EKSTRA
MENÜ

E Maıl

E Maıl ile ilgili tüm haberleri ve son dakika E Maıl haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 14.570 E Maıl haberi bulunmuştur.

e-mail, internet üzerinden gönderilen dijital mektup. Elektronik posta kavramının akronimidir. Görsel olarak kâğıt bir mektup ile aralarında büyük bir fark yoktur. E-postalara resim, müzik, video gibi her türlü dosya türü eklenebilir ve alıcının bilgisayarına transfer edilebilir. Her gün dünyada milyarlarca e-posta gönderilmektedir. Ucuzluğu ve kolaylığı nedeniyle kâğıt mektuplardan daha yaygın olarak kullanılmktadır ancak güvenilirliğinin yetersizliği nedeniyle resmi işlerde kullanımı oldukça kısıtlıdır.

Devamı...

E Maıl Haberleri

ABDyi karıştıran koronavirüs tartışması Faucinin e-mailleri basına sızdı

ABD'yi karıştıran koronavirüs tartışması! Fauci'nin e-mailleri basına sızdı

ABD Başkanı Joe Biden'ın Sağlık Başdanışmanı ve ABD Ulusal Alerji ve Bulaşıcı Hastalıklar Enstitüsü Direktörü Dr. Anthony Fauci'nin basına sızan e-maillerinde "virüsün laboratuvardan çıktığı" yönündeki iddia ve maske ile ilgili tutumunun görünenden farklı olduğunun ortaya çıkması, tartışmalara yol açtı. Öte yandan başkanlığı döneminde zaman zaman Fauci ile sert tartışmalara giren Donald Trump, "Fauci'yi dinlemediğim için Amerikan halkı çok şanslı." dedi.

4.06.2021Dünya
Vodafone, FGSnin yüzde 50sini satın aldı

Vodafone, FGS'nin yüzde 50'sini satın aldı

Vodafone, geleneksel Sabit Ses Santrali (PBX) altyapısını yeni nesil çözümlerle buluta taşıyan yerli teknoloji ve yazılım şirketi FGS’nin %50’sini satın aldı. FGS, Türkiye’deki tüm sektörlere hizmet veren bir firma olmaya devam edecek. %100 Türk şirketi olan FGS’nin ürün ve hizmetleri diğer Vodafone ülkelerine de ihraç edilecek.

3.06.2021Teknoloji
Berlin Sağlık Senatörlüğü’nde saldırı

Berlin Sağlık Senatörlüğü’nde saldırı!

Berlin Sağlık Senatörlüğü’ne giren kimliği belirsiz bir kişi, korona nedeniyle oluşturulan kriz masasında görevli bir askere saldırdı.

2.06.2021Avrupa
Seçimlerde manipüle amaçlı siber saldırı uyarısı

Seçimlerde manipüle amaçlı siber saldırı uyarısı!

Almanya’da eylül ayında yapılacak genel seçimler yaklaşırken, seçimleri manipüle etmeye yönelik siber saldırı tehdidinin arttığı belirtildi.

26.05.2021Avrupa
Hasan Kalyoncu Üniversitesi öğretim elemanı alacak

Hasan Kalyoncu Üniversitesi öğretim elemanı alacak

Hasan Kalyoncu Üniversitesi, 2547 sayılı Yükseköğretim Kanunu’nun ilgili maddeleri ile “Öğretim Üyesi Dışındaki Öğretim Elemanı Kadrolarına Yapılacak Atamalarda Uygulanacak Merkezi Sınav ile Giriş Sınavlarına İlişkin Usul ve Esaslar Hakkında Yönetmeliğin ilgili maddelerine göre araştırma görevlisi alacak.

16.05.2021Ekonomi
Hakan Evin: Tarihi ciro bekliyorum

Hakan Evin: Tarihi ciro bekliyorum

Kapalıçarşı’daki ‘ünlülerin halıcısı’ Hakan Evin, turizm sektörünü değerlendirdi. Evin, “Bu yaz hem Kapalıçarşı esnafının hem de Türkiye’nin turizm geliri açısından yüzü gülecek. İddia ediyorum, özellikle kendimiz açısından ‘tarihi bir ciro’ bekliyorum” dedi.

16.05.2021Ekonomi
Aşırı sağcı zanlıyı satranç merakı ele vermiş

Aşırı sağcı zanlıyı satranç merakı ele vermiş!

Almanya’da NSU 2.0 imzalı tehdit mektuplarını gönderen aşırı sağcı zanlıyı satranç oyunu merakı ele verdi. Soruşturmayı iki yıldır sürdüren Frankfurt Başsavcısı Sinan Akdoğan, zanlının bilgileri silmesini önlemek için baskını bilgisayarı açıkken online olduğu sırada gerçekleştirdiklerini belirtti.

6.05.2021Avrupa
Mutabakat Nedir Ve Nasıl Yapılır Mutabakat Hangi Durumlarda Yapılır

Mutabakat Nedir Ve Nasıl Yapılır? Mutabakat Hangi Durumlarda Yapılır

Mutabakat Arapça kökenli bir sözcüktür. Muhasebe terimi olarak da yaygın bir şekilde kullanılır. Genel olarak Türkçede anlaşma ya da uzlaşma anlamlarında kullanılmaktadır. İşte, merak edilen tüm detaylar.

5.05.2021Kobi
Medyada ‘para karşılığı bilgi alışverişi’ tartışması

Medyada ‘para karşılığı bilgi alışverişi’ tartışması

Almanya’nın önde gelen haftalık haber dergisi Spiegel’in, Alman Futbol Federasyonu (DFB) ile ilgili bilgi veren medya danışmanı Kurt Diekmann’dan para karşılığı hizmet aldığı iddia edildi.

26.04.2021Avrupa
VCF dosyası nedir ve nasıl açılır VCF dosyası açma işlemi ve program önerisi

VCF dosyası nedir ve nasıl açılır? VCF dosyası açma işlemi ve program önerisi

Bilgisayarların hayatımızda her geçen gün daha fazla yer etmeye başlamasıyla birlikte karşımıza da sürekli yeni kavramlar çıkıyor. Bu kavramları bildiğimiz ölçüde günlük işlerimizi ve bilgisayar deneyimimizi kolaylaştırıyoruz. Bunlardan biri de VCF dosyalarıdır. Peki VCF dosyaları nedir ve nasıl açılır? VCF dosyalarını açma işlemi hangi programlar ile yapılabilir? İşte bu konu hakkında bilmeniz gerekenleri derledik.

23.04.2021Teknoloji
EML dosyası nedir ve nasıl açılır EML dosyası açma işlemi ve program önerisi

EML dosyası nedir ve nasıl açılır? EML dosyası açma işlemi ve program önerisi

Günümüzde pek çok dosya formatının varlığı söz konusudur. Bu dosya türlerinden biri de EML dosyası olmaktadır. Sizin için EML dosyası nedir ve nasıl açılır? EML dosyası açma işlemi ve program önerisi konu başlıklarını detaylarıyla derledik.

21.04.2021Teknoloji
Instagram e-posta adresi değiştirme işlemi nasıl yapılır Instagram e-mail değiştirme yöntemi

Instagram e-posta adresi değiştirme işlemi nasıl yapılır? Instagram e-mail değiştirme yöntemi

Instagram günümüzde en çok kullanılan ve çok aktif şekilde kullanılan sosyal medya araçlarından biridir. Instagram kullanabilmek için bir e mail adresi kaydedilmelidir. Peki, Instagram e-posta adresi değiştirme işlemi nasıl yapılır? Instagram mail adresi değiştirme işlem basamakları nedir? İşte tüm detaylar.

20.04.2021Teknoloji
WhatsApp kullanıcıları dikkat: Tek tuşla hesabınızı kapatıyorlar

WhatsApp kullanıcıları dikkat: Tek tuşla hesabınızı kapatıyorlar

WhatsApp'ta hesaplarını tehlikeye atan yeni bir güvenlik açığı keşfedildi. Siber güvenlik uzmanları saldırganların yeni taktiğini açıkladı.

14.04.2021Teknoloji
2021de dikkat edilmesi gereken siber güvenlik tehditleri

2021'de dikkat edilmesi gereken siber güvenlik tehditleri

HP 2021'de güvenlik tehditlerinin artışıyla ilgili öngörülerini altı madde ile açıkladı. Evden çalışmayla gelen güvenlik açıklarına ve saldırı yöntemlerine dikkat çeken çalışmanın maddeleri tehditlerin boyutunu gözler önüne seriyor.

29.03.2021Teknoloji
Rusya ile yeni kriz

Rusya ile yeni kriz

Almanya ile Rusya arasında yeni bir gerilim kapıda. Rus hacker’ların Almanya’da 7 Federal Meclis ve 31 eyalet milletvekilinin bilgisayarlarına sızdığı iddia edildi.

26.03.2021Avrupa
British Airways merkez binasını satmayı planlıyor

British Airways merkez binasını satmayı planlıyor

Birleşik Krallık’ın bayrak taşıyıcı hava yolu şirketi British Airways, evden çalışma sisteminin giderek yaygınlaşmasına bağlı olarak, Heatrow Havalimanı yakınlarındaki merkez binasını satmayı gündemine aldı.

19.03.2021Ekonomi
Göçün 60’ıncı yılında çifte vatandaşlık çağrısı

Göçün 60’ıncı yılında çifte vatandaşlık çağrısı

Almanya’da 2000 yılında vatandaşlık yasası kapsamında yapılan değişiklikle Türk vatandaşlarının çifte vatandaş olması engellenmişti. Kuzey Ren Vestfalya’da (NRW) kurulan ve çifte vatandaşlık hakkının yeniden gündeme gelmesi için kampanya başlatan Seçim Hakkı Girişimi, ülke genelindeki tüm sivil toplum kuruluşlarına ve vatandaşlara çağrı yaparak, siyasilere ve ilgili kurumlara bu konuda taleplerini iletmelerini istedi.

16.03.2021Avrupa
Bunu da yaptılar Sahte Renault bayisi kurdular

Bunu da yaptılar! Sahte Renault bayisi kurdular

Türkiye’de uzun yıllardır faaliyet gösteren ve birçok kişi tarafından tercih edilen Renault’un sahte bayileri ortaya çıktı. Renault konuyla ilgili kamuoyunu bilgilendirirken müşterilerinin de sadece kendi sitelerindeki bayilerle iletişim kurması konusunda uyarıda bulundu.

11.03.2021Otomobil
BioNTech’e siber saldırı

BioNTech’e siber saldırı

Rus ve Çinli hacker’ların BioNTech’in geliştirdiği koronavirüs aşıyla ilgili bilgi almak için Avrupa İlaç Ajansı’na (EMA) ve BioNTech’e siber casusluk saldırısı gerçekleştirdiği ortaya çıktı. Çinlilerin bir Alman üniversitesi üzerinden EMA’ya ait bazı bilgileri çalmayı başardığı iddia edilirken, saldırıyla ilgili soruşturma açıldığı belirtildi.

7.03.2021Avrupa
Mutluluk 52 yıl sonra geldi… Liseli aşıkların film gibi hikâyesi

Mutluluk 52 yıl sonra geldi… Liseli aşıkların film gibi hikâyesi!

ABD’de yaşanan film gibi bir aşk hikâyesi, dünyanın dilinde... Ülkenin Indiana eyaletinde 52 yıl önce lisedeyken ailelerinin zoruyla ayrılmak zorunda kalan ve bir çocukları bulunan çift, birbirine yeniden kavuştu.

6.03.2021Dünya
LimonHost hosting hizmetlerinin çeşitliliği tüm kullanıcılara hitap ediyor

LimonHost hosting hizmetlerinin çeşitliliği tüm kullanıcılara hitap ediyor

Son yıllarda yaşanan teknolojik gelişmeler ile birlikte internet hayatımızda yadsınamayacak kadar önemli bir yere sahip bulunuyor. İnternet eğitim, iş gibi nedenler dışındaki kullanım alanları nedeniyle hemen herkes için vazgeçilmez bir teknoloji olarak adlandırılabiliyor. Bunun en büyük nedeni ise internetin sadece iletişim aracı olarak kullanılmaması; alışveriş alışkanlıkları, eğitim, çalışma koşulları, sosyal ilişkiler ve sağlık sektörü gibi pek çok noktayı farklı bir boyuta taşıması olarak kabul ediliyor. Buna bağlı olarak domain ve hosting hizmetlerinde sürekli bir gelişme, bu hizmetleri sunan firmaların sayısında ise bir artış yaşanıyor.

26.02.2021Ekonomi
10 bin dijital fidan gerçek bir ormana dönüşüyor

10 bin dijital fidan gerçek bir ormana dönüşüyor

Brisa, sürdürülebilir bir gelecek için TEMA Vakfı ile Dijital Orman projesini hayata geçirdi. Proje kapsamında dikilen dijital fidanlar, İzmir Bademli-2 Ağaçlandırma Sahası’nda hayat bulacak.

25.02.2021Teknoloji
Demirtaş’tan ‘Albayrak’a CV’ açıklaması

Demirtaş’tan ‘Albayrak’a CV’ açıklaması

Sosyal medyada dün yapılan bir paylaşımda Özgür Demirtaş’ın 2012 yılında Gaye Somuncu’ya CV gönderdiği, Somuncu’nun da Demirtaş’ın biyografi ve CV’sini Berat Albayrak’a ilettiği iddia edildi.

24.02.2021Ekonomi
Kentler,  kafeler, kadınlar, kanallar: Demir Özlü

Kentler, kafeler, kadınlar, kanallar: Demir Özlü

Demir Özlü edebiyatına aşina olan herkes kentlerin, kahvelerin, kanalların, kadınların bu anlatılarda tuttuğu yeri bilir. Özlü, su götürmez bir kent yazarıdır. Modernizmin belkemiğini oluşturan kent onda ‘yitik zaman’ın ve melankolinin de ana unsurudur. Son yapıtı ‘Önünde Boş Bir Uzam’ bir ağıttır ve insanın elini yakan bir kitaptır. Bu kitabı ‘Bir Beyoğlu Düşü’yle birlikte okumak, insanı yüreğiyle kavrayan bir duyarlılığın sularına yavaş yavaş gömülmektir.

19.02.2021Kitap Sanat
Regaib Kandilinde oruç tutulur mu, ne zaman tutulur İşte Regaib Kandili orucunun fazileti hakkında bilgiler

Regaib Kandili'nde oruç tutulur mu, ne zaman tutulur? İşte Regaib Kandili orucunun fazileti hakkında bilgiler

Regaib Kandili orucu, bu mübarek günde ibadet etmek isteyenler tarafından araştırılıyor. Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından yayımlanan takvime göre, Regaib Kandili 2021 yılında 18 Şubat tarihinde idrak edilecek. Müslümanların bu tarihte yapacakları ibadetler arasında oruç tutmak da yer alıyor. Diyanet bilgileri ile Regaib Kandili'nde oruç tutulur mu? sorusunun yanıtına gözler çevrildi. İşte Regaib Kandili orucu ile ilgili merak edilenler

17.02.2021Gündem
Polis bu resimle katili arıyor

Polis bu resimle katili arıyor

Berlin Polisi, geçen yıl ‘Güldür Güldür Show’un Berlin’deki gösterimi sırasında iki grup arasında çıkan çatışmada Cüneyt F.’yi öldüren katil zanlısını arıyor.

15.02.2021Avrupa
Vodafone Business, Çözüm Ortağım Programı ile ekosistemini genişletecek

Vodafone Business, Çözüm Ortağım Programı ile ekosistemini genişletecek

Vodafone Business, Çözüm Ortağım Programı ile ekosistemini genişleterek iş hacmini büyütmeyi hedefliyor.

25.01.2021Teknoloji
CIA, elindeki tüm UFO belgelerini kamuya açtığını açıkladı

CIA, elindeki tüm UFO belgelerini kamuya açtığını açıkladı

Amerikan Merkezi Haberalma Örgütü'nün (CIA) UFO'larla ilgili kamuya açık milyonlarca belgesi indirilebilir bir formatta erişime açıldı.

14.01.2021Teknoloji
‘Uygulamaların sizi unutması mümkün değil’

‘Uygulamaların sizi unutması mümkün değil’

Cep telefonlarına indirilen uygulamalar birçok kişisel verinize ulaşabiliyor. Bu uygulamaları silip, ‘unutulmak’ isteseniz bile hukukçulara göre bu pek mümkün değil.

13.01.2021Ekonomi
Google Adsense, bağlantı reklamları kullanımdan kaldırıyor

Google Adsense, bağlantı reklamları kullanımdan kaldırıyor

Google, Adsense servisine özel olarak önemli bir karar aldı. Planlandığı gibi şirket, bağlantı reklamları kullanımdan kaldırmaya hazırlanıyor.

11.01.2021Teknoloji
8. Sınıf İngilizce Talking About Future With Wıll konu anlatımı

8. Sınıf İngilizce Talking About Future With Wıll konu anlatımı

İngilizcede ''will'' ve ''won't'' yapıları henüz gerçekleşmeyen olayları anlatmak için kullanılır. Simple Future Tense'in Türkçedeki karşılığı gelecek zamandır. Bu cümlelerde will yapısı 'll şeklinde de yazılabilir. Örneğin - (I will - I'll.) 8. sınıflar için ''Talking About Future With will / won't yapısı kullanımı'' konusunu örnek cümlelerle anlattık.

11.01.20218. SINIF
Siber saldırılar daha hedef odaklı olmaya devam edecek

Siber saldırılar daha hedef odaklı olmaya devam edecek

Siber saldırganlar, spam, kötü amaçlı yazılım ve kimlik avı saldırıları için çok büyük zahmetlere girmeden az yatırımla çok getiri elde ettikleri e-posta saldırılarını tercih ediyor. 2020 yılında e-postalar üzerinden sıkça taktiklerini değiştirerek kullanıcıları tuzağa düşüren siber suçluların, 2021 yılında da farklı taktiklerle e-posta saldırılarına devam edeceğine dikkat çeken siber güvenlik uzmanı Gürsel Tursun, yeni yılda dikkat edilmesi gereken 5 e-posta avı tahminini sıralıyor.

7.01.2021Teknoloji
Çağla Şıkel’i ölümle tehdit eden kişi şoke etti

Çağla Şıkel’i ölümle tehdit eden kişi şoke etti!

Çağla Şıkel’i ölümle tehdit eden kişinin, cezaevinden izinli olarak çıkan R.S. olduğu öğrenildi. R.S., “ Şıkel ve oğlunun videolarını gördüm. Özel hayatını çok ifşa ediyordu. Amacım onu uyarmaktı” dedi.

6.01.2021Magazin
Biz 60 yıldır buradayız, buralıyız

Biz 60 yıldır buradayız, buralıyız

Evet... Yeni bir yıla girdik. ‘Karanlık’ bir yılı geride bıraktık. Kelimenin tam anlamıyla hem de ‘kapkaranlık’ bir yılı.

2.01.2021Avrupa
İstanbullu firmalar pandemide hız kesmedi

İstanbullu firmalar pandemide hız kesmedi

İTO Başkanı Şekib Avdagiç "Ocak-Kasım 2020 döneminde İTO üyelerine kuruluş, dış ticaret, faaliyet, kapasite raporu gibi ticaret, imalat ve ihracat için belge verdik. Veriler, pandemiye rağmen İstanbullu girişimcilerin büyük azmini de ortaya koymaktadır" dedi.

25.12.2020Eğitim
Pandemi günlerinde siber güvenlik daha da önem kazandı

Pandemi günlerinde siber güvenlik daha da önem kazandı

Anadolu Üniversitesi (AÜ) Sosyal Medya ve Dijital Güvenlik Eğitim Uygulama ve Araştırma Merkezi (SODİGEM), yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgını döneminde artan dijital kullanımındaki riskleri, Dijital Güvenlik Rehberi'nde topladı.

24.12.2020Teknoloji
Büyük güçler birbirlerine siber saldırılarla meydan okuyor

Büyük güçler birbirlerine siber saldırılarla meydan okuyor

Siber savaşlar ulusal veya küresel güvenliğe tehdit oluşturuyor mu? Siber sektörde istihbaratın özelleştirilmesinin etkisi nedir? Siber savaşlar insanların günlük hayatlarını nasıl mahvedebilir? Siber suçları onların gerçek faillerine atfetmek gerçekten mümkün mü? Enformasyon savaşı kansız olacak mı, yoksa sanal eylemlerin gerçekten kan dökme potansiyeli var mı? Devlet veya devlet dışı aktörlerden siber üstünlüğü ele geçiren var mı? Devletler siber saldırılara ne zaman ve nasıl yanıt vermeli? Aktif veya pasif savunma pozisyonu en iyi seçenek mi? Halihazırda siber saldırılara karşı siber saldırı düzenlemeyi meşru ve hukuki kılan uluslararası bir yasal çerçeve var mı? Son derece karmaşık güvenlik problemleri barındıran ve çoklu bilinmeyenlerle dolu olan gelecekteki siber savaş ortamını tanımlayabilmek için yanıtlanması gereken uzun bir soru listesi var.

24.12.2020Teknoloji

Yazar Sonuçları

WWDC 2021'de akılda kalanlar

Bu akşam Apple, yazılım dünyasının bugününü ve geleceğini şekillendiren yeni çözümlerini ilk kez WWDC 2021'de sahneye çıkardı. Geçen yıl olduğu gibi WWDC 2021 de internet üzerinden gerçekleştirildi ve katılım herkese ücretsiz oldu. Peki bu etkinlikte neler öne çıktı?

7.06.2021

Emeğinin arkasında mısın

Başlıktaki soru, üreten herkese. Özellikle de müzikle haşır neşirseniz...

22.04.2021

Yeni Başlayanlar İçin Dijital Pazarlama Teknikleri

Dijital pazarlama, son zamanlarda çok daha güçlü bir şekilde hayatımızda yer edinmeye başladı. Bu kavramla birlikte ticaretteki rekabet sanal ortama taşındı. Dijital pazarlamaya ayak uydurabilmek için gerek kurumsal gerekse bireysel ihtiyaçlar çerçevesinde birçok teknik geliştirildi. Peki dijital pazarlama için hangi teknikler uygulanıyor? Yeni başlayanlara rehber olması niyetiyle hazırladığım bu yazıyı okuyarak teknikler hakkında fikir sahibi olabilirsiniz.

12.04.2021

Kız arkadaşım evlenme teklifi edecekken ayrıldı

Ailemin sorunlarıyla ilgilenmekten kız arkadaşıma yeterince vakit ayıramadım. Tam ona evlenme teklif edeceğim zaman benden ayrıldı. Ama ben onu hâlâ çok seviyorum...

1.04.2021

PlayStation 3 sahiplerine kötü bir haberim var

Sony, e-mail üzerinden oyuncularına ulaşarak PS3 ve PS Vita özelinde aldığı yeni bir kararın duyurusunu yaptı. Şirket, PlayStation Store'u 2 Temmuz 2021'de PlayStation 3'te ve 27 Ağustos 2021'de PlayStation Vita cihazlarında kapatmaya karar verdi. Böylece PS3 için bir dönemin daha sonunun geldiğini söyleyebiliriz. Peki bu ne anlama geliyor?

30.03.2021

Annemin psikolojik şiddetine artık dayanamıyorum

Annem, çocukluğumdan beri bana psikolojik şiddet uyguluyor. Okula gitmemi istemiyor, kazandığım parayı elimden almaya çalışıyor. Buna artık dayanamıyorum, ne yapacağımı bilemez oldum...

13.03.2021

İş yerinde mobbing halk sağlığı sorunu

İş yerinde karşılaşılan psikolojik taciz yaygın adıyla mobbing, son yıllarda artan şikâyetlerle de birlikte çalışma hayatının önemli sorunlarından biri haline geldi. Psikolojik danışman, Prof. Dr. Sefa Bulut, sosyal şiddet türü olan mobbingin bireysel bir sorun olarak görülse de aslında bir halk sağlığı sorunu olduğuna dikkat çekti. İyi eğitimli, üstün yetenekli, başarı yönelimli kişilerin psikolojik yıldırmaya daha fazla hedef olduğunu anlatan Prof. Dr. Bulut, “Bu sorun sadece psikologları değil işletmecileri, endüstriyi, girişimcileri de ilgilendiriyor. Mobbingin olumsuz etkileri toplumsal gelişmeye ve ilerlemeye zarar vermektedir,” dedi.

4.03.2021

Müzisyenler neden heyecanlanmalı

Geleceğin büyük sosyal medya platformu olarak gösterilen Clubhouse, Türkiye’de bir haftada büyük bir büyüme yaşadı.

4.02.2021

‘Sır adamlar’ın açık telgrafı

Yalnızca bulundukları ülkeyle Türkiye arasındaki ilişkileri, gizli görüşmeleri değil...

4.01.2021

Ulaşımın geleceği

Pek çok sektörde olduğu gibi, otomotiv sektöründe de inovasyon artık geleneksel oyunculardan ziyade, teknoloji firmalarından geliyor ve otomobillerimiz de tekerler üzerinde giden oldukça gelişmiş bilgisayarlara dönüşüyor… Bir önceki yazımda da belirttiğim üzere, Apple’ın son tüketicilere yönelik araba projesi ve sürücüsüz araç teknolojilerine yönelik hamleleri bu radikal değişime oldukça somut bir örnek teşkil ediyor.

29.12.2020

İlhan Başgöz’ün memleket hasreti son buluyor

Türkçeyi ve Türk folklorunu dünyaya tanıtan Prof. Dr. İlhan Başgöz (97) uzun yıllardır ABD’deydi. Bu ülkede kanser tedavisi gören ve şimdi pandemi nedeniyle seyahat edemeyen İlhan Başgöz Türkiye’ye dönmek istiyor. ÂBu konudaki mektup elime geçince hemen yakından tanıdığım, saydığım İlhan Başgöz’e kol kanat germesi için Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’yı aradım. Bakan Koca da durumdan haberi olduğunu belirtti.

28.12.2020

Suzan Hanım’a cevaplar

23-27 Kasım tarihleri arasında Dünya İtalyan Mutfağı Haftası kutlandı.

14.12.2020