EKSTRA
MENÜ

Erken Tanı

ile ilgili tüm haberleri, son dakika haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Bugün haberlerinde son durum nedir? İşte tüm flaş gelişmeler...

Toplam 4.717 haberi bulunmuştur.

Erken Tanı Haberleri

13 yaşında menopoza girdi, şimdi 43 yaşında ve 2 çocuğu var

13 yaşında menopoza girdi, şimdi 43 yaşında ve 2 çocuğu var

Claire Pape, hayatında sadece bir kez regl oldu ve hemen ardından henüz 13 yaşındayken menopoza girdi, 17 yaşında da çocuk sahibi olamayacağını öğrendi. Claire, şu anda 43 yaşında ve 2 çocuk annesi. Ve kendisi gibi erken menopoz teşhisi olan kadınlara umut vermek için hikayesini milyonlarla paylaşıyor.

20.09.2021Gündem
Prostat kanseri hakkında en çok merak edilen 8 soru

Prostat kanseri hakkında en çok merak edilen 8 soru

Erkeklerde en sık görülen ikinci kanser olan prostat kanseri günümüzde giderek yaygınlaşıyor. Özellikle 50 yaşından sonra görülme sıklığı artan ve her 7 erkekten 1’inin kapısını çalan prostat kanserinin sebebinin kesin olarak bilinmemekle birlikte obezitenin, kolesteroldan zengin batı tipi beslenmenin ve genetik faktörlerin riski artırdığını vurgulayan Prof. Dr. Ali Rıza Kural, Eylül ayı Dünya Prostat Kanseri Farkındalık Ayı ve 15 Eylül Dünya Prostat Kanseri Farkındalık Günü kapsamında yaptığı açıklamada, en sık sorulan 8 soruyu yanıtladı, önemli uyarılar ve önerilerde bulundu.

16.09.2021Sağlık
Bana tırnağını göster sana hastalığını söyleyeyim | Milyonlarca izlenen videodan sonra gündem tırnaklar...

Bana tırnağını göster sana hastalığını söyleyeyim | Milyonlarca izlenen videodan sonra gündem tırnaklar...

İngiltere’de bir doktor, TikTok’ta, tırnaklarımızın sağlığımız hakkında bize bazı ipuçları verdiğini anlatan bir video paylaştı. Video çok kısa sürede 8 milyon kişi tarafından izlendi, 760 bin beğeni aldı ve yüzlerce yorum yağdı. Peki, kaçımız bunun farkındayız ve tırnaklarımızdaki değişimleri önemsiyoruz?

11.09.2021Gündem
Alzheimer’ı yapay zeka teşhis edecek

Alzheimer’ı yapay zeka teşhis edecek

Litvanyalı bir ekip, alzheimerı erken aşamada yüzde 99 doğrulukla tespit edebilen yapay zekâ destekli bir algoritma geliştirmeyi başardı. Araştırmacılar yeni algoritmanın, dünyanın dört bir tarafındaki doktorlar tarafından hastaların taranmasında kullanılabilecek bir yazılıma dönüştürülmesini umuyor.

8.09.2021Dünya
LÖSEV’le sen de kansere dur de

LÖSEV’le sen de kansere dur de!

Dünyada her 3 dakikada 1 çocuğa kanser tanısı konuluyor ve bu çocukların yüzde 80’inden fazlası tedavi olamıyor. LÖSEV, Türkiye’de bunun için 23 yıldır en sık görülen çocukluk çağı kanseri olan lösemili, 12 yıldır da tüm çocukluk çağı kanseri çocuklarla el ele mücadele vererek LÖSANTE Hastanesi’nde yüzde 92 başarı ile kansere dur diyor, hiçbir ücret almadan çocuklara hayat veriyor.

3.09.2021Avrupa
12 yaşında ve tam 10 yıldır sadece yoğurt ekmek yiyor

12 yaşında ve tam 10 yıldır sadece yoğurt ekmek yiyor!

10 yıl boyunca her gün yarım somun beyaz ekmek ve yoğurttan başka bir şey yemeyen 12 yaşındaki bir çocuk, nihayet hastalığına bir teşhis koyulduktan sonra yeni yiyecekler denemeye başladı.

30.08.2021Gündem
Hiç belirtisi yoktu... Erken tanı hayat kurtardı

Hiç belirtisi yoktu... Erken tanı hayat kurtardı

Koronavirüse yakalanan Semra Şenbaşlar, hiç belirti göstermediği için gittiği doktorda akciğerlerinde tümör olduğunu öğrendi. 2 çocuk annesi 63 yaşındaki Semra Şenbaşlar, “Teşhisi ilk duyduğumda korkmuştum ama şansıma iyi huylu çıktı ve erkenden müdahale edildi. Doktoruma da çok teşekkür ediyorum. İnsanlar kontrollerini aksatmasın” dedi.

18.08.2021Gündem
Pandemi çocukların varis şikayetlerini artırdı

Pandemi çocukların varis şikayetlerini artırdı

Özellikle pandemi koşullarında evde hareketsiz kalan çocuklarda varis riskinin arttığı belirten Kalp ve Damar Cerrahisi Anabilim Dalı Öğretim Üyesi Dr. Öğr. Üyesi Bekir İnan, “Son bir yıl içerisinde yapılan çok sayıdaki çalışma, varisi veya venöz yetmezliği olan hastaların şikayetlerinde artış meydana geldiği gösteriyor” dedi.

Sessiz Katil Hepatit İle Mücadelede Üç Önemli Araç: Farkındalık, Kesin Tanı ve Tedavi

Sessiz Katil Hepatit İle Mücadelede Üç Önemli Araç: Farkındalık, Kesin Tanı ve Tedavi

Her yıl dünya çapında 1.3 milyondan fazla ölüme neden olan1 Hepatit B ve C (HBV ve HCV), karaciğere zarar verebilen, hatta karaciğer kanserine yol açabilen ciddi bir viral enfeksiyon.

27.07.2021Advertorial
Erken öğrenmeye bakış açımız

Erken öğrenmeye bakış açımız

Erken çocukluk dönemi, insan yaşamının ilk sekiz yılını kapsayan dönem olarak kabul edilir. Erken çocukluk döneminin insan gelişimine temel oluşturacak becerilerin ve alışkanlıkların kazanıldığı kritik bir dönem olduğunu tüm dünya tarafından kabul edilir. Öğrenme yaşam boyu devam eder ve bu dönemde yaşamın hiçbir döneminde olmadığı kadar hızlı bir gelişme ve öğrenme süreci yaşandığını gösterir.

26.07.2021Eğitim
Son dakika... Danıştaydan binlerce Çocuk Gelişimi öğrencisi ve mezununu üzecek karar

Son dakika... Danıştay'dan binlerce Çocuk Gelişimi öğrencisi ve mezununu üzecek karar!

Danıştay, binlerce Çocuk Gelişimi Bölümü öğrencisi ve mezunu üzecek bir karara imza attı. Danıştay 8. Dairesi, Çocuk Gelişimi eğitimim uzaktan ve açık öğretimle yapılabileceğine karar verdi. Çocuk Gelişimi ve Eğitimciler Derneği ise çocuk gelişimi eğitiminin açık öğretim olarak verilmesine karşı çıkıyordu.

22.07.2021Gündem
İnfeksiyon nedir ve infeksiyon hastalıkları nelerdir İnfeksiyon ile enfeksiyon arasındaki fark

İnfeksiyon nedir ve infeksiyon hastalıkları nelerdir? İnfeksiyon ile enfeksiyon arasındaki fark

Tıp'ta hastalıklar belirli kategorilere alınmış ve o şekilde değerlendirilmektedir. Tıp dilinde infeksiyon da bilinen hastalı türlerinden bir tanesidir. İnfeksiyon hastalıklarının ne olduğu ve infeksiyonun enfeksiyondan ne farkının olduğu merak edilmektedir. Peki, infeksiyon nedir? İnfeksiyon hastalıkları nelerdir? İnfeksiyon ile enfeksiyon arasında yer alan temel farklılıklar nelerdir? İşte infeksiyon hastalıkları ile ilgili tüm detaylar.

19.07.2021Araştırma
Ketem nedir, görevleri nelerdir Ketem randevusu nasıl alınır

Ketem nedir, görevleri nelerdir? Ketem randevusu nasıl alınır?

Genel olarak kanser çeşitlerinde en önemli durum; erken tanı ve erken müdahaledir. Bu vaziyetin önemi fark edildiğinden KETEM kurulmuştur. Kanser incelemeleriyle ilgili olan bu merkez konusunda pek çok aklına sorular takılmaktadır. Peki ketem nedir, görevleri nelerdir? Ketem randevusu nasıl alınır? İşte, merak edilen tüm detaylar.

15.07.2021Araştırma
Pandemide bu şikayetlerinizi ötelemeyin Beyin tümörünün 6 erken belirtisi

Pandemide bu şikayetlerinizi ötelemeyin! Beyin tümörünün 6 erken belirtisi

Yüzyılın salgın hastalığı Covid-19 pandemisi sürecinde hastaneye gitme çekincesi birçok hastalıkta olduğu gibi, beyin tümöründe de erken tanı ve tedavi imkanını engelliyor. Oysa beyin tümöründe bazı sinyaller, erken teşhiste kritik önem taşıyor.

16.06.2021Sağlık
Öfori nedir, ne anlama gelir Öfori hastalığının tipleri, belirtileri ve tedavisi

Öfori nedir, ne anlama gelir? Öfori hastalığının tipleri, belirtileri ve tedavisi

İnsan yaratılışı gereği oldukça mükemmel bir beyne sahip canlılar arasında öne çıkar. Ancak dış dünyadan gelen uyaranlar, kişilerin maruz kaldığı, duygularını aşırı derecede tetikleyen zorlu koşullar ve belirli travmalar beynin yapısının bozulmasına neden olabilir. Öfori de bunlardan birisi olup psikolojide önemli hastalıklar arasında kendisine yer edinmiştir. Öfori nedir, ne anlama gelir, öfori hastalığının ve net tedavisi nasıl olur sizin için derledik.

15.06.2021Araştırma
Cushing sendromu nedir, belirtileri nelerdir Cushing sendromu nedenleri ve tedavisi

Cushing sendromu nedir, belirtileri nelerdir? Cushing sendromu nedenleri ve tedavisi

Cushing sendromu, kortizol hormonunun normalden fazla ve kontrol dışı yükselmesi sonucu meydana gelir. Hastalığın erken tanı ve tedavisi büyük önem taşıyor. Peki Cushing sendromu nedir, belirtileri nelerdir? İşte Cushing sendromu nedenleri ve tedavisi...

9.06.2021Sağlık
Anne babalar dikkat Çocuğunuzu bu hareketle mutlaka kontrol edin

Anne babalar dikkat! Çocuğunuzu bu hareketle mutlaka kontrol edin

Omurganın kendi ekseninde dönerek kıvrılması ve yana doğru eğriliği olarak tanımlanan ve günümüzde her 100 ergenlik dönemi kız çocuktan 3’ünün karşılaştığı skolyozun erken teşhisi pandemi sürecinde imkansız olabiliyor. Omurga Sağlığı, Ortopedi ve Travmatoloji Uzmanı Prof. Dr. Ahmet Alanay, Haziran ayı Skolyoz Farkındalık Ayı kapsamında yaptığı açıklamada, toplumumuzda skolyoz hakkında doğru bilinen yanlışları anlattı, anne-babalara önemli uyarılar ve önerilerde bulundu.

MS hastalarına pandemide yaz uyarıları... Hastalıkla ilgili doğru bilinen 10 yanlış

MS hastalarına pandemide yaz uyarıları... Hastalıkla ilgili doğru bilinen 10 yanlış

Yüzyılın salgın hastalığı Covid-19 pandemisi, son yıllarda gerek dünyada gerekse ülkemizde giderek yaygınlaşan MS hastalarını da olumsuz etkiliyor. Nöroloji Uzmanı Prof. Dr. Ayşe Sağduyu Kocaman, 30 Mayıs Dünya MS Günü kapsamında, hastalık hakkında doğru bilinen 10 yanlışı anlattı, önemli uyarılar ve önerilerde bulundu.

28.05.2021Sağlık
Hekimlerinden annelere tavsiyeler

Hekimlerinden annelere tavsiyeler

Ülkemizde olduğu gibi genç ve çocuk nüfus oranının yüksek olduğu ülkelerde çocuk sağlığı ile ilgili sorunlar ve bunların çözümüne yönelik çalışmalar sağlık sisteminin tüm basamaklarında büyük öneme sahiptir. Çocuk sağlığının korunması, hastalıklarının tedavisi için yapılan çalışmalar ailelerin ve dolayısı ile toplum sağlığının iyileşmesi ve toplumsal gelişiminin sağlanması için de en önemli araçlardan birisidir. Çocuk sağlığı ve hastalıkları çok geniş ve kendi içinde bazı farklılıklar gösteren bir hizmet alanı olarak değerlendirilebilir.

İleus Nedir, Nasıl Tedavi Edilir Bağırsak Tıkanıklığı Tanısı Ve Belirtileri Nelerdir

İleus Nedir, Nasıl Tedavi Edilir? Bağırsak Tıkanıklığı Tanısı Ve Belirtileri Nelerdir?

Dünya genelinde insan sağlığını tehdit eden çok sayıda hastalık bulunuyor. Farklı belirtiler ile öne çıkan bu hastalıklar erken tanı ve doğru tedavi yöntemleri kullanılarak önlenebiliyor. Özellikle de önemli bir bağırsak hastalığı olan ileus da çok merak ediliyor. İleus nedir, nasıl tedavi edilir? Tüm ayrıntıları ile sizler için derledik.

26.05.2021Sağlık
Dış gebelik belirtileri nelerdir Dış gebelik nedenleri ve tedavisi

Dış gebelik belirtileri nelerdir? Dış gebelik nedenleri ve tedavisi

Dış gebelikte başlangıçta tüm göstergeler gebeliğe işaret eder. Ancak kesin tanı için muayene şart. Ayrıca erken tanı geciktiğinde ve geç müdahale durumunda kadınlar için riskli bir durum haline gelebiliyor. Peki dış gebelik nedir, neden olur? Dış gebeliğin belirtileri nelerdir? İşte dış gebelik nedenleri ve tedavisi...

Ankilozan Spondilit nedir Ankilozan Spondilit belirtileri nelerdir

Ankilozan Spondilit nedir? Ankilozan Spondilit belirtileri nelerdir?

Vücutta sağlığı etkileyen birbirinden farklı hastalıklar ortaya çıkabiliyor. Bu hastalıkların nedenleri ve belirtileri fark edildiğinde doğru tedavi yöntemi belirlenmelidir. Özellikle de omurgayı etkileyen hastalıkların erken belirlenmesi de çok önem taşımaktadır. Ankilozan Spondilit nedir? Tüm ayrıntıları ile sizler için derledik.

23.05.2021Araştırma
Böbrek yetmezliği belirtileri nelerdir Böbrek yetmezliği tanı ve tedavisi

Böbrek yetmezliği belirtileri nelerdir? Böbrek yetmezliği tanı ve tedavisi

Pek çok kişinin ortak sorunu olan böbrek yetmezliği, böbreklerin ciddi zarar görmesine neden olabilir. Bu nedenle erken tanı ve tedavi oldukça büyük önem taşıyor. Peki böbrek yetmezliği belirtileri nelerdir? Böbrek yetmezliği tanı ve tedavisi...

10.05.2021Sağlık
Prematüre bebeklerde körlük tehlikesi

Prematüre bebeklerde körlük tehlikesi

Riskli prematüre bebeklerde körlük tehlikesine karşın doğumdan sonraki 4-6 hafta içinde tarama yapılacak.

5.05.2021Gündem
Meme kanserinin erken teşhisinde anahtar rol oynayan dijital tanı yöntemleri

Meme kanserinin erken teşhisinde anahtar rol oynayan dijital tanı yöntemleri

Meme kanserinde erken teşhisin hayat kurtardığı bilinen bir gerçek… Dolayısıyla kadınlar, 25 yaşından itibaren kendilerini düzenli olarak muayene etmeli, ilerleyen yaşlarda ise tarama yöntemlerine başvurmalı. Bu noktada devreye en çok tercih edilen yöntemlerin başında dijital tanı formülleri giriyor.

26.04.2021Sağlık
Fenerbahçede Altay Bayındırın doktorundan açıklama

Fenerbahçe'de Altay Bayındır'ın doktorundan açıklama!

Fenerbahçe'de sakatlanan Altay Bayındır'ı ameliyat eden Prof. Dr. Ufuk Nalbantoğlu sosyal medya hesabından açıklamarda bulundu.

22.04.2021Futbol
Şarbon hastalığında erken tanı önemli

Şarbon hastalığında erken tanı önemli

Sığır, koyun, keçi gibi ot yiyen hayvanlarda görülen ve insanlara geçebilen şarbon hastalığının erken tanı ve uygun tedavi ile hızlıca tedavi edildiğini söyleyen Enfeksiyon Hastalıkları Uzmanı ve Klinik Mikrobiyolog Prof. Dr. Emine Sönmez, “Şarbon şüphesi olan hayvanların kesilmemesi, derilerinin yüzülmemesi ve etlerinin tüketilmemesi için farkındalık oluşturulmalıdır” dedi.

15.04.2021Sağlık
Çocukluk çağı kanserlerinde tedavi oranları artıyor

Çocukluk çağı kanserlerinde tedavi oranları artıyor

Çocukluk çağı kanserleri ile ilgili bilgi veren Prof. Dr. Tunç Fışgın, en sık rastlanan türlerin kan kanseri (lösemi) olduğunu söyleyerek, erken tanı ve doğru tedavi ile Türkiye’de 1 yılda lösemilerde yüzde 80’in üzerinde tam tedavi sağlanabildiğini kaydetti.

13.04.2021Sağlık
Devlet, kanser ilaçlarına geçen yıl 5,6 milyar lira kaynak aktardı

Devlet, kanser ilaçlarına geçen yıl 5,6 milyar lira kaynak aktardı

Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK), kanser hastalarının tedavisini desteklemek için 2020 yılında kanser ilaçlarına 5,6 milyar lira kaynak aktardı.

10.04.2021Ekonomi
“30 yaş sonrası annelikte de meme kanseri riski yüksek”

“30 yaş sonrası annelikte de meme kanseri riski yüksek”

Kadınlarda en çok görülen kanser türünün meme kanseri olduğunu söyleyen Onkoloji Uzmanı Prof. Dr. Neşe Güney, kadınlarda risk faktörlerini anlattı. Ailede meme kanseri öyküsü ve obezitenin meme kanseri riskini tetiklediğini belirten Prof. Dr. Güney, kadınlarda evlilik ve anne olma yaşının gün geçtikçe arttığını söyleyerek 30 yaşından sonra anne olan kadınların da risk grubuna dahil olduğunu anlattı.

9.04.2021Sağlık
Yanlış beslenme, böbrek yetmezliğine davetiye çıkarıyor

Yanlış beslenme, böbrek yetmezliğine davetiye çıkarıyor

Zor bulgu veren böbrek yetmezliği hastalığının giderek yaygınlaştığına dikkat çeken İç Hastalıkları ve Nefroloji Uzmanı Prof. Dr. Gülçin Kantarcı, beslenme düzenine bağlı olarak da gelişen diyabet ve hipertansiyonun böbrek yetmezliğine neden olduğunu söyledi. Prof. Dr. Kantarcı, “Ülkemizde şeker hastalığı artış hızında biz dünya birincisiyiz. Çok sayıda insan obez düzeyinde kilolu. Böbrek hastalığını, diyabet ve hipertansiyon davet ediyor. Böbrek yetmezliği aşamasına gelmeden, diyabet ve hipertansif hastalarda veya böbrek hastalığına yatkınlığı olan kişilerde öncelik, böbrek sağlığını korumak olmalı. Taze gıda tüketmek, tuz tüketimini azaltmak lazım. Ayrıca bilinçsiz vitamin tüketimine son verilmeli” diye konuştu.

8.04.2021Sağlık
Septik şok (Sepsis) nedir, nasıl anlaşılır

Septik şok (Sepsis) nedir, nasıl anlaşılır?

Septik şok ya da diğer adıyla sepsis, Vücutta bir enfeksiyona neden olan bakterilerin kana karışması ile vücuttaki bağışıklık sisteminin bu bakterilere karşı büyük bir savunma tepkisi göstermesi sonucu ortaya çıkan bir hastalıktır. Dünya çapında çok yaygın bir hastalık olmasına rağmen, çok fazla bilinmez. Septik şok nedir, nasıl anlaşılır sorularını gelin birlikte yanıtlayalım.

7.04.2021Sağlık
Kovid-19 aşısı için gittiği sağlık merkezinde kanser olduğunu öğrendi

Kovid-19 aşısı için gittiği sağlık merkezinde kanser olduğunu öğrendi

Elazığ'da Kovid-19 aşısı yaptırmak için gittiği sağlık merkezinde meme kanserine yakalandığını öğrenen 60 yaşındaki Zeynep Kutluay, erken tanı sayesinde sağlığına kavuştu.

7.04.2021Haber
Aşı olmaya gitti Kanser olduğunu öğrendi

Aşı olmaya gitti! Kanser olduğunu öğrendi

Elazığ'da Kovid-19 aşısı yaptırmak için gittiği sağlık merkezinde meme kanserine yakalandığını öğrenen 60 yaşındaki Zeynep Kutluay, erken tanı sayesinde sağlığına kavuştu.

7.04.2021Gündem
Meme kanseri nedir, belirtileri nelerdir Meme kanseri hakkında merak edilen her şey

Meme kanseri nedir, belirtileri nelerdir? Meme kanseri hakkında merak edilen her şey

Meme kanseri çoğunlukla kadınlarda görülse de aslında erkeklerde de rastlanan bir hastalıktır. Belirtileri diğer türlere göre daha geç anlaşılan meme kanseri, genellikle mamografi çekimleri sayesinde ortaya çıkar. Bu nedenle özellikle kadınların düzenli kontrollerini aksatmaması önerilir. Peki meme kanseri nasıl anlaşılır, belirtileri nelerdir? Meme kanseri hakkında merak ettiğiniz her şeyi haberimizde bulabilirsiniz.

7.04.2021Sağlık
Canan Ergüder meme kanserine yakalandı İşte son durumu

Canan Ergüder meme kanserine yakalandı! İşte son durumu

Menajerimi Ara dizisinin başrol oyuncusu Canan Ergüder, meme kanserine yakalandı. Tedavisine başlanan 1 çocuk annesi Ergüder, önümüzdeki günlerde kemoterapi görecek. Oyuncu rahatsızlığından dolayı Menajerimi Ara dizisinden de ayrılmaya karar verdi. Sağlık durumu hakkında açıklama yapan ünlü oyuncu, 'Evet, sağlığımla ilgili haberler doğru' ifadelerini kullandı.

6.04.2021Magazin

Yazar Sonuçları

Maskeli bile olsa hayata sarılın

2020’NİN başından itibaren dünyamızı etkileyen koronavirüs pandemisi düzeni hızla değiştirirken, bir daha hayatın eskisi gibi olmayacağının sinyalleri veriliyor.

23.08.2021

Dikkat! Serinleyeyim derken aman hasta olmayın

Termometre rekor kırıp Şırnak Cizre’de 49.1 dereceyi gördü. Akdeniz ve Ege’de de sıcaklıklar mevsim normallerinin üzerinde. Gün içinde havuz, deniz serinlemek için bir çözüm olsa da asıl çare klima. Ama dikkat! Serinleyeyim derken hastalığa davetiye çıkartmayın. Gün boyu, 16-17 derecede kullanılan klimalar, hele de bakımı yapılmamışsa virüs yayılımından, kalp-akciğer rahatsızlıklarına kadar birçok hastalığı tetikleyebilir. İşte uzmanların uyarıları ve doğru klima kullanma kılavuzu.

23.07.2021

Glokom (Göz tansiyonu) hastalığının güncel tedavisi: Lazer mi, göz damlaları mı?

Tüm dünyada yaklaşık 70 milyon kişiyi, ülkemizde ise yaklaşık 1 milyon kişiyi etkileyen “glokom” hastalığı halk arasında “göz tansiyonu” olarak biliniyor.

6.07.2021

Mevsimsel farklılık tüp bebek tedavisinin başarısını değiştirmez

Korunmasız ve düzenli cinsel ilişkiye rağmen gebelik elde edilmediği durumlarda çiftlere hiç vakit kaybetmeden bir uzmana başvurmaları ve gerekli tedaviye başlamalarını önerilebilir. Bu aşamada tüp bebek tedavisi planlayan çiftlerin en merak ettiği sorulardan birisi “Yazın tüp bebek tedavisi olur mu” sorusu oluyor.

1.07.2021

Erkekler de, kadınlar da risk altında

EĞER yediğinize, içtiğinize, aktivite düzeyinize, uyku kalitenize ve stres yönetiminize dikkat ederseniz kanserlerin pek çoğunu önlemeniz mümkün. Kanserde erken tanı çok önemli. Teşhis erken konulduğunda tecrübeli tıbbi bir ekip ve güçlü teknolojik altyapıyla mükemmele yakın sonuçlar alınabiliyor. Tınaztepe Hastanesi Genel Cerrahi Profesörü Mehmet Füzün, kısa ama öz kolorektal kanseri anlattı.

7.06.2021

Siyatik sinir endometriozisi hakkında merak edilenler

Siyatik sinir endometriozisi, siyatik sinir trasesinde veya çevresinde endometriotik odakların büyümesi ve siyatik sinire baskı yapmasıyla oluşan bir hastalıktır.

21.05.2021