EKSTRA
MENÜ

E Posta

E Posta haberleri sayfasında güncel ve son dakika E Posta hakkında haberler ile bilgiler bulunmaktadır. Toplam 14.075 E Posta haberi, videosu, fotoğrafı ve yazar yazısı yer almaktadır. Geçmişte ve bugün yeni yayımlanan son durum gelişmeleri ile pek çok haber..

e-posta, internet üzerinden gönderilen dijital mektup. Elektronik posta kavramının akronimidir. Görsel olarak kâğıt bir mektup ile aralarında büyük bir fark yoktur. E-postalara resim, müzik, video gibi her türlü dosya türü eklenebilir ve alıcının bilgisayarına transfer edilebilir. Her gün dünyada milyarlarca e-posta gönderilmektedir. Ucuzluğu ve kolaylığı nedeniyle kâğıt mektuplardan daha yaygın olarak kullanılmktadır ancak güvenilirliğinin yetersizliği nedeniyle resmi işlerde kullanımı oldukça kısıtlıdır.

DEVAMI

E Posta Haberleri

Sahte reklam engelleme uygulamalarına dikkat

Sahte reklam engelleme uygulamalarına dikkat!

Siber güvenlik uzmanları, kötü amaçlı yazılım indiren, saldırgan reklam tabanlı bir tehdit olan Android/FakeAdBlocker’ı analiz etti. Android/FakeAdBlocker URL kısaltıcı hizmetlerini ve iOS takvimlerini suistimal ediyor. Android cihazlara truva atları dağıtıyor.

23.07.2021Teknoloji
Dünya casus yazılım Pegasus skandalı konuşuyor... İsrailli firmadan akıllara durgunluk veren savunma

Dünya casus yazılım 'Pegasus' skandalı konuşuyor... İsrailli firmadan akıllara durgunluk veren savunma!

İsrailli NSO Group adlı şirket, geliştirdiği casus yazılım Pegasus'un hükümetler tarafından binlerce kişinin telefonunu takip etmek üzere kullanıldığının ileri sürülmesi üzerine açıklama yaptı.

22.07.2021Dünya
Iss Nedir Ve Nasıl Kurulur İnternet Servis Sağlayıcı Nasıl Hizmet Verir

Iss Nedir Ve Nasıl Kurulur? İnternet Servis Sağlayıcı Nasıl Hizmet Verir

İngilizce adı Internet Service Provider(ISP) olarak bilinen internet servis sağlayıcısı yani İSS’nin görevi kişilere ve şirketlere internet bağlantısı temin etmektir. Örneğin Fibernet Telekom günümüzde bizlerin internete bağlanmasını sağlayan servis sağlayıcısıdır. İSS nedir ve nasıl kurulur, internet servis sağlayıcısı nasıl hizmet verir tüm detaylarıyla derledik.

22.07.2021Araştırma
Aspartam Nedir, Zararlı Mıdır Aspartam Hangi Gıda Ve Yiyeceklerde Bulunur

Aspartam Nedir, Zararlı Mıdır? Aspartam Hangi Gıda Ve Yiyeceklerde Bulunur?

Dünyanın en tartışmalı tatlandırıcılarından biri olan Aspartam, NutraSweet ve Equal gibi markalarca üretilip, satılmaktadır. Şekerden çok daha tatlı olan bu maddenin aslında nedir ve ne gibi zararları vardır detayları ile derledik.

22.07.2021Sağlık
Kongre baskınına ilk hapis cezası

Kongre baskınına ilk hapis cezası

ABD’de 6 Ocak’taki kanlı Kongre baskınına karışmaktan ilk kez bir kişiye hapis cezası verildi.

21.07.2021Dünya
Çin’e ağır suçlama

Çin’e ağır suçlama

Biden yönetimi, Çin’i siber korsanlara destek vermekle ilk kez açıktan itham etti. Pekin suçlamaları şiddetle reddederken, ABD’nin yaklaşımına diğer Batılı kuruluş ve devletlerden de destek geldi.

21.07.2021Dünya
Norveçli kadın hentbolcular bikini giymedikleri için para cezasına çarptırıldı

Norveçli kadın hentbolcular bikini giymedikleri için para cezasına çarptırıldı

Norveç'te kadın hentbol takımı oyuncuları, Bulgaristan'da düzenlenen Avrupa Plaj Hentbol Şampiyonası maçında İspanya karşısına bikini yerine şort giyerek çıktı. Karşılaşma sonrası Norveç Hentbol Federasyonu yaptığı açıklamada, "Elbette herhangi bir ceza verilirse bunu öderiz. Hepimiz aynı gemideyiz" dedi. Resmi kıyafet uygulamasına aykırı şekilde giyinen Norveç'e Uluslararası Hentbol Federasyonu tarafından 1500 euro para cezası verildi.

20.07.2021Avrupa
Dünya İsrail kökenli Pegasusu konuşuyor Casus yazılım Türkiye’ye de sızmış

Dünya İsrail kökenli Pegasus'u konuşuyor! Casus yazılım Türkiye’ye de sızmış

İsrailli teknoloji şirketi NSO Group’un geliştirdiği “Pegasus” adlı casus yazılımının hükümetler tarafından aktivistler, gazeteciler, iş insanları ve siyasetçileri izlemek için kullanıldığı öne sürüldü. Türkiye’den de isimlerin telefonlarının takip edildiği ve hatta Suudi gazeteci Cemal Kaşıkçı’nın öldürülmesiyle ilgili dava sürecini takip eden başsavcının telefonunun da izlendiği belirlendi.

20.07.2021Dünya
Bankalar açık mı Bugün bankalar çalışıyor mu Arefe günü ve bayramda bankaların çalışma saatleri

Bankalar açık mı? Bugün bankalar çalışıyor mu? Arefe günü ve bayramda bankaların çalışma saatleri

Bankalar açık mı sorusu bugün pek çok kişinin gündeminde yer alıyor. Kurban Bayramı arefesinde en çok merak edilen konulardan biri de bankaların mesaisi oldu. EFT göndermek ya da para yatırma-çekme işlemi gerçekleştirmek isteyen birçok kişi, bankaların açık olup olmadığını merak ediyor. Alınan karara göre arefe günü olan 19 Temmuz idari tatil edildi. Peki, bugün (19 Temmuz) bankalar çalışıyor mu, açık mı? İşte bankaların arefe mesaisi

19.07.2021Gündem
Bugün EFT yapılır mı, açık mı Arefe günü ve bayramda EFT gider mi

Bugün EFT yapılır mı, açık mı? Arefe günü ve bayramda EFT gider mi?

Bugün EFT yapılır mı sorusu, para gönderisinde bulunmak isteyen vatandaşların araştırdığı konu olmaya başladı. Arefe günü ve bayramda EFT yapmak isteyen pek çok kişi, internet üzerinden bunun mümkün olup olmadığını merak ediyor. Arefe gününde EFT yapılması saat 13.00'a kadar mümkün olurken, bayramda bu durum pek mümkün olmamaktadır. Ancak yeni uygulanmaya başlanan FAST sistemi aracılığıyla bayramda 1000 TL'ye kadar EFT yapmak mümkün olabilmektedir. İşte, o konu hakkında detaylı bilgiler

19.07.2021Ekonomi
Bana emojini söyle, sana kim olduğunu söyleyeyim

Bana emojini söyle, sana kim olduğunu söyleyeyim

Dün ‘Dünya Emoji Günü’ idi... Doğru, yanlış bakmayıp ‘çalaklavye’ kullandığımız emojilerle Z Kuşağı kendine özel dil yarattı. Y Kuşağı da onların olmadığı bir hayatı hatırlamıyor! Teknoloji yazarımız Umut Fırat Eroğlu emojilerin doğuşunu yazdı; sosyal medya eğitmeni Sezgi Karabaş kültürel etkileşimlerini anlattı; gençler de nasıl kullandıklarını...

18.07.2021Hürriyet Pazar
Phishing nedir, nasıl yapılır Phishing nasıl temizlenir

Phishing nedir, nasıl yapılır? Phishing nasıl temizlenir?

Siber suçlular sürekli yenilik halindeler ve giderek daha karmaşık hale geliyor. Ağınızın güvenliğini aşmak ve verilerinizi çalmak için yalnızca tek bir başarılı oltalama saldırısı yeterlidir. Bu nedenle herhangi bir linke Tıklamadan Önce Düşünmek her zaman önemlidir. Peki, nedir bu suç teşkil eden phishing? İşte, merak edilen tüm detaylar.

15.07.2021Araştırma
FAST ödemesi nedir İşte FAST ödemeleri hakkında bilinmesi gerekenler

FAST ödemesi nedir? İşte FAST ödemeleri hakkında bilinmesi gerekenler

8 Ocak itibarıyla kullanıma açılan yeni nesil 7/24 anlık ödeme sistemi Fonların Anlık ve Sürekli Transferi (FAST) sisteminin ne olduğu vatandaşlarca sorgulanan konular arasında yer alıyor. Peki, FAST ödemesi nedir?

15.07.2021Gündem
G-suite nedir, hesap nasıl açılır G-suite nasıl iptal edilir

G-suite nedir, hesap nasıl açılır? G-suite nasıl iptal edilir?

Google'ın sağladığı en önemli iletişim destekleri içerisinde G-suite geliyor. İçerisinde barındırdığı olanaklar ile beraber birçok farklı şirket ve bireysel kişiler için de önemli bir yer tutmaktadır. Peki, G Suite nedir, hesap nasıl açılır? G Suite nasıl iptal edilir? İşte bu konu üzerine merak edilen bilgiler.

15.07.2021Araştırma
Apple kimliği nedir, nasıl bulunur Apple kimliği nasıl sıfırlanır

Apple kimliği nedir, nasıl bulunur? Apple kimliği nasıl sıfırlanır?

Apple markasını taşıyan cihazlarda Apple kimliği oluşturulmasının gerekliliği söz konusudur. Eğer birden fazla sayıda Apple cihaza sahip durumda iseniz bu cihazların her birinde aynı kimliği kullanmak sizler için daha büyük kolaylık olacaktır. Apple Kimliği nedir, nasıl bulunur? Apple Kimliği nasıl sıfırlanır? İşte, merak edilen tüm detaylar.

14.07.2021Araştırma
Dünyanın en değerli kaynağı: Veri

Dünyanın en değerli kaynağı: Veri

Her gün 500 milyon tweet, 294 milyar e-posta, 4 milyon GB Facebook verisi, 65 milyar WhatsApp mesajı ve YouTube'a her gün eklenen 720 bin saat yeni içerik inanılmaz bir bilgi yığını söz konusu. Teknoloji Yazarı Burak Kesayak, dünyanın en değerli kaynağı kabul edilen 'veri'yi çarpıcı bir şekilde anlatıyor...

14.07.2021Teknoloji
47 yılda 50 bin öğrenciye burs

47 yılda 50 bin öğrenciye burs

47 yıldır üniversite öğrencilerinin eğitimini burslarla destekleyen Sabancı Vakfı, 2021-2022 eğitim yılında da lisans düzeyindeki üniversite öğrencilerine karşılıksız burs desteği sağlayarak her yıl 1.500’e yakın öğrenciye burs veriyor. Toplamda ise 50 binden fazla öğrenci burs olanaklarından yararlandı.

14.07.2021Eğitim
O sıra beklemekten sıkılmasa dünya çok farklı bir yer olurdu

O sıra beklemekten sıkılmasa dünya çok farklı bir yer olurdu!

Teknoloji dünyası, özellikle son 30 yıldır kaba ama zeki erkeklerin hüküm sürdüğü bir yerdi. Neyse ki bu durum yavaş yavaş değişiyor ama bu kaba ve zeki erkeklerin bazıları çoktan efsane oldu bile. Bu kişiler arasında en şahsına münhasır olanıyla tanışmaya ne dersiniz?

14.07.2021Dünya
Büyük indirimlerde akılalmaz tuzak Özellikle belli günleri bekliyorlar...

Büyük indirimlerde akılalmaz tuzak! Özellikle belli günleri bekliyorlar...

Özel günleri fırsat bilen dolandırıcılar, bayramın da yaklaşmasıyla birlikte kolları sıvadı. İndirim peşinde koşarken dolandırılmamak için nelere dikkat etmeli? Uzmanlar anlattı...

13.07.2021Gündem
Binance mağdurları kayıplarının peşinde O gün neler oldu

Binance mağdurları kayıplarının peşinde! 'O gün' neler oldu?

Yılın ilk birkaç ayında çok kazandıran kripto paralar, Mayıs'tan itibaren büyük kayıplara yol açtı. Kripto borsalarında yaşanan donmalar da yatırımcıların kayıplarının katmerlenmesine neden oldu. Bugün dünya genelinde yüzlerce hatta binlerce Binance kullanıcısı 19 Mayıs'ı "kara gün" olarak hatırlıyor ve kaybettiklerini geri almak için uğraşıyor. Peki ya Türkiye'deki Binance mağdurları? Konuyu en uzman isimlerden biriyle masaya yatırdık...

13.07.2021Ekonomi
Çevrimiçi oyun karakterini ele geçirmek suç

Çevrimiçi oyun karakterini ele geçirmek suç

Cumhurbaşkanlığı, sosyal medyadan ‘çevrimiçi oyun dolandırıcılığı’yla ilgili hazırladığı raporu yayınlayarak, “Tehdit ve şantajla karşı karşıya kaldığınızda güvenlik güçlerine başvurun, oyun karakteriniz çalındıysa hukuki süreç başlatın” uyarısında bulundu.

12.07.2021Gündem
FAST’te üst limit 2 bin lira olacak

FAST’te üst limit 2 bin lira olacak

Merkez Bankası (MB), Fonların Anlık ve Sürekli Transferi (FAST) Sistemi’nde işlem üst limitini 2 bin liraya çıkaracağını duyurdu.

10.07.2021Ekonomi
Son dakika... FASTte limitler yükseliyor

Son dakika... FAST'te limitler yükseliyor

Merkez Bankası'ndan yapılan açıklamaya göre, FAST sistemi işlem üst limiti artırılacak olup, ödeme ve elektronik para kuruluşlarının fast sistemine katılım başvuruları alınmaya başlandı.

9.07.2021Ekonomi
Son dakika... Binance ödeme yapmayı durdurdu

Son dakika... Binance ödeme yapmayı durdurdu

Dünyanın en büyük kripto para borsalarından Binance, Sepa üzerinden ödeme yapma işlemlerini askıya aldığını açıkladı.

7.07.2021Ekonomi
İki pizza kuralı... Amazonda Bezos koltuğu bıraktı 27 yıllık dönemin inanılmaz detayları...

İki pizza kuralı... Amazon'da Bezos koltuğu bıraktı! 27 yıllık dönemin inanılmaz detayları...

Bloomberg Milyarderler Endeksi'ne göre, 203 milyar dolarlık servetiyle şu an dünyanın en zengin insanı olan Jeff Bezos, garajında kurduğu Amazon'un CEO'luk görevini Andy Jassy'e devretti. Bezos'un çalkantılarla dolu 27 yıllık yönetiminin ayrıntılarını, Amazon çalışanları anlattı...

6.07.2021Ekonomi
Son günlerde herkese geliyor Tıklarsanız hemen adli makamlara başvurun

Son günlerde herkese geliyor! Tıklarsanız hemen adli makamlara başvurun

Vatandaşlar son günlerde yeni bir dolandırıcılık yöntemi ile karşı karşıya. Sosyal medya platformları üzerinden dolandırıcılar tarafından gönderilen ‘telif haklarını ihlal ettiniz, linke tıklayın yoksa 48 saat içinde hesabınız silinecektir’ e-posta bildirimi veya Direct Mesajı ilk bakışta oldukça resmi görünse de işin aslında her şeyinizi kaybedebilirsiniz.

6.07.2021Ekonomi
Merkezi kayıtlı elektronik posta rehberi kurulacak

Merkezi kayıtlı elektronik posta rehberi kurulacak

Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu (BTK) tarafından, merkezi kayıtlı elektronik posta (KEP) rehberi kurulacak ve gizliliği, bütünlüğü, erişilebilirliği sağlanarak işletilecek.

3.07.2021Ekonomi
LGS sonuç itiraz etme işlemi nasıl yapılır 2021 LGS sonuçları itiraz detayları

LGS sonuç itiraz etme işlemi nasıl yapılır? 2021 LGS sonuçları itiraz detayları

LGS sonuç itiraz etme işlemi Milli Eğitim Bakanlığı'nın açıkladığı kılavuz aracılığıyla gerçekleşebilecek. Sınav sonuçlarının duyurulmasının ardından erişime açılan LGS sonuçları itiraz ekranı, 5 iş günü boyunca devam edecek. Peki, LGS sonuç itiraz etme işlemi nasıl yapılır? İşte, o konu hakkında detaylı bilgiler

30.06.2021Gündem
Uykusunda tecavüze uğrayanlar anlatıyor Sabah aldığı yanıtla yıkıldı...

Uykusunda tecavüze uğrayanlar anlatıyor! Sabah aldığı yanıtla yıkıldı...

Gece uyurken partneri ya da eşi kendisiyle cinsel ilişkiye giriyor ama bundan kadının haberi yok. Sabah kalktığında şüphelenip partnerine soruyor: "Dün gece benimle birlikte mi oldun?" "Evet" cevabını alan kadın yıkılıyor... Bir film sahnesi değil tamamen gerçek bir hikaye…

30.06.2021Gündem
Öğrencilerin temel psikolojik ihtiyaçların karşılanması

Öğrencilerin temel psikolojik ihtiyaçların karşılanması

Tüm dünyayı etkisi altına alan küresel salgın, bedensel olduğu kadar ruhsal ve toplumsal bir kriz durumuna dönüştü. Salgın süreci fizyolojik, psikolojik, toplumsal/sosyal ve duygusal anlamda her yaştaki birey için yaşamı zorlaştıran ve ruh sağlığını tehdit eden olağanüstü bir durum. Okul psikolojik danışmanları salgın sürecinde çocuklara ve ailelerine destek olmak amacıyla gerek salgının psikolojik etkilerini azaltmak ve çocukların kendini toparlama gücünü artırmak amacıyla çevrim içi çalışmalarla gerekse normalleşme sürecinde çocukların okula uyum sağlamalarında büyük bir fedakârlık örneği sergilediler.

28.06.2021Eğitim
Büyük tehlike... Kafelerde Wi-Fi kullananlar dikkat Davayı kazanma şansınız çok zor

Büyük tehlike... Kafelerde Wi-Fi kullananlar dikkat! 'Davayı kazanma şansınız çok zor'

Halka açık Wi-Fi ağlarının son zamanlarda hızla yayılması uzaktan çalışanlar için büyük bir rahatlık oldu. Restoranlar, kafeler, oteller, havaalanları, turistik meydanlar hatta mağazalarda bile bu hizmet sunuluyor artık. Peki buralarda internete bağlanmak ne kadar güvenli? Hangi tuzaklar var? Uzmanlar hurriyet.com.tr’ye anlattı.

27.06.2021Gündem
‘Ekran yorgunluğu’ hayat yorgunluğuna dönmesin

‘Ekran yorgunluğu’ hayat yorgunluğuna dönmesin

Telefon ekranına bakma süreniz günden güne artıyor mu? Ya da WhatsApp bildirim sesleri artık sizi çıldırtıyor mu? Gözleriniz bulanık mı görmeye başladı? Kendinizi tükenmiş ve yorgun hissediyorsanız uzmanların uyarılarına kulak verin: “Araştırmalar sosyal medyayı sık kullananların kaygı problemlerini daha sık yaşadığını gösteriyor. Belki cihazlara değil, uygulamalara sınır koymalısınız.”

27.06.2021Hürriyet Pazar
Cinayet, tecavüz, Bitcoin ve komplo teorileri... Teknoloji zengininin acı sonu İnanılmaz bir hayat hikayesi...

Cinayet, tecavüz, Bitcoin ve komplo teorileri... Teknoloji zengininin acı sonu! İnanılmaz bir hayat hikayesi...

Bir dönemin en tanınmış teknoloji zenginlerinden biri, İspanya'da bir cezaevi hücresinde hayatına son verdi. Annesiz büyüyen, dayakçı babası 15 yaşındayken intihar eden bu adamın hayatı da skandallar ve garipliklerle doluydu...

25.06.2021Dünya
Outlook indir - Microsoft Outlook nasıl indirilir Android ve IOS için ücretsiz son sürüm mail uygulaması

Outlook indir - Microsoft Outlook nasıl indirilir? Android ve IOS için ücretsiz son sürüm mail uygulaması

Microsoft tarafından geliştirilen uygulamalar mobil olarak da kullanıcılara sunulmuştur. Outlook'da o programlardan bir tanesidir. Outlook programı ile birlikte pek çok işlemi yapmak mümkündür. Bundan dolayı Microsoft outlook indirme rekorları kırmıştır. Son günlerde de Microsoft outlook ile ilgili araştırmalar artmıştır. Peki outlook uygulaması nasıl indirilir? Bu uygulama ne işe yarıyor? Ücretsiz mi değil mi? İşte, merak edilen tüm detaylar.

23.06.2021Teknoloji
Lazarus soygunu: Kuzey Koreli bilgisayar korsanları, Bangladeş Merkez Bankasından 1 milyar dolar çalmaya ne kadar yaklaştı

Lazarus soygunu: Kuzey Koreli bilgisayar korsanları, Bangladeş Merkez Bankası'ndan 1 milyar dolar çalmaya ne kadar yaklaştı?

2016 yılında Kuzey Koreli bilgisayar korsanları az kalsın Bangladeş Merkez Bankası'ndan 1 milyar dolar çalmayı başarıyordu. Tamamen tesadüfi bir aksilik yüzünden son anda parayı çekemediler, yaklaşık 81 milyon dolarla yetindiler. Geoff White ve Jean H Lee (*), bu inanılmaz soygun girişiminin hikayesini anlatıyor ve dünyanın bu en yoksul ve en dışlanmış ülkesinden nasıl bu kadar usta bilgisayar korsanların çıkabildiğini araştırdı.

22.06.2021Dünya
Tatil planı yapanlar dikkat Haklarınızı biliyor musunuz

Tatil planı yapanlar dikkat! Haklarınızı biliyor musunuz?

Tatil paketinde satın alınanlar ile gidilen yerdeki şartlar bazı durumlarda aynı olmuyor. Bu gibi durumlarda vatandaşlar ödedikleri tatil parasından ulaşım ücreti hariç yüzde 25 oranına varan indirim alabiliyorlar. Tüketici Başvuru Merkezi Onursal Başkanı Aydın Ağaoğlu bu gibi durumlarda birçok kullanıcı tarafından bilinmeyen Kütahya Çizelgesi'nin öneminden bahsederken, Avukat Cenk Söbe, internet üzerinden sahte ilanlarla yapılan satışların nitelikli dolandırıcılık olduğunu söyledi.

21.06.2021Ekonomi
Son dakika haberler: Tatil planı yapanlar dikkat Ticaret Bakanlığından sahte otel uyarısı

Son dakika haberler: Tatil planı yapanlar dikkat! Ticaret Bakanlığından sahte otel uyarısı

Ticaret Bakanlığı, tatil planlarında görülen artışla birlikte tüketicileri, sahte otel tanıtımlarına karşı dikkatli olmaları konusunda uyardı. Özellikle, sosyal medya veya e-posta benzeri mecralardan ulaşan konaklama tekliflerinin doğruluğunun kontrol edilmesi, mağduriyet yaşanmaması açısından önem taşıyor.

20.06.2021Ekonomi
4. yargı paketi... Boşanmış eşe saldırıya ağır ceza

4. yargı paketi... Boşanmış eşe saldırıya ağır ceza

AK Parti, yargı reformunun parçası olan 4’üncü yargı paketini 27 maddelik teklifle Meclis Başkanlığı’na sundu. Düzenlemenin en önemli ayağını kadına yönelik şiddetle mücadele oluşturuyor. Paketle, İstanbul Sözleşmesi’nin kaldırılmasıyla eleştiri konusu olan açıkların kapatılması hedefleniyor.

19.06.2021Gündem
Katlanabilir akıllı telefonlara olan talep artıyor

Katlanabilir akıllı telefonlara olan talep artıyor

Katlanabilir akıllı telefonlara tüketicilerin ilgisi artmaya devam ediyor. Araştırmalara göre yalnızca bu yıl, katlanabilir akıllı telefon pazarının geçen yıla oranla üç katına çıkması bekleniyor.

18.06.2021Teknoloji
Son dakika... Evde film izlerken bile başınıza gelebilir 72 saat içinde bildirmeyene cezası var

Son dakika... Evde film izlerken bile başınıza gelebilir! 72 saat içinde bildirmeyene cezası var

Son zamanlarda dünyada birçok şirket siber saldırıya maruz kalıyor. Geçtiğimiz günlerde MC Donald's'tan EA'ya, JBS'ye kadar birçok dünya devi kullanıcılarını rahatlatan açıklamalarda bulunmasına rağmen tedirginlik büyüyor. Kişilerin ve kurumların siber saldırılardan korunmak ve sonrasında yapması gerekenlerle ilgili uzmanlar önemli uyarılarda bulundu.

18.06.2021Ekonomi
Son dakika... 4. Yargı Paketi Mecliste..  AK Partili Akbaşoğlundan açıklama

Son dakika... 4. Yargı Paketi Meclis'te.. AK Partili Akbaşoğlu'ndan açıklama

AK Parti Grup Başkanvekili Emin Akbaşoğlu, '4. Yargı Paketi'ni TBMM başkanlığına sunduk. 27 madde var 4 kanunda değişiklik yapıyoruz. Boşanan eşe yönelik işlenen suçlarda cezalar artırılacak. İdarenin cevap süresini 60 günden 30 güne indiriyoruz' ifadelerini kullandı

18.06.2021Gündem
Mahkûmlara e-posta izni

Mahkûmlara e-posta izni

İnfaz sisteminde yenilikler getiren yasa teklifi Meclis’ten geçti. Yeni teklife göre artık altyapısı uygun cezaevlerinde hükümlüler elektronik yöntemlerle de mektup alıp gönderebilecek.

18.06.2021Gündem
Böylesi ancak filmlerde olur dedirtti Şişedeki mesaj okyanusu böyle aştı

'Böylesi ancak filmlerde olur' dedirtti! Şişedeki mesaj okyanusu böyle aştı

Portekiz’e bağlı Azor Adaları benzerine ancak filmlerde yaşanan ilginç bir olaya şahit oldu. İçinde el yazısıyla yazılmış bir not bulunan şişe bin bir zorluğu ve azgın okyanus dalgalarını aşıp ada sahilinde bulundu.

16.06.2021Dünya
Instagram hesaplarını çaldıranlar ne yapmalı

Instagram hesaplarını çaldıranlar ne yapmalı?

Son günlerde ünlüler ve diğer yüksek takipçili hesaplar dahil yüzlerce kişinin Instagram hesabı ele geçirildi. Dolandırıcıların, resmi Instagram hesabını taklit ederek “Telif hakları nedeniyle hesabınız 24 saat içerisinde kapatılacaktır. Hemen bizimle iletişime geçin.” mesajları ile kullanıcıların şifrelerine eriştiğini, ardından hızlıca bağlı telefon numarası ve e-posta adresini değiştirerek hesabın kurtarılmasını zora soktuğunu belirten siber güvenlik uzmanı Alev Akkoyunlu, Instagram hesap güvenliği için neler yapılması gerektiğini ve hesapları hacklenen kullanıcıların atması gereken adımları anlatıyor.

16.06.2021Teknoloji
Ünlü isimden Zuckerbege büyük şok

Ünlü isimden Zuckerbeg'e büyük şok

Pink Floyd'un kurucu üyelerinden Roger Waters, sözlerini yazdığı 'Another Brick in the Wall' şarkısını kullanmak isteyen Facebook'un kurucusu ve CEO'su Mark Zuckerberg'e cevap verdi. Waters'ın cevabı kısa sürede viral oldu.

15.06.2021Dünya

Sesli kimlik avı dolandırıcılarına dikkat

Siber güvenlik uzmanları, e-posta oltalama saldırıları ile birlikte sesli kimlik avcılığının da arttığı konusunda uyarılarda bulundu. “Vishing” olarak da adlandırılan bu yöntemde saldırganlar sosyal mühendislik yöntemlerini kullanıp kurbanlarının yanılma payından yararlanıyorlar. Pandemi döneminde evden çalışanları tuzağa düşürmeye çalışıyorlar.

15.06.2021Teknoloji

Yazar Sonuçları

CHP’yi parmağında oynatan MİT imamı FETÖ’cü

15 Temmuz darbe girişiminden sonra, Fetullahçı Terör Örgütü elebaşı Gülen başta olmak üzere, örgüt üyeleri hep bir ağızdan “Tiyatro, senaryo, kontrollü darbe” demeye başladılar.

19.07.2021

Yeniden merhaba

KENDİME verdiğim mola bitti, yeniden sizlerleyim.

15.07.2021

Dijital terör...

Avusturya ve ABD, yapılan siber saldırılara karşı önleyici güvenlik yollarını arıyor...

21.06.2021