farklı atasözümüz bulunmakta ve her atasözümüz kendi içerisinde farklı anlamlar barındırmaktadır. Keçi kurttan kurtulsa gergedan olur sözü ise, içerisinde hem kötülüğü, hem de doğanın kanunlarını yansıtmaktadır. İşte, merak edilen tüm detaylar.

Pakistandan 10 kat hızlı ağaç yetiştirme kampanyası

Pakistan'dan 10 kat hızlı ağaç yetiştirme kampanyası

Pakistan'da Başbakan İmran Khan'ın duyurduğu projeye göre, 10 kat hızlı ağaç yetiştiren bir kampanyaya başlanıyor. Japon bir bilim insanının geliştirdiği teknikle çevre krizi ve hava kirliliğiyle mücadele hedefleniyor.

13.02.2021Dünya
Kolombiyadaki su aygırı krizinin arkasından Pablo Escobar çıktı

Kolombiya'daki 'su aygırı krizi'nin arkasından Pablo Escobar çıktı!

Hayatı birçok roman, film ve diziye konu olan dünyanın en tanınmış uyuşturucu kaçakçısı Pablo Escobar'ın verdiği zararlar ölümüne sebep olduğu sayısız insanla sınırlı kalmadı. Escobar'ın yıllar önce ülkeye getirdiği 'su aygırları' yüzünden büyük bir ekoloji krizi yaşanıyor.

10.02.2021Dünya
Kuruyan Seyfe Gölünde su seviyesi yüzde 20ye ulaştı

Kuruyan Seyfe Gölü'nde su seviyesi yüzde 20'ye ulaştı

KIRŞEHİR'de Temmuz ayından itibaren kuruma tehlikesi yaşayan kuş cenneti Seyfe Gölü'nde son yağışlarla birlikte su seviyesi yüzde 20'ye ulaştı. Seyfe Gölü Ekoloji Derneği (SEYGED) Başkanı Ömer Çetiner, "Çok az ve verimsiz bir yağış olmasına rağmen gölün taban yapısından dolayı şuan yüzde 20 civarında suyumuz var" dedi.

3.02.2021Gündem
2 bin 300 yıl önceki Bergama Antik Kenti dijital dünyadaki yerini aldı

2 bin 300 yıl önceki Bergama Antik Kenti 'dijital' dünyadaki yerini aldı

Alman Arkeoloji Enstitüsü tarafından yürütülen çalışmalarla, antik kentin milattan önce 3. yüzyıldaki hali dijital ortama taşındı.

1.02.2021Keyif
Profesörden flaş sözler: 2040a kadar...

Profesörden flaş sözler: 2040'a kadar...

İstanbul Üniversitesi Orman Fakültesi Toprak İlmi ve Ekoloji Ana Bilim Dalı Öğretim Üyesi Prof. Dr. Doğanay Tolunay, iklim değişikliğine bağlı olarak Türkiye'nin önemli kısmında 2040'a kadar ilkbahar yağışlarında yüzde 20 civarında azalma yaşanabileceğini söyledi.

30.01.2021Gündem
Adıyamanda yeni bitki türü keşfedildi

Adıyaman'da yeni bitki türü keşfedildi

Adıyaman Üniversitesi Fen Edebiyat Fakültesi Biyoloji Bölümü Öğretim Üyesi Prof. Dr. Ahmet Zafer Tel ve ekibi tarafından yapılan araştırmalar sonucunda kırsal alanda yeni bir bitki türü bulundu. Dünya için yeni bir bitki türü olduğu tespit edilen bitkiye bilimsel olarak 'Rheum telianum', Türkçe ise bitkiyi bulan Zafer Tel'in soy isminden esinlenerek 'Tel Işkını' adı verildi. 'Tel Işkını' bitkisiyle ilgili çalışmaların devam edeceğini aktaran Tel, "Dünyada sadece Adıyaman'da yetişen Tel ışkını, halkımız tarafından yıllarca gıda olarak kullanılmakta ve ticareti yapılmakta olan tıbbi ve ekonomik öneme sahip bir bitkidir" dedi.

27.01.2021Haber
Yapılan araştırmalar sonucunda Adıyamanda yeni bir bitki türü bulundu

Yapılan araştırmalar sonucunda Adıyaman'da yeni bir bitki türü bulundu

Adıyaman Üniversitesi Fen Edebiyat Fakültesi Biyoloji Bölümü Öğretim Üyesi Prof. Dr. Ahmet Zafer Tel ve ekibi tarafından yapılan araştırmalar sonucunda kırsal alanda yeni bir bitki türü bulundu. Dünya için yeni bir bitki türü olduğu tespit edilen bitkiye bilimsel olarak 'Rheum telianum', Türkçe ise bitkiyi bulan Zafer Tel'in soy isminden esinlenerek 'Tel Işkını' adı verildi. 'Tel Işkını' bitkisiyle ilgili çalışmaların devam edeceğini aktaran Tel, "Dünyada sadece Adıyaman'da yetişen Tel ışkını, halkımız tarafından yıllarca gıda olarak kullanılmakta ve ticareti yapılmakta olan tıbbi ve ekonomik öneme sahip bir bitkidir" dedi.

27.01.2021Haber
Yeni bir bitki türü keşfedildi Dünyada sadece Adıyamanda yetişiyor: Tel ışkını...

Yeni bir bitki türü keşfedildi! Dünyada sadece Adıyaman'da yetişiyor: Tel ışkını...

Adıyaman Üniversitesi Fen Edebiyat Fakültesi Biyoloji Bölümü Öğretim Üyesi Prof. Dr. Ahmet Zafer Tel ve ekibi tarafından yapılan araştırmalar sonucunda kırsal alanda yeni bir bitki türü bulundu. Dünya için yeni bir bitki türü olduğu tespit edilen bitkiye bilimsel olarak 'Rheum telianum', Türkçe ise bitkiyi bulan Zafer Tel'in soy isminden esinlenerek 'Tel Işkını' adı verildi. 'Tel Işkını' bitkisiyle ilgili çalışmaların devam edeceğini aktaran Tel, "Dünyada sadece Adıyaman'da yetişen Tel ışkını, halkımız tarafından yıllarca gıda olarak kullanılmakta ve ticareti yapılmakta olan tıbbi ve ekonomik öneme sahip bir bitkidir" dedi.

27.01.2021Gündem
Dünya hızla ısınıyor: Bir kötü haber daha geldi

Dünya hızla ısınıyor: Bir kötü haber daha geldi

İstanbul Üniversitesi Orman Fakültesi Toprak İlmi ve Ekoloji Ana Bilim Dalı Öğretim Üyesi Prof. Dr. Doğanay Tolunay, küresel ısınmaya bağlı olarak dünyanın ortalama sıcaklığının 2100 yılına kadar 5-6 derece artma riskinin olduğunu bildirdi.

26.01.2021Teknoloji
Tatili güzel geçirmek için önerilerden öneri beğenin

Tatili güzel geçirmek için önerilerden öneri beğenin

Yarıyıl tatili bu yıl üç hafta. 2020-2021 Eğitim Öğretim yılının ilk dönemi tıpkı bir yıl öncenin ikinci döneminde olduğu gibi ağırlıklı olarak uzaktan eğitimle devam etti. Salgının hafiflemesi ve okullarda yüz yüze eğitimin 15 Şubat’tan itibaren başlaması artık herkesin ortak dileği. Ama görülen o ki önümüzdeki haftalarda yani tatil döneminde yine evlerdeyiz. Zaten evlerdeydik ama dersler vardı, şimdi derslere üç haftalığına ara veriyoruz. Peki bu arayı en iyi şekilde değerlendirmek için neler yapabiliriz. Bunun için ebeveynlerin, çocukların ve gençlerin evlerde yapabileceği pek çok etkinlik var. Yani tatil günlerini hem eğlenerek hem de en verimli şekilde geçirmek mümkün. Peki bunun için ebeveynler ve öğrenciler ne yapmalı?  Bugünlerde pek çok eğitim öğretim kurumu bu soruya farklı yanıtlar veriyor. İşte kurumlardan ve uzmanlardan bir birinden değerli ara tatil önerileri:

20.01.2021Eğitim
Tatilde bilim ve sanatla buluşun

Tatilde bilim ve sanatla buluşun

4-12 yaş arasındaki öğrenciler için atölyeler hazırlandı. Etkinlikler, 26 Ocak-13 Şubat tarihleri arasında çevrimiçi ortamda yapılacak.

20.01.2021Eğitim
Hayrettin Karaca kimdir Hayrettin Karaca ölüm yıl dönümünde anılıyor

Hayrettin Karaca kimdir? Hayrettin Karaca ölüm yıl dönümünde anılıyor

Hayrettin Karaca ölüm yıl dönümünde sevenleri tarafından anılıyor. Türkiye Erozyonla Mücadele, Ağaçlandırma ve Doğal Varlıkları Koruma (TEMA) Vakfı Kurucu Onursal Başkanı Hayrettin Karaca 97 yaşında vefat etmişti. İşte Toprak dede olarak bilinen Hayrettin Karaca’nın biyografisi

20.01.2021Gündem
Bilim Gaziantep projesine 900 öğrenci başvuru yaptı

Bilim Gaziantep projesine 900 öğrenci başvuru yaptı

Gaziantep Büyükşehir Belediyesi tarafından modern çağın gerekliliklerine ayak uydurmak, bilim ve teknolojiye anlaşılır bir hal kazandırmak amacıyla çocuklar ve gençler için T3 Vakfı iş birliğinde hayata geçirilen “Bilim Gaziantep” projesi, hizmet vermeye başladı. Pandemi nedeniyle 24 Aralık 2020’den itibaren çevrimiçi ortamda gerçekleştirilen atölye çalışmalarına bugüne kadar 900 öğrenci başvuru yaptı.

19.01.2021Teknoloji
‘ÖRAV Yarıyıl Atölyeleri’ başlıyor

‘ÖRAV Yarıyıl Atölyeleri’ başlıyor

ÖRAV bu yıl 26-29 Ocak tarihleri arasında düzenlenecek ‘Yarıyıl Atölyeleri’ kapsamında, çevrimiçi olarak 28 farklı atölyeden oluşan bir program hazırladı. Katılımın ücretsiz olduğu atölye çalışmalarına isteyenler, ÖRAV web sitesi üzerinden kayıt olabilecek.

18.01.2021Eğitim
Kovid-19’un genetik şifresini çözen araştırma ses getirdi

Kovid-19’un genetik şifresini çözen araştırma ses getirdi

"Covid İnsan Genetiği Konsorsiyumu"nun Kovid-19'u ağır geçiren hastaların genetik şifrelerini ortaya koyduğu araştırma, bilim dünyasının önde gelen dergilerinden Nature'da "2020'nin immünoloji alanında öne çıkan gelişmesi" olarak gösterildi.

21.12.2020Teknoloji
Son dakika haberler: Kovid-19’un genetik şifresini çözen araştırma 2020nin immünoloji gelişmesi seçildi

Son dakika haberler: Kovid-19’un genetik şifresini çözen araştırma '2020'nin immünoloji gelişmesi' seçildi

"Covid İnsan Genetiği Konsorsiyumu"nun Kovid-19'u ağır geçiren hastaların genetik şifrelerini ortaya koyduğu araştırma, bilim dünyasının önde gelen dergilerinden Nature'da "2020'nin immünoloji alanında öne çıkan gelişmesi" olarak gösterildi.

19.12.2020Dünya
Seyfe Gölü Kuş Cenneti, kuraklığın etkisiyle sessizliğe büründü

Seyfe Gölü Kuş Cenneti, kuraklığın etkisiyle sessizliğe büründü

Kırşehir'in Mucur ilçesinde bulunan ve Ramsar Sözleşmesi başta olmak üzere "3 ve üzeri koruma sınıfı"na sahip Seyfe Gölü Kuş Cenneti, son yıllarda kış aylarına girildiği dönemde bile kuraklık tehlikesiyle karşı karşıya kalıyor.

14.12.2020Seyahat
Bitkisel Üretim Ve Teknolojileri Bölümü nedir ve mezunu ne iş yapar Bölümü olan üniversiteler, dersleri ve iş imkanları

Bitkisel Üretim Ve Teknolojileri Bölümü nedir ve mezunu ne iş yapar? Bölümü olan üniversiteler, dersleri ve iş imkanları

Bitkisel üretim ve teknolojileri bölümü tarımsal üretim içerisinde bulunan bütün teknoloji ürünlerini içermektedir. Bununla beraber bu üretimlerin prosedürü ve bitkisel üretimde verimin çoğalması adına çalışmalar yapılmaktadır. Sizler için bitkisel üretim ve teknolojiler bölümü hakkında bulunan bütün bilgileri detaylı bir şekilde derledik.

Ziraat Mühendisliği Bölümü nedir ve mezunu ne iş yapar Bölümü olan üniversiteler, dersleri ve iş imkanları

Ziraat Mühendisliği Bölümü nedir ve mezunu ne iş yapar? Bölümü olan üniversiteler, dersleri ve iş imkanları

Ülkemizde meslek seçimi oldukça önemli bir konudur. Üniversite sınavına girecekler gençler yapmak istedikleri meslekleri seçmek için araştırmalarda bulunur. Özellikle sayısal çıkışlı öğrencilerin meslek seçebilmesi için oldukça fazla alternatif vardır. Ziraat Mühendisliği de ülkemizde oldukça bilinen ve sayısal alandan öğrenci alan bölümler arasında yer alır. Ziraat mühendisliği ile ilgili detayları derledik.

Su Ürünleri Mühendisliği Bölümü nedir ve mezunu ne iş yapar Bölümü olan üniversiteler, dersleri ve iş imkanları

Su Ürünleri Mühendisliği Bölümü nedir ve mezunu ne iş yapar? Bölümü olan üniversiteler, dersleri ve iş imkanları

Gençler ilgi ve yeteneklerine göre meslek seçimleri yapıyorlar. Son yıllarda oldukça rağbet gören su ürünleri mühendisliği de merak ediliyor. Su ürünleri mühendisliği nedir? Tüm ayrıntıları ile sizler için derledik.

Yaban Hayatı Ekolojisi Ve Yönetimi Bölümü nedir ve mezunu ne iş yapar Bölümü olan üniversiteler, dersleri ve iş imkanları

Yaban Hayatı Ekolojisi Ve Yönetimi Bölümü nedir ve mezunu ne iş yapar? Bölümü olan üniversiteler, dersleri ve iş imkanları

Yaban hayatı ekolojisi ve yönetimi bölümü, ülkemizde bir üniversitesi yer alan yeni bilinen bir bölümdür. Bu nedenle yaban hayatı ekolojisi ve yönetimi bölümü nedir ve mezunu ne iş yapar? Bölümü olan üniversiteler, dersleri ve iş imkanları nelerdir? İşte, merak edilen tüm detaylar.

7.12.2020Gündem
Turizm İşletmeciliği Bölümü nedir ve mezunu ne iş yapar Bölümü olan üniversiteler, dersleri ve iş imkanları

Turizm İşletmeciliği Bölümü nedir ve mezunu ne iş yapar? Bölümü olan üniversiteler, dersleri ve iş imkanları

Turizm işletmeciliği, son zamanlarda oldukça fazla tercih edilen bölümler arasında yer almaktadır. Turizm işletmeciliği bölümü nedir? Hangi puan türü ile öğrenci alımı yapıyor? Turizm işletmeciliği bölümünü bitirdikten sonra iş imkanları nelerdir? Turizm işletmeciliği ile ilgili aklınızdaki tüm soruların cevaplarını sizler için derledik.

Süt Teknolojisi Bölümü nedir ve mezunu ne iş yapar Bölümü olan üniversiteler, dersleri ve iş imkanları

Süt Teknolojisi Bölümü nedir ve mezunu ne iş yapar? Bölümü olan üniversiteler, dersleri ve iş imkanları

Süt teknolojisi, sıklıkla kullanılan kelimeler arasındadır. Özellikle kullanım anlamı bakımından önem taşıyan kelimelerdir. Bu nedenle süt teknolojisi kelimelerinin ne anlama geldiğini öğrenebilir ve buna göre rahatlıkla kullanabilirsiniz. Sizin için süt teknolojisi ne demektir? Süt teknolojisi kelimelerinin anlamı nedir, işte tüm detaylar.

Organik Tarım (Myo) Bölümü nedir ve mezunu ne iş yapar Bölümü olan üniversiteler, dersleri ve iş imkanları

Organik Tarım (Myo) Bölümü nedir ve mezunu ne iş yapar? Bölümü olan üniversiteler, dersleri ve iş imkanları

Tarım toplumu olan ülkemizde tarım metotları uygulanmaya devam etmektedir. Son yıllarda beslenme konusunda bilinçlenmemiz ile birlikte organik tarım hayatımıza girmiştir. Organik gıdaların hayatımıza girmesi ile birlikte bu ihtiyaca cevap verebilmek için organik çiftliklerde açılmaya başlanmıştır. Böylece üniversitelerde eğitim veren Organik Tarım Bölümü ise pek çok öğrenci tarafından merak edilmektedir. Peki, Organik Tarım Bölümü nedir? İş imkanları ve dersleri nelerdir? Organik Tarım bölümü hakkında merak edilen bilgileri sizlere detaylıca inceledik.

Organik Tarım (Myo) Bölümü nedir ve mezunu ne iş yapar Bölümü olan üniversiteler, dersleri ve iş imkanları

Organik Tarım (Myo) Bölümü nedir ve mezunu ne iş yapar? Bölümü olan üniversiteler, dersleri ve iş imkanları

Tarım toplumu olan ülkemizde tarım metotları uygulanmaya devam etmektedir. Son yıllarda beslenme konusunda bilinçlenmemiz ile birlikte organik tarım hayatımıza girmiştir. Organik gıdaların hayatımıza girmesi ile birlikte bu ihtiyaca cevap verebilmek için organik çiftliklerde açılmaya başlanmıştır. Böylece üniversitelerde eğitim veren Organik Tarım Bölümü ise pek çok öğrenci tarafından merak edilmektedir. Peki, Organik Tarım Bölümü nedir? İş imkanları ve dersleri nelerdir? Organik Tarım bölümü hakkında merak edilen bilgileri sizlere detaylıca inceledik.

Yazar Sonuçları

Karbon düşmanımız değil

Bir süredir küresel ısınma, iklim değişikliği, Avrupa Yeşil Mutabakatı gibi konularda kafa yoruyor ve bunu yazılarıma yansıtıyorum.

17.05.2021

Ne izlesem okusam dinlesem

Charlize Theron’u Amerikan başkanlığı yarışında izleyeceğimiz komedi filmi ‘Denemeye Değer’, türün cinsiyetçi klişeleriyle dalgasını geçerken; Melissa McCarthy ve Octavia Spencer’ı buluşturan ‘Thunder Force’ da süper kahraman filmlerini tiye alıyor. Idris Elba’lı baba oğul draması ‘Kent Kovboyu’ ve Amazon yapımı korku dizisi ‘Them’, haftanın diğer ekran seçenekleri... Bejan Matur’un yeni şiir kitabı ‘Dünya Güzeldir Hâlâ’ ve şiirlerini seslendirdiği ‘Yedi Gece’ albümü haftanın edebi sürprizi.

9.04.2021

Çocuğunuza küresel ısınmayla mücadeleyi sanat aktiviteleriyle öğretin

Mevsimlerin dengesinin değiştiği ve kuraklık tehlikesiyle karşı karşıya olduğumuz bugünlerde, küresel ısınma konusunda hem kendi çevremizi hem de geleceğin yetişkinleri olan çocuklarımızı hızla bilinçlendirmemiz gerekiyor. Özellikle büyük kentlerde yaşayan çocukların en büyük talihsizliğinin, doğal akışından uzakta yaşanan mevsim değişikliklerinin zaman zaman yarattığı tahribata tanıklık etmeleri olduğu söylenebilir

7.01.2021